B IJ Y O E G S E L MAAS- EN I Zaterdag 18 Augustus 1906. No. 1164, Eu3roR*iTrF. BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNO WSES officieel Gedeelte. Gemeentebegrooting. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der ge meente Sommelsdijk brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente, voor het dienstjaar 1907, den Raad is aangeboden, en gedurende veertien dagen, van 16 Augustus tot en met 29 Augustus aanstaande, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt en, tegen betaling der kosten, algemeen ver krijgbaar is gesteldme]jdijk) i# Augugtug Burgemeester en Wethouders voornoemd, Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Sommels dijk maakt bekend, dat het kohier No. 2 van de belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1906-07, invorderbaar ver- -ï kiaard op 11 Aguustus 1906, aan den Ontvanger tar invordering is ter hand gesteld en ieder I daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk14 Augustus '906. De Burgemeester, DE GRAAPF. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Ooltgens plaat maakt bekend, dat het kohier van de be lasting op de bedrijfs en andere inkomsten over het dienstjaar 1906-07, invorderbaar verklaard op 14 Augustus 1906. aan den Ontvanger ter invor dering is ter hand gesteld, en ieder daarop voor komende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Ooltgensplaat, 14 Augustus 1906. De Burgemeester, P. VAN WEEL G.Gz. Plaatselijk Nieuws, Sommelsdijk. Het nieuwe stoomdorsch- machine van den heer D. Joppe Cz. en anderen, zal gedreven worden door A. Tie- leman alhier. Middelharnis. Maandag had het kind van J. B. het ongeluk te vallen, met het droevig gevolg dat het een beentje in den arm brak, zoodat geneeskundige hulp nood zakelijk was. Terwijl de heer J. D. de G. met zijn vrouw en twee dochters Maandag een rij - toertje maakte, had hij het ongeluk bij het draaien in de Westplaatpolder met het rijtuig omver te slaan. Genoemde heer met zijn vrouw bekwam eenige kleine kwetsuren, overigens kwamen allen met den schrik vrij. Dinsdag was voor M. v. d. N. een ongelukkige dag, daar hij des avonds toen hij bij zijn varken kwam. het dier, dat een waarde vertegenwoordigde van ongeveer f 6o,dood in het hok vond. - Zeldzame reis. Als een bijzonderheid kan zeker worden gemeld dat de logger »Voorlichter« st. M. den Braber op zijn laatste reis ongeveer f 5600 besomde. Niet juist. Naar wij van andere zijde vernemen is het bericht in ons vorig num mer, inzake de stoomboot 2>MiddeIharnis« onjuist. Aan A. Witvliet is f 0,4.0 vergoeding per dag toegekend voor den tijd dat zijn zoon onder de wapenen zal worden gehouden. Het kohier no. 2 der belasting op de bedrijfs- en andere inkomsten over het dienstjaar 1906/7 is invorderbaar verklaard op 11 Aug. en aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. De dag van heden (Vrijdag) zette voor den landbouwer A. V. slecht in, daar hij vanmorgen in den stal komende een paard van hem dood vond liggen. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd Mej. A. Don van Vlaar- dingen, die 1 Sept. a.s. in functie hoopt te Den Bommel. Op de lijst tot het verkrijgen van een tramhaven te Ooltgens plaat hebben 87 personen op geteekend. Het kohier van de bedrijfs en andere inkomsten is den n Augustus 1906 aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. De rekening der inkomsten en uitgaven over 1905 is; Ontvangsten f 20346,07 Uitgaaf 17610,70s Goed slot f 2735,36s Ooltgensplaat. Jl, Maandagavond ont lastte zich boven deze gemeente een hevig