PlaatgelUk Nieuws, Visscherü Gemeenteraad. Verkoojiiiigen. Gemengd Nieuws. mededeeling voor, betreffende machinaal melken. Ze bevat de ervaringen van P; Mc. Connel in eigen boerderij met machinemelken opgedaan. „Voor 2'/, jaar schafte hij zich een melkmachine aan en liet daarmee 18 maanden geregeld al zijn koeien (80 100 stuks) melken. Daarna moest hij de machine buiten gebruik stellen en weer met handmelken beginnen. Hij was rijker ge worden aan ervaring, maar armer aan geld. Eeue inrichting voor het melken van 80 koeien had hem, met inbegrip van alles wat er bij behoort, ongeveer f 2900, of ongeveer f 60 per koe, gekost. Voor bediening en onderheid was per jaar ongeveer f 600 noodig. Gedurende de eerste twee maanden ging alles best, maar toen begon de melkopbrengst te verminderen, en deze begon eerst weer toe te nemen nadat de machine drie maanden buiten gebruik was geweest. Daar een register werd bijgehouden over de melkopbrengst van elke koe afzonderlijk, kon het gevolg van het machinaal melken met cijfers worden aangetoond. De normale melkopbrèngst per koe en perjaar bedroeg bij melken met de hand 292S Liter. In de twaalf maanden waarin de machine alleen in het laatste kwartaal gebruikt was, was dat zelfde bedrag 2754 Liter. In dat jaar, waarin de machine nog slechts drie maanden gebruikt was, was dus het melk- verlies per koe 171 Liter door elkaar gerekend. In de 12 maanden, waarin de machine voort durend gebruikt was, had men slechts 1516 Liter per koe, en in de eerste 12 maanden, waarin weer geregeld met de hand gemolken was, had men weer 2484 Liter per koe of nog 441 Liter per koe per jaar minder dan voordat men met de machine begonnen was." De oorzaak van het mislukken der proef zoekt hij in het geheel ontbreken van prikkeling en bewerking van den uier, zooals bij het melken met de hand plaats heeft. Zoo denken er meer over (zegt de heer Mesdag) o.a. Beuno Martiny. Deze zegt: „Melken is niet een zuiver mechanische ver richting aan een levenloos voorwerp, zooals b.v. hakselsnijden of graanzuiveren, maar een kunst waarvan de uitoefening bij iedere melkkoe, al naar den bouw van den uier, en al naar den eigenaardigen toestand en de hebbelijkheid van het dier, moet worden gewijzigd om het doel zoo volledig mogelijk té kunnen bereiken. Dit doel is echter niet alleen om van iedere koe de hoeveelheid melk te verkrijgen, die het dier in staat is te geven, maar ook om voort durend te letten op de wijze waarop de melk afscheiding plaats heeft, en deze te bevorderen, gedeeltelijk door mechanische prikkeling, ge deeltelijk door op de gemoedstemming van het dier in te werken, daarbij mogelijk voorkomende gebreken waar te nemen en naar omstandigheden te behandelen. Hierbij speelt het tastgevoel en de wijze van krachtsuitoefening der handen, alsmede de omgang van den melker met de melkkoe, een zoo belang rijke rol, dat het melken met de hand door niets kan worden vervangen, wanneer men geen gevaar wil loopen, dat gebreken In den uier en gebreken in de melkafzondering onopgemerkt blijven, dat de melk niet ten volle verkregen wordt, dat goede melkkoeien bedorven worden en dat hel productievermogen van jonge koeien niet tot ontwikkeling komt in overeenstemming met haar aanleg en afstamming." Niet omdat ik denk, dat men ook op Flakkee wel eens wou gaan beproeven of machinemelken met voordeel de gewone manier van doen zou kunnen vervangen, vestigde ik de aandacht op het bovenstaande. Maar wel: le. om de lezers •ens te laten weten, wat zoo hier en daar wel wordt gedaan en opgeoffend ook, om door en in de praktijk bruikbare kennis op te doen en 2e. omdat uit 't bovenstaande zoo klaar blijkt de hooge waarde van goed melken. M Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst Antwoorden of mededeelingen «jjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 946. Is zwavelzuurkoper 't zelfde als koper vitriool, dat men gebruikt bij het bereiden van Bordeauxsche pap? 947. Zou de heer M. geen kans zien, gewaar te worden, waar men zaden van den gewonen Aralia koopen kan Antwoorden en mededeelingen. 