Antwoorden of mededeelingen Buitenland. miicieel Gedeelte. Plaatselijk Nieuws, lng-ezonden Stukken. ^isscliea-aj. AieiÏP in de lauw-warme sublimaat-oplossing, de kling uitborstelen. 5. Telkens wanneer mest ontlast wordt en deze de koe bevuilt, moet de mest worden verwijderd en de plaats die bevuild is, met de bovenge noemde creoline-oplossing worden gereinigd. 6. Zorgen dat er geen mest der koe op de vrucht vliezen of bet kalf blijft liggen. Deze maatregelen hebben ten doel om het kalf baeterievrij (onbesmet) ter wereld te brengen. Bij de reiniging met creolin bij 2 genoemd, moet de met haren begroeide onderhoek der scheede of kling eene dubbele beurt hebben. Sublimaat is een zwaar vergiftde voorgeschre ven oplossing is echter niet gevaarlijk voor koe en kalf, maar men boude het buiten het bereik van kinderen. Ziet deze of gene er tegen op, eene sublimaat oplossing te gebruiken, volgens Dr. P. kan de bij 3 en 4 voorgeschreven uitspuiting en borstelen ook met gekookt water geschieden, dat bij het gebruik eveneens lauwwarm dient te zijn. B. Maatregelen te nemen bij en na het kalven. 1. De koe op schoon stroo te plaatsen en het kalf opvangen op een schoon dek. 2. De navelstreng zoo dicht mogelijk bij de huid met een schoon dun touwtje afbinden en de streng kort bij de onderbinding afknippen. 3. De algebonden stomp der navelstreng krach tig betten met eene oplossing van permanganus kalikus,* ter sterkte van 5 op honderd (1 poeder op 1 dikkop of Vio liter warm water.) 4. Het muilkorfje aanleggen en dit gedurende 6 S 7 dagen laten zitten, en alleen te verwijderen wanneer het kalf drinken krijgt. 6. Het kalf reinigen van slijm, waar dit het sterkst aanwezig is. 6. Het kalf een matig warme, tochtvrije en rustige stalling geven. Voor pasgeboren en nog geheel natte kalveren zijn groote en tochtige schuren in hooge mate verwerpelijk. 7. Uit alle spenen der moederkoe enkele trek ken weg te spuiten, waarna in een zuiver schoone llesch een halve liter biest wordt gespoten. Hier van wordt dadelijk het kalf wat-ingegeven, .de fieseh met het overige warm gehouden en om het half of heel uur in een of tweemaal gegeven. 8. Het kalf behoort in de eerste 24 uur in het geheel 3/,1 liter biest te drinken; den 2en dag l'/i, den 3en dag 2'/,, den 4en dag 3, den 5en dag 3'/j en den 6en dag 4 liter moedermelk. Direct na het melken der koe wordt ieder maal daarvan het kalf zijn deel gegeven. Dr. Poels heeft bevonden dat de kiemen der kalverziekte in groote mate aanwezig zijn in de mestontlasting van de koe, waaruit het kalf is voortgekomendat die kiemen langs mond en navel binnendringen en welig tieren, zoolang het kalf nuchter en de navelstreng niet droog is. Z.Ed. heeft bovendien bevonden, dat een kalf dat een maal biest zonder smetstof binnen heeft, veel meer weerstand biedt tegen de ziekte dan een nuchter kalf. Op deze gronden zijn bovenstaande maatregelen door Dr. P. voorgeschreven, om de ziekte te voor komen. Er valt niet aan te denken om zieke kalveren te genezen, men is aan het toeval onderworpen. De schitterende uitkomsten verkregen door de juiste toepassing dezer maatregelen, eerst door den heer Mansfeld en later door verschillende veehou ders, is de beste aanprijzing tot goed navolgen. Het te behalen voordeel met het gezond houden der pasgeboren kalveren is de beste baanbreker om de methode Dr. Poels hoe langer zoo meer ingang te doen vinden. Iedere veehouder kan deze maatregelen toe passen. Ter bekoming van creolin, sublimaat-pastilles en permanganas kalikus en tot voorlichting om trent de wijze van oplossen dezer middelen, kan men bij de veeartsen en apothekers terecht. Hoe een gezond kalf, van zes dagen oud, ver der dient opgefokt, laat Dr. P. aan het goed beleid der veefokkers over." Vraü^'jsaafc. