1 i I is f Plaatselijk nieuws, e 111 een J e raaö VissclierU. Uitslag' Aanbesteding-. - r fJeincngd Aieuws. vang-ei Juni Vi mers Ken g Te,rwiJ' m k berichten, a!a zou de Bond hebben be sloten 300 000 arbeiders uit te sluiten, geheel „uit de lucht zijn gegrepen." Dus is het zoover nog niet. Maar of het niet zoover komen zal De afdeeling Berlijn van het Duitsche verbond van metaalbewerkers had besloten, den lsten Mei niet te werken. Yan de 6000 leden hebben echter 4500 tóch gewerkt. Dat moest gestraftEu zoo heeft het Duitsche verbond van metaal bewerkers tegen het advies van het sociaal-democratische partij bestuur en van het verbond van socialistische kiesver- eenigingen in, een voorstel aangenomen, om die 4500 „verraders" uit de arbei- derskiesvereeniging te stooten. Dus blijkt „Toontje solidair" tenslotte een tyran van de ergste soort te worden. En wel gaan de leiders hiertegen dan in, maar ze hebben tenslotte geen macht meer over de geesten die zij zelve hebben opgeroepen. Er zit zooveel leering in die stakings- en uitsluitingsbewegingen onzer dagen Soiuiiielsdijk. Tot het houden van herhalings-oefeningen is de milicien verlof ganger L. van der Waal alhier, tegen 30 Juli as. onder de wapenen, opgeroepen. Voor onderwijzer aan de O. L. School alhier, zijn op de voordracht geplaatst, de heeren A. L, Dame van Züidland, E. J. van der Zande en J. M. Nagtegaal beiden van Melissant. Terwijl F. Wervers het schip van schipper Terstege in zou gaan om turf te lossen, bleef zijn broek boven aan den trap haken waardoor hij voorover in het ruim viel en zoodanig met zijn gezicht over den bodem schoof dat dit geheel velloos was Zaterdagmiddag geraakte de knecht van schipper Terstege, terwijl hij bezig was de schuit te spoelen, te water. Door spoedig toegeschoten hulp van L. v. D, mocht hij er met een nat pak afkomen. Middelharnis.* Onzen vroegeren dorps genoot Doctor de Wilde thans te Rotterdam, is benoemd tot ridder van het Roode Kruis van Belgie, wegens zijn vele verdiensten op geneeskundig gebied, vooral wat betreft de practijk der huidziekten. Vrijdag ontstond tusschen twee ge huwde vrouwspersonen twist, welke zoo hoog liep, dat de een met een bezem naar de andere sloeg. Deze wist echter de slag te ontwijken, waardoor de bezem bij haar in de ruiten terecht kwam en het op die manier een dure slag werd. De aspirant-machinist G. Vermeulen heeft met goed gevolg het eind-examen afgelegd. Zaterdagavond geraakte het zoontje van J. M. bij het visschen in de Kaai te water. L. S. mocht het genoegen smaken hem spoedig weder op het droge te brengen. Zondagavond werd de op het Hoofd in gebruik zijnde Zandzuiger, welke toen op het Haringvliet lag, door een schip aangevaren, met het gevolg dat zij spoedig daarop zonk. De aan boord zijnde personen konden zich gelukkig in tijds nog redden. Maandagmiddag wist een stier, die in een wagen naar de boot gebracht werd, bij het daar uit laten, aan zijn geleiders te ontsnappen. Hij vloog de Wilhelminabrug over en ging vervolgens het land achter den Sasdijk in en geraakte daar in een sloot. Na groote en langdurige inspanning wist met het woedende dier eindelijk te bemachtigen en werd hij bij H. van den D. voorloopig op stal gebracht. Het incident, 't welk een groot aantal volk op de been bracht, liep gelukkig zonder persoonlijke ongelukken af. De stoomboot »Middelharnis«, die ongeveer veertien dagen naar de werf is geweest om nagezien en opgeverfd te worden, arriveerde Zaterdagavond alhier, om Maandagmorgen den dienst, die in dien tijd werd waargenomen door de stoom boot »Vlaardingen IV«, zelf weer te her vatten. Het bestuur van het waterschap »de Oudepolder«, loozende op de haven te Middelharnis maakt bekend, dat de be grooting voor 1906, gedurende 14 dagen vanaf 15 dezer ten kantore van den Secr. van de Ingelanden ter inzage is