Buitenland. Gemengd Mieuws. Engeland en de mogendheden Mag men den >Times« correspondent te Stamboel gelooven, dan is h;t voor namelijk aan den steun der gezanten van Frankrijk en Rusland te danken, dat de Porte zich tot ontruiming van Tabah heeft bereid verklaard. Vooral de samenwerking van Engeland en Rusland in het Oosten heeft op de Porte diepen indruk gemaakt; blijkbaar had zij gehoopt, dat de naijver dier beide groote mogendheden haar een gunstige gelegenheid zou bieden om de zaak op de laDge baan te schuiven. Inderdaad, het is ook wel opmerkelijk, dat beide mogendheden in meer dan een opzicht weer een lijn trekken en op toe nadering wederzijds bedacht zijn. Vandaar dat de aangekondigde ontmoeting tusschen Kiezer Wilhelm en den Tsaar zooveel aandacht trekt. Ziehier hoe een blad als de officieuse »Reichsbote« er over oordeelt. Engeland en Rusland zijn het op een punt volmaakt eens, om namelijk Duitsch- land op een afstand te houden. Wat de Engelsche pers over ons denkt, weten wij al lang, en voor zoover de vrijheid van sensuur het aan de Russische bladen toe laat, zijn zij niet karig met als hun over tuiging uit te spreken, dat al wat Duitsch is, als vijandig beschouwd moet worden. Bovendien zijn de verhoudingen en om standigheden in het Tsarenrijk aan allerlei wisselingen blootgesteld. Alles bewijst, dat op het oogenblik een nieuwe statengroe- peering in Europa wordt voorbereid. Fran krijk, Engeland en Rusland gaan samen tegen de centraal-Europeesche mogend heden zij pogen, en zelfs naar het schijnt niet zonder succes, Italië van den Driebond af te trekken. Engeland is de aanstoker van dat alles, en helaas kunnen zijn verwachtingen geen utopieën genoemd worden. In Azie heeft het met zijn Japansch verbond thans vrijheid Van beweging, en nu wil het ook in Europa de eerste viool spelen Een ander orgaan, het »Berl. Tagebl.,« herinnert er aan, dat de kiezerontmoeting van Bjoerkoe, verleden jaar zomer, niet aan de verwachtingen beantwoordt heeft Het is een door ieder gekend geheim, dat Rusland in verscheidene vraagstukken met Engeland samen gaat, en nagenoeg zeker is het, dat het ultimatum aan de Porte een uitvloeisel is van dat samengaan. Mo gelijk, dat de Tsaar nu keizer Wilhelm ontmoeten wil, omdat hij meent, dat een al te vijandig optreden tegen Duitschland gevaarlijk zijn kan mogelijk zijn het slechts vrienden-overwegingendoch in elk geval is het ons niet voldoende, dat Rusland zich bepaalt tot vriendschappel.jke betui gingen aan ons adres. Rusland zal meer in harmonie met de Duitsche politiek daden moeten doen, wil het de zeer gespannen internationale verhoudingen niet bestendigd zien, waaraan een ontmoeting zonder meer tusschen de monarchen niets veranderen kan RUSLAND. De i Mei-dag Russische tijdreke ning is zonder groote stoornissen ver- loopenook in de hoofdstad, waar men niet zonder vrees voor troebelen was. Er werd gestaakt door meer dan honderddui zend man aan vergaderingen in de open lucht was geen gebrekmaar tot ongere geldheden van beteekenis kwam het niet. In Moskou werd het Mei-feest niet ge vierd, althans niet door staking op groote schaalin Riga namen wel alle fabrieks arbeiders, een 40,000, vacantie doch ook daar bleef de orde gehandhaafd. Met-dat-al hebben de revolutionairen weer door moordaanslagen van zich doen spreken. Te Warschau heeft men den kapitein van politie Konstantinof