JONGE WOONSCHIP, Voor iter Wibkman. Adverteiitiën, Sub-Agenten MAARTEN DE BOSTE, I Bravo's Nieuwe Legpoters. 1 DE KORTE Sz. ItOfklE WEHiIj - L VRISI1EWMJ Wz. - B. KRUÏK, VERZEKERING tp BRANDSCHADE. RIJWIELVEILING. VI* Jz., VIERiMSKUL C. JQPPE Gz, Eigenheimer Pootaardappelen Schrijf-. Teeïeii- en SchooMoeften. Landbou LANDBOUW KNECHT. ijzeren fuiken LOGEMENT, Werkschoenen, Eo nu voor don laatsto dag nog eens voor den dag te k men Gij zjjt klaar van daag; mij dunkt: als ik christelijk mensoh was, dan zoudeu mij de traneu in mijo oogoa schieten, als ik zoo een ouden man van mijn stee zag loopen, daar zij zooveel van geplukt hadden. K. GROENENDIJK. K. TROOST. Mijnheer de Redacteur. Beleefd kom ik nog eene kleine plaatsruimte van u vragen voor een antwoord op het inge zonden stukje van het Bestuur van den Arbeiders bond „Door Eendracht verbetering" te Nieuwe T°Het'was mijn voernemen niet, verdere aandacht aan de zaak te wijden. Het stukje_ van bovenge noemd Bestuur toch is zoo weinig zeggend, en weerlegt geen der in mijn schrijven geopperde bezwaren, zoodat het mij bijna den moeite met waardig scheen, verder op de zaak 111 te gaan, te meer, daar aandachtige lezers uit mijn een voudig geschrijf reeds voldoende begrepen zullen hebben, dat men met vereenigingen als die van Nieuwe Tonge, hoogst voorzichtig moet zijmwil men met te «eniger tijd tot de treurige entdek king komen, dat men zijn goede geld te vergeefsoh h Hfetgspfeerkt van zelt, dat __ik hiermede niet bedoel, dat er eenige oneerlijkheid in het spel zou zijn, maar wel, dat zulke, niet op vaste grond slagen steunende ondernemingen zeer gemakkelijk op een goeden keer onverwachts komen te vallen. Daarover straks met een enkel woord nog nader. Dat ik nu toch nog schrijf, komt, doordat mij door eene bevriende hand inzage werd ver strekt van een: Bewijs van Lidmaatschap van het <Jn dcrling Begrafenisfonds te N. T. In dit boekje worden in een 26 tal artikelen de voorwaarden genoemd, waarop de vereeniging rust. Alleen op •en tweetal art. daarvan wil ik de aandacht vestigen: Art. 6 luidt alzoo: Voorzoover het fonds daartoe in staat zal zijn, zal voor elk der leden bij hun overlijden uit de kas van het fonds wor den uitbetaald enz. Nu lette men vooral op de woordenvoor zooverre het fonds daartoe in staat zal zijn. let wel: als later op een gegeven oogenblik mocht blijken, dat de grondslagen der vereeniging op een zandgrond staan, dat het fonds niet aan zijn verplichtingen kan voldoen, dat de kas teatg is dan verwijst het Bestuur naar Art. 6 van de voorwaarden, als bewijs, dat waar niet is, de keizer zijn rechten verliest 1 Is dat nu verzekeren Art 8. (laatste gedeelte) staat dit: Mocht de toestand van het fonds vorderen, dat de contri butie moet worden verhoogd, dan zal deze ver hooging worden bepaald, in eene algemeene ver gadering. Maar zijn hier de grondslagenwaarop elke verzekering moet berusten?? Is dat nu vei- zekeren ?t? Mij dunkt, deze twee punten zijn voldoende. Ik kom nog met een enkel woord terug op het stuk van den heer Dekker. Daaruit zagen wij dat er f96.72 in kas was. Dit bedrag zal lang zamerhand (de heer D. zegt „wanneer zich geen buitengewone gevallen voordoen") vermeerderen. Maar, ais nu te Nieuwe Tonge en omstreken, b.v. door eene besmettelijke ziekte eens plotse ling eene buitengewone sterfte voorkomt, hoe dan? Wel, dan heeft men het geval