D0GK&.R. AFBRAAK. K00LPLANTEN L. YroegiDfleweij Iz„ loorfl en Brand! J0S. WISSEL, PERU-GUANO. Advertentïèn. Assurantie. J DE KORTE Sz. P. BOL, LOUISE HENDRIKA. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig en onuitspreke lijk geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzeninnig geliefden Zoon, Broeder en Verloofde Leendert Trommel Ez,, in den ouderdom van 24 jaren en ruim 10 maanden. Heden Qverleed, tot onze diepe droefheid, na een langdu rig doch geduldig lijden, onze innig geliefde Dochter CORNELIA, in den ouderdom van 18 jaar en bijna 2 maanden. C. VAN ZIELST. A. M. VAN ZIELST- Van Driel. Nieuwe Tonge, 28 Mei 1906. SMIDSKNECHT, BOERENKNECHT Spoed! Spoed! TE KOOP HONDENKARNMOLEN, RoMaulie Eieiweiliif. Westdijk, - Middelharnis. Heeren Sigarenverkoopers Opgaaf van Premie, Garnalen, Mosselen, enz. MEEJHELEV If van der Linde. VOOR JJEN WEBEMAN. Werkschoenen, S. NAGTEGAAL, DIRKSLAND. reed zekere L. uit Amsterdam met een paar kameraden naast de in voile vaart zijnd* Gooiicbe stoomtram. Doordat een boer, die van tegenovergestelde zijde kwam aanloopen, niet uit den weg ging, doch toen de fietser passeerde hem een slag gaf, kwam de fietsrijder te vallen. Hij kwam met een zijner beenen met de tram in aanraking, zoodat hij aan den voet en den enkel erns'ig werd verwond. Nadat de aanrijding had plaats gehad, gaf de boer den verwonde nog een pak slaag. De naam van den boer is nog onbekend, doch bij de politie is aangifte van dat geval gedaan. Intusschen werd de gewonde fietsrijder met bebloed aangezicht tevens per tram naar Naarden vervoerd, waar Dr. Le Coultre liet eerste verband legde. Belangrijke legaten. Aan het St. Josephs-Gasthuis, te Venlo, werd door Mevr. E. Boudewijns, uit Venlo, te Parijs overleden, gelegateerd het huis in huur bij de firma Earning, gelegen op de Vleeschstraat aldaar, waarde ongeveer f40.000 en aan het Oude Vrouwen- en Mannenhuis aldaar de som van f 10.000. Verder werden nog verschillende bedragen gelegateerd voor instellingen hier te lande en in Ned.-Indië tot een gezamelijk bedrag van f300.000. Door den trein overreden. Op de spoorweg 's BoschTilburg is aan wachtpost 17, Vrijdagmorgen gevonden, het lijk van N. S., oud 58 jaar, vermoedelijk Donderdagavond door een tiein overreden. Een ernstig ongeluk. Donderdagmorgen omstreeks 10 uur had er aan den Paterswolderweg, Dij Groningen een droevig ongeval plaats. Een tram kwam uit de richting van Palers- wolde en daarnaast reden per fiets drie heeren. Uit de tegenovergestelde richting kwamen drie dames eveneens per fiets en een van haar, mejjuffrouw B., onderwijzeres aan een openbare lagere school te Groningen, week geheel volgens voorschrift rechts uit. Maai de drie heeren schenen dat voorschrift van rechts uitwijken niet te kennen, bleven kalm doorijden met het treurige gevolg, dat mej. B., tegen een van hen aanreed en te vallen kwam. Haar rijwiel werd door den tram gegrepen en een eind meegesleept. Ongelukkigerwijze bleven de kleederen van mej. B., haken in het kamrad van het rijwiel, waardoor de ongelukkige met het hoofd over de steenen een eind werd meegesleurd. Bewusteloos werd zij opgenomen en binnengedragen in de boer derij van den heer Pietersen, waar spoedig drie doctoren aanwezig waren om geneeskun dige hulp te verleenen. Vrijdagnacht was het bewustzijn bij de zwaar gekwetste nog niet teruggekeerd. Er wordt gevreesd voor een ernstige her senschudding. (//N. Gr. Ct.