SJ VOEGSEL LUIM Zaterdag 11 Augustus 1906. No. 1162. Officieel Üedeelte. Plaatselijk lieuws, BEHOORENDE BIJ IN HOC SIGNO WSBS Invordering 'S RIJK.S DIRECTE BELASTINGEN. De BURGEMEESTER der Gemeente Som- melsdiik maakt bekend, dat het kohier No. I van de belasting op bedrijfs- en andwe inkomsten over het dienstjaar 'g'W invorderbaar verklaard op den 3en Augu 1906, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet, te voldoen. Sommelsdijk, 6 Augustus 1906. De Burgemeester, DE GRAAFF. Sommelsdijk. Door den Rijksveldwach ter Van Es en den Gemeenteveldwachter Frederiks, is tegen een rondreizend koop man met een woonwagen, procesverbaal opgemaakt wegens het laten grazen van een paard op het z g.n. Koeienkerkhof. Dinsdagmiddag jl. viel het achtjarig dochtertje van de Wed, B. Looij, alhier in de volle haven met water. De heer A. Paling - dood, horlogemaker alhier dit ziende, sprong oogenblikkelijk in de haven en had met veel inspanning het genoegen het kind, dat reeds in zinkende toestand verkeerde nog juist bij haar hoofdhaar te pakken te krijgen en met behulp van anderen op het droge te brengen. Het kind dat eerst geen teeken van leven meer gaf werd door toepassing der kunstmatige ademhalingsbewerking tot het leven teruggebracht, dank zij den heer Palingdood voor zijn flink optreden. Op een verzoekschrift van L, van der Waal om eene geldelijke vergoeding voor zijn zoon I.eendert is door Z.Exc. den Min. van Oorlog afwijzend beschikt. Dinsdagmorgen ging het paard van I. K. alhier, bespannen voor een wieislede op den Oostdijk op hol. Het dier rende voor de woning van S. Pas een kruiwagen met kruikjes bier omver, waardoor deze aan scherven op den grond vielen en den inhoud daarvan over de straat vloeide en holde toen vervolgens aldaar tegen den hoogen rollaag op, waardoor het voorstel van de slede brak. Het paard liep toen met de burry achter zich, tusschen de paaltjes bij Holland-Zeeland door, alwaar het staan bleef. De Staking! Zoowaar 1 daar hebben we in Sommelsdijk ook een stakingsdag gehad. Sinds een paar dagen heerschte onder de veldarbeiders reeds eene groote ontevredenheid over het loon en den duur der werktijd. De arbeiders verlangen in den oogsttijd dat het loon van f 1,75 op f 2,— en den arbeidsdag in plaats van tot des avonds 6 ure, op 5 ure zal gebracht worden. Daar dit niet aan alle boeren was kenbaar gemaakt en vele boeren van dit voornemen niets afwisten en dus geen hooger loon bedongen, ontstond Donderdagmorgen om 4 ure bij bet uitrukken naar het land op alle hoeken en kanten van ons dorp eene groote gisting onder het volk, zoodat besloten werd om te staken en niet naar het land te gaan. Hoofd zakelijk nog vond dit een aanleiding doordien er een boer was die reeds twee gulden beloofd had en dit naderhand weer introk. De arbeiders van de Wed. L. de Graaff en Jb. Slis en meer anderen, die aaD 't werk waren gegaan, werden door de stakenden uit het land gehaald. Enkel de kleine boertjes gaven terstond het gevraagde loon, zoodat d« arbeiders daarvan aan den arbeid gingen. Alles ging bij deze staking ordelijk toe, zoodat de politie niet handelend behoefde op te treden. Heden (Vrijdagmorgen) gingen de arbeiders, na met elkander op de kaai beraadslaagd te hebben, weder geleidelijk voor het gewone loon aan 't werk. Waarin deze staking zijn oorsprong vond? Onzen particuliere verslaggever meld ons Verleden week waren de arbeiders van den heer Dirk Joppe tarwe gaan snijden vast rekenenden op het gewone daggeld van verleden jaar f2, doch werden uitbetaald met 11.75 met de belofte er bij dat zjj het er bij