in art. 6 voor zien. Fondsen met een beperkt aantal leden hebben het leven van een één dags vlieg. Die er zieh van waagt, neemt veel risico op eigen schouders. En hiermede eindig ik met de wensch als dat de inwoners van Nieuwe Tonge naar mijn waar schuwende stem willen hooren. JJ dankende voor de verleende plaatsruimte Hoogachtend C. MOELIJKER, Agent Levensverz. Mij. „Utrecht." Visscherij Middelharnis. Te IJmuiden biunenge- weest de visschsloep besomming. »Leo en Willy st. Jan de Waard f 640. t-erkoojiiiitt'i'Bi- Op "Woensdag 7 Maart, des avond 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Inzet vau 1.54.60 hectaren (3 gem. 244 rceden Sommels- dijksohe maat) Bouwland aan de Wildemans- kreek eu den Molenpad in don poider het Oudeland te Sommelsdijk, kud. Sectie B. nre. 844 en 845, in twoo pereeelen en 0 98.70 hec taren (2 gem. 131 roeden Sommelsdrksehe maat) Bouwland aan den Aohterweg, aldaar Sectio B. nr. 1061, Notaris VAN BUÖREN. Woensdag 7 Maat, 's nam. 5 ure: Ver huring van 61 pereeelen Bouwland in de Adriana-, Eendrachts- en Halspolder onder Stellendam, voor het saizoen 1906, in liet logement van F. Troost, te Stellendam. No taris VAN SCHOUWEN. Donderdag 8 Maart 's nam. 2 ureVer huring voor 10 en 11 jaar van 24 pereeelen Bouw- en Weiland in de polder Nieuwe 'Oostdijk, Oud-Westerloo, en Groote Zuider- ipolder onder Goedereede, Oude Oostdijk en Oudeland onder Ouddorp, Adrianapoider en 'Scharrezeepolder onder Stellendam, benevens het poldertje en het Oostdamsche Gors, langs 'de haven van Goedereede, in het logement wde Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 8 Maart, voorm. 10 uur aan de Dubbele Ring te Sommelsdijkvan alle winkel- en meubilaire goederen, behoorende tot het faillissement van W. Geleijnse aldaar, ten verzoeke van den heer currator in dat faillissement. Deurwaarder GROENENDIJK. Op Woensdag 14 Maart, des avonds 7 uur in het Hotel «pee te Sommelsdijk Afslag van 1.54.60 hectaren (3 gem. 244 roeden Sommels- dijksche maat) Bouwland aan do Wildemans- kreek en den Molenpad in den pfllder het Oudelapd te Sommelsdijk, kad. Seotie B. nrs. 844 en 845in twee pereeelen en 0.98.70 hectaren (2 gem. 131 roeden Sommelsdijksche maat) Bouwland aan don Achterweg, aldaar Sectie B. nr. 1061. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 14 Maart, 'savonds 7 uur: "Veiling van een Huis en Erf aan de Kerkring B 132, te Oude Tonge, bij wed. G. Kanters sn Zn, aldaar. Notaris VAN I'SPELEN. Vrijdag 16 Maart, 'snam. 4 ure: Inzet van 2 Heerenhuizen, Bouwschuur, Schaapskooi, Wagenhuis en Stalling en onderscheidene per eeelen Bouwterrein en Tuingrond te Goedereede en '|01l in de Meestoof ^Onverwacht» te Ouddorp in het logement »de Gouden Leeuw» te Goede reede. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 21 Maart, 's avonds 7 uur Afslag van een Huis en Erf aan de Kerkring B 132 te Oude Tonge, bij wed. G. Kanters en Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Vrijdag 23 Maart, 'snam. 4 ure Afslag van 2 Heerenhuizen, Bouwschuur, Schaapskooi, Wagenhuis en Stalling en onderscheidene per eeelen Bouwterrein en Tuingrond te Goedereede •en 7c, in de Meestoof »Onverwacht» te Ouddorp in het logement rde Gouden Leeuw» te Goede reede. Notaris VAN SCHOUWEN. €3eitieiis'd Nieuws Een menschenredder. Te Upton-park bij Londen hebben zes nienschen hun leven te danken aan een hond, een veertien-jarigen