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. sfjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 915. Welk verschil is er tusschen patent-kali en chloorkali? 916. Hoe komt 't dat paardenmest verwarmt 917. Ik heb in September 1905 bruine juin uit gezaaid die nu ongeveer 10 cM. lang is. Wanneer ik deze in April verplant zoude er dan zaad teverwachten zijn of zoude dezelve als gewoon doorgroeien. H. L. 918. Wanneer men eenige druppellen koude melk in een emmer heeit, waarop men gaat mel ken verkrijgt men geen schuim. Hoe verklaart men dat? Een lezer, Herkingen. Antwoorden en mededeelingen. 912. Kalverziekte besmettelijk Stellig. Tracht te voorkomen volgens methode Dr. Poels. Raad- pleegveearts. Ten aanzien van de methode Dr. Poels. (Zie 't artikel in dit nummer onder Tuin en Landbouw.) 913. Nu al broeden 'k Zou 't U niet aanraden, 't Is vooreerst een getob met de kuikens groot te brengen. En in de tweede plaats zijn ze ook wat te vroeg. Als ze voordeelig opgroeien, beginnen ze te leggen ongeveer einde Augustus en schei den uit vóór het winter wordt. Uitzonderingen ïjjn er natuurlijk altijd; zoo kwam nog dezer dagen op de hofstede van den heer J. B. Mijs alhier een hen met 9 kuikens voor den dag die voor een drietal weken op 9 eieren was gezet. 914 Water in zinkeu filter schadelijk voor de gezondheid? Wij gelooven het niet. Maar nooit water drinken, dat wat heel lang in afgesloten ruimte bewaard werd. FRANKRIJK. Woensdag heett weer ia 26 kerken te Parijs boedelbeschrijving plaats ge had. Itt 15 kon dat zonder verzet ge schieden, daar de geestelijken zich bepaal den tot het voorlezen van eeD protest. In de overige 11 maakte de vijandige houding der aanwezigen, die daar reeds den vorigen avond tot het plegen van verzet waren bijeengekomen, de inven tarisatie onmogelijk. In de kerk van Notre Dame des Victoires brachten 500 personen den nacht door, waaronder velen, die ma trassen hadden meegebracht. In tegenstelling hiermee heeft bisschop Lacroise van Tar^nsaise, die reeds vroe ger aan de geesteljjken van zijn diocees had bevolen, voor de boedelbeschrijving de sleutels op deuren en kasten te laten steken en zich Igdzaam te gedragen, huu thans verboden de leden hunner gemeente tijdens de handeling binnen de kerken te laten. De begrootings-commissie uit den Franschen Senaat heelt zich verzet te gen de door de Kamer goedgekeurde invoering van het stuiversport in Bteê vau 7% cents voor bet gansche land, omdat die maatregel hoogstnadeelig zal zijn voor de schatkist en niet aan de werklieden in de steden of aan de veldarbeiders, maar grootendeels aan de groote bankinstellingen en levensverze- komen. Anders bleek men er in de Kantor over te denken. De beg coo tin ga com mis sie besloot namelijk, te gelijx met het goedkeuren van de voorloopige twaalfden voor Maart en April, een voorstel te doen, volgens hetwelk het briefport voor het binnenlandsch verkeer op 10 centimes per 15 gram zou worden ge bracht. RUSLAND. De Kegeeriug heeft thans de opening van de Kijksdoema bepaald op 1 Mei, nieuwe stijl. Dien dag zullen alle ont werpen en wetten, die betrekking hebben op de in het manifest beloofde vrijheden, worden openbaar gemiakt. De tegeering schijnt overtuigd te zijn, dat zij tegenover het buitenland thans niet langer kan uit stellen, waar zij de hulp van het buitenland zoo dringend noodig heeft om de begroo ting sluitende te maken en de banken niet langer bij machte schijnen om den roebelkoers te handhaven. Onder mededeeling, dat de fiuancieele toestand in het algemeen beter is geworden, meldt de '/Roestkoje Sassoedarestwo, Wit- te's orgaan, dat, om de buitengewone uit gaven van het budget te dekken, men door middel van credieloperaties zich ongeveer 600 a 700 inillioen roebel in goud zal moeten verschatten. Daar het nu in dezen tijd onmogelijk is zulks onder gewone credietvoorwaarden te