945. Of broedeieren niet ouder mogen zijn dan 6 of 7 dagen 't Liefst nemen men versche eieren zei me een ervaren kippenhouder, die ook veel machinaal broedde. Ook trachte men zooveel even oude eieren te gebruiken. Die 't meest versch zijn komen wat eer uit, dan de minst versche. Maar dit neemt niet weg, dat als er bij een boer onverwacht een kip m«t 13 14 kuikens te voor- ■chjjn komt .en dat gebeurt dat daar eieren zijn uitgekomen van zeer ongelijke ouderdom, terwijl enkele toch .stellig [ruim .14 dagen oud waren. De vraag „mogen broedeieren niet onder zjjn dan 6 of 7 dagen kan dus beantwoord worden met: Ook eieren die ouder waren kwa men wel uit. Nietemin zou ik nooit opzettelijk „oude" eireren nemen. Sominelsdijk. Tot het houden van herhalingsoefeningen zijn de miliciens-ver lofgangers L. Schol, A. J. Hartensveld, B. den Baars en T. van den Doel, in werkelijken dienst opgeroepen. Het onderzoek van de in deze ge meente gevestigde verlofgangers der militie te land, zal op Donderdag den zi Junia.s. des namiddags om 5l/2 ure op het kerk plein te Middelharnis, gehouden worden. -- Verleden week Vrijdag werd het 12 jarig zoontje van A. Vroegindeweij Dz., terwijl deze tegen de houten schutting van den heer M. de Haas stond, door een met paard bespannen wagen aangereden, en eenige meters medegesleurd. Dit ongeval liep gelukkig nogal goed af, alhoewel een zijner beenen nogal verwond is. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Woensdag den 23 Mei 1906 des namiddags ten 2% ure. Middelharnis. De milicien-verlofganger M. S. Zeedijk is tegen 25 Juni a.s. onder de wapenen geroepen. Toen men Maandagmiddag een paard op de stoomboot »Onderneming< bracht sloeg het dier met zijn kop door de ruiten van het salon heen waarbij het zich zoo vreeselijk verwondde dat men er ijlings mee naar Sommelsdijk ging waar de beko men wonden door den veearts werden dichtgenaaid. Voor liefhebbers om een langen dag in Rotterdam door te brengen is Donder dagmorgen een mooie gelegenheid. De stoomboot »Den Bommel* komt die dag ongeveer half zes 's morgens aan het Hoofd om passagiers op te nemen en vertrekt eerst 6 uur 's avonds uit Rotterdam en dan natuurlijk de reizigers weer aan het Hoofd afzet. De verlofgangers der Zee-Militie, lichting 1904. Anthonie den Braber en Jan Viskil (Torpedisten) zijn tegen 13 Augustus a.s. naar den Hoek van Holland in werkelijken dienst opgeroepen. De vorige week had het dochtertje van D. W. het ongeluk een speld die zij tusschen de tanden hield door te slikken, gelukkig met de kop naar omlaag. Won der boven wonder heeft zij er de minste schadelijke gevolgen van ondervonden. Laat men echter toch met zulk gevaarlijk goedje voorzichtig zijn. Den 21 sten Juni 's avonds 7 '/2 uur zal op het kerkplein voor deze gemeente de gewone jaarlijksche inspectie worden gehouden. Den Bommel. Tot veler genoegen arriveerde heden 21 dezer de stoomboot »Den Bommelc, om weder haren geregel - den dienst te hervatten. Geheel nagezien en opnieuw beschilderd, kan men