spaniel, die 's nachts door zijn aanhoudend janken iemand wekte, waardoor hij nog bijtijds hulp kon halen voor zes nienschen, die in hetzelfde huis bijna geslikt waren door den rook, afkomstig van een brand in den electrischen kabel voor he' huis. Die kabel was met pek omwonden en de rook daarvan was in 't huis gedron gen. Eenige nienschen waren reeds bewus teloos, maar ze konden bijgebracht worden. Een harde vader. Te Trier is, terwijl de moeder ten gevolge van de mishandelingen van haren man in het gasthuis lag, een kindje ven elf maanden, dat onverzorgd thuis was achtergebleven, den hongerdood gestorven. Een grappige kerel. Op Oudejaarsavond verwekte een zonder ling toegetakeld man ia de Friedrichstrasse te Berlijn groot opzien. Hij droeg een kui- lentikker van een verouderd snit en een reusachtigen luiwagen over zijn schouder en werd al spoedig gevolgd door een joelende menigte. De politie bracht hem op en ver baliseerde hem. Toen men hem op de wacht vroeg, met wie hij gehuwd was, antwoorde hij: //Met eene vrouw//. Natuurlijk, voegde de inspecteur hem barsch toe. Maar de man antwoorde weer dat dit zoo natuurlijk niet washij had b.v. een zuster die met een man getrouwd was. Hij kreeg eerst drie dagen hechtenis, maar in hooger beroep ver anderde het hof die straf in een geldboete, omdat hij zoo'n grappige kerel was. Uit de misdadigerswijk. Voor de schepenbank te Hamburg is een zaak behandeld die een eigenaardig licht wierp op de toestanden in de misdadigerswijk aldaar. De eigenaar van een logement stond terecht, omdat hij zonder vergunning van de politie getapt en nog lang na het sluitingsuur menselen in de gelagkamer gelalen had. De waard bekende de feiten, maar zeide dat hij uit noodzaak zoo had gehandeld. Zijne gasten dreigden hem met moord en dood slag, wanneer hij hun niet ter wille was en hij was volkomen weerloos tegenover hen. Als getuigen werden eenige agenten van politie gehoord. Zij bevestigden dat de be klaagde, als hem zijn leyen lief was, moeie- lijk anders kon handelen. De man is daarna zonder kosten vrijgesproken. Goed op de hoogte. Men schrijft uit Gouda aan de Residen- liejode Als een staaltje, dat de straatjeugd ook tegenwoordig met alles op de hoogte is, kan dienen, dat, wanneer te Gouda personen uit de omgeving naar 't kantoor gaan, waar men zieh vervoegen moet om inlichtingen in do financieele catastrophe aldaar, dezen personen door de straatjeugd wordt nage roepen //Daar gaat ie weer voor niks.// Van »Haarleinsche Frans®. De premie, door de justitie uitgeloofd voor de aanhouding van Frans Rosier, is thans verhoogd tot f 500. Een voorlooper van Frans. Geheel ons land is in beroering over de ontvluchting van Frans Rosier en men be grijpt maar niet, hoe zoo'n ontvluchting toch mogelijk is. Iemand herinnert zich nog een geval, een 50-tal jaren geleden, aan boord van één onzer oorlogsschepen gebeurd met een matroos, Roest genaamd. Ook hij bezat de gave der dichtkunst, evenals Haarlemsehe Fians. Roest zat in arrest aan boord en er werd scherp op hem gelet. Hij wist echter toch te ont komen door een gat, dat hij in zijn cel had gemaakt en liet het volgende stukje poëzie achter: Heeren, als je Roest wilt houden, Moet je ijz'ren hutten bouwen Want een hut of gat van hout Is toch nu en nooit vertrouwd. Hier is 't mes en daar is 't gat, Morgen ben ik uit de stad. Dus heeren, of je