welke de reis van minister Kraus getroffen heeft, blijft in volle kracht bestaan. Noch in de Eerste, noch in de Tweede Kamer is één woord van verdediging in deze zaak gesproken. Men liet de regeering alleen staan. En de N. Rott. Ct. constateert wel, dat de regeering „zonder kleerscheuren® door de interpellatie is heen gekomen, maar voegt daaraan toe: Een enkel torntje in de ministerieele jas blijft wellicht te repareereni. Het zitting aldus Utr. Dagbldat aan de Kamer een hoofdartikel wijdt, begint dit Het geval Kraus is nu on der de algemeen afkeuring begraven en de eenige reden waarom het Kabinet nog zit, is dat vooralsnog niemand lust had, het te laten opstaan. Het blad gaat dan het verloop van de zitting na, en sprekend over de houding links ten opzichte van de motie-Kolkman, zegt het En de Liberale Unie zweeg, de v r ij- i i n n i g-d emocraten zwegen, de heer Goeman Borgesius zweeg, de heer Kraus zweeg te-recht, en de heer DeMees- t e r zei «niets nieuwsi op de meer en meer gebruikelijke wijze. De Minister had echter gelijk, dat hij van de zaak een kabinets-quaestie maakte. Wanneer aan de Regeering wordt verweten, dat zij eigenlijk het juiste besef mist van de waarde en de beteekenis van het ministers ambt, dan kan zij zich dat moeilijk laten aan leunen en moet in zoodanige uitspraak wel zien een afkeuring van haar beleid, een afkeu ring van haar aanwezigheid aan de ministers tafel. De Kamer had echter gelijk, dat zij het Kabinet thans nog niet wilde laten gaan. Niemand sprak tegen, dat het verlof van Minister Kraus met lands belang strijdig iSmaar het zou met 's lands belang nog meer strijdig zijn, als wij binnen het jaar na de algemeene verkiezingen weer voor een kabinetscrisis kwamen te staan met al den aankleve van dien. De heer Kolkman moest dus zijn motie wel intrekken. Dat zal misschien ook wel van den aanvang af de bedoeling zijn geweest. En hij kon het doen, omdat hij in substantie van alle zijden gelijk had gekregen. Niet ten onrechte verklaarde hij, dat hij met zijn dag tevreden kon zijn en dubbel tevredenniemand heeft het gebeurde goed gekeurd. Hij liet de zedelijke veroordeel»ig van het gebeurde over aan het land en de Regeeringwat zij daarmede wil doen, moet de Regeering weten. Vervolgens doet het blad uitkomen, dat de heer Lieftink aanstonds bereid bleek de interpretatie te aanvaarden, die de heer Tak aan zijn motie gaf, en het eindigt zijn beschouwing aldus Nu, dan kon iedereen het met de motie- Lieftinck eens wezenwant het algemeene gevoelen was inderdaad, dat men in het ge beurde geen aanleiding vond om het Kabinet te verzoeken heen te gaan. Dat de rechterzijde tegenstemde, was dus blijkbaar alleen aan het woord «vertrouwen® te wijten. En zoo is dan het geval-Kraus begraven onder eenstemmige afkeuring van de opvatting der ministerieele waardigheid, waarvan die gene, op wien bovenal de verantwoordelijkheid voor deze zaak neerkomt, heeft blijk gegeven. Het eenige goede in deze geheele geschie denis is de cordaatheid, waarmee Minister De Meester voor zijn onaangename rol op kwam. Et nunc transeamus ad meliora Hetgeen zeggen wil: hierna beter. Laten we het voor heden bij deze uit spraken. De linksche pers is blijkbaar niet van plan om nog iets over deze quaestie te zeggen. Nu, zwijgen is hier nog zoo'n kwade tactiek niet. Zwijgen komt nu in de kraam van de heeren te pasen ze hebben trouwens voor ons voldoende ge sproken. Toch wel sterk, dat niemand in de Kamer, en geen blad van beteekenis in de pers het voor het Kabinet opneemtde heer Borge sius had wel gelijk toen hij zeidehet ministerie is niet sterk. Binnenland. De