KUUIII EE Advertentiëii. A.JMsën, BLAZERSCHUIT. S -S g s S S 5 Officieel €SedeeIfe. Plaatselük Nieuws, Gemeenteraad. Dor respondent; ie. Ondertroawd: w. c. VAN AS JACOB VAN >B ADÉLA GAZAU- HUISHOUDSTER, MEID-HUISHOUDSTER. BOERENKNECHT. BOERENWAGEN Gud-Beierlandsche krieken, G. VOORDIJK, Schoenen en Laarzen. Tijd van Delven. Blauwen, bomen en Munsterschen werden half Auguttus gerooid Suarueerder Munster schen, Fricius en Eigen heimer 11 Sept. Ver wachting pas half Octo ber. Lta Schoolmeesters werden op 24 Juli ge dolven de Munster schen, Suaru. Munster schen en Frisius begin October en Verwach ting 2 Nov. Zieke knollen. Bij Munsterschen, Suain. Munsterschen, Frisius en Eigenheimer kwamen enkele zieke knollen voorin de Ei genheimers wel het meest. Bij de Blauwen, Bonten en Verwachting geen enkele. ca W In geen der Variëtei ten kwamen zieke knollen voor. Ml p. P M-H cS <1 W H OQ 23 P5 fp O M a a S so c 3 O -1 "K W H3 C rrt -M PP P-J S cn O O o S3 M) 2 In In M p. HT3 CÖ <1 S O Cl h» H N O CO «5 N iO Ü3 h n n n a 3 m S .2 OQ (=4 OJ ■■e a rcj fl g 60 a g h pp m Om nu conclusies te gaan maken uit zulk soort van proeven gaat niet licht. Maar wel valt er dit af te leiden, dat de zoozeer gevreesde ziekte én op kwantiteit én ook op kwaliteit niet gunstig werkt. Dat 't resultaat ten aanzien daarvan weer een stapje brengt in de richting, die we uit moeten, te weten 't bestrijden van de ziekte met Bordeaussche pap, 't Wordt tijd, dat met dat goedje eens wat proeven worden genomen. M. JACHT. DE COMMISSARIS DER KONINGIN in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van 25 Juni 1906, no. 46; Gelet op art. 11 der wet van 13 Juni 1857 (Staatblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij voormeld besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag den 28sten Juli aanstaande, en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoelening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15, litt. d, f en h. der wet op de jacht en visscherij is geoorloofd wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op en langs het water, mitsgaders op moerassige landen. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het „Provinciaal blad" en in de „Nederlaadsche Staatscourant" worden geplaatst. 's-Gravenhage den 2den Juli 1906. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. Sommelsdijk.* De ontvangsten der boerenleenbank »Middelharnis-Sommelsdijk« hebben over het iste halfjaar van 1906 in het geheel bedragen, f 38266,47'/a waar van aan spaargelden f17618,50 aan te rugbetaalde voorschotten 5685, en in loopende rekening 14811,3372 De uit gaven in het geheel 36,905,97s waarvan aan spaargelden 14657,8372 aan voorschot ten 13270, en in loopende rekening 8980 het aantal leden bedraagt op heden 80 waar van 12 sinds 1 Januari zijn toegetreden. Verleden week had G. v. d. Ham alhier, werkzaam aan de tramhaven te Middelharnis, het ongeluk om over een spoorbiel te struikelen waardoor hij niet meer in staat was zijn werk te verrichten, en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hij was in de ongevallenwet opgenomen. Aanstaande Vrijdag zullen de oudste leerlingen der 7 e en 8 e klasse van de Openbare School alhier het gewone jaarlijksche uitstapje maken naar Rotterdam. Middelharnis. Woensdag was P. B. met een jol in de kaai aan het varen toen op eenmaal zijn riem uitschoot tenge volge waarvan hij te water geraakte. Daar hij de kunst van zwemmen verstond wist hij spoedig op het droge te komen. Mej. M. Meijer is aangesteld als onderwijzeres (tijdelijk) aan