\m Advertentiën. Spekslagerij Handel in fijne Vleeschwaren, ZwmlMt, PGitameutflapr, DIJKEMA DOORNBOS, üerti en School. lUarhlIierlclilen. Ondertrouwd 2d e KNECHT Karnton en Treeniolen, Worstsoorten enz. JAN WIELAARD Jz. È.Ï1®® A61 MEI WIJN. Kruiden en Kruidenazijn kurken, Stoppen, enz. enz. gevraagd. De» Bommel. Bij K. B. zijn benoemd tot gezworene van den polder Den Bommel* P. Luijendijk, alhier. B. Marcus, W. van Balen en P. Vervloet zullen den ié Augustus bij de 1.and weer overgaan. Door den Gemeenteraad van Den Bommel is eervol ontslag verleend aan Mej. A. Altona, onderwijzeres, benoemd te Meppel. Ooltgensplaat. Jl. Zaterdag reed den heer Kievit van Nieuwe Tonge' het oprei af bij de woning van de wed. Job Mijs, onder deze gemeente. Het paard voor den wagen struikelde, viel en brak den nek. Men mag zeker wel van een wonder spre ken, dat de voerman geen ongeluk overkwam Zaterdagmorgen viel het pl.m. 11 jarig zoontje van den heer Fluit welke met zijn schuit, inhoudende zijn poffertjes kraam, in de kaai lag in het ruim, in zijn val een luik medesleepende 't welk hem op het hoofd viel. Zwaar gekwest werd het ventje opgenomen en spoedig geneeskundige hulp ingeroepen. Naar men verneemt is zijn toestand hoewel ernstig toch bevredigend. Bij K. B. zijn benoemd tot ge zworene van de Anna Wilhelminapolder de heer A. van Prooijen Lz.: tot gezworene van de Galathee en Mariapolder, C. v d. Tol en A. Mijs Gz. en tot gezworene van den polder het Oudeland, A. G. J. van Rossum, allen alhier woonachtig. Dirksland. Melden wij onlangs dat er een lijst door de gemeente circuleerde om Dr. G. J. Rinkel voor de inteekening gelden bij zijn vertrek een cadeau aan te bieden, thans kunnen wij melden dat, dat cadeau bestaat uit een schrijfbureau, en de ge meentenaren in staat gesteld het zelve te bezichtigen. Zaterdagavond werd in een gedeelte van ons zoo rustig dorp de boel in rep enjroer gebracht. Buren in één huis wonende kregen twist, waarvan de eene buur, buurman en buurvrouw buiten de deur gooiden. Naar men verneemt zal van het een en ander procesverbaal opgemaakt worden - In de plaats van L. van der Meide die tal van jaren in de Ned. Herv. Kerk gefungeerd heeft als collectant, maar daarvoor zijn ontslag heeft aangevraagd is benoemd C. van Dijk, die Zondag zijn eerste rondgang deed. Burg. en Weth. hebben doen weten dat zij die in de loop van dit jaar, een 8 jarigen dienst bij de Militie te land hebben volbracht zullen op i Aug, a.s. overgaan tot de landweer, behalve plaatsvervangers, en nummerverwisselaars, en zij die tot een bereden korpsen, en tot de toipodisten behooren. Zij die daarom in aanmerking komen moeten zich voor 31 Aug aan melden. Melissant Tegen Donderdag as. des voorm. 10% uur is een openbare vergadering van den Raad belegd. Het kohier der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten voor 1906/1907 is invorderbaar verklaard en aan den ont vanger ter hand gesteld. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de afzonderlijke jachten op waterwild zullen worden geopend, op 28 Juli as. Stellendam De milicien-verlofganger Arie Hogchem der lichting 1903, dienende bij het ne Regt. Inf., garnizoensplaats Ede, is tegen Maandag, 10 September a.s. in werkelijken dienst opgeroepen tot het houden van herhalingsoefeningen. Volgens publicatie is het kohier No. 3 der Personeele Belasting over 1906 op den 12 Juli j.l. invorderbaar verklaard en aan den heer Ontvanger ter invordering aangeboden. Door den Minister van Oorlog is aan de echtgenoote van den milicien-verlofgan ger Aren Troost der lichting 1903, dienende bij het Korps