I Tuin- eis JLandtsouw. Vraagbaak. Plaatselijk IVieuws, Ingezonden Stukken. VisscherU Rechtzaken. Gemengd nieuws. geneeskundigen, die scherp de inenting veroordeelen haar een ramp noemen de oorzaak van tallooze ziekten en komt op tegen den Staatsdwang, die den mensch dwingt om zich aan zulk eene, in alle opzichten zeer gewaagde, kunst bewerking te onderwerpen. Nieuw zijn de mededeelingen van den ongenoemden schrijver niet wie een weinig tehuis is in de lectuur over de vaccinatie, weet wat hier verhaald wordt, en toch is het goed dat deze dingen in ruimen kring bekend worden. Want ook hier zuchten wij onder den inen- tingsdwapg, en de vrijzinnigheid, die vol eerbied het hoofd buigt voor de meer derheid der medici, zal ons voorloopig van dien dwang niet afhelpen. Toch ontwaakt in steeds meerdere kringen het verzet tegen het van staatswege opleggen van deze kunstbewerking, en dat is gelukkig. Daartoe kan het bedoelde geschrift on getwijfeld het zijne bedragen. Zedelijke plichten. De Gooische Ct. betoogt, dat het geven van wetskracht aan zedelijke plichten, hoe wel soms noodig, schaduwzijden heeft en dat het vaak moeilijk is de juiste grens aan te wijzen. Onder meer schrijft het blad Wil men maar steeds zedelijke verplich tingen dwingend voorschrijven, dan gaat het mooie er spoedig af. Wij menschen zijn wel zoo onvolmaakt, dat het volbrengen van een hoog zedelijken plicht op ons toch altijd een goeden indruk maakt. Er wordt in een huisgezin een dienst bode ziek, erg ziek. De vrouw des huizes laat den dokter komen. Zij verpleegt het meisje als een moeder, zorgt voor ver sterkende middelen, in een woord, rust niet voor zij weet dat de kranke alles ontvangt wat zij noodig heeft. Gebeurt dit in een dorp, dan zal men er spoedig over hooren spreken. De ouders van de dienstbode vertellen met groote dankbaarheid wat die vrouw of mevrouw aan hunne dochter heeft gedaan. En overal is waardeering. Zulk een voorbeeld trekt. Er is in dat dorp waarlijk een zedelijke winst verkregen. Maar nu wordt het anders. De wet schrijft dwingend voor gij moet uw dienst bode behoorlijk verplegen Er wordt in een huisgezin een dienst bode ziek. Erg ziek. De vrouw des huizes laat den dokter komen, die al dadelijk denkto, die menschen kunnen het wel betalen. De vrouw des huizes verpleegt het meisje als een moeder, zorgt voor versterkende middelen enz. Laat nu eens iemand tegen de ouders zeggen wat zorgt die vrouw goed voor uw kind, hé Tien tegen een dat het ant woord luidtnou, dat zal ook wel te pas komen; de wet zegt het immers. En een ander komt met de opmerkingals de wet het niet voorschreef, dan zou er ook wat van komen Och, wij denken in het gewone leven gaarna zoo slecht van elkander. En het wil er bij ons vaak niet in, dat iets, waartoe wij wettelijk gedwongen worden, ook voor ons een zedelijke plicht is, die wij zonder de wet ook hadden gevolgd. Koud en hard ziet men nu aan, wat eertijds waarlijk oud-vaderlijke* zorg heette. De wet zegt het immers. En dan is 't nog de vraag, of men wel tevreden is. Als de vader van het meisje socialist is, dan kan het al gauw zoo ver zijn dat hij zegt: is dat nu behoorlijke verpleging? Als mevrouw zelve ziek was, zou ze 't nog wel beter hebben. Allicht is er toch iets aan te merken. Zoo is in dat dorp juist door het dwingend voorschrift de zedelijke winst te loor gegaan. Gaan wij zoo voort met al maar de zedelijke plicht om te zetten in dwingende bepalingen, dan dreigt het gevaar, dat het leven zoo koud en hard wordt als een steen Gij doet wel nu ja, de wet zegt het en de politiestok dreigt. Maar als ge maar even de kans ziet om het gebod te overtreden Daar moet iets anders zijn dan een wets artikel, dat ons dringt onzen zedelijken plicht te doen Het is toch maar een moeilijke zaak een regeling te treffen voor sociale toe standen. Schrijf het maar in de wet, zegt de socialist en de vrijz.