Advertentïèn. Buitenland. Cteiaien^d Wieuws. ff. MËËS ZOOMIN, üewaring vu 11 Kaarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. MOZES DE HAAS. Rundvleesch, J. D. BIKHORST-MJER. Sigaren en Sigaretten. maar gesteld werd door een gansche menigte tegelijk, mocht de regeering niet zwichten voor dte schandelijke poging om onrecht tot recht te maken, doordat het honderd maal gepleegd werd. Had minister Van Raalte op dit stuk toegegeven, hij ware, naar mijn meening een verloren man geweest. Maar hij werd door de geheele rechterzijde gesteund de weinige vrij-liberalen en unie-liberalen hadden hem alleen niet kunnen redden. Van alle kanten sloop de verleiding om hem heen. »Hoort het groeien*, schuifelde het »Handelsblad< en liet een nieuw soort pas geslepen rechtsbeginsel voor zijn oogen flikkeren. Schaper in »Het Volk* en Troelstra in de Kamer maakten van dien steun een handig gebruikmaar de rechterzijde hielp den heer Van Raalte uit het gedrang en zorgde, dat de vakorganisatie, als zij groeien wilde, niet zou groeien op den mesthoop van het onrecht. Op die wijze kan van de rechterzijde niet gezegd worden, dat zij het eerste jaar t de liberale regeering lastig heeft gemaakt, maar wel, dat haar oppositie loyaal en eerlijk is gevoerd Niet zij wilde den eersten klap geven en zij wachtte en wachtte, tot pats er een vuistslag op de rechterzijde plotse ling neerviel uit het Koninklijk Besluit betreffende het subsidieeren van bijzondere kweekscholen voor onderwijzers. Daarop was niemand onzer verdacht, en het duurde eenige dagen voor men begreep, wat er gebeurd was. We zochten een oogenblik naar ons verstand I We hebben eerst gedaan alsof wij dachten aan een vergissing en met veel zoetsappige vriendelijkheid is den Minister gevraagd och toe, Excellentie, trek die kwaadaardige bepalingenwaaraan onze kweekschool directies zich moeten onderwerpen, willen zij een beetje subsidie krijgen, weer in I Gij, minister, zijt zoo kwaad niet't is blijkbaar een vergissing van uw ambtenaren, die u iets in de schoenen hebben gescho ven wat gij niet besteldet, die u een loer hebben gedraaid. Het booze stukje uit de dagen der schooldragonnades wordt, met een enkele uitzondering, door geen enkel persorgaan zelfs verdedigd. Welnu, dan kunt ge de werking ervan minstens opschorten. Als een vleiende poes kwam de heer Van Wijnbergen den minister in de Tweede Kamer tegemoet, en de heeren De Waal Malefijt en Nolens gaven .kopjes en streelden als damesschoothondjes. Komaan, heeren, ik heb respect voor uw goede meening en ik begrijp, dat gij deze vlieg beter met honig dan met azijn dacht te vangen. Maar maalt u toch geen illusie. Weet gij niet, dat wij een liberale regeering hebben, die den heer Ketelaar een onderscheiding deed toekomen, en die voor een groot deel drijft op de vriendschap der ambtenaren van het openbare onderwijs Daar valt aan de wet van Kuyper niet meer te veranderen, en de bijzondere scholen zullen haar subsidie moeten krijgen maar nu kon de regeeting de gelegenheid niet laten voorbij gaan om de godsdienstige scholen te dupeeren door de opleiding van het personeel te bemoeilijken. Daartoe dienen de onzinnige kwellende bepalingen, door de pers thans duidelijk in het licht gesteld. Z.