onweder. Op twee plaatsen sloeg den bliksem ir en wel in een droogschuur voor zaden enz. van de Wed. Ras, staande aan en Bogaardpad, welke in een oogenblik m voile vlam stond en tot den grond toe a randde en in een boom aan den z.g. ottersdijk. Stukken hout van het schuurtje wer en door den bliksem een eind naar F gei e zij en geslingerd en een tak van den Hpom, ge ukkig echter zonder persoonlijke ongelukken. Verleden week slaagde tot korporaal bij de Vesting-Artillerie te Den Helder voor de lichting 1906 uit deze gemeente in dienst zijnden milicien H Slikboer, welke ook op school gaat om opgeleid te worden tot Miliciensergeant, Als blijke van dankbare waardeering voor het schenken zijner krachten werd de WelEd Heer Joh. Bol, Voorzitter-Directeur der Zangvereeniging »Van Ongenoegen Vrij-r, deze week door de leden van bovengenoemde vereeniging aangeboden een pendule met kandelabressen, de welke door hem dankbaar werden aanvaard. Het verkrijgen van den 1 en prijs op het feest te Ammerstol is wel een bewijs voor Direc teurskennis en toewijding en ledenijver. Verleden week vertrok van hier naar Paterson (Noord-Amerika) onze dorpsgenoot As. van Nieuwaal. Oude Tonge.* Mattheus van Markenstein alhier, heeft deze week een gemest kalf geslacht, 45 dagen oud, die schoon aan den haak 137 kg. woog. Op den hoek van St. Jacob arriveerde 13 Aug. jl. een stoomboot met 29 passa giers, waaronder de eigenares van de hof stede bewoond door den heer G. Heester mans. Het gezelschap werd met 8 wagens naar de verleden jaar gestichte hoeve ver voerd. De annnemer C. Snijder werd door de eigenares hartelijk dank gezegd voor de nette en soliede afwerking, 's Avonds 5 ure keerde het gezelschap naar Bergen op Zoom terug. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat het kohier no. 2 op bedrijfs- en andere inkomsten, dienst 1906/7, invorderbaar verklaard op den 13 Aug. 1906 aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. De milicien A. C, van der Vliet is in werkelijken dienst opgeroepen tegen 27 Aug. a.s. Nieuwe Toilge. 16 Augs. Woensdag avond zijn door den Kerkeraad de inschrij vingsbiljetten geopend naar de benefitie van een perceel bouwland in den polder Klin- kerland, groot ruim 31 gemeten, de uit slag daarvan was in massa door C. Verweij f 3250, P. Buijs 3210,10, A. Buijs 3210,10 J. A. Breesnee 3203, K. M. Houtaar 3200, J. Kievit 3146, H. Sneep 3005 en J. de Bonte Dirksland 2265 aan de hoogste inschrijver werd het gegund, de jaarlijksche pacht bedraagt f 23,75. Dirksland. Tot leden der plaatselijke schoolcommissie zijn in de plaats van Dr. G. J. Rinkel, en wijlen den heer P. Vrijdag, gekozen de heeren Dr. Sneijdèrs de Vogel en Notaris v. d. Sluis. Op de voordracht stonden behalve de gekozene, ook de heeren G, Bosschieter en L. Driendijk. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat zij die wenschen in te schrijven, naar de levering van petroleum en steenkolen ten behoeve der gemeente, dienst 1906/07 hunne inschrijlbiljetten ter Gemeente Secretarie kunnen inleveren voor of op Donderdag 30 Aug. a.s. Melissant. Op het adres van den heer Minister van Waterstaat ten doel hebbende om bij de gemeente Ooltgensplaat voor rekening van den Staat een aanlegsteiger te verkrijgen is door 43 ingezetenen getee kend. Stellendam, Alhier hebben zich een viertal ingezetenen aangemeld waar de vaceerende betrekking van havenmeester tegen een jaarwedde van f50. Goedereede. Met de zeevisscherij gaat het alhier over het geheel naar wensch. Door ruim een 20 tal blazerschuiten wordt daaraan