A Advertentiën. iierk ess $c!sooi. llarKüierlcIHeii. I In de Bes. bo,ie iezen wij de volgende advertentie f 100.000 Welke Minister van welk land gaai f 100.000 verdienen bij eene vreemde mo^ gendlieid. Brieven franco onder No. 2666 aan bet Bureau van dit Blad. Een schip gezonken. Vlak nabij den z. g. stroombreker in den Nieuwen Maasmond, nabij Heusden, geraakte Dinsdag een schip, dat gesleept werd, los, doordat de tros brak. Het werd door den sterken stroom den Maasmond afgevoerd en kwam met kracht tegen den stroompeiler der brug aan. Het sebip kreeg zulk een groot lek, dat liet kort daarna is getonken. De opvarenden konden zich nog intijds redden. Üloord hij Hengelo. Door de mareehaussee's Ie Hengelo is aan gehouden en naar Almelo overgebracht de man bij wien Mekelenkamp, de verdachte van den moord op den jachtopziener Horst huis, in den kost was. Hij verklaarde op den bewusten avond voor het eerst uit stroopen te zijn geweest met M., die met Horsthuis aan het worstelen raakte om het geweer. Hij zelt was op eenige meters afstand blijven staan Toen het schot afging, was hij toege- Ioopen en had Horsthuis kermend gevonden. De vraag is nu of er al dan niet opzet in het spel is geweest, zegt bet //Hul.// Voor de Rechtbank. Bij den kastelein Hoekstra te Oudega werd Nieuwjaarsdag, na sluitingsuur geklopt. Men wilde drank hebben, Hoekstra weigenie, buiten dreigde men toen de glazen te zullen inslaan. De kastelein ging met zijn zwager naar buiten. Pas was men er of Hoekstra kreeg een slag met een flesch op 't hoofd de flesch spatte in gruis uiteen. De zwager pakte den dader, haalde hem naar binnen en toen bleek liet de 22-jariga G. G. te zijn. De kastelein is nog onder dokters handen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Een droevig ongeluk had Maandag te De Bilt plaats. Een 32-jarige oppassende man, genaamd A. A., inwonende öij zijn moeder, weduwe zijnde, ging Zondag middag te 1,30 uur, na het middagmaal ge bruikt te hebben, als naar gewoonte wandelen in gezelschap van zijn hondje. Bedoelde per soon was lijdende aati //toevallen//, en nauwe lijks 3 minuten van zijn woning verwijderd, werd hij door een toeval ge'rofïen Hij viel en kwam in een sloot nabij het Dekkerspad terecht. Plet hondje bleef op den kant staan blaffen, waardoor een wielrijder opmerkzaam gemaakt werd en de politie waarschuwde. De levensgeesten waren nog niet geweken §n na eenige oogenblikkeri meende men, dat het gevaar voor-bij was. Doch een ontzettende benauwdheid, die ruim 3 uren aanhield, had den dood tengevolge. Indien de wielrijder onniiddelijk hulp had verleend, instede van eerst de politie te waar schuwen, en daardoor den drenkeling langer dan noodig was in het water te laten liggen, zou het waarschijnlijk nog niet te laat geweest zijn. (U. D.) Treurig. Te Schore heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Zaterdagavond bemerkten voorbijgangers brand in de woning van zekeren van G., een alleenwonend persoon, die lichamelijk geürek- kig was en het geuruik zijner beenen miste. Nadat, met behulp der uu en, de ruilen waren verbrijzeld en men door de ramen het huis was binnengedrongen, zag men, dat de kamer vol rook was en een orgel en een ge- dtelte der zoldering in brand stonden Het vuur was spoedig gebluseht, en toen vond men genoemde Van G. dood in gehurkte, houding, zittende tegen de voordeur. Hij was blijkbaar door den rook gestikt, doch had ook brandwonden aan neus en voorhoofd, terwijl zijn haar verschroeid was. De man was 64 jaar en genoot pensioen. De brand is waarschijnlijk ontstaan door bet omvallen eener petroleumlamp, die in stukken onder het hallverkooldc orgel lag. Sterke drank is ook aan deze treurige zaak niet vreemd. (M. Ct.) Een nieuwe stranding. Onder Westkapeile is grstrand liet Duitsche stoomschip //Hugo und Clara// komende van Middlesbro en bestemd naar Terneuzen. De reddingsboot uit Vlissingen, op bericht der waarts