nedergelegd. Stad aan 't Haringvliet. Het zoontje van H. Th. P. P. zat Zondagmiddag aan den slootkant te spelen, toen het achter over er in viel. Juist kwam Van der Plaat van Den Bommel er langs en mocht het geluk smaken, het kind van een wissen dood te redden. Zaterdagavond brachten een paar jongens den hit op stal van L. Moelker, die zij van het Gors gehaald hadden. Het zoontje van H. M. liép er achter en gaf den hit een klap doch de hit sloeg met zijn poot terug en gaf H. M. een klap tegen zijn gezicht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die verleend werd door Dr. Knops, welke constateerde dat het neusbeentje was gebroken. De stemming van twee notabelen voor de Ned Herv. Kerk zal geschieden op Vrijdag 18 Mei des namiddags ten 6 ure. Burg. en Weth. maken bekend dat de uitgestelde schoorsteenschouw zal ge schieden op Woensdag 23 Mei as. Ooltgensplaat Zaterdag j.l. geraakte bet 3 jarig dochtertje van B de Vos alhier in de voor hun woning loopende sloot. De moeder hare afwezigheid bemerkende ging op onderzoek uit, doch, o schrik daar ziet zij haar lieveling in het water liggen. Zij begeeft zich te water om haar kind te redden, doch helaas, het is te laat, de levensgeesten zijn reeds geweken, en de inmiddels geroepen geneesheer kon na ge bruikelijke proeve bij drenkelingen slechts den dood constateeren. Stellendam. Melden wij onlangs dat in een gezin drie kinderen aangetast waren door Roodvonk, thans zijn die weer hersteld, en zijn er geen nieuwe gevallen bijgekomen, doch verleden week deed zich in deze ge meente een ge.val voor van Dyph erilis bij een meisje van bijna 4 jaar, helaas met doodelijken afloop. Volgens publicatie worden belang hebbenden eraan herinnerd, dat alle vor deringen ten laste van de gemeente over het jaar 1905 vóór of op den laatsten Juni moeten zijn ingediend. De milicien-verlotganger A. Troost der lichting 1903, dienende bij het korps Pon tonniers, garnizoensplaats Dordrecht, is tegen 9 Juli a.s., en de miliciens-verlof gangers H. Brinkman en J. Lokker van de lichting 1899, beiden dienende bij het 6e Regt. lof 3e Bat., zijn tegen 23 Juli a.s. naar hunne garnizoensplaats Breda onder de wapenen geroepen tot het houden van herhalingsoefeningen. Oude Tonge. Aan belanghebbenden zij meegedeeld, dal het kohier van den Hoofdelijken omslag telt 335 aangeslage- nen, de laagste aanslag is f 0.47 terwijl de hoogste is vastgesteld tot een bedrag van f 151.505. Het huis aan de Nieuwstraat ge- teekend B No. 97, toebehoorende aan wijlen L. Wittekoek is Vrijdagavond j.l. ingezet door J. Verweij Az. tegen de som f 1280. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat bij genoegzame aanmelding dit jaar een cursus voor het voorbereidend mili tair onderricht zal worden gehouden. Aan melding ter Secretarie voor 14 Juni op de Secretarie op eiken werkdag van des v.m. 91/2 tot 11V2 ure. Zie voor bijz. publi catie, waarin zijn genoemd de groote voor- deelen die verbonden zijn aan het halen van een of meer diploma's. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de rekening, dienst 1905 en de begrooting dienst 1906, van den Magdalenapolder onder deze gemeente, ter inzage ligt ten kantore van den Secretaris gedurende 14 dagen. Dirksland. Zaterdagavond omstreeks kwart voor tien, had een ingezetene alhier het ongeluk, om in de Kerkgracht terecht te komen. Naar men verneemt wist hij zich zelt op 't droge te brengen. Uit goeden bron vernemen wij dat de vorige week, mej. M. Koenraad met gunstig gevolg het examen als onderwijzeres heeft afgelegd. De oudste ingezetene dezer gemeente den heer L. Admiraal, is op 92^2 jarigen leeftijd alhier overleden. Goedereede. De dijk van het poldertje van Mej. de Wed. P. J. Goekoop alhier, die bij den laatsten hoogen vloed op een paar plaatsen is doorgebroken, is thans weer hersteld. Naar men