II I I li I I V Il t'j 1 r 'I Voor het langzaam rijden kwam allereerst G, v. Kempen in aanmerking, die een zekeren afstand in i minuut en 2 5 seconden aflegdede tweede prijs verwierf T. de Mooij, die over denzelfden afstand 1 mi nuut en 20 seconden had gereden, aan deze wedstrijd hebben 9 personen deel genomen. Voor versierde fietsen was A. Pijl No, 1 J. Maks No. 2 der winners. Dit alles was voor de feestvierenden een aangename afwisselingjammer dat bij zulke gelegenheden des avonds de feestvreugde overslaat in feestrumoer. Van den landbouwer P. Grinwis lag deze week een paard dood in zijn stalterwijl eenigen tijd daarna een paard van de wed. D. Breen voor den wagen dood neerviel, vermoedelijk door de hitte. De 19-jarige dienstbode Joh. Pijl had Maandag 11. het ongeluk bij den landbouwer C. Hameeteman van den zolder te vallen, waardoor zij een arm brak. öostvoorne.* De Raad van Toezicht op de spoorwegdiensten bepaalt, dat het baanvak Spijkenisse Oostvoorne van de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij zal behooren tot district D, en alzoo met ingang van den dag waarop gemeld baan vak voor het verkeer zal zijn geopend onder dagelijks toezicht staat van den districts inspecteur H. A Ravenak Jr. te Rotterdam. Onze gemeente was Vrijdag in feestdos ter gelegenheid van de opening der tramlijn. Er waren op enkele plaatsen in het dorp eerepoorten opgericht, een mooie groene hoepelpoort op de plaats waar den tramlijn den dorpsweg scheidt. Alom wapperde de driekleur en aan vele huizen was voorbereiding voor de avond illuminatie aangebracht. Een extra tram met de heereu die de directie vertegen woordigde, arriveerde tegen 12 uur op het Strandboulevard, nabij het Hotel >Els- hout«. Aldaar werd door den Burgemeester Lette een vriendelijk welkomstwoord ge sproken. Hierna gebruikten de heeren de lunch, aangeboden door Burgemeester Lette, in het Hotel sElshouU. Oudenhoorn^* Alhier is opgericht een andbouwvereeniging voor aankoop van zaaigronden, veevoeder en kunstmeststoffen. Rozenburg.* In den nacht van jl. week Dinsdag op Woensdag is het hek, dat toegang geeft tot den tuin van den Burgemeester, met de palen er aan, uit den grond gerukt, en in den tuin gewor pen. Bijna niemand heeft over iets dergelijks in onze gemeente te klagen. Doch de Burgemeester heeft in een paar jaar tijds reeds 3 maal iets dergelijks aan zijn eigen dommen moeten ondervinden. Oud Beierland* Aan de Zuid Hol- landsche beetwortelsuikerfabriek alhier wordt een elevator gebouwd. Donderdag had alhier de opening plaats van de Ambachtschool. Nadat door den heer Dr. K. Lodder, de geschiedenis van de stichting was besproken, werd de de openingsrede gehouden door den Com missaris der Koningin. Mede voerden het woord de heeren de Groot, inspecteur van het Ambachtsonderwijs, A. van Lith Burgemeester alhier en J. Leeuwenburg Az. van Heinenoord, als Voorzitter van Hoek- sche Waards belang. Nadat het gebouw was bezichtigd ver- eenigden zich de leden aan het diner in het Hotel de >Oude Hoorn*, Heden (Vrijdag) overleed de oudste inwoner dezer gemeente de heer Nikolaas de Voogd van der Straaten, bijna 103 jaren oud. Tot voor enkele weken deed deze krasse grijsaard nog alles zelf en had alle hoop zijn verjaardag in October nog te kunnen vieren. Numausdorp.* De heer C. van Beek, heeft ontslag genomen als Raadslid dezer gemeente wegens vertrek naar elders. Jl. week zijn van de markttrein aan de haven alhier een paar veewagens ontspoord. Het gevolg was dat een 3 tal veewagens eerst om 9 tiur konden ver trekken inplaats van 4 uur 's morgens. Met het kwaad in de aardappelen valt het alhier niet mee. In de laatste dagen is het sterk toegenomen. Voorna melijk in de z.g.n. Eigenheimers wórden 'veel zieken gevonden. De handel is daardoor traagze worden tegen lage prijzen ver- kocht. (Keineesiteraaea. VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Raad der gemeente Middelharnis op Don derdag 30 Augs. 1906 des nm. ten 2,30 ure. Afwezig de heeren Kolff, Kardux, J. C. Born en van der Baan en een vacature ontstaan door het overlijden van den heer L. M. Bom. Na