Ëxcellentie heeft verklaard, dat hij de heeren inspecteurs heeft geraadpleegd die weten precies hoe ze de kweekschooldirecties het best kunnen negeren. En de minister, o die was slim genoeg om de subsidie- bepalingen niet als wetsvoorstel op te dienen wijl de Eerste Kamer op dit stuk wel geen reactie tegen de schoolwet zou dulden. Daarom is er een Koninklijk Besluit van gemaakt, waaraan niet meer te tornen valt en dat menige kweekschool insnijdt op het leven. Deze eerste en belangrijke vijandige daad tegenover de rechterzijde moet ons niet ontmoedigen. Zij was, hoe onverwacht ook, toch te verwachten, en wij moeten ons op meerdere voorbereiden. De ridicalen en sociaal-democraten dringen, en nu en dan moet er eens iets gebeuren, waardoor van de overwinning des heeren Borgesius een practisch resultaat te zien is. Of dat een politiek verstandige zet ge weest is van de regeering, betwijfel ik zeer. Zij weet, dat de zorg voor het bijzonder onderwijs in hoofdzaak het cement is, wat de rechtsche groepen bijeen houdt en dat men dezerzijds niet rusten kan en niet rusten zal voor onze denkbeelden op dit stuk volledig zijn verwezenlijkt. Zij die droomen van een andere partij- groepeering en die daarop hunne politieke verwachting in de toekomst bouwen, zien alweer dat de liberale partij in al haar schakeeringen de lijn niet verlaat waarlangs ze na Thorbecke is gaan loopen. Zij is en zij blijft een partij, die aan het geloovige deel des volks geen recht wil doen en zich het gezag blijft aanmatigen over de toekomst onzer kinderen. Zij blijft het Staatsbestuur misbruiken om ons in het geweten te treffen, en zij is, hoezeer ook verdeeld op allerlei gebied, op dit stuk één en eensgezind. De geest van Kappeyne is er niet uit, en zij onderhoudt de antithese, wat het ook koste moge. Als na de interpellatie van den heer Van Wijnbergen de oppositie in de Tweede Kamer een andere wordt, dan zij tot dus ver is geweest, dan komt dit van den eersten klap, door de regeering aan de rechterzijde op zoo gluiperige wijze toegebracht. Wij hebben dien beet en we voelen hem. Maar we zijn er niet door van de been geraakt. Men rekene daarop (Uit het R.-K. >Dompertje«.) Russische ellende. Van een melancholieken of triesterigen aard ben ik niet, zooals ge weet, maar van deze week had ik toch een gevoel, dat Duitschlands gevoelige dichters wel eens noemen >weltschmerz«. Een gevoel dat de Prediker, voor alle eeuwen, zoo verheven heeft uitgedrukt als hij schreef daarna wendde ik mij en zag aan al de onderdrukkingen, die onder de zon ge schieden en ziet, er waren de tranen der verdrukten en dergenen, die geenen Trooster haddenen aan de zijde hunner verdrukkers was macht, zij daarentegen hadden geenen vertroosterdies prees ik de dooden die aireede gestorven waren, boven de levenden,' die tot nu toe levend zijnja hij is beter dan die beiden, die nog niet geweest is, die niet gezien heeft het booze werk, dat onder de zon ge- schiedt.« (Pred. 4.) Hoe ik daaraan kwam Wel, uit de krant, man. Wie zijn dagblad goed leest en bijhoudt, wat er alzoo in de wereld te koop is, die krijgt soms een gevoel van walging over zich, als hij zich eens goed indenkt in al dat onrecht, in al dat leed, in al dien onnaspeu:lijken jammer, die dagelijks over de wereld worden uitgestort. Rusland die eene naam slechts spreekt boekdeelen van menschelijk onrecht en leed. Zulk een berichtje, als dezer dagen te lezen was, waarboven de ^Standaard* schreef: »tot waanzin gejaagd", en dat inhield dat een Russche Jodin met haar kinderen, in Oldenzaal aankomend met den trein, waarmede zij het moordhol dat Rusland heet, ontvlucht was, aldaar krank zinnig bleek, van vervolgingsangst zie, zoo iets maakt je benauwd. Niet om die krankzinnige vrouw, maar omdat haar geval als 't ware maar een spat