BEEÜ VIS Jz.9 Advertentiën. Binmeiitiaiid. jpiaatseiijk lieuws, &enieefiteraac$. VI§§elierfj. V erfcoojMiig-cn. TelegTamnsen. f?I arIBberieb ten HÖOFDK.NECHT TWEEIHS KNECHT, SmedeHj^ en Draaierij, YERZEKERING legen BRANDSCHADE. J. DE KORTE Sz. Antwoorden of mededeelingen ff GEBOREN G. L. WARNAER Jr. en N. D. WARNAER-Bosschietkr. Dirksland, 6 Aug. 1906. Getrouwd: en levert tot voord e efcfcae prijzen alle soorten Landbouwgereedschap^-^ k. k. M1JS, Sonimeisdijk- Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst ï|jn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 970. Ia 't waar, dat in België't uitvoeren van vele onkruiden bij de wet ia voorgeschreven 971. Bevat slootbagger voel plantenvoedsel 972. Nu de frainbozenstruiken van haar vniclit zijn ontdaan, moet men de struiken afsnijden of moet men dit later doen? Wat is beter ook in verband met de teelt voor het volgende jaar? Sommeladijk. Een lezer. Antwoorden en mededeelingen. 967. Klimop een woekerplant? Neen. De worteltjes aan de stengels zijn eenvoudig z.g. Aecfttworteltjes. 968. Koolsohuur? 'k Donk, dat de vrager een sohuur bedoelt, zocals men die in Noord- Holland bezigt voor 't overhouden van sluit- kool. Wellioht, dat 't z'n nut kan hebben in dit verband hieromtrent iets meer te vertellen. Yandaar, daar we besloten, uit een onlangs van wege 't Ministerie uitgegeven werkje iets over te nemen. (Zie opsteloverwinteren van sluit- kool.) 969. Bemesting grasland We geven binnen kort een opstelletje. Het is voorzeker zeer opmerkelijk, dat de vier hoofdmannen der antirevoluti onaire partij, namelijk de heeren dr. A. Kuyper, oud minister, jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, lid der Tweede Kamer, baron mr. JE. Mackay, oud-president der Tweede Kamer en J. E. N. baron Schim- melpenninck van der Oye, voorzitter der Eerste Kamer, bijna een gelijken ouderdom hebben. Alle vier staatslieden loopen naar de 70 jaren, terwijl drie hunner op >een 2 9en« jarig zijn. Op 12 Augustus aanstaande viert de heer baron Schimmelpenninck van der Oye zijn yoslen verjaardagop 29 Mei 1907. de heer jhr. mr, A. F. De Savornin Lohman; op 29 October 1907 dr. A. Kuyper, terwijl op 29 November 1907 baron Mackay zijn yosten verjaardag hoopt te bereiken. (»Ned Sonuuelsdijk. Op een verzoekschrift van R. Kattestaart om eene geldelijke ver goeding voor zijn zoon Hendrik, milicien van 1906, is door Zijne Excellentie den Minister van Oorlog afwijzend beschikt. Vrijdag j.l. slaagde de heer W. van der Brugge, onderwijzer aan de openbare school alhier, voor het examen Fransch L. O. Door de Gemeente-politie is proces verbaal opgemaakt tegen twee woonwagens bewoners wegens het plaatsen van hun woonwagens op den berm van den Dirks- landschen dijk onder deze Gemeente. De heer J. van der Velde alhier, behaalde j.l. week te 's Gravenhage diploma B voor de Stenografie. Stad aan 't Haringvliet. Door J. Braber Lzn. is ontslag gevraagd als regent van het Weeshuis alhier. Op voorstel van P. C. van Loon werd door de Landbouwvereeniging »Stad aan 't Haringvliet en omstreken* alhier, in hare vergadering van 3 Aug. jl. met groote meerderheid van stemmen besloten tot het aankoopen van een stoomdorsch- machine. Op het verzoek van A. Koningsvvoud aan den Minister van Oorlog om twee maanden uitstel van den werkelijken dienst, is afwijzend beschikt. Den Bommel. De Stoomboot »Den Bommel* zal Woensdag 15 Aug. een pleizier reis doen van den Bommel naar Oostvoorne en tusschen gelegen plaatsen. Vertrek van Den Bommel 's morgens 6 uur. Vau Oostvoorne 's avonds 5 uur. Vanaf Zuidland naar Oostvoorne en van Oostvoorne naar Zuidland zal muziek aan boord zijn. Het zoontje van K. Bakker viel jl. Zaterdag tusschen kaai en schip te water. Schipper M. van Zanten wist hem spoedig op het droge te brengen. Voor onderwijzeres aan de Openbare Lagere School 110. 