2 IEVERTBMN TWI Advertentiën. 2 TROUWLUSTIGEN. Spiegels en Schilderijen Waarlijk, over partijbenoemingen en dan op zoo'n manier is het raad zaam het volle licht te doen schijnen. Buitenland. Nieuws. R. MEES Z00NEN, Kassiers en Makelaars in Assurantiën, Rotterdam, Het oudste vertrouw de adres. solide Melen, Spiegels, Schilderijen, ge, NAN LËE I 11 E X, T. SCHILPËR00RD, 02 Mahonie- en Notenkasten en Tafels. Vorst vrije, Berger OHOESPOEOER Hubert Ulrich-sche Kruidenwijn tegen maaglijden en de gevolgen daarvan, lloestgioeder, Teercapsules. Pastille Gcraudel, Etoi'Sthonig, Abdijstroop en meer dergelijke bij TEEPE, te Mid delharnis. Ook verkrijgbaar gesteld bij L. W. ZAAIJER, Dirksland. Oil Pil Ze I MiddJ het dagelijksch bestuur dier gemeente, om de beide betrekkingen niet te scheiden, maar weer te combineeren. Het dagelijksch bestuur heett, naar aan leiding van deze vingerwijzing, elt der vijftien laadsleden bijeengeroepen in een herberg (de soc. dem. raadsleden kon men natuurlijk niet bij dat gekonkel gebruiken), en daar is besloten om aan die vingerwij zing »van hoogerhand« gevolg te geven. De reden voor deze vingerwijzing >van hoogerhand* was, dat bij scheiding der functies het salaris van den burgemeester te laag zou zijn. Tegen deze handelwijze, èn van hoogerhand èn van het dagelijksch bestuur is door partijgenoot Elfers krachtig geprotesteerd in de raadsvergadering, maar zelfs nadat door onzen partijgenoot voor gesteld was het salaris te verhoogen, werd toch de burgemeester met 10 tegen 4 stemmen en 1 van onwaarde tot secretaris benoemd. De burgerlijke raadsleden hadden ook een wenk gekregen, dat een dergelijke verhooging door Ged. Staten niet goed gekeurd zou worden. De zaak is drie weken achter den rug, endaar kan men in de bladen lezen, dat Ged. Staten van Overijsel besloten hebben de salarissen van burgemeester en secretaris en ontvanger te verhoogen, o.a. voor Lonnekerde beide eerste van f 1400 pp f 2200 en van f 800 op f 1200. Wat moet men van dergelijke zaken denken P Mag >van hoogerhand* invloed uitge oefend worden op den raad in zaken, die uitsluitend »des raads« zijn En, wat erger is, mag men >van hoogerhand* den raad door onware inlichtingen brengen tot be sluiten tegen het belang der gemeente Is het op zijn minst niet onkiesch, wanneer men personen zoo vast van te voren ver zekert dat ze een benoeming zullen deel achtig worden, dat ze zelfs al meer dan twee weken voor de benoeming voorbe reidende maatregelen kunnen nemen Ik dacht eerst, dat het tijd zou worden om den zetel der dwaasheid van Kampen naar Zwolle te verplaatsen, maar bij nader inzien zou ik er de voorkeur aan geven laatstgenoemde stad te noemen den zetel van het brutaalste nepotisme. E. FRANKRIJK. De regeering der republiek is gewicht voor wal het ^fanatisme* der clericale boe ren genoemd wordt. Terwijl nog geen week geleden diezelfde regeering bekend maakte dat 2e maatregelen had genomen, om de inventarisatie van het kerkbezit voor 15 Maart te doen afloopen, is nu een geheel ander besluit genomenn.l. om van de verdere "inventarisatie af te zienEn dat wel om deze geldende reden, dat bij door zetten stroomen bloeds zouden vloeien. Wegens den fanatieken tegenstand der bevolking in de clericale streken der Ce- vennen, Alpen en Pyreneeen heeft de re geering besloten in gemeenten, waar de opwinding zoo groot is, geen inventarisatie te doen plaats hebben, voor de bevolking tot rede zal zijn gekomenwat na tuurlijk beteekent een uitstel tot St. Jut- temis. Een socialitische interpellatie