kregen als andere meer gaven. Bij de Gebr. van Schouwen werden de arbei ders f2 beloofd doch kregen per slot van reke ning Woensdag toen er naar gevraagd werd f 1,75. De arbeiders gingen naar de oorzaak onderzoe ken en vonden die, doordat er gezegd werd, dat bij eerstgenoemde aan huis een bond was opge richt met het doel niet meer te geven dan fl.75 en een machine te laten komen om alles uit te dorsehen. Zonder eenige voorbereiding werd daarom Donderdag op de Kaai de algemeene staking geproclameerd en bleven de arbeiders thuis. Daarop trokken een 50 tal werklieden het vraaeland m en bewogen al de anderen tot staken na vooraf gevraagd te hebben aan de boeren of zij hun werklieden even als vorige jaren f2 wilde geven. De beer L. de Graaff zeide: „bet kost aar mijn zin toch genoeg, ik geel niet meer. week of linger.*0"1 al k°m j® "iet Van de ™an^de Gebr- vaD Schouwen om meer lii deln-Wi Wa" bet antwoord „Het moet fewT D r,er= Wry eh8etalsa0.dva. d. toe, t^wpTavoidi MHT^SnTDriegren om f2 te geven. Om 8 uur was ,iP l,V?°r fUg meen, toen men die van de wed. Vis van Heemst had overgehaald en die van de wedTe Graaff Welke laatste met zoo gemakkelijk De staking, al hangt zij los zonder organisatie waarom de arbeiders op de hoeken om roenen' Gewin'j t0t nu toe een ka!m verloop' terwiil rtWe! met gepleegd. De eisch blijft f2 Jacob au' !fe.ren onverzoenlijk zijn. De heer komen en l ai p® B™banders .te ,zulle» laten ik er nvlm Graaffals u met komt dan zet naren in. Terwlü pirks,anders of Nieuwetonge- het rotte op bet land PP,6 Z6?t: dan laatik meer ondeAeïde toeneemt. g'9t,Ug maar Vrijdagmorgen: Vele menschen naar dat zij geslapen hadden waren bang geworden en's mor gens om 5 uur vertrokken er verschillende naar het land. Omdat de stakers niet georganiseerd waren verliep alles. Middelliarnis. Het kohier no. 1 der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten, over hef dienstjaar 1906/7 is invorderbaar verklaard aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Dinsdagavond geraakte het dochtertje van J. T. uit IJmuiden, 't welk bij haar familie alhier gelogeerd is, bij het spelen in de Kaai te water. Gelukkig was men spoedig ter hulpe gereed en wist men Üe kleine drenkelinge op het droge te brengen. Aan L. Koudijzer zal gedurende den tijd dat zijn zoon voor herhalingsoefeningen onder de wapenen vertoefd, f0,50 vergoe ding per dag worden toegekend. Zondagmorgen zal naar wij vernemen het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk worden ingewijd, indien het althans voor dien tijd in orde kan zijn. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal in plaats van ds. Bruining optreden onze vroegere dorpsge noot de heer P. Koote, godsdienstonder wijzer te Rotterdam. Stad aan 't Haringvliet. De Burg. maakt bekend, dat de Rekening van inkom sten en uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1905 is overgelegd aan den Raad en gedurende veertien dagen ter Gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt, en tegen betaling der kosten algemeen ver krijgbaar is gesteld. De Burg. maakt bekend, dat het kohier der Personeele Belasting no. 2 over het dienstjaar 1906 op den 6 Augustus 1906 invorderbaar is verklaard en aan den Ontvanger is ter hand gesteld. Ieder daarop voorkomende belastingschuldige is verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Tot leden der commissie van onder zoek voor de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1905 zijn benoemd de heeren A. J. Braber, C. Arensman A.Pzn. en I. Scherpenisse Door den Raad dezer gemeente is aan den heer J. Braber L.Jzn. met ingang van 16 September eervol ontslag verleend als Regent van het Weeshuis, alhier. Door den gemeente-veldwachter L. van Antwerpen alhier is krachtens Art. 31 o van het Wetboek van Strafrecht proces verbaal opgemaakt tegen A. en L. Vermaat. Woensdag 15 dezer hopen de onder wijzers der Openbare School met een 30-tal leerlingen een pleizierreisje te maken met de stoomboot >Den Bommek naar Oost- voorne. Ooltgensplaat.