Bekwame Metselaars Advertentiën. Masseij Harris Hooiharken R SCHEEPERS om met zijn karos tegen de Witte Brug* te rijden. De bestuurder is met een gewond hootd en beschadigde karos huiswaarts moeten keeren. GeineesïteraafL VERSLAG van het verhandelde in de openbare ver gadering van den Raad der gemeente Oude Tonge, op Donderdag 21 Juni 1906 des voorm. 10 ure Present H. de Haas van Dorsser, J. Pullenian' P Oomenü, Z. Vreeswijk en G. Heestermans. Absent de heeren J. van Schouwen Burge meester om gezondheidsredenen en D. van Es wegens ongesteldheid. Waarnemend voorzitter de heer H. de Haas van Dorsser. Na opening der vergadering door den Voorzitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ie. Wordt gelezen een gezegeld advies van den heer W Snijders de Vogel arts alhier, daarbij eervol ontslag verzoekende uit deze betrekking van gemeente-geneesheer. Na onderlinge bespreking wordt met algemeene stemmen besloten dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen tegen 15 Juli e.k. 2e. Komt ter sprake de reparatie aan de hot stede „Dabbe". Na ampele bespreking wordt besloten deze verbetering niet dit jaar te laten aanbrengen maar uit te stellen tot een ander jaar. 3e. Stelt de Voorzitter aan de orde de be raadslagingen die zeker noodig zullen zijn oin nader te komen tot het verhuren van het land in eigendom toebehoorende aan den Algemeene Armen, tbans in huur bij de erven A. Gebuijs. Na uitvoerige gedachtenwisseling, waaraan alle leden deelnemen, wordt besloten de verhuring te doen plaats hebben bij opbod naar de beneficie tegen een vastgestelden pachtprys. Hiertoe zal worden overgegaan als het beneficie van het land is gewaardeerd door twee deskun digen van weerszijde een te benoemen. 4e. Worden gelezen 2 reclame's tegen hunnen aanslag in den Hoofdelijken-Omslag over 1900. Eén van de wed. A. van den Berg om onthef fing, daar haar inkomen, door het overlijden van haar man zoo is ingekrompen, dat zij niet meer in de termen valt om te worden aangeslagén. Op dit verzoek wordt gunstig beschikt en aan haar alzoo ontheffing verleend van den Hoofde- lijken-Omslag over 't loopende dienstjaar. En een van den heer A. van der Meiden rustend onderwijzer die verlaging verzocht van zijn aan slag, omdat hij door pensioneering in inkomen is achteruitgegaan. Besloten wordt deze persoon drie klassen te verlagen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de verga dering door den Voorzitter gesloten. Ingezonden ft* ti Ei ken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. EEN VEELBETEEKENEND WOORD VAN EEN MODERN-PREDIKANT. Voor Chr. lectuur- en scheurkalenders-versprei- ding onder onze Indische Militairen ontvingen wij met hartelijken dank onder letters (anderen ontvingen bericht van ontvangst) vanaf 8 Mei. Van Q. U. te A. f2,50; B. J. A. te Den Haag f7,— D. A. B. Rotterdam fl,;J. P. S. en kinde ren f0,50P. S te M. fl,—J. D. te R f 1, J. H. H. te S. fl,—V. L. te W. fl,—N. D. te M. f 2,— P. K. Rotterdam f 2,Elizabeth te O. f2,50; verder eenige partijtjes gebruikte postzegels voor de Zending. Voor alles onzen vriendelijken dank. Wij hadden gehoopt, dat de giften voor onze militairen in Indië ruimer en spoediger zouden vloeien, om op tijd gereed te kunnen zijn. Helaas, daarin zijn wij wel wat teleurgesteld. Dan wij blijven bidden en hopen. Zou er ook iets voor ons te leeren zijn uit het volgende: Vóór een 40 jaar onderhield een mijner vrienden (nu