vl li f <4T? 1 •I 1 i S,,H 1 1 ih krijgen een' volbloed vrijzinnige ten loon. Slaapt ge, Van Rij Of kunt ge het juiste woord niet vinden, scherp genoeg voor dit gedoe der zoen- lievende ministers Of schaamt gij u Onze Courant.) V I i 'i V nu I! -t TiiIrs- en LANDBOUW-ONDEEWIJS. I. We zullen maar weer 't eerst vertellen van 't Verslag van het Bestuur, 't Werd uitgebracht in de vergadering van de leden op 25 Mei 1906. Al weer was het Bestuur verplicht den wenach te uiten tot deelneming in het lidmaatschap en tot voortdurende steun der Vereeniging. 't Ver melden eener meer levendige belangstelling, wat de heeren bestuursleden zoo gaarne gedaan heb ben moest wederom achterwege blijven. Zoo werd b.v. ondervonden, dat jongelui uit Nieuwe Tonge Melissant en Dirksland weigerden den cursus te komen volgen, die in Sommelsdijk moest worden gegeven, wijl hen de afstand afschrikte. Geluk kig zijn ook enkele meer bemoedigde uitlatingen te vinden in 't Verslag. De jongelui te Ouddorp kwamen trouw en toonden prijzenswaardigen ijver. En de deelnemers aan den Vervolg-cursus gaven blijk van waardeering en toewijding, Dan gaven ook de arbeid van den Consulent en 't onderwijs van de Veeartsen reden tot te vredenheid. En de proefvelden, de wedstrijden en de excursie brachten het hunne bij tot eene uitbreiding van den gezichtskring onder jonge landbouwers. Ziedaar, 't voornaamste uit 't Bestuursverslag. Onnoodig is 't, hier nogmaals te vertellen, dat wij de wenschen door 't Bestuur daarin vermeld ten volle onderschrijven. De lezers kennen reeds ons oordeel over „Landbouw Onderwijs", zij we ten 't hoe we, meer dan eens 't belang bepleitten van een algemeene toetreding als lid. De gelden èn door 't Rijk, èn door de Provincie, èn de door Gemeenten toegestaan voor de bereiking van het doel der organisatie zouden dan onge twijfeld wel meer nut nog kunnen doen. Toe, mannen der praktijk, blijft niet meer staan van verre, Treedt toe Toont belangstel ling in de zaak. Brengt een klein offer en maakt „Landbouw-Onderwijs" groot. M. EIERENPIKKERS. A-l f - s f i tIj* In 't jongste No; van „De Pluimgraaf" vonden we 't volgende antwoord van de Redactie op een vraag: hoe kippen 't eiereneten af te leeren. Indien u probeeren wilt, uwe hoenders dat eiereneten af te leeren, schaft u dan eenige leg- nesten tegen eierpikken aan. Deze zijn reeds lang in den handel en kan u ze meermalen in ons blad geannonceerd vinden. Dikwijls wordt ook baat gevonden indien een met kafgevulden mand, op een vrij donkere plaats wordt gezet en deze dan tot legnest laat dienen. Legt de vogel daarin zijn ei en wil hij dat gaan bewer ken, dan zakt het naar beneden, wordt alzoo door de doppen bedekt en raakt op deze wijze voor hem zoek. Meermalen wil het wegsnijden van het hoornpuntige aan den snavel nog hel pen. Dit moet echter na eenige weken telkens weer worden herhaald, tenzjj de patiënt van zijn leelijke gewoonte genezen is. Heel veel aanbe veling verdient ook een groot aantal porceleinen eieren over den bodem te verspreiden en in de legnesten te brengen. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaat^ Aatwoorden of ruededeelingen zjjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 952. Hoe werkt men met een acidbutyro- meter 953. Wat is een „poelepetaat" 'k Geloof, dat men er een soort kip mee bedoelt. Antwoorden en mededeelingen. föO. Of men kroten kan verpoten Natuurlijk i Maar de hoofd- of penwortel vooral niet bescha digen. 951. Of papaver vergiftigd is? 