deelgenomen. Over 't algemeen is de uitkomst en wat prijs betreft bevredigend terwijl tot heden weinig averij wordt ge maakt. Door vele landbouwers alhier worden aan den Heer Commissaris der Koningin machtigingen aangevraagd en verkregen tot het schieten van schadelijk gevogelte aangezien daardoor nog al nadeel aan de te velde staande gewassen wordt toegebracht. Terwijl Dinsdag van den bouwman J. L. eenige biggen van de eene naar de andere schuur werden overgebracht nam een hunner in de haven een bad. Aange zien het water halftij was, kon het dier niet dan door middel van eene roeiboot op 't droge worden gebracht. Woensdagmorgen had de heer v. E. in de Pieterstraat alhier terwijl hij op zijne motorfiets wilde stappen, het ongeluk, mis te stappen en dientengevolge eene tombade te maken, waardoor zijn gelaat nog al gehavend werd. In deze gemeente is ter teekening gelegd een adres van den navolgenden inhoud Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat. Geven eerbiedig te kennen de ondergeteekenden, besturen der gemeente Goedereede, van polders te Goedereede en inge zetenen dier gemeente dat de Gemeente Goedereede heeft een open haven, die bij het Rijk in onderboiïd is; dat bij hoogen vloed het zeewater zoowel de gemeente Goedereede als de vele aan die haven gelegen polders bedreigt en groot gevaar voor ingezetenen, ingelanden en bruikers oplevert; dat bij den stormvloed van December 1894 dan ook de Groote Zuiderpolder, groot 123 hectaren, door dijkbreuk van uit de haven van Goedereede is overstroomd, waardoor die polder geruimen tijd onvruchtbaar is gebleven en onberekenbare schade door de eigenaren en bruikers in den polder is geleden dat de hooge vloed van 12 Maart j.l. opnieuw herinnerd heeft aan het wellicht steeds grooter wordende gevaar en dat dan ook bij Heeren Gedeputeerde Staten in deze provincie zeer terecht voorschriften in overweging zijn, tot het vormen van een ring van zeeweerende dijken voor het geheele eiland, door bet aanzetten der dijken tot meerdere zwaarte en grootere hoogte dat in dien Ring van zeewerënde dijken zijn opgenomen de dijken aan weerszijden van de haven van Goedereede en in de kom dier ge meente dat die haven eene lengte heeft van niet minder dan 2500 Meters en dat de verhooging en ver zwaring der dijken aan beide zijden van de havan en in de kom der gemeente aanzienlijke kosten zullen veroorzaken dat belanghebbenden zich het dragen dier kosten zouden getroosten, indien geen ander en doel treffender middel bestond om de belangen, die bij deze zaak betrokken zijn, te verzekeren dat naar de bescheiden meening van rekwe stranten ten inderdaad de algemeene veiligheid in deze, op doeltreffender wijze, dan door dijk- verbetering kan worden bevorderd en wel door het stellen van een Keersluis, op eenigen afstand van de uitmonding der haven van Goedereede aan beide zijden aansluitende aan de bestaande zee weerende dijken dat door zoodanige sluis werkelijk de aanlig gende gemeente en polders volkomen zouden zijn gewaarborgd tegen hooge vloeden, die nu voort durend eene bron van onrust voor ingezetenen, ingelanden en bruikers opleveren dat toch eene keersluis het buitenwater, bij dreigend gevaar, van de haven kan afsluiten en dat zoodoende eene veiligheid zoude worden be reikt, die zelfs hooge en zware dijken niet kunnen verschaffen dat het denkbeeld algemeene instemming vindt en dat ongetwijfeld alle bij de zaak belangheb bende partijen bereid zullen bevonden worden, om naar de mate barer draagkracht mede te werken ten einde het gewenschte werk te