reeds ingegaan in de ruste zijns Heeren) zijn Dominee over diens koude prediking zonder Christus voor den verloren zondaar. Kalm en rustig liet de leeraar mijn vriend aan 't woord totdat ZE.W. hem de ern stige woorden toevoegde„Indien ik waarlijk geloofde wat u gelooft n.l. dat niemand buiten Jezus gelukkig kan worden, dan gunde ik mij zelve geen rust, voordat ik allen die ik bereiken kon, met dien Christus bekend gemaakt had. Ja, geen tijd, noch geld achtte ik daarvoor te dierbaar." Wat dunkt u, broeder, zuster? Ook gij belijdt en gelooft: „Buiten Jezus is geen leven, Maar een eeuwig zielsverderf." Hoe staat het met onze liefde tot hen, die nog als vreemdelingen van hun eigen hart, zonder God in de wereld leven Hebben wij ons geld en onzen tijd beschikbaar, wanneer de Heere ons om een deel daarvan vraagt voor Zijn heerlijk Koninkrijk? Beproeve wij ons zelve? Minzaam en beleefd bevelen wij de versprei ding van Chr. lectuur in uwe gebeden en milde bijdragen aan, onder motto: „Voor onze Indische militairen." Met beleefde groete uw aller dienaar, A. GRUYS Sr. 11/6 '06. Zaahdak, Molenpad 68. Vissclierlj. Middelbands. Naar de Noordzee ver trokken de vischsloepen Vertrouwend st. C, v. d. Hoek »Noordster« st. Lt. Koster >Leo en Willy« st. Jan de Waard »Middelharnis« st. J. de Korte. Verkoogtingen. Op Woensdag 11 Juli 1906, vm. 10 uur op het Gemeentehuis te Ooltgenplaat voor de Erven de heer A. van Prooijen Cz. veiling van 1 HA. 71 A. 80 cA. weiland in de polder „het Rietveld". 4 HA. 15 A. 40 cA. weiland in den polder „Al- teklein". Een huis en erf aan den „Galatheschen- dijk groot 9 A. 53 cA. Een bouwmanswoning, met bouw- wei- tuin- boomgaardland en water in den „Grooten Blokschenpolder" groot 10 HA. 35 A. 60 eA. Twee woningen en bouwland in de „Kruispol der" groot 11 HA. 96 A. 86 cA. 4 HA. 72 A. 10 cA bouwland in de „Anna Wilhelminapolder". De gemeene en onverdeelde helft in 7 percee- len weiland in de polder de „Galathee,, voor het geheel groot 12 HA 85 A. 10 cA. Twee huizen en erven aan de Voorstraat groot 4 A. 99 cA. en een schuur, mestput en erf aan den Ring, groot 1 A. 75 cA. 32 in de meetstoof „de Hoop" geheel groot 20 A. 2J cA alles onder de gemeente Ooltgensplaat. De bouwmanswoning genaamd het „Anker", met bouw- wei- boomgaard- tuin- rietland, water en laan in den polder „den Bommel" groot 13 HA. 29 A. 50 cA. 5 HA. 50 A. 20 cA bouwland in den polder „de Tille,,. 8 HA. 21 A. 80 cA. bouwland ■in den polder „den Nieuwenblok". 7 HA. 32 A. bouwland en kade in de „Anna Wilhelminapolder" alles onder de gemeente den Bommel. Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEED en J. VAN ISPELEN. Op Woensdag 25 Juli 1906 vm. 10 uur op het Gemeentehuis te Ooltgensplaat, voor de erven 'r-A, van Prooijen Cz., afslag van: -p,~. H A. 80 cA; weiland in den polder „het r.r,?ril 4 45 -V 40 cA weiland in den L Alteklein". Een huis en erf aan den „Ga- "S*', groot 9 A. 53 cA. Een bouw- ,n8 met bouw- wei- tuin- boomgaardland 10 HA^A e6o"GA°°ten ®'°'csc'lenPolcler" ëroot Twee woningen en bouwland in de „Kruispol der groot 11 HA. 96 A. 86 cA. 4 HA. 72 A. 10 cA. bouwland in de „Anna Wilhelminapolder". De gemeene en onverdeelde helft in 7 perceelen weiland in den polder „de Galatbe,, voor het geheel groot 12 HA. 85 A. 10 cA. Twee huizenen erven aan de Voorstraat groot 4 A. 99 cA. en een schuur, mestput en erf aan de Ring groot 1 A. 75 cA. in de Meestoot „de Hoop" geheel groot 20 A. 20 cA., alles onder de gemeente Ooltgensplaat. 