over deze toegeeflijkheid van den minister van Bin- nenlandsche Zaken staat te wachtenmaar de verwoedste anti-clericaal kan dat »fana- tisme« der natuurlijke »domme« boeren niet |breken. Ter voldoening aan de wet heeft .de regeering nu gelast, de indertijd door den burgemeester en den pastoor van elke kerk opgemaakte inventarisatie aan de stukken der boedelbeschrijving te hechten, en als zoodanig van kracht te doen zijn. Zulk een inventarisatie is overal gereed, en dat wordt nu de ambtelijke boedelbe schrijving. De corr. van den >Echo de Paris* heeft den prefect van Boven Loire gesproken, die zich zeer in zijn schik toonde met het besluit van de regeering. Dit zal in 95 pCt. van de gevallen een botsing voorkomen, zeide hij. De prefect had de laatste dagen in een voortdurenden angst geleefd. Het heele departement is in opstand, zeide hij Dat is zeker niet te sterk gesproken, als men op allerlei bijzonderheden let, die uit het departement der Boven-Loire wer den gemeld. Hoewel nu al mosterd na den maaltijd komend, willen we er toch nog gewag van maken, ter kenschetsing van toestand Alle beschikbare troepen en de gansche gendarmerie zijn op de been verspreid over verschillende gemeenten en er zullen nog meer troepen uit naburige departementen worden aangevraagd. Bij gemis aan behoorlijke middelen van ver voer en het onbruikbaar zijn der wegen tengevolge van de sneeuw, levert dat groote moeielijkheden op. Maandag moesten in het kanton Saugnes twee beschrijvingen plaats hebben te Crois- ances en te Saint Prejet, Den compagnie infanterie vergezelde den outvaDger der re gistratie. Toen men tegen negen uur in de buurt van Croisances was gekomen, begon de stormklok te luiden en zag men de bevolking naar het dorp ijlen. Overal waren barricades opgeworpen zoodat de troep zich telkens (een doorgang moest banen. Bij den ingang van het dorp hadden de boeren de brug over een riviertje ver nield zoodat de troep een omweg moest maken omdat te doorwaden. Tal van boeren overal als schildwachten uitgezet, waren gewapend met hooivorken en geweren en hadden zich het gelaat zwart gemaakt met roet, om onkenbaar te zijn. De ontvanger door eenige gedarmes en soldaten verge zeld, wist evenwel langs een zijpad de pas torie te bereiken. De kerk werd uitstekend verdedigd; alle uitgangen waren met boom stammen en balken versperd. Op de gaanderij rondom den klokken toren stonden groote potten met kokend water op houtvuren, gereed om op de belegeraars te worden uitgestort, terwijl de boeren ijzeren staven gloeiend maakte. Voor de kleine vensters vertoonden zich dreigende gezichten hier en daar stak de tromp van een geweer naar buiten, terwijl de stormklok voortdurend werd geluid. Opeens echter kwam de ontvanger, voorafgegaan door den pastoor der parochie en omringd door de gendarmes en soldaten, uit de pastorie, tot grooten schrik der in de kerk opgesloten boeren. De klokken hielden op met luiden. De geestelijke las met luider stem een pro test voor, en zeide daarop, dat de heeren hun plicht konden doen, terwijl hij de ge- loovigen aanmaande geen geweld te plegen. Toen ontstond een geweldig geschreeuw, de klok begon weer te luiden, eenige vrou wen dreigden den ambtenaar, en ten slotte moest deze onder bescherming der soldaten en gendarmes toch aftrekken, wilde hij een bloedbad vermijden. Kort daarop zette de troep zijn weg voort naar Saint Préjet, waar een andere compagnie infanterie gereed stond. Maar ook daar moest van het houden eener be schrijving worden afgezien, wijl de boeren, gewapend