1 alhier, hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. Door den Rijksveldwachter L. Korpel, is proces-verbaal opgemaakt tegen M. Lokker. Door H. Hubrechtse is op zijn huiszolder een postduif gevangen voorzien van een ringetje aan haar rechterpootje gemerkt B.D. 49. Dirksland. Ten gemeentehuize ligt voor volwassene ingezetenen tot- 14 Aug. een lijst ter inteekening om met het oog op den eerstdaags komenden tram op dit eiland, een steiger of aanlegplaats aan het Volkerak te verkrijgen. Heden Dinsdagmorgen trot J. B, alhier een groot ongeluk. Aan het schoon maken zijnde wilde het ongeluk, dat de trap of ladder brak, waardoor zij een gedeelte heet water over haar beenen kreeg. Deerlijk gebrand moest zij thuis gebracht worden. Herkingen. Op het verzoek van den heer Jb. v. d. Velde om van Rijkswege vergoeding te mogen ontvangen voor den tijd door hem in dienst der landweer doorgebracht is, daar hij niet minder be hoeftig is als anderen die dit hebben ver kregen, afwijzend beschikt. Melissant. Het besluit van den ge meenteraad, waarbij aan den onderwijzer J. A. van der Sluijs ontslag werd verleend, is door Ged. Staten dezer provincie goed gekeurd. Tegen Donderdag, den 9 Augustus a.s. des voorm. 10 ure is eeu openbare vergadering van den Raad belegd. Bij beschikking van den heer Min. van Oorlog is aan den milicien -verlofganger C. Oorbeek, uitstel van herhalingsoefeuen verleend, tot 12 November a.s. Aan de landweerplichtigen C. den Ouden, L. Soldaat, J. Hameete, J. Looij en L. Bette, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen zijn geweest, is een ver goeding uitgekeerd van f 0,80 tot f 1,10 voor iederen dag, die zij onder de wapenen verbleven. Stellendam. Doordat Vrijdagavond een jongetje van J. Kievit met nog een ander jongetje met lucifers speelden, geraakte het varkenshok, met een daar bij staand klampje hooi van ongeveer ioo bossen, toebehoorende aan genoemde J. K. inbrand. Het varken werd nog bij tijds uit het hok gehaald. Het hooi en het varkenshok ver brandde echter geheel, Verleden week werd in de zaal van den heer Knöps een vergadering gehouden waarin als spreker optrad J. de Berg van Oude Tonge met het doel hier ook een arbeiderspartij op te richten tot verkrijgen van hooger loonen. Naar men verneemt traden 45 arbeiders als lid dezer vereeniging toe, en zullen die leden Woensdagavond 8 Aug. in dezelfde zaal weder vergaderen. Aan het Hulp-Telegraafkantoor alhier werden in de maand Juli behandeld 169 telegrammen, zijnde ontv. 96, verz. 73 berichten. Aan de manschappen C. Gebuis en C. Klink Tz., welke in Juni in werkelijken dienst bij de Landweer zijn opgeroepen, is van wege den Minister van Oorlog eene vergoeding ad fo,8o daags toegekend. Goedereede. Door Zijne Excellentie den heer Minister van Waterstaat is be sloten tot vestiging van een Rijkstelephoon- kantoor in deze gemeente. Meldden we onlangs, dat vanwege 's Rijks Waterstaat aan de Zuidzijde der haven even buiten de gemeentekom een basaltglooïing is aangebracht, thans is ook de hand geslagen aan het aanleggen eener glooiing aan de Noordzijde nabij den z.g. Roggedijk. De milicien-verlofganger K. Verhage dezer gemeente der lichting 1901, dienende bij het Regt. Grenadiers en Jagers, garni zoensplaats 's Gravenhage, is tegen 3 Sept. a.s. opgeroepen tot het houden van her halingsoefeningen. Met krachtige hand is vanwege 's Rijks Waterstaat de hand geslagen aan het aanleggen van een Basaltmuur in de