't Sap er uit een beetje. Dit de zoogenaamde maankop, Papaver Somniserum verkrijgt men een slaapmiddel. aSinneitlaiid. Uit de Staatscourant Bij Kon. Besluit zijn benoemd tot Heem raad van den polder het Westland K. Ak- kershoek Lzn, te Ouddorp tot heemraad van den polder Oud-Her- kingen C. J. Kardux, te Herkingen tot gezworene van den polder Oude Stad, D. Joppe te Stad aan 't Haringvliet tot heemraad van den polder Oude Nieuwland P. Breen Jzn., te Ouddorp in het bestuur van den polder Oost- IJselmondetot dijkgraaf T. Kooyman en tot heemraad F. de Lijster, beiden te IJsel- monde tot heemraad van den Springertpolder, P. Tanis Kzn. te Ouddorp tot dijkgraaf van den polder Klein Zuid Beierland, A. v. d. Waal, te Zuid-Beier land in het bestuur van den polder Groot Zuid-Beijerlandtot dijkgraaf), v. d. Linde, en tot heemraad, A. Visser Czn., beiden te Zuid-Beijerland; tot heemraad van den Eendragtspolder W. B. L. Verhoeven, te Zuid-Beijerland, en J. Kruithof!, te Goudswaard tot heemraad van den polder Varkens oord en Karnemelksland W. Velthoen en J. D. Uijterlinde, beiden te IJselmonde tot gezworene van den Heerenpolder, Th. van Vugt, Oude Tonge tot lid van het bestuur van den polder Oude en Nieuwe Struyten, L. Perers, te Hellevoetsluis tot heemraad van den polder Oud-Hei- nenoord, W. Barendrecht te Heinenoord. Gemeenteraadsverkiezingen. Te Vlaardingen zijn bij de j.l. week plaats gehad hebbende stemming voor een lid van den gemeenteraad in het kiesdistrict III (vac.-J Zonneveld) uitgebracht 489 stem men, van onwaarde 18, alzoo geldig 471. Hiervan verkregen de heeren De Haan (chr.-hist241, Y. Schuitmaker (volkspartij) 174, A. Maarleveld Az. (lib.) 30 en J, C. Hoorweg (S. D. A. P. 26 stemmen. Gekozen de heer A. de Haan. Te Weesp zijn bij de j.l. week plaats gehad hebbende herstemming voor een lid van den Gemeenteraad uitgebracht op den heer A. C. M. Rijke (r.-k.) 392 en op den heer G. A, Vader (soc.-dem.) 484 stemmen, zoodat de heer Vader is geko zen. iiiiiteniaiitl. FRANKRIJK. Van Protestantsche zijde aanvaardt men de Scheidingswet, zij het dan ook voor velen van rechtzinnige opvatting als een noodzakelijk kwaad. Maar van roomsch ka tholieken kant blijkt men zoo tenminste de geruchten vertrouwen verdienen al minder geneigd om zich aan de Staats- voogdij over de Kerk te onderwerpen. Naar uit Rome wordt gemeld, zou de paus zelfs volstrekt geen neiging meer betoonen om zich bij de wet op de schei ding neer te leggen, en verliest de ver zoeningsgezinde partij in het Vaticaan hoe langer meer terrein. De twee kardinalen, wier raad de paus het meest inwint, zijn Merry del Val en Vivesy Tuto, beiden sterke voorstanders van de eenvoudige negeering der wet. Ondanks alle daaruit voortkomende moei lijkheden zou de wet zoo in haar geheel als in onderdeelen worden onaannemelijk verklaard, omdat ze te zeer indruischt tegen het kanonieke recht. Het heet, dat de aan wijzingen omtrent de te volgen gedragslijn door paus Pius in dezen geest aan de Fransche bisschoppen zullen gegeven wor den. Of die geruchten juist zijn, dient afge wacht maar het is zeker opmerkelijk dat ze met hardnekkigheid worden verspreid en op geen tegenspraak stuiten. Op de bijeenkomsten van protestantsche kerken te Montpellier die Donderdag een aanvang namen zijn 99 predikanten bijeen, als afgevaardigden van even zoovele kerkelijke gemeenten, welke zijn onderge bracht in 2 r kerkelijke districten over het geheele Fransche grondgebied, met inbe grip van Algiers. Ook nemen evenveel ouderlingen als predikanten, derhalve