vertrokken, is er in geslaagd alle op varenden, 16 mannen en 2 vrouw en te redden. Dinsdagmorgen is het schip vlot gesleept en onder Eanimekens op het droge gezet om daar te lossen. Tengevolge van een val. Veertien dagen geleden viel de 10-jarige W. Comes te Eoermond van de trappen. Dach ten de ouders en hij zelf oorspronkelijk, dat hij zich niet bezeerd had, Vrijdag openbaarde zich een dikte aan zijn been en oordeelde de doktor operatie noodzakelijk. Doch voor de operatie plaats had, was de knaap overleden. Onder een stutting geraakt. Uit Heerlen schrijit men Op de mijn //Oranje-Nassau// alhier is Din- daghacbt de 18-jarige W. onder een omval lende stuiting geraakt en nog dienzelfden nacht aan de gevolgen ovei leden. Moordaanslag? Men meldt uit Rotterdam aan de »Tel Dinsdagavond half acht werd door eenige burgers in de smederij Liekstraat 7 gevon den de smidsbaas A. Gilliainse, met twee groote hoofdwonden, terwijl de' man in bewusteloozeu toestand verkeerde. Naast hem lagen een hatner en een bijl. Hij werd per radeibaar naar het ziekenhuis gebracht, doch Woensdagmiddag was hij nog altijd bewusteloos. Hij is nog niet gehoord kunnen worden. De houten hamer die naast hem lag was aan weersz j den met bloed bevlekt. Er wordt niets van waarde vermist, men denkt - - WV/i J/W'ino UU J UOHHV wordt een nader onderzoek ingesteld. Koude. Te New-York (waar het een paar weken geleden zoo warm was vroor het gisteren 18 graden Celcius, en in het noorden van New-York en Vermont zelfs 35 graden Twee personen zijn van koude omgekomen. Verwoesting. De „Roes" meldt, dat do schade die de Russische regeering aan de landhee- ren voor de verwoesting van hun bezit tingen zal hebben te betalen, op 34 miliioen roebel wordt geschat. Daarvan zal alleen 11 miliioen in de Oostzee- provineies betaald moeten Y/orden. Zijn oude woonplaats opgezocht. Generaal De Wet heeft zijn vroegere plaats, Roodepoort bij Kopjes Siding aan de Vrijstaatsche hoofdlijn, teruggekocht. Hij gaat die plaats, in kleine perceelen ge splist, in exploitatie brengen als kolonisten kolonie. l)e vroegere eigenaar had dat plan reeds ingeleid, doch had het niet kunnen bolwerken. Zware brand te Rotterdam. De politie alarmeerde gisteravond on geveer 7 uur voor een uitslaanden brand in de hoeden- en pettenfabriek van den heer S. van Daalen, aan den Proveniers singel 40 en 4Z en Molenwaterweg 2, 4 en 6. Het gebouw, dat drie verdiepingen hoog was en eerst 6 jaar geleden nieuw werd opgetrokken, stond spoedig na het alarm in lichtelaaie. Uit alle 40 ramen sloegen de vlammen, die kennelijk op de eerste verdieping waren ontstaan, zonder dat daarvoor een oorzaak was op te geven, want het personeel was om zes uur heen gegaan. De brandweer tastte, schrijft het »Hbld.«, het vuur aan met 8 hand- en 3 stoom spuiten, waaronder de automobiel, die voor het eerst in het vuur kwam en zeer goed voldeed. Hoewel al die spuiten met dubbele stralen van de straat en door de aangrenzende perceelen, die ontruimd moesten worden, haar water wierpen, konden zij toch niet voorkomen dat de gansche fa briek uitbrandde en de groote hoeveelheden opgeslagen petten en stroohoeden, voor het komende seizoen in voorraad, een prooi der vlammen werden. Dit deel alléén van den inventaris vertegenwoordigde een waarde van f 30,000. De fabriek was met den inventaris op Beurspolis verzekerd voor respect, f24,000 en f 5 2,000. In de fabriek werkten 40 man. Een goede dienstmaagd. Een vrome maagd met kloek verstand Gaat hare vrouw getrouw ter hand, Houdt schotel bord en tafel lijn, Terslonst geen ding, al is het klein, Maar denkt: „Van alles in dit leven Wordt eenmaal rokenschap gegeveo", Zij brengt geen nieuwtjes van do straat, En hoort niet naar de beuzelpraat. Zij klapt geeu ding naar buiten voort Van 't geen zij soms daar binnen hoort. Maar kan onthouden of vergeten. Eu weet wat ze al of niet moet weton. Zij wordt de kinderen nimmer moe. Maar