zeggen, voor het reizend publiek een schip naar wensch. C. van 't Hol is opgeroepen om den 25 Juni e. k. onder de wapenen te komen. Jongelieden die deel willen nemen aan het Voorbereidend Militair Onderricht kunnen zich voor 1 Juni e.k. ter Gemeente secretarie aangeven. De verlofgangers A. J. D. van der Welle, B. Jongeling, C. Kievit, C. Kamp, A Voshol, W. Zuidijk, W. C. Lokkeren L. Meijer zijn opgeroepen om 22 Juni e.k, inspectie te gaan maken te Dirksland. Oude Tonge. De Heer A. Slis heeft tegen 1 Juli a s. ontslag gevraagd uit de betrekking als Ambtenaar van den Burger lijken Stand dezer gemeente. Aan den Heer Burgemeester is met ingang van 25 Mei e.k. door den Heer Commissaris der Koningin in Zuid-Holland een maand verlof verleend tot herstel van gezondheid, gedurende dien tijd buiten zijn woonplaats te vertoeven. Van H.H Ged Staten is goedge keurd terug ontvangen het kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1906. -De Heer J. W. Steule, klerk bij de Posterijen en Telegrafie alhier, zal met 1 Juni a.s. worden verplaatst naar Rotterdam. Het huis in de Nieuwstraat, gemerkt B notoebehoorende aan wijlen L. Wittekoek is Vrijdag j.l. aangeloopen voor de som van f 1280. J. Verweij Az. is de gelukkige. Door Burg. en Weth. dezer gemeente is ingevolge het reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad aange wezen de heer A. Slis, gemeente- ontvanger, tot tijdelijk Secretaris dezer gemeente, gedurende den tijd dat de Burgemeester- Secretaris elders verblijft. Nieuwe Tonge. 21 Mei. Door Goris Camphens is een postduif gevangen, op de binnenkant der vlerken stond op verschil lende plaatsen met een India Rubberstem pel ^postduiven vereeniging Yerseke* en aan de rechterpoot een ringetje waarop stond C 780 M T os- Stellendam. Volgens de hier vastgestel de kiezerslijsten zijn daar opgebracht als kiezers 276 voor de Tweede Kamer, 276 voor de Provinciale, en voor de Gemeente raad 242. Tegen 25 Juni a.s. is de milicien A. van Oosten brugge der lichting 1903 dienende bij het 4e Regt. Vest. Art. gar nizoen 's Gravenhage in werkelijken dienst voor herhalingsoefeningen opgeroepen. Door het beheer van den grintweg zal opnieuw worden aanbesteed het rijden van grint tot onderhoud van den grintweg OuddorpSommelsdijk en wel voor dat gedeelte, hetwelk loopt, van af de gemeente Ouddorp tot aan de Ooievaarsweg. Inschrijvingsbiljetten voor Zaterdag 26 Mei bij den Secretaris-Penningmeester van dien weg alhier. Goedereede. Onder de bevolking van het havenhoofd alhier circuleert een adres aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, houdende verzoek tot open stelling van een verbindingsweg van de kom dezer gemeente met het havenhoofd, langs den berm van den Kinderdijk. De loteling Aren Hollaar, dezer ge meente, die 17 dezer als milicien voor de korte oefeningen is opgeroepen, is te Dor drecht ingedeeld bij het Regt. Gren. en Jagers te 's Gravenhage. Volgens publicatie zijn de kiezers lijsten voor het jaar 190607 vastgesteld een komen daarop voor 219 kiezers voor de Tweede Kamer, 219 voor de Prov. Staten en 190 voor de Gemeenteraad. Met ingang van 1 Juni a.s. zullen ook van hier stormwaarschuwingsseinen ge daan worden door middel van de seinen omschreven in de bekendmaking van de Nederlandsche Staatscourant van 25 en 26 Maart 1906 No 71. Door onzen vroegeren dorpsgenoot den Heer W. v. d. Tak is aangenomen de in het Aardappelengat gezonken bagger machine te lichten. Met de voorbereidende werkzaamheden is reeds een begin gemaakt. Op het Rijksvoetpad langs den Spui boezem alhier zijn met goedkeuring van hoo- gerhand van den Rijks Waterstaat scheringen geplaatst vermoedelijk voor de veiligheid op het pad met betrekking tot motorrij wielen. Middelharnis. ,Te IJmuiden is binnenge komen de vischsloep: besommingen »Theod. Emmerentiac st. J. v/d Hoek f 520. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraad van Middelharnis op Vrijdag i8 Mei des nam. -te 2,30 uur. Afwezig de heerenJ. C. Born, Kolff en Kruithof. De Voorzitter de vergadering openende dankt de aanwezige leden voor de moeite die zij zich getroost hebben om, niettegenstaande de agenda weinig belangrijks bevat, toch ter vergadering te komen. Notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekeud. Hierop doet de Voorzitter mededeeling van het volgende ingekomen stuk Een verzoekschrift van de Onderwijzeressen der Openbare School om een verhoogde bijdrage met het oog op de hooge pensioen-bijdrage in het weduwenfonds door hen te storten. Daar dit stuk eerst den vorigen dag is ontvangen en mitsdien nog geen onderwerp van bespreking in het College van Burg. en Weth. heeft kunnen zijn, stelt de Voorzitter voor, dit tot een volgende vergadering aan te houden. Hiertoe wordt besloten. Vervolgens komt aan de orde, de benoeming van een onderwijzeres aan de Openbare School, noodzakelijk door het door Mej. Van der Kolf aangevraagde en tegen 1 .Tuni verleende ontslag. Op de vernieuwde oproeping heeft zich eene sollicitante aangemeld en wei Mej. M. B. Nieuwen- huizen van Tholen, die vroeger ook al eens op de voordracht heeft gestaan en toen ook proefles heeft gegeven. Overgegaan tot stemming, waarbij de heeren Slis en Kruithof tot stemopnemers worden benoemd, wordt zij met algemeene stemmen gekozen. De Voorzitter zegt dat zij zoo spoedig mogelijk met hare benoeming in kennis zal worden gesteld, opdat zij zoo mogelijk nog met 1 Juni haar functie kan aanvaarden. Op de vraag van de Voorzitter of nog iemand het woord verlangde zou de heer L. M. Born gaarna nader ingelicht worden omtrent het volgende. Genoemde heer heeft in het Verslag over den toestand der gemeente van 1905, nader in het rapport der schoolcommissie gelezen dat de openbare jongensschool in tegenstelling met die der meisjesschool en der bijzondere schooi, minder reden tot tevredenheid gaf. Voor de oor zaken hiervan wordt verwezen naar het rapport van het vorige jaar. De Voorzitter zegt hierop, dat dan eerst bedoelde stukken opgezocht en nagezien moeten worden om hierop te kunnen antwoordden, waarom hij voorstelt ook dit punt tot een volgende vergadering aan te houden, waartoe wordt besloten. Verder niets meer aan de orde zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Op Vrijdag 25 Mei 1906 's nam. 5 uur te Herkingen op de kaai van eene groote partij scheepsafbraak bestaande in eiken en grenen palen, een zware mast, planken, bad- dings enz. ten verzoeke van G. Verschoor te Herkingen. Notaris VAN DER SLUYS. Vrijdag 25 Mei 's vm. ten 10 ure Eene groote partij Huizenafbraak aan de Haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Moordaanslag te Rotterdam. Op den Sohiedamsohendijk in pand no. 64 heeft zich sedert geruimen tijd als koopman in sohoepsbeooodigdheden gevestigd de uit Guate mala herkomstige A. M. Beteta, iemand van omstreeks 26 jaar, die al een jaar of zeven zich hier ter stede ophoudt. In den laatsten tijd had hij in zijn dienst als kneoht den Spanjaard Theofile Perez. Gil, in 1878 te Palencia geboren. Dezer dagen keerde Beteta uit Bilbao, waarheen hij zich voor zaken begeven had, hier terug en meende de