kijkt of ziet, Roest toch vindt ge nergens niet. De zegsman heeft ook nooit vernomen, ot men Roest gevonden heeft. liet Staphorster Boertje. Men schrijft aan de Ned. Hoewel men over het algemeen lang niet meer zooveel hoort roeptn over de wonder lijke genezingen door hel z. g. n. //Staphors ter Boertje// aangebracht gaat de heer Stegeman nog geregeld voort om de 14 dagen zijn praktgk te Leeuwarden uit te oefenen, niettegenstaande het overlijden van den ge neesheer die in de laatste jaren met hem zitting hield, om alzoo aan de wet te voldoen. En dat bet hem op dezen zitdag niet aan bezoek ontbreekt, blijkt wel uit het feit, dat sommige patiënten van den vroegen morgen tot den laten avond hebben te wachten om geholpen te worden, ja niet zelden geen beurt kunnen krijgen. Naar ons medegedeeld werd, behandelt de heer S. ongeveer 4 gevallen in het uur, terwijl men volgens nummer wordt binnen gelaten. Sommigen krijgen No. 50 en hooger. Een oud privilege. In Londen is een plaats aan den oever van de Theems, waar altijd de Nederlandsche vloot vertegenwoordigd is. Wel niet door een zeekasteel maar toch door een ot meer vaartuigen, die spreken Van Nederlandschen durf en ondernemingsgeest. Dicht bij Londen Bridge ligt altijd een Friesch palingschuitje soms meer. In die schuitjes komen wekelijks Friesche palingvisschers over de Noordzee gezeild om hier aan de groote vischmarkt Billingsgate hun vangst van de hand te zetten. Vlak voor den ingang van de markt liggen de pinken gemeerd en dat voordeelige plaatsje danken zij zoo wil het de historie aan niemand minder dan aan Koningin Elisabeth die zeker in haar tijd 'n liefhebster van paling was en aan de vissehers van dat zeebanket een extra plaatsje in de Theems toestond. Een voorwaarde was slechts aan het pri vilege verbonden zoo gaat het verhaal verder namelijk, dat de ketting, waaraan de Friesche scheepjes zouden vastliggen, nooit den Theemsbodem raken zou. En zoo zorgen de vissehers, nu al sedert eeuwen, dat er altijd een schuit voor Billinsgate liggen blijft, om den kostbaren ketting die immers het zegel op den privilege-brief vertegenwoordigt, boven water te houden. Beurt om beurt zien de Friesche schippers zich zeiven en hun vaartuig met dezen gewiehtigen dienst belast. Een onaangename herinnering. Te Lijek zou de gevangenbewaarder Matzke voor de laatste maal, eer hij zijn nieuwe betrekking van huisbewaarder van het Kan tongerecht aanvaardde, nachtdienst doen. In dien laatsten nacht heeft hij met een ge vangene, die ontvluchten wilde, een wanhopig gevecht op leven en dood moeten leveren. Een Poolsche boef, een gevaarlijke kerel, had een ijzeren poot van zijn ledikant afge trokken, daarmee een gat in de schoorsteen gemaakt en was des nachts door de opening op de gang gekomen. Daar stond hij in een nis weggedoken, op de' loer. Toen Matzke op zijn rondgang langs de nis kwam, bracht de gevangene hem met den beddepoot een slag op het hoofd toe. Matzke wist zich nog op de been te houden. En nu volgde een verwoede worsteling. De boef trachtte de uitgang te bereiken en de bewaarder verdedigde dien, waarbij hij als eenig wapen een sleutelbos gebruikte. Toen de ring van de bos sprong, greep Matzke een lamp. Achtereenvolgens sloeg hij de lamp stuk, maar de Pool bleef in het voordeel. Nadat bij den beambte bijna 20 gaten in het hoofd had geslagen, liet bij hem voor dood liggen. De andere wakers waren intusschen op het gerucht toegesneld en op het oogenblik, dat de gevangene den grooten sleutel in de hoofdpoort wilde steken, werd hij gevat en in de boeien gesloten. Matzke ligt zwaar gewond in het ziekenhuis. Ongeluk. Zaterdagmorgen is van den eersten trein van de locaalspoor naar Leeuwarden bij Sexbierum de locomotief ontspoord. Het verkeer onder vond een half uur vertraging. Er hadden geen ongelukken plaats. //Tel.