Hugenholtz-express. De veelbesproken trein, die te 4.14 uit Den Haag naar Amsterdam vertrekt en die in den winterdienst te Haarlem op verzoek van het Kamerlid Hugenholtz stopte zal volgens het.ontwerp zomerdienstrege ling Haarlem weer voorbij vliegen. Plaatselijk Viesiws. Sommelsdijk. Vrijdag jl. werden 41 biggen, bestemd voor den export op de Gemeentewaag alhier gewogen. Dit is het grootste getal dat door den waagmeester S. van Broeke ineens is gewogen geworden Aan boord bij schipper S. M. was diens knechtje met den 17 jarigen A V met een geladen revolver aan 't spelen Het wapen ging opeens af, en het schot trof den voet van A. V. waardoor hij zich, tot het verwijderen van 't kogeltje, onder geneeskun dige behandeling moest stellen. De suikerfabrikanten hebben een »Algemeenen Bond« opgericht tusschen alle Nederlandsche suikerfabrikanten voor den duur van twee jaren. Alle fabrieken welk verleden jaar buiten den Bond waren zooals die te Stampersgat, Gorkum, Gel- dermalsen, St. Antonie enz., zijn dus voor minstens 2 jaren tot den nieuwen Boud toegetreden. Deze bond, op een nieuwe iedereen gelijke basis gebouwd, zal een einde maken aan overtredingen van den vastgestelden prijs in een woord aan alle knoeierijen. De arbitrage-commissie van dezen nieuwen bond kan aan eene fabriek, welke zou knoeien, eene boete opleggen van fis 5000 en den agenten die geknoeid aou hebben, ontslaan. en, voor zal Hat contracteeren zal waarschijnlijk mid den der volgende week een aanvang nemen zoodra de prijzen vastgesteld zijn. Middelharnis. Dinsdagavond had in de Geref. Kerk de aangekondigde uit voering plaats van de zangv. »Loof den Heere« directeur den heer P. Koudijzer met medewerking van de zangv. uit Som melsdijk en Nieuwe Tonga en ook enkele leden van de zangv. uit Dirksland. De opkomst kon, in aanmerking genomen dat dit voor de tweede maal in dezen winter was, bevredigend genoemd worden. De verschillende psalmen en gezangen die door de zangv. en door enkele per sonen afzonderlijk, alsmede door de dames Zoon en Koudijzer, de laatste met orgel begeleiding werden gezongen, waren zeker de moeite waard gehoord te worden. Nadat de heer Koudijzer de verschil lende zangv. vriendelijk bedankt had voor de moeite die ze zich getroost hadden om mede te werken tot het slagen der ver gadering, de kerkeraad voor het vrijwillig afstaan van het kerkgebouw en het publiek voor hun belangstelling en gaven, den wensch er aan toevoegende, nog meer malen op zulk een wijze bijeen te mogen zijn en mocht dit niet zoo zijn, dat wij dan allen te samen mochten voor- en toebereid worden om daar waar van geen moe- of matheid meer sprake is op vol maakte wijze tot in eeuwigheid te zingen ter eere van God en het Lam, sloot op verzoek de Weleerw. Heer Ds. C Steketee die de vergadering ook met gebed geopend had, nu met dankzegging. Woensdagavond vergaderden in de consistorie der Geref. Kerk een aantal personen, tot oprichting van een leesge ;elschap. Donderdagmorgen moest de stoom boot ««Middelharnisi 11/2 uur op het Hoofd blijven liggen eer zij, wegens den hoogen waterstand geschut kon worden, zoodat zij eerst om kwart over acht vandaar kon vertrekken. Donderdag had een persoon die op het Hoofd werkzaam was, het ongeluk tegelijk met een gedeelte grond te water te geraken. Gelukkig bleek het een goed zwemmer te zijn zoodat hij zichzelf spoedig uit zijn gevaarlijke positie wist te redden. Donderdag had J. N. het ongeluk met een stuk hout zich zoodanig op den vinger te slaan dat hij gedwongen is zijn werkzaamheden voor eenige dagen te staken De stemming voor een lid van de Gemeenteraad