-democraat roept het hem na. Bepaal maar gij zult dat doen en gij moet zoo handelen, ot anders En dan zijt ge er immers. Och arme Gij zult uw diensbode behoorlijk ver plegen, of anders bepaal maar een straf. Gij zult behoorlijk verplegen. Wel ja, dat ruimt een bed in, dat geeft precies op tijd het medicijn, dat vraagt ook precies op tijd of de zieke iets gebruiken wil precies naar de wet. Daar ont breekt geen lettertje aan. Maar toch ontbreekt er alles. De zieke voelt hetdaar is geen liefde, geen toewijding, geen innig mededoogen. En daarom wordt de wettelijke behoor lijke verpleging zoo onbehoorlijk moge lijk. We zijn voor sociale wetgeving, maar vergeten toch niet dat de wet ter waar- lijke verbetering van de maatschappelijke toestanden zoo weinig kan doen.* fNederlander Vrijzinnigen onderling. Het is niet al >pais en vree*, niet al rozengeur en maneschijn tusschen de twee gelieven de Unie liberalen en de vrijzin nig-democraten. Het liefelijk verbond, gesloten bij de stembus heeft niet weggenomen, dat er ras krakeel en ruzie is ontstaan. Een van de leiders der vrijz. dem., prof. Treub, is, zonder er doekjes om te winden tegen de. volgelingen van Borgesius komen uitvaren en is er zelfs rond voor uitgekomen, dat hij den oud-liberaal Van Houten stelde boven »den grooten zwijger.* Prof. Treub sprak zelfs van >de troe belheid der in Borgesius verpersoonlijkte politiek der Liberale Unie.* Maar desalniettemin Wanneer er weer verkiezingen in aan tocht zijn, zal men kunnen zien, hoe de zelfde vrijz. democraten, aan alle troebele politiek maling hebbende, zich en bloc eensgezind zullen verbroederen met en oud liberalen, en unie liberalen en socialisten, omdat zij nog steeds spoken blijven zien in het zoogenaamd Kuyper-regiem en in de »clericalen«. Een reden voor de rechtsche partijen tot nauwe aaneensluiting. In de „Boerenstand" Officieel Orgaan van den Nederlandsche Boerenbond van 25 Mei 1906lazen we de volgende „waarschuwing tegen DB FIRMA JUNGBORN TE ZUTPHEN. Vroeger reeds gaven wij in dit blad de samen stelling op van door deze firma in den handel gebrachte meststoffen en voedermeel, waaruit bleek, dat beide zoo goed als waardeloos waren. Thans blijkt ons, dat de firma ook nog in andere zaken doet. Althans in het weekblad „Floralia" komt eene advertentie van haar voor, waarbij brochures te koop worden aangeboden, handelende over verschillende ziekten, als Tuber culose, Suikerziekte, Rheumatiek, Epilepsie, enz. Wij hebben nu eens geïnformeerd naar die Vereeniging Jungborn en bevonden, dat de man, die zich Directeur daarvan noemt, is een zekere Bixleveud, wonende in de Halterstraat te Zutphen, voorheen een horlogemakertje, die nu met zijne vrouw in z.g.n. nieuw-malthusiaansche middelen handel drijft. De Vereeniging Jungborn heeft voor eenigen tijd rechtspersoonlijkheid aangevraagd, die echter geweigerd werd. Men trachtte aandeelen uit te geven om huizen te kunnen bouwen en eene soort kolonie te stichten, waar dan volgens de theorieën van 't ex-horlogemakertje hygiënisch zou geleefd worden. Al voor jaren kocht Bijleveld aan den Gorselschen Straatweg een stukje heidegrond, dat daarvoor bestemd schynt. Vermakelijk zijn de wijsheden door onzen heilkunstenaar ver kondigd. Het menschelijke lichaam bestaat vol