Adverteritïên. Ouddorp. Een onverwachtte gast. Toen de 13-jarige J. L. Vrijdagmiddag een fietsrit wilde maken, viel hij zoodanig van zijn fiets at, dat hij bij de familie de Mooij door de ruiten heen op de theetafel terecht kwam. Dit alles ging gepaard met hevige schrik der bewoners, die hem onder een oorverdoovend geraas van glasscherven door hetzelfde raam weer naar buiten lieten ontvluchten. Zuidlaud* Van Gemeentewege wordt de toren eens flink onder handen genomen De muren worden hersteld, evenals de galmgaten, die tevens van nieuwe klank borden worden voorzien. De 4 wijzerplaten zullen worden vernieuwd en alzoo een groote maar zeer noodige reparatie tot stand gebracht. Meuwenhoorn.* Alhier is overleden in den ouderdom van 8 2 jaren de heer M# C. Trouw oud dijkgraaf, bestuurslid van verschillende collega's, ridder in de orde van Oranje Nassau. Oud Heijerland* Het plukken van de vroege krieken is gedaan. Bijna alles werd naar Engeland verzonden. De prijzen op de Eugelsche markt liepen tot 40 cent per kilo. Met den pluk van late krieken is men thans begonnen. ttemeenleraaö. VERSLAG VERSLAG ftechixaken. !k Rin d'r zoo vrie van, as Gocl van zonde. Telegrammeei. n n n - PER TELEGRAAF. €orresposi «lees? se. Geboren KLAAS JUIIAWIS. Ondertrouwd J. J SP1EKER.MAN C. J. PLAU1I. ondernomen. Na dit grootssche zeekasteel zoowel van binnen als uitwendig te heb ben bezichtigd, begon na zooveel inspanning de inwendige mensch der reizigers zich te laten gevoelen en begaven zij zich naar de alom bekende volksgaarkeuken in de Kip- straat. Aan den hen aldaar wachtenden maaltijd werd door de kleinen een flinke eer bewezen. Met graagte werden de vele schotels geledigd en konden zij zich, daar door versterkt, weder op marsch begeven. Vandaar vertrokken zij naar het hoofd doel hunner reis de Rotterdamsche Dier gaarde. Verrukt en vol bewondering traden zij Artis binnen en gingen de wilde dieren zooals leeuwen, tijgers, jakhalzen, panters, hyena's, zwijnen, buffels, enz. bezichtigen. Ook de olifant werd niet vergeten, doch vooral vermaakten zij zich met het apenras en de papegaaien. Vervolgeus werd een bezoek gebracht aan de Fransche Bazaar in de Hoogstraat, alwaar de meesten der kleinen als souvenir eenige ansichtkaarten kochten. Verder werd een groot gedeelte van de stad doorkruist en werd door hunne geleiders vooral de aandacht ge vestigd op het station Beurs, het Post kantoor, de Vischmarkt, en de Passage of de z.g. glazenstraat. Eindelijk werd de terugreis aanvaard naar de stoomboot, die hen aan Feijenoord opwachte. Door de ouders en andere familiebe trekkingen werd intusschen met gespannen heid het oogenblik verbeid, waarop de kinderen weder in deze gemeente naar de ouderlijke woning zouden terugkeeren. On geveer klokslag io uur kwam het eerste rijtuig deze gemeente binnenrollen, gevolgd door de tien andere, waarbij de inzittende jeugdige reizigers een langdurig hoera ge zang aanhieven. Op het Marktplein aan gekomen, waren zij in een oogwenk uitge stapt, alwaar zij zich weder verzamelden. Na aldaar een paar zangstukjes ten beste te hebben gegeven, toog ieder hoogst voldaan en tevreden huiswaarts en wellicht zal ieder hunner een prettigen droom hebben gehad over het vele genoegen van dezen dag. Een woord van dank, tenslotte aan de geleiders der kleinen voor hun goed ge stelde zorg, aan hen die zoo geheel vrij willig hunne rijtuigen voor de kleinen be schikbaar hebben gesteld en verder aan de milde gevers die door hunne geldelijke bijdragen er toe hebben medegewerkt en de kleinen van dit heugelijk en tevens leerzaam uitstapje te doen genieten Ongetwijfeld spreekt het dankbaar hart der kleinen »die perzik smaakt naar meer. Vanwege 's Rijks Waterstaat is aan de Zuidzijde der haven, alwaar zich de suikerbietenkade bevindt, eene bazaltglooiing aangebracht, vermoedelijk tot behoud van het havenboord daar ter plaatse. W ordt er tegenwoordig in deze streek veel gebruik gemaakt van Amerikaansche maaimachines, met behulp waarvan de hooioogst zeer bespoedigd wordt, meer malen schijnen deze werktuigen te haperen althans dikwijls verschijnen ze ter reparatie voor de smidse. Misschien staat de on bekendheid met de machine hiermede in verband De milicien verlofganger E. van der Sluijs zal met ingang van i Aug a.s. worden overgeplaatst bij 33e Cie Vest. Art. der Landweer. .Naar men verneemt zal het nieuwe schoolgebouw voor Chr. lager onderwijs, dicht bij de woning van den hoofdonder wijzer geplaatst worden. De toren is bekend om zijn scheefheid. Een der hoeken is o.a. 1.60 M. uit het lood, doch hij is zoo stevig gebouwd, dat bij voldoende onderhoud, hij nog wel een paar eeuwen mee kan. Zwarte bessen gelden, 36 a 40 cent. Roode 26 a 28 cent per kilo. In jaren zijn de prijzen niet zoo hoog geweest. van het verhandelde in de openbare Raads vergadering te Herkiitgen op Vrijdag 20 Juli des roorm. 10 ure. Aanwezig alle leden. De Voorzitter Mr. c. Zaafier opent de verga dering en verzoekt de Secretaris de notulen der vorige vergadering te willen voorlezen, welke onveranderd worden goedgekeurd en geteekend. Aan de orde is mededeeling Ingekomen stukken. Ie. Missive van Heeren Ged. Staten, daarbij goedgekeurd terugzendend het Kohier van den H. Omslag, dienst 1906. 2e. Idem eene inhoudende goedkeuring van het Raadsbesluit dd. 30 Maart, betreffende de in erfpacht te geven grond aan M. Keijzer. 3e. Idem eene inhouden d goedkeuring van liet Raadsbesluit, eveneens dd. 30 Maart van eenige af- en overschrijvingen der Gem. Begrooting. 4e. Procesverbaal van het door B. en W. opnemen der Gemeentekas op 19 Mei, welke in orde werd bevonden, nl. in Ontv f 11513,68. Uitg. f 11563,87, zoodat aanwezig was in kas f 49,76. Tegelijk is ook de Armekas opgenomen en was in kas f 492,27'/,, wat door den Gem. Ontvanger aan B. en W. is vertoond. Idem procesverbaal van kasopname op 13 Juli, waarbij de Uitgaven bedroegen f 3618,03'/,, de Ontvangsten f 3127,62, zoodat aan B. en W. is vertoond geworden f 490,41'/,. In de Armenkas werd bevonden f 479,51. 5e. Missive van Heeren Ged. Staten, daarbij berichtende dat het aandeel voor deze gemeente bij te dragen aan het Rijk bedraagt f 2257,18. 6e. Missive van Heeren Ged. Staten mede- deelende, dat zij eene subsidie lageronderwijs zullen toestaan groot f 8,50, terwijl de aanvraag was f 9,50. Wordt voorlezing gedaan van ee.i missive van den Schuttersraad van het 12e bataljon, rustende schutterij in Z.-Holland, daarbij ter goedkeuring zendend de Begrooting in ontv. en uitg. dienst 1907, bedragend gelijkluidend in ont. en uitgaaf op f 167,90. Komt ter tafel het 3de punt der Agenda Be handeling het in onderhoud en beheer over te nemen dijkje van den Polder „Oud-Herkingen. De Voorzitter zegt hierover reeds veel correspondentie te hebben gevoerd met het Be stuur van genoemden polder, welke brieven en aangeboden contracten door den Secret, worden voorgelezen. De Voorzitter zegt de voorwaarden zooals deze thans luiden van den Polder „Oud- Herkingen" onaannemelijk te achten daar het recht van ontneming ten allen tijde den Polder toevalt en de gemeente op zoo'n wijze aan han den en voeten is gebonden. Hij zag liever dat bij eventueele geschillen een onzijdig persoon n.l de Kroon besliste. De heer Den Boer zegt het verschil tusschen beide contranten-niet groot te vinden, daar van