V iJQ oeremng in uuu wa.pcnaaü«jc;i 1905/1906, zal van deze week voor het laatst gehouden worden. Middelharnis.* Dinsdagavond 27 Febr. hoopt de Heer P. Koudijzer, daartoe uit- genoodigd, wederom een zanguitvoering, begeleid met het orgel, in de Geref. Kerk te geven. De zangvereeniging uit Dirksland en Nieuwe Tonge is mede daarvoor uitge- noodigd. Het saldo van dien avond stiekt tot onderhoud der hulpbehoevende familie Koudijzer en het is daarom dat wij ieder die eenigzins weg kan, uitnoodigen om dien avond naar de Geref. kerk te gaan om een goed doel te steunen. Part. Corresp. Door de anti-revolutionaire kiesver- eeniging zal Maandagavond a.s, een leden vergadering worden gehouden, de agenda bevat behalve het stellen van een candidaat voor lid van den Gemeenteraad, ook een paar referaten die geleverd zullen worden door de leden der vereeniging over onze beginselen. Moge de leden door een flinke opkomst hunne belangstelling hierin toonen. Donderdagmiddag kwam de stoom boot »Padang« alhier aan om van hier tiaar Rotterdam een aantal paarden te vervoeren. Bij de op Donderdag plaats gehad hebbende inschrijving voor het bouwen van een gebouw ten behoeve der Evangelisatie waren de volgende personen de laagste inschrijvers Metselwerk, P. Boeter alhier f 1100. Timmmerw., T. Mosselman 927 Verfwerk, H. v, d. Wende a> 203 Smidswerk, P. Snijders 178 Bij B, en W, is op 19 Febr. een verzoek ingekomen van M. Dubbeld Hz (Westdijk) om verlof voor den verkoop van alcoholhoudende dranken, anders dan sterken drank. Binnen twee weken na bovengenoemde datum, kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaar bij B. en W. indienen. Ter gemeente-secretarie ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Govert van Beek om vergunning tot oprichting van een brood- beschuit- en kleingoed- bakkerij, gelegen aan den Westdijk alhier, plaatselijk geteekend B 467. Op Donderdag den 8 Maart des voor middags 11 uur zal op het raadhuis ge legenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen am deze mondeling en schriftelijk toe te lichten, terwijl zoowel de verzoeker als zij die bezwaren hebben gedurende drie dagen voor genoemd tijd stip op de secretarie der gemeente kennis kunnen nemen van de ter zake ingekomen schrifture. Omtrent 't huisgezin van L. O. gehuwd met de bekende Wilhelmina van Wezel, dat Maandagavond met de boot alhier arriveerde werd uit hun vorige woonplaats aan de »Oprechte Haarlemsche Courants het volgende gemeld (Zie plaatselijk nieuws »Vooruit«.) De Gezondheidscommissie, zal op Dinsdag 27 Februari 1906, des namiddags 3 ure, op het raadhuis alhier in het open baar vergaderen tot vaststelling van het verslag, bedoeld bij art. 27 der Gezond heidswet. Van liberale zijde is tot candidaat gesteld voor lid van den gemeenteraad de heer J. v. d. Koogh, zoon van het over leden raadslid. Oude Tonge. Woensdagavond jl. is de verloting door de liefdadigheidscom missie gehouden, terwijl H. de H. van Dorsser met de hoofdprijs is verrast ge worden, Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de lijst bevattende de namen van houders van een of meer paarden, gedurende de maand Februari ter secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Dirksland. Het bestuur van den polder „Nieuw Kraaijen" heeft ter open bare^ kennis gebracht, dat de rekening der Ontvangsten en Uitgaven over 1905, en de begrooting over 1906, tot en