VERLOTING Advertentiën. Dankbetuiging. m - L. YR0EGI1EWEIJ Wz, - PAARDENMARKT W. BOEKHOVEN - SOMMELSDIJK. €itl#*SAiPE¥£l Heclitxaken. Gemengd lieinvs Harkt berichten. ÏOO a ISO 14ub. Helers grint van - 1-4 cfl. grootteen goed gewassctien. Burgerlijke (Stand, Berk en School. A. M. van Dorsser, BOERENKNECHT festdül, - - - Middelliarnis. Schilderij- en Portretlijsten. Plaatsing van Adverteitiën VARREN, uoud Zilver Koralen en Horlogiën. DAVID HARTQGrS Jacz. D1RKSLAND Paarden, Landbowpreedscliapen enz. enz. Ds. M. H. A. van der Valk Nederlandsche Crediet- en Deposito-Bank. Gevestigd to ROTTER RAM. Prima gegarandeerde CHILI SALPETER voor f 13,40 |)Ci* ÏOO 14aio. Verkrijgbaar bij NV. VAN DER LINDE Jr., Dirksla nd. gewezen worden, dat onze strijd niet gaat tegen personen, maar tegen beginselen. Zien we dan op ons eiland rond, dan zijn nog slechts 5 van de 13 dorpen voorzien van eene Chr. School. Is dit in overeenstemming met de bevolking, waarvan de groote meerderheid voor de rechterzijde kiest? In dit opzicht moeten we zeggen: „Eere aan de bewoners van Ouddorp!" Dat deze gemeente overwegend orthodox is, blijkt uit de scholen zeer helder. De Openbare School telt namelijk 4 Onderwijzers e n de Chris telijke zeven. Minder verblijdend is de toestand hieromtrent te Middelharnis en Sommelsdijk. Ja, de beide grootste dorpen van ons eiland hebben tezamen dan wel ééne Chr. School, doch die behoorde minstens 2 maal zoo groot te zijn. Wat men ook moge inbrengen tegen eene School met den Bijbel, de redenen zijn doorgaans van weinig of ondergeschikt belang, terwijl men zijn godsdienstig standpunt en ook zijne belofte, bij •den doop vooronze kinderen afgelegd, verloochend. Letten we nu nog even op de dorpen, waar de laatste tijden meer werking ontstond voor het oprichten eener Chr. School. In dezen hopen wij ook, dat het niet zoo heel lang meer bij spreken, beraadslagen en wenschen zal blijven, maar dat men, naar het voorbeeld van onzen Prancke, eens handen aan den ploeg zal slaan. Naar ik vernam zitten in de commissies niet allee» ontwikkelde en volbloed-ant.rev. man nen, maar ook eenige bemiddelden, doch tot- heden hoorde ik nog van niemand, dat hij met «en flinke som dat nuttige doel nabij wilde ko men. Men mag klagen over een schralen tijd, doch er is geld volop in Flakkee, (ook on der onze mannen) dat wel blijkt, als er lande rijen of huizen verkocht worden. De gierigheid, of laat ik liever zeggen de „mammon", houdt de beurzen gesloten, opdat des Heeren werk belem merd zou worden. 't Spijt me, dat ik het hier moet inlasachen, doch het is waar dat onze tegenstanders vaak meer voor hun doel over hebben als wij voor het onze. Bij sommige gelegenheden is het vaak armzalig, hoe ellendig karig rijke lieden zich kunnen aanstellen, en zich, als het op offeren aankomt, in de laagste rijen rangschikken, ter wijl ze toch belijden, met een alwetend God te doen te hebben. En wie zouden nu op den weg van Chr. in richtingen zeker de eersten behooren te zijn? Natuurlijk de predikanten; konden zij de stich ting niet metterdaad uitvoeren, dan zouden toch hunne woorden veel te weeg brengen, doch de meesten hunner zijn meer tegenstanders dan voorstanders. Men mag deze uitdrukking soms eene gevaarlijke beschuldiging noemen, doch ik wil er nog dit aan toevoegen, dat erin de meeste dorpen van ons eiland reeds lang een Chr. school zon bestaan hebben, als de leeraars het beslist gewild hadden. In dezen komen we weer met g«en vleitaal voor uwe aangezichten, maar noe men de handelingen van zoodanige herders eene verloochening van hun ambt en een gemodder met de beginselen. Ik zou hierbij ook kunnen