spreekt ze goed eu vriend'lijk toe. Zij ziet niet onbeschaamd in 't rond, En spreekt niet met brutalen mond, Maar laat het zwijgen zich opleggen, Al kon ze er ook nog veel op zeggen, Zij dient haar vrouw, zij dient haar heer. Maar heeft het oog op Godes eer. Zij dient haar heer, zij dient haar vrouw, Maar is om Godes wil hun tronw. Zij zal niet licht om gril of kuren Zich in eon anderen dienst verhuren Eu zulk een vrome, trouwe meid, Zij is een schat van God bereid; Al leeft ze in nederige staat, Zij heelt een kroon, die niet vergaat, E11 zij, die zóó wil dienen leeren, Zal eens als koningin regeeren. („De Getuige".) J. DE LIEFDE. Spoorwegdiefstailen- De Keulsche politie heeft iemand gearres teerd, die van spoorwegdiefstallen zijn werk inaakte. Hij sprong wanneer de trein vertrok in een coupé 2de klas draaide het gaslicht uit, en berooide de passagiers. Eens heeft hij een alleen reizend meisje aangevallen, dat uit den trein is gesprongen en later, zwaar gekwetst op den spoordijk is gevonden. De dader was vroeger stoker op een loco motief en was toen gewoon, op het oogenblik van vertrek, op den trein te springen. Hij werd door verschillende passagiers herkend als de persoon, die de spoorwegdiefstallen gepleegd heeft. Gestik. In de duinen nabij Huisduinen is Maandag een 14-jarige knaap, Willem de Gelder, ver pleegde in de Weesinrichting aldaar, bij het spelen onder liet zand bedolven geraakt. Toen hij eenigen tijd later te voorschijn werd gehaald bleek hij te zijn gestikt. Kinderlijkje gevonden. Maandag is, meldt het //Hblb.// in den Amstel te Amsterdam een kinderlijkje van het vrouwelijk geslacht drijvende gevonden. Om den hals was een doek geknoopt, zoodat aan smoring wordt gedacht. Het lijkje is ter schouwing ter beschikking der justitie gesteld. I)e scheepsramp bij Wiileiusdorp. De pogingen om de goederenboot Brussel van de reederij J. H. van Swieten te Amster dam, die bij den storm in den nacht van 18 op 19 Januari jl. in het Hollandsere Diep voor den ingang van de Dordtsche Kil vermoedelijk met man en mui3 13 vergaan, te lichten, zijn tot dusver vergeefs gebleven. Wij lezen daaromtrent in de //Dordr. Ct//. Zooals wij vroeger mededeelden is de boot in de nabijheid van Willemsdorp gezonken in een diepte van circa 8 meter. Door dui kers werd vastgesteld dat het schip, vermoe- UWJ.JU tuu ^uit/tgv *UU» 00 £1IM fU U-Uixrcvai/, \/JL zijde lag, halverwege op een zandrug, zoodat de voorsteven omhoog stak en de achtersteven met het schroefraam in het zand, terwijl de luiken nog besloten waren. Met het oog op het onstuimige weer, da bij Zuidelijke winden het water ter plaatse zeer woelig maakt, kwam het aan de firma P. Hoebee alhier, die het lichten heeft aan genomen, ongeraden voor, dat werk op de andere gebruikelijke manier met schepen te verrichten, maar hoopte zij, dat te kunnen doen met behulp van bokken. Door duikers werden kabels onder de boot gebracht, maar twee der grootste bokken bleken niet in staat het gezonken schip boven te brengen. Wel kwam er aanvankelijk zooveel bewe ging in, dat het meer vlak kwam te liggen, zoodat besloten werd te trachten met grooter kracht de poging te herhalen. Inmiddels is er echter door de schuring' zooveel zand tegen de kiel gedrongen, dat het berghout, de houten randen rond de boot bijna daaronder bedolven was. Gisterochtend nu is een derde bok bij de plaats des onheils gebracht en bij vrij gunstig weer de poging tot lichten herhaald. Ofschoon er een lichtkracht van te zamen 130 ton werd aangewend, terwijl boot en lading bijeen nog geen 100 ton wegen, was er ecli ter niet de minste beweging in het schip te krijgen, waaruit men afleidt dat het ruim vol zand is geioopen. De poging is dan ook opgegeven, zoodat thans zal worden be proefd de boot met behulp van lichterschepen in veiligheid te brengen. Van de lijken dei- vijf opvaarden is nog niet hoe genaamd bekend. Strooper gedood. Maandagavond