met 7 Maart a.s. ter inzage van Ingelanden zullen liggen ten kantore van den Secretaris dier polder. Herkingen. Sollicitanten naar de be trekking van Secretaris en Penningmeester van den polder Oud-Herkingen gelieve hun verzoekschriften in te zenden bij den heer C. v. d. Velde Dijkgraaf te Herkingen voor of op den 28 Februari. Het bestuur van den polder St. Eli zabeth brengen ter openbare kennis dat de rekening der ontvangsten en uitgaven over het jaar 1905 en de begrooting voor het jaar 1906 gedurende 14 dagen te rekenen van den 28 Februari tot en met 14 Maart as. ter inzage van Ingelanden liggen ten kantore van den secretaris der polders. Melissant. Ter gemeente-secretarie zijn ingeleverd 23 aangifte-biljetten voor plaat sing van personen op de kiezerslijst. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat verzoeken om vergoeding of ontheffing van dientplichtige verlofgangers der Land weer, die in werkelijken dienst moeten opkomen, geen doel treffen, zoolang nog «iet tot Wet is verheven het thans aan- HCtUQlfas*, «ywioioi TUU p'aii-wi wMw Zoodra die Wet het toekennen van ver goeding toelaat, zal de regeling omtrent de indiening van de daartoe strekkende verzoekschriften bij openbare kennisgeving worden bekend gemaakt. Deze week is het militair onderricht in deze gemeente geëindigd. De deelname en het gedrag der jongelieden lieten niets te wenschen over. Bij den landbouwer J. Mijs werd een kalf geboren, dat het bijna ongelooflijke gewicht van 100 pond had. Stellendam. Op de lijst, bedoeld in artikel 18 eerste lid der Leerplichtwet, komen voor 232 kinderen, n.l. 113 jongens en r 19 meisjes. De loteling Jan Stolk uit deze ge" meente, die tegen 15 Maart a.s. is op geroepen te Dordrecht, om bij het leger te worden ingedeeld, zal vermoedelijk in dienst spoedig wegens lichaamsgebreken worden afgekeurd, zoodat dan het opvol gend nummer aan de beurt van oproeping komen zal. Naar men met zekerheid verneemt, bestaat het voornemen om nog in dit voorjaar de Staatsgronden gelegen in den Kronings polder in het openbaar te veilen. Goedereede. De blazerschuit GO. 5, bevaren door G. Tanis die tot berging van den inventaris van het in den Nieuwen Waterweg gestrande Engelsche driemast schip »Marshall« was uitgezeild, is te dezer plaatse teruggekeerd. Thans zijn van hier aan het wrak nog werkzaam de blazerschui ten GO. 20 en GO. 22, bevaren door A. van Wijk en W. Lokker alhier. Ouddorp. Op den 14e Maart e.k. worden de volgende jongelieden opgeroe pen voor de Nationale Militie C. Emous, G. Padmos, P. Tanis, Kr. Grinwis, J. Grin- wis, H. Tanis, K. Knape, P. de Jong. Naar men verneemt zijn in de Ned. Herv.- Dorpsgezinde- en Geref. Kerk de week Godsdienstoefeningen geëindigd. A.s. Zondagmorgen 25 Febr. zal in de Geref. Kerk bidstond worden gehouden voor het gewas. Zuldland. Het aantal der personen die dit jaar voor 't eerst voor plaatsing op de kiezerslijst in aanmerking komen, bedraagt 14, tegen 83 ten vorigen jare. Woensdag, den 21 sten dezer, vierde de JongelingsvereeDiging op Gereformeerden grondslag, Psalm 121 2, alhier haar 18de jaarfeest. Uit de gedane voordrachten en de ge leverde opstellen bleek, dat de leden flink werk kunnen leveren. Het was een genotvollen avond. We gevoelden den aangenamen druk van den hechten band, die ons door onze dierbare beginselen te zamen bindt en ons vereenigingsleven werd verkwikt en gesterkt, door