ook 99, aan de be raadslagingen deel, die zeer belangrijk be loven te zijn, daar het geldt een geheel nieuwe organieke wet te maken voor de Hervormde kerken van Frankrijk. Maar de Scheidingswet is door haar reeds aanvaard. Twee Parijsche raadsleden, Pannelier en Morel, hebben Donderdag in den raad met bijna algemeene stemmen (slechts twee tegen) er het volgende voorstel doorge kregen De raad, in aanmerking nemende, dat het op den weg der overheid ligt om voldoening te verschaffen aan het gewettigde verlangen van de arbeiderswereld, in het belang van den socialen vrede en den band tusschen alle Franschen, geeft den wensch te kennen, dat de eerste Mei worde be schouwd als feestdag. Hopen wij thans, voegd de Matin hier aan toe, dat het openbare gezag den weg volgt, zoo juist aangewezen door den Pa- rijschen gemeenteraad. Alzoo, het Mei-feest, door het roode proletariaat ingesteld, moet tot nationalen feestdag worden gemaakt. Maar waarom ook niet, in Frankrijk althans? Is daar de socialistische idéé niet verder voortge schreden dan ergens elders, en hebben de revolutionairen niet pas weer een prachtig succes bij de stembus behaald Zoo komt dan naast 14 Juli, als gedenkdag der »po litieke emancipatie des volks«, de 1 Mei als dag van den »socialen vooruitgang^:. Misschien komt er in later tijd nog wel een andere gedenkdag bijdie van de ^afschaffing van het kapitalisme k De lijnen zijn uitgestippeld, en als men consequent doorgaat, komt men er toe. En nu is het woord aan de Kamer. De roode raad van Parijs heeft het sein gegeven. ENGELAND. Pas weer kon men het bericht lezen, dat in Engelsch-lndie nog een 460.000 personen, om niet te verhongeren, door de regeering vao het noodige voedsel worden voorzien. En dat gaat nu al zoo jaren achtereen. Daarbij hoort men nog van allerlei ziektenpest en colera, die haar gedooden bij duizenden tellen. Inderdaad, de enkele cjjters geven een vreeselijk beeld van wat daarginds, in de Engelsche Oost, geleden wordt. Allicht is men geneigd om aan het Britsche bestuur een goed deel dier ellende te schrijven. Maar, zegt de „Kol- nische", men moet in Indie hebben gewoond, om de Hindoe's te kennen met hun zeden en gebruikenmen moer hongersnooden en pestepidemiën hebben meegemaakt om oorzaak en gevolg juist in te zien en Engelschman en Hindoe rechtvaardig te leeren beoordeelen. Het ongeluk van Engeland, van de Hindoe's en van alle in Indie wonende); Europe anen is de Boeddhistische leer, het taaie vasthouden der inlanders aan hun godsdienstige gebruiken. Daar de Hindoes aan de zielverhuizing gelooven, mogen ze geen dier dooden, daar de ziel van een hunner bloedverwanten juist in dit dier kon zijn gevaren en deze dan weder zonder verblijfplaats zou zijn. Het eerste gevolg daarvan is, dat de Hindoes geen vleesch eten, noch van viervoetige dieren, noch van vogelen of vischen. Enkele kasten eten peulen, versche vruchten, groente, aardappelen, molk en kaas; de zeer strenge „high caste" versmaden cok deze producten en leven slechts van lijst en olie. Nu is het echter onmogelijk het on metelijke Britsche rijk geheel te voorzien van inlandsche rijst, en ook uit het buitenland betrokken rijst is niet vol doende om den hongersnood te keeren. Deze treedt plotseling op in een of andere streek, soms op grooten afstand van spoorwegen, telegraaf en Europeesche hulp. De inlanders blijven, zoolang ze maar kunnen, werkeloos op de plaats, waar ze zijn, eu eerst als het gevaar om te verhongeren dreigt, trekken ze naar de groote