gens hem uit 14 verschillende stoffen en die moeten uit de op zijn grond gekweekte planten en groenten komen. Daarvoor kunnen de kolo nisten, bij de Vereeniging Jungborn natuurlijk, meststoffen koopen, waarin die stoffen aanwezig zijn. De zaak schijnt gedreven te worden door Bijle- veld, zijn broer en een subaltern spoorwegbeambte. Bijleveld is vegetarier, lucht en zand-bader en schijnt 't genre „nachtlooper" na te volgen. Onze geleerde houdt zelfs lezingen over Natuurgenees kunde 1 Of er aandeelen geplaatst zijn in de grootsche onderneming, konden wij niet nagaande geheele zaak wordt zeer geheimzinnig behandeld en vooral 't geldelijk beheer van de Vereeniging Jungborn is raadselachtig. Wij zijn er eens heen gewandeld en zagen wel, dat er daar of er bij huisjes worden gebouwd. Aan hen, die soms vertrouwen stellen in deze zaak, zouden wij aanraden om vooraf eens goede informaties bij de politie in te winnen. Dat wij in 't manneke een kwakzalver herkend hebben, is wel te begrijpen en daarom zullen wij zijne gangen blijven nagaan en zorgen dat hij de wetten op de uitoefening der geneeskunde niet straffeloos zal overtreden. Het Geillustreerd Weekblad „Floralia" zal, zeker in het belang zijner abonné's en lezers handelen, door voor 't vervolg reclames voor die „Nieuwe onfeilbare methodes" door de firma Jungborn ingezonden, te weigeren. 't Bovenstaande is in de eerste plaats een wenk voor de lezers van „Floralia" en in de twéede plaats ook voor hen, die andere bladen onder de oogen krijgen. We meenden goed te doen, het over te nemen, daarbij handelende in 't belang van velen. M. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaat6t Antwoorden of mededeelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 948. Hoe lang broedt een gans 949. Is Bordeauxsche pap sterk vergiftigd f Antwoorden en mededeelingen. 946. Zwavelzuurkoper 't zelfde als koper vitriool Ja. De eerste naam drukt duidelijk uit, dat 't een verbinding is van zwavelzuur en koper en de laatste ook. Want vitriool is een andere naam voor zwavelzuur. Wegens zijn dik vloeibare toestand wordt 't bedoelde zuur ook wel vitrioololie genoemd. 947. Waar Aralia zaden te koop zijn In de prijscourant van Turkenburg te Bodegraven lees ikAralia Sieboldie bekende schoone kamerplant, per 100 zaden 20 ct. Aralia zaad wordt in begin April verzonden en moet ter stond gezaaid worden. De Firma Zwaans te Enkhuizen biedt aan „Aralia Sieboldie" (half April leverbaar) 36 ct. per pakje. Dus zal de geachte vrager ook wel bij andere handelaars terecht kunnen. Sommelsdijk.* De TelefooD, waar menigeen zoo reikhalzend naar heeft uit gezien, is thans gereed. Het net van draden is bepaald een stads gezichtje, en geeft den indruk van leven en vertier. De volgende firma's zijn daarbij aange sloten en hebben de volgnummers als hier onder vermeld de Gast Zoon Sommelsdijk No. Middelharnis Boekhoven Café Hanson Hotel Meijer J. J. Nipius L. Gouswaart Hotel Spee M. de Haas 2 Van Oudgaarden Middelharnis J. C. Born 2 Sommelsdijk 2 1. 2. 3. 4. 5- 6. 7- 8. 9- 10. r t. r 2. 13- 2 t4. 15* 2 1 6. 