verneemt, zal het in 't vervolg voornamelijk als weiland ge bruikt worden. Bij publicatie worden belanghebbenden in herinnering gebracht, dat alle vorderingen ten laste van de gemeente over het dienst jaar 1905 voor of op den 30 Juni as. moeten zijn ingediend Toen j.l. Zaterdag de bouwknecht K. T. behulpzaam was bij het overbreugen van de paarden van den Heer F. C, G. naar eene andere weide, kwam hij tenge volge van een zijsprong van een der paarden in eene diepe sloot terecht, zoodat hij met een nat pak huiswaarts kon keeren. De milicien-verlofganger Jan Luime der lichting 1903, dienende bij het 3e Regt. Veld-Art, garnizoenplaats Breda, is tegen Maandag, den 21 Mei a.s. in werkelijken dienst opgeroepen lot het houden van herhalingsoefeningen Ouddorp. J. A. en H. G. hadden ver leden vveek het ongeluk dat hunne paarden op hol sloegen. Eerstgenoemde is er niet zonder kwetsuren afgekomen, de laatste wel. Een vrachtrijder van Melissant ge raakte met zijn gerij tusschen. Ouddorp en Melissant omver. Het was nacht en er kwam geen hulp opdagen. Roepen om hulp zou ook niet gebaat hebben, daar in den ganschen om trek geen woning te zien was, nog minder menschen. Wat te doen Goeden raad was duur, omdat hij van vier dorpen zoo wat evenver verwijderd was. Melissant lag voor hem, Stellendam en Goeree naast hem, Ouddorp achter hem. Dan maar naar Ouddorp Na een klein uurtje met de knieën in de wind, werd de woning bereikt van D. v. d. K. Opgeklopt en opgeschrikt uit de zoete nachtrust, jyerd deze verzocht om een helpende hand te bieden. Samen nu naar de plaats des onheils, die in de (onmiddellijke^ nabijheid lag, zooals v. d. K. meende. Na verleende hulp ging ieder zijns weegs, zonder persoonlijke ongelukken. De cichoreifabriek zal weer een be langrijke vergrooting ondergaan. In de stalvisscherij is er verleden week 10.000 stuks »ansjovis« gevangen, terwijl er nog veel zalm wordt gevangen bovendien. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraads van Melissant op Maandag Mei des nam. te 3 uren zitting 14 Aanwezig zijn alle leden. De Voorz. Mr. O. Zaaier opent de vergadering, en verzoekt de Secr. de notulen te lezen, welke onveranderd worden geteekend. Aan de orde ieiDgekomen stukken. Een missive van Ged. Staten waarbij goedge keurd wordt teruggezonden het kohier van den hoofdelijken omslag. Een schrijven van de gezondheidscommissie, waarbij verzocht wordt, in beginsel mede te gaan met het plan een deskundig persoon aan te stellen voor Flakkee, die een geregelde toezicht houdt op de bestaande woningen, volgens de nieuwe woningwet. De Voorz. is van meening, dat het plan zeer goed is, daar het voor Burg. en Weth. een bijna onmogelijke taak is, die naar behooren te ver vullen, en vraagt daarop de leden naar hunne meening. Sieling verklaard dat bij er in. be ginsel reeds tegen is, daar zoo'n ambtenaar toch op zyn minst weer f 50 bezoldiging van Melissant zou moeten hebben, en dat met bet opmaken der hoofdelijken omslag weer gebleken is, dat om aan 't noodige bedrag te komen men toch al weer personen heeft moeten aanslaan, die eigenlijk niet zouden moeten betalen. De Voorz. antwoord dat er nu nog over geen bezoldiging behoefd te wor den gesproken, daar er alleen maar gevraagd werd of men in beginsel wilde meegaan. Kaste lein verklaart dat hij het beter vindt nu dadelijk er tegen te zijn, dan later als het dan toch moet omdat de kas geen meerdere uitgaven toelaat. Met rondvraag werd nu besloten er niet mede mee te gaan. Een schrij ven van het bestuur van de Gemeente administratie-tentoonstelling om een bijdrage aan deze te houden tentoonstelling. De Voorz. zegt dat het een nuttig iets is, want hierdoor zullen later op de kantoren veel dingen vlugger kunnen geschieden, daarmen nu de makkelijkste manieren van werken leert kennen. Besloten werd f2,50 als bijdrage te geven. Daarna stelt de Voorz. voor een verzoekschrift te richten aan de Tweede Kamer, om Rij kapen- sionneering der gemeenteambtenaren en de weduwen en weezen dier ambtenaren. Dit wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Daarna wordt het verslag van den toestand der gemeente in 1905 voorgelezen en voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens worden nog eenige wijzigingen n de gemeentebegrooting gebracht. 