een der Openb. scholen te Rotterdam. De vorige week is een begin gemaakt met het plaatsen van het nieuwe orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier. Door den heer G. Schilperoord onderwijzer in het timmervak aan de Ambachtsschool, is, naar wij vernemen tegen Augustus a.s. alszoodanig eervol ontslag aangevraagd. Donderdag had het zoontje van D. B. het ongeluk achter het huis in de kreek te water te geraken. Zijn zuster het ongeval bemerkende, schoot haastig toe om hem zoo mogelijk te reddeu doch .geraakte daarbij eveneens te water. Gelukkig verscheen nu een broeder van hun die er na veel inspanning in slaagde beiden op het droge te brengen. Zaterdagavond liep H. D. op zijn kou sen eenige jongens achterna, waarbij hij het ongeluk had op een scherp voorwerp te trappen, 't welk hem zoodanig verwondde dat hij niet in staat was verder te gaan en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vrijdag had een der leerlingen van de Ambachtsschool het ongeluk van het dak der directeurswoning, waarop hij aan het werk was naar deneden te storten. Wonder boven wonder bezeerde hij zich slechts een weinig aan rug en zitdeelen waarop hij terecht gekomen was. Ook de geneesheer constateerde verder geen scha delijke gevolgen te ontdekken. Zaterdag ontstond tusschen twee vrouwspersonen twist, ter oorzake dat de een het zoontje van den ander een blauwen arm genepen had, van woorden werd het weldra een ontaardde vechtpartij, waarbij men zich van haarspelden bedienden om elkander eens flink te kunnen krabben. Een der pai tijen heeft zich bij den Burgem. over het geval beklaagd. Volgens besluit van Ged. Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jachten op waterwild, dit jaar zullen worden geopend op Zaterdag 28 Juli a.s. Dienstplichtigen die bij de militie te land in den loop van dit jaar een acht jarigen dienst daarbij hebben volbracht, zullen op 1 Augustus overgaan tot de landweer, waartoe zij zich voor 31 Augs. hebben aan te melden bij den Burgem. (Zie voor nadere bijz. aanplakbord.) Den Bommel. J.l. week is alhier gevangen een blauwe postduif, gemerkt onder een der vleugels met blauwe letters E. W. Andrews Royston en een rood cijfer 3 op een guttapercha ringetje aan een der pooten 722. -As. Donderdag ten half elf ure Gemeenteraadsvergadering. De Commissaris der Koningin in deze Provincie deelt mede dat de afzonderlijke jachten op waterwild zullen geopend worden op Zaterdag 28 Juli a.s. F. v. d. P Fz. had Vrijdagmiddag het ongeluk in een moddersloot te vallen. Niet ten genoege zijner moeder, kwam hij met den niet zeer aangenamen reuk te huis. Ooltgenspiaat. Zondag j.l. des voor middags 9,30 uur nam dhr. Wielhouwer afscheid van ons na een 6 jarige arbeid onder ons, naar aanleiding van 1 Joh. 2 r 8a »Kinderkens het is de laatste ure«. Na afloop der godsdienstoefening werd de ge achte voorganger Ps. 134 3 toegezongen. Onze beste zegenwenschen verzelle hem op reis naar Paterson. Des nam. trad dhr. Wielhouwer in de Ned. Herv, Kerk in deze gemeente op om een afscheidswoord te spreken. Aan het einde der godsdienstoefening nam Ds. Verweij het woord en verzocht daarna de gemeente dhr. Wielhouwer Ps. 134 3 toe te zingen bij gelegenheid van zijn vertrek naar N. Amerika. Dirksland. Deze week zal te behoeve voor de weduwen en weezen en gebrekkige zeelieden te Pernis eene collecte langs de huizen gehouden worden. G. v. G. welke op krukken liep is door enkele menschlievende in 't genot gesteld van een hout been. Het'kingen. De herijk van maten en gewichten zal alhier worden gehouden ten Raadhuize op Zaterdag 28 Juli a.s. van des voorm. 