Pontonniers, eene geldelijke vergoeding ad f 0.70 daags toegekend gedurende den tijd, dat hij onder de wapenen zal doorbrengen. Aan deze gemeente zal over het jaar 1906 eene buitengewone subsidie ad t 1600.worden toegekend in de kosten van het Lager Onderwijs. Goedereede. Het aan den Zimmerman- polder gezonken tjalkschip Vrouw Anna* is door onzen vroegeren dorpsgenoot, den heer W. van den Tak te Rotterdam gelicht en van daar naar de werf te Hansweert gesleept. Volgens publicatie is het kohier No. 2. der Personeele Belasting over 1906 op 12 Juli j.l. invorderbaar verklaard en aan den heer Ontvanger ter invordering ter hand gesteld. J.l. Zondag werd op den vuurtoren alhier voor het eerst het storrrsein ge- heschen>Wees op uw hoede,* welk signaal des avonds werd kenbaar gemaakt door een rood licht. Heden is geen der zee- of garnalen- visschers uitgevaren. Door den buitengewóón-veldwachter J. D. van der Waardt alhier is tegen J. G. te Dirksland proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden in sterken drat door de Pieterstraat. Goed voorgaan doet goed volgen l Naar men verneemt, heeft de heer C. A. Vogel, grondeigenaar en landbouwer alhier, uit eigen beweging het loon zijner arbeiders met een belangrijk percentage verhoogd. Op Vrijdag, 20 Juli a.s. hopen de schoolkinderen van de hoogste klassen der Openbare Lagere School alhier een uitstapje te maken naar Rotterdam en Hilligersberg. Ouddorp. Het moge niet onopgemerkt worden voorbijgegaan, het schoone gezicht welke de vroegere onbebouwde akkers thans te aanschouwen geven. Allerwege treft men velden aan waar de millioenen bloemen van de hooge Oost-Indische kers door hare verschillende kleuren de aandacht van den voorbijganger trekt. Niet enkel is het de »Kers« welke als borduurwerk tusschen de bebouwde en woeste gronden het oog van den bewon deraar streeld, maar ook tal van andere soorten van uitgezaaide bloemsoorten, van evenzoo aantrekkelijke kleur verschijnen telkens voor het voetlicht. Wie van elders in de gelegenheid is, worde opgewekt, dat eens in oogenschouw te komen nemen. Heeren fietsrijders laat het mulle duinzand U niet afschrikken, want het brengt U in de >aangename< noodzakelijkheid om kalm en den tocht voort te zetten D'r zat zeker zand in z'n hurlozie De ouwe durpsklokke hao al twelf ure siege, in nog was de 17-jearige dochter nie thuus 'ekomme. De ouwers weare ke- pot van onruste, in dearom slieresde de jonkste twêe broertjes d'r opuut om d'r zusje op te zoeken. De nachtweaker d'r hewwe z't an'evroge of dat die ze nie 'e zieje hao, mar née nievers was ze te kiekde kinders wêir near huus, 't schreeuwene -near as 't laggene. Gelokkig mar dat ze kweame, aors hao de ouwers weer nea heurlij motte goa zoeke, want onderdehand was het al bij twêe, in doch terlief was heelhuuds thuus 'ekomme in hao zeit, dazze d'r niks an kust doewe want d'r jongen z'n hurlozie was stille goa stoa. Nieuwenhoorn.* Bij K. B. zijn be noemd tot dijkgraaf van het hoogheem raadschap van Voorne, C. G. Trouw, alhier, lleenvliet.* Vrijdagavond is een 3-jarig jongetje van Fr. M. wonende bij de eerste vlotbrug aan 't Voornsche Kanaal, van de leuning van de trambrug in de diepe berm sloot gevallen en verdronken. Nieuw-Beijerland.