deze welgeslaagde jaarvergadering. De afgevaardigden van Vlaardingen, Spijkenisse, Den Bommel, Stad aan 't Ha ringvliet, Ooltgensplaat, alsmede die van den kerkeraad, de knapenvereeniging »Samuël« en Patrimonium alhier boden der vereeni ging hunne gelukwenschen aan. De zangvereeniging »Soli Deo Gloria* gaf ter afwisseling enkele liederen ten gehoore Het rijke programma kon vanwege het late uur niet geheel afgewerkt worden. Enkele geachte ingezetenen, daartoe uit- genoodigd, vereerden de vergadering met hunne tegenwoordigheid. Ingezonden ëtukkeai. Buiten verantwoordelijkheid der Redaotis en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Nu u in uw blad van 21 dezer een inge zonden stuk hebt opgenomen van den heer J. den Engelsman te Tilburg, welk stuk is van geheel perroonlijkea aard en tegen mijn persoon gericht, veroorloof ik mij bij deze de vrijheid ook voor onderstaande Open brief plaats te vra gen in uw veelgezen blad „de Maas- en Schelde- bode", voor welke opname alvast mijn voorloo- pigen dank. Open brief, aan den heer J. den Engelsman, Kommies bij de Directe belastingen te Tilburg. Mijnheer l Veel liever had ik je genoemd „Waarde Vriend", of „Oude Buurjongen", dan dat ik moet beginnen met je aan te spreken, met „Mijn Heer", doch je schrijven in „de Maas- en Scheldebode" van eergisteren beneemt mij het recht om je mijn vriend te mogen noemen. Veel liever ook, had ik dit schrijven, onder gesloten couvert, rechtstreeks aan je toegezonden, dan zulks te moeten doen, door middel van deze courant, maar alweer is het je courantengeschrijf, dat mij noodzaakt, dit schrijven door dat zelfde blad tot je te richten en daaromdaar gaat ie Gij begint je geschrijf met de mededeeling, dat het je gewoonte niet is, om langs couranten- schrijvenden-weg uiting te geven aan je gevoel. Bij 't lezen daarvan, dacht ik dadelijk. Och Jas- pert, zou het niet beter voor je eigen reputatie zijn geweest, dat je dan ook in dezen maar niet van je gewoonte ware afgeweken? immers heb je, volgens mijne bepaalde meening met dat geschrij f je op een gevaarlijk terrein begeven. Zie eens hier, ten eersten: Gjj beschuldigt mij in het opsnbaar, dat ik de eer en goeden naam van uwe ouders heb aangerand, maar Jaspert 1 bedenk eens, als ik je beschuldiging eens voor den Strafrechter bracht, hoe zou dat voor je afloopen ik vrees slecht, maar stel je gerust hoor, je oude buurman zal dat niet doen. Ten anderen: Gij, die geroepen zyt, om de wet te helpen handhaven, gaat er mij een ernstig verwijt van maken, dat door mij aan die wet is voldaan, zoo ernstig zelfs, dat gij je misschien liever gedeeltelijk had laten „villen" jongen, jongen I Wat zouden uwe superieuren wel van zoo iets zeggen, als zij dat lazen? Doch stel je ook hierin gerust, zulke voorname heeren zullen het waarschijnlijk niet onder d« oogen krijgen en dat is m. i. maar goed voor je. Verder noodigt je mij uit, om in dit blad het publiek in kennis te stellen, met de reden die aanleiding hebben gegeven om je ouders te doen verhuizen, een eisch waaraan ik tegenover het publiek niet behoef te doen, zóó wijs moest, dunk mg, iemand zjjn die zulk een maatschappelijke je niet moeten terneer schrijven. Toch wil ik je het genot niet onthouden mijne redenen daar voor kenbaar te maken, en wel aldus Gij weet toch zeker wel, dat ik die huizen heb verkocht aan den heer Holleman Zoo ja, dan zal het