opening der vergadering door denVoorz. worden de notulen der vorige vergadering ge lezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Ie. Wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken a. Een schrijven van den heer .T. L. Vink in houdende mededeeling dat hij zijne benoeming als lid der commissie tot wering van schoolver- uim aanneemt. b. Een schrijven van B. en W. van Sommelsdijk daarin verzoekende om een geldelijke bijdrage van gemeentewege in de kosten van kazerneering der marechaussees op dit eiland, daar deze waar schijnlijk voor goed hier zullen gevestigd blijven. Besloten wordt tot wederopzeggings een bij drage van f 25 te geven en aangenomen om tevens daarbij het voorstel te voegen, dat, in dien de gemeente Sommelsdijk meende met het oog op de daaraan verbonden kosten van de zaak te moeten afzien, men bereid was deze op zich te nemen. Het Oude-Mannenhuis werd ge acht dan een geschikt gebouw te zijn tot huis vesting der manschappen. c. Een adres van den Ned. bond van Onder wijzers, dat de minimum salarissen der onder wijzers in deze gemeente te laag zijn. Daar dit adres niet komt van de bij deze zaak het nauwst betrokken personen, meende de Voorz. dat dit gevoegelijk buiten bespreking kan blijven en stelt voor het als kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. d. Mededeeling van den Voorz. dat hij wege.is zijne benoeming tot Schoolopziener genoodzaakt is om te bedanken als lid der commissie tot wering van schoolverzuim, terwijl hij daarbij voegt dat in de eerstvolgende vergadering den Raad een voordracht zal worden aangeboden om in deze vacature te voorzien. e. Missive van H. H. Ged. Staten, (laarby goed keurende eenige noodzakelijke af- en overschrij vingen in een vorige begrooting en f. Missive alsboven, daarbij goedkeurende het in erfpacht uitgeven van een gedeelte grond aan gebrs. Korteweg. Ook deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2e. Is aan de orde het benoemen van vier leden in het college van Zetters. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren C. Kolif en J. J. Slis welke echter weder herkiesbaar zijn. Tot stemming overgegaan worden genoemde heeren de eerste met algemeene en de tweede met 5 tegen 1 stem opnieuw benoemd, terwijl als nieuwe leden worden gekozen de heeren J.Tim- mers en J. Kruithof reap, met 5 tegen 1 blanco en 4 tegen 2 stemmen op andere personen. 3. Wordt door den heer van der Koogh namens de daarvoor benoemde commissie rapport uitge bracht over de Rekening tn Begrooting van het burgerlijk armbestuur en het weeshuis. Al de stukken waren in de beste orde bevonden. De Voorz. stelt voor de rekening van het weeshuis te sluiten met een batig saldo van f 20,40 en de begrooting voor 1907 vast te stellen met een subsidie van f 1200. Eu in de 2de plaats de reke ning van het burgerlijk armbestuur te sluiten met een batig saldo van f 3,83 en de begrooting voor 1907 vast te stellen met een subsidie van f 3900. Wordt aldus besloten. 4. Wordt door den heer Nipius mede namens de daarvoor benoemde commissie verslag uitgebracht over de gemeenterekening van 1905. Behoudens eenige kleine abuizen en aanmerkingen, waren ook deze stukken in orde bevonden. De gemeente rekening van 1905 wordt daarop vastgesteld in ontvangst en uitgaaf, met een batig saldo van f 783,96. 5. Komt ter sprake het in de vorige vergade ring goedgekeurde ontwerp-besluit inzake de ves tiging van een bouwverbod in verband met het voorstel tot uitbreiding van de kom dergemeente. Tegen genoemd stuk dat volgens der bij de wet bepaalden tijd op het gemeente-secretarie voor ieder ter visie gelegen heeft zijn geen bezwaren ingebracht, waarom de Voorz. voorstelt het ont werp-besluit vast te stellen en ter goedkeuring aan HH. Ged. Staten op te zenden. Word taldus besloten. 