//) Echt Amerikaansch Een verhaal, echt Amerikaansch, en goed verzonnen als 't //niet// waar is, doet de New-Yorksche correspondent van de //Dallij Telegraph.// Een half-krankzinnige telegrafist, Kellam genaamd, maakte gebruik van de afwezigheid van een telegrafist aan een spoorwegstation in Indiana, om in alle richtingen de zotste telegrammen te verzenden. Hij liet den eenen trein stoppen, den anderen doorgaan, enz. Zoo bracht de man binnen het half uur een chaos teweeg in het verkeer van den Staat, en toen de telegrafist eindelijk terug kwam, heerschte de grootste verwarring het scheelde weinig of er waren ernstige onge lukken gebeurd. Als door een wonder echter liep alles nog goed af. Van het „onweer." Tijdens een hevig onweer, dat zich Don derdagavond omstreeks vijf uur boven de gemeente Vrijhoeven-Kapel ontlastts, sloeg de bliksem in de woning van den schilder J. den Hollander, zonder brand te veroor zaken. De huisgenooten en familieleden kwa men met den schrik vrij. //(Stand.)// Boren Haarlem ontlastte zich Donderdag een hevig onweer, vergezeld van een zwaren slagregen, die vele buurten blank zette. De bliksem sloeg op verschillende plaatsen in, zonder groote schade aan te richten. Tijdens het hevige onweer, dat Donder dagmiddag te Heemstede losbarstte, is bij den heer Polman, wonende op Zuid-Bronsté, de bliksem ingeslagen, gelukkig zonder veel schade te veroorzaken. De bewoners waren echter zeer verschrikt. Aan de Hoofdvaart in de Haarlemmer meer sloeg de bliksem in de bouwmanswoning van De Vlieger. Een gedeelte van het rieten dak verbrandde. Te Dussen in de Nieuwsteeg trof de bliksem een boom. Van vier passeerende meisjes werden twee getroffen. Bij één werd 't kleed gehavend, van de andere C. B. werd de linkerarm als 't ware lamgeslagen. Ook in andere plaatsen van ons land heeft op Hemelvaartsdag een hevig onweder gewoed, waarbij min of meer schade is aan gericht. Uit Zwijndrecht meldt men ons Donderdagmiddag sloeg de bliksem in den hoogen schoorsteen van de Kijstfabriek alhier, etn groot stuk werd er van boven afgeslagen, waarvan zelfs tot op ongeveer 100 meter de stukken steen werden gevonden. Ook in de machinekamer is de bliksem langs enkele raderen gegaan, zonder belang rijke schade aan te richten. Men vermoedt, dat de bliksemafleider op den schoorsteen niet in orde is geweest. Een wonderdier. Bij den landbouwer J. Bonthuis te Ambt- Almelo is (zoo meldt men aan de N. R. Crt.//) Vrijdag een kalf geboren, dat met recht een wonderdier genoemd mag worden. Het dier heeft nl. twee koppen, of liever twee onder- Koppen. Het bovendeel van den kop is ab normaal groot en breed. Ter hoogte waar zich anders de neuswortel bevindt, scheidt de kop zich in twee goed ontwikkelde boven kaken met rieus. Daar tusschen in liggen twee goed van elkaar gescheiden onderkaken, die schuin tegenover de bovenkaken liggen. In iederen bek bevindt zich een tong. Verder heeft liet dier drie oogen, aan eiken kant van den bovenkop één, één in het midden, ter plaatse waar zich de bovenkaken scheiden. Hel dier is tot nog toe goed gezond en drinkt