is, die tot ons is overgewaaid uit die schuimende zee van menschelijke zonde en ellende die Rusland heet. Wat ik 't benauwendste vind aangaande die Russische miserie is vooral deze ge dachte dat de vreeselijke plichtsverzaking van Ruslandsch overheden, van de »schilden der aarde* aldaar, ook hier weer de voor naamste aanleiding is tot al die gruwelen en jammeren. En vooraldat een ontaard Christendom ook daar weer de waarheid bewijst van het spreekwoord»corruptio optimi pressima* dit is de ontaarding van datgene wat op zich zelf het beste is, is de afschuwelijkste die men zich denken kan. Welk een vreeselijke rol heeft in dat Rusland het officieele Christendom al ge speeld. Milioenen schats verzameld aan goud, edelgesteenten en kloostergoederen in de doode hand, onderwijl de plattelands bevolking voortleefde op een allerellendigst peil van welstand en somtijds met den hongerdood bedreigd werd, met al wat daaraan pleegt vooraf te gaan en te volgen. Verder heeft dat officieele Christendom aldaar het volk in de diepste onkunde, op maatschappelijk en geestelijk gebied laten opgroeien, daarvan als het ware een systeem gemaakten onderwijl al haar invloed aangewend in de hoogste kringen om met de machtspreuk vanGod wil het niet, alle verandering te keer te gaan aldus den oppersten gebieder een willoos werktuig makend in de handen van een sluwe priestermacht en gewetenlooze hofkliek terwijl het ontwikkeld deel der natie daardoor in de armen gedreven werd van Godver zaking, revolutie, ja anachie. Podjedonozsef en Trepof, dat zijn de twee onzichtbare grootheden, die op heden Rusland regeeren. En de Czaar vreeselijk is 't, zich in het lot van zulk een man voor een oogenblik in te denken. Misschien is hij wel de diepstbeklagenswaardige van geheel Rusland. Want niet alleen wee het land waar de koning een kind is, maar ookwee dien koning zeiven (Stichtsche Courant.) RUSLAND. Vrijdag heeft de Doema zich weer bezig gehouden met den Jodenmoord teBjelostok. In de interpellatie werd het verlangen uit gesproken, dat eene vervolging zal Worden ingesteld tegen den gouverneur-generaal van Grodno en de politie te Bjelostok, ter zake van hun werkeloosheid of hun 'deel neming aan die moorden. Tevens zou den minister van oorlog worden gevraagd, of hem bekend is dat de militaire overheid aldaar zich heeft meester gemaakt van het burgerlijk bestuur en de troepen van 14 tot 16 Juni gesteld waren onder de bevelen van inspecteurs van politie en op weerlooze burgers hebben geschoten, én of de schul digen deswege zullen worden gestraft. De krijgsraad te Tiflis is Woensdag begonnen met de behandeling der zaak van 27 soldaten van het Mingrelische regiment, die beschuldigd zijn van deelneming aan de ongeregeldheden. In verband en naar aanleiding van dit proces is in de stail eene werkstaking uitgebroken. Alle rijtuig- verkeer staat stil, bakkers en slagers houden hun winkels gesloten. Op vele jiunten der stad zijn kanonnen en machinegeweren in batterij gebracht. Overal bewegen zich sterke militaire patrouilles. Tot dusver is het echter rustig gebleven. Vrijdag ver scheen er geen enkt-Ie courant. Het proces wordt met gesloten deuren gevoerd en zal wel eenige dagen duren. Dus zóólang ook deze wonderlijke staking? Het is niet bij een berisping van de hoofdofficieren jder garde gebleven. De Roeski lnwalid behelst toch het ontslag bij keizerlijk besluit van prins Wassilichikof, aide-de-camp des Keizers en bevelhebber over de gardekorpsen voorts van generaal Ozierof, bevelhebber over