door een bomaanslag op straat formeel in de lucht laten springen. De dader werd zelf gekwetst, maar trachtte te vluchten en schoot daarbij verscheiden hem nazettende soldaten neer. Een toesnellende patrouille gat een salvo af, waarbij onder 't publiek drie mannen gedood en negentien zwaar gekwetst wer den. De gruweldader werd tenslotte toch gepakt. Volgens een andere lezing doodde de bom, behalve den kapitein, een soldaat, en wondde gevaarlijk 2 agenten en 6 burgers. Verder loste de dader gedurende zijn vlucht een revolverschot op een soldaat, die met geweerschoten het vuur beantwoordde en den moordenaar en twee andere personen doodde. Konstantinof had op t Mei 1905 laten schieten op een socialistische betooging, waarbij 30 menschen werden gedoodsedert dien tijd werd de kapitein onophoudelijk door de terroristen achtervolgd. Dan is Maandag te Petersburg Admiraal Koezmitsj, de havencommandant aldaar, vermoord. Hij had eenige werklui van een werf gedreigd met ontslag als zij durfden staken. Toen maakten de werklui zich boos, en een kerel nam een zwaar stuk hout, naderde den admiraal van achteren en sloeg hem de ruggegraat stuk. De admiraal stieif kort daarnade schuldige wordt door zijn kameraden niet verklapt en is nog niet gevonden. Omtrent Gapon wordt nader nog gemeld, dat hij ter dood veroordeeld was door een commissie uit zijn eigen partij, nadat ge bleken was dat hij 20,000 roebel, voor de werkliedenpartij bestemd, verduisterd had, en drie hoofden der revolutionaire beweging aan de politie wilde overleveren. Voor zijn dood bekende Gapon alles. Het vonnis werd in het landhuis te Ozerki voltrokken er kon geen sprake zijn van genade, omdat de verrader, die reeds tot Witte en anderen in betrekking stond, een voortdurend gevaar geweest zou zijn voor de partij. VAN KORTEN DUUR. Nu de Russische Doema haar eerste ver gadering reeds gehouden heeft, wordt er aan herinnerd, hoe ook een ander alleenheer- scher in Europa eenmaal zulk een volks vertegenwoordiging heeft ingesteld, te weten de Sultan van Turkije, Abdoel Hamid. Weinige maanden nadat hij zijn broeder Murad was opgevolgd, in het jaar 1876, gaf hij een grondwet, waarbij, naast zijn eigen onschendbaarheid, rechtsgelijk heid werd verzekerd, zoowel aan Christenen als aan Mohammedanen, benevens afschaf fing van doodstraf en lijfstraffen, vrijheid van onderwijs en nog veel andere goede beginselen. Tegelijk zou een vertegenwoor diging worden ingesteld, bestaande uit een Senaat, waarvan de leden door den Sultan zelf zouden worden benoemd, en een Tweede Kamer, wier leden door het volk zouden worden aangewezen op elke 50,000 Turken één afgevaardigde. Kortom, het was een volledige constitu- tioneele staatsinstelling, die was samen gesteld door den Lefaamden staatsman Midhat Pacha. Dan, op den 5den Maart 1877, veertien dagen voor het nieuwe Parlement te Stam boel zou samenkomen, viel Midhat Pacha door een paleiskabaal in ongenade bij den Sultan en verd uit zijn ambt ontzet en verbannen. Op den genoemden dafum hield het Parlement evenwel zijn eerste vergade ring en verbaasde heel Europa door zijn waardige en degelijke houding. Men had gedacht, dat de Volksvertegenwoordiging van een zoo achterlijk land zou bestaan hebben uit een mengelmoes van onhandige en onwetende lieden Maar neen, deze leden der Turksche Kamer bleken verstandig, bekwaam, vaderlandslievend