17. gemaakt de Ruiter 3. Kolft Zoon 2 A. A. Mijs Sommelsdijk Cafe Hanson Middelharnis Flakk. drukkerij J. L. Slis 2 Mevr. Korteweg-Overwater id. Bij publicatie is bekend dat de Landweerwet is aangevuld met een nieuw artikel nopens het toekennen van vergoeding aan de achterblijvende familiebetrekkingen van dienstplichtigen der Landweer en het verleenen van ontheffing van den werkelijken dienst. Met het oog op het (hier en daar) sporadisch voorkomen van pokken zal de Gemeente geneesheer Dr. S. Knops alhier ten zijnen huize gelegenheid geven tot kos teloos inenting en herinenting en wel op Maandag 28 en Dinsdag 29 Mei en Vrijdag r Juni a s. telken dage des avouds ten 8 en 9 ure. Door de Gemeente-politie is proces verbaal opgemaakt tegen C. v d. T. huis vrouw van J. N ^alhier, wegens diefstal van geld ut de toombanklade bij J. van R. alhier. iHiddêlharnis. De laatstgehouden ver gadering op Vrijdagavond jl. van de Chr. Jongedochtersvereeniging »Bidt en Werkt* had een ongewoon, doch voor de leden zeker niet minder aangenaam verloop. Een harer leden die ondertrouwd was, onthaalde 4e geheele vereeniging. De vergadering droeg dan ook een echt feestelijk karakter en ook het vergaderlocaal was hiermede eenigzins in overeenstemming, daar men eenige eenvoudige-versieringen daarin had aangebracht. Dat zulk een variatie in het vereenigingsleven den leden niet onwelkom was zal ieder begrijpen. Vrijdagavond wilde H. B. over een paaltje springen, doch sloeg daarbij voor over met het ongelukkig gevolg dat hij een arm brak. Zaterdag had de dienstbode van H, een ongewenscht frisch bad, doordat zij van het plankier uitgleed en in de Sommel- dijksche haven terecht kwam. Daar men het ongeval spoedig bemerkte, kon men haar tijdig uit haar gevaarlijke positie redden. De pogingen in het werk gesteld om de in het Aardappelgat gezonken bag germachine te lichten zijn met den ge- wenschten uitslag bekroond. Zaterdagmiddag was naar wij vernemen het werk voltooid. Zaterdagavond werden een paar op het Hoofd werkzaam zijnde personen, die te veel aan Bachus hadden geofferd, en tengevolge daarvan wat al te luidruchtig waren, door de politie opgepakt en een nacht kosteloos logies verschaft onder het raadhuis. Zaterdagmiddag gaf P. v. d. B., het zoontje van J. M. die iets deed of tegen hem zeide, wat hem zeker niet aanstond, zulk een klap met een emmertje op het hoofd, dat een hevig bloedende wonde ontstond en de hulp van den geneesheer moest worden ingeroepen om deze te ver binden. Zaterdagmiddag geraakte J. F. door het uitglijden in de Kaai te water. Ge lukkig was J. v. G spoedig ter plaatse en mocht hij het genoegen smaken hem spoe dig op het droge te brengen. -- Gepubliceerd en gedurende 1 4 dagen ter gemeente-secretarie voor ieder ter in zage neergelegd, is de herziene lijst be vattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onder houd van het krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner naar gelang van de beschik bare ruimte zijner woning, en van de ge bouwen en getimmerten voor stalling bruik baar geacht wordt, daarin te kunnen voorzien. Stad aan 't Haringvliet. Tot dijk graaf van den polder »Nieuwe Stad* is gekozen de iste candidaat nl. A. Braber P zn. Op de harddraverij te Rotterdam is de 2e prijs groot f50 gewonnen door den 4 jarigen hit van den Heer L. Moelker alhier. Den Bommel. Heden 28 dezer is een postduif gevangen welke aan iedere poot een ring had gemerkt 26 en 4403. Oude Tonge. Bij publicatie is bekend gemaakt den uitslag van de voorjaarsstieren- keuring. Zie verder aanplakbord en de logementen J. C. Waare en Wed. G. Kanters. Dirksland. De vrouw van Johs. de Man had Zaterdag het ongeluk, van een ladder te vallen, waardoor zij haar arm brak. Bovendien bekwam zij nog een wonde aan haar hoofd. Jongelingen boven de 16 jaar, die deze winter deel wenschen te nemen aan het voorbereidend Militair onderricht, kunnen zich daarvoor aanmelden tot den 25 Juni ter gemeente Secretarie, des v.m. van 9 tot 12 uur. Herkingen. Tot het bijwonen der voor bereidende militaire oefeningen te houden in den