3e. Aangaan eener geldleening voor de straat verbetering en arrestantenlokaalvoor de straat verbetering is noodig f 400, en voor hst arrestan tenlokaal f 200. Dit bedrag is te bekomen tegen een rente van 4 pCt. De Voorz. stelt voor dit te leenen en jaarlijks f 100 af te lossen, en wel den 15 Juni van elk jaar. Dit wordt ook met algemeene stemmen goedgekeurd. 4e. Voorstel tot het geven van ontslag aan den onderwijzer J. A. v. d. Sluis. In verband met dit voorstel worden de na volgende adressen en stukken voorgelezen le. Een schrijven van de vrouw van B. Both, waarbij zij mededeeld, dat het doel van haar klacht niet was, dat v. d. Sluis ontslagen zou worden, maar dat haar zoontje niet meer geslagen zou worden, en dat zij hoopte dat de raad hem dan ook om haar schrijven niet zou ontslaau. 2e. Een schrijven op zegel onderteekend: K. van Heek, J. Kruithof en Mej. M. Lokker, (on derwijzend personeel) waarin met een groot om haal van woorden te kennen werd gegeven dat het hun grootelij ks leed zou doen als hun colle ga ontslagen zou worden, en tegelijk een poging aanwendend om hun hoofd (den heer van't Hof) in kwaad daglicht te stellen. 3e. Een lijst waarmee de dames Mej. Lokker, C. v d. Weele, J. Kruithof en W. v. d. Weele waren rond geweest, en waarop 135 ingezetenen hun naam gegeven haddendeze was ook met het dringend verzoek den onderwijzer J. A. v. d. Sluis niet te ontslaan. (Het moet voor v. d. Sluis nog wel eene aangename gewaarwording zijn, dat de oude jongedames van Melissant zoo voor hem in de wapens gaan, maar we beleven een tijd dat er meer medelijden gevoeld wordt voor een Frans Rosier, dan voor een juffrouw Overgrau. Versl.) Daarna laat de Voorz. de notulen van de ver gadering van het najaar 1903 voorlezen, waarin eenzelfde geval met V. d. Sluis werd verhandeld. In deze notulen stonden de namen van eenige in dat najaar mishandelde kinderen; en dat Van der Sluis in ,'t bijzijn van 't dagelijks Bestuur en Schoolopziener excuus vraagde aan A. Koole voor 't mishandelen van zijn zoontje L. en dat Van der Sluis een opgemaakt stuk onderteekend had waarin hij beloofde dat hij nimmer een kind meer lichamelijke straf zou toedienen, en ingeval hij dat toch deed, de eerstvolgende keeronmid- delijk zijn ontslag zou krijgen. Daarna leest de Voorz. nog een verklaring voor van de vorige Burgemeester en van de Arrondissements-Schoolopziener, die beide ver klaren dat zij Van der Sluis hebben onderhou den over het slaan van kinderen en dat bij hun ook beloofd had, het niet meer te zullen doen. Daarna een verklaring van dr. G. J. Rinkel dat hij vijf gevallen van ernstige mishandelingen van kinderen heeft gehad, die allen door Van der Sluis waren gepleegd. 4e. Een verzoekschrift van J.A.v d. Sluis om gratie, met de sehoone belofte dat hij zich vast voorgenomen heeft zich voortaan van lichame lijke straf te onthouden. 