0 De bouwmanswoning genaamd „het Anker met bouw- wei- boomgaard- tuin- rietland, water en laan in den polder „den Bommel groot 13 HA. 2 A. 50 cA., 5 HA. 50 A. 20 cA. bouw land in den polder „de Tille", 8 HA. 21 A. 80 cA. bouwland in den polder „den Nieuwenblok 7 HA. 32 A. bouwland en kade m de „Anna Wilhelminapolder", alles onder de gemeente den Bommeh Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEEL en J. VAN ISPELEN. Geinengrd Xicuws Het ongeluk in het Zeisteikaiup. Over het onheil, in het Zeisterkamp voor gevallen, geeft de corr. van het sHbid.s het volgend relaas Dicht bij het huis »Ten Halve® aan den Amersfoortschen Straatweg bevindt zich het zoogenaamde Kamp van Zeist eiken zomer kampeeren daar de genietroepen eenige weken. Ook nu is dit korps daar weer gelegerd, versterkt door een aantal landweermannen. Op ongeveer twintig minuten afstand van het kamp der genie bevindt zich een legerplaats der infanterie, waar ook een aantal manschap pen der landweer-infanterie het kampleven meemaken. De omgeving van het kamp bij Zeist is eene opvolging van bo.ich en heide velden en biedt op verschillende plaatsen heerlijke plekjes van echt natuurschoon aan. In deze liefelijke omgeving heeft zich Vrij dagochtend het treurig ongeval afgespeeld. Het was warm, drukkend warm; de wol kenlagen pakten zich al meer en meer op een en eindelijk brak omstreeks n uur een vreeselijk onweer los. Helle bliksem-schichten schoten door het zwerk.Opeens het was 11.25 uur in den morgen wordt een vreeselijke slag gehoord De bliksem was in het infanteriekamp geslagen Een tent werd getroffen en stond in brand. Een geweer, dat zich erin bevond, was vernield, doch dit wat niet het eenige onheil. In een viertal omliggende tenten was eveneens het hemel vuur geslagen en had daar 14 soldaten ge troffen, allen behoorende tot de landweer- infanterie en allen uit Rotterdam afkomstig. Drie der getroffenen waren nog al ernstig gekwest, doch de overigen waren gelukkig licht geblesseerd. De huisgezinnen der ernstig gewonden werden door een officier der land weer uit Rotterdam van de treurige gebeurte nis op de hoogte gesteld. Ik poogde ter be voegde plaatse de namen der ernstig gekwet sten te weten te komen, doch men maakte bezwaar mij deze te verstrekken. Een veel grooter onheil had echter plaats gevonden in het naburig kamp der genietroe pen. Ook daar was de bliksem ingeslagen. In een der tenten bevond zich juist een groot aantal manschappeneen 16-tal personen werden daar verwond, gelukkig allen nog al licht, zoodat 7 zich binnen korten tijd weer hersteld gevoelden. Een zestal lag echter nog in de ambulance. In een andere tent echter, waar men aan niets kon merken waarlangs de bliksem zich een weg had gebaand, werden 2ongelukkigen door het hemelvuur gedood. De namen der slachtoffers zijn Bisschop, milicien der lichting 1901, uit Adorp afkomstig, ongehuwd, en J. v. d. Weyden, landweerplichtige uitMaaswiel, gehuwd en vader van drie kinderen. De ontsteltenis in het kamp was een oogen- blik groot. Een soldaat, die op schildwacht stond, kreeg van schrik een flauwte Ook een onderofficier moet nog licht geraakt zijn door den bliksem, doch onmiddellijk werden krach tige maatregelen genomen voor de verzorging van de gekwetsten. Weldra verscheen de dirigeerende officier van gezondheid 2e klasse, de heer Bartelotti-Rijnders uit