8 tot 10,30 ure. J.l. week is alhier op het midden van den dag ingebroken bij een alleen wonende vrouw, die echter uit wei ken was, op de zoogenaamde Oude-Stelle. De dader(s) hebben zich meester gemaakt van eenig geld en hebben voorts de woning in wanorde gebracht waarna zij schijnbaar zich haastig uit de voeten hebben gemaakt daar zij hier en daar nog het een en ander hebben weggesmeten. Stellendam. In den nacht van Zater dag op Zondag is door baldadigen een gemeene streek uitgehaald. Zoo werden bij verschillende ingezetenen aan den Ooste lijken Achterweg, de tuinvruchten vernield. Ook werd bij iemand twee konijnen uit hun hok gehaald, waarvan er een gedood werd. Bij een in aanbouw zijnd huis werd een pas gemetselde schoorsteen geheel afgebroken, en nog ander werk beschadigd. Kortom de bandieten hebben hun verniel zucht eens getoond. Ofschoon de politie alle moeite doet om de daders uit te vinden, is het hun, jammer genoeg, nog niet gelukt. Door een zeevisscher alhier werd verleden week een vat haring opgevischt, dat verkocht werd tegen 4 haringen a 10 cent en spoedig was uitverkocht. Twee jongens gingen Zondag een reisje per fiets doen naar Stad a/'t Haringvliet. Toen zij terug zouden keeren kwam er een tot de ontdekking, dat er op verscheidene plaatsen sneden in zijn fietsband waren gegeven. Aan het Hulp-Telegraafkantoor alhier werden in de maand Juli behandeld 209 telegrammen, zijnde ontv. 9 8verz. 111 berichten. Als bijzonderheid zij gemeld, dat in deze gemeente in de afgeloopen maand geene sterfgevallen zijn voorgekomen, Gocdereede. De heer J. J de Bui- sonjé, klerk der Posterijen en Tejegraphie alhier is met ingang van heden lijdelijk overgeplaatst naar het Post- en Telegraaf kantoor te Middelharnis. Terwijl de arbeider T. v. d. W. nabij de scheepstimmerswerf alhier werkzaam was, had hij het ongeluk, uit te glijden en in de haven terecht te komen Met behulp van eenige nabij zijnde werklieden wist hij zich spoedig op het droge te werken. - In de z. g. achterhaven is een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden tot het optrekken van een basaltmuur. In verband daarmede wordt de spuisluis sinds eenige dagen niet afgelaten. De herijk van maten en gewichten is voor deze gemeente bepaald op Donder dag, 19 Juli a.s. van des voorm. 912 en 's namiddags 1 3 uur waartoe de gele genheid zal worden opengesteld in de Gemeentelijke Bewaarschool. Onddorp. Het grashooi, dat 1.1 Zaterdag als naar oudergewoonte is verkocht, heeft veel geld opgebracht. Wat vroeger ondenkbaar scheen wordt thans hier aanschouwd. Nog binnen een jaar tijds zijn voor het eerst drie maaimachines in gebruik genomen, welke aan de landbouwers voorzien in een drin gende behoefte, en voor vele maaiers tot groot genoegen is, omdat daardoor veel werk verlicht wordt. Te vroeg of te laatBij den land bouwer K. T. worden thans aan een pruimboom bloesems aangetroffen. Uit N.» Amerika is alhier gearriveerd onze vroegere dorpsgenoot P. Verhage om nog eens een bezoek te brengen aan zijn familie inzonderheid aan zijn oude moeder, vanwaar hij ruim 3 8 jaren verwijderd is geweest. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraads zitting van Melissant, op Zaterdag 7 Juli 1906, des voormiddags 9,30 uur. Afwezig den heer D. D. Kastelein met kennis geving. De Voorz. mr. C. Zaaier opent de vergadering en verzoekt de secretaris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden geteekend. Aan de orde is: Ingekomen stukken. Een dankbetuiging van het Bestuur van de Gemeente-administratiebond, over de bijdragen aan de te houden Tentoonstelling. Een missive van de Ged. Staten waarbij goed gekeurd wordt terug-gezonden af- en overschrij ving der Gemeente-begrooting. Een missive van Ged. Staten inhoudende dat zij hun besluit verdaagt hebben, inzake den onderwijzer J. A. v. d. Sluis. De heer Van der Velde vraagt de Voorz. wat het eigenlijk bedoelt, „dit besluit verdagen." De Voorz. antwoord dat Ged. Staten binnen een maand uit9tel moeten geven aan de Gemeente raad, als deze hunne toestemming in een of ander besluit behoeven. Ook stelt den heei Van der Velde voor het laatstgenoemde^ stuk in een geheime zitting te behandelen; welk voorstel hij echter na eenige bespreking weder intrekt. Daarna laat de Voorz. de adressen voorlezen welke aan de Ged. Staten waren gericht en welke de Ged. Staten aan de Gemeenteraad gezonden hadden. Een adres van J. Kleinen berg en van eenige ingezetenen der gemeente, alle meerderjarige en sommige ouders van schoolgaande kinderen waarin zij verzochten het Raadsbesluit van 14 Mei inzake Van der Sluis niet goed te keuren, tegelijk uitsprekende dat zij overtuigd waren dat 9/10 der ingezetenen tegen het ontslag van Van der Sluis zijn. Een adres van de Nederlandsche Onderwijzers bond, insgelijk verzoekende voornoemd Raadsbe sluit niet goed te keuren, en bewerende dat de meerderheid van den Gemeenteraad tegen het ontslag was, daar er maar 3 van de 7 voor ont slag hadden gestemd, en dat het hoofd der school gezegd had, dat hij het niet noodig oordeelde dat Van der Sluis ontslagen zou wor den, en dan, dat op zijn zachts gesproken het ontslag onrechtvaardig en onbillijk was, enz. enz. De Voorz. zegt, dat zijn inziens de volgende punten onjuist zijn. Ie. Dat de meerderheid van den Raad wel voor het ontslag was, want dat Van der Velde en Kooman beiden wel voor ontslag waren, maar op 't half jaar. 2e. Dat de heer van 't Hof zou gezegd hebben dat hij het ontslag onnoodig oordeelde. Ook zeide de Voorz. dat hij het wel een beetje erg vond om van een gemeenteraadsbesluit te zeggen dat het „onrechtvaardig en onbillijk" was en verder zeide hij dat er al heel weinig nieuws voor hen in stond. Daarna zeide de Voorz. dat Burg. en Weth. geen voorstel wilden doen om het besluit te wijzigen, en vraagt of de leden hunne gevoelens in deze in 't midden willen brengen. V. d. Velde zegt dat hij wel overtuigd is dat het onmogelijk is dat V. d. Sluis onderwijzer in deze gemeente blijft, maar dat hij hem liever de tijd gaf zijn ontslag te nemen, en steld daar om voor hem zijn ontslag te laten nemen en hem daarvoor acht dagen den tijd te geven, dan kunnen we hem ten minste nog een eervol ont slag geven, en kan hij op een andere plaats nog weer onderwijzer worden. Sieling zegt, dat dit toch niets baat, daar er geen gemeenteraad is die een onderwijzer be noemd, alvorens zij bij de Burg. en Weth. van zijn vorige standplaats goede informaties hebben ingewonnen, en dat als wij nu hier een onder wijzer ontslaan of zijn ontslag doen nemen dan kunnen en mogen wij toch geen goede in formaties geven. Daarna komt het voorstel van v. d. Velde in stemming en wordt met meerderheid van stem men aangenomen. Ontslag Dr. G. J. Rinkel als gemeentearts. De voorz. stelt voor hem dit eervol te geven en hem tegelijk de hulde uit aller naam te mo gen brengen voor zijn trouwe en gewillige taak niemand der leden is hier tegen. Daarna volgt de bespreking of het wenschelijk voor Melissant zou zijn dat hier een eigen