5e. Het schrijven dat den heer van 't Hof aan de schoolopziener zond, en de schoolopziener aan de Gemeenteraad, waarin stond; dat hetgeen hij lang gevreesd had, weer plaats had gehad nl. dat er weer klachten waren ingekomen over het mis handelen van kinderen door Van der Sluis, en dat hij nu een onderzoek had ingesteld, waaruit gebleken was, dat hij weer vele kinderen gesla gen had enz. 6e. Werd het proces-verbaal voorgelezen het welk opgemaakt was na het onderzoek van Burg. en Weth. aan de school, waarin de verklaring stond van 17 kinderen, die allen geslagen, in de zijde gestooten en aan haar ooren getrokken waren, en waarin ook de bekentenis stond van v. d. Sluis dat hij de kinderen wei sloeg enz. en d it hij overtuigd was dat het nogal eens goed raak was ook. Daarna komt de zaak in behandeling. le Zegt de Voorz. dat hij geloofd dat als de 135 handteekenaars van voornoemd adres, alles zoo goed wisten als Burg. en Weth. dit weten, zij beslist allen hun naam niet gegeven hadden. Met deze gedachte verklaarde de raad zich homogeen. Daarna zegt de Voorz. dat volgens 't inzicht van Burg. en Weth. het onmogelijk is v. d. Sluis niet te ontslaan, daar het nu al zoovele malen gebleken is, dat hij het niet nalaten kan de kinderen te mishandelen, en vraagt de leden hun gedachte in 't midden te brengen. K 00 man vraagt of het niet mogelijk is het ontslag op 't halfjaar te geven, daar het toch een ernstig geval is, direct ontslagen te wordende Voorz. stemt toe dat het zeer erg is; maar dat het niet mogelijk is dit te doen, want als hij nog een halfjaar onderwijzer kan zijn, zon hy het nog wel langer ook kunnen blijven. Joppe verondersteld dat den heer van 'tHof verkeert gehandelt heeft, door het briefje van de vrouw van B. Both aan te nemen daar zij dit aan Burg. en Weth. had moeten geven. De Voorz. zegt echter dat dit volstrekt niet verkeerd is van Van 't Hof, en bewijst dit door een artikel uit de Schoolwet voor te lezen. Daarna zegt Van der Velde dat hij het zoo'n treurig geval vind, dat het onderwijzend perso neel met een adres als zoodanig tegen hun hoofd opstaat, en dat het ook verregaand is van de dames M. Lokker en C. v. d. Weele om een adres van dien aard in te dienen, vooral daar zij ook tot de ambtenaars-wereld behooren, en Sieling stemt toe, dat dit een zeer groote brutaliteit is, en niets anders dan Burg. en Weth. in 't aange zicht slaan. Joppe zegt, dat hij het toch erg vind om een onderwijzer te ontslaan, omdat hy de kinderen wel eens slaat, hij heeft er toch nooit een, een ongeluk geslagen. Voorz. Dus u zou willen dat wij hem er eerst een, een ongeluk lieten slaan? Joppe. Ik vind het wel goed dat hij mijn jongens slaat, want zij zullen het wel verdienen, en dat Van der Sluis wel eens wat hard slaat, kan ik hem ook niet kwalijk nemen, want ik heb ook wel eens geslagen dat ik er spijt van had dat ik het zoo hard gedaan had. (Nu, 't blijkt bij J. zijn kinderen wel eens noo dig le zijn, want van de gehoorde kinderen was er bijna geen die niet zeide en Cor. J. krijgt ook druk voor de Kastelein zegt, dat bij er wel voor is da t v. d. Sluis ontslagen wordt, maar dan op 't half jaar; hetgeen Kooman en v. d. Velde mede verklaren. Hierna wordt met rondvraag tot stemming overgegaan, de Voorz. zegt echter eerst nog direct of niet ontslaan. Sieling, direct ontslaan. v. Beek idem. Joppe niet ontslaan. Kooman(Pauze) ik weusch buiten stem ming te blijven. Kastelein vraagt direct of op 't halfjaar ontslaan. Voorzitter direct I Kastelein dan ben ik er tegen. v. d. Velde wenscht buiten stemming te blijven. Polder direct ontslaan. Dus alzoo met een verwarde stemming, met 3 tegen 2 stemmen besloten v. d. Sluis te ont slaan. Niets meer aan de orde zijnde, en niemand het woord meer verlangend, sluit de Voorz. de vergadering. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Ver gadering van oen Gemeenteraad te Goedereede gehouden op Vrijdag 11 Mei des av. 6 uur. Afwezig de heer C. A. Vogel. Na opening der vergadering door den Voorz. worden de notulen der vorige vergadering gelezen goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van en voor kennis geving aangenomen de volgende ingekomen stukken. le. Schrijven van Mej. M. den Hartog, onder wijzeres in de handwerken alhier, houdende dankbetuiging voor de aan baar toegekende ver- liooging van jaarwedde. 