A. DE VOGEL V Advertentiën. MOTORRIJWIELEN, A BRUGGEMAN,. li 1 ihozes de haas. RuixMeesch, Landbouwwerktuigen ROTTERDAM- SPEKSLAGERIJ 2 „Middelharnis-Sommelsdijk." Buitenland. €*eiiiengt! lieuws Gewone Rijwielen, Handel in Straatdijk, - DIRKSLAND. m i i i Was dus de invloed van bet leekenon- derricht van '82 reeds voelbaar in de „radicale" overwinningen van de verkiezing van '98, ze werden het nog meer in de eolatante van 1902. Maar nu in 1906, men lette wel op, kwam eerst recht een ware stroom los van jonge mannen, wier jeugd uit handen van den priester was overgegaan in die van den rooden onderwijzer. De gene raties van '77, '78, '79, '80 en '81 hebben nu meegostemd. Het is de leerplicht en het leekenonderwijs van de wet van '82, die ons de radioaal socialistische en socialistische oveiwinningen van den 6eu Mei hebben bezorgd. Zooals naar de woorden van den schrijver ven '66 „de ware overwinnaar van den slag van Sadowa niet het achterlaadge- weer was manr de Pruisische onderwjjzer," is de Fransche onderwijzer de even onver- waohte bewerker van Clemenoeau's zege op de reactie Dat hier één van de invloeden genoemd is, die in Frankrijk tot den bekenden uitslag hebben geleid, mag als zeker worden aange nomen. Trouwens wie ons eigen land kent, weet welk een rol de openbare school in de verkiezingen speelt, en hoe men links hier alles aanwendt, om die school er boven op te houden. Reden voor ons te meer om met alle kracht voor enze Christelijke school te arbeiden, waartoe de wet-Kuyper ons nu zoo schoone gelegenheid biedt. (Stand.) FRANKRIJK. m m 'i i Een waar woord schreef de >Graafschap- per in haar nummer van Woensdag onder onder het hoofdje Anarchisme in de kerk. Wij bemoeien ons in den regel niet met kerkelijke aangelegenheden die liggen meer buiten ons erf. Alleen op enkele sprekende feiten, die ook met het politieke en sociale leven verband houden vestigen wij af en toe de aandacht. £4 Zoo wijzen wij nu op het bepaald droe vige feit, dat de Budhistische Di. Louis Bahler, Ned. Herv. Predikant, een lande lijke* organisatie van arnarchisten in het leven heeft geroepen In zijn beginsel verklaring komt onder meer ook dit voor Innerlijk religieus, strevend naar een leven van naastenliefde, treedt zij naar buiten op als een anarchistische we reldbeschouwing, geen hooger gezag erkennend dan dat van eigen heilige overtuiging. Men denke de consequentie van deze beginsel-verklaring zich goed in. Zij loopt feitelijk op het ni Dieu, ni Maitre, geen God en geen meester, uit. Men krijgt waarlijk ziels medelijden met 'n gemeente, die met zulk een herder en leeraar* zit opgescheept. En het ergste en treurigste is dat zulk een man, zulk een verleider der schare, nog lijdelijk moet worden geduld RUSLAND. De geruchten over een botsing tusschen Doema en Regeering worden hoe langer hoe sterker. Pessimisten beweren zelfs, dat nu, na ettelijke stonden levens, de dagen van het Parlement alweer geteld zijn en straks, de reactie weer hoogtij zal vieren. De Tsaar, heet het, wordt geslingerd van links naar rechts. Hij zou het zoo graag met de Doema probeerenmaar het Parlement stelt zulke onmogelijke eischen en daartegenover betoogen alle personen in zijn omgeving, dat hij niet beter doen kan dan de Doema maar naar huis te stu ren, daar anders de revolutionaire idee nog heel het land zal aangrijpen. Het schijnt sommigen een veeg teeken toe, dat de Tsaar zijn verjaardag heeft laten voorbij gaan