melk met beide bekken. Uit „Belgiö". Men schrijft ons In 't oostelijk deel der gemeente Schoterland liggen de dorpen Jubbega, Schurega, Hoorn- sterzwaag en OudeKorne, waar een zeer talrijke arbeidersbevolking is gevestigd, vooral in 't zoogenaamde //België//. De bewoners aldaar woonden vroeger in ellendige krotten, ten deele onder den beganen grond, en waren grootendeels bedelaars, wier kinderen, in plaats van naar school te gaan, al vroeg gingen bedelen. Daarin is een belangrijk verbetering gekomen. Men kent nu het vroegere '/België// niet meer. Een aantal ellendige hutten, die groot gebrek hadden aan lucht en licht, zijn van tijd tot tijd op kosten van een weldoener afgebroken en vervangen door flinke, nette arbeiderswoningen. Deze verbetering oefent ook een gunstigen invloed uit op de bewoners, want deze leggen zich nu meer toe op veld arbeid, terwijl zij de jongste kinderen, die nog niet in de termen der leerplichtwet val len, naar de, ook door den weldoener ge stichte, bewaarschool zenden, waarin des Zondags godsdienstoefeningen worden gehou den. Merkbaar is het tevens dat zoowel ouden als jongen op verre na niet meer zoo slordig gekleed gaan als voorheen. In 't kort //België// heeft eene herschepping onder gaan. Ongeluk. Woensdagmorgen waren werklieden bezig een heistelling gereed te maken aan den Hilledijk te Rotterdam. De stelling was vastgezet met een' staaldraad, schuin over den dijk. Een wagen van de firma J. M. Verschure Zn. reed tegen de staaldraad, waardoor de tuipalen uit den grond gerukt werden en de hooge stelling voorover stortte. De heiers L. Starrenburg, 30 jaar, en I. J. Hager, 27 jaar, die boven op de stelling zaten, werden op den grond geslingerd. De eerste werd met gebroken schedel opgenomen, en overleed bijna onmiddelijkde tweede had een been gebroken en was aan de schouder gewond. De stellingpalen waren bovenop don zoo- evengenoemden wagen gevallen, waardoor de koetsier, D. v. d. Beek, verschrikkelijk ver minkt werd. De beide zwaargewonde mannen werden naar het ziekenhuis vervoerd, het lijk van Starrenourg naar het politiebureau aan de Nassaukade. Merkwaardig. Men schrijft ons In de gemeente Gaasterland (Fr.) hebben eksters hun nest gebouwd in een boom, die in een tuin staat. De eksters halen alles uit de tuinen weg. De tuin, waarin hun nest gebouwd is, bleef echter onaangeroerd. Toen evenwel de zoon van den eigenaar een jongen ekster uit het nest haalde, begonnen de eksters ook uit dien tuin te rooven, doch men zette den jongen ekster weer in het nist en dadelijk hield het stelen in dien tuin op. Trainongeluk. Uit Oosterbeek wordt d.d. 25 Mei aan do „N. A. Ct." geschreven Hedenmiddag te half drie geraakte bij het rangeeren der Oosterstoomtram voor het Hotel Sohoonoord te Oosterbeek een vau de wagens aan het rollen. In dezen wagen waren vijf dames en eon heer gezeten, terwijl ook de conducteur De Graaf zich binnen bevond. In steeds sneller vaart ging de wagen af in de richting van Arnhom. Voorbij de Weverstraat sprongen een dei- dames en de heer uit den wagen. Zij liepen daarbij eenige verwondingen op, die in het hotel Sohoonoord verbonden werden. Inmiddels doed de conducteur herhaalde po gingen om de rem in werking te stellen, doeh de beide remmen op het