je duidelijk zijn, dat ik die huizen op den bepaalden tjjd aan Holleman moet leveren en den Huurders allen tegen 1 Mei a.s. de met mij aangegane huur moest opzeggen. Goed zegt gij, maar waarom dat gedaan bij Deurwaar ders exploit? waarop mijn antwoord is dit3 jaar geleden deed ik ook een huuropzegging met 2 getuigen, doch gedienstige geesten wisten de be woonster spoedig te te vertellen dat zij er niet behoefde uit te gaan, want dat ik de huur ge rechtelijk had moeten opzeggen en die gedienstigen hadden gelijk èn, om nu dat gevaar te voorkomen, volgde ik thans den wettigen weg en liet de huur gerechtelijk opzeggen, dit deed ik niet uit vrees tegenover je ouders, maar meer voor zulke gedienstige opruiers die misschien achter je ouders zouden gaan staan, en wie weet wat zij dan zouden hebben gedaan, immers, waren zij (je ouders) reeds eenige weken voor die opzegging stekeiig geweest tegenover mijne vrouw en mij, zonder dat wij konden begrijpen waarom of waardoor of, 't zou moeten zijn, omdat ik mijne medewerking hebt geweigerd om A. Brievengaarder te doen worden. Zou dat soms de groote grief tegen mij zijn Jaspert afgaaade op de onhebbelijkheid en plagerijen, die ik ge durende den tijd dat ik waarnemend Brieven gaarder was, van A. heb ondervonden geven mij alle reden zulks aan te nemen, is dat zoo, dan hebben uwe grieven tegen mij recht van bestaan, want ik beken gaarne, daarin ben ik A. niet be vorderlijk geweest, doch waarvoor ik mijne goede redenen had en gij, zijn broeder, wat deukt gy zelf er van? Geef hierop een-eerlijk antwoord in je binnenste en houdt dat antwoord voor je Eindelijk nog het beslissend lot wie verhuizen moest. Alle huurders waren den nieuwen eigenaar even lief en wat was nu eerlijker dan door 't lot te doen beslissen, wie van de drie moest verhuizen? Daarin waren Holleman en ik het volkomen eens, aldu9 3 loten gemaakt, waarvan op 2 stond „blijven" en op 1 „vertrekken", met die loten in de hand gingen wij de buren af eerst bij de eerste bewoners van Alphen, welke een lot „blijven, trok, toen naar no. 2, je ouders, en je vader trok een lot, waarop stond „vertrekken" terwyl het laatste lot „blijven" aan den derden bewoner W. Drooger gebracht werd, mij dunkt, ik mag je vragen kon het eerlijker? Gy zegt, ja van Alphen had moeten verhuizen, maar, ei lieve, met welk recht moogt gij zoo spreken tegen den nieuwen eigenaar Holleman, nog veel min der tegenover mij, die geen eigenaar dier huizen meer is. Neen Jaspert, je glijd geheel van je loopplank naar mij af, dat spijt mij voor je Een ding wil ik je nog uit grond van mijn hart hier verklaren, nl. ditdat het mij verheugde toen ik hoorde, dat je ouders weer eene goede woning kunnen betrekken, want geloof mij, 't zou mij leed geweest zijn, als zij uit gebrek aan beter, in eene slechte woning hadden moeten gaan. Ziedaar mijnheer, mijne volgens je uitdrukking „lage handeling", uiteengezet en hiermede eindig ik, mocht gij, desniettegenstaande lust gevoelen om met couranten geschetter voort te gaan, dan geel ik je bij deze de verzekering, ik daarop niet zal antwoorden. B. VERWEIJ. Nisüws Tohob, 23 Februari 1906. P.S. Kom je in vacantietijd niet even bij on» aanloopen iSecin%aiien. Arrondisseinents-t&echtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 20 Februari. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen Aardig of onaardig dronken geweest Het jonge menseh, dat we nu in de zon daarsbank zagen plaats nemen, scheen uit sluitend geweldenaar te wezen op Zonda gen en alle erkende Christelijke feestdagen. Ten minste hij had zich te verantwoorden, omdat hij op den TwecdenKerstdagF.de Vries in het gelaat zou hebben gestompt en ter gelegenheid van het nieuwe jaar L. Farenhout en F. van der Schee tegen den grond zou hebben geslagen en deerlijk zou mishandeld hebben. Het eerste feit was in den tram van Spijkenisse gebeurd. Hij had zich daar onhebbelijk gedragen. De conducteur kreeg een stomp in het ge laat en een trap tegen het onderlijf. De twee andere feiten waren in den nacht van Oude op Nieuwjaar gebeurd. Je heb je schandalig gedragen. Ach 'k was aardig dronken. Ik noem dat niet aardig, maar zeer onaardig. Zooals je 't noemen wil, din zeer onaardig dronken. De bekl. stelde zich zeer onsympathiek aan en ontkende alles op brutale wijze Zooals bleek waren Farenhout en van der Schee op schandalige manier mishandeld geworden. Vele getuigen hadden gezien, dat bekl. met een boksbeugel vocht. De veldwachter van Spijkenisse kreeg van den president een vermaning voortaan beter zijn politieplichten te vervullen, daar hij van der Schee, die vreeselqk bloedde, niet direct had verbonden. Bij elke verklaring ontkende bekl schul dig te zijn Hat O. M., waargenomen door mr. j. Z. Mazel, wilde een zware straf legen bekl. eischen, die bekend staat als een doortrapt, slecht en misdadig individu. Z. E A. re- quireerde daarom wegens mishandeling d ie- maal gepleegd een gevangenisstraf van een jaar. Bekl. werd toen zeer kalm en men kon het hem aanzien, dat hij in een jaar »zit- ten* weinig zin had. Voorts werd geëischt Drie dagen gevangenisstraf tegen A. G., 20 jaar, arbeider te Rhoon, die zich op tó December 1905 aldaar zou hebben schuldig gemaakt aan verzetpleging tegen de veldwachters van het dorp, die zijn oom wegens dronkenschap naar het politie bureau wilden brengen. Een maand gevangenisstraf tegen A. V., 19 jaar, veldarbeider te Perais (niet ver schenen), die zich op 31 December 1904 in dronkenschap zou hebben verzet tegen den brigadier der rijksveldwacht Verkerk en den gemeenteveldwachter aldaar. W ESSUIIVI SU Middelharnis. Te IJmuiden zijnbinnen- geweest de vischsloepen besomming. »Paul Kruger* st. H. Langbroek f1600 Johanna Hendrika* st. A.d. Koning 1750 »Anna« st Lt. Koster 1230 Voorlichter* st. M. d Braber 1325 »Noordster* st. C. Langbroek 1000 »Toekomst« st. J. de Waard 1200 »Middelharnis« st. J. de Korte 1000 Zeemeeuw* st. J. de Koning 850 »Luctor et Emergo* st. W. v/d Hoek 760 Peruis. Te IJmuiden zijn binnen ge weest de vischsloepen besomming. „Cornelia" st. E. Meiboom f 700 „Drimmelen" st. J. v. d. Steen 700 „Lekkerkerk" st. O. Schouten 700 „Speelman II" st. A. Noordzij 700 .Speelman I" st. E. Batenberg 650 „Eibergen" st. G. Hordijk 1250 „Willem Cornells" st. M. Roobol 1150 „Joh. Corn." st. J. v. Vliet 1200 „Eersteling" st. M. Noordzij 1050 „Burgem. Beijen" st. F. v. d. Steen 2000 Alhier zijn aangekomen van IJmuiden desloe pen „Speelman II" st. A. Noordzij wegens reperatie met gebroken giek, en de „Eersteling" stuurman M. Noordzij wegens schade aan 't achterschip door een aanvaring verkregen op zee met een onbe kend gebleven koopvaardijschip. VerBtoopiu^en. Op Maandag 26 Februari namiddag 2 uur aan den Molendijk te Melissant een groote partij nieuw gezaagd timmerhout. Deurwaar der GROENENDIJK. Op Maandag 26 Februari 1906, 's nam. 2 uur, te Dirksland, aan het Schelpenpad, van 28 lepeboomen (zeer geschikt voor werk- liout), op dag van betaling, ten verzoeke van de gemeene uitwatering van Dirksland. Notaris VAN DER SLUIJS. Maandag 26 Febr. 