en welsprekend. Het kon echter wel niet anders of de Sultan had er spoedig genoeg van Onder den invloed van een groot man als Midhat Pacha had hij de nieuwigheid bij het begin zijner regeering toegegeven, om zich popu lair te maken doch de critiek, die het Parlement zich herhaaldelijk veroorloofde op zijn regeeringsdaden, hinderde hem ge ducht. Het parlementaire stelsel in Turkije was dan ook pas 13 maanden oud toen lij plotseling, op 14 Januari 1078, door den *Beheerscher der Geloovigen" werd ontbonden. De leden kouden naar huis toe gaan, en daarmede was het voorgoed uit. Na dien tijd is er van een vertegen woordiging in Turkije nooit weer sprake geweest. Laat ons, voor de inwendige rust en den vooruitgang van het Tsarenrijk, hopen, dat de Doema, bij dezelfde degelijkheid als het Turksche Parlement, het een heel poosje langer zal uithouden. Anders zou de burger vrede een fatalen schok ondergaan en vierde de bureau cratie met haar rampzalig regime weer hoogtij. ZUID-AFRIKA. Met den Kafferopstand in Natal gaat het maar niet naar wensch. De indertijd gevluchte Bambata is nog altijd niet gepaktintegendeel is zijn leger macht zeer versterkt en hij bezorgt den Britten veel last. Verontrustend is een telegram, volgens hetwelk het Swazi-hoofd Tintitu en zijn volgelingen drie kraals, behoorende aan het hoofd Ponguani, heeft geplunderd en uitgemoord. Wel deelt een berichtgever mede, dat dit uitsluitend een Kaffer-aangelegenheid onderling is en dat de Koningin-regentes van Swazieland het eigenmachtige Kaffer- hoofd zal uitleveren doch het brutale optreden van Tintitu wijst toch al weer op een bedenkelijk roerigheid onder de Kaffers. Men meldt bovendien, dat de inboor lingen op de grens van Swazi-land onder de wapenen staan. Volgens een telegram heeft de zaak voor de Engelschen veel hachelijker gestaan dan de officieele berichten wel voorgaven. Een afdeeling der Engelschen is in het bosch bijna omsingeld geweest. Velen van hun Zoeloe-bondgenooten werden door den vijand geveld. Op een gegeven oogenblik beval de Engelsche bevelhebber zijn troep terug te trekken. Met moeite werden de gewonden gered. Door de hulp van de Durbansche reserve, die kwam opdagen, bleef de troep behouden. De Zoeloes verdwenen 5toen weer in het bosch. Het kan nog een heele affaire worden voor de Engelschen die opstand in Natal. Het blijkt vrij wat ernstiger en omvangrijker te zijn dan men het officieel wil doen voorkomen. Wat een hollend paard teweeg bracht. Donderdagavond omstreeks negen uur ging bij het Houtplein te Haarlem, op het oogen blik dat een electrisehe tram aankwam, een voor een rijtuig gespannen paard op hol. Van de beide in den wagen zittende dames kwam de eene met den schrik vrij, maar de andere werd er uitgeslingerd en kreeg verwondingen aan armen en beenen. De koetsier liep eene verwonding aan liet hoofd op en werd be wusteloos in een naburig huis gedragen. (//O. II. Gt De jeugd en de electrisehe tram. Uit Amsterdam meldt men ons Een 8-jarige jongen, die in de Korte Mar- nixstraat op den voorsten bijwagen van de tram was gesprongen en daarvan atviel, werd door dén tweeden bijwagen overreden. Hij was spoedig dood. Vrijdagavond omstreeks 7 uur werd in de Kinkerstraat een 5-jarig meisje door de elextrische tram overreden. Hevig bloe dende werd het kind naar haar woning aan de Da Costakade gedragen, waar het twee uur later overleed. Naar we nog vernemen, kan in deze treu rige zaak den wagenbestuurder geen verwijt treffen, maar moet het ongeval aan eigen onvoorzichtigheid worden toegeschreven. Een uitlevering. Omtrent de arrestatie en uitlevering van een Eranschman, waarvan de bladen werd melding gemaakt, geeft de Rotterdamsche correspondent van de «Tel.