voor- en achterbalkon weigerden haar dienst. De overige dames liepen gillend van angst heen en weer. Zoo ging do wagen in steeds sneller vaart de groote hoogte bij den Sehelm- sohen weg af. Wat te voorzien was, gebeurde. Bij den over gang van den weg geraakte de wagen uit het spoor ou Kwam met groote Taart tegen eenige hoornen aan, waardoor het voorste gedeelte, de eerste klasse ooupé, totaal vernield werd. Ook de boomen werden zwaar beschadigd. De wagen slingerde daarop weer naar den anderen kant der rails. Welk een vaart de wagen had, kan hieruit blijken, dat hij nog 100 meter door het mulle zand voortsohoot. Vlak voor Mariëndal stond de wagen pas stil. Tijdens de botsing bij den boom, bekwam de conducteur, nog altijd doende de rem in werking te stellen, zeer ernstige wonden aan het hoofd en reohterhand. Hij werd door dokter Bnsch Adriani te Oosterbeek verbonden. De dames, die in den tweede klasse ooupé waren, kwamen er betrekkelijk goed af. Slechts een der dames bekwam een lichte hoofdwonde. De vernielde wagen versperde den weg, zoo dat de reizigers moesten overstappen. Het is gebleken, dat de ketting van de rem van den wagen was verdwenen. Daarnaar wordt gezocht. De Japansche generaal Nogi, die Port- Arthur vermeesterde, heeft zich met veel vraar- deering uitgelaten over generaal Stossel, dien hij een dapper soldaat noemde. Het is waar, dat hij genoeg munitie en voorraden had om het nog langer uit te houden,j maar een opper bevelhebber heeft met nog andere omstandig heden rekening te houden. Niet alleen had Stossel het hoofd te bieden aan de onophoude lijke en vermetele aanvallen van een zoo een- draohtig leger als het Japansehe, maar ook aan de tweedaoht en de twisten in eiken hoek van zijn vesting. Offieieren en mansohappeu weigerden herhaaldelijk om hem te gehoor zamen. Onder zulke omstandigheden, zei Nogi, was het hem onmogelijk de verdediging voort te zetten. Nogi liet zich aldus uit naar aanleiding van een te Tokio loopend gerucht dat de krijgsraad, die over Stossels gedrag recht zal doen, hem schuldig heeft verklaard aan lafheid voor den vijand en ter dood veroordeeld. Uit Londen wordt gemeld, dat groote ver schepingen van Europa naar San Francisco zullen plaats hebben. De verschepingen van oement hebben grootendeels reeds plaats gehad. Thans is er een vraag naar minstens 40.000 ton bewerkt ijzer, balkijzer, enz., van Hamburg, Antwerpen of Rotterdam. Omdat er groote haast bij de levering bestaat, wordt het vervoer per zeilschip te langzaam geaoht en zal alles per snelvarende stoomschepen versoheept moeten worden. In de Afrikaansohe bladen vindt men voortdurend waarschuwingen van menschen uit Argentinië tegen een verderen trek daarheen. Zoo staat nu in „Ons land" een brief van een zekeren Cheyne, vroeger in Transvaal, en in de „Transvaler" is een stuk overgenemen uit den brief van een Afririkaansohe vrouw in Chubut nan haar zuster en zwager in Zuid- Afrika. Zij schrijft o.a. „Julle kan bly wees dat jnlle niet hierheen gekom is. Al watgezegd heeft is leugens. Ons is als honde behandel toen hulle ons geld eers had. De kost was te slecht voor een hond. Ons weet nie om wat te doen. Hulle stuur ons nog altijd verder. Terug wil hulle ons nie stuur nie. Ik heb gevraagd om mij terug te