's nam. 2 uur verkoop van Vee, hooi, siroo, peen, meubilair enz. bij de woning bewoond door- en ten verzoeke van W. van Loon aan den Kranendijk te den Bommel. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 2 Maart 1906, des avonds 7 uur in het Koffiehuis van den Heer C. Bennemeer te MiddelharnisAfslag van a. Het gunstig gi.legen, goed onderhouden en geriefelijk ingericht Woonhuis en Erf aan de westzijde van de Voorstraat te Middelharnis, plaatselijk ge'eekend A 232, ten verzoeke van den Heer H. A. Kolft' te Velpb. Hei Huis en Erf aan de Noordzijde van den Ring te Middelharnis, plaatselijk geteekend A 201, ten verzoeke van de firma .Wed. C. Kolft Zoon te Middelharis. Notaris VAN BUU- REN. Inschrijving naar de jaarlijksche huursom (bij vooruitbetaling) van -,69 53 Heet (4> gem 55R. Sommelsdijksche Maat) Tiendvrij Bouw land, genaamd het Kcrkeland, in den polder het Oudeiand van Sommelsdijk, in den hoek van den Slaverschen Weg en den Oudeland- schen Dijk, voor 7 jaren in diverse paixeelen luschrijvingsbiljetten in te leveren voor o op 3 Maart 1906 te Dirksland bij Notaris VAN DER SLUIJS. Op Woensdag 7 Maart, dos avond 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Inzet van 1.54.60 hectaren (3 gem. 244 roeden SommelB- dijksohe maat) Bouwland aau de Wildemans- kreek en den Molenpad iu den polder her ludeland te Sommelsdijk, kad. Seotie B. Drs. 844 en 845, in twee peroeeleu on 0 98.70 heo taren ('2 gem. 131 roeden Sommelsdijksche maat) Bouwland aan den Aohterweg, aldaar Sectie B. nr. 1061. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 14 Maart, des avonds 7 uur in het Hotel Spee te Sommelsdijk Afslag van 1.54.60 heotareu (3 gem. 244 roeden Summels- dijksche maat) Bouwland aan de Wildemans- kreek en den Molenpad in den polder het Oudelaüd te Sommelsdijk, kad. Seotie B. nrs. 844 en 845, in twee peroeelen en 0.98.70 heo'aren (2 gem. 131 roeden Sommelsdijknohe maat) Bouwland aan don Aoh erweg, oldaai S otie B. nr. 1061. Notaris V4N BUUREN. Gemengd Nieuws. Gevaarlijk goedje. Op een boelgoed van een drogistzaak te Heerenveen werden tal van kruiden, zalfjes enz verkocht. Tal van koopers waren niet op de hoogte van hetgeen ze kochten. Zoo werd iemand kooper van, naar hij meende eenige liters machine-olie. Het bleek later zoutzuur te zijn Een schil der kocht een zak met witte poeder, ongeveer 1 kilo. Hij wist niet wat het was en ging bij een aphothekersbediende informeeren. Het poeder bleek arsenicum te zijn. De man wilde nu gaarne van 't g -vaarlijke goedje af; hij bood het gratis aan maar niemand had er lust in. Geen wonder 1 1 Kilo arsenicum, op een publiek boel- goed, terwijl de wet van de apothekers eischt, dat bij verkoop van x of meer milligrammen arsenicum aan een hem te goeder faam bekend staand persoon, deze persoon voor dien koop moet teekenen roept de „Tel die het geval vertelt, ten slotte uit. Uit Peking wordt gemeld Naar verzekerd kan worden, koestert men hier hoegenaamd geen ongerustheid betreffende de onderstelde vyandelijke gezindheid der Chineezen, waarover men zich in het buiten land zoo opwindt. Alle vreemde gezanten zijn