6. Wordt aangeboden de gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1907. Tot onderzoek hiervan wordt een commissie van drie leden benoemden wel de heeren Nipius, Slis en Van der Koogh om in de volgende vergadering daarvan rapport uit te brengen. De Voorz. dankt hierop de straks genoemde commissies voor de wijze waaropzij zich van hun taak gekweten hebben en vraagt of nog iemand het woord verlangt. Hiervan wordt door den heer Van der Slik gebruik gemaakt welke eenige inlichtingen vraagt omtrent de gemeentereiniging. De Voorz. gaf hierop een uitvoerig antwoord waaruit bleek dat pogingen in het werk zullen gesteld worden om hier eenige veranderingen ten goede in te brengen, waarop de vergadering wordt gesloten. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente llerkiiigen op Vrijdag 31 Aug. des voorm. 10 ure. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter Mr. G. Zaayer opent de Verga dering en spreekt (met het oog op de verjaardag onzer geliefde Koningin) den wensch uit, ver trouwende de tolk te zyn der vergadering, dat het Haar vergund moge zijn nog vele jaren ons volk te regeeren. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, onveranderd goedge keurd en geteekend. Aan de orde zijn Ingekomen Stukken. Ie Missive van HH. Ged. Staten, inhoudende goedkeuring van het in de vorige vergadering genomen Raadsbesluit inzake een overschrijving uit den post van onvoorziene uitgaven. 2e. Een adres der afdeeling te Middelharnis van den Bond van Onderwijzers, verzoekende eene betere salarisregeling voor de onderwijzers dezer gemeente met bijzending vau een memorie van toelichting, welke beiden worden voorge lezen. De Voorzitter adviseert mede namens B. en W- hierop afwijzend te beschikken. Op de vraag des Yoorz. of een der leden hiertegen be zwaren heeft zegt den heer Van Eek zich hiermee kan vereenigen met bijvoeging der woorden „daar komt toch nooit een eind aan." Alle leden zijn voor het voorstel van B. en W. Ook zegt de Voorz. dat zij in 19Ü1 reeds vooruitgegaan zijn. Wordt besloten afwijzend te beschikken. 3e. Wijziging legger van wegen en voetpaden betreffende het onderhoud van den grindweg van Herkingen naar Sas Dirksland over te dragen aan de Provincie. Wordt besloten deze aldus te wijzigen. Alsnu is aan de orde Begrooting van het Algemeen Armbestuur. Deze wordt gelijkluidend geraamd in Ontvang en Uitgaaf op f1440. Wordt deze goedgekeurd en vastgesteld idem de Begroo ting der Gemeente, welke wordt geraamd in Ontvang en Uitgaaf op f 9391,45. Deze wordt echter nog ter inzage gelegd en daarna vastge steld. Op de vraag des Voorz. of een der leden soms iets heeft op- of aan te merken, waarmede met de vaststelling zou kunnen gerekend worden vraagt den heer Mans of het salaris der vuilnis ophaler altijd f 40 is geweest. Hij zegt het vol strekt niet.te veel te achten, doch dacht het voorheen minder ware. De Voorz. antwoordt dat de vorige dit ook altyd heeft ontvangen. De Heer Van Bok vraagt hoe of het nu met de brandspruit is gesteld daar ook daarvoor op de Begrooting een soui voor reparatie is uit getrokken. De Voorz. zegt deze nu voldoende te achten om ingeval brand voorkomt voldoende te werken. Na onderlinge bespreking van de zieke brandspuit hoopt den Raad dat, met de te ver wachten geneesmiddelen deze tot een gezonde zal worden, waarna door den Voorz daar nie mand meer iets in het belang der gemeente te zeggen of te vragen heeft, de Vergadering wordt gesloten. Posleryen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te Middelharnis en de, daaronder ressorteerende hulppostkin- toren werd gedurende de maand Augustus 1906: Ingelegd f3542,12. Terugbetaald f 5685,19. Het laatste, door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 3681. erfioög*ing:en. Woensdag 5 Sepl. 1906 's na pi. 3 uur, tc Dirksland, aan de Paai denmarktstraat van eene flinke partij gemaakt schoenwerk in verschillende soorten en maten, sujetten, garen band, petten en eenig meubilair, ten verzoeke van den heer P. Roodzunt. Notaris VAN DER SLUIJS. Donderdag 13 September' 1906 's vm. 10 uur -. Verkoop van Timmerhout aan de kaai te Buitenoord. Notaris VAN IsPM-LN. Donderdag 20 Sept. des vm. 9 uur op liet eiland //de Tiengemeten// gemeente Zuid-Bey- erland: 10 paarden, 12 driejarige ossen, II ledige schotten en 28 anderbalfjarige vaarzen ten verzoeke van den heer .1. D. de Graait te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN en Deurwaarder DEN BOl'.R- dementi Nieuws. De Groningschc Academie verbrand. Het academiegebouw ligt in de asch. Een hrand zooals er te Groningen nog nimmer heeft ge- woed, brak daar Donderdagavond uit 111 het Aca bngangers dat er brand ontstaan was in den uitersten hoek van de rechtervleugel van het gebouw. Zij snelden de Academie binnen en zagen boven gekomen, dat er brand was uitgebroken op de zolderverdieping- Een dikke rook vulde de ruimte, waarin het uiterst moeilijk was de plaats te onderscheiden waar de brand was. Er weid een brandkraan gezocht, maar toen die gevonden was bleek de slang te kort te zyn. Een verlengstuk paste daarop niet, zoodat het vuur niet in den beginne kon worden gestuit. De brandweer, die onmiddellijk gealarmeerd werd, verscheen een oogenblik later met den gewonen slangenwagen. Het dak brandde1 toen reeds en met verbazende snelheid nam den brand in hevigheid toe. Dikke rookwolken stegen on heilspellend op en overal in de stadkonmen zien dat er brand was. Enorm groot was de menschenmassa die kwam toestroomen. En alien die daar stonden keken met verbazing naar boven, ze begrepen niet hoe een brand 111 zoo n minimum van tijd zulke afmetingen kon aannemen. V de brandweer een 5laf?1had1k"nne1n,f.0®Di®1?de de vlammen reeds uit het dak en lekt-n lan0s de llJDf m'enschen; die in bet gebouw gegaan waren, moesten de zolderverdieping verlaten. Een hunner dreigde te stikken van den doordringendeii rool van eikenhout en moest weggedragen worden Intusschen waren meer menschen waar binnen gegaan die er den weg kenden en met vereende krachten ging men aan het redden wat er te redden viel. De commissaris der koningin was een der eersten die de senaatskamer binnen ging om alle kostbare voorwerpen van daar naar de curatoren- kamer in de benedenverdieping van den rechter vleugel over te brengen. De schilderijen uit de galerij werden ook daarheen gebracht en in andere vertrekken, beneden in den rechtervleugel. M ant nog altijd dacht men niet dat de geheele academie er aan moest gelooven. Groote dei vond men bij dit werk, doordat de deurea der meeste vertrekken, waaruit men wilde ïedden wat te redden was, op slot waren. De brandweer kon niets uitrichten. Er was geen voldoende druk op de waterleiding werd beweerd zoodat er van buiten niet te denken vm1 aan blusschen. En ook binnen kon men hetwuur met meester worden. In den tyd van een paar mi uten stond het geheele dak vau den vleugel in brand en werd dat op het middenstuk aangetast. Er waren steeds nog menschen onder het bran dende dak. Angstwekkend klonk het geroep van stemmen, d.e waarschuwend riepen, „er1 uit! kom er uit". Zij, die naar buiten kwamen schrok ken toen zij zagen dat de brand reeds zulke afmetingen had genomen en in welk levensgevaar zii hadden verkeerd. Om half zeven begon het fries, waarin vooi kort Iiog het oude wapen is aangebracht, te branden. De stoomspuit wa3 aangerukt en werd in de Poststraat, waar zich een brandput bevindt, onder stoom gebracht. Het was nu duidelijk dat het geheele jpbmiw in vlammen moest opgaan en in alle haast begon men met de redding der kostbaarheden uit den linkervleugel. Portretten, boekwerken, stoelen, tafels, spiegels, vloerkleeden en alles wat maar los was en losgerukt kon worden, instrumenten en kasten droeg men naar buiten. ITet oude vaan del van 1672 van het beleg van Groningen kon gered worden. Met stoelen werden de glazen kasten ingeslagen om toch maar zooveel moge.y k er uit te halen. Alle instrumenten uit den rechtervleugel waren ook daarbij. Alles werd binnengedragen in de Roomsch Katholieke kerk, tegenovei de Ara demie. Professoren en doctoren, studenten ;n vele anderen droegen en hielpen om het hardst mee. Gered zijn alle portretten ultdeP°^r®"e?" galerij, archieven van curatoren, senaat en de ^Op'de^tweede verdieping van de beide vleu gels waren groote zeldzaamheden. Onder meei wa3 er een ambrio van de witsnuit dolfijn, een unicum in de geheele wereld. Van diezelfde dolfijn was ook een skelet aanweziggeraamten van deze zelfde diersoort zijn alleen aanwezig in het museum te Hamburg, en in dat