de eerste divisie der garde, en van generaal majoor Gadon, bevelhebber van het Preobraschenskiregi- ment. E11 als het kwaad nu maar bij dat eene bataljon zat! Maar op Peterhof schijnt men wel ooren te hebben naar het voorstel, om maar de geheele garde weg te zenden naar provinciesteden, en haar te laten ver vangen door linietroepen uit Polen. De politie te Moskou is de //koopcom- missiev van de revolutionairen op het spoor gekomen, die reeds een grooten voorraad wapens, bommen en ontploffingsmiddelen had bijeengebracht. Er zijn 35 menschen gearresteerd. ZUID-AFRIKA. Aan Engelsche bladen wordt geseind, dat onder de blanken te Johannesburg de vrees voor een algemeenen opstand van Kaffers toeneemto.a. omdat ook de Basoeto's onder de mjjnwerkers op den Band aan de vergrijpen tegen blanken beginnen mee te doen. Honderden vrouwen en kinderen van blanken op den Rand worden naar de kust gezonden. In den loop der vorige week zijn er 800 vergunningen voor het dragen van wapenen aan blanken uitgereikt. De politie speurt de mijngangen en kampen en de Kafferhutten op den Rand ijverig na eu heeft er een menigte assegaaien en strijdbjjlen in beslag genomen, die wellicht moesten dienen bij het oproer, dat, naar men zegt, den 17en dezer zou uitbreken. Er zijn ook een aantal Kaffers gevangen gezet. Misschien is dat, onder den indruk van het oogenblik, wat sterk gekleurd maar ook Londensche correspondenten wijzen er op, dat de beweging onder de inlanders van Natal en naburige koloniën een ernstiger karakter schijnt aan te nemen, üit Transvaal Kimberley komen zeer onrustbarende berichten. Naar het heet, zijn Zoeloe-zendelingen reeds sedert Februari in Transvaal ijverig in de weer, om hun aldaar werkende landslieden over to halen naar hun land terug te keeren, en in Kimberley valt iets dergelijks waar te nemen. Uitgerekend is, dat er in Natal sedert 5 Mei ongeveer 2500 inboorlingen zijn gedood. Volgens mededeeling van Churchill in het Lagerhuis er sinds dien dag 12 blanken gedood en 30 gewond. Generaal Beijers, onlangs te Potchef- stroom sprekende, heeft gezegd, dat de Engeischen de Kaffers trachten uit te roeien. Het Zuid-Afrikaansche Vrouwen- verbond wil te Kaapstad een openbare bijeenkomst beleggen om verzet aan te teekenen tegen »de slachting", onder de Nacalsohe inboorlingen aangericht. Kerkbrand te Hamburg. Hamburg is door een ramp getroffen zoo groot als sinds 1842, toen een groot gedeelte der stad in de vlammen opging, niet voorviel de mooie, oude St. Michaeliskerk, een der merkwaardigste en fraaiste kerken der stad, is in enkele uren totaal afgebrand en als gevolg daarvan een aantal huizen in de buurt eveneens Om kwart over twee ontdekten voorbijgangers rook en een klein vlammetje boven aan den toren, die ruim 130 meter hoog is, dus nog aanzienlijk hooger dan de Utrechtsche Dom toren. Binnen enkele minuten stond het geheele bovenste gedeelte van den toren in lichtelaaie en toen de brandweer van alle kanten kwam aanrennen, bleek al aanstonds dat hier niets meer te redden was. Al hooger en hooger stegen de vlammen, en toen eenmaal bet koper en zink van den koepel gesmolten was, sloegen ze tientallen meters boven het geweldige bouwwerk uit. Nog geen uur, nadat de brand ontdekt was, stortte de toren onder schrikkelijk geraas ineen. Dat de toren niet omviel maar in eikaar stortte, was een groot geluk, anders ware de ramp niet te overzien geweest eu zou ver moedelijk een groot gedeelte van oud-Hamburg een prooi der vlammen zijn geworden. De brand plantte