doen, zal men zijn toevlucht moeten nemen tot min of meer krasse middelen, waartue overigens ook andere Staten vaak overgingen, als zij zich in gelijke moeilijke omstandigheden bevonden. Generaal Orlof meldt in telegram, dat bij 250 verdachten beeft laten terechtstel len, zonder ze voor een krijgsraad te bren gen, hetgeen thans weer vergund is. Hij seint er bij, dat de opstand in de Oostzee- provineiën nu bedwongen is, maar raadt aan, er tot Mei een sterke troepenmacht te houden. Vier ter dood veroordeelde revolutionai ren uit Riga hadden tot den Tsaar het verzoek gericht om gratie, 't welk echter werd van de hand gewezen. De gouverneur- generaal heeft daarop de vonnissen be krachtigd, met bepaling echter, dat die zouden worden voltrokken door den kogel en niet door den strop. Dat is nu jl. Woensdag geichied. VISSCIILRIJ. De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten van 13 Februari 1906, no. 36; Gelet op art. 11 der Wet van 13 Juni 1857 (Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat "bij voormeld besluit door Gedeputeerde Staten is bepaald lo. dat de visscherij in de binnenwateren, waaronder ook worden verBtaan rivieren door sluizen afgesloten, zal zjjn gesloten van den 16den Maart aanstaande tot nadere aankondiging, met uitzondering a. van de visscherij naar aal en paling door middel van fuiken, aalscharen, aalreepen, aalkoi ven, dobbers en peuren b. van de visscherij met de gebbe, om kleine vischjes te scheppen tot aas voor dobbers; 2o dat het visschen met kuilnetten, waaronder ook behooren ankerkuilen en staalboomen, van 1 April a.s. tot en met 31 Mei daaraanvolgende is verboden. Deze kennisgeving zal, in plano gedrukt, wor den afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandsshe Staatscourant wor den geplaatst. 's-Giavenhage, den 21sten Februari 1906. De Commissaris der Koningin voornoemd, PATIJN. Openbare Verkooping van Hakhout. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Somiiielsdijk zullen op Vrijdag 2 Maart 1906 des voormiddag» ten 10 ure publiek aan de meest biedende verkoopen. Het hakhout afkomstig van het plantsoen der Gemeente, in diverse perctele liggende op de Begraafplaats en aan het Korteweegje. Gegadigden komen ten tijde en plaatse voor schreven zullende van af de Begraafplaats met den^verkoop worden begonnen. Sofnmelsdijk, 26 Februari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Openbare Aanbesteding. van het varen en rijden der door de Gemeente benoodigde Grint voor 1906. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Soinmelsdijk zullen op Zaterdag 11 Maart 1906 des voormiddags 11,30 ure op het Raadhuis aan Ingezetenen, Schippers en Vrachtrijders publiek trachten aan te besteden le Het varen der grint plm. 600 M" vanaf de machine tot hier franco op de Kaai en in den bak geleverd. 2e. Het rijden dier grint naar de daarvoor en aan te wijzen plaatsen der Gemeente wegen, benevens zoo noodig de vrachten puin, steen en grond enz. die door de Gemeente benoodigd zijn en vervoerd moeten worden eveneens naar aan te wijzen plaatsen. De gesloten inschrijvingsbiljetten moeten in houden, le. De prijs waarvoor men de grint wil varen en op den wal leveren per MJ 2e. de prijs per M3 waarvoor men de grint enz. wil rijden naar de bestemde plaatsen. De Inschrijvingsbiljetten moeten voor of op Zaterdag 11 Maart 1906 in de ter Secretarie staande bus zijn ingeleverd en wel vóór 11 ure des morgens. Sommelsdijk 26 Feb. 