vragen, hoe de kerkeraden zich in zoodanige gevallen gedragen ten opzichte van een leeraar, die tegen zijne roeping strijd, als hij niet met alle macht wil meewerken, opdat de aarde vol worde van de kennis des Heeren 1 Zijn deze mannen-broeders dan maar blinde volgelingen of knikezels, om een valschen vrede te bewaren? Moet eene hoogstnoodige zaak nu nagelaten worden, omdat een of meer personen niet meewerken? Voor vele godsdienstige mensehen, die tegen eene School met den Bijbel of tegen eene Chr. regeering zijn, weet ik met da Costa geen an deren haam uit te denken dan „kerkelijke libe ralen". We zeggen ten slotte nog dit, dat we vreezen voor eene grootere afzakking onzer Partij, als wij niet meer beslist voor onze beginselen uitkomen. Velen onzer komen zelden of nooit openlijk voor hunne beginselen uit, alsof ze zich voor Christus en Zijne zaak schaamden. Wat zijn wij en onze kind'ren van de wereld onderscheiden De zomer maanden zullen het weer toonen, als we de zege ningen des Heeren aan den duivel zien opofferen, bij name op de Kermissen, die reeds lang weg moesten en ook konden zijn, als de burgers het beslist wilden. Is dan onze godsdienst en boven dien de Groote Inst«ller ervan ons zoo weinig waard, dat we daarvoor geen moeite of eenige kosten of wat smaadheid om willen verdragen of getroosten, dan kunnen we de zulken, met het Woord in de hand geen zalige of vreedzame toekomst beloven. Dat de Heere door Zijn H. Geest het nog verandere, door in de dorre beenderen te komen blazen, is onze wensch. MiddelHAENia. H. v. n. MEULBN. stok gewapend langs den weg op, waarlangs het gezelschap moest gaan om het dorp te bereiken. Toen ontbrandde een gevecht en een der leden der vereeniging »Ons Genoegen« W. Van Rietschoten werd met den stok op hoofd en schouder geslagen. De jongens met hun door de zon ge bruinde gezichten ontkenden alles. Arie be weerde zelfs er niet geweest te zijn. Maar de getuigen hadden hem gezien. Etsch7 dagen gevangenisstraf. Tweede bedrijf. Zoo we van één der beklaagden uit de vorige zaak hoorden, was één der werken de leden van >Ons Genoegen* »hardstikke dronken* geweest. Maar de president zeide nu als menschen komedie moeten spelen, zullen ze toch wel niet zooveel drinken. Joa just menèr wél drinken. Bij het terugkeerende gezelschap waren ook personen, die met hun dames in een kap wagen hadden plaats genomen. Deze wagen was het eigendom van den landbou wer P. Monster. In het gevecht zou de 36 jarige arbeider W. M., woonachtig te Oostvoorne, de kap van den wagen hebben vernield onder 't gescheeuw der inzitten de boerenschoonen. Toen was de rijksveld wachter A. Haakman gekomen, doch deze had van M. een klap op zijn pols gekre gen, allesbehalve tot zijn genoegen. Bekl. ontkende ook. Eisch een maand gevangenisstraf. Hooggeachte Redactie Vergun mij door middel van Uw blad, het vol gende mee te deel«n: Den 19en April jl. werd te Utrecht een begin gemaakt met een Verband tusschen de Gerefor meerde scholen voor lager en voor meer uitge breid lager onderwijs in Nederland. Reeds een zestigtal scholen traden onmiddellijk toe. Thans is aan alle scholen met den Bijbel, die in den bekenden Unie-almanak voorkomen gezonden a. Een exemplaar van het Reglement voor dit Verband. b. Een circulaire tot inlichting. c. Een kaart ter invulling. Mocht nu een Sohoolbestuur deze stukken niet hebben ontvangen, zoo zal het de Commissie zeer verplichten door onverwijld daarvan kennis te geven aan ondergeteekende met opgave van het juiste adres. Per keerende post wordt dan het gevraagde verzonden. J. C. WTRTZ Czn. Winschoten, Mei 1906. Arrondlssements-Hecht bank (Kamer van Strafzaken.) Zifting van Dinsdag 22 Mei. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen J. K., 18 jaar, arbeider te Sommelsdijk, wegens mishandeling, tot f 10 boete sub sidiair 10 dagen hechtenis. D. B., 19 jaar, visscher en M. B 18 jaar, beiden te Stellendam, wegens mishan deling ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. Th. Van N., zó jaar, schippersknecht te Hekelingen, wegens vernieling, tot een maand gevangenisstraf. Plattelands tooneeluitvoering. In de herberg van het gehuchtje Tinte, in de nabijheid van Rockanje, zou de too- neelvereeniging »Ons Genoegen* van laatst genoemd dorp een uitvoering geven. Vroeger kon iedereen maar naar binnen loopen, doch de Rockanjesche dilettanten hadden het beter gevonden, de weinige plaatsen in de gelagkamer te laten bespreken. Na eenige minuten wist het geheele gehucht van dien maatregel te vertellen en de Tintesche boerenjongens besloten den lieven vrede te gaan verstoren, zoo ze niet binnen mochten. Ze mochten niet binnen en ze bleven tot 's nachts één uur voor 't loge ment hokken, totdat de leden der vereeni ging naar buiten zouden komen. Eindelijk was het laatste dansje gedaan en een 20-tal boerenjongens, w.o. de arbeiders J. Van de M., 22 jaar en A. Van de M., 20 jaar, beiden wonende te Rockanje en J. S., 18 jaar, te Oostvoorne, stelden zich met een Te Kiel worden vijf stoombooten gebouwd, die volgens het contract niet kunnen zinken. In tegenwoordigheid van vertegenwoordigers der keizerlijke marine, der Germaansche Lloyd en van Duitsche reederijen zijn proeven ge nomen met een stoomboot, die zoo zwaar ge laden was, alsof er 200 personen aan boord waren, terwijl het ruim vol gepompt werd. Het schip zonk, maar bleef nog 30 c.M. boven water. Geen zeeongelukken dus meer in de toekomst De Petersburgsche correspondent van de «Tribune» bericht, dat uitgewerkte plannen bestaan voor een militaire samenzwering tegen de Doema. De officieren der vier garderegimenten houden groote bijeenkomsten, waar voorgesteld wordt het gebouw der Doema te omsingelen, de leden in hechtenis te nemen en Trepof tot dictator van Rusland te maken. Daarna zou met den Tsaar afgerekend worden, die er niet toe wil overgaan de Doema weg te sturen. Watergebrek te Rotterdam. Een besluit, van hoogerhand genomen, be paalt, dat voorloopig in de dagen van stof en hitte, die aanstaande zijn, de straten en open bare pleinen te Rotterdam van des namiddags 12 tot 4 uur niet besproeid zullen worden van wege de gemeentereiniging. Dit schijnt zijn oorzaak te vinden, zegt de »N. R. Ct.,« in de gebleken mindere capaciteit van de waterleiding, wat reeds ten gevolge heeft gehad, dat het in de laatste dagen klachten heeft geregend van bewoners der allerhoogste verdiepingen over het totaal van water verstoken blijven. Door deze bepaling zijn de per uur betaald wordende straatreinigers en sproeiers, ongeveer 350 man, ten wille van hun bestaan genood zaakt, om in plaats van 7, tot des avonds uur te werken, alzoo bij avond inhalende de uren van gedwongen rust des middags. Wel dankbaar, maar Een resolute domineesvrouw in Sleeswijk- Holstein, dus meldt het Bremer Protestanten' blatt, wier echtgenoot ongesteld was, las op een Zondagmorgen (daar ook de koster verhinderd was, wordt er bijgevoegd) een preek voor. Zij ontving van het Kieler Konsistorium, aan het adres van haar man, den dank voor hare prijzenswaardige dienstvaardigheid, doch met de opmerking, dat men eene herhaling van zulk een optreden, hetwelk ten volle als een novum moet beschouwd worden, ongewenscht achtte. «(Herv.)