met vorken en geweren, voor de kerk hadden post gevat. Alle onder handelen was vergeefsch. Onverrichtezaken keerde men te 6 uur te Saugues terug. Nog erger ging het toe te Freycanet la Cuche, iü het kanton Monastier. Genoemd dorp ligt in een dal tusschen hooge heu vels, met boomen begroeid. Op het oegenblik dat de ontvanger zich met zijn geleide op een afstand van 600 meters bevond, werd uit het bosch een salvovuur geopend en van den top eener rots een hagelbui van zware steenen omlaag gewor pen. De ambtenaar werd vrij ernstig aan een arm gewond. De soldaten renden ter stond het bosch in, maar hun aanvallers waren verdwenen. Bij den ingang van het dorp stonden wel 5 a 600 boeren met geweren en vorken als bezetenen te schreeu wen. De aanvoerder van het geleide achtte het, om bloedvergieten te voorkomen, noodig langs een omweg naar Monastier terug te keeren, en zoo kwam ook hier van de inventarisatie niets. Als geweld met een aanzienlijke troepen macht ware gevolgd, behoeft men niet te vragen wat bloedbad hier en elders zou zijn aangericht. En duizenden kerken moes ten nog een beurt krijgen. Daarom heeft de regeering een wijs besluit genomen met de inventarisatie »uit te stellen.* ENGELAND Telkens weer komt dan dit, dan dat nieuwsblad vertellen, dat er toch werkelijk wel kans is op een ontmoeting tusschen Keizer Wilhelm en Koning Eduard. Alleen maar, het kan nog een heel poosje duren 't Heeft ook geen haast 1 Het laatste bericht is, dat de beide monarchen elkander begin September te Breslau zullen zien. Koning Kduard zou dan als gast van den Keizer deelnemen aan de manoeuvres in Silezië, met welke een parade bij Breslau zal gepaard gaan. Maar is 't iets meer dan een onderstelling Koning Eduard past, gelijk hij pas weer bewezen heett door ook den ex-minister Delcassé aanlijn tafel te noodigen, tegen over Duitschland nog de politiek van de kleine speldeprikken toe, en zoolang hij daarmee voortgaat, zal er niet veel kans op een samenkomst der beide vorsten zijn, 't Ligt voor de hand, dat de Duitsche bladen zich zeer nieuwsgierig uetoonen naar hetgeen wel tusschen Koning Eduard en Delcassé mag besproken zijn Doch bij ontstentenis van bij mogelijkheid vertrouw bare inlichtingen, moeten zij zich verge noegen met de uiterlijkheden van het bezoek. Tot kalmeerkg der verontrustende Duitsche gemoederen wordt gemeld, dat nevens den oud-minister van Buitenlansche Zaken, ook de heer Loubet en echtgenoote met mevrouw Delcassé waren uitgeneodigd; doch deze laatste kon wegens een lichte ongesteldheid niet komen. Na den lunch zijn de drie heeren in de serre van het gezantschapshotel gegaan en hebben rondom een klein tafeltje met elkander zitten praten. Wat vooral trof waren de zeer bedaarde bewegingen eh bet kalme optreden van Koning Eduard. Geconstateerd werd, dat het gesprek der heeren zeer lang duurde en bijzonder ge animeerd was. Maar waar het over liep, dat weet men niet. Sedert eenige maanden is de vreemde lingenwet in werking, en reeds is meer dan eens gebleken, hoe ten onrechte po litieke vluchtelingen,, die altijd vrij mogen binnen komen op grond dier wet, die van elkeu vreemdeling een 5 pond-bezit eischt, worden teruggewezen, wat veelal niet anders beteekent dan (het zijn schier uitsluitend Russische vluchtelingen), naar het land van herkomst te worden gediri geerd, om daar meedoogenloos in de straöécde handen der overheid te vallen. Thans weder halen Engelsche bladen al lerlei nieuwe voorbeelden aan van on rechtvaardigheden Van gezinnen die aan komen, laat men een