zich weldra op de kerk over en dit schooné gebouw, dat plaats voor 4000 menschen, met zijn prachtig orgel en kostbare altaar-schilderijen ging in de vlam men op. Gedeeltelijk door de hitte, gedeeltelijk door rondvliegende vonken en wegspringende bal ken raakten de omliggende huizen in brand. De kerk ligt nl. midden in een der oudste wijken van Hamburg, in een buurt waar de straten zeer nauw zijn en vol oude huizen, meestal bewoond door kleine luidjes, staan. Een 12-tal gebouwen zijn geheel afgebrand en van 20 naburige huizen het dak en de bovenste verdieping. Nagenoeg de geheele brandweer was ter plaatse van den brand, zelfs de reserve. Om hel vuur te beteugelen en tot het afzetten der straten werden eenige compagnieën infanterie ontboden. Om acht uur ongeveer konden verschillende spuiten inrukken, daar men den brand meester was, en het blusschen beperkt kon blijven tot het dooven van de nog brandende balken en gloeiende steenen. Bij den brand is de torenwachter omgekomen doordat hij, meent men, den bi and in zijn aan vang heeft willen blusschen. De brand ontstond doordat bij het uitvoeren van herstellingen aan den toren koperen platen gesoldeerd werden, waarbij een balkenlaag vuur vatte. De toren wachter wilde dit alleen blusschen uit het waterreservoir, dat in den toren aanwezig was. Binnen 5 minuten echter schoten de vlammen zoo heftig cp, dat hij ze niet meer meester kon worden. De 4 arbeiders die er aan het werk waren wisten zich te redden. Op de 16e verdieping van den toren was een telegraafkamer ingericht, vanwaar o. a. branden in de stad naar de brandweer werden geseind. Vandaar is nog een laatste telegram van den torenwachter verzonden, waarin de hoofdwacht van de brandweer bericht kreeg van den brand in de kerk. Later zag men den torenwachter uit het venster van de 13e verdieping teekenen maken. Spoedig daarop sloegen vlammen en rook uit alle vensters, en moeten dus hen den uitgang hebben ver sperd. Ongeveer een 30-tal brandweermannen hebben bij de blussching van den brand wonden bekomen. De kerk was niet verzekerd alleen het altaar en het orgel waren voor 200,000 mark geassu reerd. Een oceaan-race. Sinds eenige dagen volgde men, zoowel in Duitschland als in Frankrijk, met de grootste belangstelling de marconigrammen, afgezonden van boord van het Franse he stoomschip //P:ovence// en van het Duitsche stoomschip //DeuLscbland.// Beide schepen waren denzelfden dag en slechts kort na elkander van New-York ver trokken en het werd tusschen deze beide snelvarende booten een ware race, wie het eerst aan de andere zijde van den grooten vijver zou arriveeren. De //Deutschland//, die Plimouth heeft aan- geloopen, kwant Woensdag 2 u. 15 m. te Cherbourg binnen. De //Provence// arriveerde dien dag 's avond 10 u. 30 m., te HRvre zij had geen Iersche of Engelsche haven aangeloopen, maar was zonder oponthoudt doorgestoomd. De //Deutschland//, die een gemiddelde snelheid ontwikkeld heeit van 23.6 knoopen, was het oponthoud in rekening gebracht a 10 uur op haar tegenstandster uilgeloo- en. Te verwonderen is dit niet. De //Deutsch- land// heeft bijna tienduizend paardenkrachten meer vermogen dan de Provence//. Zij is gebouwd op 23 knoopen, terwijl laatstge noemde boot per uur gemiddeld 21 knoopen behoort af te leggen. Bovendien had de //Provence// slechte Amerikaansche steenkolen ingenomen. De //Compagnie Transatlanlique// schrijft de nederlaag van de //Provence//, die het oij den vorigen wedstrijd had gewonnen, toe aan de omstandigheid dat het