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Wethouder, De Burgemeester, J. TIMMERMAN Mz. DE GRAAFF. Soinmelsdijk. Aan de openbare school alhier is tijdelijk benoemd Mejuffrouw E. van den Broek van Nieuwe Tonge. Eene openbare vergadering, van den Raad is belegd tegen Donderdag den i sten Maart a.s. des voormiddags ten 9J/2 ure. Door S. Gazan, slager alhier, wer den verleden week bij W. P. te Kralingen, "...fr, 1'"WrviHsxe; doch toen ze geleverd moesten worden waren ze vedwenen en bevonden ze zich al in de wagen van de Rotterdammers, want den eigenaar had ze weer verkocht. Naar men zegt zal dit muisje nog een staartje hebben. Tegen i Maart a.s is door den heer J. van der Meer, Rijksveldwachter Brigadier titulair, wegens vergevorderden leeftijd eervol ontslag aangevraagd en gaat alsdan den dienst met pensioen verlaten. Dat hij vele jaren van zijn pensioen moge genieten Morgen (Woensdag) des avonds ten 6,30 ure zal in de Ned. Herv. Kerk eene godsdienstoefening gehouden worden door Ds. Van der Valk van Oud-Beijer- land, voor welke gelegenheid nog eenige zitplaatsen te huur zijn bij den Koster dier Kerk. Middelharnis. Vrijdagmiddag geraakte E. J. uit S. met fiets en al, bij de aan legplaats der stoomboot z>Haringvliet« te water. Gelukkig waren verschillende perso nen in de onmiddelijke nabijheid, die da delijk ter hulpe toesnelden en aan wien het gelukte hem nog tijdig te redden en ook zijn Gets op het droge brachten. Zaterdagmiddag waren eenige jongens bezig zich te vermaken op het Havenhoofd bij den vuurtoren waarbij een van hen het ongeluk had te water te geraken. Hij zou zeker niet weder levend de ouderlijke wo ning binnengekomen zijn, als een zijner makkers niet den moed gehad had zich langs een der palen, van de aldaar zijnde stelling, te laten glijden, den drenkeling te grijpen en hem zoolang boven water te houden tot meerdere kameraden toescho ten, met wiens hulp hij op het droge ge bracht werd. Zaterdagmiddag werd het dochtertje van T. van H. op de kaai door een fiets rijder overgereden. Het rijwiel ging over het been heen, zoodat zij niet in slaat wat op te staan doch door een in de na bijheid zijnde persoon naar de ouderlijke woning moest worden gedragen. Zaterdag wilde J. v. d. V. met een geladen voertuig tegen een helling oprijden. Of deze nu te steil was of dat het tuig niet al te best meer was, hoe het zij, op een gegeven oogenblik braken de strengen zoodat de wagen bleef staan en de paar den er van door gingen. Gelukkig wist men deze spoedig te grijpen, waardoor dit in cident zonder persoonlijke ongelukken at- liep. Het bouwen van het lokaal ten be hoeve der Evangeliesatie is aan de laag ste inschrijvers, die wij in ons vorig num mer vermelden gegund. Er zal zeker spoe dig aan worden begonnen daar wij ver nemen dat het einde Mei klaar moet zijn. Vrijdag zou P. U. voor zijn pleizier een rijtoertje maken op de fiets. Het kwam echter anders uit dan hij dacht, daar hij, na een eindweegs gereden te hebben op zijde sloeg en met fiets en al terecht kwam in een sloot. Gelukkig wist hij zich zelf en zijn fiets spoedig op het droge te brengen Door de Autir. Kiesvereeniging is tot candidaat voor lid van den Gemeente raad gesteld de heer L. Gouswaart, Binnenkort zal voor de Antir. Kies vereeniging in een openbare vergadering in het Zondagschoolgebouw optreden, ons ge acht Statenlid de heer H. de Wilde met het onderwerp „De rede van Mr. Patijn te Goedereede en de ltuzen bij denjong- sten stembusstrijd," waarbij natuurlijk de bat zeer gewenscht is. Ingevolge 47 der Landweer-Instruc tie worden door den Burg. verschillende bepalingen omtrent de in deze Gemeente gevestigde dienstplichtige verlofgangers aer Landweer gepubliceerd, alsmede een lijst waarop staat aangegeven de tijd wanneer en de plaats waar de verschillende lichtin gen voor den tijd van zes dagen zullen worden opgeroepen en waarbij ten slotte nog eenige bepalingen omtrent vergoedin gen ontheffingen in betrekking tot genoem de personen. (Zie voor nadere bijzonder heden aanplakbord Bij B. en W. is op 23 Febr. een verzoek ingekomen van Barend Dubbeld (Westdijk) om verlof voor den verkoop van alkoholhoudende dranken, anders dan