// de volgende lezing Jl. Donderdag werd naar het stoomschip "Admiral l'Hermite», met bestemming naar Duinkerken, overgebracht Mr. A. de Saint L., geboren te Montreal, in Canada. Hij kwam uit 's Gravenhage, alwaar hij 10 maanden preventief zat, en moet in Frankrijk nog één jaar ondergaan ter zake van oplichting. Hij was onder geleide van een Haagschen inspecteur van politie. Wapenuitrusting. China is met allen ijver bezig zijn wapenrusting te voltooien. In het arsenaal te Nanking heerscht groote bedrijvigheid. Dagelijks komen nieuwe kanonnen eu granaten aan, terwijl het leger Yuanshikai geweren van het nieuwste model ontving. Men zegt, dat Japan de leverancier is. Spelende te water geraakt en ver dronken. Tusschen Gouwsluis en Goudsche Rijpad (gem. Alphen) is een vierjarig meisje te water geraakt en verdronken, doordat zij spelende met andere van een zandhoop afgleed welke dienen moest tot demping van een sloot. Een lange staat van dienst Bij de bloemist-firma Gouwenhoven, te War mond, is een knecht nu reeds 71 jaar lang in dienst. De man is 81 jaar en verricht nog steeds met lust zijn arbeid. Uit vrees voor straf. Twee n-jarige jongens te Heerenveen klom men op het dak van een pakhuis om eieren uit te halen. Hun ouders bemerkten dit en, bevreesd voor straf, besloten de beide heertjes de wijde wereld in te gaan. Zij zetten koers naar Leeuwar den, waar de politie ze den volgenden dag ontdekte en naar hun woonplaats terugbracht. Luchtscheepvaart. De Aëro Club van Belgie heeft in zijn laatste zitting besloten een jaarlijksche ballonkoers tusschen Parijs en Brussel in te richten. De luchtvaarder, die drie jaar achtereen dezen afstand in den kortsten tijd zal afleggen, zal in 't bezit komen van een ^prachtig kunst voorwerp. Een jeugdige moordenaar Voor het tweede Landgericht te Munchen heeft dezer dagen een veertienjarig moordenaar de zoon van een leerlooier, terecht gestaan. Hij had de 27 jarige dienstbode van zijn vader met wie hij verboden omgang had gehad, ge worgd en opgehangen, om den indruk te wek ken, dat het meisje zich van kant had ge maakt. De beklaagde bekende de daad begaan te hebben uit vrees dat zijn vader, wanneer dezen bleek dat de omgang gevolgen had gehad, hem zou straffen. De jongen had zijn moeder al vroeg verloren. Lichamelijk was hij goed ontwikkeld, en op school kon hij allo jongens aan. Het vonnis was achtjaar gevangenisstraf. Een windhoos. Donderdag j. 1. heeft tijdens een hevig on- weder, dat Keulen in duisternis zette, een windhoos van ongeveer 75 meter breedte nogal schade aangericht. Boomen werden geknakt en verscheidene daken van huizen en schuren afgerukt en zwaar beschadigd. Een sleepboot uit Dordrecht, de Tromp» werd op zijde ge slingerd en de getrokken boot omgeworpen, zonder dat mirabile dictu deze echter zonk. Een ander wonderlijk iets overkwam een wagen en paard, die samen eenige malen rond draaiden, zonder dat koetsier of paard gewond werden. Zouden de goede Keulenaars wat over drijven Een vrouw en een meisje, die onder een bank waren