in de plaats van wijlen de heer E. de Grijze van der Koogh zal plaats hebben op Donderdag 8 Maart a.s. Op Donderdag 15 Maart zal op het plein bij den heer K J. Meijer, de gewone jaarlijksche stierkeuring plaats heb ben, De visscherij in de binnenwateren met uitzondering van die op aal en paling zal gesloten zijn van 16 Maart tot nadere aankondiging Het visschen met kuilnetten is verboden a 1 April tot 31 Mei. De bekende L. v. d. N. die naar wij vernemen geweigerd had om gehoor te geven aan de oproeping om 1 Maart te Rotterdam „voor" te komen, werd op dien dag des avonds door de politie op gepakt voor dien nacht onder het raad huis opgeborgen en vanmorgen naar men verzekert naar Rotterdam overgebracht. Stad aan 't Haringvliet. Door den Raad dezer gemeente is tot lid der Com missie tot wering van schoolverzuim be noemd, de heer F. Boss alhier. Tot Gemeente Ontvanger dezer Ge meente is benoemd, de heer L. Keijzer Sr. alhier. - Eene droeve stoet ging Dinsdag 1.1. grafwaarts. Niet minder dan twee lijken man en vrouw. Ms. Braber en Echtgenoote werden tegelijk begraven. Ooltgensplaat. De Ringvergadering (Flakkee) der Christelijke Jongelingsver eemgingen hield op 29 Februari jl. voor een flink publiek in de Geref. Kerk alhier hare jaarvergadering, bij afwezigheid van den voorzitter Luijendijk van Zuidtand werd het onderwerp Karaktervorming* inge leid door den vice-voorzitter Padmos van Ouddorp »De Idéale Vereeniging„ inleider K. Braber Nz. van Ooltgensplaat. Op beide onderwerpen ontspon zich eenig debat met vragen, waarna Ds. Dekker met een opwekkend woord en dankgebed deze vergadering sloot. 27 Februari vergaderde de antirev kiesvereeniging N. en O. alhier ten einde de gewone werkzaamheden te verrichten als bestuurslid werd gekozen de heer F. IJ. Neels in de plaats van wijlen den heer J. van den Tol, waarna den heer R. Kie- wiet hoofd der Christelijke school op hel dere en duidelijke wijze een opstel leverde (»hoe een wet tot stand komt.«) Op de gewone wijze werd deze ver gadering met gebed geopend en met dankzegging gesloten. Op 22 Febr. jl. hield de Boeren leenbank haar algemeene vergadering in het hotel Hobbel alhier, wegens ongesteld heid van den Voorzitter fungeerde als zoodanig den heer M. Breeman Sr. Na afwerking der agenda werd met groote meerderheid de aftredende heeren L. Hob bel als bestuurslid en den heer L. van Nieuwenhuijzen als lid van den Raad van Toezicht herkozen. De Rekening-balans werd door een commissie gecontroleerd en conform bevonden, waarop door den heer K. Wielhouwer verslag werd uitgebracht. Uit het verslag van den Secretaris van den Raad van Toezicht den heer A. van Rossum bleek als dat er 19 nieuwe leden waren toegetreden zoodat het ledental 85 was 60 spaarboekjes waren bijgekomen, en is gekomen op 13 1 stuks waarvan de inlage be droeg de som van f43,404.53, en het cijfer van voorschotboekjes tot 57 stuks met een bedrag aan voorschotten, de som van f 25,640. Het reservefonds bedroeg de som van f 135,05s met het bedrag van het vorige de som van f 150,49 terwijl het totaal van ontvangst was de som van f70,636,45 en dat der uitgaven de som van f70,359 08. Ten gevolge der meerdere actieviteit en accurate werkzaamheden van den kassier (den heer A. van Rossum) werd het salaris van f50 op f60 gebracht. Den heer J. 4. Slis afgevaardigde van de algem. vergadering te Utrecht gehouden, gaf verslag dier vergadering en het vereerend rapport ontvangen over de inspectie. Het ingediende voorstel tot renteverlaging werd door het bestuur en andere leden sterk bestreden en weder ingetrokken. Maar werd aangeno men het voorstel om