dok ter kwam. Na eenige bespreking wordt met algemeene stemmen besloten pogingen in 't werk te stellen die te krijgen. Voorstel tot het tijdelijk benoemen van Dr. Snijder de Vogel in de plaats van Dr. Rinkel op een jaarwedde van f 300. Dit wordt ook na eenige bespreking aangeno men. Daarna stelt de Voorz. voor om de jaarwedde van de te benoemen arts op f 1000 met vrije woning te stellen en dan aan de Provincie en Rijk subsidie aan te vragen, daar er dan ongeveev f400 meer moet worden betaald. Ook dit wordt met algemeene stemmen aange nomen. Daarna stelt de Voorz. voor om de oproeping te doen tegen 1 Dec. in functie treden en dan mej V. d. Weele, (verloskundige), drie maanden na het benoemen der arts haar eervol ontslag te geven, dit wordt eveneens met algemeene stem men goedgekeurd. Ook werd nog opgedragen aan Burg. en Weth het doktershuis te laten schilderen en vermaken zooals dit noodig blijkt. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord meer verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. JSiirtilbericSileii. Rotterdam, 9 Juli. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Sla f 0.44 a 0,50 per 100 stuks Peen 1.50 a 1.70 Bloemkool 1.30 a 4.50 Uien 0.50 a 0.60 Komkommers witte 6.70 a 0. groene 4,80 a 0,— Frambozen 0.11 a 0.12 pond. Kroten 0,48 a 0.53 25 bos Postelein 0.a 0.mand. Zuring 0.03 a 0.04 Capucijners 0.32 a 0.33 Peulen 0.59 a 0.04 Aardappelen 0.62 a 0.65 poters 0.3(3 a 0. Aardbeien 0.27 a 0.30 Doperwten „0.16 a 0.17 Tuinboonen 3.10 a 3.20 100 kg. Aardappelen. Duinzand Jammen f 1,25 a 1,60 per kin. Westl. Klei f 0,90 a 1.20. Poters f 0.40 a 0.60. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aangevoerd 300 steen Gioningseh en steen wit Zeeuwseh. Meel. Er is weinig of geen verandering femelden, er is een stilstand in zaken. Prjjzen nagenoeg onver anderd. Peden was de markt slecht bezocht. Patenten 25 cents lager, overigens kalm prijshoudend. Granen. (Biunenl.) Tarwe per 100 kg. i' 8.50 a 9.25 Puike partijtjes ook per 100 kilo t 9.50. Haver per 100 kilo f0.a 0. Rogge per Hl. f 5,50 a C, Blauwe Erwten. De aanroer hiervan is afgeloopen. Witte Boonen per Hl. f a Bruine Boonen per Hl. f9.50 a 11. Eieren. Zeeuwsche f3.40 a 3.GJ. Uvei maasche 13.80 a 4.per 100 stuks. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 223 vette Runderen, 339 vette- en graskalveren, O.nuchtere Kalveren, 1075 Schapen en Lammeren en 438 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 76, 2o kwal. 70, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 76, 2e kwal. 72, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 88, 2e kwal. 80, 3e kwal. 64 et. Schapen le kwal. 82, 2e kwal. 76, 3e kwal. et. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 46, 3e kwal. 40 et., licht soort 40 a 42 cent. Alles per kilo. Handel vlug, vooral eerste kwaliteiten gingen vlug vau de hand. Amsterdam, 9 Juli. Aardappelen. Andjjker muizen f 2,a 3,40. West- laudsche zand f 2,40 a 2,80. Westlandsche Klei man den f 1.50 a 2.20. Westlandsche Lossen 0.a 0, JN'oordwijker Zand f 2,a 2,50. Katwijker Zand f 2,— a 2,50. Aanvoer 13 ladingen. Vee. Aangevoerd 333 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 64 a 68, 3o kwal. 56 a 62 cent per kilo. 170 Melk- en Kalfkoeien f130 a 270 per stuk. 80 nuchtere Kalveren f8 a 14 per stuk. 7 Schapen fa per stuk. Lammeren 1 0««» a per stuk. 536 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 46 a 48 cenl, 2e en 3e kwal. 44 a 45 cent; (Overz. en Geld.) le kwal. 46 a 48 et., 2e en 3e kwal. 43 a 44 et. per kilo. Granen. Niet genoteerd. PER TELEGRAAF. ROTTERDAM, 10 Juli 1906. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 32 Paarden, Veulens, Ezels, 999 Magere Runderen, 696 Vette Runderen, 532 Vette Kalveren, 178 Nuchtere Kalveren, Graskalveren, Schapen of Lammeren, Varkens, 213 Biggen, 1 Bokken of Geiten. PRIJZEN PER 7, KILO. Koeien en Ossen, van f 0.25 tot t 0.36. Stieren 0.24 0.31. Kalveren 0.34 0.45. PRIJZEN PER STUK VAN MAGER VEE. Melkkoeien f 110 a 270 Kalfkoeien f 185 a 300 Stieren 65 190 Pinken 45 a 190 Graskalv. a Vaarzen 45 a 85 Paarden 45 a 85 Biggen 9 a 14 Eok Nuchtere kalveren van f 12 tot f 18 Slacht 9 13.50 Biggen per week Op de Botermarkt werd heden aangevoerd 84 7s vaten 39 1 346 Stukken a 7. Kg. Prijzenle kw. 51 2e kw 47 3e kw. 43 Voor stukken werd besteed a 7a R?- 85 a 70 e. ROTTERDAMSCHE EIERVEILING. Op de Eierenvei'ing werden aangevoerd 15000 stuks eieren. Kippeneieren f 3.45 a 4.20 per 100 stuks Eendeneieren 4.42 a 4.46 Ganzeueieren a 0. Kalkoeneieren 0.11 a 0.12 Handel middelmatig. Yeel moest dit maal wegens plaatsgebrek Jbl$ ven overstaan tot a.s. Zaterdag. Weduwnaar van P. Plokhooij en D. LANDEGENT Weduwe van D. Schellevis. Sommelsdijk, 6 Juli 1906, Zaterdag a.s. hopen mijn IP geliefde Oom en Tante JOHANNIS van der SCHENK en AM.IE van PELT tf§ hunne 25 jarige Echtvereeni- ging te herdenken. I Hun dankbare Nicht. L. VAN PELT. 1 Dirksland 9 Juli 1906. Zaterdag as. hopen mijn geliefde Oom en Tante MOZES BOUWMAN en NEELTJE VAN PELT hunne 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Hun dankbare Nicht. L. VAN PELT. Dirksland, 9 Juli 1906 U Zaterdag a.s. hopen te Dirks- land. gh M. BOUMAN, en zijne Echtgenoote N. VAN PELT jg* en JOHS. v. d, SCHENK g^ en zijne Echtgenoote g^ J. G. VAN PELT g^ hunne 25-jarige Echtvereeni gP ging te herdenken. g|* Numeri 6 2426. g* Heden overleed, na een kortstondig lijden onze geliefde zoon en broeder in den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam WED. D. VAN ZUUREN- Van Es. Dirksland 8 Juli 1906. Den 3den Juli overleed, na een langdurig, doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtge noote VAN DAM, in den ouderdom van 46 jaren, mij nalatende 8 kleinekinderen te jong om dit smartelijk ver lies te beseffen. Dat de algoede God mij de kracht moge geven om dit verlies te dragen. IZAAK GAZAN Sz. Amsterdam. Utrechtsche Divarsstraat 94. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden met het over lijden van onzen geliefden Echtgenoot, Zoon, en Broeder den Heer JAN KASTELEIN Dzbetuigen wij bij dezen onzen hartelijke» dank. Uit aller naam, Wed. Jn. KASTELEIN- van der Sluis. SommelsdijkJuli 1906. Terstond gevraagd een lietst boven de ,30 jaren, P.G. bij W. J. VAN WAA9BERGEN, Molenaar, Dirksland. Terstond gevraagd een bij A. v. d. VEER Sommelsdijk. Terstond gevraagd of met I September een gehuwde Bij A. C. BREESNEE onder Oude To.nge. Te koop aangeboden een met toebehooren en in goeden stand te zien bij A. v. DONGEN Dirksland. Na ontvangst van postwissel groot gld. zend ik franco huis een mandje heerlijke bruto 5 K.Gram wigt, door geheel't land. Kerkstraat OUD-BEIERLAND. Door omstandigheden te koop aangeboden een zoo goed als nieuwe 8 jaar oud met zeil en treil 53 voet lang en 17'/2 voet wijd. Uesverlangd kunnen er ook netten bij geleverd worden. Franco brieven aan G. SNOEK te UllK. MIDDELHARNIS. Hei Sieste adres voor alle soorten zoowel verschillende soorten Heeren-en Dames-Chioomleeren SCHOENEN en LAARZEN als ZEE- EN WATER LAARZEN.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2