zonder de door de Doema gevraagde amnestie te verleenen. Ja, wat meer zegt, zonder zelfs den president dier vergadering, Moeromtzef, een dag op te geven waarop hij de delegatie uit de Doema ten gehoore kon ontvangen, voor het adres van antwoord. Overigens werd aan den president bijzon dere eer bewezen. Tijdens het Te Deum, op 's Keizers verjaardag aan het déjeuner ten Hove, had hij een eereplaats. Een prachtige staatsiekoets had den president van het Peterhofstation naar het Paleis gebracht. De Keizer gaf hem harte lijk de hand en presenteerde hem aan de beide Keizerinnen, wie hij de hand kuste, 't Kon niet beter, edoch de Tsaar zei niets Maandag kwam echter een brief in van Goremykin, aan den voorzitter van de Doema gericht, waarin werd meedegedeeld, dat het adres van antwoord aan den Tsaar niet door een afvaardiging, maar, evenals dat van den Rijksraad, door den voorzitter moest worden aangeboden. Het Huis besloot dienovereenkomstig te handelen, aangezien het hier slechts een vormkwestie betrof, waaruit in geen geval een botsing met de Kroon behoorde te ontstaan. Een opvatting die van goeden wil ge tuigt, en veler somberheid misschien weer een oogenblik verdrijven zal. Maar het zou toch ook geen zin hebben gehad om over een zuivere formaliteit den strijd aan te binden De vrijzinnigen juichen. Men hoore de »Indép.« maarHet is de complete, totale, onherstelbare nederlaag van het nationa lisme en de clericale reactie Het is de allersterkste bevestiging van de democrati sche neigingen des volks. Nu, de overwinning der linkerzijde is dan ook volkomen, Haar aantal zal over de vierhonderd bedragen in de nieuwe Kamer. Radicalen en socialisten hebben beide geprofiteerd van hun herkiezingsbond De socialisten winnen ongeveer 17 zetels De radicalen en radicaal-socialisten zijn echter zooveel vooruitgegaan, dat een linker meerderheid zonder de socialisten moge lijk is. In de 155 districten waarvan de uitslag Maandag bekend werd, zijn gekozen 140 mannen van links en maar 15 mannen van rechts. De hnkergroepen winnen bij de herstemmingen 41 zetels en verliezen er 6 netto-winst 35, hetgeen met de 24 reeds op 6 Mei gewonnen zetels een verplaatsing van stemmen in de Kamer teweegbrengt van niet minder dan 116 stemmen De nationalistische partij is zoo goed als vernietigd. Van haar 14 mandaten te Parijs verloor zij de helft. Parijs wordt voortaan vertegenwoordigd door 13 socia listen, 11 radicaal-socialisten of radicalen, 7 nationalisten, 5 conservatieven en 4 gematigd- republikeinen. Van de nu zoo sterk bevestigde demo cratische neigingen des -volks, sprak de »Indép.« Dat wil, met andere woorden zeggen, dat Frankrijk weer een eind naar links is opgeschoven en Dog maar één staketsel over moet, om in zijn meerder heid bij de socialisten te land te komen. En wat koers zal de nieuwe Kamer nu uitsturen Va» het „weder". Nu de Meimaand, de traditie getrouw, weer zoo koud en guur is, dat hij, gelijk He Genesiet zegt//November gelijk is//, kan het ons tot troost verstrekken, dat in het buitenland de weergesteldheid nog ongunstiger is dan bij ons. Ti Perpignan in het zuiden van Frankrijk heeft 't overvloedig gesneeuwd. De thermo meter liep des nachts terug tot tien graden onder nul. De oogst is vernield. Ook te Lyon in het midden van Frankrijk is het vinnig koud en valt er overvloedig regen. Alle hooge punten zijn besneeuwd. In Spanje heerscht op het hoogland van Castilië de koude. Ook daar is sneeuw