IJ VOEGSE I, yiJdèJid Zaterdag 4 Augustus 1906. No. 1160, Posterijen. lierk esi School. BEHOORENDE BIJ INHOCSOOWSES Officieel €*e<leelie. Gemeenterekening. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge- Ooltgensplaat brengen ter Openbare kennis dat de rekening van inkomsten en uitgaven der Gemeente, over bet dienstjaar 1905 IS°verSe1®^ aan den Raad en gedurende veertien dagen van den 31 Juli tot en met den 13 Aug"stu F®-®",;! Gemeente-secretarie voor een ieder lerle™S S en tegen betaling der kosten, algemeen verkrijg baar is gesteld. Ooltgensplaat, 30 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, JOH. v. PUTTEN. J' v. OORDT L.B. Rekening der Openbare Gemeen telijke Bewaarschool. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Ooltgensplaat brengen ter Openbare kennis, dat de rekening van inkomsten en uit gaven der openbare gemeentelijke bewaarschool over het dienstjaar 1905 is overgelegd aan den Raad en gedurende veertien dagen van den 31 Juli tot en met den 13 Aug. a.s. ter Gemeente secretarie voor een ieder ter lezing ligt en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Ooltgensplaat, 30 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JOH. v. PUTTEN. J. v. OORDT L.B. Publicatie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Ge meente Ooltgensplaat brengen bij deze ter kennis aan belanghebbenden dat de formulieren voor aanvraag van verlof voor Schoolgaande kinderen, ten behoeve van werkzaamheden in of voor de bedrijven van landbouw, tuinbouw, vee houderij of veenderij, ter Gemeente-secretarie alhier kosteloos verkrijgbaar zijn. Voorts wordt de aandacht van de belangheb benden, gevestigd op den inhoud van art. 14 dei- Leerplichtwet luidende als volgt: De vergunning wordt alleen geweigerd. Ie. „Op den grond van niet geregeld schoolbe zoek gedurende de laatste zes maanden vooraf gaande aan de aanvrage. 2e. Indien er gegronde reden is om te ver moeden dat van de vergunning geen gebruik zal worden gemaakt voor het doel in bet eerste lid van art. 13 omschreven. 3e. Indien het kind den leettijd van tien jaren nog niet heeft bereikt." De vergunningen worden alleen verleend ge durende het tijdvak 1 September tot en met 12 October. Ooltgensplaat, 30 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JOH. v. PUTTEN. J. v. OORDT L.B. Plaatselijk Kleuws, Sommelsdijk. Woensdag jl. is de woning van A. L van der Veer staande aan den Molendijk alhier, waarin besmet telijke ziekte (tuberculose) heeft geheerscht door den gemeente veldwachter door middel van formadol-briquetten ontsmet geworden. Dinsdag jl. slaagde de heer P. H. van Alphen onderwijzer aan de openbare school alhier, met gunstig gevolg voor de Hoofdakte. Door den Commissaris der Koningin is aan den heer F. J. A Blokbergen, een rijbewijs afgegeven om te mogen rijden met een stoomfiets. Op een verzoekschrift van A. Hol laar aan den Minister van Oorlog, om uitstel tot het bijwonen der herhalingsoe feningen, is door Z. E. afwijzend beschikt. Geteekend door ruim 70 ingezetenen uit deze gemeente is aan Z. E. den heer Minister van Waterstaat een request ver zonden tot het bekomen van een aanleg plaats in aansluiting met de tot stand komende tramlijn. Dinsdag jl. werd een boom in de Enkelering alhier en een handwagen van G. van den Bogaard, welke bij dien boom stond, door den bliksem getroffen. Van den handwagen lagen de splinters in de kerkgracht. Maandagavond a,s. ten 6,30 ure zal de verhuring der zitplaatsen in de Ned. Herv, Kerk alhier plaats hebben, Middelharnis. Maandagavond geraakte het tweejarig dochtertje van J. S. in de kreek te water. Haar broertje die daar bij tegenwoordig was, ging spoedig de moeder roepen. Toen deze echter ter plaatse kwam, was het kind bijna geheel gezonken, slechts een klein gedeelte van het jurkje was nog zichtbaar. Juist kwam