enkele toe en zendt de overigen terug. Men roept er schande over, dat de liberale Regeering deze wet aldus laat uitvoeren. Minister Glodstone heeft althans beloofd, dat er kennisgevin gen in alle talen aangeplakt zouden worden, waarin de immigranten kunnen lezen, dat zij na een afwijzing in hooger beroep kunnen gaan. Aan de mogelijkheid, dat zij niet lezen kunnen, schijnt echter door de regeering niet te worden gedacht. Hoeveel Russen zijn er geen analfabeten Of wordt maar aangenomen, dat zij «knappe/ kennissen in Engeland hebben? MAROKKO. De geruchten dat een compromis in de maak is, krijgen almeer grond. Het lot van de conterentie van Algeciras hangt in hoofdzaak af van da twee aan- ge'egenheden, die men kortweg het vraag stuk van de politie en het vraagstuk van de bank pleegt te noemen. En nu is het een openbaar geheim geworden, dat an dere mogendheden door hun tussehen- komst een vergelijk tussehec de PraDsehe en de Duitsche opvatting tof stand trach ten te brengen, ia dezer voege, dat Fran krijk in de banbkwvS ie aan de Duitsche opvatting, en Duitschland in de politie- kwesïie aan de Franscbe wensehen tegemoet zal komen. Meer nog volgens zeker correspondent dagteekend deze bereidwilligheid van beide partijen niet van vandaag of gis teren, al heeft het er in een deel van de pers soms heel anders uitgezien. Zelfs is er geen verandering in g< komen door het besluit dat de meerderheid Zaterdag te Algeoiras heeft genomen, om, nog voor de afdoening van de baekkwestie in de voltallige vergadering van de con ferentie, intusschen de inrichting van de politie in een besloten vergadering te behandelen. Met die alles in overeenstemming is, wat een officieus Dui'sch blad meldt, dat „Duiischland concessie kan doen aan gaande het poliiie-vraagstuk, wanneer Frankrijk er in toestemt het Duitsche standpunt te aanvaarden in zake de bank kwestie". En een ander Duitsch orgaan schrijft, dat de Duitsche regeeringgeneigd is het politie ontwerp aan te nemen, op voorwaarde, dat zij garantie ontvange, dat de door Frankrijk gevraagde privileges het grondbeginsel van de geopende deur niet zullen herscheppen in een eenvou dige comedie". Dus alles gaat goed, en een accoord schijnt ophanden. Als er nu maar niet opnieuw door wat de Franschen de balstarrigheid of veeleischendheid van Keizer Wilhelm noemen een kink in den kabel komt Volgens het Frerener Volksblad kiijgen van f.5 81 Maart 1906 alle manschappen van het Duitsche leger, (de reserve alsook de landweer! een nieuw reglement waar zij zich in tijde van Oorlogsverklaring aan hebben te houden. Het oude reglement vervalt 31 Maart, waarna het nieuwe direct in werking treedi. Volgens het nieuwe moet het leger binnen 2 m 21 uren mobiel zijn, en weet ieder, op de minuut af, waar en op welken tijd zij zich moeten presenteeren. Den knoop doorgehakt De Hoevebrug in de gemeente Wesfstel- lingwert, die door haar slechten toestand aanleiding tot tal van klachten gaf, is. verbrand. Vrij zeker is zij in brand gestoken, neemt de N. R. Ot. Verdronken. Zaterdag is te Geldermalsen de 12 jarige zoon van de schipper Strijker over boord gevallen en jammerlijk verdronken. Haastige spoed. Haastige spoed is zelden goed, schrijft het Haarl. Dagblad. Dit ondervond dezer dagen onze stadgenoot de lieer K., die ultimo Maart 1905 een scbrij- v tl had gericht aan het bestuur der Rijks verzekeringsbank en Donderdag reeds een antwoord ontving. Frans Rosier. Men meldt nit Utrecht aan de ,lf. R. Ot.": Dinsdagmiddag heett de politie te Utreoht do hand gelegd op eon