Utrecht, met 3 geneesheeren, om de behandelende officieien van gezondheid te assisteeren. Bij het bezoek dat ik Zaterdagavond aan het kamp bracht, heerschte er een bijzondere stilte. Allen waren zeer onder den indruk van het voorgevallene. Een landweerman wees mij op de omstandig heid, dat bij met regenbuien gepaard gaand onweer de tenten een aantrekkingskracht schijnen te vormen voor den bliksem. De lijken der beide ongelukkige slachtoffers zijn nog in het kamp. Een schildwacht staat voor de tent. De weduwe van den Vrijdag in het kamp van Zeist omgekomen landweermilicien krijgt voor zich en haar kinderen 1 110 pen sioen 's jaars, maar vermoedelijk bezorgt het legerbestuur haar een dienstbetrekking boven dien. Arrestatie van een Italiaan. Sedert 11 Mei vertoefde onder Diemen een Italiaan, die voorgaf Luigi Corti te heeten. Hij diende als melkknecht bij den veehouder H. den H(artog). Ofschoon zijn papieren niet in orde waren, verrichtte hij naar genoegen van den boer zijn werk, en zou hier mogelijk wel gebleven zijn, indien hij niet op bevel der justitie Vrijdagnacht gearresteerd was. Dit moet geschied zijn op verzoek der Italiaanscbe regeering. Onder geleidde van twee Rijksveldwachters is hij naar het huis van bewaring op de Wetering schans gebracht. Zijn ware naam schijnt An tonio Ziglioli te zijn, geboren te Gasnigo, 29 Muart 1874. Wat de reden van zijn ar restatie is, daarover wilde de justitie zich, schrijft het //Hbld.,// niet uitlaten. Van het onweder. Het korte onweder van Vrijdag heeft 'hier en daar nog al schade aangericht. Allereerst te Zeist, alwaar behalve in het Kamp, de bliksem in den 18 M. hoogen schoorsteen der waschinrichting van den heer Versteeg sloeg. Het bovenstuk van den schoorsteen werd voor een groot deel weggeslagen, terwijl hier door een groot gat ontstond in het dak van het gebouw. Hierna baande het hemelvuur zich een weg door de gesloten deuren der inrichting, welke werden opengeslagen en trof een zich daar bevindende pomp. Als door een wonder bleven de drie werk lieden, die zich daar bevonden, gespaard, hoe wel een hunner pijnlijk aan de hand getrol- fen werd en twee 't gezicht zwart geblakerd werd. Ook sloeg de bliksem op twee plaatsen in op het terrein der gasfabriek, waardoor een stelling werd verbrijzeld. Onder een hevig onweder, gepaard met zware slagregens, had te Enkhuizen Donder dagmorgen te 11| uur een treurig ongeval plaats. De landbouwer A. Bootsman, in een veldschuit uit het land terugkomende, zeilde dicht onder Enkhuizen, toen plotseling de bliksem in den mast sloeg. Van den mast sprong hij over liet zeil naar de natte zeil- schoot, welke B. in de hand hield. Door deze geleiding werd hij zelfs aan de beide handen getroffen en tevens blind geslagen. De handen zijn geheel verlamd en hij is nog steeds blind. De ongelukkige is onmiddelijk in het ziekenhuis opgenomen, waar hij vreeselijk pijn lijdt. Een zeer zeldzaam schouwspel. De vissehers en toeschouwers op de Zuid- pier, nabij IJmuiden, waren, naar aan de //Tel.