sterkendrank. Binnen 2 weken naar bovengenoemden datum, kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaar bij B. en W indienen Door Dijkgraaf en Gezworens van de polders Oost- en Westplaten Flakkee wordt kennis gegeven aan belanghebbende Ingelanden dezer polders dat de lijst van stemgerechtigde Ingelanden en de rekenin gen over het dienstjaar 1905, en de be grooting-voor 1906 door hen zijn opge nomen en op gemaakt en dat dezelve van af heden tot en met 9 Maart ter visie zul len liggen ten kantore van den secretaris dier polders. De vischsloep »Teodora Emmerentia« st. J. v. d. H. die de vorige week te IJmuiden binnenkwam met een besomming van f 3040, haalde daarmede het retjord over wat tot dusver door onze sloepen in één reis werd besomd. Men heugt zich tiouwens niet dat ooit zulk een reis werd gemaakt. De matroos 3de klas A. M. Reevers dienende bij de Ned. Kon. Marine op H. Ms. >Zeeland« in Oost-Indië werd de zer dagen bevorderd tot matroos 2de klas. Maandagmiddag arriveerde behalve IIÜII lil ltnililliiiiii ran O* O— r - >Padang VI« om Dinsdagmorgen vroeg van hier met beesten te vertrekken. Stad aan 't Haringvliet. Vrijdag 1.1. heeft Dr. A. W. van Toorenenbergen al hier in de consistorie der Geref. Kerk een lezing gehouden. Door het Rijk is een rund van J. Joppe alhier overgenomen, omdat het leed aan tuberculose, Voor de betrekking van Gemeente ontvanger hebben zich 7 sollicitanten aan gemeld. Den Homme). In de alhier plaats gehad hebbende Gemeenteraadsvergadering werd met vier tegen twee stemmen besloten tot afschaffing der kermis. Een der leden was niet tegenwoordig Vrijdag 23 dezer was voor dezen winter de laatste dag dat de vrijwillige wapenoefening ten einde liep. Uit dankbaarheid voor het genoten onderwijs werd door de leerjongens aan hun Superieuren een klein geschenk aan geboden. Maandagmorgen vertrokken alhier 6 jongelieden om te Rotterdam aan een Cemenifabriek werkzaam te zijn. Het loon wat zij daar kuimen verdienen is 16 cent per uur. Oude Tonge. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente en Dijkgraaf en Gezworens van de verschillende polders onder deze gemeente zullen op Woensdag 7 Maart a.s. bij inschrijving aanbesteden het vervoer van de grint van de kaai naar de griutbakken, lang de verschillende wegen, in acht perceelen. (Zie voor deze perceelen publicatie.) Bij publicatie is door den Burge meester eene waarschuwing gericht tegen het lokken van jonge meisjes naar de groote steden. Op 19 Maart, 7 April, 17 April en 2 Mei a.s. zullen onder de wapenen wor den geroepen de milicien verlofgangers van de i, 2, 3 en 4 comp. hospitaalsoldaten van de lichtingen 1899 en 1901, alsmede zij, die behooren tot het 1, 2 en 3 Regt. veldartillerie bij de treinafdeeling der lich ting 1902 en wel op 19 Maart, 17 April, 23 April, 7 Mei, 14 Mei, 5 Juni en 25 Juni. Herkingen. Het bestuur van den pol der Oud-Herkingen maakt bekend, dat de Rekening der ontvangsten en Uitgaven 1905 alsmede de Begrooting 1906 gedu rende 14 dagen van af 28 Febr. tot en met 14 Maart a s. ter inzage van Inge landen op het kantoor der Secretaris dier polder is neergelegd. Op Zaterdag 3 Maart a.s des na middags ten 4 ure zal in de consistorie kamer der N. H. Kerk door de Kerkvoogdij worden verhuurd een luin. Ook zal tegelijk in de N. H. Kerk verkooping van zit plaatsen worden gehouden. Stellendam. Op de lijst model C van het Hoofd der School, bevattende de kin deren, die op 1 Januari jl. de Openbare Lagere School bezochten, komen voor 225 kinderen, n.l 115 jongens en 110 meisjes. Naar men verneemt, is door Pieter Spuij, loteling dezer gemeente, die 15 Maart a s. bij de Militie moet worden ingelijfd, aan Hare Majesteit de Koningin ontheffing van den dienst of eene billijke geldelijke vergoeding aangevraagd gedurende den tijd, dat hij onder de wapenen