Spuikom alhier. Sedert eenige weken is de Spuisluis gesloten gehouden tot het uitvoeren der herstellingswerken daar ter plaatse. Thans is men reeds zoover ge vorderd, dat het zeewater bij vloed weder kan worden ingelaten en bij eb afgelaten. Een grintje in de schoen. Terwijl de vorige week eenige werklieden aan den z.g. Roggedijk werkzaam waren, was het gebruik van het waterpas noodzakelijk. Het lag niet voor de hand, dus ging men aan 't zoeken, doch vond 't niet. Eén der arbeiders, die reeds geklaagd had dat zijn voet hem pijn deed, trok onder deze bedrijven zijn laars uit waaruit tot niet geringe verbazing het vermiste te voorschijn kwam. Ouddorp. Door onvoorzichtigheid van een der strandbezoekers geraakte Zater dagmiddag met het wegwerpen van een lucifer over eene uitgestrektheid van on geveer 4 H.A. oppervlaktte in brand. Met ontboden hulp wisten de onwilkeurige brandstichters het vuur meester te worden. Gelukkig dat het uitstekende bluschmateriaal (het mulle duinzand) voor de hand lag om iu groote hoeveelheden op de bran dende doornstruiken te werpen, welke knallend en snerkend het angstvallig geroep der heeren overstemde. Of er nog van de viervoetige duinbewoners in de vlammen zijn omgekomen is nog niet bekend maar dit is zeker, dat men de opgeschrikte haasjes als bij eene groote klopjacht het hazenpad zagen nemen. Van het een en ander is proces-verbaal opgemaakt. Hellevoetsluis De hoofdmachinist J. W. M. Renken alhier treed 1 October a.s. op als leeraar in de electrotechniek aan de Marinemachinistenschool alhier. Nienweuhoorn* Tot tijdelijk onder wijzer alhier is benoemd de heer C. van der Linde en tot Voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur de heer C. G. Trouw. Aan de openbare school aan de Vlotbrug alhier is tot onderwijzer benoemd de heer P, H van der Giessen, tijdelijk onderwijzer te Strijen. Zuidland." Onder begunstiging van het kostelijkste weder werd gisteren door de kinderen der Openbare en Bijzondere School een reisje gemaakt naar Oostvoorne op uitnoodigihg van den heer A. Smit te 's Gravenhage, ambachtsheer van Zuidland. Te half 8 vertrok het jonge volkje met de daartoe afgehuurde stoomboot »Den Bommel* van het Zuidlandsche veer, langs Nieuw-Beijerland en Spijkenisse. Te Brielle werd een half uur aan wal doorgebracht en van 12 5 uur te Oostvoorne. De terugtocht werd ondernomen door 't Voornsche kanaal en verder over het Haringvliet naar het Zuidlandsche veer. Daar wachtte een 3 5 tal wagens om de pl.m. 300 jonge gasten met hun geleiders het laatste half uur afstand per as te doen afleggen. Te half negen waren de gelukkigen weer thuis. Zuid-BeyerlaisdL* Tot onderwijzer alhier is benoemd de heer G. J. Hidskes, te Piershil. Voor de vacante betrekking van Hoofd der School met den Bijbel hebben zich 15 sollicitanten aangemeld. Oud-Beijerland.* Aan de suikerfabriek alhier geraakte Donderdag de werkman Verhoeven om zijn middel bekneld in een staaldraad. Ernstig gekwetst werd hij per brancard van het Groene Kruis huiswaarts gebracht. Nader wordt gemeld dat hij nog den zelfden dag overleed, nalatende een vrouw met 10 kinderen. Bij Koninklijk Besluit is, met ingang van 1 s dezer, benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Oud-Beijerland P. A. de Klerck, ontvanger der directe belastingen en accijnzen alhier. In een buitengewone vergadering van Ingelanden van de polders »Oud- Beijerland*, >Moerkerken«, aCromstrijen* en »de Group, werd voor de betrekking van dijkgraaf van die polders de volgende voordracht opgemaakt 1 J. Verhage Wz. 2 G. Mast te Klaaswaal en 3 J P. Vink, No. 1 en 3 alhier woonachtig. Numansdorp.