* De heer J. J. Gras, vroeger predikant bij de Oud Gerefonn. Gemeente alhier, die een tijdlang DDgeoorloold de geneeskunde uitoefend, is thans weer predikant bij de Oud Geref. Gemeente te Amsterdam. De Zangvereeniging >Van ongenoegen vrij« alhier, directeur president den heer Joh. Bol, behaalde den 8 Augustus jl. de eerste prijs in de eerste afdeeling bij gelegenheid van het 13e jaarfeest, gehouden te Ammerstol, van den Bond van gemende zangvereenigiDgen i>Eendracht maakt machk alsmede ontving ze de eerste prijs uitgeloofd door den heer Burgemeester van Ammerstol. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt dat het kohier der personeele belasting dienst 1906 aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat gelegenheid bestaat tot inenting van vat kens tegen vlekziekte. Belanghebbenden kunnen zich vervoegen bij den heer C. Roodzant, rijksveearts alhier. Bij Min. beschikking is aan den milicien-verlofganger M Wittekoek vergund des gewenscht inplaats van 6 Aug. den i o September a s. onder de wapenen te komen. Bij publicatie zijn belanghebbende, dat zijn degenen die dit jaar naar de Landweer zijn overgegaan, uitgenoodigd hunne zakboekjes voor 31 Augustus ter secretarie in te leveren. Dirksland. Toen deze week H. G. het dorp met hit en kar door rende, stuikelde het dier en vielmet een paar knieën die stuk gevallen waren, kon het naar den stal gaan. P. van Dongen had bij het vervoeren van pakken hooi of stroo, het ongeluk te vallen en twee ribben te breken, terwijl er nog andere gekneusd zijn. Ook van uit deze gemeente zal men eerstdaags een stoomdorschmachine kunnen laten ontbieden om zijn koren te dorsehen. Als machinist zal Jac. Dijkman fungeeren. Tegen heden Zaterdagmorgen ten 9 ure is een openbare gemeenteraadsvergade ring belegd. Herkingen. Bij het vervoeren van pakken hooi, geraakte de heer J. A. Klem, hiermede werkzaam op de boerderij van P. van Prooijen alhier bekneld tusschen een wagen beladen met pakken en een hek, wat tengevolge had, dat hij op heden van werken heeft moeten afzien. Het kohier no. 3 der personeele belasting is invorderbaar verklaard en aan den ontvanger te Middelharnis ter hand gesteld. Melissant. Onzen vroegeren dorpsgenoot de Heer S. Rooij, 2e klerk te secretarie te Rotterdam, is bevorderd tot ie klerk. Stellendam. Dit jaar zijn alhier als zetters van 's Rijks Directe Belastingen aan de beurt van aftreding de heeren D. Zaaijer Az. en A. Kreeft. Bij beschikking van den heer Minister van Marine dd. 19 Juni jl. is aan den zeemilicien S. Jansen dezer gemeente van de lichting 1901 ontslag verleend. Goedereede. Dit jaar zijn alhier als zetters van 's Rijks Directe Belastingen aan de beurt van aftreding de heeren C. A. Vogel en T. Lodder Cz. 11. Dinsdagmorgen werd van den vuurtoren alhier ontdekt, dat op de zand bank ^Hindert was gestrand het Zweedsche stoomschip »Orlando«, geladen met hout met bestemming naar Dordrecht. Van hier hebben een vijftal visschersvaartuigen assistentie geboden door het innemen van lading. Heden Donderdagmorgen ten half zes ure is het schip bij vloed vlotgekomen en naar Dordrecht opgesleept. Terwijl Donderdagmiddag de