a. s. winter alhier hebben zich 15 personen doen inschrijven. Stellendam. Bij besluit van Burg. en Weth. zijn de personen van Leendert Klink Frans van Oostenbrugge Joh.zn en Dirk Zaaijer Dzn. alsnog op de kiezerslijst 1906 1907 geplaatst geworden. Hoedereede. Voo»ien van 27 hand- teekeningen, is het navolgend adres uit deze gemeente verzonden Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat te 's Gravenhage. Geven met gepaste vrijmoedigheid te kennen ondergeteekënden, allen inwoners der gemeente Goedereede, provincie Zuid-Hol land, en wonende aan het z g. havenhoofd onder die gemeente dat sedert onheuglijke jaren de verbin ding van de kom der gemeente Goedereede met het havenhoofd, zoowel voor voetgan gers als voertuigen heeft plaats gehad over den berm loopende langs den voet van den z.g. Kinderdijk dat sedert een paar jaren die verbinding voor het publiek verkeer, vooral per as, feitelijk afgesloten is geworden door het plaatsen van enkele palen vanaf het haven- boord lot aan den voet van den dijk in de nabijheid van de z.g. Batterij dat h-t toch van algemeene bekendheid is, dat bedoelde toegangsweg bij Uwer Excellentie's departement in onderhoud is en nog dit" jaar bezanding daarvan heeft plaats gehad van ongeveer vier Meter breedte, vanaf den voet van den dijk dat zij thans bij ziektegevallen bij nacht of ontijden gehouden zijn, per as eenen omweg te maken en nog wel langs onge baande wegen, hetwelk bij duisternis met gevaar gepaard gaat dat die staketsels ook voorde scheepvaart, wanneer bij duistere nachten vaartuigen door paardenkrachten van of naar het havenhoofd getrokken moeten worden, zeer hinderlijk zijn dat ook uit 's Rijks middelen ruim een jaar geleden is aangelegd een klinkerpad van ongeveer 525 Meter lengte, loopende vanaf het havenhoofd tot aan de kruin van den Kinderdijk, hetwelk hen ook in hunne opinie versterkt, dat die weg aldaar ook tot het openbaar verkeer behoort redenen, waarom zij zich tot Uwe Excel lentie durven te wenden met het bescheiden verzoek, dat Uwe Excellentie een grondig onderzoek, zult willen laten instellen naar de juistheid eu het vertrouwbare van het hiervoren aangegevene en naar bevinding wel maatregelen zult willen doen nemen, dat de weg, loopende langs den voet van den Kinderdijk, die zoovele jaren voor het publiek verkeer, zoowel per as als te voet, geopend is geweest, niet eigenmachtig daaraan wordt onttrokken door de plaatsing van zeer hinderlijke palen en tot wegruiming daarvan last zal worden gegeven. 't Welk doende, enz. Goedereede, 23 Mei 1900. De milicien-verlofganger J. Kuijper, vertoevende te Abcoude, der lichting 1899, dienende bij het 11de Reg. Inf. is tegen den 6 Augustus a.s. naar zijn garnizoen te Ede in werkelijken dienst opgeroepen. De gelegenheid tot herijk van maten en gewichten zal opengesteld worden in de Gemeentelijke Bewaarschool op Donderdag 19 Juli a.s, des voormiddags van 912 en des namiddags van 1 3 uur. Voor het vervoer van de benoodigde grint voor den grintweg onder deze gemeente is het minst ingeschreven door J. van Heest Hzn. ad f 0.45 per M3. Als bewijs van de schade, die aan de landbouwgewassen is berokkend,- diene, dat sommige landbouwers reeds bezig zijn, de verwoeste velden om te ploegen, teneinde ze alsnog te bezaaien met suikerbieten. Andere leven in afwachting, of van de getroffen gewassen nog iets zal terecht komen. De op 22 Maart jl. vastgestelde Kie zerslijst voor het jaar 1906/07 blijft, zooals deze thans luidt, tot 15 Mei 1907 van kracht, behoudens veranderingen door rech terlijke uitspraak of aanteekening