// Een 1? jarige moordenaar ster. Te Leur (N. B.), heeft Zaterdag een 17 jarig meisje in een twist een zekeren A. zoodanig met een mes verwond, dat hij in levensgevaar verkeert. Het meisje is waarschijnlijk voortvluchtig, althans zij is door de politie nergens te vinden. iSoekbeoordeelin^ 27ste Jaarverslag van Do Unie „Een School /net den Bijbel." Uitg. R. DERKSEN Rotterdam. Voor ieder, die eenig belang stelt in 'tChr. Onderwijs is dit boekje onmisbaar. Het aantal gegevens over de Chr. Scholen en de Vereeni gingen, die hetzelfde doel beoogen, is legio. "Wetsbepalingen en Konink. Besluiten bij de vleetVingerwijzingen voor subsidie en school stichting allerduidelijkst. Aan den Secretaris brengen we hier gaarne een woord van lof voor zijn uitstekenden ar beiden allen vrienden raden we aan, dit lijvige boek met zijn rijken inhoutl zieh aan te schaf fen. Prijs 35 Cent. Drankzucht en hare genezing eu CremcenteSifke drankwet- politiek. Uitg.' Gebr. GEMBEL te Amsterdam. Hot eerste onderwerp is behandeld door dr, Dupont, geneesheer van het idiotengesticht 's Heerenloo te Ermeto; het tweede door nor. V. H. Rutgers. Beide komen voor in no. 19 van het orgaan der Gert. Ver. voor Drankbestijging. De lezing der beide stukken loont de moeite, waarom we dan en op de VoreeDiging eD op deze uitgaven bijzonder do aandaoht vestigen. Verslag over het jaar 1905derVer- eenisiug „Inrichting voor ooglijders te Rotterdam". Geneesheer-Directeur dr. F. D. A. C. van Moll. Het reilen en zeilen dezer inrichting staat uitvoerig in dit verslag neergegeven. Kennisma king met den inhoud en steun aan dat instituut zijn aan te bevolen zijn noodzakeljjk. MarkHiericlileti. Oude Tonge, 2 Maart. Granen. Tarwe per Hl. f 6.30 a 7.Gerst per kilo 77, a 7'lu cent. Rogge per Hl. f4.85 a 5.30. Haver per kilo 61/, a 7 cent. Aardappelen f4.25 a 4.50 per Hl. Ajuin f0.75 per 60 kilo. Boter 70 ct. per pond. Eieren 37a ct. per stuk. Rotterdam, 5 Maart. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsehe Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Savoye Kool f0.60 a f2.40 per 100 stuks. Eieren 4.20 0.— Kroten 0.02 0.08 mandje. Veldsla „0.09 0.16 Pieterselie „0.11 0.12 Spruiten le soort 1.10 1.75 7a Hectol. 2e 0.20 0. Uien (witte) 1.1.80 50 kilogr. Knolrapen 0.70 0.mud. Selderij' 1.30 2.10 100 bosjes. Prei „1.10 2.20 Aardappelen. Geld. Blauwen f2.75 a 3.Zeeuw- sche Jammen f 2.25 a 2.50. Friesche Blauwen f 4.50 a 4.80. Idem Eigenheimers f 4.50 a 4.80. Duitsehe Rooden f2.30 a 2.50 per Hl. Weinig aanvoer, redelijke vraag. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd o.a. 10.000 Heet. Verhandeld werden enkele honderden mudden voor fO.95 per 60 kg. Handel bljjft lusteloos. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kg. f 8.a 9. Puike partijtjes iets daarboven. Rogge met weinig vraag per Hl. f 4.80 a 5.50. Gerst. Winter- per 100 kilo f7.75 a 8.20, Zomer- per 100 kilo f7.75 a 8.en Chevalier- werd heden van f7.75 a 8.60 per 100 kilo verkocht. Haver per 100 kilo f7.25 a 8.75. Blauwe Erwten per Hl. f8.75 a 10. Witte Boonen per Hl. f12.