reden te hebben om ontevreden te zijn over het gedurende zijn afwezigheid gehouden beheer van zijn knecht Gil, wion hij bovendien verweet zioh op minder nette wijze over zijn vrouw te hebben uitgelaten. Het geschil tusschen patroon en kneeht liep zoo hoog, dat Gil zijn congé kreeg. Deze veBtigde zich toen op den Sohiedamsohendijk no. 23 ea werd een oonour- rent van zijn vroegeren patroon Beteta, die geld van hem bleef vorderen. In beider gemoed bleef het koken en Donderdagochtend- kwam het tot een uitbarsting. Gil volgde Beteta toen deze uitging over den Schiedamqphendcik, de Noord- blaak op, zich op dien weg steeds meer en meer opwindend, totdat hij, gekomen ter hoogte tfan het postkantoor, een revolver te voorschijn haalde en een schot op Beteta loste. Deze werd niet geraakt en vluchtte de vestibule vau de Wissel en Effectenbank binnen. Inmiddels had de Span jaard ziob op den hoek van het postkantoor geposteerd en toen nu Beteta de issel- en Effectenbank verliet, begon het schieten opnieuw. Beteta verschool zioh aohter een boom, vanwaar hij den schatter in het oog hield, die in zijn richting nog dr'e of vier schoten loste. Ook na werd er wonder boven wonder niemand geraakt. Het publiek stoof uiteen. Zoodra evenwel Theofile Perez Gil al zijn sohoten gelost had, werd hij door de politie, die van verschillende zjjden op het schieten kwam aanloopen, gegrepen en tus- sohen twee agenten en zwaar geboeid in de richting van het politiebureau in de Pauweusteeg gebracht. Beteta, die uit zijn schuilplaats achter den boom, de arrestatie van Gil gezien had, trad nu te voorschijn. Sluipenderwijs wist hij den geboeide van aohteren te naderen en stootte hem plotse ling zijn dolk op verraderlijke wijze met kracht in den hals. Zoo hevig was de stoot, datde punt van het dolkmes omboog. Inpiaats van naar het politiebureau, werd Gil nu naar het Ziekenhuis gebraoht, waar meu hem ter verpleging opnam. De wond is 6 oM. diep. Beteta, inmiddels gegrepen en door een brug wachter ontwapend, is thans op bet politiebureau in de Pauwensteog opgesloten tot nader onder zoek. »(N- R. Cr.)" Zonderlinge staking. Te New-York heeft een werkstaking van het personeel der begrafenis-ondernemingen veel last veroorzaakt. Tweehonderd begrafe nissen moesten uitgesteld worden en op de weinige, welke geschiedden, onder sterke be waking van de politie, kwam het tot eenige ongeregeldheden. Eenige New-Yorkers verschalkten de stakers door de dooden en de nabestaande te ver voeren in automobielen, welke voertuigen niet verdacht werden en ongemoeid naar de be graafplaats reden. Dronkenschap en ongelukken. Vrijdagavond te 11 uur is aan de Open Rijstuin te Rotterdam te water gevallen zekere A. B. uit de Leliestiaal. Een paar personen, die daar juist passeerden, haalden hem met dreggen uit het water. Daar hij bewusteloos was, werd een geneesheer tehulp geroepen, die overbrenging naar bet Ziekenhuis adviseer de. Onderweg kwam hij in de brancard weder tot bewustzijn. Volgens zijn eigen verklaring was hij beschonken geweest en had het water hem weder tot zijn zinnen gebracht. Ontzettend 1 Uit Amsterdam meldt men In het water van het IJ, bij de Rietlanden, zijn Donderdag door de politie gevonden de lijken van een jongen man en een meisje van circa 25-jarigen leeftijd. Zij waren door middel van riemen aan elkaar gebonden, en verkeerden in verren staat van ontbinding. Blijkens hunne kleeding behoorden de jonge lieden tot den eenvoudigen stand. Op het lijk van den man werd eene portemonnaie met f 12 gevonden, op dat van de vrouw