het er over eens, dat de Chineezen hier zoo wel de autoriteiten als het volk, in persoonlijk opzicht nimmer welwillender tegen de vreem delingen optraden dan thans al volgen zij in politiek opzicht onafhankelijk hun weg. Een dergelijk bericht uit Peking nog wel is niet bepaald geruststellend. Als de Chineezen zoo welwillend worden, zijn ze mis schien het minst te vertrouwen. Meer zegt dan, dat de Church Missionary Society te Londen op een telegrafisch verzoek om in lichtingen over den toestand in China van haar vertegenwoordiger te Foe tsjou een ge ruststellend telegram ontvangen heeft. Ook de vertegenwoordiger te Sjanghai seinde naar Londen, dat alles rustig was. China, rapporteerden de protestantshe zen- dingsposten aldaar 2,785 buitenlandsche zen- delingen, 6,388 inboorling-arbeiders 112,808 avondtnaalgangers. Niettegenstaande sedert dien tijd duizenden christenen den marteldood stierven en het zendingswerk grootelijks belemmerd werd, zijn er nu 2,000 meer inboorling-arbeiders en ruim 18,500 meer avondtnaalgangers dan toen. Al weer bewijs, dat het bloed der martelaren is het zaad der Kerk. Berieden het dierlyke. Eene 58-jarige gehuwde vrouw aanhetpaleia van justitie te Heerenveen tot het ondergaan van 2 dageu hechtenis wegens openbare dron kenschap. Zij was nu weer zóó beschonken, dat men haar weigorde op te nemen en overbraoht naar het caohot om eerst den roes uit te sla pen. Haarlemsche Frans ontvlucht. De beruchte Frans Rosier, die. indertijd door de Haarlemsohe rechbank, wegens afpersing, gepleegd bij de wed. Van Dregt, in de Nieuw-' straat, te Haarlem, veroordeeld was tot 12 jaren gevangenisstraf, terwijl luter de Amster- damsche rechtbank, wegens poging tot moord hom veroordeelde tot zes jaren gevangenisstraf heelt op een slimme munier zich vrijheid van beweging weten te versohaffen. Hij bevond zioh in de strafgevangenis te Leeuwarden om zijn straf te ondergaan. Daar maakte hij eeu zoodanig iudru1 dat degenees- heeren van de gevangenis hem krankzinnig hielden en zijn overbrenging naar het rijks- kraukzinnigengestioht te Medemblik gelastten. Bij zijne ontsnapping uit het gestioht ij Frans er in geslaagd een grijze jas en een deukhoed mee te nemen. Hij zal eohter wel zorgen, dat hij in deze kleeding niet wordt ge zien. Door middel van een klein inbraakje in Noord-Holland zal hij er wel in slagen zioh van andere kleeding te voorzien. Bij een vroegere veroordeeling heeft Rosier zioh in de gevangenis ook zoo gek weten aan te stellen, dat hij naar het rjjkskrankzinnigen- gestioht werd overgebracht. Ook toen wist hjj te ontsnappen. Men vraagt zioh af, hoe te Medemblik tegen een misdadiger, met dergelijke anteoedenten als Frans Rosier, niet zoodanige maatregelen genamen kouden worden, dat een ontsnapping voor de tweede maal onmogelijk zou zijn ge bleken. Zeker is het, dat de justitie nu wel haar uiterste best zul doen den hoogst gevaarlijken inbreker weer in handen te krijgen. Reeds is naar versohillonde plaatsen geseind, dat Rosier is ontsnapt. Het inrekenen van een dergeljjk individu als Frans Rosier is werkelijk wei wat buitengewone moeite en kosten waard. Het signalement van Rosier luidt, naar het „Hrl. Dgbld.