vertoeft. Goedereede. Voor de berging der lading van het indertijd nabij den Nieuwen Waterweg gestrande stoomschip ïEmmai is aan de schippers per reis eene gelde lijke vergoeding van f55,per vaartuig uitgekeerd. J 1. Zaterdag werd van den vuurtoren ontdekt, dat aan 't z.g. Noorden tegen den buitenkant van den Hinder een klein tvvee- ruaststoomschip met witten band om den schoorsteen aan den grond geraakte met den kop 0111 de Zuid hetwelk later bleek te zijn de Acacia.geladen met kolen, komende van New-Castle met bestemming naar Rotterdam. Maandagnamiddag ten vier ure is hetschip bij vloed met vier sleepbooten vlot gesleept en zet koers naar den Waterweg Enkele nlazerschuiten hebben de lading ingenomen Ouddorp. Deze week zal de cichorei, welk nog altijd als gedroogde massa in de fabriek was opgeborgen vervoerd worden naar elders. De prijs die de landbouwers voor dit nieuwgeteelde gewas ont angeii hebben, zal wel aanleiding geven tot meer dere verbouw Per 100 kilo's heeft men f 7.25 ontvangen de gemidd.-lde opbrengst rekent men op 3 a 4 duizend kilo per ge met, te weten van zeer lichte grond Sedert een paar dagen wordt van hier uit de kust een stoomboot gezien die aan de grond blijkt le zitten hare lading wordt bulten boord gelost. Nader bericht hieromtrent verneemt uien, dat het schip er af is gebracht. Hpijkenisse. Woensdagavond jl. werd in het Gereformeerd kerkgebouw eene openbare vergadering gehouden van den ring West-IJselmonde De Voorzitter o ende de vergadering door te laten zingen Ps. 138: 1 en sprak daarna een kort woord. Voorts las de heer J. Hordijk van Hoog- j vliet de notuleD voor en daarna het jaarver- slag, hetwelk keurig in elkander zat Hij schilderde de werkzaaniheaen der Ring in alle onderdeelen. Vervolgens leidde vriend I ei - Ringarbeid vruchtbaar Eenige bespreking volgde hierop, met dit gevolg, dat door de vergadering in beginsel werd aangenomen Ringbezoek in te stellen, de verdere rege ling aan het bestuur overlatende. Daar de vereeniging van Pernis niet vertegenwoordigd was, kon hun onderwerp niet behandeld worden. Als vergoeding hiervoor las vriend Vijfwinkel van Roon een referaat voor over de Jongelingsvereen. en de verkeering. Daar op dit opstel niet was gerekend en dus ook geen studie van was gemaakt, volgde weinig bespreking, wat zeker te betreuren is. Met genoegen mogen wij op deze ver gadering terugzien. Jammer maar dat door de ouderen zoo weinig belangstelling wordt getoond in het streven derj. V. en daardoor ook de opkomst gering was. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur IJmuidin, Februari 1906. Een afgeluisterd gesprek tusschen twee Middelharnissche visichers. Welkom Teun, nog goed? Jai oor, gelokkig Noe Jaop 'tis dan weer gries wêer in zeê, regen, sneeuw in sturm eiken dag, daer wordt van de winter weer heel wat deur- gemaekt in de Noordzee, Jaop. Ik zegge mar, dat ze gelokkig binne, die d'r brood kanne verdiene an de walle, dan wordt ur wet u» gezeid „die enne errebetjers," noe riek binne ze zeker niet mar ik binne dan van de weeke zoo as je weet weer us tuus eweest, mar ik mot je zegge, dat ik jaloers was op mien zwaeger», die dan erre- beijer binne. Ze zatte 's aevus vuuf ure bie de kachel, d'r puupje te raokan. Ze gae naer bed as ze wille tot 6 of 7 ure aoches. Die un huus- bouwen heit, daer is 't niet vet, mar dat is bie ons net aeuderl Mar ik zegge mar, ze binne altoos bie d'r vrouwe in kinders. Ze gaa aevuntjes bie mekaore stoppe, dia kanne bie de werkenog us mit mekaore praete. Zoo waire mua zwaegers weer an 't praeten over un vurkiezing voor een raadslid van munheerse. Toe ginge ze mien nog plaege, deur te zeggejdaer magge juule toch niet over meestemme, daer zurge Burgemeestur en Wethouwurs wel voor, want noa bin je weer moedwillig uutteslote. Ze wete heel goed dat je in Maert in zee bint, noe hadde ze net zoo goed hut in Meije kanne houwe, maar zehauwe je dur liever niet bie. Je eige reejers vertrouwe je niet. Je zou soms mit die zwarte bende mee stemme, zou Meijer zegge, nea zwaeger as juuls mar goed hoofdelukun omslag betaele, daer mag je an meedoewe. Mar as ik vister was ik zou ur de bruuij van geve, as ze mien zoo brutaol overal buuten slote, dan zouw ik niet betaele aok, ze doewe je niks, ze durve dur niet mee voor dun dag komma, as je zeit waerom je niet betaeld. 