persoon, wiens signalement volkomen overeenkomt met dat van Rosier en van wien 't op dit oogenblik zoo goed als zeker kan gezegd worden, dat het deze is. Deze aanhouding beeft op de volgende wijze plaats gehad Do vormoedeUjke Rosier liet zioh ongeveer elf uur schei en in het salon van den heer Corver aan de Teelingstraat, en zoowel zijn baard als zjjn snor, die beide even sterk aangegroeid waren. Het was een baard van versoheidene dagen oud. Vóórdat hij geholpen werd, had hij aan 't leestafeltje de krant ingekeken en deze voor zioh gehouden. Toen do barbier onder 't soheren opmerkte, dat zijn haar geverfd was, kleurde hij een weing, en afgesproken werd, dat de barbier hem aan een andere haarverf zou helpen. De barbier had inmiddels de ge dachte gekregen, dat hij Rosier beat kon zijn, en peinsde over een middel om hem vast te houden. Andere klanten kwamen binnen, onder wie de heer L., die aan de politie bij de aan houding daanwijzing deed, en de barbier ver zocht daarna aan Rosier des avonds terug te komen om de haarverf te halen, daar hij nu de andere klanten moest helpen. Rosier vertrok, dooh, nadat ook de heer L. de opmerking ge maakt had, dat de persoon sprekond op Rosier geleek, werd liera ijlings de barbiersjongen achterna gestuurd. Op de Ganzenmarkt had hij de brutaliteit 't biljet, vermeldende de belooning voor zijne aanhouding, geplakt aan 't wacht lokaal van de brigadiers van politie," gelegen naast de Muziekschool, te lezen. Over de Oudegracht en Drieharingstraat ging hij verder, voordurend achtervolgd door den flinken jongen, die hem niet uit 't oog verloor. Nu en dan bleef hij stilstaan en op de Oudegracht vroeg hij den weg. Eindelijk zag do barbiersjongen hem 't Christelijk logement Azareel in do Waterstraat binnengaan. De barbiersjongen ging ijlings terug naar zijn patroon, waarna meerge noemde heer L. met den agent van poli.ie Reits- ma naar Azareel trok. Agent van politie Reitsma mot een zijner makkers, dien hij medegenimen had, gingen vervolgens met den heer L. de zaal binnen, waar Rosier dioht bij het raam zat en vlug een krant nam De heer L. wees hem aan, en ondervraagd zijnde wie hij was, verklaarde hij te zijn Jacobus Jansen, van Weesp, en werk te zoeken bij de Electrieche Centrale. Dadelijk werd hij stevig beetgepakt en zijn kleeding on derzocht, waarbij bet groot kaliber revolver met eenige patronen er op, benevens een 25tal scherpe patronen voor den dag kwamen, voorts een som gelds van ruim f '200. Hij verklaarde bereid te zijn mede te gaan naar hot hoofdbureau van politie, daar er een groote menigte voor Azareel stond, wilde hij liever in een rijtuig gaan, ver moedelijk daar hg bang was voor het volk. Op de vraag van een der agenten, of hij dit rijtuig dan zou betalen, verklaarde hij zulks te willen doen, waarna een rijtuig besteld werd. Versterkt met nog een politieagent en den heer L. op den bok, word daarna naar het hoofdbureau van politie gereden, waar Rosier even één uur aan kwam. De commissaris van politie, de heer Wijn malen, onderwierp bedoelden persoon aan een streng verhoor, dooh deze bleef ontkennen de gezochte Rosier te zijn, die in den naeht van 19 op 20 Februari 1.1. uit het krankzinnigenge sticht te Mcdenblik is ontvluoht. Hij zeide te heeten Jaoobus Jansen (dus toch Jansen) en wonende te zijn bij zijn moeder te Weesp. Bij het verdere verhoor weigerde hij evenwel te antwoorden op de vragoii die door genoemden oommissaris gesteld werden. Door drie rijksveld wachters is hij reeds herkend. Het is niet onwaarschijnlijk, of hij dezelfde is, die zioh een paar dagen geleden te Gouda aan diefstal met geweldpleging heeft sohuldig ge maakt. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en Woensdagavond zeven uur onder sterk politiegeleide per oelwagen naar het huis van bewaring alhier gebracht. Bij zijn vertrek was een vrij groote menigte op de been. Volgens door ons nader ter plaatse ingewon nen inlichtingen heeft de bewuste persoon, ook onder denzeli ien naam van Jacobus Jansen, in den nacht van Maandag op Dinsdag van de voorgaande week in hetzelfde logement Azareel vertoefd. Evenals nu gaf hij toon geen bijzondere reden tot argwaan. Ook toen gaf hij voor werk te zoeken bij de eleetrisolie centrale, vertoonde zich wel niet veel, maar heeft toen tooh in de zaal met andere personen zitten praten. Rosier had een pet op en pantoffels aan, en was overigens gewoon als werkman gekletd on droeg een soort sporthemd, zjjn hoofdhaar was ongeveer 2'/j centimeter lang en steik gekleurd. Gedurende zijn verblijf in het politiebureau, v/aar hij reeds gekiekt werd, zat hij onbeweeglijk voor zich te kijken en zei niets. Eenige personen, die met Rosier in aanraking geweest zijn, worden verwacht vanavond of morgenoohtend om hem te herkeunon. Allerwege in de stad sprak men vanavond zoogoed als van niets anders dan van Rosier. Vrij zeker kan men zeggen, dat men in dezen persoon Frans Rosier gepakt heeft. In het U. D. lezen we onder meer De gevangene gevoelde zioh hedenmiddag aan aan het hoofdbureau tamelijk op zrju gemak. Met de handen op den rug geboeid zagen wij hem op een bank in de wacht zitten tusscheD eenige politieagenten, met wio hjj zoo nu en dan eenige woorden wisselde. Hij was in een donker costuum gekleed met een sporthemd onder den jas en pantoffels aan de voeten. Alles nieuw. De indruk, dien hij op ons maakte, was vol strekt niet ongunstig. Een doortrapt misdadigers en inbrekerstype zal men in hem niet ontdekktn Hij is een flinke stevige jonge man meteenflju besneden gelaat en licht gebogen neus. Boven zijn reohterbovenlip bevindt zioh werkelijk het herkenniiigsteeker;, waarvan in het signalement van Frans Rosier gewaagd wordt. Zijn oogen bezitten eeu heel eigenaardige en doordringende uitdrukking, doch zijn gewoonlijk door de leden overschaduwd. Kolossaal. Voor de betrekking van directeur der coöperatieve stoomzuivelfaüriek te Oudeschoot hebben zich 85 sollicitanten aangemeld. Wervelstorm boven Meridian. De Vereenigde Staten het land der mo gelijkheden en der groote rampen 1 Boven de plaats Meridian in den Staat Missisippi heeft een wervelstorm zijn vernielende wer king uitgeoefend. Reeds de eerste berichten luidden alarmee- rend, en latere tijdingen hebben den droeven ernst van de ramp bevestigd. Het aantal dooden bedraagd tusschen de honderd en tweehonderd, meerendeels negers. De wervelstorm naderde de stad met een snelheid van 77 Eng. mijlen in het uur en Vrijdagavond, even voor 7 uur, trof hij Me- tridian. Toen de windhoos, na nog geen minuut boven de stad te hebben //gewerveld// zijn vernielingstocht voortzette, waren 30 woningen öf geheel vernield, öf zwaar beschadigd. Op vele plaatsen was brand ontstaan, en de weg, dien de draaiende luchtkolom zich had gebaand, bleek volle tweehonderd M. breed, bij 1600 M. lang. Bij een voorloopige telling bleek, dat 21 blanken en meer dan 100 negers waren om gekomen, terwijl de aangerichte schade op anderhalf millioen dollars wordt begroot. Gelukkig, dat de hevige regens het blus- schen in de hand hebben gewerkt. Versciirikelijk uiteinde