nu ook A. de B. daar langs, die dadelijk pogingen tot red ding aanwendde, welke gelukkig met den gewenschten uitslag werd bekroond. Het kind was reeds in bewusteloozen toestand, oc 1 na eenigen tijd er mee bezig geweest te zijn, slaagde men er in de levensgeesten weder op te wekken, Een eerlijke vrouw. Woensdagmorgen werd het zoontje van J. van G. met een Bankbiljet van tien gulden om een bood schap gestuurd, 't welk hij echter onder leg verloor. Na geruimen tijd gezocht te hebben, werf! hij op de Wesldijk blijde ver rast, door dat een aldaar wonende vropw, die het gevonden had, het hem weder ter «and stelde K°n. Besluit is onzen Burge- SrhnrTr, heer U" J" benoemd tot delharnifZlenei 1161 •^-rron^'ssement Mid- öen Bommel, jl. Maandag werd een begin gemaakt met de levering van vlas. Heel mooi was de inzet niet, daar het eer ste voer dat van de kaai af kwam rijden omver viel. Burg. en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat de gemeenterekening 14 dagen ter visie ligt. De Burgeme'ester deelt mede, dat B. Marcus, W. van Balen en P. Vervloet zich voor den 31 Augustus ter Secretarie moeten aanmelden voor inschrijving in het Landweerregister, Het zoontje van Bouman welke eenigen tijd geleden in de kaai viel, had jl. Woens dag het ongeluk aan de kaaikant te strui kelen met het gevolg, nu niet in de kaai te vallen, maar bij een daar liggend schip per aan boord terecht te komen. Jl. week werd door mej. Augustinus van 's Gravenhage de gelegenheid geopend tot deelnemimg van kniples. lederen Woens dag en Donderdag van 9 tot 12 voorm. en van 2.30 tot 5.30 nm. beginnende met 19 leerlingen is dit op heden gestegen tot 22. Ooltgensplaat. Jl, Dinsdag reden een paar jongens met een boerenwagen be spannen met twee paarden over den Ouden- landschendijk. Waarschijnlijk door het niet goed hanteeren der leidsels liepen de paarden den dijk af en tuimelde de wagen bij de hofstede van de wed. Job Mijsnaar beneden, benevens de twee jongens en een oude man D. L., welke laatste zich nogal bezeerde, terwijl ook de wagen zeer be schadigd werd, de paarden bekwamen geen letsel. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot gezworene van de polders »Weipolder« en j>Altekleinc A. Mijs Gz. alhier en tot gezworene van de polder het »Rietveld« M. Breeman alhier. Dirksland. In de plaats van den heer Johs. Roodzaud Kz. alhier, is tot Dijkgraaf gekozen den heer G. Bosschieter. Mej. C. Oudenaren alhier die onlangs haar hulpacte haalde, is te Middelse als hulponderwijzeres benoemd en heeft die benoeming aangenomen, In de plaats van wijlen J. v. Zuuren is tot opzichter der brandbluschmiddelen benoemd, C. M. Grevenstuk. Ilerkingtiii. Als de nood op het hoogst is, is de redding het meest nabij. Dat ondervonden deze week onze dorpsbewoners toen Dinsdagmiddag een flinke regenbui hen verrastte. Er lag reeds een scheepje gereed om water te halen aan de water leiding te Oud Beierland daar er overal gebrek was aan drinkwater. Dezer dagen is, tot groot vermaak der jeugd ons dorp bezocht geweest door een poppenkas die in deze gemeente, daar dit niet druk voorkomt, veel bekijks had. Meiissant. Het kohier No. 3 der per- soneele belasting over het dienstjaar 1906, 2e kwartaal, is aan den Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. De milicien-verlofganger A. Hogchem is tegen 10 September a.s. opgeroepen om voor herhalingsoefeningen te Ede onder de wapenen te komen. Stellendam. De milicien-verlofganger Aren Troost dezer gemeente der lichting 1903, dienende bij het Korps Pontonniers ie Cie., garnizoensplaats Dordrecht is van werkelijken dienst in deze gemeente terug gekeerd - Aan D. Lokker die in Juni j.l. als verlofganger der Landweer in werkelijken dienst is opgeroepen is vanwege den be trokken Minister eene vergoeding ad f 1 daags toegekend. Goedereede. Aan de