* Bij Kon. Besluit zijn benoemd in het Bestuur van den polder Nieuw-Beijerland en Nieuw-Piersil, tot dijkgraaf jhr. P. J. J. Kepelaer van Dubbel dam, en tot heemraad C. M van Driel uit deze gemeente. Oud-Beijei'land. Onze gemeente werd heden in beroering gebracht door de tijding, dat eene vrouw zich door verdrinking het leven had benomen. Nog te meer droevig is dit uiteinde in verband met het vooratgebeurde. Juist 14 dagen geleden werd de man van bovengenoemde vrouw met den ziekenwagen thuis gebracht, daar hij bij het kersenplukken uit een laag boompje was gevallen. Hoe weinig beteekend deze val was op het eerste gezicht na geneeskundig onderzoek bleek, dat de dood moest volgen. Inwendige kneuzingen waren van dien aard, dat de geneesheer geen hoop op herstel mocht geven. En nu heeft deze nacht de vrouw des huizes zich van het leven beroofd. Wakend bij den stervenden echtgenoot ging zij, naar zij voorgaf even naar buiten om in de buitenlucht wat te bekomen. Zij keerde evenwel niet terug en op den vroegen morgen vond men kort bij de woning haar lijk in een spuisloot. Moede loosheid schijnt haar tot deze daad ge bracht te hebben. Spijkenisse. In de raadszitting van Zaterdag 11. is, na onderzoek en goedkeu ring der geloofsbrieven, het nieuwgekozen lid, de heer E. Dekker geïnstalleerd. Daarna werd overgegaan tot verkiezing van een wethouder. Verkozen werd de heer P. van Santen, welke evenwel voor die functie bedankte. Bij nieuwe verkiezing werd toen de heer W. v. d. Linde Lzn. aangewezen. Deze liet zich de benoeming welgevallen. Het onderwijspersoneel aan de met October te openen Chr. School is nu voltallig door de benoeming van den heer H. v. d. Ende te Oost-Souburg. Hand werkles zal gegeven worden door een particuliere dame te dezer plaatse, die zich daarvoor bereid verklaarde. De WelEerw. Heer ds. G. Wiersma, predikant bij de Gereformeerde Kerk alhier, heeft de roeping naar Sauwert aangenomen. Verleden week geraakte de timmer mansleerling T. Snijders met de vingers tusschen de tandraderen van een wanmolen, met dit gevolg, dat twee vingers plat ge drukt werden. Dr. Both legde het eerste verband. Pernis.* Bij K. B. zijn benoemd tot heemraad van den polder de Hooge en Lage gorzen K. de Koning uit deze gemeente. Officieel Ciedeelte. LANDWEER. De BURGEMEESTER der gemeente Som- melsdyk Gezien het 3de lid van 4 10 der Landweer instructie X Brengt ter 'kennis van een ieder, wien zulks aangaat le .de dienstplichtigen bij de militie te land, die in den loop van dit jaar een achtjarigen dienst bij de militie te land hebben volbracht, dat zijn in het algemeen zij, die behooren tot de lichting van 1898, zullen op 1 Augustus a.s. overgaan naar de Landweerechter gaan niet over naar de Landweer de plaatsvervangers, de nummerverwisselaars, zy die behooren tot een der bereden korpsen of tot het Korps Tor- pedisten en zij, die in het genot zijn van ont heffing van den werkelijken dienst; 2e. zij, die overgaan naar de Landweer, moeten zich vóór 31 Augustus a.s. in persoon aanmel den bij den Burgemeester hunner woonplaats en daarbij inleveren hun zakboekje met daarin gehechten verlofpas; de verlofgangers evenwel, die buitenlands verblijf houden, behoeven zich niet in persoon aan te melden, doch zullen hun zakboekje met daarin gehechten verlofpas bij aangeteekenden brief (met duidelijke ver melding van hun volledig adres buiten het Rijk) hebben toe te zenden aan den Burge meester hunner laatste woonplaats binnen het Rijk 3e. zij, die overgaan naar de Landweer, zyn van af 1 Augustus a.s. onderworpen aan alle voor schriften voor de Landweer gegeven Vestigt met nadruk de aandacht op de na volgende bepalingen der Landweerwet; Artikel 24. De verlofganger van de Landweer meldt zich binnen dertig dagen na den dag van zijn overgang naar d« Landweer of na dien, waarop hem de verlofpas is uitgereikt, by den Burgemeester zijner woonplaats aan, teneinde deze den verlofpas, hem bij de Landweer of laatstelijk by de militie uitgereikt, voor gezien