gemeentewege het onderhoud niets te wensehen zal overlaten en van Polderzijde in deze billijk heid te verwachten is. Bovendien zal indien nog veel hierover wordt gecorrespondeerd wellicht met het najaar het dijkje met het oog op de bietencompagne nog in dezelide nare toestand verkeeren. Na een breede discusie wordt besloten aan den Polder een vergadering te verzoeken, waarin B. en W. met het Bestuur van den polder „Oud Herkingen" deze zaak zullen bespreken. Wordt door den Voorzitter mededeeling gedaan van de aanvrage om ontslag van den heer K. van der Gieze uit alle functie's, als karreman, doodgraver, omroeper enz. en wordt besloten hem dit onder dankbetuiging voor de vele diensten de gemeente als zoodanig bewezen eervol te verleenen. DeVoorzitter stelt namens B. en Weth. den Raad voor hem een gratificatie toe te kennen groot f 10, waarop de heer Van der Velde vraagt of dit niet wat te weinig is daar het loon van Van der Gieze bepaald weinig is geweest. De V.o or z i 11 e r antwoord dat dit den gewonen regel is, en dit hem als een een gift toegedeeld wordt waaraan den heer Van Eek toevoegd, dat Van der Gieze boven dien reeds ten laste der gemeente is geweest en zal komen. De heer Van der Velde zegt, dat wat het eerste aangaat (n.l. dat hij ten laste der gemeente is geweest) dit niet waar is wat ook door den Voorzitter wordt toegestemd. De Voorzitter zegt dat Van der Velde het in stemming kan brengen, doch meent met f10 te kunnen volstaan, waarop dit wordt aange nomen Alsnu wordt overgegaan tot benoemen in de vacature Van der Gieze. B. en W. hebben van de 2 ingekomen sollici- tatie's eene voordracht opgemaakt. No. 1 C. van Rumpt en No. 2 C. Hoogerwerf. Tot stemming overgaande wordt met 6 tegen 1 stem op C. Hoogerwerf benoemd C. van Rumpt. De heer Van Eckmeenttemoeten opmerken, aangezien in den laatsten tijd het dorpschoon maken veel te wensehen overliet, dat de nieuw benoemde hierop opmerkzaam worde gemaakt, n.l. met rioolen voor de woning van den heer P. Dale enz. Met het oog op den ouderdom van Van der Gieze is dit voorbijgezien. De Voor zitter zegt, dat daarnaar wel zal omgezien worden. Alsnu gaat men over tot benoeming van een gemeente-opzichter. Is ingekomen maar eene sollicitatie, n.l. die van A. Doornhein. Tot stemming overgaande wordt met algemeene stemmen benoemd A. Doornhein. Als laatste punt wordt ter tafel gebracht het voorstel Mans tot afschaffing der kermis. De Voorzitter verzocht den heer Mans dit nader toe te lichten. De heer Mans zegt om twee redenen dit voorstel te hebben ingediend; eerstelijk om geestelijke redenen, die echter gevoegelijk volgens zijne meening kunnen worden weggelaten, ten tweede om stoffelijke redenen. Wat deze laatste betreft ziet hjj in het bestaan der kermis geen nut voor 't algemeen belang wel het tegendeel. Wie kan toch in onze gemeente (heel enkele uitgezonderd) van weelde kermis houden. De reeds den geheelen zomer opgespaarde centen moeten dan in enkele uren in allerlei uitspat tingen worden doorgemaakt. Verscheidene moe ders beven reeds weken vooruit, om die dagen, want geld moet er komen, hoe dan ook. Ook om deze redenen zijn velen tegen de kermis. Daarbij komt nog dat dit geld buiten de gemeente wordt ge bracht en welke menschen gaan dooreen daarmee heen, de goede niet te na gesproken, meest zij, die te lui zijn om te werken of anderzins. Nog meent spreker een bewijs te zien, dat het meeren- deel tegen de kermis is, n.l. door indiening van het adres door Ds. de Stoppelaar. Hiermede meent spreker te kunnen volstaan en^verzocht hen, die in het belang der gemeente de kermis kunnen verdedigen dit te doen. De Voorzitter adviseert den