* De vrouw van L. de J. alhier was Donderdag met een kindje van 8 maanden in 't veld. Tegen den avond werd het wichtje ongesteld en een poosje na thuiskomt van de vrouw overleed het kind. De inmiddels ontboden geneesheer verklaarde, dat het kindje van de hitte gestorven was. Spijkenisse.* De Uniecollecte te dezer plaatse gehouden bracht op f 120,35. Een bewijs dat de harten van ons volkje* nog steeds mildadiger worden gestemd. Het is nog maar enkele jaren geleden dat men hier niet hooger kon komen dan even f 10. Maar vooral op initiatief van Ds, G. Wiersma werd besloten langs de huizen te collecteereu, wat met gunstigen uitslag werd bekroond. Maar dit jaar slaat toch het record. Doch met onzen nieuwen schoolbouw komt het goed te pas. Pernis.* Onze botvisschers hebben nooit zulk een slechten zomer gemaakt als nu. Er is er maar een die nu nog vischt, al de andere zijn opgehouden en trachten met de garnalenvisscherij iets te verdienen. De oorzaak van de mislukking schrijven ze toe aan stoomtrawlers, die op de kusten visschen en de bot opvangen, voor ze de zeegaten hebben bereikt. De schepen brengen dan ook veel bot aan, welke echter, omdat ze dood zijn, weinig waarde hebben, f 1 a f 2,per 30 KG. en bot alleen dan duur is wanneer ze levend aangebracht wordt. Ook op andere plaatsen wordt erg geklaagd en bijna niet meer gevischt. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Herkiugeu, op Vrijdag 3 Augs. 1906 des voorm. 10 ure. Afwezigde Voorz. mr. C. Zaaijer met ken nisgeving, zoodat de vergadering wordt gepre- sendeerd door den heer E. Kastelein. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Aan de orde zijn le. Gemeenterekening 1905. Wordt door den Voorzitter tot nazien der rekening benoemd de heer Kardux en wordt deze bevonden inbegrepen saldo 1904, in ontvang op f 9689.56'/i, in uitgaaf op f 9513.21, sluitende aizoo met een batig saldo van f 176.35'/,. 2e. Rekening Algemeen Armbestuur 1905. De Voorz. E. Kastelein en Weth. Munters verlaten de vergadering en fungeert als Voorz. de heer van Eek. De heer de Boer ziet de rekeniug na en wordt deze bevonden in ontvang op f 1638 84, in uitgaaf op f 874.25'/,. Batig saldo f 764.58'/,. Zoowei Gemeente- als Armbestuursrekening worden goedgekeurd. Daarna komen de heeren E. Kastelein (Voorz.) en A. Munters (Weth.) weder ter vergadering. 3e. Wordt wijziging gebracht in de Gemeente begrooting 1906, door de te geven gratificatie aan den heer K. v. d. Gieze. 4e. Wordt overgegaan tot stemming voor zetters voor de Directe Belasting. Aftredende zijn de heeren E. Kastelein en Munters en zijn door B. en W. op voordracht gesteld om met de heeren Kastelein en Munters op de te maken voordracht te worden geplaatst de heeren van Bek en Kardux. Bij stemming aftr. Kastelein, worden op deze 7 stemmen uitgebracht, zoodat deze is verkozen. Vervolgens worden uitgebracht 6 stemmen op den heer Munters en 1 blanco, gekozen de heer Munters. Bij 3de stemming worden S stemmen nitgebracht op den heer van Eek, 2 op Kardux, 1 op de Boer en 1 op Kas telein, zoodat herstemming plaats heeft tusschen van Eek en Kardux, waarna worden uitgebracht 5 stemmen op van Eek, 1 op Kardux en 1 blanco. Eindelijk worden voor No. 4 der voordracht den heer Kardux, uitgebracht 5 stemmen op Kardux en 2 op den Boer, zoodat de voordracht alzoo is samengesteld: No. 1 E. Kastelein, 2 A. Mun ters, 3 J. M. v. Eek en 4 C. J. Kardux. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorz. de vergadering. Middelharnis. Te Vlaardingen is van de haringvisscherij binnengekomen de logger Voorlichter* st. M. den Braber met 20 last haring. Op Donderdag 9 Augustus 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland ter herberge van P. Brooshooft veiling van een flink woon- en winkelhuis waarin sinds 50 jaren winkel in schoenen en sajetten met tuin te Dirksland, aan de Paardenmarktstraat, een huis benevens de onverdeelde helft in een paardenstal daar naast een tuin, liggende daarachter en achter de Openbare Bewaarschool en nog een tuin te Dirksland op eenigen afstand achter de gemelde perceelen een en ander ten verzoeke van den Heer P. Koodzand te Dirksland. In middels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 10 Augustus 1906 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van P. Broos- hooft van 2de Snede Klaver wassende op landen onder Stellendam, Melissant en Dirksland en van 30 [perceelen late bonte Aardappelen en bruine Boonen, wassende op land onder Melissant nabij Dirksland in de plantage in polder Onwaard. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Zaroraag 11 Aug. 's namiddags 6 uur. Onderscheidene perceelen Klaver 2e slag en Haver te velde onder OuiHorp, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 15 Aug. des voorm. 9 uur. Onderscheidene perceelen Klaver 2e slag, in de Adrianu-, Eendrachts- en Halspolders onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Nolaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 16 Augustus 1906 s avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft afslag van een flink woon- en winkelhuis waarin sinds 5° jaren winkel in schoenen en sajetten met tuin te Dirksland, aan de Paardenmarktstraateen huis benevens de onverdeelde helft in een paardenstal daar naast een tuin liggende daarachter en achter de Openbare Bewaarschool en nog een tuin te Dirksland op eenigen afstand achter de gemelde perceelen een en ander ten verzoeke van den heer P. Roodzand te Dirksland. In middels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Van het onweder. Omtrent het onweder dat Donderdagavond en des nachts woedde, meldt men Te Ameide aan de Lek zijn van den koopman A. Oskam de eenige twee runderen door den bliksem in de weide gedood. Bij het onweder, dat Donderdagnacht woedde, zijn van den veehouder T. Wartena te Grouw door den bliksem zes kalveren doodgeslagen. Donderdagnacht is er over het centrum van Friesland een hevig onweer met slagregen losgebroken. Te Sybrandaburen sloeg de bliksem in den kerktoren der Ned. Hervorm, kerk, versplinterde een paar ruiten en een balk, drong door een muur, ging bij de voor deur naar beneden en dwars er doorheen naar buiten, zonder brand te veroorzaken. Bij een hevig onweder dat Donderdag onder Etten (Nbr.) gewoed heeft, is de bliksem geslagen in de woning van de wed. J. G.de woning met den geheelen inboedel is een prooi der vlammen geworden. Het verbrande is verzekerd. Donderdagnacht omstreeks half 4 woedde op Terschelling een kort maar hevig onweder. Een paard van de wed. v. d. Meij te Baai- duien en eene koe van Gerrit Zwart te Kaart werden door den bliksem gedood. Het heeft Woensdagmiddag en in den nacht op Donderdag zwaar geonweerd over het grootste deel van Denemarken. Acht men- schen zijn door den bliksem gedood en tachtig boerderijen en huizen verbrand. Een moordaanslag. Op den Noordwal, ter hoogte vandeBreed- straat te 's Gravenhage werd Donderdagavond nog al opschudding veroorzaakt door een manspersoon, ongeveer 35 jaar oud, die, terwijl hij met eene vrouw in woordenwisseling aldaar voortliep, plotseling eenige revolverschoten op haar loste. Hij verwonde haar aan den hals, en aan een vinger. De vrouw vluchtte in een huisje aan den Noordwal, waarna de man haar achtervolgde en ook in die woning nog één of meer schoten op haar loste. De bewoner van die