ge vallen. In de Middellandsehe Zee woedde Zon dag een hevige storm. Uit Londen komt het bericht, dat sedert vier dagen in Schotland onafgebroken zware regens vallen. Gansche streken staan blank. Overal doen zich aardverschuivingen voor. Van de mijnramp te Courrières. Eenige lijken, uit de mijnputten te Courriè res naar boven gehaald, wijzen er op, dat de dood niet lang geleden is ingetreden. Nadat Nemy, Pruvost, Berton en de twaalf andere mijnwerkers zoo miraculeus gered werden, geloofde men, dat er daar onder den grond niets dan lijken waren. Men is nu tot de onzettende zekerheid gekomen, dat er nadien nog arbeiders rondzwierven in de duistere, stinkende gangen, die een langzamen, afgrijselijken dood zijn gestorven. lederen dag nog worden er dooden opge haald, en daaronder zijn er, waarvan stellig is te bewijzen, dat zij enkele dagen geleden nog leefden. Zoo vertelt men, dat daar het lijk van een mijnwerker uit de mijn opgehaald is, die naar alle waarschijnlijkheid pas enkele dagen ge leden gestorven is. In de maag v n dezen man vond men touwwerk. De ongelukkige, een zekere Pinte, moet van honger en dorst omgekomen zijn. De Matin, waaraan deze vreeselijke bijzon derheden ontleend zijn, zegt, hoe het dringend noodig is, dat uitgemaakt worde, op wien of op wie de verantwoordelijkheid rust, dat een aantal mijnwerkers op afschuwelijke wijze zijn omgekomen, die wellicht hadden kunnen worden gered, wanneer er geen gangen waren dicht gemetseld en men oordeelkundiger ware opgetreden gedurende het reddingswerk. Volgens een ambtelijke opgaaf waren van de 1094 slachtoffers der groote ramp 548 gehuwd en 546 ongehuwd. De maatschappij zal uit dezen hoofde pensioenen moeten be talen ten bedrage van omstreeks 800.000 frs. 's jaars. Juffrouw A. E. H., uit Woudrichem kwam Dinsdag te Rotterdam om inkoopen te doen voor haar huwelijk. Om eenige kleinigheden te koopen begaf zij zich naar de meubelzaakopdeGoudschesingel. Met het voornemen daarna eenige meubelen te gaan betalen, die zij bij een firma in het Hang kocht. Toen zij evenwel op den Goudsche- singel het gekochte wilde betalen kwam zij tot de ontdekking dat haar portemonnaie met al haar geld, een bedrag van f 60 aan bankpapier, gestolen was. Een nieuwe waarschuwing voor ai te haastige spoor- en tram- passagiers. Uit Amsterdam meldt men Voor een paar dagen viel op den N.Z. Voorburgwal bij Palais Royal een werkman, toen hij in de verkeerd richting van de ciec- trische tram stapte, zoodanig op de s!raat, dat hij den zwaren wagen tegen de lorst krteg. Hij werd per brancard naar het Binnen-Gasthuis vervoerd, en is daar nu aan de gevolgen overleden. De man laat een vrouw met vier kinderen onverzorgd achter. Een vreemde ontvoering heeft te Hamm, in Wesifalen, opzien gewekt. Daar heeft zekere mevrouw Schater de twee jongens van den weduwnaaar Viebahn niet een automobiel over de Nederlandsche grens ontvoerd. De achtergebleven man van me vrouw Schater is onder verdenking van mede plichtigheid in liectenis genomen. Men schijnt met e/n wraakoefening te doen te hebben. Viebahn woonde tot. kortgeleden in hetzelfde huis als de Sehaiers. Sedert den dood van zijn vrouw, werd Viebahn door mevrouw Schiifer met liefdesverklaringen vervolgd, die hij hardnekkig afwees. Om van het -lastige niernch af te komen, was hij met 1 Mei ver huisd. De pogingen van de Pruisische politie om het spoor van de vrouw te ontdekken, zijn totnutoe vruchteloos geweest. Zij