Raad namens B. en Weth. om het voorstel Mans eenparig te verwerpen. Hij zegt om reden de kermis nu niet bepaald nuttig is te noemen, het toch niet aangaat een instelling, welke reeds zoo lang heeft bestaan en er bij de burgers als het ware ingeroest zit, uit den weg te ruimen. Hij kent bijna geen gemeente als deze in het eiland waar men jui9t zoo gehecht is aan het oude. Ver volgens zien B. en Wethouders #r in tweedracht te brengen en waarschuwt in zulke gevallen niet onvoorzichtig te zijn. Om ultuliteitsredenen zijn dan ook B. en Wethouders tegen het voor stel en vraagt of er ook nog leden zijn, die iets daartegen of daarvoor in het midden wensehen te brengen. De heer Van der Velde zegt dit voorstel te zullen steunen om deze reden door den heer Mans genoemd. Hij meent overtuigt te zijn, dat het meerendeel der gemeente atschaffing der kermis wenscht, wat eerstens is gebleken bij het adres van Ds. de Stoppelaar en vervolgens ziet spreker ook in de verkiezing van leden van den Gemeenteraad in het vorige jaar een bewijs dat wederom de meest en voor afschaffing der kermis waren, daar ieder overtuigd was, dat, wanneer Van der Velde en Mans gekozen werden de afschaffing der kermis punt van behandeling worden zou. De uitslag heeft genoegzaam bewezen dat de meerderheid tegen de kermis was. Hij zou dap ook onvoorwaardiglijk vóór het voorstel stemmen. Ook de heer Den Boer zegt het voorstel te zullen steunen, aangezien ook hij overtuigd is, dat het meerendeel der gemeente daarvan verwezenlijking zou wensehen. Hij toch heeft wel menschen gesproken, waarvan hfi beslist verwachtte, dat zij voor de kermis waren en die toch ook werkelijk voor de afschaffing waren. Zoo kunnen er onder hen, die voor de kermis schijnen te zfin nog meerdere worden gevonden. Tweedracht is volgens spreker ook niet altijd te verwachten wat met voorbeelden wordt aan getoond, n.l. M'ddelharnis en Beijerland, waar alles ten tijde van de voormalige kermis een kalm verloop heeft. De heer Kardux merkt op dat De Boer dan zeker zijn volkje heeft gezocht daar ook hij er met eenigen heeft over gesproken en van de 7 menschen 5 voorstanders der kermis heeft aange troffen. De heer De Boer. Zeer wel mogelijk, dat zal misschien met Kardux ook het geval ge weest zijn. De V o o r z. zegt niet te geloven aan de meer derheid door De Boer, Mans en V. d. Velde bedoeld. Hij toch heeft in de vorige vergadering gezegd een stein door middel van een adres uit de gemeente te willen hooren doordat een lijst ter inteekening op de Secretarie werd gelegd, of dat een minderinvloedrijk persoon zulks den gemeentenaren had aangeboden. De heer Van Eek zegt ook nooit te hebben gehoord dat een Dominézulks deed, deze predikant (bedoeld wordt de tegenwoordige) gelooft hij zal het wel niet doen. V o o r z. Dominé's er buiten houden. V. d. Velde. Ik heb daarvan meermalen gehoord. Indien echter de gemeente voor kermis was had hier ter tafel moeten liggen een lijst van hem die wei keimis verlangden. Mans. Als dan nu waarlijk een dominé zulks niet mag doen. Het is immers zijn roeping. Het ware te wensehen dat er in onze dagen wat meerder naar de geestelijke politie werd geluisterd. Van Eek. Ook zijn er nog menschen die elk jaar f25 vergunningsrecht moeten betalen en die dan hun brood zou worden ontnomen. V. d. Velde. Dat weegt niet op tegen de schade den middenstand door de kermis be rokkend. Van Eek. De meeste die voor afschaffing zijn willen hun eigen beurs spekken daar er indien er geen kermis was in iedere winkel een kermis aan koek zou worden opgericht. De Voorz. stelt voor alsook den heer Mans tot stemming over te gaan daar niemand van zijn standpunt