na gedane geldelijke aanvrage hetzelfde niet te accepteeren eene rente te heffen van minstens 14 dagen. Verder werd een commissie benoemd de H.H C. Braber Kz., Joh. van den Bol en J. A. van Nieuwenhuijzen, en als plaats vervangers de H H. J. van Oorschot en Am. van den Tol Az. tot het controleeren der volgende rekening. Hierop sloot de Voorzitter met een warm woord van dank de vergadering. Oude Tonge. De Commissaris der Koningin in de 'provincie Zuid-Holland heeft bij publicatie bekend gemaakt de sluiting van de visscherij Zie voor bijz publicatie aanplakbord. Nieuwe Tonge. 28 Februari. Toen J. Polak heden even zijn hit was laten be slaan, gingen eenige jongens met zijn kar op den loop waardoor de burry brak Dit was nog niet het grootste ongeluk dat hem overkwam, want toen hij van het repareeren daarvan terugkwam, had hij het ongeluk het kind van P. v. Alphen dusdanig te overrijden, dat het naar huis moest worden gedragen en geneeskundige hulp ingeroepen. Dirksland Door den raad dezer ge meente, is in de plaats van den heer H Kooman die als Wethouder heeft bedankt, den heer C. Warnaer benoemd. Het aantal zieke menschen in deze gemeente is groot, waarvan velen aan Influenza lijdende zijn. <6 Het bestuur van den polder >Die derik« heeft doen weten, dat de rekening der Ontvangsten en Uitgaven over 1905 en de begrooting over 1906 tot 13 Maart ter inzage zal liggen bij den Secretaris dier polder. Melissant. Aanstaande Maandagavond te zes uur zal een vergadering worden ge houden in de Geref. Kerk aan den Bouwdijk, van voorstanders van christelijk onderwijs Ieder die voor christelijk onderwijs is onverschillig van welke kerk ook wordt uitgenoodigt daarbij tegenwoordig te zijn. Mynheer de Redacteur Wees zoo goed dit onderstaande op te nemen In uw veelgelezen blad. Daar wij vernemen dat vele om ons geheel en al verkeerde begrippen ja zelfs als't ware gansch onbekend zijn met het doel der Evangelisatie en daardoor gevaar loopt in alle verdenking te zullen komen, achten wij het niet ongepast nog eens te wijzen voornamelijk op de statuten derVereeni- ging tot Evangelisatie, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit, d.d. 4 Juli 1905, welke statuten vooralle belangstellenden gratis zijn te bekomen bij het Bestuur der Vereeniging. Het onderstaande door een onzer medewerkende Leeraars heden ons toegezonden, zal hierbij vol gens ons inzien, wellicht voor ieder eenig licht werpen in verband met hetgeene thans in de Ned. Herv. Kerk doende is, en voor velen ondoen lijk als schijnt. Het ingekomen stukje luidt als volgt: Tot vrijmaking der Kerken. Dr. J. D. de Lind van Wijngaarden en Dr. H. de Visscher te Utrecht, schrijven onder bovenstaand opschrift het volgende: De procedure „Balber" heeft bij vernieuwing de aandacht gevestigd op den diep treurigen toestand, waarin onze (Herv.) Kerk verkeert. De ellende onzer Kerk brengt voortdurend een onbe rekenbaar groote schade toe aan de godsdienstige ontwikkeling van ons volk. Duizenden zijn door haar een prooi geworden van het ongeloof, dat onder de vigeerende organisatie vrij spel heeft, terwijl zij, die naar Gods Woord begeeren te leven, stelselmatig in hunne diepste levensover tuigingen zich gekrenkt moeten gevoelen, omdat er voor alle wind van leer plaats is, maar niet voor handhaving en toepassing van de wettige belijdenis der Kerk. Het is daarom dat de ondergeteekenden door den nood der tijden saamgebraeht, zich hebben aaneengesloten, om eene vereeniging te constitu- eeren, die onder opzien tot den Koning der Kerk den strijd zal aanbinde:i voor de Vrijmaking der Hervormde Gemeenten van de