koop man S. alhier zijn hit van stal haalde, wist deze zijn geleider te ontsnappen en sloeg op hol. Achterna gezet door den wielrijder C. v. W. alhier, werd het dier spoedig tot staan gebracht en in de ge meente teruggeleid. Voorzeker kan als eene zeldzaamheid worden gemeld, dat Donderdagmorgen eene stoomboot de haven dezer gemeente be zocht tot inlading van vlas. In deze streek is een aanvang ge maakt met het snijden der tarwe. Over het algemeen is de opbi engst van dit gewas bevredigend, terwijl de qualiteit uitstekend kan genoemd worden. Ouddorp. Door een onbekende oorzaak is Donderdag 11. de plaggenhut van W. van H. verbrand. We kunnen ons de gewaarwording van den vader des huizes voorstellen, toen hij des avonds van zijn werk naar zijn »woning< begaf en deze met de grond gelijk bevond. Hulpe der burgerij is hier noodzakelijk, en laten we hopen dat wij spoedig kunnen melden, dat deze eenige plaggenhut vervangen is door een menschelijk bewoonbaar huis. Hellevoetsluis.* Het schip »Orlanda,« komende van Hemörtand, geladen met hout en bestemd voor de werf van de heeren Jocob Vriesendorp Zn te Dordrecht liep Woensdagmorgen vroeg in hetBokkegat alhier aan den grond, waarna men moest wachten tot de vloed kwam, om te trachten lang dien weg het schip vlot te krijgen,- Nader meldt menDat het schip niet is vlotgekomen, niettegenstaande sleepbooten hebben getrokken. Met de Brouwersha- vensche bergingsmaatschappij is contract gesloten. Men gaat voort met lichten. 30 blazers met hout dat naar Dordrecht wordt getransporteerd, zijn hier aangekomen. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot ontvanger der loodsgelden alhier, de adjunct commissaris der loodsen te IJmuiden, J. C. Grenet, terwijl de alhier gestationeerde ontvanger, de heer M. S. Kruisinga, over geplaatst is naar Vlieland. Nieuwenhoorn.* Alhier zal de nationale dag, 31 Augustus, worden gevierd door een tweedaags feest, 's Vrijdags 31 Aug. I. Ringrijden met versierde fietsen. II. Schoonrijden met aangespannen paarden. III. Schoonrijden met paard en wagen. 1 SeptemberGroot kinderfeest. Een en ander opgeluisterd door het alhier bestaande muziekgezelschap >Door eenvoud groot. Een vuurwerk tot besluit Zuid Beijeriand.* Tengevolge der langdurige droogte zijn de dijkslooten zoo uitgedroogd, dat men er koolplanten in heeft geplant. Dinsdagavond 8 uur brandde de hofstede af van den heer D. van der Beek alhier, waardoor omstreeks 100.000 kilo hooi en een menigte kippen in de vlammen opgingen. Het bouwgereedschap werd gered. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Nieuw Beierland. De Directeur- Generaal der posterijen en telegraphie maakt bekend, dat met ingang van 14. Augustus aanstaande de diensturen op werkdagen van het hulptelegraafkantoor alhier zullen gewijzigd worden als volgtvan 8 11 uur voor-, alsmede van 34 uur en van 6 8 uur namiddags. (Greenwichtijd.) Oud Beijeriand.De sigarenmaker H. Lorijp alhier herdacht Dinsdag den dag, waarop hij 25 jaar in betrekking was bij den heer A. Kruithoff, Sigarenfabrikant. Van zijn patroon ontving hij een cadeau in envelloppe, terwijl ook zijn collega's zich niet onbetuigd lieten. Puttershoek.