afstand doet. De Voorz. Het zal dus zijn voor of tegen het voorstel Mans. Van Eek. Tegen. Munters. Tegen. Kastelein. Ik ben tegen de kermis maar onthoud mij van stemmen. V. d. Ve 1 d e. Voor. Mans. Voor. De Boer. Voor. De Voorz. Er zijn dus 3 voor en 3 tegen, zoodat bet tot een volgende vergadering wordt aangehouden De heer De Boer. Het is maar S tegen 2. Kardux heeft niet gestemd. De Voorz. schijnt zeker van de zaak te zijn. De Voorz. was van meening Kardux zijn stem te hebben afgevraagd doch verzoekt hem alsnog zijn stem uit te brengen waarop de heer Kardux lachend antwoord. Het is in orde. Burgemeester. Tegen. V. d. Velde. Wanneer zal de volgende ver gadering zijn, waarop door den Voorz. wordt geantwoord dit nog niet te weten. V. d. Velde. In de vorige vergadering werd door u gezegd mijnheer de Voorz. dat de zaken hier aanhangig, praktisch moeten behandeld worden. Hij kan echter de wijze waarop de Voorz. nu heeft gehandeld met het zoo lang uitstellen eener vergadering niet anders dan onpraktisch noemen. De Voorz. U had een vergadering kunnen vragen. Hiermede werd de discussie dienaangaande ge sloten. Na de gebruikelijke rondvraag of een der leden nog iets in het belang der gemeente had te vragen of te zeggen werd over gegaan tot behandeling van ingekomen reclame's Hoofdelijke Omslag in geheime zitting. UW VERSLAGGEVER. van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Stellendam op Zaterdag 21 Juli 1906 des voorm. 10 ure. Afwezig de heer A. van Gelder. Na opening der vergadering door den Voorz. worden de notulen der vorige zitting onveranderd vastgesteld en geteekend. Wordt mededeeling gedaan van het proces verbaal van kasopname, waaruit blijkt, dat de Ontvangsten hebben beloopen f 18726,08 en de Uitgaven f 18166,24", zoodat in kas is een bedrag ad f 559,83'. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Wordt voorlezing gedaan van le. eene missive van heeren Ged. Staten in Zuid-Holland, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B tot het doen van at- en overschrijving van pos ten op de begrooting dienst 1905. Wordt aange nomen voor kennisgeving. 2e. Missive alsvoren, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model C tot toevoeging van posten aan de begrooting dienst 1906. Aan genomen voor kennisgeving. 3e. Missive alsboven, daarbij ter mededeeling aan den Raad toezendende een uittreksel uit het Kon. Besluit, waarbij aan deze gemeente eene subsidie ad f1600 in de kosten van het Lager Onderwijs wordt verleend. Wordt vastgesteld de Begrooting der Schutterij voor het dienstjaar 1907, beloopende in ontvang en uitgaaf f167,90, welke dienovereenkomstig ter goedkeuring aan Gedeputeerde Staten zal worden aangeboden. Wordt aangeboden de Rekening dezer gemeente over 1905, beloopende in ontvang f 14514,13 en in uitgaaf f 14212,93', alzoo met een batig saldo ad 1301,19" en worden tot leden van onderzoek dier rekening benoemd de heeren Moerland, Biemond en Holleman. Wordt voorlezing gedaan van eene missive van het Bestuur van den polder „De Generale Dijkage" van Stellendam daarbij mededeelende, dat bet Bestuur van dien polder door Ingelanden is ge machtigd, om de sloot, grenzende aan de beide achterwegen, aan deze gemeente over te dragen onder voorwaarde, dat voor eene voldoende af watering der aangrenzende perceeien worde zorg gedragen. Eenparig wordt goedgevonden, aan het Be stuur van gemelden polder te berichten, dat het hiervoren bedoeld aanbod wordt aanvaard. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen verzoekschrift van den Heer M. van Duivendijk te Willemstad tot aanleg eener scheepswerf aan de haven alhier. Eenparig wordt daartoe toestemming verleend onder nader vast te stellen voorwaarden en onder goedkeuring van heeren Ged. Staten dezer pro vincie. Hiervan zal den adiessant kennis worden gegeven. Wordt goedgevonden, adhtesie te betuigen aan een ingezonden adres aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat betreffende het maken eener aanlegplaats aan het Yolkerak. Worden vastgesteld de staten" model A, BenC alle betrekking hebbende op de geineeutebegroo- ting dienst 1906, welke ter goedkeuring aan hee ren Ged. Staten dezer provincie zullen aange boden worden. Komt aan de orde de benoeming van eene schoonmaakster der Openbare Lagere School alhier tegen eene jaarwedde ad f130, waarvoor zich drie sollicitanten hebben aaDgemeld. Nage houden stemming wordt benoemd de Wed F. van Es alhier en wel met ingang van 1 Augustus a.s. Van deze benoeming zal aan de benoemde kennis worden gegeven. Wordt overgegaan tot de benoeming van een straatreiniger, waarvoor zich vijf sollicitanten hebben aangemeld. Met ingang van 23 Juli e.k. wordt benoemd J- Quist alhier op een jaarwedde van 300 gulden waarvan den benoemde kennis zal gegeven worden. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen verzoek van C. A. de Later alhier tot het plaatsen van een steenen varkenshok achter zijne woning. De beslissing daarop wordt tot naderaangehouden. Tenslotte wordt goedgevonden, sollicitanten op te roepen naar de vaceerende betrekking van Havenmeester in deze gemeente tegen eene jaar wedde ad f60. Niets meer te verhandelen zijnde, sluit de Voorz. deze vergadering. Arrondissements-Kechtbank. (Kamer van Vacantie.) Zitting van Vrijdag 20 Juli. Heden werden de volgende vonnissen gewezen De Rechtbank veroordeelde Vrijdag morgen den 17 jarigen L. v. d. N., wonende te Middelharnis, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van f75 uit een ge sloten kast in de woning van zijn ouders, tot plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van vier maanden. Dezelfde jongen had zijn moeder ergerlijk mishandeld, waarvoor hij door de Rechtbank ter be schikking der Regeering werd gesteld, zonder toepassing van eenige straf. 't Was een lawaai, toeu ze het woord tegen den president voerde, 't Klonk in de groote zaai van heftige schrille klanken, rap en bijna onverstaanbaar in het boersche dialect, 't Vrouwtje met de boeren kap, wier figuur straks omsloten was door het zwarte jak, sloeg nijdig op de tafel, wees met haar wijsvinger denkbeeldige plaatsen aan op het groene tapijt, ouder een »d'er stond Friene en d'r den jon gen en d'r ik om het den edelachtbaren duidelijk te maken, dat zij de t 4 niet uit de toonbanklade van juffrouw J. van Rixoort te Soininelsdijk had gestolen, doch de jongen van den mattenmaker. Maansch hoe kan je 't zaggen 'k Beu dar zoo vrie van as God vaan zonden as de dooien boven mien kop. Die jongen van den maatten- kooper die het 't gedèn, Je kenn me gerust gleuven zoo wèr as God boven mien heufd hangt zoo vrie as God vaa» zènden. Jij moet hier niet zoo dikwijls Gods naam gebruiken, versta je Ja kaan d'r gled niks an doen, mener maar 'k hou vol dat k vrie ben as God vaan zènden. Wablief? .M'n mond houén je mer 'k het niet daon I Hoe 's meugelijk, dat ze zóóiets van m'n den ken. Want 'k ben d'r zoo vrie van als .f Stil nu maar, dat heb je al zoo dik wijls gezegd. Maar waarom heb je nader hand twee gulden teruggegeven, toen ze je vertelden, dat jij de lade gelicht moest hebben Bèl minsch aas mieu maan men 't geld niet gegèven het ze haat 't nóóit gehad. Zoowar as God beuven mien hoofd is zoo vrie bien 'k aes de dooden boven mien hoofd. De twee getuigen, die gehoord werdeD, logen volgens bekl. zoo