steden. Onderweg voegen zich hongerlijders uit andere streken bij hen, ensameu trekken zedan verder, hongerend, bedelend, waarbij dikwijls een groot gedeelte aan den weg van honger en ontbering sterft. En na,ast dien weg loopt heerlijk vee ie grazsu, waarop niemand aanspraak maakt, het gevogelte vermenigvuldigt zich, het woud krioelt van eetbare dieren, de rivieren zijn vol met eetbare vis- scheueu de menschen sterven van armoede, terwijl op de markten in de steden het allerpuikste vleesch wordt verkocht voor 7 tot 12 cent het pond. Daarom is het onmogelijk den hongersnood uit Indie te verbannen, «want dan zou men tegelijkertijd het Boeddhisme moeten verbieden. En dit zal men niet doen, want in godsdienst zaken zijn de Engelschen tegenover de inboorlingen verdraagzaam, tot in bet overdrevene, ook al om politieke redenen. Daarom zal men in indie blijven voort- hongeren en den rijken vleeschvoorraad ongebruikt laten. Onder dezen ellendigen toestand lijdt echter alleen de Hindoe, terwijl van de pest het gevaar het geheele land en geheel Europa bedreigt. Dat de pest in Indie alleen wordt veroorzaakt door de ratten plaag, en verdwijnen zou, als deze dieren werden uitgeroeid, is bo'en allen twijfel verheven. De regeering heeft daarom ingezien, dat het haar plicht is, tot die uitroeiing mede te werken, en ze is daarbij zeer stelselmatig te werk gegaan. Ze heft geen belasting van terriers en fokt zelf dit ras om de ratten te ver delgen. Bijna ieder huis in Bombay of Calcutta heeft vier tot zes van deze kleine honden, die de ratten gedacht te lijf gaan. Bovendien betaalt ze voor ingeleverde doode ratten nog een te- paalde premie en stelt ze rattenvergif kosteloos ter beschikking. Dooreengeno- rnen worden in Calcutta alleen per maand 15 tot 20000 ratten gedood, en menige arme drommel verdient daarmee een broodje. Gaat men nu na, dat dit groote aantal in een stad in één maand wordt gedood, dan is licht te bevroeden, hoe groot het aantal zou zijn, indien de Hindoes, de eigenlijke bevolking, ook aan dit werk medededen. Maar niet alleen dat de Hiudoe geen rat doodt, al weet hij ook zeker, dat hij zelf het grootste gevaar loopt, hij wei gert zelfs de door de hondeu doodgebeten of' door vergif omgekomen ratten ter verbranding in te leveren. En daarom gebeurt het telkens weder, dat in de dichtbevolkte inlandswijken de ratten overal in straten en stegen liggen te rotten en voortdurend bijdragen tot ver spreiding der pest, terwjjl de regeering machteloos is om het kwaad te keeren. Want het schijnt niet aan te gaan, den Hiudoe te dwingen mede te werken tot verbetering der hygiënische toestanden, en overreding daartoe baat heelemaal niet. Het is zeker, zegt tenslotte de „Kol- nische Zeiting", dat hongersnood en pest de metgezellen zijn van het Boeddhisme en dat het eene zonder het ander niet verdwijnen kan. Vandaar, dat Europa in het Boeddhisme een gevaarlijken, altijd-dreigenden vijand moet zien, het eigenlijke „zwarte gevaar" Dat laatste kan men met de „Kol- nische" eens zijn, maar dan in anderen zin als het blad bedoelt. Neen, niet het stoffelijk gevaar in de eerste plaats, maar hot geestelijk gevaar is het meest te duchtende inwerking van de Boed dhistische levensbeschouwing op het Christelijk Europa en Amerika. Daar weet men zelfs in het kleine Nederland van mee te praten. Denk maar aan zekere kerkelijke procedure, toen een predikant oogwei, het Boeddhisme boven het Christendom verhief. Maar natuurlijk, dadr voelt een liberaal blad niets voor. Het