* Ds. A. Voogel, die het beroep naar deze gemeente aanvaarde, hoopt Zondag 2 September ?'jn intrede alhier te n, Spijkeilisse. De spoorbrug over de Oude Maas alhier is voor voetgangers en rijtuigen een groot gemak. De schippers evenwel is hij steeds een bron van zorg en moeite, ja zelfs gevaar. Dit ondervond nog Woensdag een van hen. Uit de richting Noordgeul kwam een ijzeren aak zeer zachtjes aanvaren. De zeilen hingen bijna slap om de mastenkel door een schier verloopen vloed werd de schuit licht voortbewogen. De brug was opengedraaid, dus de mast behoefde niet gestreken te worden, ook omdat hij 100 M. voor de brug wilde ankeren. Daar de rivier op dat punt evenwel bijzonder diep was, hield het anker niet, hij moest dus besluiten om den mast te strijken en onder den brug door te gaan, daar hij geen tijd genoeg meer had, om bij te draaien, en zoodoende door de opening van het draaibare middenstuk te varen. Fluks lieten schipper en knecht den mast zakken. De gaffel kwam op de luiken terecht, richtte zich weer op en kwam met den roeerijzenden mast tegen den onderkant van den brug. Een en ander had tengevolge dat mast en een gedeelte tuig bij den koker afbrak en buiten boord viel. Gelukkig werd niemand gekwetst. Aan de andere zijde des brugs werd beproefd de noodige reparaties toe gebracht, maar de krachten schoten daarvoor te kort. De mast werd binnen boord gehaald en heden zal de reis per sleepboot voortgezet worden. De plaats van bestem ming is Den Bommel. Het schip heet »Nooit Gedachte. Het is juist een jaar geleden dat het van stapel liep. demeenSeraad. VERSLAG van hel verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Melissant, op Donderdag 9 Augs. 1906 des voorm. 10 ure. Afwezig den heer G. Joppe. De Voorz rnr. C. Zaaijer opent de vergadering en verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering te lezen, welke onveranderd goed gekeurd en geteekend worden. Aan de orde is: le. Ingekomen stukken. Een missive van H. H. Ged. Staten, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbe sluit van 26 Juli, waarbij besloten werd den onderwijzer J. A. v. d. Sluis, als onderwijzer aan de openbare school alhier te ontslaan. Dit stuk wordt als kennisgeving aangenomen. 2e. Voorziening vacature onderwijzer. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten oproeping te doen van solli citanten voor de betrekking als onderwijzer aan de openbare school alhier. 3e. Gemeenterekening over 1905. gezamentlij ke ontvangsten f 17054.99'/, uitgaven 16387.76 Batig saldo f 667.23'/, 4e. Armenrekening over 1905. ontvangsten f 7404.78'/, uitgaven 7211.297, Batig saldo f 193.49 Daarna stelt de Voorz. voor om over te gaan tot het benoemen van vier zetters voor de Di recte Belasting, voor welke de volgende heeren worden gekozen, D. Sieling, L. v. Beek, D. D. Kastelein en P. Polder. Niets meer aan de orde zijnde en niemand bet woord meer verlangend, sluit de Voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Ouddorp op Dinsdag 7 Aug. 1906. Aanwezig alle leden. Na opening der verga dering worden de notulen voorgelezen, en on veranderd goedgekeurd. le. Aan de orde is af- en overschrijving van een post op;de Gemeentebegrooting aangaande het bataljon rustende schutterij. 2e. Missive van H. H. Gedep. Staten, betref fende de schoolbanken van de Openbare School alhier, dat deze niet in bruikleen mogen worden afgestaan, maar wel verkocht kunnen worden. Het Chr. Schoolbestuur zal hiervan kennis worden gegeven. 3e. Missive van Mej. v. d. Weele, dat zij voor f300 jaarlijks, als verloskundige zich hier zal vestigen. Na eenige deliberatie woidt op voorstel van den Heer J. Lodder besloten om geen ver loskundige te subsidieeren, omdat zoo sprak hij, deze gemeente te uitgestrekt is om zonder ver voermiddel allen te bereiken en dan zou f 300 als vergoeding te laag zijn; en ook om dit be zwaar indien de hulp van de verloskundige bij voorkomende gevallen te kort kan schieten, is het reeds wellicht te laat om de hulp van een dokter in te roepen. Terecht merkte de Voorz. op, dat er bij de Heeren weinig animo voor een verloskundige wordt gevonden. 