manschappen B. Jougste, J. Hoogmoed en G. Non, welke in Juni in werkelijken dienst bij de Landweer zijn opgeroepen, is eene vergoeding adf 1 daags toegekend. Door den gemeente-veldwachter P. A. de Moor alhier is proces-verbaal opge maakt, contra, K. S. wegens opruiing. Ouddorp. Tijdens het hevige onwedei, dat Dinsdagavond over ons dorp woede is een tweejarige vaars van den landbouwer J. Voogd getroffen en gedood. Het beest liep in de Westduinen te midden van eene menigte ander vee welke door angst ge dreven, waren samen geschoold. Verder is de bliksem nog in een boom geslagen bij K. v. D. De landbouwer A. v. Sp. kwam van de week tot de aangename ontdekking toen hij 's qiorgens in de weide kwam, dat er twee pasgeboren kalveren liepen te sprin gen. Later bleek dat er twee vaarzen tegelijk hadden gekalfd. Het kind van J. v. Splinter had Donderdag -het ongeluk om onder een kolenwagen te geraken, waardoor de kleine zoodanig werd gewond aan de vingers, dat deze verbonden moesten worden. Onzen berichtgever meld ons dat mej. Voogd niet aan de Openbare, maar aan de Christelijke school benoemd is als onderwijzeres. Hellevoetshiis.1' Een vrij ernstig onge- geluk gebeurde Dinsdagmiddag aan boord van de >Smeroe« alhier. Met een kanon (5 cM.) was men bezig patronen te passen. Men meende dat het exercitie-patroon er in zat, maar het bleek de losse patroon te zijn, althans bij het dichtdoen van het sluitstuk ontspande de slagveer, het stuk ging af en verwondde den stoker S. die in de nabijheid aan het werk was, zeer ernstig aan den schedel, en minder ernstig aan den duim. De man had nogal bloedverlies en werd na door Dr. Colder verbonden te zijn per brancard naar het marinehospitaal vervoerd. Zijn toestand is op dit oogenblik vrij wel. Nieuw-Helvoet.* Woensdagmiddag is in een onbewaakt oogenblik een tweejarig kindje van A. G. het eenige, in de watering bij het huis geraakt en verdronken. Nieuwenhoorn* Ook hier is de zo- mervacantie der schoolkinderen met 8 dagen verlengd zoodat zij nu in plaast van 14 dagen, 3 weken zal duren. Zuidland* Door de Rijkspolitie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen L. S. dijkgraaf, wethouder en president kerkvoogd, T. W. en P. L. beiden arbeiders allen wonende te Abbenbroek, wegens het met elkander visschen met schakels in den polder Zuidland in den nacht van 27 en 28 Juli jl. zonder daartoe vergunning te hebben. Door H. M. de Koningin is benoemd tot dijkgraaf van den polder Velgersdijk de heer W. v. d. Erve alhier. Numansdorp.* Met het plukken en verzenden van roode en zwarte bessen, is het in deze gemeente afgeloopen. Hoewel door verscheidene boomgaardhouders niet veel verwacht werd, toch is het meegevallen daar de prijzen hoog warenhet dubbele van het vorige jaar. Wegens de aanhoudende droogte kwam ook hier gebrek aan drinkwater, zoodat met verlangen naar regen werd uitgezien. Bijna alles was leeg. Alhier is men druk bezig met het vlas, wat dit jaar goeden oogst geeft. Een goed vooruitzicht voor den arbeidenden stand, daar dit een product is waarmee in den winter veel werk wordt verschaft. Oud Beierland.* De pluk der krieken alhier is geëindigd de prijzen waren ge regeld hoog. V an aalbessen zijn de prijzen sterk gedaald, zwarte zijn bijna onverkoop, baar. Groote partijen gaan nu naar de Engelsche markt, in de hoop dat de prijzen daar beter zullen zijn. Frambozen zijn 20 a 25 cent per kilo, Spi.jkenisse. Door H. M. de Koningin zijn benoemd tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Putten de heeren I, van Beek te Biert en A. Vos alhier. Benoemd tot eerste onderwijzer de heer F. Nardijk van Twello. De Unie-collecte te dezer plaatse en ten behoeve voor de Chr. School, heeft opgebracht circa f 120. Dit is plm. f 40 meer als vorige jaren. Dinsdagavond ontlastte zich boven ons dorp, een hevig on weder. De