of opnieuw voor gezien teekene. De verlofganger van de Landweer, die buiten het Rijk woont of verblijf houdt, of die zich by zijn vertrek met verlof buiten het Rijk begeeft, kan, ter vervulling van de verplichting in het vorig lid omschreven, binnen den daarin vermelden termijn zijn verlofpas bij aangetee kenden brief ter ai'teekening toezenden aan den Burgemeester zijner laatste woonplaats binnen het Rijk. De verlofpas wordt hem door dien Burgemeester by aangeteekenden brief terug gezonden. Artikel 26. De verlofganger van de Landweer die zich in eene andere gemeente gaat vestigen, geeft daarvan kennis aan den Burgemeester zijner woonplaats. Binnen dertig dagen naden dag, waarop hij komt in de gemeente, waarin hij zich vestigt, meldt hij zich aan bij den Burgemeester dier gemeente, teneinde deze zijn verlofpas voor gezien teekene. Artikel 27. De verlofganger van de Landweer mag zich zonder toestemming van Onzen Minister van Oorlog niet langer dan gedurende een jaar buitenslands begeven. Aan den verlofganger van de Landweer, die niet in verzuim is, wordt deze toestemming wanneer zij gevraagd wordt en blijkt noodig te zijn terzake van uitoefening van of opleiding tot landbouw, handel of nijverheid, in gewone tijden niet geweigerd. Bij de toestemming kan de verlofganger worden vrijgesteld van de verplichting tot deelneming aan de oefeningen in artikel 11 vermeld, tot het bijwonen van het bij artikel 29 voorgeschreven onderzoek en tot het komen in werkelijken dienst in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstan digheden. Aan de toestemming kunnen overigens zoo danige voorwaarden worden verbonden, als in het belang vau den dienst noodig worden geoordeeld. Artikel 28. De verlofganger van de Landweer, die artikel 24, 25 of 27 niet naleeft, wordt in werkelyken dienst geroepen en daarin geduren de ten hoogste eene maand gehouden. De duur van dezen dienst wordt bepaald door onzen Minister van Oorlog, die tevens het korps van het leger aanwijst waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. Sommelsdijk. den 12 Juli 1905. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAEP. Vlssciiei'sj. Middelharnis. Te Vlaardingen is van de haringvisscherij binnengekomen de log ger ï>Anna« st. C. Langbroek met 13 last haring. Reclitaakeii. Arrondlsscments-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Vrijdag 13 Juli, Heden werden de volgende vonnissen gewezen H. V., 36 jaar, zeemau te Nieuwenhoorn, we gens desertie tot een maand gevangenisstraf. Daar komt wat van U bent winkelier? Winkelier? Ik winkelier? Ze hebben me uit m'n winkel gezet, me onschuldig failliet verklaard, me op straat gezet, nietsniets ze koopen niets by meze zeggen, je hoort niet in Oude TongeWant'tis'tis.... 't Driftige mannetje zijn handen trilden. Ze omschreven cirkeltjes in de lucht door het ge- gesticulesr, ze kwamen bij momentjes hard neer op 't schuine bankvlakje. En de president hoorde 't manneke kalm aan, speelde, met een glimlachje, dat aanstekelijk werkte op de andere heeren met zijn penhouder. Heb je smeerlap en sohurk tegen je schoon zoon P. L. Sneep geroepen uit je raam Hoe kan 't wezen, hoe kan 't wezen ?'t Was me zóó'n raampjezoo'n raampje.... 'k heb geen schurk geroepen. Daar ben ik te verstandig voor. 