« Uit een boom gevallen. Vrijdagmorgen was de kippenkoopman G. Neuteboom uit Zutphen op de Strooimarkt, te Deventer, bezig met het opkoopen van kippen, toen een kip ontsnapte en in een boom vloog in den tuin van Mevr. Nienwenhuys. Neuteboom klom op den tuinmuur en vandaar in den boom, dooh de tak, waarop hij vertrouwde, brak, ten gevolge waarvan N. achterover in den tuin viel. Ernstig verwond aan hoofd en rug werd hij op advies van Dr. Vroom per rijtuig naar Zntphen vervoerd, waar hij in het Ziekenhuis ter ver pleging is opgenomen. Wat ons te wachten staat. In een artikel van „De Vrije Socialist" (re- daoteur de heer F. Domela Nieuwenhuis) leest men KameradenDaar waoht ons een samentreffen met den vijand, daar wacht ons een groote slag. Wij zijn Zondag bijeen geweest te Utrecht, we hebben krijgsraad gehouden. En wij hebben het tijdstip bepaald, waarop de groote aanval za 1 beginnen. Den eersten Mei van het jaar 1908 zullen wij doen, wat onze Fransohe broeders nu reeds deden op den eersten Mei j.l.wij zullen nemen den 8 urendag. Acht uur werken op zjjn langst zal het zijn in fabriek, op de werkplaats en op het veld, aoht uur, nergens zullen wij langer werken. Eu wij moeten behouden hetzelfde loon als wat wij hebben bij een tegenwoordigen langoren dagliefst nog meer. De strijd zal bitter worden. Vau den moordaanslag te Leeuwarden Akke Kobus, het slachtoffer van den bekenden moordaanslag aan het Nieuwe Kanaal te Leeu warden, is Vrijdag in het academisch Ziekenhuis te Groningen door Professor Koch met gunstig gevolg aan den hals geopereerd. Haar toestand is zeer bevredigend. („Leenw. Ct.") NU reeds nieuwe llollaiidsche haring. Als een bijzonderheid wordt ons gemeld, dat het Stoomschip //de Koningin Wilhelminav der Logger maatschapijij directeur A. Hoogen- dijk Jzn. te Ylaardingen in 2 schoten reeds 39 ton nieuwe Hollandsche haring wist te bemachtigen. Wij zullen dit jaar dus reeds vroeg Hollandsche haring kunnen eten. Naar alle waarschijnlijkheid te beginnen met 1 September a.s. zal bij de Hollandia- Drukkerij te Baarn (uitgeefster van //Pro en Contra//) naast deze uitgave een nieuwe brocurenreeks het licht zien onder den titel //levensvragen//, een serie kleine, op zich zelf staande geschriften, waarin op beknopte populaire wijze door mannen van naam en van verschillende richting de voornaamste vraagstukken op godsdienstig, natuurweten- chappelijk en wijsgeerig gebied voor het denkend leekenpubliek zullen worden uiteen gezet. De bedoeling met deze uitgave is een weinig bij te dragen tot oplossing van de menigvuldige geeslesproblemen die de kinderen onzes tijds ook in 't midden der gemeen te beroeren. Medewerking werd o.a. reeds toegezegd door Dr. A. W. Bronsveld, Prof. Dr. P. D. Chantepie de la Saussaye, Prof. Dr. S. Cramer, Prof Dr. Is. van Dijk, Dr. J. Her derschee, Ds. It. J. W. Rudolph, Dr. A. J. C. Snijders, Prof. Dr. J. J. P. Valeton Jr, Prof. Dr. H. Visscher, Ds. P. B. Westerdijk. Een geval van bloedverg ftiging heeft zich voorgedaan in de gemeente Oudshooru, alwaar een landarbeider onder het werk een puistje aa.n het hoofd doorkrabde. Toen het gezicht begon op te zetten, begaf de man zich op last van den dokter naar het acade misch ziekenhuis te Leiden, waar hij binnen twee dagen overleed. Dinsdagochtend had te Bergen op Zoom bij de oefeningen der veldartillerie op het terrein Kijk in den pyt een ernstig ongeval plaats. Bij eene wending kantelde een caison der 2e batterij om, en twee miliciens raakten er onder bekneld. De een bleek een paar ribben gebroken te hebben, den ander was een been bijna afgekneld. De gewonden werden naar het hospitaal vervoerdde oefening werd voortgezet. (*Ned.") De Waal en de Maas zijn schrik barend gewassen. Langs beide rivieren zijn de lage uiterwaarden overstroomd en dat r- door is voor duizenden guldens hooigras verloren gegaan. De eerste jonge peulen zijn Woens dag op de groentemarkt te Haarlem aangebracht. Laaghartig. Woensdagnacht zijn te Oud-Beijerland van paarden van verschillende land bouwers, die in de weide liepen, de staarien tot op het been afgesneden. Van den landbouwer T. van 't Geloof alleen zijn 7 paarden van hun staarten beroofd. De politie doet onderzoek, tot nu echter zonder succes. Rotterdam, 28 Mei. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Koepeen Aar iappelen Zuring Spinazie Selderij Sla le soort Sla le Komkommers le soort 2e Radijs Pootnien Rabarber Asperges witte blauwe Aardbeien Aardbeienplanten f 3.50 a f 6.— per 50 kilogr. 0.05 0.03 0.10 0.60 0,50 6.50 3.— 1.30 0.— 0.— 0,26 0.17 0.42 0.09 0.— 0.07 0.15 0.— 0,90 0- 1.35 jo.- 0,32 0.24 0.61 0.— zak. mandje. dozijn. 100 stuks. 100 bosjeB. bos. n pond. stuk. Kieren. Op de Eierenveiling werden aangeroerd 23000 stuks eieren. Kippeneieren f 3.21 a 3.70 per 100 stuks. Eendeneieren 4.40 4.52 Ganzeneieren 0.0. Kalkoeneieren 0.0. Gouda, 23 Mei. Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 73 wagens. Men noteert: Goudsche le soort f27. a 28.2e soort f 24.— a 26.—, zwaardere f 29.a Noord-Hollandsche fHandel vlug. Delft, 23 Mei. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 5 Paarden, 29Runderen, 22 vette- en 282 nuchtere Kalveren, 1899 Schapen en Lammeren, 161 Varkens, 528 Biggen en 16 Geiten en Bokken. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 798/8 en 90/16 vaten, wegende te zamen 16,680 KG. Prijs: le kwal. f54.2e kwal. f49.en 3e kwal. f44.per vat van 40 kilogram. Loosduinen, 23 Mei. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt De DORPSVEREENIGING, ter be vordering van den landbouw te Nieuwe Tongewenschti aan te besteden, de levering van Levering half Juni a.s. op de wal te Battenoord. Inschrijvingen in te zenden, voor 1 Juni e. k. aan den Secretaris B. VER WEI, aldaar. laaüQgMgSMTOig^iHiiBiHiaiiaiggjiaoiaiBMia! Kropsla le soort f 1.10 s 2e 0.40 Stek-Komkommers 0.60 Spinazie 015 Zuring 0.07 Postelein 0.45 Stoofsla 0.07 Raapstelen 0.20 Rabarber 1.60 Komkommers le soort 9.75 2e 4.50 Radijs 0.90 Peen le soort 9.50 w 2e 4. Selderij 0.65 f2.2ü per lOOkropp. 0.95 1.30 0.28 0.09 0.75 0.30 0.25 4.50 14.50 7.75 1.70 13.50 7.50 0.90 ben. 100 stuks. 100 bosjes. Middelharnis. GeborenAdriana, d. van Jillis Wielai d en Cornelia Hendrika Hoek. Ondertrouwd Danker Peeman oud 25 j. en Lena van der Slik oud 24 j. Barend Vroeg- indeweij oud 24 j. en Jannetje van der Veer pud 23 j- Stad aan 't Haringvliet. GeborenJannetje, d. van Pieter Gosewinus Diepenhorst en Laurijna Kreeft. Predikbeurten op Zondag 27 Hel. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vu. en 's av. Ds. Westrik. Middelhavuis, vm. en cm. (Doopsbodiening) Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en nm. Ds. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Yerweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Üirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkingen, vm. en nm. Ds. Addink. Melissant, vm. en nm. Ds. Hoedemaker. Stellendam, vm. en nm. Ds. Hoogendijk. Goederende, vm. en nm. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en's av. (Doopsbediening) Ds, Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. nm. en 's av. Ds. EsBelink van Watergraafsmeer. Den Bommel, leeskark. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nm. Ds. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskeik. Melissant, vm., nam. en 's av. leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS, nirksland, vm., nam. en 'sav. Db. Maokenze DOOPSGEZINDE KERK. 