doen tot stand komen dat naar eene globale raming van rekwestranten de uitvoering van het geopperde plan een uit gaaf zoude vorderen van f 26000 a f 28000 welk bedrag, hoewel gering te noemen met het oog op de groote voordeelen, die bereikt zouden wor den, de draagkracht van de belanghebbenden verre te boven gaat; dat zij echter bet vertrouwen koesteren dat de staat bereid zal worden bevonden een werk van zoo groot belang, betrekkelijk een haven die bij het Rijk in onderhoud en beheer is, te doen uit voeren, indien alle belanghebbenden ondubbel zinnig doen blijken van hunne medewerking, door geldelijke bijdragen binnen de perken van hun draagvermogen dat rekwestranten bereid zijn eene Commissie uit hun midden af te vaardigen om, desgewenseht, de door hen bedoelde plannen nader aan Uwe Excellentie toe te lichten en daartoe een gehoor verzoeken. Redenen waarom zij zich wenden tot Uwe Excellentie met het eerbiedig verzoek de boven bedoelde zaak wel te willen overwegen en tijd en plaats te willen bepalen, waarop eene Com missie voor Uwe Excellentie zal mogen verschij nen. 't Welk doende enz. Goedereede, 11 Aug. 1906. Ouddorp. Nog steeds dakloos. De arbeider W. v. H. welks woning door brand is vernield, vertoefd sinds dien tijd in een haastig opgeslagen tent welke ter nauwernood beschutting geeft voor regen en stormweer. Pogingen om hem een andere woning te verschaffen bestaan hierin, dat hij zelf door de gemeente loopt met een giftenlijst. Spoedige hulp der medeburgers is hier dringend noodzakelijk. Bij vele houders van kippen is er een sterfte onder de jonge kuikens uitge broken, ook tal van oude kippen zijn er in de laatste weken gestorven, zoodat de eierproductie veel verminderd is. De eens zoo prachtige velden der bloeiende hooge Oost-Indische kers, zijn door aanhoudende droogte in haar groei gestuit en liggen ter inzameling gereed. Wannéér wij de verschillende akkers in oogenschouw nemen, kan er nu reeds ge zegd worden, dat de opbrengst niet zooveel zal zijn als die van 't vorige jaar met de lage kers. Bovendien is de bedongen prijs per kilo ook nog de helft te minder. Met de stand der cichorei is het beter gesteld, deze bewijzen dat zij de droogte goed weerstand kunnen bieden. Bieten en Uien beloven geen groote opbrengst. Tarwe, Vlas en Erwten, kunnen over het algemeen genomengoed genoemd worden Kortom er is voor den landman nog ruimschoots stof om met den dichter van den ósen Psalm de eer aan God alleen toe te brengen. Door de» bouwman J. V. is in zijn gewas eene kleine luchtballon gevonden, waaraan een kaartje was bevestigd met het volgende opschrift Blankenberghe Frèdéric Labeye, Avoué a la Cour d'Appel. 50 Avenue Blonden Liége. Nieuw Helvoet.* Maandagavond te 11,45 is de bliksem ingeslagen in het café van den heer J. C. Blanc aan den Rijksstraatweg alhier. Het café is met den inboedel totaal afgebrand, slechts een paar muren zijn staande gebleven, niets kon ge red worden. De spuiten >van Galenwaren nevens de Gemeentespuiten spoedig ter plaatse aanwezig. Assurantie dekt de schade. Zuid-Beierland.* Tot hoofd der school met den Bijbel alhier is benoemd de heer B. van Nes van Amsterdam. Numansdorp.