te New-York. Dit alles ging verloren, er werd geen stuk van ^Inzonderheid voor prof. Van Ankum was de brand een ontzettend zware ramp Het resultaat van 34 jaren arbeid is 111 vlammen opgegaan. Ook de heer van Egmond, amanuensis en praeparateur zal met leede oogen zijn werk ver nietigd zien. Wel is hij nog slechts vier jaren hier werkzaam, maar veel heeft hy toch in dien korten tijd in het belang van het museum gedaan. In den linkervleugel van het gebouw was een groote hoeveelheid spiritus, mogelijk wel eenige duizenden liters, waarin praeparaten waren gezet. Overal vond de brand zulk voedsel. O111 zeven uur stond het geheele gebouw te branden. Men begon het bacteriologisch labo ratorium van 'prof. Fokker te hespuiten. Het gevaar voor overslaan van den brand was even- W Om tien minuten na zeven stortte het dak van den rechtervleugel in, de tweede verdieping begon te branden, een half uur later viel dat. vau den rechtervleugel neer op de kostbare verzameling van het natuurkundig museum. De lystgoot, brandende balken van het fries, stukken van den muur vielen achtereenvolgens naar beneden, gloeiend lood en zink druppelden neer. De eene zolder na de andere stortte in,- de benedenver diepingen in brand zettende. Politie, later bijgestaan door militairen, hield het volk op een afstand, hetgeen in den beginne met groote moeite gepaard ging. Het gedrang was in de Kijk in-'t jatstraat zoo groot dat de politie van de sabel gebruik moet maken om ruimte te krijgen voor het leggen van een slang naar de brandkraan. Later werden de Oude Botermge- sriaat, de Poetstraat en de Oude Kijk-m-tiastraat tot de Visscherstraat geheel afgezet. Op alle brand- ltranen in de buurt stonden slangen, tot zelfs op den hoek van de Visscherstraat. Marechaussee te niard hield de straat afgezet. Op het dak van het physiologisch laboratorium zaten brandweerlieden die het dak nathieldep Hier was bet gevaar voor overslaan grooter, daar het Chemisch- en pbarmaceutisch laboratorium, dat ach Gr de academie is gelegen eveneens 111 brand stond. Het geheele gebouw geleek een reus achtige vuurzee. Telkens als weer een zolder met groot geraas instortte sloegen de vlammen weer hOokrhet rechtsgebouw in de Boteringestraat leed gevaar. Hier was men om zes uur reeds begonnen met eigen braiidbluschm.ddelen de ge bouwen nat te houden. Het geheele notarieele archief werd uit de archiefkamer overgebracht naar de groote zaal, de archiefkamers kregen groote waterschade. De president van de reckt- bank, de substituut officier van justitie en de rechters waien aanwezig. Eerst om half tien achtte men het gevaar voor overslaan geweken. De brandweer ging voort, water in de brandende benedenverdiepingen te werpen. -ï-onfA Op het terrein van den brand waren vele auto riteiten aanwezig, natuurlijk in de eerste plaats leden van het college van curatorencle com missaris der koningin, de heer Mr.C.C. Geer serna, de loco-burgemeester, de heer N. Rost Ezn., wethouders, eenige raadsleden, de secretaris der gemeente, de heer J. E. Scholten? id van de Eersfe Kamer der Staten-Generaal, leden van Gedeputeerde en Provinciale Staten, de garnizoens commandant, majoor Ditmar, de kapitein der marechaussee, de commandant derd.d;schutterij, de heer Kyinders in uniform, en alle inspecteurs van politie, .Niets was verzekerd - het rijk verzekert zijn eigendommen niet. Het. gebouw was eigendom van het rijk. Het is in de jaren 1846—'52 voor ongeveer drie ton gebouwd en aau het rijk in eigendom overgedragen. Ook vannacht, toen reeds lang gezegd kon wor den (lat het vuur bedwongen was werkten de spuiten nog steeds door. Niet om te redden, want te redden is er niet meer, maar om het weder aanwakkeren van het vuur le voorkomen, waren nog steeds de stralen gericht op de puinhoopen, de restanten van het monumentale gebouw Een treurig gezicht leverde het academieplein op. Rui/ies, waar liet deftige gebouw heeft ge staan. Overblijfselen van planken en balken en gebroken ruiten waar aardige grasbloemperken waren. Het publiek is verdwenen want liet mooie het grootsche gezicht dat zoo'n brand geeft is er niet meer. lot drie uur werkte de stoombrandspuifc, met een paar slangen werd verder liet vuur afgebluscht. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een ongeluk met een spirituslamp, waarmede ververs bezig waren de verf van de dakgoot af te bran- den- „(N. G. Ct.)» Inval ia oen speelhol. 24 MAN GEARRESTEERD. De Amsterdamsche politie, die tegenwoordig van cordaat optreden weet, heeft Dinsdagavond met schitterend succes een inval gedaan in een der beruchtste en gevaarlijkste speelholen van ODze stad. „Jopie Koppie", een der gevaarlijkste types uit donker Amsterdam, die voor een halfjaar reeds door de politie van de Uelderschekade is verjaagd opende 4 maanden geleden in de Oude Kennis- steeg 110. 5 een sigarenwinkel. Maar heel die affaire en al die leege kistjes voor de ramen, moesten alleen dienen voor dekmantel voor wat zich in (le achtervertrekken afspeelde. In werkelijkheid diende het huis van „Jopie Koppie' tot pied a terre van de meest beruchte kwartjesvinders van Amsterdam daar kwamen ze dea daags en vooral des avonds aamen, brach ten hun slachtoffers vreemdelingen en bui tenlui bij voorkeur om ongestoord to kunnen spelen en ze uit te schudden. En wee de lui, die slenterend in dezen vuuzigen uithoek van oud- Amsterdam, op no. 5 „sigaren" gingen koopen, of welbewust hun geld wagen met kaart- of dobbelspel Gewoonlijk duurde het tumult in het speelhol tot laat 111 den nacht voort, en als de hartstochten voor het spel onder invloed van den alcohol zich ontketenden, kwam het meermalen tot heilige tooneelen, waarbij de geheele huurt on stelten werd gezet. Hoe de politie tot den iuval kwam? In de Oude Kennissteeg „smoesden" ze van verraad van een vroegere „meid" van „Jopie Koppie anderen gaven buren de schuld het hol verraden te hebben. dh ZÜ» °nze politie had er sinds eenigen lijd de lucht vau, en in stilte bereiden zij den inval voor. Wetende dat het speelhol door een groot getal der beruchtsten werd bezocht, en dat deze „heeren" voor geen klein geruchtje zijn verwaaid, werd een stevige politiemacht voor den aanval gemobiliseerd. En zoo verlieten Dinsdagavond tegen 10 uur terwijl niemand vermoedde, de inspecteursReyen- ga en Haarman meteen 20 tal agenten het bureau 111 de Warmoesstraat, via het Oude Kerksplein naar de Oude Kenissteeg. Om te voorkomen, dat de bende werd gewaar schuwd, werd het slop, zoodra de politie in zicht was, aan weerszijden door rechercheurs afgezet En de inval gelukte. Heel de talrijke bende, waaronder bv. de zoo dikwerf gesignaleerde ge broeders Vet, werd in drinkgelag al spelende en dobbelende aangetroffen. Verschillend speeltuig werd in beslag genomen en alle aanwezigen, 24 oian, gearresteerd. In drie groepen werd het berucht gezelschap, waarbij er waren die ook van ander misdrijf worden verdacht, geboeid en tusschen sterk politie-escorte naar het bureau m de Warmoesstraat overgebracht, onder leidin van- den inspecteur Haarman. De inspected Reyenga bleef toen met voldoende politiemacht ter bewaking der anderen in het hol achter Begrijpelijkerwijs veroorzaakte deze inval en overbrenging een enorme herrie in deze donkere buurten van ontucht eu misdrijf. De vrienden en bekenden van „Jopie Koppie" en de andere kwartjesvinders, drongen steeds onder veel ge schreeuw geweldig op, maar met den gummistok wist de recherche den weg toch vrij te houden. Intusschen vielen er rake klappen, en kwam ook op het plein en in de Warmoesstraat steeds meer volk op de been, dat van deze massa-arres tatie mets begreep. Het huis in de oude Kennissteeg bleef onder politietoezicht. Op het bureau werd allen een verhoor afgenomen, terwffl de „heeren" ook „en passant gefouilleerd werden. „Jopie Koppie" en enkele der meest beruchte kwartjesvinders bleven gaanrr6St' over,gen konden na het verhoor Tot middernacht toe bleef de opschudding, die deze tranige inval had veroorzaakt, aanhouden. De ontelbare prestituéos uit dit donkerste Am sterdam liepen uit haar krotten, bespraken in olulyes deze zaak, welke ze blijkbaar zeer ter harte ging Het resultaat van den inval zal allicht zijn, dat een der gevaarlijkste holen van Amsterdam, SJ f de fïrrna „Jopie Koppie", is opgeruimd. Vant voortdurende politiebewaking noodzaakt de firma natuurlijk tot liquidatie barer onder- nemmS- (De Ct.) Door de lieer Klaas Baving te Zwolle, Amenkaansehe Inporthandel, is een Sucess' Motorboot geleverd aan Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden. Federatie van Handels en Kantoor- hedieiideii-Vereeniging in Nederland. Do Federatie van Handels- en Kantoorbedien den-Vereeuigiugen in Nederland, goedgekeurd bij Kon. Besluit vau 11 Juli 1904,'no. 38 Stsbl. 