„ meldt, als volgt: Hg is gekleed in een bruin pak met bruinen hoed. Hij wordt in Juli a.s. 3l jaar, is tameljjk lang (1 M. 65 o.M.), schraal van gestalte, bleek van gezioht en hoeft een aankomend snorretje, beeft kort geknipt, liohtkleurig haar en heeft een sluw uiterlijk. Diefstal. Zondagavond is te Noordeloos by den heer D. Rietveld gestolen. Vermist wordt ruim fiOOO in contanten en zijngeheele bezit in effecten enz., ter waarde vermoedelijk van f 10.000. ■Ernstige val. Maandag vielen te Middelburg twee lood gieters, die op een dak van een huis werk zaam waren, door het breken van de goot van een hoogte van ongeveer 13 nieter. De beide ongehuwde mannen werden per orancard naar het gasthuis vervoerd. Hun toestand schijnt wel ernstig, doch niet on rustbarend te wezen. Als een mummie verdroogd. De Berlijnsche bladen vermelden een geval van nalatigheid, dat zonder weerga is. Aan het Anhalter-station, waarover het reus achtige verkeer met Oostenrijk, Zwitserland en Italië loopt, is in een privaat van een personen wagen 3e klasse het lijk gevonden van een koffiehuishouder uit Leipzig, die zich door op hanging van het leven had beroofd. Gedurende vijf wekten moet dit lijk heen en weer hebben gereden, daar uit een brief bij den zelfmoordenaar gevonden, is gebleken, dat hij zich op 8 Jan. van het leven beroofde. Het lijk was reeds als een mummie ver droogd. Men vraagt zich af, wat het lot zal zijn van een reiziger, die plotse ing op een privaat in den trein mocht ziek worden. Eet nu maar Duitsche worst. Vaak wordt gevraagd waar toch al de hon den, katten, geiten, ezels enz. na hun dood blijven. Een antwoord is misschien af te leiden uit het bericht, dat in het stedelijk slachthuis te Betlijn in het laatste jaar ruim 3000 honden door de inspecteurs geschikt verklaard zijn om tot worst te worden vermalen of in andere vormen in menschen magen een eervolle begrafenis te erlangen. -"6 Voor de Jeugd. o EEA FLINKE JOXGEN - DOOR L. VAN BERKEL. Jan van Dijk was geen luie jongen. Hij vlaste er niet op om uit school thuis te blijven, zooals andere jongens wel doen, die een h»kt-l hebben aan de school, omdat zij lie'er kattekwaad uitvoeren dan gebruik maken van de ge egenheid, die God hun schenkt om nuttige menscüen ie worden. Maar Jan van Dijk was ook geen pruiler. Als het er op aan kwam, kon hij in ieder spel lustig mee doen. Vooral als er des winters sneeuw lag, was hij een haantje de voorste in het ballen werpen en hij kon voel mooier een sneeuwpop maken dan een der andere jongens Springen kon hij als een eekhorentje en hij hield ook veel van een grapje, mus het maar geen straatschen derij werd. Thuis maakte Jan altijd vlijtig het werk af, dat de meester hem had opgegeven. Zijn ouders waren daar erg blij mee. Hij was hun eenig zoontje en hoewel zij niet rijk waren, deden zij al het mogelijke om Jan flink te laten ieeren. Geen wonder dan 10k, dat zij vol vreugde zagen, dat Jan tnet lust naar school ging en er flink zijn bost deed. Wanneer Jan bij de prijsuit- _5i-_ en zoo vl geen spr. maatjes I nog al e een of a Oudertr 23 jaar t Sommelsd Overled wed. van Dam, 71 Vroegindi Beschier Predik Sommei s< Middelha Stad aan Den Bom Ooltgens] Oude To Nieuwe Dirkslani Herkingi Melissan Stellendi Goederei Ouddorp Middelha Stad aan van A Den Bon Ooltgens Stellende Ouddorp O Ooltgons Herking Melissan GE Dirkslan Ouddorp Ooltgens uur d ZOE Donde Berg-An Kaas. 9 wagen a Boter. 136/8 en Pr}j8: le f53.— p Vee. li Paard I Kalveren 240 Blgg Groen besteed, Roode K Savoye Groene Kropsla Raapstel

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4