stuur, maar jy wordt weggejaagd als een hond, en kan de taal niet eens verstaanMaar mij ou zwager en zuster, ziet toch wat u voor my kau doen en mijn twee kinders. Help mij toch." In de twintigste eeuw De predikant der Hervormde gemeente te Heerenveen-Nijehaske predikt des zomers om de veertien dagen in het dorp Hasken- dijken, dat op een uur afstand gelegen is. Verschillende gemeenteleden uit Nijehaske wonen ook de godsdienstoefeningen te Has- kendijken bij en moeten dan heen en weer te voet gaan. Om het dezen gemeenteleden nu gemakke lijk te maken heeft de kerkeraad besloten op dien Zondag een motordiepst te openen tusschen Heerenveen en Haskendijken, uit sluitend voor de kerkgangers. (//N. R. Ot.//) Aanvaring. Woensdagmiddag om 4 uur werd op het IJ de tjalk //Dankbaarheid// door een motor boot aangevaren. De tjalk werd ernstig beschadigd. Van Weenen naar Londen. Met een extra-trein uit Weenen kwamen Donderdagmorgen te Vlissingen te 3.20 aan ongeveer 250 zangers, die met het s.s. Duitsch- land (een extra-'ooot) van de Stoomv. Mij. Zeeland te half vijt naar Londen vertrokken, waar zij eenige dagen zullen vertoeven en, bij gelegenheid der Oostenrijksche tentoon stelling aldaar zullen optreden. Schietproeven. De Zweedsche luitenant Bengt Boy heeft proeven genomen met eenige soldaten, om den invloed van het alcoholgebruik op de zekerheid van het schot vast te stellen. De proef werd genomen met snelvuur, 5 schoten in een halve minuut, salvo-vuur van 4 schoten en een langer proef van 50 schoten. Verschei dene proeven werden eerst zonder, daarna met alcohol genomen, ten slotte weer zonder alcohol. In den regel namen 6 schutters er aan deel, onder nauwlettend toezicht van onderofficieren. Bij alle proeven behalve die van 50 schoten, werd 20 a 30 minuten voor het begin 34 gram alcohol genomen wijn glas cognac) terwijl 's avonds te voren een even groote hoeveelheid punch was genomen bij de proeven 50 schoten werd minder ge nomen 27 gram, d.w.z. »/a L. bier. Er wérd geseholen op een baan van 300 M. Zonder uitzondering was na alcoholgebruik de uitkomst steeds een vermindering van trefzekerheid. Ook hier deed zich weer het eigenaardig verschijnsel voor, dat de schutters zelf meenden na alcoholgebruik, vooral bij snelvuur, beter geschoten te hebben dan anders. Het klimaat en de aardbevingen. In de Suganerbergen, met name in het Calamento-dal, zijn, blijkens een telegram uit Bozen, twee aardschokken waargeno men. Plotseling daarna werd het weder opmerkelijk warm. Burgerlijke ëland. Sommelsdijk. GeborenJan en Domis, zoons van Simon van der Vlugt en Leentje Schellevis. GehuwdJacob Leendert Auperlé oud 23 jr. met Maria Keijzer oud 25 jr. Stad aan 't Haringvliet. OverledenLeendert, oud 24 j. z. van Eliza Trommel en Adriaantje van Dijk. Pieter, oud j. z. van Dingeman Huizer en Lena Maria Koningswoud. Den Bommel. Geboren: Maatje Adriaantie, d. van A.Voshol en S. J. van Gelder. Elizabeth, d. van K. Kievit en H. van der Veer. Gehuwd M. Stam j.m. 21 j, en H. Vervloed. Dirksland. Geboren: Maatje Cornelia, d. v. Pieter Zoon en Hendrika Tamboer. Leendert z. v. Machiel van Dijk en Lena Maria van der Meide. Louise Hendrika, d. v. Leenderl van der Sluij» en Hen drika Nierstrasz. Gehuwd: Jacob Johannis Tioelja j.m. 