lichamelijk gevaar is het eene en het ergstehet andere bestaat niet, is geen gevaar. Opmerkelijk ook, dat de „Kolnische Zeitung" de Hindoes voor hun Boeddhistische dwa lingen bet niet eten van vleesch enz. wil straffen met „een pak ransel!" De Britsche autoriteiten zijn dan toch verstandiger dan het Keulsche blad, dat hier zoo echt-liberaal, of dom, aan het doorslaan is. Flaafseiük Nieuws* Soiunielsdijk. Wegens openbare dron kenschap en het verstoren der orde is door de marechaussee's tegen J. van W. van Middelharnis procesverbaal opgemaakt. Door een fietsrijder van Middelharnis werd het driejarig zoontje van D. Born alhier op den Langenweg zoodanig omver gereden dat het knaapje bewusteloos bleef liggen. Met een wond aan den arm en verschillende builen op het hoofd werd hij de ouderlijke woning binnengedragen. Vrijdag jl. viel het dochtertje van Jb. Schellevis alhier in de volle haven met water. De negenjarige L. P. Tamboer van Rotterdam, welke bij A. Hoogzand te Mid delharnis gelogeerd was, wist het meisje handig te redden. Zeer zeker zou het kind verdronken zijn, indien deze knaap niet in de onmiddellijke nabijheid geweest was. De verlofganger Jb. Poortvliet alhier is tot het houden van herhalingsoefeningen in werkelijken dienst opgeroepen. Aan D. Visser alhier is wegens het verblijf onder de wapenen van zijn zoon eene vergoeding toegekend van f 0,40 per dag. Door Jb. Dijkers alhier is eene post duif gevangen, gemerkt 58.05 S. 2810. Door A. C. K. en C. T. uit Middel harnis werd Zaterdag de mesthoop van Jb Slis liggende in de polder »de Westplaatt opzettelijk in brand gestoken. De biigadier der marechaussee's en den Gemeenteveld wachter alhier, hiermede in kennis gesteld wisten de daders spoedig tot bekentenis te brengen Het is te hopen dat ze hun gerech telijke straf niet zullen ontgaan. Zij die zich voor den wapenhandel wenschen op te geven, moeten zich daarvoor vóór of op den 15 Juni a s, ter Gemeente secretarie of bij den Gemeenteveldwachter aan melden. De firma Dijkema Doornbos alhier viel heden een keurige ondei scheiding te beurt. Onder groote concurrentie werd hare expositie Levertraan op de Tentoon stelling van Chemische en Technische Industrie in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam bekroond met eene zilveren medaille en Diploma. We kunnen niet nalaten genoemde fir ma met deze zoo prachtige onderscheiding te feliciteeren. Middelharnis. Als een bijzonderheid kan zeker worden gemeld dat bij den heer L. G. de vorige vi eek een kuiken is uitge komen met vier pooten, slechts één oog midden op het kopje en zonder snavel. Het wonderlijke diertje heeft echter niet lang geleefd. Vrijdag geraakte het zoontje van P. S. bij het spelen te water in de haven bij de Wilhelminabrug. Het ventje zou zeker ver dronken zijn daar hij reeds in zinkenden toestand was toen J. D. ter plaatse ver scheen, die echter den moed had zich gekleed te water te begeven, en die het genoegen mocht smaken het ventje uit zijn gevaarlijke positie te verlossen. Hij was niet in staat naar huis Te loopen, doch moest daarheen gedragen worden. Zaterdagavond werd R. S. uit deze gemeente, die in den laatsten tijd nogal eens van zich heeft laten hooren en zich ook dien dag in den huiselijken kring weder allesbehalve had gedragen, door de politie op de straat opgepakt en voor dien nacht in het arrestantenlokaal opgesloten en Zon dagmorgen daar weder uit vrij gelaten Zondagmiddag had een ernstig onge luk plaats. Een kermisreiziger had het onge luk tusschen