gevlucht, werden onder de afge rukte en meegesleurde takken zoo goed als begraven. Uit een particulieren brief uit Riga oritleenen we het volgende verhaal, dat een eigenaardig staaltje geeft van kozakkenverstand. De kooplieden in balken, wier vlotten de Duna afzakken, zijn voor de goede orde ver plicht op hun verschillende vlotten door ben gekozen vlaggetjes te plaatsen. Ieder koopman heeft dus zijn eigen kleuren, waardoor de waterpolitie er gemakkelijker oog op kan houden. Een Amsterdamsche firma, die in Riga een houthandel drijft, koos dus voor haar kleuren de Hollandsche vlag. Dezer dagen nu controleerde een van de geëmployeerden ergens hoog de Duna op de vlotting van een partij balken, en plaatste op elk vlot de bij de waterpolitie geboekte dus de Hollandsche vlag. Daar komt een bende kozakken aan, onder commando van een officier natuurlijk, en die krijgen die vreemde vlag in de gaten. In eens ontsteken zij in hevige woededat was nu toch een schandaal, een kolossale verkrachting van de Russische vlag (wit-blauw-rood) zoo'n uiting van revo lutionairen geest in den hoogsten graad had den zij nog niet meegemaakt, 't Is toch ver schrikkelijk om een Russische vlag te nemen en daarvan het r-o-o-d boven te plaatsen 1 Brrr. In een ommezien hadden de kozakken den Hollander met alle arbeiders gevangen genomen en werden zij voor de autoriteiten gebracht. En op dien toeht maakte onze Hol lander, die nu niet alles langs zijn koude kleeren liet loopen, niet minder dan 5 maal kennis met de knoet. Door de autoriteiten was de zaak natuur lijk spoedig opgelost, en de gevangenen werden weer vrij gelaten maar de vlag heb ben de Russen gehouden 1 De verongelukte student Piethaan. Op bet vinden van het lijk van den bij Harderwijk verongelukten student Piethaan is een belooning van f50 gesteld. Een man en een vrouw, die Maandag opnieuw uitgingen om het lijk van den ver ongelukten student M. J. P. op de Zuiderzee te zoeken, waren zoo gelukkig het Dinsdag dicht bij Harderwijk te vinden. Een prijsvraag. Voor enkele weken werd door de maat- seh ppij //De Volharding// een prijsvraag uii- gesc 'reven, //wie zijn de trots der natie//, de vijf flinkste mannen en vrouwen Ingekomen zijn daarvoor 56245 stemmen, verdeeld over 9L6 levende Nederlanders. Van de mannen verkregen de meeste stemmen Dr. Abraham Kuyper 20.465. Jozef Israels18.039. Louis Bouwmeester 14 257. Generaal van Iieutsz 10.958. Van de overige, die boven de 200 stemmen verkregen, noemen we er maar enkele, omd/ft er aardige tegenstellingen onder schuilen Mr. P. J. Troelstm 8960 Prof. M. W. F. Treub 6967 Van Hall 6391 Dotnela Nieuwen- huia 6374; Daniël de Lange 5892; Burge meester Van Leeuwen 4119 Henri Polak 3944; C. A. A.. Dudok de Wit 3422 Goeman Borgesius 3070 Minister Kraus 2961Dr. J. Th. de Visser 1251P. Noiting 1182 H. P. Berlage 836; Prof. H. Drucker 832; Joh. Braakensiek 821; Ds. Talma 806 Ds. H. JPierson 769 Luitelant Christofi'el 751; S. van Houten 728 Prof. Van 't Hof 667 Mr. van Gigch 621 P. L. Tak 613 Gh. Bossevain 577 Oscar Carré 571Mr. A. F. de Savornin Lobman 566 Joh. Zaagmans 562 J. H. Schaper 561; Mr. Aalberse 478 Generaal Vetter 465 G. v. d. Zwaag 446 W. Hovy 427 Willem Kloos 418 Mr. Heems kerk 412; Th. Ketelaar 410 Idenburg 392 N. G. Pierson 381 Jaap Eden 327 D. Pauwels 311 Minister Loeft' 302Dr. H. Gorter 237 Minister Lely 281 Neeltje Lokkerse 280 