0. 689, is voornemens dit najaar exameDs' af te nomen ter verkrijging van Diploma's van bekwaamheid voor de practijk in Boekhouden on Handelscorrespondentie, in Nederlandsch Jl ransch, Duitsck, en EDgelsch op 13 en 14 Nov. a.s. to Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven- hago, Utreoht en Groningen. De examens worden afgenomen volgens de oude programma's. Pros- pectussen, bevattende voorwaarden van toelating tot deze examens en verdere bijzonderheden alsmcdo Formulieren van aangiften zijn «natis verkrijgbaar bij den Secretaris van de Commissie belast met de regeïiug van do Examens, (adros Postbus 35) Haarlem, alsook bij don uitgever J, L. E. I. Kleyneuberg te Haarlem, Droeve plechtigheid. Men meldt ons uit Den Haag, dato 31 Augustus Op Nieuw-Eik-en-Duinen bad heden de begrafenis plaatst van bet stoffelijk overschot van Van der Kwast, het slachtoffer van den doodslag in de Van Ostadestraat, op Maan dagavond jl. Reeds vroeg was het in de omgeving van de woning van den veislagene, in de Van Bassenstraat, van waaruit de teraardebestelling geschiedde, zwart van de menschen druk besprekende de even laffe als beestachtige misdaad en dreigwoorden uitende tegen de age bedrijvers ervan. De deelneming van de buren was algemeen huis aan huis waren de raamgordijnen neergelaten. Langs den weg, dien de door velen be geleide rouwstoet volgde, stonden ook hon derden geschaard. Werklieden van den patroon vyaai Van der Kwast werkzaam was, gingen als slippendragers ter weerszijden van "de lijkbaar, waarvan 't kleed was bedekt met kransen van deelnemende buren, kameraden en familieleden. Ook op de begraafplaats was een talrijke menigte mannen en vrouwen. Alles ging echter even ordelijk. Merkbaar was men onder den indruk, en toen dan ook de kist tn de groe ve werd neergelaten, verstomden de dreigwoor den, waarin men zooeven nog zijn wrok had geuit jegens de verdachten, en werd de stilte slechts verbroken door het snikken van de bewogen menschenmassa, bij den aanblik van de kinderen, die luid wcenend stonden aan het graf van hun op zoo rampzalige wijze om het leven gekomen vader. Anne veldwachter. 't [s afgeloopen. Beslist 't is u. i. t. uit, tinaal met de goede dagen van de gemeente Leens. 't Was ook ongehoord, dat een veld wachter, //een veldwachter maar,// dineerde voor rekening van de geme.nte. Wat'n geluk dat er dit jaar zoo'n actieve commissie voor het nazien der gemeenterekening werd benoemd. Stel u voor, anders had het misschien nog jaren zoo kunnen voortduren, dat den veld wachter met al de leden van den Raad, een dineetje werd voorgezet, op den dag dat hij van 's inorsens 8 'o£ 's middags 5 uur dienst had hij de stembus. Dat de Raadsleden, als ze den geheelen dag bij de stembus moeten zitten, teil gerieve van de heeren kiezers-ge- neenteïiaren, op lijd wal. eten en drinken krijgen, niets natuurlijker dun dut. Maar 'n veldwachter is toch geen Raadslid. Die kan zoo'n dag best zijn koppel wat vaster toe halen. Dat. scheelt de gemeente alvast bij iedere stemming i 2. Gelukkige gemeente, arme veldwachter. fè'iig'efcoiïaesï SSerlcBifen. Dirhslaiul. Belanghebbenden worden herinnerd, dat op Donderdag 6 Sopt. a.s. voor de polder tsKraaijenissec schouw zal worden gedreven over de dijken, wegen, dammen, hekken, enz. en te zorgen, dat alles in behoorlijke orde is, Maandagavond omstreeks 9 uur werd een venter in postpapier, zich noemende Gerard Holm, en wonende te Rotterdam, die, naar het scheen te veel aan Bachus gewijd had, waardoor hij tot twee keeren toe in den Boezem duikelde, in verzekerde bewaring genomen. Tegen hem wérd proces verbaal opgemaakt. De levering van petroleum ten dienste der gemeente en het algemeen armhuis, is aan J. van der Groef gegund. tl S «a 2Ir ii-e a* i c i st Oude Tonae. 