een touw 't welk hij vastmaakte en waarmede de schuit waarop hij zich bevond weid bevestigd aan de motor van de beurtschipper Joppe uit Sommelsdijk, die haar moest sleepen, beklemd te raken, met het droevig gevolg dat hij zijn been beneden de knie op twee plaatsen brak, terwijl hij zich ook nog aan de hand verwondde. Na een voorloopige behandeling werd de onge lukkige naar het Ziekenhuis overgebracht. Maandagmorgen zou de vischsloep ïLuctor et Emergo« st. W. van den Hoek op de werf worden gehaald. Toen zij er halfverwege op was, sloeg zij over eene zijde en schoot vervolgens geheel van de z.g.n. sleep. De stuurman die het ongeval zag aankomen kon gelukkig bijtijds de per sonen die bezig waren het schip van onder te schuren, waarschuwen om zich te vet wij deren daar zij ar.ders zeker waren vermor- seld, terwijl het ongeval nu zonder persoon lijke ongelukken afliep. Het zal echter een heel werk wezen het schip weder in het vaarwater te krijgen. De herijk voor deze gemeente is be paald op Dinsdag 20, Woensdag 27, Don derdag 28 en Vrijdag 29 funi 1906, tel kens des voormiddags van 912 en des namiddags van i 5 uur in het huis aan het Zandpad alhier wijk B 2Z7 laatst be woond door L. Korvink. De landweer plichtigen, die dit jaar voor herhalingsoefeningen moeten opkomen, kunnen hunne verzoekschriften tot vergoe ding of om daar van ontheven te worden bij Burg. en Weth. indienen. Stad aan 't llariiiülieF. Beroepen naar de Ger. kerk alhier P. W. H. Esse- link, rust. pred. te Watergraafsmeer. Bij besluit van H. M. de Koningin is benoemd tot gezworene van den polder Oude-Stad, den heer D. Joppe, alhier. Zaterdag 1.1. viel het zoontje van K. V. alhier in een zinkput, doordat de plank, welke er over lag en waarover hij liep kan telde. Gelukkig kwam hij er met den schrik en een uiterst nat pak af. Mocht de Ziekenvereeniging »Steunt Elkaar« zich na een éénjarig bestaan ver heugen in een batig saldo van f 100,90 thans kan worden gemeld, dat niettegen staande de vele uitkeeringen het tweede boekjaar sluit met een batig saldo f 200, Oude Tonge. De Burg. dezer gemeente waarschuwt tegen het moedwillig beschadi gen van isolatoren der rijks Telegraaf en Telephoonlijnen. Bij overtreding van de bepalingen hieromtrent is als straf gesteld bij art 351 van het wetboek van strafrecht gevangenis- I straf van ten hoogste 3 jaren. Burg en Weth. dezer gemeente maken bekend, dat het primitief kohier van den hondenbelasting dienst 1906 gedurende 5 maanden voor een ieder ter Secreterie ter inzage ligt. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de herziene lijst van inkwartiering gedu rende 14 dagen van 11 Juni tot 25 Juni op de Secretarie voor een ieder 'ter inzage ligt. Inlichtingen omtrent het indienen van bezwaren tegen de lijst zijn ter Secretarie te bekomen. Dirksland. De collecte voor de zen ding in de Ned. Herv. Kerk gehouden heeft ruim f 16 opgebracht. Onze vroegere dorpsgenoot den Heer C. Bakker onderwijzer te 's Gravenhage, is aldaar 'op een tracternent van fnoo met verhooging tot iste onderwijzer be noemd. Op de examens in Boekhouden en Handelscorrespondentie van wege de fede ratie van Handel en Kantoorbedienden- vereeniging in Nederland op 16 en 17 Mei te Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Gro ningen, Tilburg en 's Gravenhage gehouden, slaagde 0. m. den heer W. Walraven van hier. Ilerkiiigen. Jl. week ontstond, terwijl de bewoners zich te bed hadden begeven brand iD een mand met kleeren staande in een ledige bedstede van de