zoogenaamde Synodale organisatie, zonder eene nieuwe schei ding of Doleantie in het leven te roepen. Zij wenscht daartoe den weg door Groen van Prin- sterer aangewezen, in te slaan. Daarom hebben zij besloten een algemeene ver gadering bijeen te roepen, waartoe worden uit- genoodigd die leden der Ned. Herv. Kerk, die de Formulieren van eenigheid als regel des Geloofs aanvaarden en met ons vrijmaking der Kerken noodzakelijk achten. Voor een goeden gang van zaken achten zjj het noodig als voorwaarde van toegang tot deze ver gadering het lidmaatschap der vereeniging te stellen, de verplichting om vooraf door hand- teekening te doen blijken van instemming met de belijdenis der Kerk en met het doel, dat nagestreefd wordt. Voor den aanvang der vergadering zal gelegen heid gegeven worden daaraan te voldoen. Zender dat aan deze verplichting voldaan is, kan niet worden toegelaten. De vergadering zal plaats hebben D. V. op Woensdag den 18den April ek. te Utrecht, waar van ên de plaats van de samenkomst èn de agenda later doch tijdig zullen worden bekend gemaakt in het „Gereformeerd Weekblad". Het bestuur van den Gereformeerden Bond tot vrijmaking der Kerken: Ds. E E. GEWIN, v. d. m. te Utrecht, Voorz. Dr. H. de VISSCHER, hoogl. te Utrecht, vice-Voorzitter. L. F. DUIJMAAR VAN TWIST, Lid d. Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage, Sscrêturis H. A. v. d. WESTERINGH, Burgemeester te Veenendaal, vice Secretaris. Mr. C. 8. S. VAN DOBBEN DE BRUIJN, Burgemeester te Hazerswoude, Penningm. Dr. J. D. de LIND VAN WIJNGAARDEN, v. d. m. te Utrecht Ds. L. VAN MASTRIGT, v. d. m. te Barneveld Ds. M. JONGEBREUR, v d. m. te Veenendaal' Ds. M. VAN GRIEKEN, v. d. m. te Ameide) Moge deze toelichting voorloopig voor velen genoeg zijn. Geve God, dat de tijd aanbreke, dat Neerland's Kerk vrij worde van het niet bij haar passend Besturen-systeem, en dat zij nog eens blinke als het Sion van weleer, Is onze bede. Het bestuur der Evangelisatie, MIDDELHARNIS-SOMMEL8DIJK. L. v. d. WEIDE, Voorzitter. A. VOGELAAR, Secretaris. Sng-ezomlen Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Mtg Ik zoo vrij zijn een plaatsje te vragen in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. H II. Suikerbietenverbouwers Heeft ieder verbouwer van Suikerbieten al eens gedacht: „op welke wijze heb ik de grootste kans, om het meeste geld voor mijn Suikerbieten te maken?" Daarvoor is U aan te recoraman deeren da contracten op winst-participatie eens na te lezen van de Suikerfabriek „Hollandia" te Gorinchem, Type I en Type III. Het eerste Tel-quel em III gehalte met winst participatie. Artikel 11. Participatie. De kooper zal indien in het compagnejaar winst wordt be< haald de verkoopers ponds-pondsgewijze naar gelang van het geleverde omgerekend er 1000 K.G. van 14*/0 gehalte laten deelen in de helft van de overwinst. Onder overwinst wordt verstaan de winst die overblijft als verantwoord is voor afschrijving op gronden, gebouwen machineriën en gereedschapppen voor 5°/0 rente over het werk- en vastgelegd kapitaal voor winstaandeel voor personeel van be ambten en werklieden voor een storting in het fonds voor dekking van kooprisico. De verkoopers verbinden zich daarentegen ook de 2 volgende Campagnes te zullen leveren de opbrengst van eeae evengroote oppervlakte bouwland tegen de in die jaren geldend boudsprijzen. Zooals men hierboven ziet is er alleen sprake van winst en behoeft niet een leverancier zich bang te maken, dat hij bij zal moeten betalen daar het verlies geheel voor den Fabrikant blijft. Met het oog op de lagere bietenprijzen is het, dunkt mij, wel de moeite waard