* De 2de of Najaarspaar denmarkt zal alhier gehouden worden op Donderdag 13 Sept. e.k. Spijkenisse Ds. G. Wiersma, beroepen dienaar des Woord bij de Geref. kerk te Sauwerd hoopt Zondag 26 Aug. alhier zijn afscheid te prediken. Het voornemen bestaat om bij goedkeuring door de regeering, de tramlijn SpijkenisseOostvoorne op 1 Sept. a.s, te openen. Voorloopig zal de tram tot Oostvoorne (dorp) rijdenlater zal de lijn tot het strand worden doorgetrokken. fiemeenteraaö. VERSLAG van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Sommelsdijk op Woensdag 15 A ug. 1906 des avonds ten 7 ure. Tegenwoordig alle leden met den Voorzitter. De vergadering geopend zijnde worden de notu len gelezen en onveranderd goedgekeurd en ge teekend. Aan de orde is: le. a. Een schrijven van den Bond van Onder wijzers der Openbare Lagere School in Nederland geteekend Nieuwenhuizen, daarin wijzende op de salarissen van school alhier enz. enz. welk schrfjven wordt aangehouden en gesteld in han den van Burgemeester en Wethouders welke later advies hieromtrent zal uitbrengen. b. Een missive van Ged. Staten in zake het heffen van weegloon op Fairbank en Dorpswaag, bezwaren hebbende tegen het door den Raad voorloopig vastgestelde weegloon, besloten werd het bestaande te handhaven en nadere toelichting aan voormeld college te verstrekken. 2e. Wordt bij monde van den heer Peekstok verslag uitgebracht omtrent de gemeente-rekening over 1905, na een kleine opmerkiug werd deze voorloopig vastgesteld in ontvangst van f25980,26 en aan uitgaaf f 25874,20. Als nu komt de rekening 1905 van Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis aan de orde, welke sluit met een batig slot van f247,00. 3e. Als nu wordt overgegaan tot het opmaken eener voordracht van twee personen voor zetters aan te bieden aan den Commissaris de Koningin. In de vacature Mijs wordt benoemd als no. 1 de heer Mijs en no. 2 de heer Peekstok. In de vacature Van Dorsser als no. 1 Van Dorsser en no. 2 de heer Timmerman welke voordrachten ter benoeming zullen worden aangeboden. 4e. Wordt aangeboden de begrooting der ge meente dienst 1907, welke in een volgende ver gadering voorloopig zal worden vastgesteld. 5. Wordt machtiging gevraagd en verkregen tot uitbetaling eener post uit de onvoorziene uitgaven dienst 1906. 1 6. Brengt de Voorz. de straatverlichting ter tafel, na verschillende besprekingen gingen er van meer dan één lid van den Raad stemmen op of men niet voor gemeenterekening eene gasfabriek zou stichten, de meeste der leden zijn daar in beginsel niet tegen en wordt deze zaak in de overdenking des heeren aanbevolen om hier iarer nog eens op terug te komen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de verga dering door den Voorzitter gesloten. Ingezonden §tukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. GODE ZIJ DANK1 Er zijn nog Christené'n wier harten warm klop pen voor onze Indische Militairen. Heerlijk wer den wij verrast door eene S. J. H., die ons bemoedigden mat een gift groot Honderd gul den, voor Chr. Lectuur- en Scheurkalender verspreiding. De onbekende houde zich van onze hartelijke dankzegging verzekerd. Mochten er nog een viertal zuike gulle gevers of geefsters onder de rijkbeweldadigden zijn, die dit goede voorbeeld volgden, dan konden wij voor dit jaar ons bedelen voor onze arme jongens in Indië staken. Nu, wie weet, de Heere heeft meer dan éénen zegen. Voorts met liartelijken dank anoniem ontvan gen van af 7 Juli tot 1 Aug., van S. S. B. d.H., poststempel Bloemendaal f25; S. C., Sandpoort f10; C. F. F. te K. f10; van een Vriend en Vriendin (dorpje bij Dokkum) fl0;B.te Arnhem f 5Mevr. V. L. V. D., Driebergen f 5F. C., Utrecht f5; C. C. H-, Nijmegen f2,50; P. P. S. te Rotterdam f2,50; Mej. v. d. V. te H. bijeen verzameld f3 M. V. (gem. Sloten) f 1een vriend te de B. f 1N. N. te N. f 1,25bij een part. postz. per spoor f 0,50N. N., Lekkerkerk f0,50; uit Hattem en andere plaatsen enkele pakjes lectuur. Voor andere zendingsbelangen enkele part. postz. en capsules. Wie iets zond en dit niet in deze opgave ver meld vindt, ontving zeker bericht van ontvangst. Wie helpt s.v.p. verder? Voor al het gezondene vriendelijk dank. Onder het motto: „Indië",zien wij hoopvol nog vele groote en kleine gaven te gemoet, voor onze Militairen in Indië. Beleefd en vriendelijk aanbevelend, Uw aller Dw. Dnr., A. GRUIJS Sr., Zaandam, Molenpad 68. Rechtzaken. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 14 Augustus. In de zaak van J. B., 34 jaar, arbeider te Ouddorp, terechtgestaan hebbende we gens diefstal van 11/2 H.L. blauwe aard appelen, werd alsnog gelast het hooren van 3 getuigen en wel in de zitting van 11 September a.s. des voorm. te 10 uur. Werkooping-en. Op Woensdag, 22 Augustus 1906, des nam. 2 uur, ten verzoeke, en ten woonhuize van de Wed. P. Eooij, aan den Oostdijk te Mid delharnis Meubiliare goederen, manufacturen, enz. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 25 Augustus, 's avonds 6 uur Veiling en Afslag in ééne zitting van 1.35.30 hectare weiland aan den Zuidweg, in den Ouden Oostdijk onder Ouddorp, in het loge ment van Akershoek aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Uitslag' Vea'koopiiig. Dirksland. Uitslag van de op Donderdagavond afgemijnde eigendommen van den Heer P. Roodzant Perceel I f 2375 (aangeloopen). Perceel II f 840 F. Nieuwland. Perceel III f 400 (aangeloopen). Perceel IV f 400 Johs. Holleman. Gecombineerd perceel I en III, welke voor f 3300 werden afgemijnd door den heer W. Gestel uit Woerden. Combinatie van perceel I, II en III f 4140 (aangeloopenj. Terwijl de vier perceelen in eens werden afgemijnd door den heer W. Gestel uit Woerden voor f 4550. Remengd Nieuws. Zich vergist. In een plaatsje bij Szegedin in Hongarije, werd in 1903 een vrouw vermoord gevonden. De autoriteiten waren geen oogenblik in twijfel omtrent de indentiteit van het slachtoffer, te minder, omdat een aantal bloedverwanten haar verklaarden te herkennen. Nu echter is de bedoelde vrouw in levenden lijve in het dorp teruggekomen. Omdat haar man haar mis handelde was zij juist tijdens den moord ge vlucht naar Presburg, later naar Oostenrijk en dien tijd had zij zich stilgehouden, uit vrees voor haar echtgenoot. Nu zij gehoord had, dat haar man was gestorven, kwam zij in haar geboorteplaats terug. Het geval is zeer vreemd. Nooit heeft men den moordenaar kunnen ontdekken. Nu weet men niet eens wie de in 1903 vermoorde is geweest. Wraak van een berenleidster. Te Rouaan heeft de politie dezer dagen een berenleidster ingerekend, m. n. Jevanowitsj, afkomstig uit Bosnië. Toen zij weer op vrije voeten was gesteld, besloot Jovanowitsj zich op de politie te wreken. Zij trok met haar beren naar het politiebureau en voor de deur liet zij de beesten los. De beren drongen het gebouw binnen, de ambtenaren vluchtten door de vensters naar buiten. De beren hebben geen der dienders opgegeten, maar wel hebben zij in het politiebureau veel stuk geslagen. De eer van Jovanowitsj was gewroken. Van de verminking door electriciteit. Men meldt uit Zandvoort aan de »Tel.