een beursje, inhoudende f 3.50. Aanwijzingen omtrent de reden van deze wanhopige daad werden niet aangetroffen. Echter kan ds omstandigheid dat in de kleederen retourbil jetten naar Haarlem werden gevonden, en dat de verlovingsring van het meisje de letters M. G. bevat, de politie misschien op het spoor brengen. Een onverlaat. Toen Donderdagavond om tien uur de kantooroediende Drewes D., wonende in de Selwerdersiraat te Groningen, door de A-straat ging, kwamen hem een paar jongens tegen, van wie ten, schijnbaar met moedwil, tegen hem aanliep. De kantooroediende vervolgde rustig zijn weg, maar plotseling kwam de 18-jarige Jacob V., koemelker, wonende aan de Hoornsehedijk, met een mes in de hand hem achterop en bracht hem in den pols en de hand onverhoeds eenige steken toe. Ernstig bloedend werd de gewonde naar het politie bureau gebracht, waar hij door Dr. Tymstra verbonden. De onverlaat, die de wonden toebracht, is dezellde, die geruimen tijd geleden <len looper van een apotheker met een pistool in den hals heeft geschoten. (r/N. Gron. Gt.lt) Kleine dronkaards. Onder //Nieuws uit Maastricht:/ Schrijft de //Lirab. Koerier// Zeven, negen en tien jaar waren ze oud nauwelijks kwamen ze ouder en boven hun broek uit Zoo sjouwden zij over 's heeren straten en hadden zooals je dat soms op straat kunt hebben een zeldzaam buitenkansje Immers een van 't veelbelovend drietal vond een portemenaie en wel eene met f 7 er in. Wat daarmede gedaan Naar het politie bureau gebrachtZe dachten er niet aan I Er mede naar moeder geloopen Evenmin. Soms snoeperij gekochtOok niet. Neen, de heeren togen er op uit en kochten jenever En met die kostbare vracht togen zij de slad uit, sloten ;zich op achter 't slachthuis gingen zich zoover aan 't vurig vocht te bui ten, dat men ze stom-ende-stomdronken vond neerliggen op 't .kantje van 't bewusielooze. Welk 7-jarig manneke ter wereld zal't in zijn hersens opkomen jenever te gaan koopen, als het niet herhaaaldelijk in zijn onmiddel lijke nabijheid daaraan personen zich ziet te buiten gaan Van de gevonden lijkeu te Amsterdam. De lijken van d«n jongen man en de jonge vrouw, die Donderdag uit bet IJ nabij de Rietlanden te Amsterdam zijn opgehaald, zijn berkend. De man was zekere M. G., ketelmaker te Haarlem. De jonge vrouw, A. B. genaamd, was dienstmeisje te Amsterdam en geboortig van Sneek. Overboord gevallen en verdronken. Vrijdagavond omstreeks 11 uur hoorde bet zoontje van den machinist op de boot Sloten Leeuwarden, liggende aan de Westerkade, te Leeuwarden, een val in het water. De machinist, die wakker werd, zag het deurtje van de kajuit open staan en vermoedde onraad. Hij stond op en kwam tot de ontdekking, dat de 48-jarige Gerlof V., die des Donderdags en Vrijdags dienst doet op de boot, niet meer in zijn bed lag. Onmiddellijk ging men naar boven, doch kon niets vinden. Toen naar het politiebureau om dreggen. Met- deze gelukte liet omstreeks middernacht den drenkeling op te halen. Hij was toen reeds dood. //(Leeuw. Ct. Eeu ontrouw trekdier. De heer S., bezig met het inspannen van zijn paard te Harenkarspel (N.-H.), kreeg een trap tegen de borst. Zijn toestand is hopeloos. De 100ste voltooid. Het stoomschip //Rotterdam// der American Petroleum Co., dat Vrijdag op de thuisreis in het Kanaal is gekomen, zal na aankomst alhier, zijne 100ste rondreis heoben voltooid. Aan ooord van het stoomschip Vaart de heer D. Wulfken als 3e stuurman. Ook hij voltooit in die hoedanigheid zijn 100ste rond reis op dat schip; na vroeger 5 jaar op het stoomschip //Chester// en 2 jaar op het stoom schip //American// derzelfde reederij le hebben gevaren. //(Seheepv.)