2e. Missive van heeren Ged. Staten dezer pro vincie, daarbij goedgekeurd terugzendende de ingezonden staten model A, B en C betreffende de begrooting dezer gemeente voor het dienst jaar 1905. 3e. Missive als voren, daarbij toezendende een uittreksel uit het Koninklijk Besluit, houdende toekenning van een tegemoetkoming aan deze gemeente uit 'sRijks kas wegens verlies vau aan spraak op de Rijksbijdrage ex. art. 45 der Wet op het L. O. over het jaar 1903. 4e. Proces-verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 13177,32 en de uitgaven hebben beloopen f 12671,13 zoodat zich in kas bevindt eene som van f 506,19. 5e. Missive van heeren Ged. Staten dezer pro vincie, daarbij toezendende een afschrift der be- beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, alsmede een uittreksel uit de daarbij be- hooreude staat tot vaststelling der Rijksvergoe ding in de kosten van het Lager Onderwijs voor het jaar 1904 overeenkomstig art. 45 der wet op het Lager Onderwijs. 6e. Schrijven van den heer D. Lodder alhier, houdende mededeeling, dat hij zijne benoeming tot lid der commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente aanneemt. 7e. Missive van Heeren Ged. Staten dezer provincie, daarbij goedgekeurd terugzendende het besluit van den Raad dezer gemeente tot verlenging van den termijn voor de ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woning, in eigendom toebehoorende aan den heer F. C. Goe koop alhiermet zes maanden, alzoo tot 1 Mei 1906. Daarna wordt goedgevonden, om aan heeren Ged. Staten onder advies van de Gezondsheids- commissie, gezeteld te Middelharnis, weder ver lenging aau te vragen voor den tijd van zes maanden tot ontruiming van bovenvermelde woning. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen verzoekschrift van J. D. van der Waardt, ophaler van de asch en vuilnis alhier, om verhooging zijner jaarwedde en tevens, om hem te willen mededeelen, alwaar de opgehaalde asch in het vervolg kan worden opgeborgen. Na eenige besprekingen wordt goedgevonden, aan adressant in overweging te geven, om te trachten b.v. door het plaatsen eener advertentie in een der dagbladen of door bekendmaking aan het plakkord, de opgehaalde asch te verkoopen. Met eenparige stemmen wordt daarna vast gesteld een staat, model A, B en C betreffende de begrooting dienst 1905, welke ter goedkeuring aau heeren Ged. Staten van Zuid-Holland zullen worden toegezonden. Alsnu wordt overgelegd het Verslag van den toestand dezer gemeente over het jaar 1905, het welk ter inzage bij de heeren raadsleden zal worden rondgezonden. Komt aan de orde de behandeling van het kohier van den Hoofdelijken Omslag dezer ge meente voor het jaar 1906. Ter bespreking der verschillende aanslagen wordt tot gesloten zitting overgegaan. Na heropening der zitdag wordt het kohier met algemeene stemmen vastgesteld, hetwelk dien overeenkomstig ter goedkeuring aan heeren Ged. Staten van Zuid-Holland zal worden inge zonden. Tot leden der Commissie voor eventueele re clames van aangeslagenen in den Hoofdelijken Omslag worden benoemd de heeren P. Troost, J. Koeteeuw en F. C. Goekoop, die zich hunne benoemingen laten welgevallen. Vervolgens brengt de Voorz. ter sprake dat door schipper P. Grinwis van Ouddorp teruggave wordt verzocht van door hem betaald kaaigeld bij het aanvoeren van meststoffen, bestemd voor gronden, gelegen in de polders „Oud- enNieuw- Westerloo en den Nieuwen Oostdijk." Na eenige diseussiën wordt tot teruggaaf dier betaalde belasting besloten. Tenslotte deelt de heer Goekoop mede, dat een schrijven kan worden ingewacht van het bestuur van den polder „Roolriaasplaat," om van ge meentewege aan dien polder eene geldelijke bij drage te willen verleenen in de kosten, vallende op de begrinting van den z g. Galgeweg. De beslissing daaromtrent woidt totnaderaan- gebouden, waarna de zitting