bliksem flitsen volgden elkander, bijna zonder tusschenpoozen op, vooral de Noord Oos telijke hemel geleek een vuurzee. Een boom in de nabijheid van een schuur werd aan eene zijde versplinterd, zoodat de stukken wijd in 't rond werden teruggevonden. Men vermoedt ook dat een der schoorsteenen der openbare school getroffen is De pannen waren vernield en het lokaal waarop de schouw stond, is geheel met roet bespat. Andere ongelukken kwamen, Gode zij dank niet voor. In den tuin van de heer C. van Bokkum alhier prijkt een pereboom (Wil liam) aan eene zijde nog in vollen lentedos of liever weer, daar de takken opnieuw zijn uitgebot, en prachtig bloeien. Andere takken daarentegen zijn beladen met peren. Heinenoord,* Dinsdagavond sloeg de bliksem in de woning van A. v. Prooien alhier, staande aan den Blaakschendijk met het treurig gevolg dat de heer H. v. d. Waal uit Mijnsheerenland dood neder stortte. Huis en schuur werden een prooi der vlammen en waren verzekerd, inboedel niet. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1906, Ingelegd f8075.07, Terugbet. f 5970.785. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3662. lerkoopin^en. Op Donderdag 9 Augustus 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland ter herberge van P. Brooshooft veiling van een flink woon- en winkelhuis waarin sinds 50 jaren winkel in schoenen en sajetten met tuin te Dirksland, aan de Paardenmarktstraat, een huis benevens de onverdeelde helft in een paardenstal daar naast een tuin, liggende daarachter en achter de Openbare Bewaarschool en nog een tuin te Dirksland op eenigen afstand achter de gemelde perceelen een en ander ten verzoeke van den Heer P. Roodzand te Dirksland. In middels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Vrijdag 10 Augustus 1906 's avonds 6 uur te Dirksland ter herberge van P. Broos- hooft van 2de Snede Klaver wassende op landen onder Stellendam, Melissant en Dirksland en van 30 (perceelen late bonte Aardappelen en bruine Boonen, wassende op land onder Melissant nabij Dirksland in de plantage in polder Onwaard. Notaris VAN DER SLUIJS Op Donderdag 16 Augustus 1906 s avonds 6 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft afslag van een flink woon- en winkelhuis waarin sinds 50 jaren winkel in schoenen en sajetten met tuin te Dirksland, aan de Paardenmarktstraateen huis benevens de onverdeelde helft in een paardenstal daar naast een tuin liggende daarachter en achter de Openbare Bewaarschool en nog een tuin te Dirksland op eenigen afstand achter de gemelde perceelen een en ander ten verzoeke van den heer P. Roodzand te Dirksland. In middels uit de hand te koop. Notaris VAN DER SLUIJS. Gemengd Nieuws. '11 Woningstoestand. Zoo oppervlakkig aangekeken, heeft het geval een komischen kant. Maar welbeschouwd, leekent het die per, en treurig, zoo lezen wij in de „Gelderlander". De weduwe O., geh. T., is eeu straks tachtigjarige vrouw. Ze woont in een huisje men mag zonder schelden ook „krotje" zeggen aan de Kariegas te Nijmegen. Bij haar in woont een neef, J. T., die reeds als kind bij haar werd groot gebracht en nu op zijn beurt haar beschermer is. Een dezer nachten werd neef wakker door het angstig hulpgeroep van zijn tante„Jan Jan Jan spoedde zich het bed uit en ging kjjken Maar op de plaats, waar de legerstede der oude vrouw behoorde te staaD, was geen bed meer te zien. Wel gaapte er een heelgroot gat in den vloerEn onder uit dat klonk het angstgeschrei der 79-jarige: „Jan, Jan, help De rotte vloer had het begeven, en het arme oudje was met bed en al in den kelder terechtgekomen Neef Jan hielp en zond des morgens aanstonds een boodschap aan het adres waar de eigendom van het perceel „Re- peratie s. v, p." Maar krotjes plegen niet snel ge repareerd worden, 't Oude weeuwtje, dat sinds den smak-omlaag over pijn in