J. A. Tours 268 Prof. Vale- ton 266 Prof. Bavinck 259. Onder de vrouwen staat H. M. de Konin gin bovenaan, dan volgt Koningin Emnta, vervolgens Mevrouw Dr. Jacobs en Freule Anna de Savornin Lohman, welke laatste nog 2763 stemmen kreeg. Mevrouw Roland Holst haalde er 2724. Gapons lijk gevonden. Uit Berlijn komt het telegram, dat in het druk bezochte plaatsje Oserki bij St. Petersburg het lijk van Gapon is gevonden. Er is dus nu geen twijfel nteer mogelijk. Bij liet zwemmen verdronken. De 14-jarige D. Voorn te Edam ging Zondagmiddag zwemmen in de ringvaart. Eensklaps zonk hij en verdronk. De politie is er later in geslaagd het lijk met een dreg op te balen. Tramongeval. Mr. Kraeutler, onder-bibliothecaris van de koninkljjke bibliotheek, werd Maandag, op de Prinsessegracht te 's-Hage wandelende, door de electrisehe tram aangereden en te water geduwd. Hij werd ernstig aan het hoofd verwond en brak het sleutelbeen van de rechterarm. Zijn toestand is zorgelijk. Aan de gevolgen van het hem j.l. Zondag overkomen ongeval, is Mr. Kraeutler Dinsdag in den vroegen ochtend overleden. De heer Kraeutler bereikte den leef tijd van 63 jaar. Snoepers en dieven. Een Schevening3ch meisje van 17 jaar heeft, om aan haar snoeplust te voldoen, het gouden hoofdijzer van haar tante ontvreemd en ten gelde gemaakt. Zij kreeg daarvoor f 28. Toen men er achter kwam, was er niets meer van het geld over. Men heeft van het feit de politie in kennis gesteld, zoodat de zaak vervolgd zal worden. („N. O.") Vadermoord Men meldt aan de „N. R. Ct." nit Doetinchem van 13 Mei: Zondagmiddag werden de marechaus sees naar het naburige Wehl ontboden. Een zoon van zekeren E. aldaar moet zijn vader zoodanig geslagen hebben, dat men voor diens Jeven vreest. Smakelijk eten Men schrijft uit Meppel aan het Hbl." Dezer dagen begroef een landbouwer te Ruinerwolde een gestorven vet varken achter zijn huis, maar vergat, zooals meestal geschiedt, het vooraf met petro leum te begieten. Een paar dagen later ontdekte hij dat het dier opgegraven en meegenomen was. Allerwaarschijnlijkst wordt er worst van gemaakt, en voor consumptie naar Holland verzonden. In best gezelschap. Men meldt uit Eindhoven Een reizend Belgisch koopman had hier aan iemand zijn paardje voor f 100 verkocht, en had daarvoor vier bank biljetten van t 25 ontvangen. Een daarvan had hij uitgegeven. Daarna kwam hij in gezalschap van zekeren v. E. en diens vrouw in den polder te Woensel, geraakte daar dronken en was daarna al zijn geld kwijt. Op zijn aan klacht is v, E. door de rijkspolitie in de marechausse-kazerne gefouilleerd, en toen zijn de drie biljetten op dezen bevonden. Een gevaarlijk spelletje. Woensdagmorgen hadden drie kinde ren van 3, 5 en 10 jaar van J. K. liggende met. een woonschuitje in het Yeenkanaal te Vriezonveen, een vuurtje gestookt op den wal vans het kanaal. Om het beter te doen branden, wierpen zij uit een volle bus petroleum wat van deze brandbare stof in het vuur. De vlam sloeg eensklaps in de bus, die met een harden knal uiteenvloog. Alle drie kinderen liepen hevige brandwonden op, het meisje van 5 jaar moest dadelijk naar het ziekenhuis te Almelo worden vervoerd, waar het Zateidag is over leden. De toestand van beide anderen is redelijk. („Abs. Crt.") De moordaanslag te Leeuwarden. De Rechtbank te Leeuwarden heeft Zaterdag den 29 jarigen fabrieksarbeider Jan Apeldoorn