heeft behalve verscheidene kostbare sieraden een som van ongeveer 4000 mk. op reis meegenomen. Na zijne redding nog bezweken. Een visscher, Campania genaamd, is te Sun Fransisco voor den dag gehaald uit een ijskelder, waarin hij acht dagen opgesloten is geweest. De man was bij bet opruimengswerk in dien kelder achtergebleven en had de deur, ten gevolge van de aardbeving ontzet,van binnen niet meer open kunnen krijgen. Hij was zoo mager als een geraamte, toen men hem vond, en sterf aan uitputting, kort na zijn redding, zonder dat hij een woord had kunnen spreken. Verdronken. De visscher A. B. te Schardam, is, bij het inhalen van ansjovisneUen, uit de roeiboot gevallen en verdronken in do Zuiderzee. Spoedig gepakt. Twee verpleegden ontsnapten Maandagnacht uit het Rijks-Krankzinnigengesticht te Medem- blik. Zij werden te Hoorn opgemerkt en door de politie aangehouden. Een nieuw station te Rotterdam. Naar wij vernemen, worden sedert eenigen tijd onderhandelingen gevoerd over de ver plaatsing van het Maasstation naar het ge meente-terrein ten Oosten van de voorma lige buitenplaats //Woudedstein//, thans in gebruik als sportterrein en oorspronkelijk be stemd vcor een tweede ziekenhuis. Het terrein ligt uitnemend bij de spoor wegaansluiting der Ceintuurbaan en aan het eindpunt der electrische tram, terwijl tevens een zij aansluiting zou gelegd kunnen worden naar de Woudensteijnscbekade en Buizengracht die in betere veroinding gebracht kunnen worden met de Maas. Zijn wij goed ingelicht, dan geschiedt de verplaatsing op aandrang van het gemeente bestuur, daar de terreinen van het oude sta tion dan weder ter beschikking van de ge- meenle komen, terwijl de Oosterkade waar thans plaatsruimte te kort komt voor de ri- vierstoombooten kan worden doorgetrokken tot de Oude Plantage. Het Óestelijk stadsdeel zal met deze bouwplannen een groote ver betering ondergaan Een driftkop. De student P. C. te Wageningeu he~ft aldaar midden op den dag den huisknecht J. S, ernstig mishandeld. Bij het passeeren had S. het ongeluk even tegen C.'s zuster aan te loopen,- waardoor de student zoo in woede geraakte, dat hij zich omdrraide en S. zoodanig met zijn wandelstok op het hoofd sloeg, dat de stok door midden brak. De politie heeft proces verbaal opgemaakt. Voor de noodlijdenden door den watersnood. Naar wij vernemen, is bij het provin- cioal waarsnoodcomite in Zeeland tot heden ontvangen ruim f 375,000. Gods bewarende hand. Tijdens het bezoek van Keizer Wilhilm op het kasteel Königsberg, barstte er een onweer los en de Keizer schuilde in een der torens van de vesting. Kort na zijn vertrek werd de toijen door den bliksem getroffen. Na het dak te hebbeu beschadigd, drong de bliksem in den toren, doorboorde drie vloeren en wiep ten slotte twee metselaars omver, die in de benedenzaal waren gevlucht. Terwijl de eene zonder schijnbare wonden opstond, was de andere op verschillende plaatsen ernstig verbrand. De Keizer is hier dus aan een groot gevaar ontkomen. Een zekere L., van Onder-Spekholz, werd door de politie in. het huisje van bewaring gezet. Dit scheen hem echter niet te bevallen. Hij was liever in de vrije lucht Daarom beproefde hij te ontsnappen. Eerst beproefde hij zich met het hoofd door de tralies van een vensterluik heen te werken. Toen dit, niet gelakte, wilde hij zich met de beenen een uitweg zoeken. Hij had zich reeds tot aan de heupen doorgewerkt, doch kon toen niet meer verder en moest in