aangaande schorsing. Voor jongelieden, die deel willen nemen aan het voorbereidend Militair On derricht gedurende de wintermaanden, be staat dagelijks gelegenheid zich daartoe voor den ió Juni a s. ter Gemeentesecretarie aan te melden. Ouddorp. Melden wij de vorige week, dat de Heer A. de Kluiver zijne betrekking als uitvoerder bij 's Rijks werken te Goe dereede zal nederleggen, thans kan worden gemeld, dat hij van zijn plan is teruggekomen wijl er door den aannemer der Rijkswerken te Gosdereede prijs op wordt gesteld, den Heer De Kluiver als uitvoerder te behou den. Spijkeuisse. Alhier is overleden de heer W. van der Linden, die sinds 35 jaar zitting had in den gemeenteraad, se dert een aantal jaren was hij wethouder, de rechterhand van den burgemeester. In verband met een en ander zal den 7 Juni a.s. een gemeenteraadsverkiezing moeten plaats grijpen. Antirevolutionairen komt ge trouw op Zoo er ooit eenige kans bestaat is het nu In de raadszitting van Zaterdag j.l. zijn benoemd tot ambtenaars van den Bur- gelijke Stand de heeren P. van Santen raadslid, en C. L. Berghout, klerk ter se cretarie. Verlofgangers der Nat. Militie zijn tegen den i8en Juni a.s. te Brielle opgeroepen ter houding van een inspectie over de uit rustingstukken bij het »met grootverlof- gaan* meegenomen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Kennisgeving. Mynheer de Redacteur Beleefd verzoeken wy, bestuursleden van de veldarbeidersvereeniging bier ter plaatse u een plaatsje in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat onzen oprechten dank. H.H. landbouwers en arbeiders uit deze gemeente die, niet onze openbare vergadering van 1.1. 21 Mei hebben bezocht, deelen wij langs dezen weg het volgende mede, nl. de kennisgeving, die wij aan het bestuur van den boerenbond hebben gericht, waarvan de inhoud is als volgt Geachte landbouwers! Namens de veldarbeidersvereeniging „Streven naar Verbetering" geven wij eerbiedig te kennen, dat de arbeiders u dezen zomer de vraag zullen doen, om het gras snijden f 1,(zegge een gulden per gemet) te kunnen ontvangen. Wij zijn er van overtuigd, dat dit niet als woeker kan geboekstaafd worden, want als zij het gras redelijk willen snijden, kunnen zij niet meer afwerken dan twee gemet per dagdus is dan hun loon f 2,Bovendien heeft de boer hier geen schade van, omreden het gras beter kan gesneden worden, 't geen nu veel te wenschen overlaat. Verder zullen zij met Sint-Jan, zijnde 24 Juni f 1,10 inplaats van f 1,daggeldvragen. De heeren landbouwers znllen zich nog wei kun nen berinneren, dat vroeger na den oogst het daggeld ook f 1,10 was. Vandaar dan ook, heb ben wij de meeste verwachtingen, dat deze vragen door u, heeren landbouwers zullen worden inge willigd. Wij weten zeer goed, dat de vereeniging waarvan gij het bestuur uitmaakt, geen Coöpe ratieve vereeniging is, die zich met loonkwesties bezig houdt, maar aangezien de landbouwers altijd met bet sprookje voor den dag komenals een ander het geeft, dan geef ik het ook," zijn we verplicht, deze kennisgeving bij ulieden in te dienen, waarna jelui 't gezamenlijk kunnen be spreken. Ziet, arbeiders! van Oude Tonge, hoe lakseh gij u ook houdt, met nog niet eens de vergaderin gen te komen bezoeken, wat aldaar ia uw be lang gesproken wordt, hebben we nog den moed u het langs dezen weg aan 't verstand te bren gen. Wij zouden het u arbeiders, niet kwalijk kunnen nemen, indien deze vereeniging op anar- chistischen grondslag was gebouwd, maar dat weet gij allen. Toch velen hebben de vergadering van den heer D. de Klerk, lid der Tweede