« De toestand van den jongen, die zich onlangs door in een paal der electrische ge leiding te klimmen, zoodanig bezeéfde, dat men voor zijn leven vreesde, is op het oogenblik boven alle verwachting gunstig te noemen. Behalve het verlies van een hand, hoopt men, dat zijn onvoorzichtige daad geen verdere gevolgen zal hebben. Dure tulpen. Als een bewijs, hoe duur dit jaar de tulpen zijn, diene, dat Woensdag te Sant poort een bod van f 900 is geweigerd voor 3 manden »Pink Beauty«. Een ernstig spoorwegongeluk is Dinsdagmorgen voorgevallen in 't station Bénédictus, nabij Limoges. Een goederen trein is met een snelheid van 80 kilometer in het uur tegen een losse locomotief aange- bonsd, die daardoor weer tegen een personentrein geworpen werd en hier groote schade aanrichtte. De machinist en de stoker van de locomotief werden gedood, en vele reizigers in den personentrein ge wond. ItoekbeooB'deeling-. Orgaan van de Geref. Vereenig. voor Dankbestryding. No. 20. Uttg. Gebr. G1MBEL Amsterdam. Da Inhoud van deze brochure bestaat uit een aangrijpende fueilletonZijn Richter en uit een Kort Begrip tot onderrichting over den Alcohot om te besluiten met een kort verslag over eene rede van Ds. Rudolt. Ook dit boekake bevelen wij aan in de belang stelling van allen, die tusschen maatschappelijke ellende en drankmisbruik een onmiskenbaar verband erkennen. Nationale en Internationale Ten toonstelling te houden te 's Graven- hage. Sept. 1907. Adres "Den secretaris van de Hol- landsche Maatschappij van LandbouwS. G. Korteweg, Buitenhof 42a te 's Gravenhage. De tentoonstelling zal de volgende rubrieken omvattenRundvee, Zuivel, Paarden Klein vee (varkens, schapen en geiten), Pluimvee en tamme Konijnen, Bijenteelt, Landbouwproducten, Heide- onfginning. Boschcultuur, Grondverbetering en Zoetwatervisscherij, Staatszorg voorden Landbouw Nieuwste uitvindingen op het gebied der Land- bouwwerktuigkunde, Hoefbeslag. Gelijktijdig met deze Tentoonstelling hoopt men te houden het 3e Internationaal Zuivel- congres, ook te 's Gravenhage. Wie over deze zaken nader ingelicht wenscht te worden, vervoege zich aan bet adres van den beer Korteweg. Burgerlijke Nlan«t Den Bommel. GeborenKatharina d. v. G. W. v. Kempen en M. Buth. Ooltgensplaat. GeborenMaatje d. v. Pieter Snauw en Adrians Lena OverbeokRoeland z. v. Arie Kloet en Barbara de Gast; Aria d. v. Cornells Oudzegel en Maria Gebrood Jan z. v. Wouter Kreeft en Maria Troost. Melissant. Geboren Leendert z. v. C. J. Bijdevaate en KI. Tanis. Bierk en School. Predikbeurten op Zondag 19 Aug. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Da. Bruinirtg. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Polhuijs. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nm, Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Dammers. Melissant, vm. en nm. Ds, Hoedexnaker. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Stellendam, vm. Ds. de Gidts van Goedereede. Goedereede, vm. Ds. Verschoor van Hagestein. Otiddorp, vm. en nm. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. Iee3kerk en 's av. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9 uur (bevestiging in het ambt) door Ds. Steketee van Middelhar nis) en nm. 2 uur (intrede) door Ds. Esselink. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. leeskerk. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. (bed. H. Avondmaal) en nm. (dauk- zeggiog) Ds. Dekker van Ooltgensplaat. OUD-GEREEORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nm, en 's av. leoskerk. Ooltgensplaat, leeskerk. Melissant, vm. nm. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nm. en 's av. Ds. Maokenze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. RÖssing. EVANGELISATIE. Middelharnis, vm. 9,30 (inwijding van het lokaal) en nm. 2 uur Ds. Rappard van Berg-Ambaoht. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. 9 en nm. 2 uur dhr. Van Drunen.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3