personeel thans niet zooals wel het geval was bij de race vier weken geleden, overwerk wilde doen. omdat het den eersten keer le slecht betaald was. De kapitein van de //Deutschland//, Kampff, verklaarde dat de snelheid van meer dan 23 knoopen bereikt was zonder buitengewone inspanning. Het personeel had niet meer dan zijn gewone werk gedaan. Alleen de passa giers aan boord, die weddenschappen gesloten hadden, waren opgewonden. Een ketel gesprongen. Donderdagochtend is er in een ijzerfabriek te Newton in Staffordshire een ketel gespron gen. Een werkman werd 100 M. weggeslin gerd, zijn hoofd en beenen van 't lijf ge scheiden drie andere werden zwaar gewond. In de fabriek werd groote verwoesting aangericht; de machines werden bijna geheel vernield. In een nabijgelegen faoriek werden een aantal werklieden door weggeslingerde stukken van den ketel gewond. Twintig huizen zijn er in den omtrek beschadigd en een groot aantal mensehen gewond. Een kind overreden. Men meldt uit Schiedam d. d. 5 Juli: Vrijdagnacht is het bijsans 5-jarig knaapje v. P. op de Nieuwstraat door een sleepers wagen overreden. Even tevoren had de koetsier een viertal andere kinderen, die op den wagen wilden klimmen, weggejaagd. Het overreden kind werd naar het zie kenhuis gebracht, waar de dood werd gecon stateerd. Door het „trammetje wippen Uit Amsterdam meldt, men Een 14-jarige jongen, die achter op een tramwagen was geklommen, is aan het We teringsplantsoen door een tram, die van de tegenovergestelde richting kwam, aangereden. De knaap viel achterover op straat en werd in bewusteloozen toestand naar het Binnen gasthuis vervoerd. Hij is daar ter verpleging gebleven. Het einde van twee smokkelaars. De broer van den op 19 Juni 1.1. dooi de politie doodgeschoten smokkelaar, A. de Brouwer, te Siekene is in de gevangenis te Dendernionde overieden. Zooats men zich zal herinneren, had A. de Brouwer zich met zijn jroer ernstig tegen de politie verzet, zoodat deze uit lijfsbehoud van de vuurwapenen gebruik moest maken. Een der smokkelaars werd gedood, de an dere gat zich over en werd in de gevangenis te Dendernionde opgesloten. Daar weigerde hij eerst alle voedsel. Eenige dagen geleden openbaarden zich kenteekenen van krank zinnigheid en thans is de jonge man over leden Met den dood der gebroeders De Brouwer verdwijnen aan de Belgischegrens twee beruchte stroopers en smokkelaars, die cok over de Nederlandsche grens zeer gevreesd waren. Zijn eigen kind gered. De rijksveldwachter Rijnders uit Halfweg per rijwiel zich naar huis begevende, zag in de üuikersloot een kind, dat zich in reeds zinkenden toestand bevond. De man begaf zich direct te water en haalde het daaruit. Het bleek hem dat hij zijn eigen 4-jarig dochtertje had gered I Bijna uur had men noodig om bet kind weder tot bewustzijn te brengen. (//O. H. Crt Een kind doodgereden. Men meldt uit Groesbeek Woensdagavond geraakte alhier op den Herenberg een .driejarig meisje onder een met sleenen beladen kar waarvan de wielen haar over het hoofd gingen het kind was terstond dood. Kinderen onder elkaar. Men schrijft ons uit Ermeio: Vrijdagavond had het zoontje van een postbode het oDgeluk zijn zusje met een ijzeren voorwerp in het oog te steken. De kleine moest naar het gesticht voor ooglijders te Utrecht worden overgebracht. Een edelmoedige redder. Twee leerlingen van de Wageningsche landbouwschool waren Donderdag aan 't zwemmen op een eenzame plek in de Rijn, toen een hunner pIoLseling zonk en niet meer boven kwam. De ander, de