Kamer, ge houden begin Februari 1906 bijgewoond, die u allen zoo op 't hart heelt gedrukt, lid te worden van een vereeniging die van Maatsohappelyken aard is, waar in geen politieke of godsdienstige geschillen worden opgelost, maar alleen uitgaat, om onzen toestand te verbeteren. Daarom arbei ders 1 roepen wij u toe: wordt lid van deze ver eeniging het is ons aller belang. De contributie zal u den nek niet breken, zij is slechts 20 cent per jaar, en eenmaal zullen wy dan kunnen uit roepen „wy leven en streven voor elkander", waar noch boer, noch arbeider schade van heeft, maar vruchten van zal plukken. Hiermede zullen wij het er bij laten, in de hoop levend, dat, als we weer eene vergadering beleggen u allen tegenwoordig zult zijn, waaruit ge dan de con clusie zult kunnen trekken, dat wij u met dit gesehryf niet hebben bedrogen. KS Oude Tonge. J. DE BERG. P. LUIJENDIJK. Middelharnis. Te IJmuiden zijn binnenge komen de vischsloepen besommingen »Hendrika Adriana* st. H. Jordaan f380 »Zeemeeuw« J. de Koning 340 2>Toekomst« Joh.de Waard 230 »Luctor et Emergo* W. v. d. Hoek 250 Failissementeii. Geëindigd is het failissement van J. Ra- zenberg, winkelier in glas- en aardewerk enz. te Sommelsdijk. Een gevaarlijke vergissing. Te Heusden kwam een buitenman in een winkel, waar hem na gedane zaken een glas bier presenteerde. De man liet zich een glas bier brengen en toen hij een teug genomen had, maakte het de opmerking, dat het bier zoo'n vreemden smaak had. Toen bleek, dat men hem een glas corbolwater had inge schonken. Direct moest geneeskundige hulp worden gehaald om des mans maag leeg te pompen. Nog goed afgeloopen. Op Hemelvaartsdag, 's morgens half zes, liep te Nijkerk bij het rangeeren een goede rentrein met zooveel kracht tegen de stoot- blokken, dat deze werden verbrijzeld en een tweetal wagens over de straat tot het nieuw gebouwde deel van het station reed. De zij muur van de goederenloods werd met de buffers doorboord en de muur op verscheidene plaatsen belangrijk gescheurd Een der wagens werd zwaar beschadigd. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor en het verkeer werd door het ongeval niet belemmerd. Een gestrafte aardigheid. Een zwerm bijen had zich Donderdag op den Zuidwal in Den Haag in een boom ver zameld. Een jongen had de aardigheid om met een plank tegtn den boom te slaan met het gevolg, dat al de bijen op hem afkwamen, en hem het gezicht leelijk toetakelden. //(Vad.)ff Een trouw huisdier. Eene koe van een veehouder te Binnen- wijzend (N.-H.) heeft zich des nachts van een ketting weten los te rukken en is toen teruggeloopen haar vorigen eigenaar te Zwaag- dijk, die het dier een paar dagen te voren had verkocht. Door den trein aangereden. Vrijdagochtend, circa half tien, werd tus schen Laster en Glane, in de nabijheid c'er stopplaats Essenhuis bij Oldenzaal, een doove man, H. G., oud 65 jaar en wonende te Laster, door den trein overreden. Hij kreeg verwondingen aan hoofd, linkerhand e,n rech terbeen. Onmiddelijk werd geneeskundige hulp ontboden. De doctoren konden consta- teeren, dat de wonden niet levensgevaarlijk zijn. Een onvoorzichtige fietsrijder en een eigenzinnige boer. Hoe dijkwijls fietsrijders ook gewaarschuwd worden, niet naast de tram te rijden, alleen uit lust om die tram //bij te houden//, toch worden herhaaldelijk nog personen slachtoffers van deze gevaarlijke wedstrijden. Hemelvaartsdag bliksem meisjes 't kleed de linki heeft 0 gewoed, gericht. Bij Almelo Vrijdag wonder heeft n koppen normaa zich an

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2