// gemeldt wordt, Donderdagmiddag getuige van een zeer zeldzaam schouwspel. Nauwelijks was het water na den vloed staande, of uit zee werd een ongewone rumoe righeid in het water zichtbaar, dat met snelle vaart in de rich.ing van hetsti and voortbewoog. Spoedig werd de oorzaak bekend. Groote scholen makreelen naderden de pier, kleurden het water glanzend groen en brachten de vissehers in vertwijfeling, doordien ze niet spoedig genoeg den hengel naai buiten kon den krijgen. Zonder aas werd gëVischt, de haak, in de dichte drommen geworpen, blcei in staart of buik hangen en de makreel was gevangen. Spelende te water geraakt en verdronken. Een 2-jarig jongetje van den heer G. van Scherpenzeel, veehouder te Diemen, geraakte spelende te water. De vader haalde het kind er nogal spoedig uit, doch de dadelijk geroe pen geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Onder den tram geraakt. Donderdagmiddag is bij het vertrek van de stoomtram naar Domburg uit Middelburg, een timmerman uit Westkapelle, die een pakje wilde grijpen dat was gevallen, onder de tram geraakt, waardoor hem een heen geheel werd afgesnedtn. De man werd naar het gasthuis vervoerd. Door een haarspeld gedood. Een bejaarde vrouw te Vlissingen is bij een val zoo ongelukkig terecht gekomen.dat een haarspeld haar in het achterhoofd is gedrongen, aan de gevolgen waarvan- zij is overleden. f-. VI. Ct.// Zijn rechtervoet verbrijzeld. Vrijdagmorgen is op het stationsterrein te Groningen de leerlingmachinist S. aangereden, met gevolg, dat zijn rechtervoet verbrijzeld werd. S. i3 in het ziekenhuis aldaar opgenomen. Het weer in het buitenland. Uit allerlei streken van Duitschland komen berichten over hevigeonwedersen wolkbreuken. In het dal van de Neckar en het zuidelijke Odenwald zijn veel veldvruchten te loor gegaan, de akkers zijn met zand en rolsteenen bedekt. In de streek om Eisingen heelt het plotseling gewassen water van de Rems groote schade aangericht. De bergstroom steeg twee meter in tien minuien tijds. In de Palts is de schade vooral groot in de buurt van Tweebruggen en St. Ingbert. Daar zijn vele telefoonlijnen vernield, is vee op stal verdronken en zijn ettelijke huizen door den bliksem beschadigd. Te St. Ingbert was het juist jaarmarkt. De kramen spoeldeu zoo maar weg. De stortregen l.ield vier uur aan. Volgens een bericht uit Slraatoburh, staan het dorp Hattmatt en het dal van de Wiesse onder water. De hooi- en aardappeloogst zijn vernietigd. Tusschen Büst en Hangenbieten is de spoordijk onderspoeld. Opium-gevaar. Onrustbarend neemt het gebruik van opium toe in de drie sleden Toulon, Nizza en Parijs. In alle klassen, van de matrozen af tot de officieren van den hoogsten rang, heerscht het rooken der opiumpijp, als een niet meer uit te roeien gewoonte. Meestal is hieraan verbonden de exploitatie op erotisch gebied door leelijke, oude vrouwen, die den opiumschuiver in zijn droom als feeën ver schijnen. Een opiumschuiver geeft zijn indrukken als volgt weer //Een zachte geur, doordringend, eenigszins hitter. Kalmte... stilte... Lang uitgestrekt, een klein lampje waarboven de opium sist, schroeit opzwelt, een eigenaardige geur door 't ver trek... Men haalt den rook in wat dikker dan tabaksrook, langzaam, diep, en proeft iets, dat op koffie lijkt, of gebrande cacao; het bewustzijn blijtt. Men rookt gewoonlijk een of twee pijpjes Na vijf stuks een verlangen naar rust, stilte groote gevoeligheid voor geur en ge luiden. Elk geluid hindert, is pijnlijk het tikken van een horloge, het gonzen van een mug. Na tien pijpen volslagen kalmte, ge voeligheid voor geluiden, doch minder pijnlijk. De zenuwen ontspannen zich, de veerkracht eveneens. Het gevoel van zwaarte, van ver antwoordelijkheid, van bestaan verdwijnt, Na vijftien pijpen onbeschrijflijke ge lukzaligheid. Het lijden heeft opgehouden. Men