4e. Een verzoek van den Heer J. Breen Pz. om een klein strookje grond van de gemeente te koopen. Dit wordt toegestaan. 5e. De gemeenterekening van 1905 komt ter tafel, welke sluit met het batig saldo van f608.541/,. De H. H; Lodder, van der Wiele en H. Tanis worden benoemd om deze na te zien om later daarvan verslag uit te brengen. 6e. Rekening van het Algemeen armbestuur word nagezien, besproken en ter inzage gelegd. De Heer v. d. Wiele merkte op, dat er in den winter weieens meer werk van het schoonmaken aan 't Armbestuur toebehoorend hakhout gemaakt kon worden. 7e. Met het oog op de steeds toenemende gemeentewerken stelt de Voorz. voor om een ge meenteopzichter te benoemen. Met acclamatie werd A. van Noord als opzichter benoemd tegen een jaarwedde van f30. 8e. Wordt overgegaan tot stemming voor zetters der Directe belastingen. Aftredend zijn de heeren Kr. Voogd en T. Hameeteman.De heer Kr. Voogd had als zetter ontslag verzocht, dus in deze vacature moest woiden voorzien. No. 1 op de voordracht voor deze vacature: J. Bezuijen, No. 2 J .C. Lodder. Aftredend den heer T. Hameete- man no. 1 en K. Lodder no. 2 op de voordracht. 9e. Confect verordening van B en W. op het havengeld inzonderheid voor hen die gebruik willen maken van den Bank. Er wordt voorgesteld 1'/, cent per ton voor het in gebruik nemen van den Bank. De J. C. Lodder meent, dat 1'/, cent te laag is, in aanmerking nemende de prijs welke deze Bank gekost heeft. De heer Van der Klooster komt daartegen op en pleit voor de belangen der schippers. Besloten werd 1'/, cent per ton te berekenen in voor 't gebruik van den Bank. Na rondvraag door den Voorzitter kregen we nog een interpellatie van den heer J. C. Lodder over de volksoploop van 28 Juli 1.1. (Zie ons bericht in het nummer van 1 Aug.) Hij stelde aan den Voorzitter twee vragen welke ongeveer luiden als volgt: „Mag de politie geen lieden op het Gemeente huis brengen zonder u.w toestemming „En mag de politie zich allerlei schelden en verwijtingen naar het hoofd laten slingeren, zonder te straffen of mogen zij geen gebruik maken van hun wapenstok, wanneer zij een opruier hebben gevat, die weer door andere oproerige makkers uit de handen der politie wordt genomen?" De Voorzitter geeft toe, dat bij zijn verschijning het oproer spoedig was gestild. En hierbij gaf hij de verzekering, dat, als er weer dergelijke opstootjes plaats zullen hebben, de raddraaiers zonder pardon zullen opgebracht worden, de politie heeft daarvan opdracht ontvangen. En bovendien, wat schelden of verwijten betreft of ook verzet tegen de politie, er zijn vijf processen gegeven, welke hunne uitwerkingen niet zullen missen. Ook meent de Voorzitter, dat de Bur gerij in dergelijke gevallen een goed voorbeeld moet geven, dat zal de taak der politie ver lichten. Hierna werd de openbare vergadering gesloten. BtechlKahfn. Arrondlssenients-Kechtbank. (Kamer van Vacantie.) Zitting van Dinsdag 7 Aug. Heden werd het volgende vonnis ge wezen De spoorzoeker. Tegen een vonnis der Rechtbank van 16 Juli jl. waarbij hij wegens diefstal van 1H.L. blauwe aardappelen, ten nadeele van J. Westhoeve te Ouddorp, tot 2 maan den gevangenisstraf was veroordeeld, was de 34 jarige arbeider J? B, wonende te Ouddorp, in verzet gekomen. Bekl. ontkende de aardappels ontvreemd te hebben van het land van Westhoeve. Bekl. beweerde, dat de mand met aard appelen, bij hem in de schuur door den veldwachter in beslag genomen, was gekocht. Westhoeve, de