25 j. en Adriaantje Kastelein j.d. 23 j. OverledenJohanna van der Schenk oud 84 j. echtg. van Jacob van Kassei. Leendert Amiraal oud 92 j. wednr. van Leentje Goemare. Cornelia van Possum oud 49 j. echtg. vau Cornelis van der Poel. Zuldland. Geboren: Maartje Jannetje, d. van F. Breedveld en M. MonsterLiedewij, d. van M. de Hoog en P. Vermaat; Krijn, z. van M. Zevenbergen en J. van Doorn; Coruelia, d. van M. Zevenbergen en J. van Doorn. (JGehuwdCornelis Kranenburg en Maria van der Wel, Jacob van Staalduinen en SaraQuispel, Hendrik Verheij en Maartje van der Wacht. Overleden: Leendert Weeda, oud 3 weken z. v. J. Weeda en W. C. v. d. Voorde; Een levenl. kind van het mannelijk geslacht van A. Wolters en J. van Meggelen Maria Oosthoek oud I1/, j. d. v. J. Oosthoek en A. van Hulst. Pietertje Ve» maat, oud 21 j. echtgenoote van M. de Hoog. ftlarktberictuen. Oude Touge, 25 Mei. Granen. Tarwe per Hl. f 6.75 a 7.10. Gerst per kilo a cent. Rogge per Hl. f4.80 a 5.40. Haver per kilo 7'/4 a 73/4 cent. Aardappelen i 5.50 a 6.per Hl. Ajuin t O.per 60 kilo. Boter f0.60 per pond. Eieren 3'/, oent per stuk. Botterdam, 28 Mei. Aardappelen. Zeeuwsehe Blauwen f2.50 a 2.75 dito Bonten f 0.a 0.dito Eigenheimers f 5.50 a 6.Dnitsche Roeden f 2.20 a 2.40. Friesche Blauwen f 4.75 a 5.20, dito Eigenheimers f0.— a 0.per Hl. Weinig aanvoer, weinig vraag. Meel. De vaste stemming bleef ook de afgeloopen week aanhouden, de meeBte merken worden ietshoo- ger gehouden. De omzet echter was van weinig betee kenis, daar men slechts voor behoefte koopt. Heden zeer stil doch niet lager. Granen. (Binneni.) Tarwe per 100 kg. f 8.25 a 9.25. Puike partjjtjes ook per 100 kilo f9.50. Rogge per Hl. f 5.25 a 5.75. Gerst was bijna niet ter markt. Haver per 100 kilo f0.a 0.—. Blauwe Erwten per Hl. f9.a 10.--. Witte Boonen per Hl. f10.a 13. Bruine Boonen per 111. f7.a 9.75. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 425 vette Runderen, 553 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 290 Schapen en Lammeren en 358 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 74, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 110, 2e kwal. 90, 3e kwal. 70 ct. Schapen le kwal. 84, 2e kwal. 76, 3e kwal. 64 ct. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 46, 3e kwal. 42 ct licht soort 40 a 42 oent. Alles per kilo. Handel duurder dan vorige week. Eieren. Zeeuwsehe f3.10 a 8.30. Overmaasche f3.40 a 3.60 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd: 1936 steen blauw,steen geel Hollandsch, 700 steen Groningsehen 764stoen wit Zeeuwsch. In het land ging tamelijk wat om en kon men 42 stuivers voor Blauw Hollandsch maken. Hier ter markt worden door de beëindiging van het seizoen de aan voeren kleiner. Maandagmorgen was geen bijzonder goede kwaliteit aangevoerd zoodat slechts van 28/34 stuivers voor blauw kon besteed worden, "Wit Zeeuwsch bracht 30/34 stuivers op, terwijl Groningseh van 38— 42 stuivers opbiacht. Amsterdam, 28 Mei. Aardappelen. Friesche Bonten f4.a 5.dito Borgers f 1.50 a 2.,50 dito Blauwen f5. a 5.70. Gelderache Blauwen f 2.a 2.60. Zeeuwsehe Blauwen 11.10 a 1.60. Eigenheimers fl.a 2.