door den Voorz. wordt gesloten Middelharnis TeIJmuiden zijn binnen geweest de vischsloepen sPaul Kruger« st. H. Langbroek f 430 »Juh. Hendrika* st, A. de Koning f 365 Zeemeeuw* st. J. de Koning f 320 J.l. week arriveerden van IJmuiden alhier de vischsloepen z>Doggersbank« st. Jac. van den Hoek, ^Vertrouwen* st. C. van den Hoek, »Leo en Willy st. Jan de Waard, Middelharnis* st. J. de Korte en j>Noordster* st. C. Langbro.ek. De vier eerst genoemde maken zich klaar voor de Noordzeereis, laatstgenoemde voor de Haringvisscherij. ¥eritooi»ïiig-t°G. Vrijdag 18 Mei 1906 's avonds 7 uur, afslag van een huis, schuur en erf aan het eind der Nieuwstraat te Oude Tonge, ten verzoeke van de erven dhr. L. Wittekoek en Mejuft'. A. C. van Kempen, bij H. van Dongen Zoon aldaar. Noiaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 24 Mei 1906 's nam. 5 uur te Herkingen op de kaai van eene groote partij scheepsafbraak bestaande in eiken en grenen palen, een zware mast, planken, bad- dings enz. ten verzoeke van. G Verschoor te Herkingen. Notaris VAN DEK SLUYS. Vrijdag 25 Mei 's vm. ten 10 ure Eene groote partij Huizenafbraak aan de Haven te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. HF.RKINGEN. De Landbouwvereeniging „De Een dracht" alhier heelt publiek aanbesteed .de levering van 160 Ms. Onderhoudsgrint en 7000* KG. Chili Salpeter: J. F. Li'ps, Nijmegen. Grint. Per M3. f 1,49" C. van den Ouden, Oude Tonge. 1,48* P .-J. van Aardenne, Dordt.Salpeter per 100 Ko. f 14,28 Wed. C. Both Zn. Dirlcsland 14,25 A. Snelleman, Dinteloord 10,90 Mij. Hulpmest, Dordt ('gemalen) „13,90* Gegund. Broedermoord. De heele buurt, Riedijk, Torenstraat, Pomp straat en aangrenzende stegen en sloppen te Dordrecht, is er vol van. Menige kloppartij wordt daar geleverd, vaak heersoht er de grootste opschudding, veroorzaakt door kib belarijen, scheldpartijen, enz., maar zoo'n algeme ne verslagenheid als thans is ongekend in 't volkrijke stadsgedeelte. De 54 jarige Jan Teuling, bijgenaamd (/De Vlooi// moet Donder dagnacht zijn doodgestoken. Juist werd het lijk door de politie in een brancard weggehaald, toen we Vrijdagmorgen ter plaatse iets naders trachtten te vernemen. Volgepropt stond het nauwe straatje, waar Jan en zijn broeder Albert bij bun moeder inwoonden. Ieder trachtte zijn nieuwsgierigheid tevreden te stellen nog éénmaal wilden ze allen Jan zien. Want oud en jong kende hem, ofschoon niet bij zijn naam, zooals hij in de registers van den burgelijken stand is ingeschreven. Ze mochten Jan wel lijden, want kwaad was-ie niet, niemand deed hij overlast aan. Hij lustte gaarne een borrel, da's waar, en bij maakte ook wel eens misbruik van het Scliiedamsche vocht. Maar op zijn eerlijkheid viel niets at te dingen. Dat kunnen de boden van Papen- drecht en Sliedrecht getuigen, want die kenden Jan door en door. Jan was een bekend type. Altijd was hij te vinden aan het Papendrecht- sehe veer. Voor genoemde boden was hij daar een onmisbare hulp. Alle boodschappen en verdere werkzaamheden verrichtte hij voor hen en voor een borrel of een glaasje bier deed bij alles. Donderdag was Jan aan den zwier geweest Thuis kreeg hij i/mo!// met zijn brosr en, wat in dergelijke gevallen onvermijdelijk is, slag werd geleverd. Jan moet, ondanks het kwantum Schiedam dat hij verwekt had, de wijste partij hebben gekozen en het huis ver laten. Zijn broer moet hem, naar ons werd verzekerd, bij het retireeren hebben toege roepen//As je thuis komt, steek ik je dood.