'k Sta hier rein Zool Jareindat durf ik voor duizend rechters verklaren. Met rapheid van tong stond het mannetje le redeneeren, alle moeite doende zyn onschuld te bewijzen. Hij bebeukte de tafel, wees met zijn wijsvinger dreigend naar den president en praatte woest over een vervolging, die hij ook had willen instellen. Maarze hebben wel proces-verbaal opgemaakt, maar 'k heb er niks meer van ge hoord is dat recht recht wil ik hebben! Ja... Ja ga nu maar zitten'k weel genoeg. Wablief? Ga maar zitten. Bestl Maar mag 'k nog een wooretje? Dadelijk. Ga,maar zitten. Zoo u wil. De schoonzoon verklaarde met nog een ande re getuige, dat hij door S. gescholden was. Hoe is 't mogelijk, meneer... datiezóóiets verklaren kan. Stil maar... 't woord is aan mijnheer den officier. Deze vroeg f 26 boete, subsidiair 5 dagen hech tenis. Daar neem 'k niks van aan. Je behoeft nog niets aan te nemen. 'k Neem er niks van aan 'k ben rein k ga in appelen die andere zaak wil 'k ver volgd hebben. Daar hebben we hier niets mee te maken. Je zoudt zeggen't is hier toch gerecht. Dan moet je bij den officier van justitie zijn. Maar, meneer, dat is toch de officier 'k Kan het hem toch hier wel zeggen Neen, dat gaat niet. Waarom niet, meneer... je zou zeggen.... Je moet je maar laten aandienen door een veldwachter... als mijnheer in zijn kamer is. O... door een veldwachter. Dan ben ik dalik bij den officier dat doe 'k vast (Hilariteit). De beklaagde, de 60-jarige M. S. sprong daarop heel vlug van de trapjes in de zaal. Dag, heeren. Verkoojiiii^en. Op Donderdag 19 Juli 's voorm. 10 uur te Herkingen, ter herberge van Van der Velde, van Tienden in de polders Sint Pie ter en Sint Eliza beth onder Herkingen Notaris VAN DERSLUYS. Op Donderdag 19 Juli 's nam. 2 uur te Dirks land, ter herberge van P. Brooshooft, van Tien den in den polder Dirksland, in de voormalige Jurisdictie van Melissant en in den polder Roienisse. Notaris VAN DER SLUY8. Op Donderdag 19 Juli 1906 des middags 12 uur in het r/Höiel Meijer// te Middelharnis Tienden in de polders de Oost- en Westplaat Flakkee onder Middelharnis en Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 20 Juli 1906 des nam. 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis Erwten te velde in den Van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag, 20 Juli 1906 's avonds 6'/j uur, Ver koop van tarwe en rogge in den polder het Oudeland te Oude Tonge, alsmede van 2 partijen mest, voor dhr. A. W. van Kempen, bij Wed. G. Kanters Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 21 Juli 's avonds 6 uur, Inzet van 1.80.30 H.A. Bouwland, te Ouddorp, iu da Sieentienden van het Oudeland, in 3 per- ceelen, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 21 Juli 's avonds 6£ uur, Tiend- vrucliten en Veldgewassen onder Ouddorp en Goedereede, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag, 21 Juli 1906 des namiddags 3 uur in het //Hotel Meijer// te Middelhar nis: Tienden in de Heerlijkheid Middelhar nis. Notaris VAN BUUREN. Maandag 23 Juli, 's avonds 5£ uur, Tiend- gevvassen en Rabatiën in Nieuw-Kraaijenstein te Sommelsdijk, in het Logement van Spee aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag, 23 Juli L906 des voormid dag 9 uur in het //Hotel Spee// te Sommelsdijk Tienden in de Heerlijkheid Sommelsdijk. Notaris VAN BUUREN. Op Maant'ag 23 Juli 1906 des avonds 6 uui in het //Hotel Spee// te Sommelsdijk Tienden in Oud-Kraaijenslein. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 24 Juli 1906, 's avonds 6 uur, te Dirksland, aan den Kerksingel, van Meubilair, ten verzoeke van Jac. van der Valk. Notaris VAN DER SLUYS. Dinsdag 24 Juli 's nm. 3 uur, 28 per- ceelen Tarwe, Erwten en Haver, in de polders Kraaijenisse en Dirks'and, in het Logement van Brooshooft te Dirksland. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 24 Juli 's avonds 6 uur, 17 per- ceelen Tarwe en Haver, in de polders Klinkerland, Duivenwaard en Noordland, in het Logement van T. H. Holleman te Nieuwe Tonge. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 25 Juli 1906 vm. 10 uur op het Gemeeutehnis te Ooltgensplaat, voor de erven dhr. A. van Prooijen Cz.. afslag van 1 HA. 71 A. 80 cA. weiland in den polder „het Rietveld", 4 HA. 15 A. 40 cA weiland in den polder „Alteklein". Een huis en erf aan den „Galatheschendijk", groot 9 A. 58 cA. Een bouw manswoning met bouw- wei- tuin- boomgaardland en water in den „Grooten Blokschenpolder" groot 10 HA. 35 A. 60 cA. Twee woningen en bouwland in de „Kruispol der groot 11 HA. 96 A. 86 cA. 4 3hA. 72 A. X0 cA. bouwland in de „Anna Wilhelminapolder". De gemeene en onverdeelde helft in 7 perceelen weiland in den polder „de Galathe" voor het geheel groot 12 HA. 85 A. 10 cA. Twee huizen en erven aan de Voorstraat groot 4 A. 99 eA. en een schuur, mestput en erf aan de Ring groot 1 A. 75 cA. in de Meestoof „de Hooo" geheel groot 20 A. 20 cA., alles onder de gomeente Ooltgensplaat. De bouwmanswoning genaamd „het Anker" met bouw- wei- boomgaard- tuin-rietland, water en laan in den polder „den Bommel" groot 13 HA. 29 A., 50 cA., 5 HA. 50 A. 20 cA. bouwland in den polder „de Tille", 8 HA. 21 A. 80 cA. bouwland in den polder „den Nieuwenblok". 7 HA. 32 A. bouwland en kade in de „Anna Wilhelminapolder", alles onder de gemeente den Bommel. Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEEL en J. VAN ISPELEN. Op Donderdag 26 Juli 1906 des 's nm. 2 uur in het Hotel Meijer te Middelharnis Tarwe in den Van Pallandtspolder te Middelharnis. Notaris VAN BUUREN. Vrijdag 27 Juli, 's voorm. 9 uur, 114 per ceelen Tarwe, Erwten, Haver en Zomergerst in de Adriana-, Eendrachts-, Hals- en Woa- trina-polders en in den Grooten Zuiderpolder, in het Logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 28 Juli 's avonds 6 uur, Afslag van 1.80.30 H.A. Bouwland te Ouddorp, in de Steentienden van den polder bet Oudeland, in 3 perceelen en gecombineerd, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Perilis. Woensdag en Donderdag 1.1. werd hier met groote opgewektheid feeste lijk herdacht het 25 jarig bestaan van de school voor Gereformeerd onderwijs en de 25 jarige arbeid van den heer Medema, als hoofd van die school. Er was een ware feestvreugde in de harten van grooten en kleinen Begin, midden en einde van alles was echter Gode alleen zij de eer De heer Medema ontving vele blijken van belangstelling. Ook werden hem, ter herinnering aan dit jubileum, doelmatige geschenken aangeboden. Botterdam, 16 Jnli. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Peraoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Sla f 0.50 a 0,58 per 100 «tuks. Peen 1.50 a 2.10 Bloemkool .1-60 a 0. Komkommers witte 3.10 a 4.40 groene „3,- a 4,20 Frambozen 0.14 a 0.15 pond. Zwarte bessen 0,11 a 0,13 Roode bossen 0,09 a 0,12 Kruisbessen 0.06 a 0.07 Postelein 0.13 a 0.mand. Zuring 0.02 a 0.03 Capucijnei'b 0.40 a 0.46 Aardappelen 0.41 a 0.65 poters 0.30 a 0.32 Princesseboonen 0,40 a 0,47 Aardbeien 0.28 a 0.40 Tuin! oonen 1.80 a 2.10 100 kg. Aardappelen. Duinzand Jammen f 1,a 1,20 per kin. Westl. Klei f 0,75 a O.—. Poters f 0.40 a 0.50. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aangevoerd steen Groningsch en 80 steen wit Zeeuwsch. Onverkocht. Meel. De offerten van Noord-Ainerika kwamen begin vorige week eenvierde tweederde lager af waarop eene levendige vraag ontstond en nogal zaken tot stand kwamen, later echter werden de offerten weder verhoogd, vele biedingen tot prjjzen waartoe de vorige dagen nog verkocht was, werden nu geweigerd. De week sluit na bevredigenden omzet vast tot de hoogste prjjzen. Heden ter beurze giDg er weinig om. Stemming vast prijshoudend. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. f 8.50 a 9.25 Puike partijtjes ook per 100 kilo 19.50. Haver per 100 kilo f0.a 0. Rogge per Hl. f 5,50 a 6, Blauwe Erwten. De aanvoer biervan is afgeloopen. Witte Boonon per Hl. f a Bruine Boonen per Hl. f0.a Eieren. Zeeuwsche f3.60 a 3.80. Overmaascj,e f4 a 4.20 per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 202 vette Hinderen, 345 vette- en graBkaiveren, 0 nuchtere Kalveien, 149^ Schapen en Lammeren en 518 Varken*. De prjjzen zjjn: Melkkoeien le kwal. 74, 2e kwaf. 66, 3e kwal. 56 oent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 66, Se kwal. 54 cent. Kalveren le kwal. 94, 2e kwal. 83, Se kwal. 64 et. Schapen ie kwal. 84, 2e kwal. 72, 3e kwal. 52 ot. Varkens le kwal. 50, 2e kwal. 46, 3e kwal. 40 ot., licht soort 42 a 44 cent. Alles per kilo. Ossen en Runderen, handel traag, Vette kalveren handel beter, vooral le kwaliteiten, varkens vlug met hooge prjjzen. Schapen veel aangevoerd en vonden vlug koopers tot hooge noteering. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 17 Juli 1906. Ter Yeemarkt waren heden aangevoerd: 22 Paarden, Veulens, Ezels, 1065 Magere Runderen, 583 Vette Runderen, 232 Vette Kalveren, 172 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, 4 Schapen of Lammeren, 11 Varkens, 155 Biggen, 0 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER KILO. Koeien en Ossen, van f 0.24 tot t 0.38. Stieren 0.25 0.32. Kalveren 0.34 0.49. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 115 k 280 Kalfkoeien f 190 a 305 Stieren 70 185 Pinken a Graskalv. a Vaarzen 45 a 90 Paarden 45 a 120 Biggen 8,50 a 14 Fok Nuchtere kalveren van 1' 14 tot f 22 lY°ht ,8,50, „13.- Biggen per week a Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 70 vaten 34 316 Stukken a Kg. Prjjzenle kw. 52 2e kw 48 3e kw. 44 ot. Voor stukken werd besteed a Kg. 65 a 70 c ROTTERDAMSCHE EIERVEILING. Op de Eierènveiling werden aangeroerd 15000 stuks eieren. Kippeneieren f 4.— a 4.80 per 100 stuks Eendeneieren 4.50 a 4.68 Ganzeneieren a 0. Kalkoeneieren 10.— a 10.50 I Handel redeljjk. ABRAHAM VAN DEN TOL Cz. EN PIETJE WITTEKOEK Wd Bij mijn vertrek uit Dirksland be tuig ik mijn dank aan hen, die mij met hun vertrouwen vereerden. Het was mij onmogelijk persoonlijk bij allen afscheid te komen nemen. Het is mijn hartelijke wenach dat het hun wel moge gaan. Dr. G. J. RINKEL. Dirksland, 13 Juli 1906. Terstond gevraagd een bij A. VAN PROOIJEN Lz. Landbouwer Ooltgensplaat. TE KOOP een zoo goed als nieuwe bij M. VAN ECK, Landbouwer, Dirks land. Hiermede heb ik het genoegen U te berichten, dat ik aanstaande Vr|jdag 2© Juli zal openen, eene naar de eischen des tijds ingerichte EN Het zal mijn streven zijn U beslist prima kwaliteit waar te leve ren, terwjjl vlugge en nette bediening verzekerd wordt. Beleefd aanbevelend, UEd. Dw. Dienaar, Middelharnis, Nicuwstraat. 1 cent per (lias. Per stel 35 ct. metgebruiksaanwijzing. Zeer fijne, onder voortdurende scheikun dige controle staande voor den Inmaak. Verkrijgbaar bij XOIIOII Aan de Glasfabriek te Vlaardingen kunnen geplaatst worden eenige gezinnen met minstens twee of drie jongens boveu 12 jaar. Loon voor hot hoofd van het gezin f 8,tt f 9,per week. Loon voor d jongens f'd,5© af4,5© per week. Zich aan ie melden in persoon of brie ven le richten tot de VEREENIGDE. GLASFABRIEKEN ie Vlaardingen. Speciale behandeling van TUBKRCIULOSfc; (lering) door Dr VAN TOORENENBERGEN, Akts, Stad aan 't Haringvliet.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 8