zweeft als opgeheven, de ikheid verlaat het lichaam, onmogelijk zich te bewegen. De geest daarentegen is levendig. De verbeel dingskracht werkt met tooverslagen en toovert de stoutste vizioenen. Na twintig pijpen begint de verdooving, het nirvana, het niet-zijn. De phsysiek is dood, slechts het geestelijk leven duurt voort, soms verward door schrikbeelden, ontleend aan het werkelijke leven. En daarna de heerlijke uren, het gevoel van oneindigheid en volslagen zaligheid. Bij het ontwaken is het hootd ledig de bewegingen waggelend. Denken, logisch ï'fede- neeren is onmogelijk geworden. Een ver langen beheerschl ons, terug te keeren tot de heerlijke gelukzaligheid. Langzamerhand ontstaat dan maag- en ingewandslijden. Het slachlofler kent slechts één wensch, één ge dachte, de liefde voor opium Van hooger hand is besloten tot ingrijpende maatiegelen, om het opiumschuiven tegen te gaan, vooral bij jeugdige militairen. Een Petroleumkoiiing. 6 Frankrijk heeft op het oogenblik te gast den man die voor de rijkste der wereld doorgaat den petroleumkoning John D. Rockefeller. De heer Rockefeller heet zes honderd mil- lioen dollars //waard te zijn//, of ongeveer an derhalf milliard guldens. Zoo staat hij althans geboekt in een statistiek der vier en dertig grootste fortuinen der we reld, welke statistiek het vorige jaar te New- York is uitgegeven. Na den heer Rockefeller volgen de veertien families Van der Bilt, die niet minder dan 450 miltioen dollars bezitten. Dan de Russi sche prins Demidoff, die ongeveer een half milliard guldens rijk zou zijn. Een Australi sche rijkaard, Jervoice Clarke, moet ongeveer 400 millioen guldens bezitten. Onder de 34 potentaten van het moderne kapitalisme, die in deze statistiek genoemd worden, zijn er 9, en wel onder de allerrijkste, burgers van de Vereenigde Staten, 7 zijn on derdanen van koning Edward, waarvan er 3 in Canada wonen. Het fortuin van der i/armste// der 34 bedraagt ongeveer //slechts// 180 millioen gulden. Het is niet te schatten, hoevele van de die naren van de //Koningin der aarde// al beproefd hebben, aan verschillende Amerikaansche multo- millionairs het geheime recept tot het verkrij gen van zulke rijkdommen Ie ontfutselen. Sommige dier goudkoningen zijn op dit stuk zeer gereserveerd. De heer Rockefeller echter gaf ais zijn persoonlijk //geheim// te kennen //Ik ben mijn geheelt leven vroeg opgestaan.// Wanneer dit evenwel voldoende was 0111 millionair te worden, dan zouden wij er allen wel wat meer kennen, vermoedelijk. Hoe dit zij, volgens de laatste rappoi ten van de//Stan dard Oil Company// heeft de heer Rockefeller gedurende de laatste 8 jaren aan dividenden van deze onderneming getrokken de matige som van 105.780.000 dollars; per jaar dus ongeveer 12 millioen dollars of 30 millioen gulden. Maar helaas, elke medaille heeft haar keer zijdeMen zegt dat de heer Rockefeller, ten gevolge van zijn gezondheidstoestand, weinig van zijn onmetelijke rijkdommen kan genieten. De kwalen, die de menschheid kwellen, maken geen enderscheid tusschen armen en rij ken Milliardairs en straatarmen, ze staan aan dezelfde calamiteiten bloot. Wat zou de heer Rockefeller niet willen geven voor een goede maag Want hij lijdt, naar men zegt, aan een hevige //gastralgie//, die hem noodzaakt een buitengewoon sobere, emotielooze levenswijze te volgen. Toch is dit maaglijden niet het eenige, dat hem belet van zijn schatten te genieten. Jaren lang is deze milliardair de slaat ge weest van zijn millioenen. Door zijn werk en zijn zaken altijd in beslag genomen, heeft hij zich daarvan nauwelijks een oogenblik kunnen ontdoen. Hij is thans 67 jaren oud, en het is letterlijk de eerste keer, dal hij eens voor zijn pleizier op reis kon. //(Stand.)