— per Hl. Malta's 9 a 13 cent per kilo. Aanvoer 6 ladingen. Vee. Aangevoerd 546 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 64 a 68, Se kwal. 54 a 60 cent per kilo. 135 Melk- en Kalfkoeien f120 a 280 per stuk. 96 nuchtere Kalveren f7 a 14 per stuk. 74 Schapen f 20 a 26 per stuk. 952 Lammeren f 10,50 a 12,per stuk. 573 vette Varkens, (Holl.) le kwal. 46 a 48 cent, 2e en 3e kwal. 44 a 45 cent(Overz. en Geld.) le kwal. 46 a 48 ct., 2e en 3e kwal. 43 a 44 ct. per kilo Granen. Niet genoteerd. Edam, 26 Mei. Kaas. Alhier waren aangevoerd 34 wagens Kaas, wegende te samen 7307 kilo. De hoogste prjjs was f 29.per 50 kilo. De Heer en Mevrouw VAN DER SLUIS-Nierstrasz geven kennis van de geboorte van hunne dochter De diepbedroefde familie en verloofde E. TROMMEL. A. TROMMEL-Van Dijk. H. TROMMEL. P. TROMMEL-Arknsman. J. TROMMEL. Ca. DRIESPRONG Fd. Stap aak 't Haringvliet, 27 Mei 1906. Terstond of met 1 Juli gevraagd een bekend met boerenwerk en hoefbeslagP.G. Adres G. v. d. SLUIJS, Smederij, Dirksland. P. G. gevraagd, die goed kan ploegen en melken bij P. KOOIJ, IJweg, Haar lemmermeer. TE KOOP aangeboden een goed onderhouden Te bevragen bij JOH. KERN, West- dijk, Middelharnis. TE KOOP aan dein slooping zijnde 15 WOON- EN WINKELHUIZEN en eene VILLA te Delfs- haven (Rotterdam), alsplm. 500,000 Waal-, Rijn- en IJselsteen en 20,000 Dakpannen; 200 Raam- en Deurkozijnen; verder Balken, Binten, Planken, Porte-, Brisée- en andere Deuren, Dak ramen en Tegels, grove en fijne Puin, enz. enz., alles ter onteigening der R. E. T. Mij. Te bevragen op het werk bij GEBR. VAN SEUMEREN en W. SCHRAM. TE KOOP. Verschillende soorten ad f 1,25 per duizend. Adres: motto „Koolplanten" bij den Uitgever dezes. etn in goeden staat zijnde bij J. KORTEWEG Dz., Landbouwer, onder Ooltgensplaat. Tot Agent voor Overflakkee en Goe dereede van bovengenoemde veiling is aangesteld, en zijn alle inlichtingen te bekomen bij J DAMBRU1N, Dirksland. SIDARENDANDEL, Steeds voorradig een groote sorteoring prima zeer voordeelig in prijs, mede per kistje van 50 en 100 stuks. kunnen ze ten allen tijde tegen denzelfden prijs als aan de fabriek betrekken, franoo thuis, zoowel bij kleine als grootere bestelling. Beleefd aanbevelend. Wie zijne huizen, inboedel enz. wil assureeren, vraagt dan eerst bij den Agent van de 's Hertogenbossche Maatschappij. J. L. ARMSTRONG. SOMMJSLSDI.IK. OUDE TONGE. Het beste adres voor Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wijnen, Likeuren, enz. enz. Lage prijzen. Wederverkoop er s rabat. EXPEDITEUR, ROTTE1IDA1I. beveelt zich beleefd aan voor het verzen den van naar Engelsche en Fransche Weekmarkten en verder alle Expeditiën naar Binnen- en Buitenland, tegen de billijksfe prijzen. schreven mijn concurrenten, omdat ik de eigengemaakte verkoop tegen spotprijzen, maar laat hen stil roepen en blijf er steeds mee voortgaan. Een ieder koopt bij Kipstraat 84, BOTTERDAM. voor fabrieksprijzen. Ontvangen een groote voorraad Kinderwagens vanaf f 9,50. Bij aankoop van Peru-Guano gelieven verbruikers te letten op ons fabrieksmerk: waarvoor wij alleen onze echte opge loste Peru-Guano No. 1 garandeeren. Verkrijgbaar te Hirksland bij Centrale GuanofabriekenRotterdam. "Weder voorradig de bekende ondanks de verhoogde leaerprijzen) tegen de bekende prijs onder dezelfde voorwaarden.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3