31 Aug. Granen. Tarwe per III. f 6.20 a 7.Gerst per kilo 7'/i a 8 cent. Rogge per Hl. 1' 5.20 a 5.60. Haver per kilo 17 a 71/, cent. Aardappels per Hl. f 1,25 a 1,75. Ajuin per Hl. f 2.a 0,Erwten per Hl. f 8,75 a 9, Boter i'0.70 per pond. Eieren 5 cent per stuk. Itoiterdiiin, 3 Sept. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prjjzen als volgt Komkommers II Sla Savoye kool Roode Bloemkool 2e soort Kroten Radijs Princesseboonen Snijboonen Augurken Aardappelen Peren Appelen Uien 3.30 1.60 0.69 6.— i 5.— 9.50 4.50 1.10 4- 6.— 2.— 0.35 0.85 1.70 1,30 1,15 3,50 per 100 stuks. 1-80 0-70 6-10 5-10 10.- 4-60 1.20 0.— 6,70 2.10 0.— 0.90 4.— 2,10 1.60 100 bos. 100 kg. mand. kiD. 50 kilo. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. f8.75 a 9.50 Puike partjjtjes ook per 100 kilo 19.50. Haver per 100 kilo 16.10 a 7.40. Rogge per Hl. f 5,40 a 5,75. Gerst per, 100 kilo 1' 7.75 a 8,40. Chevalier perl 0 kilo 'f 8;:Ï5 a 8,75. Blauwe Erwten per Hl. f 8,50 a 9, Meel. De vaste stemming bleef ook de vorige week aanhouden, de Amerikaansche offerten waren veelal eeu achtste hoogcr. De vraag was bevredigend. Da hoogere prijzen bleven heden gehandhaafd, er ging echter mai r weinig om. Vlas. Aanvoer 50 steen blauw. Aardappelen. Brielsche Kralen f 2,70 a f3,Gel- (lersche Kralen f 2,20 a 2,30. Zeeuwsehe Jammen 1 2,— a 2,30 do. Bonte f 1.90 a 2.Eigenheimers f 1,80 a 2,—. Radolyke aanvoer. Eieren. Zeeuwsehe f 4.40 a 4.60. Overmaasche f4.80 a 5.per 100 stuks. Vee. Aangevoerd0 Paarden, 163 vette Runderen, 225 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1894 Schapen en Lammeren en 446 Varkens. De prjjzen zynMelkkoeien le kwai. 78, 2e kwal. 70, 3e kwal. 50 cont. Ossen le kwal. 76, 2e kwal. 68, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 100, 2e kwal. 90, 3e kwal. 74 ot. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 40 ct. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 50, 3e kwal. 40 ct., licht soort 42 a 41 cent. Alies per kilo. Handel over 't algemeen matig, In "Wolvee was ruime aanvoer, prjjzen bleveu stationair. Handel in varkens was iets minder dan vorige week. In runderen was alleen voor prima kwaliteit nog al vraag. Amsterdam, 3 Sept. Aardappelen. Andyker muizen f2,— a 2.20. Andjj- ker blauwen f 1,60 a 1,80. Friesche Borgers f 1,40 a 1,60. dito blauwen f 1,60 a 2,20. Zeeuwsehe bonten f 1,40 a 2,20. dito blauwen f 1,40 a 2,20. Geldersohe blauwen f 1,60 a 1,80. IJpolder bergers! 0,90 a 1,40. dito blauwen f 1,25 a 1,50. Hillegommer Zand f 1,50 a 2,75. Aanvoer 9 ladingen. Vee. Aangevoerd 241 vette Koelen, Men noteert: le kwal. 73 a 77, 2e kwal. 68 a 72, 3e kwal, 60 a 66 cent per kilo, 170 Melk- en Kalfkoelen f 130 a 270 per stuk. 59 nuchtere Kalveren f8 a 16 por stuk. 13 Sobapen f22 a 26 per stuk. 0 Lammeren f a per stuk. 457 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 50 a 52 cent, 2e en 3e kwal. 46 a 49 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 50 a 52 ct., 2e en 3e kwal. 45 a 48 ct. per kilo Granen. Niet genoteerd. Edam, 1 Sept. Kaas. Alhier waren aangevoerd 47 wngens Kaas, wegende te samen 10090 kilo. De hoogste prjjs was f30.per 50 kilo. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 4 Sept. 1906. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 44 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1180 Magere Runderen, 589 Vette Runderen, 240 Vette Kalveren, 106 Nuchtere Kalveren, 271 Graskalveren, 2 Schapen of Lammeren, 4 Varkens, 234 Biggen, 1 Bokken of Geiten. PRIJSBN PER KILO. Koeien en Oasen, van f 0.24 tot 1 0.38. Stieren 0.22 0.34. Kalveren 0.40 0.50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 115 h 175 Kalfkoeien f 195 a 305 Stieren 85 a 210 Pinken a Graskalv. 35 a 70 Vaarzen 50 a l"s Paaden Fokr Nucbl Slaoht Biggen Handel Op de treden. MIJS, Een de olie, laken Een goed in Een in de

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2