Uit Florence, in Italië, wordt geseind Te Fuccechio is een balzaal door een brand verwoest. Reeds zijn 16 verkoolde lijken te ruggevonden. Van de llennigjacht. Vrijdagavond is op de daken in de Bahn- strasse te Schonenberg weer jacht op Hennig gemaakt. De waschvronw van een daar wonend kapper was 's avonds laat naar den zolder gegaan, om uit een waschkuip een wasch te halen. Net dat zij haar rechterband in de kuip stak, sprong daar een man uit die haar een revolver op de borst zette. Bij haar lan taarntje herkende zij in hem een jongen bleeken mageren man. De onbekende vloog het dak op en in een wip sprong hij, op een hoogte van vier verdiepingen, over een snijding van wel twee meters breedte heen. De verschrikte vrouw durfde na pas om hulpen politie schreeuwen. In het mos langs bet dak vonden de agenten zijn spoor. Het eindigde bij een regenpijp, waarlangs hij zich blijkbaar op straat had laten glijden en verdwenen was. De politie gelooft stellig, dat de man in de kuip Hennig is geweest, daar hij vroeger in de buurt heeft gewoond en er nog kennissen moest hebben. Den platten grond van de da ken moei hij ook goed in zijn hoofd hebben gehad, om in de duisternis zijne luchtsprongen te hebben kunnen verrichten. Tijdelijk gevestigd: WESTNIEÜWLAND No. 10. RENTE VAN GELDEN A DEPOSITO met één dag opzegging ±lj2 pCt. tien dagen 8 Voorlangeren termijn tot nader overeen te komen voorwaarden. filenaring van Waarden, volgens bepalingen, die gratis verkrijg baar zijn. en ieder ander, laat u niet verleiden om in groote Winkels uw inkoopen te doen, doch brengt eerst een bezoek aan het goedkoopste adres van Men koopt daar Keukentafels 1.25, Keuken stoelen ƒ0.85, Rietenstoelen ƒ0.95, groote 1.50, Kolomtafels ƒ5.50, 6 prachtige Stoelen ƒ7.50, 6 Stoelen met leer of trijp 18 Salontafels, Mahonikasten, Vouwstoelen, Tabouretjes, Boe kenhangers, Étagères, Nachtkastjes, Kasten vanaf ƒ5.—, prachtige Spiegels 1.25, Schilde rijen met gouden lijst 1.25 per paar, Spiegels met prima Fransch glas f 3.—, Penanttafels 2.25. Let op het j u i s t e adres Hipstraat I I, ROTTERDAM, naast het Kosthuisrecht tegenover de Korte Baanstraat.) Boven 25 gulden een Spiegel of een paar Schilderijen cadeau. O MEÜBEIiHAIKDGL, Westdijk, Middelhui-nis. Door ruimer localiteit, groote voor raad van solide Meubelen in alle stijlen. Stroo-, Riet- en Kussenetoelen, in alle mogelijke modellen. in ruime keuze. Zeer solide geschilderde Meubelen. Massive Tegelhaardplaten, verder alles wat tot de Meubelzaak behoort. Solied concurreerende, maar vaste prijzen. is zuivere Levertraan, die bij O0. C. niet stijf wordt en in smeltend ijs vloeibaar blijft. (Door alle Doctoren aanbevolen.) voor Paarden. Een krachtig middel tegen hoest en droes volgens een oud beproefd recept. Deze Cou Abonneno Buitenla Afzondei Al BURGK1 meente Donderdag te 2 uren, tot kostelol ingezetenen huil aanmt De 3. B. Somt werd ons komende dag, als ophouden absoluut I eeuw gel Brpeke De groc wijlen Pie maand i 1855 op^ Jan van gevolgd Broeke. gebroken wat het nimmer weest, en| met verlo lijk voor! als er oc plichtsbet worden, verdiend, zou wezei zou misg Hopen vonden Dij huis van| niemand schoenen van wen huiszoekii Den diej bang ge| tusschen d a.v. bil voordeur genooten - o| 49 Dieuv van er gedaan, worden. voor de| dagsschc met hetl »mr. Pe aan de wijze we de spre slag verif Patijn. punten had uitg daar sto gesproke hand va| zou hij de ver| leuze d Liberalis opcenter ting, d voorgest men me de lezu

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2