woning van J. Hers. Door den rook ontwaakt konden zij nog in tijds grooter onheilen voorkomen. Assurantie dekt de bekomen schade. Op Maandag 18 Juni a.s. zal ook in deze gemeente eene collecte worden ge houden ten bate der oudstrijders, enz. Burg. en Weth. roepen door publi catie op sollicitanten naar de vacante be trekking van karren-aschman en doodgraver. Zich schriftelijk aan te melden voor 1 5 Juni des morgens 10 ure. Melissnnt. Aan H. Zoon alhier is ver gunning verleend tot het oprichten eener slagerij aan de dorpsstraat. De jongelingen dezer gemeente, die den leeftijd van 18 jaren bereikt hebben zijn bij publicatie uitgenoodigd, om op Woensdag 13 Juni a.s. 's avonds 7,30 ure, in het lokaal van A. van der Werf te willen tegenwoordig zijn bij eene bespreking van het 25 jarig ambtsfeest van onzen veld wachter. Dat niemand achterblijve Stellendam. Aan het Hulp-Telegraaf kantoor zijn in de maand Mei behandeld 229 telegrammen, zijnde ontvangen 97, verzonden 132 berichten. De collecte voor het fonds tot aan moediging van den gewapenden dienst in de Nederlanden zal alhier langs de huizen der ingezetenen worden gehouden op Maan dag 18 Juni a.s. - Aan den milicienverlofganger A. van Oostenbrugge der lichtingi 903, behooren- de tot het 4e Reg. Vest. Art. is bij be schikking van den Minister van Oorlog uitstel van opkomst onder de wapenen verleend lot 10 September a.s. Belanghebbenden worden bij publi catie in kennis gesteld van de bepalingen betreffende de aanvragen om geldelijke vergoeding aan de dienstplichtigen der Landweer. Goedereede. Een afschrift van het primitief en 't aanvullingskohier van den Hoofdelijken Omslag voor 1906 ligt van 7 Juni jl. tot 8 November a s. ter Ge meente-Secretarie voor ieder ter inzage. Alhier had de timmerman J, Kleijn,. terwijl hij aan 't werk was, het ongeluk, met een dissel in zijn voet te bakken, zoo dat hij zijn werk moest neerleggen. Ten huize van den landbouwer J. Lodder werd het eerste verband gelegd. Wegens het zitten op het hekwerk voor de woning van rnej. de wed. P. J. Goekoop alhier is door den Gemeente veldwachter procesverbaal opgemaakt contra A. v/d L en K. S. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den milicien-verlofganger Johannes Bruggeman der lichting 1904 op zijn verzoek toestemming verleend, zich tot Juli 1907 in Noord Amerika op te houden. Als bijzonderheid diene 't volgende Terwijl de heer H. L. Vogel alhier zich op het land bevond, passeerden op ge ringe hoogte boven zijn hoofd pen viertal wilde Zwanen, prachtige vogels, met een vlucht van circa 4 Meter. Zij waren zoo dicht onder het bereik, dat zij nagenoeg met een stok te bereiken waren. Komende uit 't Noorden, zetten de dieren koers naar het Zuiden. Ouddorp. Zaterdagavond is M. Witte weer door de politie opgepakt en in het arrestantenlokaal gezet wegens baldadigheid. Alhier" doen zich gevallen voor van »bloedpis« bij het rundeene ziekte die zich door de eigenaardige gesteldheid der bodem als landziekte zich eiken zomer voor doet. Slecht voedsel en drinken zijn ook vooral de grootste oorzaak dezer ziekte. Deze ziekte is ook bekend onder den naam van de »roode meer«, »de wee of weerweidec. van v. niet ee van de wijzen, thans worden dat zoo kracht inzage Wai der G daar V rij ds 2.1080 Goedeu't nabij d Gouden SCHOU Vrijd; len, Hu H Bos Notaris Op ter her Haringi te maa: Stad a Mej. W BUUBI Vrijd Yerkoof te Oudi maaien en roo le Gro Bij We VAN I< Op j te Dirk verkoop

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2