// Doodgebeten Een kuiper te Berlijn hield in den kelder van zijn huis een trekhond, dien hij altijd zelf voedsel gaf. Tegen de bevelen van zijn vader ging dezer dagen zijn zoontje den hond het voedsel brengen. Of de knaap den hond hierbij nu geplaagd heeft, weet men niet. Plotseling hoorde men een gegil en hei woe dende blaffen van bet dier. De toegesnelde bewoners zagen een ver schrikkelijk schouwspel. De woedende hond was den jongen naar de keel gesprongen, had deze doorgebeten en was vervolgens op den op den grond liggenden knaap, die zich nog met handen en voeten tegen het dier verdedigde, aangevallen. Drie arbeiders wilden moedig tusschen ueide treden, doch slaagden er niet in het dier van zijn slachtoffer te verjagen. Met een hooivork moest men ten slotte den hond afmaken, nadat hij nog eerst een arbeider in beide handen had gebeten. Een dokter was spoedig ter plaatse, doch kon den knaap niet meer redden. Om ie constateeren of men hier met een geval van hondsdolheid te doen heelt, is het hondencadaver (Hor de politie in beslag genomen. De heer James Wittsoo, 52 jaar, Ameri- caansch koopman, tijdelijk te Parijs zat Vrijdag op een omnibus, toen hij in de Rue Roayale een wielrijder zag omverwerpen door de kar van een melkboer, die zich daarna, haastte de vlucht te nemen. Woedend over dergelijke handelwijze, trok de Yankee, die zeker dacht dat hij zich nog inde prairibn bevond, een revolver uit den zak, legde op het paard van den melkboer aan en schoot. Doodelijk getroffen rolde het dier ten gronde. Agenten snelden toe en maakten procesver baal op tegen den Amerikaan, wegens het dragen van verboden wapens en het schieten op den openbaren wegIets wat dien burger van het vrije Amerika, die dadelijk aanbood het paard te betalen, erg verbaasde. Toch had hij de voldoening den melkboer te zien aan houden. Wat de wielrijder betreft, deze w«rd erg gekwetst naar het gasthuis gebracht. Nabjj Teschen (Silezie) zijn bij een be grafenis door den Bliksem dertien personen doodgeslagen en werden er twintig gewond. Het nfiand. van Antw.n schrijft Tijdens 't onweer,dat Vrijdagavond te Schep- dael bij Brussel losbarste, is de bliksem ge vallen op den molen van M. Zeder. Twee werklieden, Louis Martens en Leopold van Belle, werden op den slag gedood. De twee gebroeders Koriaux, 25 en 28 jaar oud, wagenmakersknechts die zich op dit oogen- blik ook op den molen bevonden, werden door den stroom getroffen en over het gelaat en 't geheele lichaam schrikkelijk gebrand Er is geen hoop hen te kunnen red Jen. Onder de puinen van den totaal vernielden molen heeft men de tot kalk gebrande gebeenten van den ongelukkigen Leopold van Bello ge vonden. De twee overlevenden, wier dood alle oogen- blikken wordt verwacht, zijn getrouwd en huisvaders. In Hannover is in het offfcierscasino bij zijn afscheidsfeest de luitenant-generaal von Mitzla, tot dusverre directeur van de beroemde militaire rijschool, te paard in de eetzaal ver schenen gevolgd door een stoet jachthonden. Om daar te komen had hij de steille trap op moeten rijden. Hij ^reed vervolgens de feest tafel om, hield van uit den zadel zijn afscheids toespraak, en daalde daarna weder te paard de frappen af gevolgd door de honden. Het is daar gebruikelijk dat de scheidende chef dit sterke stukje van rijkunst uitvoert. In de gemeente Hakserlantl geraakte een iap inet terpentijn, waarmede een meisje de kachel poetste, in brand. Het meisje wierp den