// Een slachtoffer van kwartjes vinders. Men meldt uit Scheveningen Een Rus, badgast-logé van een hotel aan den Gevers-Deynoot weg, kwam dezer dagen uit zijn hotel, toen twee als heer gekleede Duitsohers, die zich als badgasten voordeden, hem aanspraken en uitnoodig- den tot verzet eens naar den Haag te gaan. De Ras gaf' hieraan gevolg. In een café gekomen, begonnen de Duitschers weldra kaart te spelen, waarbij de een alles won. De ander vroeg toen den Rus hem wat geld te leenett. Hij kon het dadelijk hij de terugkomst aan zijn hotel terugontvangen. Niet zonder tegenstribbe len gaf hij hem voor f 500 aan roebels te leen. Het kaartspel begon opnieuw en weldra was weder door den ander gewonnen. Deze nam toen daarop afscheid tot weer zien. De Rus bleef toen met den geld- leener achter, totdat deze hem verzocht met hem mede te gaan naar zijn hotel om het geleende terug te geven. Onder weg wilde hij nog in een ander calé een glas bier drinken. Na even daar te hebben gezeten, verwijderde de verliezer zich naar zekere plaats. De Rus bleef geduldig wachten, doch de ander liet op zich wach ten en kwam niet terug. Ue Rus ging naar het hotel waar hij had opgegeven te logeeren. Hij was er niet bekend. De Rus kwam toen tot de ontdekking met een paar flessschen trek kers te doen te hebben gehad. De bestolene deed hiervan aangifte aan de politie, doch vernam verder niets. Het geld zal wel gevlogen zijn. De Dreyfuszaak. De raadsheer-rapporteur van het Hof van Cassatie in de Dreyfuszaak concludeerde Vrijdag dat er geen enkel beletsel bestond om de zaak naar een anderen krijgsraad te verwijzen. Teie^rammen. LONDEN, 25 Juni. (Part.) De Times verneemt dat er van Peterhof talrijke ambtenaren behoorende tot het hof zijn weggejaagd. De reden is onbekend. Naar het heet is de befaamde Vera Zassolitz te Jalta gedood. IVIariU berichten. Oude Tonge, 22 Juni. Granen. Tarwe per Hl. f 6.80 a 7.50. Gerst per kilo 0.— a 0cent. Rogge per Hl. f4.90 a 5.30. Haver per kilo 17 a 73/^ cent. Aardappelen f0.a 0.-- per Hl. Ajuin f0.per 60 kilo. Boter f 0.65 per pond. Eieren 372 cent per stuk. Rotterdam, 25 Juni. Groenten. Op de Groentenveiling aan dcPersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Sla le soort f 0.41 a 0,61 per 100 stuks. Sla 2e soort 0.16 a 0,25 Rabarber Radijs Peen Komkommers 2e soort Uien Kielen Bloemkool Postelein Sla vellen Spinazie Tuinboonen Capuijncers Zuring Kruisbessen Peulen Aardappelen Poters Asperges witte blauwe Pieterselie Aardbeien 0,- a 0.— 0.— a 0.— 1.60 a 2.50 0.— a 0.- 6.30 a 0.— 0.- a 0— 0.- a 0.— 5.90 a 6.— 0.— a O.— 0.— a 0,— 0.— a 0.— 0.S7 a 0.50 0.— a 0.— 0.07 a 0.— 0.— a 0.- 0.54 a 0.60 0.50 a 0.— 0.- a 0.- 0,— a 0,— 0.- a 0.- 0.— a 0.— 0.11 a 0.15 mand» Keutel. bos. pond. Iedere namiddag veiling, ook des Zaterdags. Aardappelen. Duinzand Jammen f 3,a 0, per kin. Westl. Klei f 2,— a 2.75. Poters f 1.40 a 1.75. Redelijke aanvoer en vraag. Meel. De prijzen ondergingen de afgeloopen week weinig verandering, ook kwamen er maar weinig zaken tot stand. Op latere levering wordt er minder aangeboden, alleen roggebloem is per najaar nogal lager te koop. Heden zeer stil maar prijshoudend. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. f 8.25 a 9.25 Puike partijtjes ook per 100 kilo 19.50. Haver per 100 kilo f0.a 0. Rogge was heden bijna niet aangevoerd. Blauwe Erwten. De aanvoer hiervan is afgeloopen. Witte Boonen per Hl. f a Bruine Boonen per Hl. f8.a 10.75. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 211 vette Runderen, 367 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalvereu, 649 Schapen en Lammeren en 376 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 78, 2e kwal. 70, 3e kwal. 54 cent. Ossen le kwal. 78, 2e kwal. 70, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 92, 2e kwal. 82, 3e kwal. 66 ct. Schapen le kwal. 84, 2e kwal. 72, 3e kwal. 60 ct. Varkens le kwal. 48, 2e kwal. 44, 3e kwal. 40 ct., licht soort 40 a 44 cent. Alles per kilo. Runderen mat vluggen handel en hooge prijzen. Vette kalveren veel pan voer met afloopende prijzen, varkens met vluggen handel en hoogere prijzen dan vorige week schapen met veel aanvoer en vluggen handel, vooral in de beste stoort. Eieren. Zeeuwsche f3.40 a 3.60. Overmaasche f3.80 a 4.per 100 stuks. Amsterdam, 25 Juni. Aardappelen. Friesche Bra vos f 2.50 a 3,75, mag num bonums f 0,90 a 1,30. muizen f 4,60 a 4,80, kleine muizen f 3,a 3,20, Zeeuwsche bonte f 0.40 a 0.blauwe f 0.50 a 0,Duitsche roode fl,a 0.blauwe f 1,a 1.40, Geldersche blauwe f 0.40 a 0.Malta's cent, dito spring 16 ct. per kilo. Andijker muizen gtoote f 4.50 a 5,30, kleine f 3, a 4,Westl. zand f 4,a 4,20, kleine dito f2.20 a 2,50. Aanvoer 6 ladingen. Vee. Aangevoerd 314 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 76, 2e kwal. 60 a 68 8e kwal. 56 a 62 cent per kilo. 165 Melk- en Kalf koeien f130 a 270 per stuk. 89 nuchtere Kalveren f7 a 14 per stuk. 3 Schapen f a per stuk. 16 Lammeren f 10,50 a 12,per stuk. 489 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 45 a 47 cent 2e en 3e kwal. 43 a 44 cent(Overz. en Geld.) le, kwal. 45 a 47 ct., 2e en 3e kwal. 42 a 44 ct. per kilo Granen. Met genoteerd. Edam, 23 Juni. Kaas. Alhier waren aangevoerd 49 wögens Kaas wegende te samen 12814 kilo. De hoogste prjjs 29.— per 50 kilo. w s »ft Zoo de Heere wil en zij leven fft tjf hopen onze geliefde Ouders ff! Iff Jacob Kievit Kz. EN If! tjf Keeltje van der Sluijs Jd. !j§ op Vrijdag 29 Juni a s. hunne ff! jj 40-JARIGE ECHTVEREENIGING jp ^Jg te herdenken. *4$ Hunne dankbare Kinderen, e8~° tg Behuwd- en Kleinkinderen. Jg SOMMELSDIJK, Juni 1906. gevraagd. Adres„EVEN BUITEN" Sommels- dijk. Voor den verkoop van Machine- en Cylinderoliën, Wagensmeer enz. wordt een actief gevraagd op gunstige conditiën. Br. lett. A 236, Advertentie-Bureau C. W. BETCKE, Rotterdam. iWo 9. Tweepaards grasmaaier, bezit zelfsmering aan de pitman en mesverbinding, munt uit door lichte trekkracht kortmaaien ver stopping onder 't mes onmogelijk, heeft ONBREEKBARE TREKSTANG en twee zwartborden en kan als de beste grasmaaijer worden aanbevolen. Voorts welke automatisch werken. Alles wordt op proef van goede wei king en tegen concur- reerende prijzen geleverd, en alhier in werking te zien. Nog te koop een in zeer goeden staat zijnde Tweepaardstrcemolen met dorschmachine, beiden echter ook afzonderlijk te. koop. Inlichtingen en prijscouranten verkrijg baar bij te OUDE TONGE. Handelaar in werktuigen voor Landbouw en Zuivelbereiding.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3