schandalig, dat ze woedend uitriep 't is een schandaal die centen haak alleen gegèven om me veur schande te vraiwaren Zoo wer als God beuven mien hoofd is en de dooden en Het O. M. vroeg wegens diefstal drie maandengevangenisstraf. Het kwam Z.E.A, hoogst onwaarschijnlijk voor, dat een vrouw zooals bekl., die haar mondje zoo roert in deze zaal, zonder dat zij schuldig zou zijn twee gulden zou geven. En tóch is 't wèr toch is 't wèr Zoo vrie bin 'k as God vèn zonden Mopperend verlaat de boerin de zaal. Een kalme stilte keerde weder. Een geldboete van f50, subsidiair 10 dagen hechtenis tegen L. de P., 38 jaar, caféhouder te Nieuw-Helvoet, die zich op 3 Juni jl. zou hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van L. de Kramer, huisvrouw van J. P. Visser. Deze ver klaarde, dat het niet anders dan broodnijd was. Ook get. had een café en de twist was aangekomen, doordat bekl. haar verweet, dat zij een persoon in haar café had dronken gemaakt, 't Was volgens get. niet waar, de bedoelde man was beschonken aange komen. Een maand gevangenisstraf tegen J. v. D,, 38 jaar, koopman te Rozenburg, die zich op 12 Juni jl. zou hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een stuk touw, toebehoo- rende aan den schipper A. J. van der Pauw. Bekl. ontkende de bedoeling gehad te hebben het touw te stelen. Hij had het in zijn roeiboot geborgen, nadat hij het van den logger M.A. 25, die in de Buiten haven te Maassluis lag, had afgetrokken. Uitspraken over 8 dagen. WIBORG, 23 Juli. (Telegraafagen(schap.) De hier vergaderde leden der voormalige Rijks- doema hebben besloten een manifest uit te vaardigen, waarin de daad der regeering van 21 dezer voorgesteld wordt als een poging om Rusland voor geruimen tijd van de volks vertegenwoordiging te berooven. Verder heet het in dat stukAls logisch gevolg van deze grondwetschennis van de regeering is het de plicht van de burgers geen belastingen te betalen en geen soldaten te leveren. Het ma nifest roept het volk op elke geweldadigheid met kracht af te weren. PETERSBURG, 23 Juli. Een oekas, gedagtee- kend van 21 dezer, ontbindt de Rijksdoema en roept tegen 5 Maart 1907 een nieuwe Rijks doema bijeen. PETERSBURG, 22 Juli. (8 uur 's ochtends.) Tengevolge van de ontbinding van de Doema is de stemming onder de bevolking gedrukt. De stad krioelt van troepen van alle wapens, ook zijn er afdeelingen met machinegeweren ontboden. De overheid verwacht ernstige onlusten in het district Petersburg. Aan de politie is last gegeven de sirengste maatregelen te nemen. f 0.62 a 0,70 per 100 stuks. 1-40 a 1.90 6.30 a 0.— n 1,60 a 2 n 3.60 a 4 2,80 a 2,90 a 3,50 a 4,— 7» 2.30 a 2.60 1- a 1.10 0,08 a 0.10 pond. 0,08 a 0,09 n 0.12 a 0.16 n mand. 1,05 a 1,15 n II 0.90 a 1.10 n li 0,60 a 0.— 0.70 a 0 0.46 a 0.48 0.50 a 0.— 0.15 a 0.25 r> n 0.05 a 0 n 0.27 a 0.36 0,31 a 0,- M 0.50 a 0.53 n 1.60 a 2.10 n 100 kg. 0.10 a 0.11 stuk. 0.10 a 0.— 0.05 a 0.06 a llarkfiMjiehieii. Oude Tonge, 19 Juli. Granen. Tarwe per Hl. f 7.— a 7.40. Gerst per kilo 0.— a 0— cent. Rogge per Hl. f4.60 a 6.30. Bayer per kilo 16'/, a 7'/, cent. Boter f 0.65 per pond. Eieren 4 cent per stuk. Rotterdam, 28 Juli. Groenten. Op de Groentonveiling aan dePersoons- dam der Tuiubouw-vereeniging „DeZuid-Hollandsohe Eilanden" waren héden de prijzen als volgt Sla Peen Bloemkool Kroten Komkommers witte groene 1 R Uien Frambozen Kruisbessen Postelein Princesseboonen Aardappelen poters Stamboontjes Doperwten Peulen Augurken Zuring Aardbeien Capuojjners Peren Tuinboonen Roode kool Groene Perziken Aardappelen. Duinzand Jammen f 1,a 1,30 per kin. Westl. Klei f 0,75 a 0.90. Poters f 0.40 a 0.50. Weinig aanvoer, weinig vraag. Meel. Ook de afgeloopen week was meel op latere levering tot iets lagere prijzen goed gevraagd. Groo- tere zaken kwamen tot stand en sluit de week vast tot iets hooger prijs. Heden was de markt slecht bezocht en vonden de iets hoogere offerten van Amerika geen koopers. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. 1' 8.25 a 9.25 Puike partijtjes ook per 100 kilo 19.50. Haver per 100 kilo f0.a 0. Rogge per Hl. f 5,25 a 5,75. Blauwe Erwten. De aanvoer hiervan is afgeloopen. Witte Boonen per Hl. f a Bruine boonen per Hl. f0.a Eieren. Zeeuwsche f 3.60 a 3.80. Overmaasche f4.— a 4.10 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd0 Paarden, 210 vette Runderen, 305 vette- en graskalvereu, 1 nuchtere Kalvereu, 1273 Schapen en Lammeren en 500 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 76, 2» kwal. 68, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 76, 2e kwal. 68, 3e kwal. 52 cent. Kalveren le kwal. 96, 2e kwal. 90, 3e kwal. 64 ct. Schapen le kwal. 84, 2e kwal. 80, 3e kwal. 70 ct. Varkens lejjkwal. 50, 2e kwal. 48, 3e[ kwal. 44 ct., licht soort 43 a 46 cent. Alles per kilo. Handel over 't algemeen redelijk. Schapen vonden vlug koopers tegen hooge prijzen. Amsterdam, 23 Juli. Aardappelen. Andijker muizen f 1,20 a 1,80. West- landsche zand f 1,80a 2,60. Westlandsche Kleiman den f 1.30 a 1.90. Westlandsche Lossen O.— a 0, Noordwijker Zand f 1,50 a 2,30. Katwijker Zand f 1,50 a 2,30. Aanvoer 14 ladingen. Vee. Aangevoerd 219 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 67 a 71, 3e kwal. 62 a 66 cent per kilo. 165 Melk- en Kalfkoeien f130 a 270 per stuk. 63 nuchtere Kalveren f7 a 14 per stuk. 10 Schapen f 22 a 26 per stuk. 2 Lammeren f 0 a per stuk. 505 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 46 a 48 cent, 2e en 3e kwal. 44 a 45 cent(Overz. en Geld.) le kwal. 45 a 47 ct., 2e en 3e kwal. 42 a 43 ct. per kilo Granen. Ni^t genoteerd. Edam, 21 Juli. Kaas. Alhier waren aangevoerd 44 wagens Kaas, wegende te samen 10364 kilo. De hoogste priis was f29.per 50 kilo. ROTTERDAM, 24 Juli 1906. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 19 Paarden, Veulens, Ezels, 1015 Magere Runderen, 996 Vette Runderen, 805 Vette Kolveren, 1 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, 0 Schapen of Lammeren, 3 Varkens, 259 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen, van f 0.24 tot 1 0.38. Stieren 0.26 0.33. Kalveren 0.35 0.50. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 115 a 270 Kalfkoeien f 190 a 310 Stieren 70 h 190 Pinken 45 a Graskaiv. a Vaarzen 50 a Paarden 50 a 95 Biggen 8,50 a Fok Nuchtere kalveren van f 12 tot f 22 ®!aoht - „8,-„ „13.- Biggen per week Handel vrij geed. Op de Botermarkt werd heden aangeroerd 68 vaten 15 318 Stukken a Kg. Prijzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 ct. Voor stukken werd besteed a '/a Kg. 67'/, a 70 o. ROTTERDAMSCHE,BIER VlilLING. Op de EierenveiliDg werden aangevoord 52000 stuks eieren. Kippeneieren f 3.90 a 4.70 per 100 stuks. Eendeneieren 4.40 a 4.50 Ganzeneieren a 0. Kalkoeneieren 10.a 10.50 Een lid der A. R kiesvereen. >Groen van Prinsterer* te Herkingen. Uw stuk kan niet geplaatst, tenzij U het teekend. (Red.) Heden verzonden wij dit nummer geban- deerd met op nieuw gedrukt adres. Mogt een onzer abonnés geen blad ontvangen hebben gelieve hij ons voor onze rekening zulks te melden. Bij zooveel duizenden adressen is een abuis niet uitgesloten. (Administratie.) Zoon van JOH. G. KNöPS. L. C. KNöPS-Meijer. Stellendam, 20 Juli 1906. en Zierikzee, 20 Juli 1906. Huwelijksvoltrekking 7 Augustus, 120 90 16

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2