woning deed al het mogelijke om zijn huisgenooten en zichzelf tegen den aanrander te beveiligen en spoedig daarna werd deze door de inmiddels aangerukte politie gearresteerd. De verwonde vrouw werd, nadat haar in bovenbedoelde woning voor- loopige hulp was verleend, door de zorgen der politie naar het ziekenhuis vervoerd. Volgens ter plaatse ingewonnen inlichtingen is de vrouw vermoedelijk niet ernstig verwond. Omtrent de oorzaak van den aanslag werd niets met zekerheid vernomen. De typhus te Schoonhoven. Men schrijft uit Schoonhoven In de laatste week is 'alhier het aantal typhuslijders met drie verminderd en zijn twee nieuwe gevallen bijgekomen, zoodat het getal lijders thans bedraagt 34. Steeds zijn er personen, die het gracht- en slootwater gebruiken, zoodat de politie genood zaakt is geweest proces-verbaal op te maken tegen een vrouw, die kleedingstukken in dergelijk water uitspoelde, terwijl in haar woning febris typhoidea heerschte. MADRID, 5 Augustus. Het blad A.B.C. maakt een bericht uit Cai tagena openbaar van dezen in houd De stoomboot Sirio, komende van Barce lona met 800 landverhuizers aan boord, beeft bij Bajos Hermigas schipbreuk geleden, dicht bij Kaap Palos. Het schip zonk spoedig. De landverhuizers waren meerendeels Italianen, maar er waren ook Spanjaarden bij. Het aantal verdronkenen wordt op 200 geschat. De passagiers die gered zijn, be vinden zich op Kaap Palos in deerniswaardigen toestand, zonder kleereu en zonder levensmid delen. Ér zijn ook visschers omgekomen, die poogden te redden. Overheidspersonen spoeden zich naar de plaats des onheils. CARTAGENA, 5 Augustus. Men schat het aan tal slachtoffers van de Sirio op 300 dooden en 80 gewonden. De gewonden zijn aan boord van de stoomschepen, die te hulp waren gekomen. MADRID, 6 Augustus. De Heraldo verneemt, dat er vooral vrouwen en kinderen verdronken zijn. De passagiers van de eerste en de tweede klasse zijn grootendeels omgekomen. Het aantal vermisten moet 385 bedragen. MADRID, 6 Augustus. De Heraldo verneemt uit CartagenaOnder de duizend voorvallen waar van de ooggetuigen van de schipbreuk melding maken, zij het volgende medegedeeld Op een plaats in het want van de Sirio hadden zich zes kinderen vastgeklampt, waarvan de moe ders te ver weg waren om te huip te komen. Hartverscheurend waren de kreten dezer moeders, die aanschouwden hoe de golven dezen tros kin deren een voor een wegsloegen. Een Fransche stoomboot en een Duitsche stoomboot, die hun weg vervolgd hebben, moeten nog schipbreuke lingen aan boord hebben. MOSKOU, 6 Augustus. (Telegraafagentschap.) De staking breidt zich uit. De stakers leggen het werk neder zonder eischen te stellen. In de drukkerijen is de staking algemeende bladen zullen morgen niet verschijnen. De stad is rustig. Het spoorwegverkeer is als gewoonlijk. Men verwacht geeD verwikkelingen. Rotterdam, C Aug. dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden de Iprijzen als volgt Sla f 0.— a o,- per 100 stuks Komkommers 2-20 a 2,70 i) II 1-- a 0.— D Roode kool 3.- a 0.— J» Witte 3.- a 0- Uien ff ld» a 0.— 50 kilo. Morellen n o. a 0.— pond. Roode ff 0 08 a 0.09 ■n Postelein 0.06 a 0.— 7» mand. Aardappelen ff 0.75 a 1.05 7) poters 0.49 a 0.50 J» Zuring 0.03 a 0.04 11 Pnren 0.90 a 0.-- Augurken 0.20 a 0.45 7» Appelen 2,40 a o,- Princesseboonen 0.35 a 0,68 n Meel De Amerlkaansche soorten ztjn thans de meest gezochte en niettegenstaande er weinig omgaat is de vraag daartoe bevredigend. Prijzen nagenoeg onveranderd. Heden ter beurze kalm, prijzen onver anderd. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. f8.50 a 9.25 Puike partijtjes ook per 100 kilo f9.50. Haver per 100 kilo f0.a 0.