'k Zal dur mit mun kammersos over praete, 'k wil niet achter ezet weze, 'k betaele zeo goed as de burgemeestur mun be lasting. Zoo, daer hijje Hans aok 1 Jae jongers, ik bauwe naer je- gesprek zitte luuatere, in je heit dubbel geliek. As je dur niet om geefi, zal ik 't in de krante laete zetta, dan kanne aole mensen daer us over aor- deele of tat recht is. 'k Weet niet wie zeo'n burgemeestur benoemd. Of't Patijn in den Haeg is of een aoren, mar ze motte toch zeker beloove, om aoie inweuners geliek te behandelen, in dat dan niet nae te kommen dat, zeg ik, is beneeje de waerdigheid van die heeren. Noe, ik mot weg, mar dair zalle mun nog wel us naeder over praete, oor 1 Goeje reize oorl dag JaopI dag Hans! dag Teun I AjuI HANS LUISTERVINK. Middelharnis. Te IJmuiden zijn bin nen geweest de vischsloepen »Doggersbauk« st A. Dubbeld f 1460 »Thecd. Emmer.i st. L v/d Hoek f 3040 Vertrouwen* st. C v/d Hoek f uoo i «rkooj&ifigeia. Op Vrijdag 2 Maart 1906, des avonds 7 uur in het Koffiehuis van den Heer C. Bennemeer te MiddelharnisAfslag van a. Het gunstig g,.legen, goed onderhouden en geriefelijk ingericht Woonhuis en Erf aan de westzijde vau de Voorstraat te Middelharnis, plaatselijk ge eekend A 232, ten verzoeke van den Heer H. A. Koltf te Velpb. Het Huis en Erf aan de Noordzijde van den Bing te Middelharnis, plaatselijk, geteekend A 201, ten verzoeke van de firma Wed. C. Kolft Zoon te Middelhans. Notaris VAN BUU- EEN. Vrijdag 2 Maart 1906 voorin. 10 uur Verhoop van Sparren aan de Kaai te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Inschrijving naar de jaarlijksclie huursom (Ulj vooruituelaling) van ..,69 53 Heet (4 gem 55B. Sommelsdijksehe Maat) Tiendvrtj Bouw land, genaamd het Korkeland, in den polder het Oudeland van Soinmelsdijk, in den hoek van den Siaverschen Weg en den Oudeland- schen Dijk, voor 7 jaren in diverse perceelen Iuschrijvingsbiljetten in te leveren voor op op 3 Maart 1906 te Dirksland bij Notaris VAN L)EE SLUIJS. Maandag 5 Maart 1906, nam. 2J uur ten buize van Jaes. den Otlevanger aan den BommelschendLjk te Achthuizen, meubilair, heroerginveniarts enz. Notaris VAN ISPE LEN. Op Woensdag 7 Maart, des avond 7 uur in het Hotel Spee te Suuiuieladijk Iuzet van: 1.54.60 heotaren (3 gem. 244 r.eden Sommels dijksehe maat) Bouwland aau de WildemanB- kruek en den Molenpad iu den polder liet Oudelaud te Soinuieltdijk, kad. Sectie B. Dre. 844 en 845, in twee perceelen en 0 98.70 heo taren (i gem. 131 roeden Sommelsdijksehe maat) Bouwland aan den Aobterweg, aldaar Sectie B. nr. 1061. Notaris VAN BUIJREN. Woensdag 7 Maa t, 's nam. 5 t.re Ver huring van 61 perceelen Bouwland in de Adnana-, Eendraohts en Halspolder onder Stellendam, voor het saizoen 1906, in het logement van F. Troost, te Stellendam. No taris VAN SCHOUWEN. Donderdag 8 Maart 's nam. 2 ure Ver huring voor 10 en 11 jaar van 24* perceelen Bouw- en Weiland in de polder Nieuwe Oostdijk, Oud-VVesterloo, en Groote Zuider polder onder Goedereede, Oude Oostdijk en Oudeland onder Ouddorp, Adrianapoider en Seharrezeepolder onder Stellendam, benevens hel poldenje en het Oostdamsche Gors, langs de haven van Goedereede, in het logenieilt //tie Gouden Leeuw// le Goedereede. Noiaris VAN SCHOUWEN. Op "Wobnsdag 14 Maart, des avonds 7 uur

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2