// Met nog een maat, den sigarenmaker E., ook aan den boemel, is Jan toen een dutje gaan doen in een biggenkooi, aandeMerwe- kade. Hun oog schijnt op deze rustplaats te zijn gevallen, omdat er nog stroo' in de pas door de krulstaarten verlaten woonplaats was Dat ligt tenminste nog zacht. Diep in den nacht, om en bij één uur, moet Jan ontwaakt, opgestaan en naar zijn moeder's buis gewandeld zijn. Wat er verder is geschied, moet nog worden vastgesteld en laat zich voor het oogenblik slechts gissen. Vrijdagochtend omstreeks half 6 kwam een broeder van den verslagene aan de woning zijner moeder in de Pompstraat, om aanzijn broeders mee te deelen dat er een schip was aangekomen en er dus werk voor hen was. Hij vond daar echter alleen Johannes op den grond liggen en beme-rkte aldra dat deze dood was. Terstond liet bij de hulp inroepen van Dr. Benjamins, die slechts den dood kon constateeren, veroorzaakt door twee steken in de borst, met een mes of een ander scherp voorwerp toegebracht. Inmiddels was ook de politie gewaarschuwd, die zich van den toestand vergewiste, het lijk in beslag nam en het vervolgens per brancard naar het Ziekenhuis deed overbrengen ter beschikking van de justitie en tol gerechtelijke schouwing. Kort daarop werd de verdachten, de 46 jarige Albertus T., toen hij in beschonken toestand aan de woning zijner moeder kwam, aangehouden en eerst naar den politiepost aan het Groothoofd en later naar liet hoofd- oureau overgebracht, waar hij op het oogen blik nog in bewaring wordt gehouden, ter beschikking van de justitie. Hij blijft echter alle schuld ontkennen, ofschoon in zijn bezit is gevonden een mes, waaraan blijkbaar bloed sporen kleven. //(D. O.)// Volgens berichten uit Rome, begint de Vesuvius weder te werken. De top is voort durend in een dikke rookwolk gehuld en elk oogenblik worden doffe knallen en ontploffin gen gehoord. Een Engelsch ingenieur heeft den berg beklommen tot 400 voet van den krater deze was van de Resina-zijde 400 voet lager elan voor de laatste uitbarsting. Letzlinger Heide, in de Altmark, staat al het werk in veld en bosch stil, omdat de gebeele bevolking op de m/ikeverjacht is. De ooschwachters betalen 20 pf. voor een liter van deze dieren en mogen voor dat doel ongeveer 100,000 mk. uitgeven, waarmee dus 500.000 liters van de schadelijke kevers erdelgd kunnen worden. Er zijn gezinnen die in dezen tijd met gemak 25 mk.en meer per dag verdienen. De sehoolkinderen heb ben drie weken lang //Meikevervacantie// La joie fait peur. Een eenvoudig vrouwtje te Amerstoort kwam dezer dagen, hetzij door erfenis, hetzij uit loterij, in het zeer onverwacht bezit van een tienduizend gulden. Ze werd hoe langer zoo royaler en wist iu een paar uren tijds voor een te constateeren bedrag van tweedui zend gelden allerlei te koopen horloges, een heele kaas, sigaren, massa's snoepgoed, enz. Haar vreemd gedrag maaKte het noodig, dat rv-r de politie ha straatjeugd. Thans is z (e Utrecht o Een treu heeft zich te De echtge commissionai is binnen de uur na het Dinsdag tafel en lie smaken. Ht die eveneen Na eenige u Den gehe doctoren bei Uitpompinge werden toeg is mevr. V 5 ure bezwe De toesta schijnt niets gevaar besta Het is a de vergiftigii schuild heef R Men mel( Door dei alhier is eei was, waarin inhoud J| Bootsman J achterzijde broeder Ja In den Waterstaats gebruikt. Indien naamsche b| Ee Vrijdagnij dienstbode van een h Den 19 Besluit vei een algeme ingevolge mers van het Koninlj if Eenige uit Hardej te 3 uur van daar schipper J viel Dont schuit nog was, de afkomstig dronk. A redden, m De huis Amerongei zoontje va lende gep Toen me kwam, ble bloed uit Het ki en kwam zijn, en si uit 'n blaj liep, werd was, zondJ tuig naar Een| gebouwd spoorweg (Wurtemb en broedtr dagelijks mei kan nei; keert, tre verbonder mannetje den trein dag heeft ambten hf vogeltjes Dii| Louis Bo welk wen President tenis van blijft. Verledt County Ware in 98 afstarr Uit de uit de M; op de Kip Een Men si In het Maandag! hier bij ouderwet) gehangen het land dennenta bij de v vuur, en sch eeuw zelfde v wegen k zoodanig overleed Uit Zonda vreesd r —*i^-ggSta

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2