dezen toestand den nacht doorbrengen. Meer dood dan levend werd hij door de politie 's morgens gevonden, die hem met de grootste moeite w.at te bevrijden. (L. K.) Onbegrijpelijk wreed. Te Slagharen heeft Donderdagmiddag de dienstbode van den heer H. Koopman het anderhaltjarig zoontje haars meesters, door het ingeven van geest van teer, vergiftigd, zoodat het kind na een hevig lijden is be zweken. De daderes is gearresteerd. Door den dood overvallen. Donderdagavond omstreeks half zeven stond een vrouw in de Boomstraat te Amsterdam op haar man te wachten. Plotseling zakte zij ineen. Onmiddelijk werd de ^vrouw in een huis binnengedragen en een geneesheer ontboden. Deze, spoedig ter plaalse, kon echter slechts den dood tengevolge van een beroerte consta- teeren. Verdronken. Te Rijswijk is Donderdagmorgen de dochter van den groentehandelaar Van der Vliet bij het spoelen van goed in het kanaal gevallen en jammerlijk verdronken. Geen kinderspeelgoed Te Torborg waren Donderdagmiddag eenige jongens aan het spelen met een flobert, waaruij de een den ander dreigde te zullen dood schieten. De daad bij het woord voegende, baalde hij den haan over met het gevolg dat de kogel zijn makker in liet hootd drong. Vrijdag werd de jongen naar Amsterdam vervoerd, waar men zal trachten den kogel te verwijderen. De moord te Dordrecht. Naar de //Dordr. Ctverneemt, heeft de sjouwer Aibertus T die in voorloopige hechte nis in het Huis van bewaring te Dordrecht wordt gehouden, bekend den moord op zijn broeder Johannes in den nacht van 8 op 9 dezer in de woning hunner moeder in de Pompstraat aldaar te hebben gepleegd. Ernstige gevolgen eener slechte gewoonte De arbeider Berendsen uit Ulft, gemeente Gendringen, die van de ijzeigieterij te Isselborg huiswaarts wilde keeren, viel bij het opspiingen op de in vollen vaart zijnde stoomtram. Het linkerbeen werd hem afgereden en hij kreeg ook andere zware kwetsuren. In het ziekenhuis te Anholt, waarheen hij gebracht werd, be zweek hij. Zijn vingers afgezaagd. De eigenaar van de klompenfabriek te Aarlanderveen, de heer A. Blom, bezig zijnde met het zagen van hout, had het ongeluk met zijn linkerhand in aanraaking te komen met een cirkelzaag, waardoor twee zijner vingers totaal werden afgezaagd en een derde zwaar gehavend. De wonden, zoo goed mogelijk door den dokter verbonden zijnde, begonnen naderhand zoo zwaar te bloeden, dat medische hulp tot jaat in den avond noodig was. Van het door den bliksem getroffen meisje De toestand van het Zondagmiddag 13 dezer op den Driebergschen weg te Zeist door den bliksem getroffen dienstmeisje, is niet zonder zorg, daar zich tengevolge van den val her senschudding heeft voorgedaan. Door het hemelvuur is zij alleen bewuste loos geworden, anders niet. Diepe oudersmart. Het eenige kind van den heer Broekhuizen teBodegraven, een jongetje van 2 jaar geraakte te water, met het noodlottig gevolg, dat het eenigen tijd daarna levenloos werd opgehaald. Een gasontploffing. Dinsdagavond had in het huis van den heer H., Zuid-Willemsvaart te 's Hertogenbosch als een gevolg van een lekkage in de gas leiding, een vrij hevige gasontploffing plaats, welke nog al matrieele schade veroorzaakte. Een gasfitter bekwam daarbij brandwonden aan 't gelaat en de handen. Trouwe huisdieren. Uit Oldeboorn meldt men aan de »L. Ct.