benadeelde, had in de ia beslag genomen aardappelen de zijnen her kend. In grootte, kleur en soort kwamen ze overeen. Bovendien had Westhoeve op zijn aardappelland voetsporen ontdekt, van twee personen afkomstig. In het eene spoor, had Westhoeve dat van bekl. her kend. Volgens getuige zette bekl. bij het loopen zijn voeten een weinig binnenwaarts. Get. had bekl. zeer dikwijls aan het strand zien loopen, en zijn voetspoor daardoor leeren kennen. Vijf getuigen werden daarna nog gehoord. De veldwachter Van Spanje had de mand met aardappelen in beslag genomen. Eenige getuigen verklaarden, dat zij bekl. wel eens in den tijd dat de aardappelen ont vreemd werden van 't land van Westhoeve aardappelen hadden gegeven, waarvoor bekl. dan gewerkt had. De soort daarvan kwam overeen met de in beslag genomen aard appelen. Andere getuigen hadden bekl. ook wel eens eenige emmers aardappelen gegeven, doch de soort verschilde met de aardappelen van bekl. Het O. M., waargenomen door mr. A. J. Blok, meende dat het vernieuwde onderzoek geen ander licht op de zaak had geworpen, waarom Z.E A. bekrachtiging van het von nis vroeg. Verkoopiii^en. Op Zaterdag 11 Aug. 's namiddags 6 uur. Onderscheidene perceelen Klaver 2o slag en Haver te velde onder Ouddorp, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris YAN SCHOUWEN. Op Woensdag 15 Aug. des voorm. 9 uur. Onderscheidene perceelen Klaver 2e slag, in do Adriana-, Eendrachts- en Halspoldors onder Stellendam, in het logoment van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 16 Augustus 1906 s avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft afslag van een flink woon- en winkelhuis waarin sinds 50 jaren winkel in schoenen en sajetten met tuin te Dirksland, aan de Paardenmarktstraateen huis benevens de onverdeelde helft in een paardenstal daar naast een tuin liggende daarachter en achter de Openbare Bewaarschool en nog een tuin te Dirksland op eenigen afstand achter de gemelde perceelen een en ander ten verzoeke van den heer P. Roodzand te Dirksland. In middels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Uitslag* Verknoping. DIRKSLAND. De op Donderdag geveild zijnde eigendommen van den Heer P. Rood zand alhier heoben opgebracht: Perceel I Een woonhuis en winkelhuis niet gedeelte tuin f2375. Perceel II Een huis benevens gedeelte in een paardenstal f825. Perceel III Een tuin liggende achter de Openbare Bewaarschool ffiOO Perceel IV Een tuin, liggende op eenige afstand achter vernielde per ceel i 355. Voor al deze perceelen was D. Gestel rus tend metselaar alhier de hoogste bieder. fteinengd Vieuws. Arme moeder. De moeder te Harkema-Opeinde van wie drie kinderen verbrandden, is door dit vreeselijk ongeval in hare geestver mogens gekrenkt. Vlugge bediening. Aan het Post- en telegraafkantoor 's Gra- vendijkwal te Rotterdam biedt iemand een telegram aan naar Gouda. Daarop begeeft hij zich met de paardentram naar 't Beursplein vandaar te voet naar het Maasstation (geheele afstand te voet plm. 40 minuten.) Met een gereedstaanden trein vertrekt hij naar Gouda en heeft, na een klein half uur thuis vertoefd te hebben, het voorrecht zijn eigen telegram uit de handen van den be steller aan te nemen. Een en ander viel voor op den 1 Augustus van het jaar 1906. Boor een ijzeren plaat gedood Men meldt uit Vlissingen In de ketelmakerij van de maatschappij De Schelde« heeft Maandagmiddag een werkman, bij het sloopen van een ketel, een zware ijzeren plaat op het lichaam gekregen. Demanisaan de gevolgen overleden.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3