voor poging tot dood slag voorafgegaan door poging lot ver krachting, tegen de 22-jarige dienstbode Akke Kobus, nabij het Nieuwe Kanaal aldaar, in den avond van 14 December j.l. veroordeeld tot twaalf jaren ge vangenisstraf. De eisch was 15 jaar. Paniek in een kerk. Zondagmorgen balf 12 ontstond inde druk bezochte R. K. kerk aan de Leeu- wensraat te Rotterdam, een paniek doordat juist tijdens het orgel het Agnes Dei inzette een kalklaag van het plafond ter lengte van 6 M. omlaag stortte, hetgeen niet alleen een zwaar geweld veroorzaakte, maar tevens de kerk met een groote stofwolk vulde. Op de beide gaanderijen stormden de kerkbezoekers de trappen af, wat zoodanig schrik en ontsteltenis veroorzaakte dat eenige da mes flauw vielen. Toen de stofwolk was opgetrokken en men geen meerdere kalk hoorde neer storten bedaarde de paniek. Persoonlijke ongelukken' hadden ge lukkig verder niet plaats. In de meening dat er brand in de kerk was ontstaan, stonden spoedig drie spuiten voor het gebouw, die echter onverrichterzake weer naar huis konden gaan. Gestikt. Te Berkel is Zaterdagmorgen het vier jarig zoontje van dan boomkweeker A. Lichtvoet in een onbewaakt oogenblik in een mestkuil gevallen en daarin ge stikt. Brand te Gouda. Vrijdagavond brandde te Gouda de fabriek van blik- en lakwerken der Gebrs. van Hofwegen geheel uit. De brandweer, die met bijna alle ma terieel ter plaatse was, kon alleen de achter- en naastliggende perceelen, waar onder de drukkerij dor firma Edauw en Johannissen, beschermen, waarin ze dan ook slaagde. Een hond kwam in de vlammen om, benevens de geheele voorraad goederen, die eohter verzekerd is. Het gebouw, eigendom van den heer E. J. van der Hegden, was mede ver zekerd. Een kuiken met drie pooten. Men meldt ons uit Monster: Als een bjjzonderheid kan meegedeeld wordeD, dat bij den tuinder N. Brederoo alhier een kip 13 kuikens uitbroedde, waarvan een met drie pooten. De derde poot zat bij den staart. Jammer, dat zulke curiositeiten slechts zelden in het leven kuaneu blijven. Een kluizenaar. Te Pinsterwolde (Gr.) werd de woning van den 75-jarigen alleenwonenden ar beider Klap opengebroken, wijl men den man in den laatsten tijd niet had gezien. De arme man lag dood te bed. Hu we lijksvrengde. Op het politie-bureau. Tik, lik, komt een jonge man binnen. „Mor gen, heeren 1" „Goeie morgen." Bezoeker lacht, ziet er zeer opgeruimd uit. „Meneer, ik wou u eens even inlich tingen komen vragen, m'n vrouw is weggeloopen." „Zoo, wil je ze terughebban „Neen, neen, laat ze maar wegblijven (met afwerend gebaar). Maar ik wist niet, of ik dat hier ook aan moest geven." „Neen, hoor, daar hebben wij niets mede te maken." „Ja, ziet u, ik wilde nu graag ver huizen en ik ben met die zaken niet zoo op de hoogte en dus. „Ga je gang maar, hoor, dat gaat ons niet aan. Als je haar terug wilt hebben, moet je haar zelf maar terug halen." „Neen, dank je, ik ben veel te blij, dat ze weg is." Bezoeker gierende van pret af. A. Cc") In Toulon staken nu ook de kappers bedienden. De patroons zijn aanstonds naar Marseille gereisd om.den nood te vo rzien, maar de slakende kappersbe dienden hebben verklaard, dat zij den den Marseillers den arbeid onmogelijk zullen maken. Het lijkt onder die om- s andigheden niet geraden, zich te laten scheren bij een Toulonschen barbier.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2