den rug klaagt, heett het al een paar nach ten met een kermisbed moeten stellen. En ter plaatse waar ze vroeger ge woon was te rusten, gaapt nog altoos het geïmproviseerde keldergat. Gelukkig dat we een woniugwet heb ben liet onweer. Dinsdagavond zijn te West-kapelle drie personen door den bliksem gedood. Een treffend ongeluk is Dinsdag op de Theems bij Marlow ge beurd. Vijf heeren gingen Zaterdag in twee wherry's van Londen een tocht maken de rivier op. Dinsdagochtend ging het gezelschap baden. Een jongmensch van 32 jr. zonk en kwam niet boven. Zijn vader, een school meester, en een broer van 20 trachtten hem te redden, maar zonken ook. De twee anderen deden ook hun best, en bijna was ook een hunner omgekomen. De vader en zijn twee zoons verdronken. Hardhandig. Zekere W. werd wegens beleedigingen, die hij uitbraakte, door een bezoeker uit de her berg van A. S., te Turnhout, geworpen. Later vond men den man stervend in een bloedplas liggen. Bij zijn overbrenging naar het gasthuis overleed hij. Het parket stelde een onderzoek in, doch deed niemand aanhouden. Het schijnt, dat bloedaandrang naar de hersenen den dood veroorzaakte. (D. v. N.) Dat gaat nog al Belgie heeft in 1905 verbruikt: 16,151,660 H.L. bier; 339,448 H.L. wijn en 501,448 H.L, gedistilleerd. Belgie heeft in 1905 gerookt: 10,178,971 K.G. vreemde tabak en 10,696,909 K.G. eigen tabak. Iedere Belgische ziel heeft dus voor haar rekening genomen 228 liter bier, 4,8 liter wijn, 7 liter gedistilleerd van 50 percent en 3 K.G. tabak. Een waterreus. Naar de //N. R. Ct.w verneemt heeft de Holland-Amerika lijn met de firma Harland Ss Wolff Ltd. te Bellast gecontracteerd voor den bouw van een stoomschip groot ruim 23.000 ton. Het stoomschip zal 650 Engelsche voeten lang en 77 Eng. voeten breed zijn. De afle vering zal geschieden in het voorjaar van 1908. Dit schip zal in grootte kunnen wedijveren met de allergrootste stoomers van buitenland- sche maatschappijen. Het wordt n. 1. van de zeilde afmetingen, als de i/Baltity/ van de White Star-line, het grootste schip dat op dit oogenblik in de vaart is. Een zonderlinge kerkbezoeker. Te Dcurne zat dezer dagen een jongmensch tijdens den dienst in de E. K. kerk met een zakrevolvertje- te spelen, toen plotseling, tot schrik van de kerkbezoekers, het wapen afging en de kogel zekeren V. in den wijsvinger drong. Dr. Crobaeh, die ook in de kerk was, ver leende spoedig hulp om den kogel te verwij deren. Tegen den zonderlingen kerkbezoeker is proces-verbaal opgemaakt. Burgerlijke Ooltgensplaat. Geboren Leendert Jacob, z. v. Anthonie Wou- ers en Cornelia v. d. BergWillielmina, d. v. Arij v. Dam en Jannetje Duin. glOverledea»: Leendert Dingenym Hobbel oud 3 maanden. Dirksland. Geboren Abra, d. v. Abraham van Prooijen en Huibertina Verschoor; Jan, z. v.Hendrik Schaaf en Teuntje Polder. Arendje, d. v. Sander Tamboer en Annetje Nagtegaal. Ondertrouwd: Cornelis Doornhein 29 j. en Maria Vellekoop 22 j. Harm Post (van Hoogeveen) 22 j. en Johanna Missel 20 j. Stellendam. Geboren: Abra Geertrui d. v. S. v. d. Hoeken P. KrijgerCornelis z. v. M C. Riemens en F. Klink; Willem z. v. H. Kievit en C. de Graaf; Klaas Johannis z. v. J. G. Knöps en L. C. Meijer Johanna d. v. P. Kok en T. Orgens; Cornelis z. v. II. Klink en J. den Engelsman. Gehuwd: M. M. Borgdorffoud 32 j. en L. Kreelt oud 31 jaar. OverledenW. Kievit oud 12 dagen z. v. H. Kievit en C. de Graaf. Goedereetle. GeborenFrans z. v. B. Jongste en L. Roos Aagje d. v. P. Witte en A. Soeteman. OverledenAdrianus Temmink oud zes jaar z v. A. Temmink en K. MeursHendrik v. d. Laan oud acht md. z. v. M. v. d. Laan en D. Hoogmoed. Ouddorp. Geboren: Martijntje d. v. Willem v. Huizer en Jannetje v. d. Linden; Alida Cornelia d. v. Jan Tanis en Adriana v. d. LouwAdrianus z. v. Cornelis v. d. Linde en Geertruid Berkenbosch Wilhelmina d. v. Reendert Bakker en Jannetje Bakeiaar; Leentje d. v. Klaartje Verduin Pou- lus z. v. Q. H. Boelaars en L. K. v. d. Poerge; Cornelis z. 7. Pieter v. d. Linde en Antje Won- demaker; Griekje d. v. Cornelis Mierop en Bas- tiaantje Berken bosch Lijntje d. v. Human Tanis en Teuntje Tanis. Overleden: Maarten Padmos oud 68 j. echtge noot van Cornelis Tanis. Predikbeurten op Zondag 5 Aug. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 's av. Ds. Westrik. Middelhoruis, vm. en 'a av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nm. Ds. Poihuijs. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nm. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nm. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nm. Ds. Laminers. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. 8tellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. (bediening H. Avondmaal) en 's av. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, leeskerk. Deu Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nm. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, leeskerk. Melissant, leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nm. en 's av. Ds. Maokeaze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), geen opgaal ont vangen. Sled. Here. Herk. Beroepen Renesse c.a., F. Sinnighe Dam- sté, te Poortugal. Koudekerk a. d. Rijn, M. M. den Hertog, te Nieuwerkerk a. d. IJsel. Oud-Beierland en Oudewater, B. Batelaan, te Waarder. Aangenomen: Paramaribo, H. de Haan, te Warga. Hall (toez.), C. M.Briët, cand. te Leiden. Bedankt: Haringcarspel, G. D. Goedhuis, te Hoogkarspel. ÏJselmuiden, H. van Griet- huysen, te Delft. Geref. Herken. beroepen: Emlichheim (Pruisen), W. B. Renkema, te Rijnsburg. Dinteloord en Prinsenland, G. de Jager, te Bruinisse. Scher- penzeel, M. M. Horjus, van Brouwershaven. Bedum (B), Dr. J. Jansen, te Bolsward. Zwolle, W. H. Gispen Jr., te Baarn. Aangenomen: Westerbork, O. N. Ooster hof, cand. te Garrelsweer. Bedankt: Oud-Loosdrecht, A. J. de Boer, te Grijpskerk. MarkfbeB'ïelifeii. Rotterdam, 1 Aug. Groenten. Op de Groentenveiliiig aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandaohe Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Sla f 0.51 a 0,52 per 100 stuks Peen 0.90 a 1.40 Roode kool 7.a 0. Perziken 3.40 a 4.10 Uien 0,80 a 1.10 Morellen 0.07 a 0.10 pond. Kruisbessen 0,06 a 0,07 Roode 0.09 a 0.10 Postelein „0.-- a 0.mand. Aardappelen 0.72 a 1.10 poters 0.55 a 0.66 Zuring 0.02 a 0. Princesseboonen 0.44 a 0,72 Bloemkool 1.50 a 0. Komkommers „1-90 a 0, Stamboontjes 0.60 a 0.75 Snijboonen 0.62 a 0.-- Tuinboonen 1.90 a 2.100 kg. Charlotten 5,a 0. Amsterdam, 2 Aug. Aardappelen. Andjjker muizen f 1,50 a 2,20. West- landsche zand f 2,30a 2,80. Westlandsche Kleiman den f 1.— a 1.50. Westlandsche Lossen 0.a 0, Noordwijker Zand f 1,50 a 2,30. Katwijker Zand f 1,50 a 2,30. Aanvoer 11 ladingen. Gouda, 2 Aug. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 55 wagens. Men noteert: Goudsche le soort f31. a 30.2e soort f29.a 27.zwaardere f32.50 a Noord-Hollandsehe fHandel zeer vlug. Delft, 2 Aug. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 8 Paarden, 370 Runderen, 40 vette- en 110 nuchtere Kalveren, 376 Schapen en Lammeren, 332 Varkens, 714 Biggen en 13 Geiten en Bokkon. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 685/8 en 69/16 vaten, wegende te zamen 14,390 KG. Prijs: le kwal. f56.—, 2e kwal. f49.— en 3e kwal. f47.per vat van 40 kilogram. Loosduinen, 1 Aug. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt: Kropsla le soort f 0.85 a 1.20 per lOOkropp. 2e 0.— a 0.— Stek-Koinkommors 0.11 a 0.40 ben. Spinazie 0.05 a 0.07 Postelein „0.16 a 0.20 Raapstelen 0.— a 0.— 100 stuks Komkommers le soort 2.30 a 3.40 2e 1.69 a 2. Bloemkool 6.— a 8.75

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3