om eens na te gaan, welke Fabrikanten ons de gunstigste meest voordeelige voorwaarden geven en daar is voorzeker er een vande Suikerfabriek „Hol landia" te Gorinchem, onder Directie van den WelEd. Heer C. H. Hummelinck, Directeur van de Fabrieken Suikerfabriek. Suikerraffinaderij. Gorichem, Vlaardingen, Vlaardingen,1 Bolsward, I Purmerend, Heenviiet, Beemster, 1 Melk producten. Limmen, Mochten er landbouwers zijn, die meerdere inlichtingen wensci en te ontvangen, kunnen die verkrijgen bij den Hooftagent voor Over- flakkee en Goedereede, J. TIMMERS. Middilhabnis. Ingelegd f9378.32, Terugbetaald f3838.705 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3557. Visseiierlj. Middelharnis. Te IJmuiden is binnen geweest de vischsloep besomming, zHendrika Adriana< st. H, Jordaan f 1460 Uitslag* Aanbesteding-. Douw hoeve Tiengemeten. Uitslag der gehouden aanbesteding te Strijen van het bouwen en verbouwen van verschillen de perceelen op de Tiengemeten, gemeente Zuid- Beijerland. Ie. perceel Timmer' en Rietdekkerswerk. G. L. van Kassei, Middelharnis, f 8225. H. C. de Ruiter, Ooltgensplaat, 7776— J. Both, Den Bommel,7575,75 T. Mosselman, Middelharnis,„7500. A. Korvink, Goudswaard7500. A. Mosselman Nieuwe Tonge, „6790. I. J. v. d. Broek. Nieuwe Tonge, „6779. C. Snijders Pz. Oude Tonge,6750. D. van Wolfere, Oud Beierland, 6710. C. Simons, Oud-Beijerland, 6610. B. Vermaat Goudswaard6650. A. van Gamere, Strijen,6463. B. L. Bakker Lz. Hekelingen,6398. P. Snijders. Ouue Tonge,„6380. J. Visser, Zuid-Beijerland T. v. Giessen, Wesimaas A. Weiers, Zuid Beijerland K. Beversluis, Nfeuw-Beijerland Perceel 2, Metselwerk. M. Klootwijk, Papendrecht P. v. d. Wulp, Heinenoord, J. B van Nuohteren Nieuwe Tonge. P. W. Broeder, Oude Tonge, P. Kardux, Strijen,„6835— L. Kardux Oude Tonge6833. W. v. Welle, Ooltgensplaat, „6800. A. Pijl Kz., Zuid Beijerland,. „6666. W. Luimes, Goudswaard,6865. C. Pijl, Middelharnis,„6300. C. Oprei, Strijen,|6600. A. v.'tZelde, Goudswaard, „6516. G. Pijl Cz., Oud Beierland „6450. D. v. d. Berg Westmaas6200. Perceel 3, Smids- en Loodgieterswerk. f ee- fleelil^alien. Arrondlsseuents-liechtbaiik. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 27 Februari. Heden werden de volgende vonnissen wezen H. P. V., 19 jaar, varensgezel te Spij- kennisse, wegens mishandeling, 3 maal gepleegd, tot 9 maanden gevangenisstraf A. G., 20 jaar, arbeider te Rhoon. wegens wederspannigheid, tot f5 boete subsidiair 5 dagen hechtenis. A. V., 19 jaar, veldarbeider te Pernis. wegens eenzelfde misdrijf, tot 14 dagen gevangenisstraf. K. K., 43 jaar, zeevisscher te Pernis, wegens desertie tot 7 dagen gevangenisstraf 6298— 6167— 5775— 5366— f 7825— 7450— 6850— 6848.- M. A. van der Slujjs, Den Bommel, J. J. Nijssen, Numanadorp, B. Bos, Numansdorp, A. Booth, Oud-Beijerland, P. Snijder, Middelharnis, J. Duijser, Strijen, A. P. Wervers, S tij en Sas P. Tieleman, Zuid Beierland, C. Vis Zuid-Beijerland A. Nieuwland, Middelharnis, .1. A. Riedé, Strijen Perceel 4, Verfwerk. L. Donkersloot, Ooltgensplaat f1025— Joh Snijder, Oude Tonge1020- 875— 867,45 860— 845— 820,90 810,50 809,67 780— 780— 720— 720— A T. J. C. Quist, Strijen, J. "Andeweij Klaaswaal C. Andeweij Jz. Zuid-Beijerland J Spaan Zuid-Beijerland B. Verweis Schravendeel 876— Dubel, Piershil, de Jongste, Strijen,850.- - 810— 790— 788— 774— 754— In massa. A. van der Net, Zwijndrecht, f 19,600. J. Brand Dubbeldam19,200. P. van der Net Jr. Dordrecht 18888,88 G. J. van Kampen Vlaardingen. 