« De veehouder R. Koopmans alhier had sedert een paar jaar twee eenden, die altijd bij het huis of in de veestalling waren. Omdat K. in het dorp ging wonen, gaf hij ze aan een vriend, die ze op den wagen meenam naar zijn boerderij' onder Goëngahuizen, waar hij de eenden eerst opsloot, maar een paar dagen latei weer losliet. Zeldzaam is het 'dat de dieren, die nog wel gekortwiekt waren en dus behalve zwemmen een groot deel moesten loopen, weer op de bijna 1'/, uur ver gelegen hoeve van Koopmans terug zijn gekomen. Over boord geslagen en verdronken. Maandagochtend is op bet Ilollandsch Diep ter hoogte van den Moerdijk de schippers knecht W. door een windvlaag over boord geslagen en verdronken. Een oudje. De weduwe F. Zwarts te Berkel en Roden rijs hoopt 11 Juni a.g. haar 103en verjaardag te vieren. Zij is nog buitengewoon kras en tamelijk goecl ter been. Voor haar dochter, die dit niet meer kan zien, steekt zij een draad door het oog van de naald. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van administratief amb tenaar aan het krankzinnigengesticht het St. Jorcs Gasthuis le Delft, hebben zich 288 sollicitanten aangemeld, w.o. gepensioneerde hoofdofficieren. Te Placensia in Spanje is een zwerm sprinkhanen neergestreken, zoo dicht en uit gestrekt, dat alles is vernield en de bevolking aan jammerlijke ellende ten prooi is. Zelfs het spoorwegverkeer werd door de millioenen diertjes gestremd. In de bossehen nabij het Michigan-meer, Amerika, is een geweldige brand uitgebroken. De sleden Guinnesco en Saunders zijn in aseh ge egd en andere worden dcor de vlammen bedreigd. Een magazijn, waar verscheidene tonnen dynamiet waren opges'agen, is in de lucht gevlogen. Men vreest, dat een aantal personen bij de 'ramp zijn omgekomen. Blijkens een nader bericht is men den brand meester. Een oppervlakte van 100 vierk. mijlen is door de vlammen verteerd. Vier dor pen en verscheiden boerderijen zijn geheel in den asch gelegd en 9 andere dorpen gedeeltelijk vernield. Een 12-tal personen zijn in de vuur zee omgekomen, maar velen worden nog ver mist. Verscheidene spoorwegen zijn vernield, zoodat het verkeer met hel verwoeste land geheel gestremd is. De schade wordt op 3 millioen dollar geschat. In Spanje is de thermometer in verschil lende provincies beneden het vriespunt gedaald. Zaterdag en Zondag heeft het te Segovia en Avila, in de Pyreneën en in het Guadarama- gebergte hard gesneeuwd. Het kasteel, waar koning Alionsus van plan was zijn witte broodsweken door te brengen, ligt onder de sneeuw Door den buitengewonen regenval heerscht in Wurtemberg op het oogenblik watersnood. De rivieren zijn buiten hare oevers getreden en hebben groote uitgestrektheden onder water gezet. Nog steeds houdt de regen aan en de toestand wordt hoe langer hoe erger. Brand in de Walensteeg te Rotterdam. Zondagavond kwart over elven werd alarm gemaakt voor een brand die was uitge broken in een drietal pakhuisjes in de Wa- lensteeg No. 19—23, welke steeg behoort tot het complex stegen en sloppen gelegen tusschen Breedestraat en Gedemte Goudsche- singel, te samen een waren doolhof vormend. Wat de brand een meer ernstig karakter gaf was dat de Wale.nsteeg, een gang van 1^ Meter breed, onmiddelijk grenst achter het Burger Weeshuis aan de Goudschewagen- stra.it, zoodat, wanneer de brand een grootere uitbreiding had gekregen, dit niet zonder gevaar zou zijn geweest. De brand was ontstaan in pand 19 waarin de koopman I. Kramme, wonende Gen. van der Heijdenstraat 59, een bergplaats heeft van huiden, paardenhaar, afval van gutapercha, rijwielbanden