'uddorp, Ds. K. W. Róssing. VRIJE EVANGELISATIE, ioltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. 2 uur dhr. Wielhouwer. Ned. Herv. Kerk. Beroepen Peins en Zweins, J. P. Cannegieter, cand. te Utrecht. Eijerland (op Texel), J. A. Barbas, cand. te Haarlem. Geertruidenberg, P. Th. Wielandt, te Gulpen.Wouterswoude, H. C. Lambers, te Lunteren. Amersfoort, G. W. C. Vunderink, te Hoogeveen. Zoeter- woude, S. van Dorp, cand. te Hazerswoude Aangenomen: Bergelijk c.a., A. J. Westhoff, gep. O.-I. pred. Dieren, J. C. H. Scholten te Hall. BedanktLeerbroek en Middelkoop, G. Benes, te Hoogblokland. Hekelingen, J. H. Buisman, te 's-Heerenberg. Rotterdam, Dr. A. J. de Sopper, te Velzen. Cferef. Kerken. BeroepenMarken, Ambt.-Vollenhove B, Kruiningen en Haastrecht, V. K. Kuijvenhoven, cand. te Naaldwijk. Giessen-Nieuwkerk, J H. Jonker, te Wormerveer. Aangenomen: Driebergen, G. Wisse Jr. te Leiden. BedanktDe Wilp, J. M. de Jong, cand. te Sneek. Heden ontvingen wij de treu rige tijding, dat ook onze ge liefde Zoon, Broeder en Zwager, de Heer in leven Assistent bij deNieuwe Assahan Tabak Maatschappij, te Tandjong-Balei (Sumatra) is overleden in den ouderdom van 36 jaar. Uit aller naam, A. P. VAN DORSSER. Sommelsdijk, 23 Mei 1906. Eenige en algemeene kennisgeving. De Heer en Mevrouw KNOPS-Duetz danken voor de belangstelling bij de geboorte van hun dochtertje ondervonden. Sommelsdijk, 25 Mei 1906. Bij dezen betuigen wij onzen harte- I ij ken dank aan familie en vrienden voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij bet herdenken van ons 25-jarig huwelijksfeest. C. MOELIJKER. P. MOELIJKER-Karels en Kinderen. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun openlijken dank aan de Eerste On derlinge Aannemers Verzekering Maat schappij te Zwolle voor de contante en vlugge uitbetaling inzake bet bun over komen ongeval en bevelen deze Maat schappij ten zeerste aan bij Heeren werkge vers in de bouwbedrijven en aanverwante vakken. C. TIELEMAN, Smid, Nieuwe Tonge. D. DEN ROOI JEN, Timmerman, Oude Tonge. P. G. gevraagd, die goed kan ploegen en melken bij P. KOOIJ, IJweg, Haar lemmermeer. tl 8 BOEKHANDEL. Levering van alle Boeken Tijdschriften,Couranten, Kantoor-, Kcliool-, Schrijf- en Teekenbehoeftcn. Ruime keuze KERKBOEKEN en BIJBELS in alle bestaande Couranten zonder ver- hooging van prijs. ALBUMS, CASAPO's, prima vetdieht Papier voor Slagers, en alle voorkomende artikelen. Levering van DRUKWERK, enz. enz. S TE KOOP een VEX bij A. C. BREESNEE onder Oude Tonge. WestdJJk B 292, MIODELHARNII. Billijke prijzen. Solide artikelen. OPGERICHT 1840. TE op Donderdag 7 Juni a.s. 14de JAARLIJKSCHE VAN Goedgek. bij Kon. Besl. 7 Febr. 1906 No. 22. HOOFDPRIJS Een Feer karos bespannen met één paard De trekking zal plaats hebben op Woensdag 13 Juni. Namens de Commissie, C. VIS, Voorzitter. J. W. F. VRIELINK, Secr. t Binnenkort teekende verschijnt bij onderge- Compleet in 12 afleveringen a I21j2 cent per afleyering, zjjnde een twaalftal Predikatiën van VAN OUD-BEIERLAND. Dit werk is ook compleet te bekomen a f 1,25gebonden in keurigen Stem pel band f 1,50. Men teekent in bij iederen solieden Boekhandelaar en bij den Uitgwver De Directie bericht, dat de ep 1 Juni as. vervallende Coupons der 4ll2 Pandbrieven, betaalbaar zijn te Rottebdam ten kantore der Bank en bij de Incasso-Bank, en verder aan hare kantoren te Middelharnis en te Stad aan 't Haringvliet, firma E. H. DE RUITER. De koers van uitgifte der 4'/2 Pandbrieven, is thans 101'/4 °/0.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4