—. Rogge per Hl. f 5,25 a 5,75. Blauwe Erwten. De aanvoer Uiervan is afgeloopen Witte Boonen per Hl. f a Bruine Boonen per Hl. f0.a Koolzaad per loO kilo f 18 a 18,75. Aardappelen. Brielsche Kralen f 1,80 a f 2, Weinig aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsohe f3.60 a 3.90. Overmaasche f4.10 a 4.30 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 4 Paarden, 156 vette Runderen, 235 vette- en graskalveren, 1 nuchtere Kalveren, 1983 Schapen en Lammeren en 501 Varkens. De prjjzen zjjn: Melkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 68, 3e kwal. 50 oent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 66, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 100', 2e kwal. 90, 3e kwal. 75 et. Schapen le kwal. 80, 2e kwal. 60, 3e kwal. 41 ot. Varkens le kwal. 50, 2e kwal. 46, 3e kwal. 40 ot., licht soort 40 a 43 cent. Alles per kilo. Handel over 't algemeen traag, in wolvee was ruime aanvoer, doch alleen le soort ging vlug van de hiad vette kalveren en varkens bleven prijshoudend, vette runderen weinig omzet. Amsterdam, 6 Aug. Aardappelen. Andijker muizen f 1,— a 2,10. West- landsche zand t 2,30 a 2,80. Westlandsche Klei man den f 0.a 0.Westlandsohe Lossen 0.a 0, Noordwijkér Zand f 1,50 a 2,30. Katwüker Zand f 1,50 a 2,30. Aanvoer 15 ladingen. Vee. Aangevoerd 217 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 73 a 76, 2e kwal. 68 a 71, 3e kwal. 56 a 64 cent per kilo. 155 Melk- en Kalfkoeien f135 a 270 per stuk. 63 nuchtere Kalveren f8 a 15 per stuk. 6 Schapen fa per stuk. 0 Lammeren f 0 a per stuk. 604 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent, 2e en 3e kwal. 43 a 44 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 45 a 46 et., 2e en 3e kwal. 42 a 43 ot. par kilo Granen. Niet genoteerd. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 7 Aug. 1906. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 40 Paarden, 0 Veulens, 0 Ezels, 1087 Magere Runderen, 531 Vette Runderen, 231 Vette Kalveren, 160 Nuchtere Kalveren, 113 Graskalveren, 1 Schapen of Lammeren, 1 Varkens, 167 Biggen, 2 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Oasen, van f 0.25 tot 1 0.38. Stieren 0.24 0.33. Kalveren 0214 0.56. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 115 a 275 Kalfkoeien f 125 a 285 Sieren „74 k 190 Pinken 145 190 Graskalv. 25 a 55 Vaarzen 45 a 85 Paarden 55 a 115 Biggen 7,50 a 14 Fok Nuchtere kalveren van f 14 tot f 25 Slacht r t) n 9,12.50 Biggen per week Handel traag. Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 66 'I, vaten SI 362 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 et. Voor stukken werd besteed a Kg. 27'/, a 72'/, o. ROTTERDAMSCHE EIERVEILING. Op de Eierenveiling werden aangevoerd 17000 stuks eieren. Kippeneieren f 3.75 a 4.57 per 100 stuks. Eendeneieren 4.50 a 4.70 Ganzeneieren a 0. Kalkoeneieren 6.a 7. JAN LEENDERT zoon van CORNELIS A. TI EM EN'S PETRONELLA AI ENTHEN, die mede namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belang stelling bij Hun huwelijk ondervonden. Middelharnis7 Aug. 1906. Woidt gevraagd tegen 1 Maart 1907 een bekwaam en eeu liefst uit een gezin, bij l). KARDUX Jz. onder Dirksland. Ter dekking beschikbaar een J gekruist geldersch ras, bij H. G. v. d. BERGE Sommelsdijk. Weegwerktuigen, Rijwielen, Onderdeelen enz. enz. De firma DE JONGE Co., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Ondeiling en op vaste premie. Agent OUDE TONGE. Het beste adres voor Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wijnen, Likeuren, enz. enz. Lage prijzen. Wederverkoopers rabat.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2