— a 14. Bruine Boonen per Hl. f7.a 9.25. Puike en blanke partijtjes iets daarboven. Meel. De lagere noteeringen van Noord-Amerika hieven niet zonder invloed op onze markt. Het was zeer stil de afgeloopen week, alleen straffe Amerikanen vinden tot vorige prijzen plaatsing. Heden: zeer stil, prijzen echter niet lager. Zaden. Kanariezaad per Hectol. f 11.a 13.50. Karwijzaad in balen van 50 kilo f 14.50. Lijnzaad per Hectoliter f9.— a 10.50. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 292 vette Runderen, 121 vette- en graskalveren, 3 nuchtere Kalvereu, 121 Schapen en Lammeren en 341 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 70, 2e kwal. 65, 3e kwal. 54 cent. Ossen le kwal. 68, 2e kwal. 64, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 110, 2e kwal. 90, 3e kwal. 80ot. Schapen le kwal. 68, 2c kwal..60, Se kwal. 50 ct. Varkens le kwal. 57, 2e kwal. 54, 3o kwal. 52 ct., licht soort 48 a 50 cent. Alles per kilo. Handel vlug. Eieren. Zeeuwsche f4.a 4.10. Overmaasche f4.30 a 4,50 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd22340 steen blauw, steen geel Hollandsch, 3700 steen Groningsch en 2971 steen wit Zeeuwscli. Het schoone Blauw bracht op 33/42 stuivers, het Groningsch van 30/46 stuivers en het wit Zeeuwsch van 32/37 stuivers per steen. Edam, 3 Maart- Kaas. Alhier waren aangevoerd 14 wagens Kaas, wegende te samen 3150 kilo. De hoogste prijs was f 30.per 50 kilo. Amsterdam, 5 Maart. Aardappelen. Friesche Bonten i 4.a 4.60, dito Borgers f 3.60 a 4. dito Blauwen f 3.70 a 4.30. Geldersche Blauwen f2.30 a 3.40. Zeeuwsche Blauwen 12.a 2.40. Eigenheimers f4.50 a 5.25 per Hl. Aanvoer 7 ladingen. Vee. Aangevoerd 371 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 69 a 71, 2e kwal. 64 a 68, 3e kwal. 56 ct. 20 vette Ossen 68 a 70 ct. Stieren a cent per kilo. 130 Melk- en Kalfkoeien f120 a 270 per stuk. 0 vette Kalveren le kwal. 2e kwal. cent per kilo. 140 nuchtere Kalveren f7 a 12. 3 Schapen f a per stuk. 401 Varkens, Holl. le kwal. 55 a 57 ct., 2e en 3e kwal. 53 a 54 ct.Overz. en Geld. le kwal. 55 a 57 ct., 2e en 3e kwal. 52 a 53 oent per kilo. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe (nieuwe) per 80 kilo ƒ6.50 a 6.90. Rogge per 75 kilo ƒ5.— a 5.50. Gerst Winter- per 65 kilo ƒ5. Haver per 100 kilo ƒ8.a 8.50. Paardeboonen per 80 kilo ƒ6.80 a 7.30. Zaden. Karwijzaad per 50 kilo 13.75. CorrespondenS ie A. Vroegindeweij, H. van der Meulen en anderen, we hadden in dit nummer geen plaats meer, en zullen uwe stukken a.s Vrijdag opnemen. Red, Heden overleed 11a een kort stondig lijden, mijne geliefde Echtgenoot en mijner Kinde ren zorgzame Vader, den Heer in den ouderdom van ruim 86 jaren. Mede namens Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen Wed. C. JOPPE Gz.- de GrAAFF. Sommelsdijk, 6 Maart 1906. Heden overleed onzen innig geliefden Echtgenoot en Vader in den ouderdom van 72 jaren. Dit aller naam Wed. M. de BONTE- Van der Wekke Melissant, 4 Maart 1106. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden hij het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder MARIE ELISABETH OFFI CIER geb. Van Dam betuigen wij onzen hartelijken dank. K. H. OFFICIER en Kinderen. Middelharnis5 Maart 1906. J. KARDUX onder Den Bommel (Kra- nendijk) vraagt een bekwaam getrouwd Jac. DIJKMAN te Dirksland beveelt zieh aan tot het leveren van Met ingang van i Mei te huur aan geboden een te bevragen bij A. VAN PAASSCHEN te Nieuwe Tonge. of WILGE1V BOOMElV te koop, hoog 1 M. stamomvang 70 A 80 cM. uitstekend geschikt voor dam- hekkenpalen bij A. W KE1JZER te DIRKSLAND. Eerkoop ilaalsgronden in den ftkroningspolder on der Stellendam. Op nader te bepalen dag zullen de STAATSGRONDE1V, gelegen in den Kroningspolder onder Stellendam, be staande uit 1? kavels Weiland ter groote van 53,74,10 H,A. in diverse pereeelen en massa's, ten overstaan van den Notaris L. VAN DER SLUYS te Dirksland in het openbaar te Stellendam worden geveild. Met het oog op de trambewegiug te koop een gebeel overdekt, met 4 slaapsteden, groot 50 ton ongeveer. Brieven franco onder letter D aan het bureau vau dit blad. TE KOOP aangeboden van Zandgrond. Wildervan/c J. H. BAKKER Jr. Nog te bekomen Nieuwe Bravo's Legpo'ers. Dezen aardappel levert een puike win ter-burger-eetaardappe!, geeft een flink beschot en komt nimmer geen ziekte in voor. Te bevragen bij A. JONT ELING te Den Bommel. OUDE TONGE. - Het beste adres voai* Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wijnen, Likeuren, enz. enz. Lage prijzen. Wederverkoopers rabat. WESTDIJK, MIDDELHARNIS Levering van alle Boeken, Tijdschriften en Couranten. HANDEL IN 4- BIJBELS en KERKBOEKEN. Portret-, Postzegel-, Plak-, Poëzie- en Ansiclitalbnnis. Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Beleefd aanbevolen gevraagd te MiddelharnisHerkingen en Stellendam voor een gunstig bekend staande Suikerfabriek, tegen hoog com missieloon. Landbouwers genieten de voorkeur. Brieven franco adresseeren aan Hulpkantoor te Melissant, letter A. Rijtuig- en Wagenmaker, Ooltgensplaat, beveelt zich aan tot het repareeren, inruilen en bekleeden van alle soorten KÊJViJMUtSX. Aan hetzelfde adres TE KOOP een nieuwe KAROS op vasten As. De firma DE JONGE Co., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BR AND SCHADE. Ondeiling en op vaste premie. Agent 4 4. 19 IJS, Sommulsiiij k. Weder voorradig de bekende (ondanks de verhoogde lederprijzen) tegen do bekende} prijs onder dezelfde voorwaarden. 8.1USTEGAAL, DIRKSLAND. Op Woensdag 14 Maart 1906, des morgens ton ÏO uur, zal door den Deur waarder SWAM, in de VoiliDgzaal van het Alg. Verkooplokaal Ctoudsche Singel No. 33, (voorheen Oostvestplein) te ROTTERDAM, publiek en om oontant geld worden verkocht, circa weerendeelB le klasse merken, voor Kinderen, Dames en Heerer, o. a. de Merken Mars, Westfalon, Cito, PallaB, Ko. I. Noor, Pleil, Rival enz., waaronder verschillende met freewheel en terngtraprem (torpedo), geheel vernikkelde en met vernikkelde velgen, dubbele frames enz. Voorts een zestal Spreekmachines met platen, een groote partij Rijwielonderdeelen en Lantaarns, Broekkappen enz. Rijwielstan daards, binnen- en buitenbanden en 6 Kolom metjes (vernikkeld) afkomstig van oen Rijwiel etalage. Tevens een groot Orchestrion, Naai machines, Galvanische en Optische Instrumen ten en wat verder ton verkoop zal worden aan geboden. Kijkdag: Dinsdag 13 Maart in boven gen. Zaal. ederij en Draaierij, MMËLISDIJIt, levert tol.v oordeelige prijzen alle soorten*.. Weegwer tuigen, ens.%12. Aan hetzelfde adres zeer billijk te koop een nieutve

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3