heer J. N. van Rotterdam, dook hem na en greep hem, maar de drenkeling, die zich dadelijk krampachtig aan hem vastklampte, belemmerde hem zoo danig in zijn bewegingen, dat hij onmachtig was zelf boven te komen. Na een lange worsteling wist hij zich te bevrijden, kwam boven water, doch werd weer gegrepen en naar beneden getrokken. Nog maals werkte hij zich los, kwam weer boven, en had, na een oogenblik te hebben adem geschept, den moed weer onder te duiken, en zijn makker, die inmiddels het bewustzijn verloren had, en geen bewegingen meer maakte, aan te grijpen en naar den oever te brengen, waar hij de satisfactie had, dat de geredde vrij spoedig werd bijgebracht. Een onvoorzichtige gewoonte. Men schrijft aan de //Tel.// Te Sint Annaland (eiland Tbolen) had Donderdagmiddag de vrouw van den koetsier A. M. de onvoorzichtigheid, petroleum in een brandende kachel te gieten. De vlam sloeg in de kan, die uit elKaar sprong de kleeren der vrouw vilten vuur en weldra was zij aan handen, armen, hootd en aangezicht zoo ge- ducut gebrand en ontveld, dat zij bewusteloos neerviel. De tuinman Q,., die in de nabijheid der woning van de vrouw werkte, hoorde den knal en zag den rook uilslaan, zoodat hij oogenblikkelijk over heggen en heining toe snelde en er in slaagde, de brandende kleeding te blusschen. Een ontrouwe gasfitter. Te Winschoten werd Vrijdagmiddag de gehuwde M. H. gasfitter aan de gemeente- gasfabriek, op heeterdaad betrapt, bij het opnemen der gasmeters, op het lichten van twee oti'erbussen in de Gereformeerde kerk. Hij is gearresteerd. Electrische straatverlichting te Amsterdam. De voorbereidingen voor de electrische verlichting van Kalverstraat, Sophiaplein, Reguliersbreestraat, Remürandtplein te Amster dam, naderen haar voltooiing. Op Sophiaplein en llembrandtplein zijn reeds de hooge, sierlijke palen voor de aan hechting der oallons verrezen en reeds hangt in de Kalverstraat de eerste ballon bij de St. Luciensteeg boven de straat. Ter gele genheid der Rembrandtfeesten zal de ver lichting op het Rembrandtplein zeker schit terend blijken. (//Hbl.//) Een kordate jongen. Terwijl Donderdag te Beek en Donk 3 kinderen aan den waterkant speelden, ge raakte een der Kleinen te waier. Zijn 5 jarig speelmakkertje wist hem met onbegrij pelijke cordaatbeid en krachtsinspanning gelukkig nog te redden, door hem bij beide beentjes te grijpen. Onder de electrische train Donderdagmiddag geraakte op de Prinse gracht te 's Gravenhage een jongen ouder de electrische tram, die een proeliit maakte met het gevolg, dat zijn been verbrijzeld wtrd. Per brancard is hij naar het Zieken huis vervoerd. Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam. Tijdelijk gevestigd: WESTN1EUWLAND No. 10. RENTE VAN GELDEN DEPOSITO met één dag opzegging 3 pCt. tien dagen 3'/i 1 Vooi /angereu termijn tot nader oveteen te komen voorwaarden. V leeschhouwerij St Joris Doelstraat, Sontiuelsdijk. (tegenover de Stoomdrvan W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit Fijn Bookvleesch en Boterhamworst. Alles wordt Machinaal gesneden. Vunuf heden prima kwaliteitndpens verkrijgbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen BOEKHANDEL DIRKSLAND. Levering van alle lliiincu- en Buitenlandsche Boeken Tijdschriften Couranten. Plaatsing van Advertentiën in alie couranten Handel in Schrijf- Teeken- en Schoolbehoeften. STEEDS VOORRADIG Vostaegel- JPortr-et- JPoëxie- f Iti'iei kuur I !&u ms Kerkboeken en Bijbels, enz. enz.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2