16461. J. Veenebos Heilevoetsluis 15703— B. Dekker Strijen15500,99 L. Visser Schravendeel15500— R. B. v. d. Berg Nieuw-Beierland 13000. Gunning ia beraad gehouden. Donderdag verscheen voor het gerechts hof in den Haag eeu koopman uit Mid delharnis, die door de rechtbank te Rot terdam tot 2 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, beklaagd van op 1 November des vorigen jaars te Nieuwe Tonge uit de woning van zekeren van den Houten on geveer 10 minuten buiten het dorp gelegen, te hebben weggenomen een bedrag van f 285 aan bankpapier, benevens f 100 aan zilvergeld, door openschuiving van een raam en binnenklimming. Heden werd de bestolene door het hof gehoord, waarna mr. Reitsma bevestiging van het vonnis vroeg, terwijl daarna de toegevoegde raadsman mr. J. F. Versteeven advocaat te 's Graveuhage, tot vrijspraak concludeerde. Uitspraak 15 Maart a.s. eritoojiiaig'efi. Maandag 6 Maart 1906, nam, uur ten huize van Jacs. den Ottevanger aan den Bommelschemhjk te Achthuizen, meubilair, herberginventaris enz. Notaris VAN I8PE- LEN. Op Woensdag 7 Maart, des avond 7 uur iu het Hotel Spee te Sommelsdijk Inzet van: 1.54.60 hectaren (3 gem. 244 roeden Sommels dijksohe maat) Bouwland aan de Wildemans- Kreek en den Molenpad in den polder het Oudelund te Sommelsdijk, kad. Sectie B. dis. 844 en 845, in twee peroeeleu en 0 98.70 heo- taren (2 gem. 131 roeden Sommelsdijksohe maat) Bouwland aan den Achterweg, aldaar Sectie B. nr. 1061. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 7 Maa 1, 's nam. 5 ure: Ver- nuring van 61 perceelen Bouwland in de Adriana-, Eendrachts en Halspolder onder Stellendam, voor het saizoen 1906, in het logement van P. Troost, te Stellendam. No- aris VAN SCHOUWEN. Donderdag 8 Maart 's nam. 2 ure Ver huring voor 10 en 11 jaar van 2-t perceelen Bouw- en Weiland in de polder Nieuwe Oostdijk, Oud-V\ esterloo, en Groote Zuider polder onder Goedereede, Oude Oostdijk en Oudeland onder Ouddorp, Adrianapoider en Scharrezeepolder onder Stellendam, benevens net poldertje en het Oostdamsche Gors, langs de haven van Goedereede, in het logement //de Gouden Leeuw// te Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Woensdag 14 Maart, des avonds 7 uur iu het Hoiel -pee te Sommelsdijk Afslag van 1.54.60 hectaren (3 gom. 244 roeden Sommels- dyknche maat) Bouwland aan de Wildemans kreek en den Molenpad in den polder het OudelaDd te Sommelsdijk, kad. Seotie B. nrs. 844 en 845., in twee perceelen en 0.98.70 hectaren (2 gem. 131 roeden Sommelsdijksohe maat) Bouwland aan den Aohterweg, aldaar Seotie B. nr. I06l. Notaris VAN BUUREN. Faillissementen. Geöindigd P. Groenendijk, koopman te Middelharnis. Pofsles'Uen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Middelharnis en de, daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Februari 1906, fxeineiigrl Jtieuws. Een plaag. Een hoogst merkwaardige en hoogst onaangename plaag teistert de Btad Edin- burg. Een miliioenleger van vlooien uuist in de stad, tot ontsteltenis der huisvrouwen en der gezondheids-commis sies. 't Zijn geen gewone vlooien. Ze zijn door de waterleiding er aan komen zwemmen. Hun kleur is witachtig eu ze zjjn zeer verschillend van grootte, sommigen zijn microscopisch klein, ando ren heel groot endlik. Ze vermeerderen zich ontzettend. Men weet niet waar de oorzaak zit. De voornaamste broeinestezijn de water potten op straat, die zeer ouderwetsch van constructie zijn en veel atoi toelaten. Van hier komen ze in de hnizen. Een hevige typhus-epidemie in de Schotsche stad Musselburgh wordt ook aan de vlooien in het drinkwater toe geschreven. Muizenplaag. De muizenplaag is in de bloembollen streek dezen winter buitengewoon groot,

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4