brandenden tap weg, die ongelukkig te recht kwam op haar zusje, dat in den kin derstoel zat. Dit kind kreeg zulke brandwonden dat het bezweek. Een radicaal middel Op verzoek van A. te Enschede, zijn twee zijner jongens door de politie aangehouden en eenige uren opgesloten, omdat zij telkens tegen den wil der ouders de school verzuim den. Een viertal spruiten tegelijk. Het dorpje Hcmixem, in België, werd eenige weken geleden in rep en roer gebracht door een gebeurtenis, die had plaats gevon den in de herberg genaamd //In de Piezante Duif.// Het huisgezin van den herbergier was namelijk vermeerderd met een viertal welge schapen spruiten, die evenals de moeder zeer welvarend waren. Dat de gelukkige vader zulk een groote schat niet verwacht had, bleek wel uit zijn verwarring, toen hij bij de aangifte op 'l ma gistraatskantoor, met oetrekking tot het ge slacht der jonggeborenen, opgaf, van ieder een paar te hebben gekregen, terwijl Dij nader onderzoek bleek, dat de vierling bestond uit drie jongetjes en een meisje. Bij geürek aan de noodige plaats in de slaapkamer, werd de vierling tijdelijk in de herberg gehuisvest, die door een massa men- scben werd bezocht, en hoewel daar lustig gerookt werd, bleef toch de gezondheid van moeder en kleintjes voortreffelijk. Een berg verdwenen De geweldige beroeringen in de aardkorst hebben zich ook op de Filippijnen doen gelden. Daar is in de provincie Aora, den 5en Mei 1.1. de berg Detula plotseling weggezakt ea een groot meer is er voor in de plaats gekomen. 01 er tegelijk met den berg ook menschen verongelukt zijn, weet men nog niet. Het zal lang duren voor de bijgeloovige inuoorlingen van de Fillippijnen het nieuwe meei durven bevaren. De berggeest zal er rondwaren. Een schat gevonden. Te Pfreimd, in de Boven-Palts, vond men bij het afüreken van een huis een ijzeren kist in het puin van eenen muur. De eigenaar van dat huis, een hoefsmid, liet ze aanstonds met geweld openüreken. Zij bevatte kleino diën van den landgraaf George Lodewijk van Leuohtenoerg en zijne gemalin Elisabeth, een gravin van Manderscbeidt van geboorte. Men vond de orde van het Gulden Vlies die keizer Rudolf II den landgraaf in 1612 zelf had omgehangen, vele gouden sieraden, 15 gouden ringen met wapens, twee kostbare gouden drinkkroezen, een grooten gouden ookaal, ongeveer 30 centimeters boog, gouden zilveren en paarlen kettingen, waaronder een gouden ketting van 2£ meier lang, gouden rozenkransen en penningen, 'n gouden rid derstandbeeldje van 10 centimeters hoog, niet het jaartal 1602, een munt uit de le een» een foedraal met kostbaar eetgerij, een dolk, enz. Men vermoedt, dat de kist in oorlogstijd in het huis van een ambtenaar van den graaf verstopt is. De hoefsmid wordt intusschen overstroomd met aanbiedingen van menschen, die hem den schat willen afkoopen. Het is echter niet zeker, of de man den schat zich mag toeëigenen. Indien toch be wezen kan worden dat de gevonden schat het eigendom is van de vroegere landgraven van Leuchtenberg, zal het Beiersche konings huis dat door erfverbroederingen en ertver- dragen de universeele opvolger en erfgenaam van het uitgestorven geslacht der Leuchten- bergs is geworden, aanspraken op de vondst kunnen laten gelden. Voor den smid is maar te hopen van niet. De waarde ervan wordt verschillend opgft' geven. De laagste schatting is 50.000, de hoogste 250.000 mark. De schat wordt van Zondag af op l>e' stadhuis te Pfreimd legen een klein entreegeld dat aan de armen komt, uitgestald.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2