enz. en was over de zolders heen onmitldelijk overgeslagen bp de iorren- pakhuisjes van den lonipentsoopman J. A. Stock wonende Goudsche Singel 160. In den aanvang sloegen de vlammen hoog op en kleurde de lucht zich spoedig rood wat een grooie menschenmassa op de bten bracht. Inmiddels waren de spuiten 10, 11,16,19 en 9 in werking gesteld, terwijl het nood- zi kei ijk bleek Van at het dak van het weeshuis de brand ook met een slang van de stoomspuit no. I aan te tasten. Van alle drie de pandjes storlte spoedig het dak in en van pand 21 eveneens de achter gevel, die op een binnenplaats terecht kwam, zonder ongelukken te veroorzaken. Een groote partij lorren en lompen was juist in zakken gepakt ter verzending gereed. Eerst om ruim 2 uur in den nacht kon een deel van de brandweer inrukken, doch tot Maandagochtend toe moest de smeulende massa nog met waterstralen in bedwang ge houden worden. De brandschade bepaalde zich in hoofdzaak tot de zolders. Alleen Stock was voor een gedeelte zijner goederen verzekerd. Het blusschingswerk geschiedde eerst onder leiding van den brandmeester, den heer A. J. Kruis en later onder de leiding van de hoofdlieden, de heeren W. Veder en J. Rooster. Behalve de genoemde spuiten waren nog aanwezig de spuiten 17, 8, 48 en 16, de stoomspuit II en de reddingsbrigade, die echter geen hulp behoefden te verleenen. De oorzaak van den brand is onbekend. Stock was Zondag nog in zijn pakhuis ge weest en had geen onraad ontdekt. Te water geraakt. In het z.g. Waaigat van het Bickerseiiand Ie Amsterdam is Zaterdagavond een 8 jarig knaapje een zoontje van Veldhuis, wonende in de Vier- windenstraat te water geraakt en eenigen tijd later daaruit levenloos opgehaald. Vleeschhouwerij, St Joris Doelstraat, Sommelsdijk. tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit Fijn ltookvleesch en Boterhamworst. Alles wordt Machinaal gesnedon. Vanaf heden prima kwaliteit rolpens verkrijgbaar Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevalen TE KOOP: SIMPLEX, N. S. U. en andere waarvan exemplaren te bezichtigen, met 1 jaar garantie.* Alle ONDERDEELEN welke op proef gelevert worden enz. enz. zijn steeds verkrijgbaar bij C. TIELEMAN, Smid en Rijwielreparateur Nieuwe Tonge. Aan hetzelfde adres ook Benzine ver krijgbaar. DROOG YPEN-, ESSEN-, AGO AS IA- EIKEN-, NOTEN-, PLAAT- en TOPHOUT. BRABANTSCHE SPEEK BLOK KEN. Persoonsliaveu W Z. 24, Eiken Vrijdag en Zaterdag eerste kwaliteit versch Rundvleesch verkrijgbaar. Billijke Prijzen BEPÏ BURG inelsdiji Gelet nisatie bluschn dat de 1 der bd dit jaar over te beproev| avondi Word< deze spu geroepei ter plaq waarbij daar voc en van 1 werpen teekenei hoogstel zich tè Brand ril Brandpi geroepei plaats Niema mogen tijdens geaffect« IV, de worden De J. TIMI DEF BUR Gemeer op bedt dagen, Sden J< voor ee lijst, voor he houd met aa hunner, ruimte getimm| wordt Inlicij zwaren te bekcf Somr Burg De »Pat is zoo. moedei reis na blijft De Bank leent gelden aan leden tegen 4'/, p0t> 's jaars. Ze neemt gelden op tegen 3 pCt. 's jaars, ook van niet-lcden. Voorschotten kunnen dageljjks aangevraagd worden bjj een der leden van het bestuur. Gelegenheid tot inbreng- «n terugbetaling van gelden eiken Maandagavond van 68 uur, ten huize van den Kasrier D. JOPPE Cz., Sommelsdijk. Sc terijen hadder de pos is in voogd Sluis LangejJ heeft den 1 werd i aigeke behoot is tot tegen dienst

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2