omstreeks 5,30 uur waren de rijksveldwachters van Puijenbroek en Houter mans op surveillance en zagen in het veld bij Meerssen zekeren Lemaire, stroopen. Deze werd door hen aangemaand niet te ontvluchten, waaraan hij geen gevolg gaf en zijn geweer op den veldwachter Houtermans aanlegde. Het schot nam Houtermans een gedeelte van den pink weg. De strooper zette het op een loopen, achtervolgd door de beide veldwachters, en werd nogmaals gewaarschuwd stil te staan en niet te schieten. Tot antwoord schoot L. een revolver af, welk schot rakelings langs het hoofd van Puijenbroek ging. Deze schoot terug, nadat Houtermans ook reeds geschoten had. Lemaire kreeg een schot onder het hart en werd in een rijtuig naar het gesticht Calvarien- berg te Maastricht gebracht, doch stierf reeds onder weg. L. is vader van een talrijk gezin. Nog goed afgeloopeii. Men meldt uit Haarlem aan de „N. R. Ct." f[Op den Janswog was aan het huis van het raadslid Yan de Kamp een draad bevestigd, die het net der eleotrisohe tram vast hield. Nu het huis verbouwd wordt, had men de draad aan den steiger vastgemaakt en Dinsdag morgen om halt negen werd nu door de span ning steiger en al omvevgetrokken en iel daardoor het net met draad op de straat. Daar het juist schafttijd was, stond er niemand op den steiger en als door een toeval werd geen der vele naar school gaande kinderen getroffen. jfjHet tramverkeer had natuurlijk nogal ver- t aging. WAHtA. I£isbbel gezegend. Zoo luidt het opschrift van het hier volgend verhaal, ook voor onzen tijd niet van gewicht ontbloot.. „Een rijk A msterdamsoh koopman had enige dochter, die hij lief had als deappeH* G. 1 mvh uvipwui ou uiui^t/u, uiyuuvu» uit/igou vroeg om tien ure kom ik terug, maar als mijn bevelen niet zijn opgevolgd, zal hot voor de laatste maal zijn, dat ik kom, houd u daarvan verzekerd." De besliste manier van spreken van den ge- noesheer had een goede uitwerking. Zijn voorstel was tegen allen smaak, mocht zelfs voor zulk een rijk dametje vernederend heetea, maar de vader aohtte het na eenigen strijd toch wijs den zonderlingen raad stipt op te volgen. De jeugdige zieke was door de vreemdheid en do nieuwigheid van het bevel in een eenigs- zins opgewonden toeBtand en stond op het be paalde uur in haar net, eenvoudig kleed gereed, om met den dooter uit wandelen te gaan. De dooter gaf haar zijn arm en daar stapten zij beidon heen, terwjjl de vadèr hen met bezorgdheid nakeek. „We gaan van daag niet ver," zei de doeter opgeruimd. Toen zij nu aan de volgende t trant kwamen, stapten zij een huis binnen, liepen over een binnenplaatsje bestegen twee smalle trappen en kwamen eindoljjk in een armoedige kamer, waar ziekte en ellende heersohte. De moeder een weduwe was wegens een ernstige kwaal aan bed gekluisterd. Een bleek en zwak meisje zat- bij het bed te breien, terwijl drie uitgehongerde, half naaltto kinderen in 't vertrek lagen. De doeter sprak op de vriende lijkste wijze tot de arme ljjderos, luisterde naar haar, schreef haar wat voor, gaf de noodige bevelen aan de doohter en stopte haar met een vertroostend woord en een glimlach iets in de hand. En ja, zijn komst was een lieflijke zonne straal in dat sombere vertrek. Emma, zijn jeugdige toohtgenoote, had nooit te voren recht gezien wat armoede is. Het was iets nieuws voor haar. Haar hart was diep ge roerd van medelijden. Buiten gekomen zeide zij aangedaan „O, doe ter, mijn vader moet die arme menschen dadelijk helpen." (Slot volgt aiiirgerlipke *fun«i Middelharnis. Geboren: Cornells, z. van Jakob van Sliedreeht en Maria Volwerk. Ondertrouwd: Teunis van Brussel (van Som- melsdijk) en Lena Slis. Arie Jan Hartensveld, jm. 22 j'. (van Sommelsdijk) en Arentje van Gelder, jd. 22 j. Overleden: Jakob de Groot, 75 j. weduwn. van Hilletje van der Meide. Anna Wilhelmina Wur- sten, 56 j. vr. van Jaeobus van den Hoek, Stad aan 't Haringvliet. Geboren Adrianus Jaeobus z. v. Arie Westdijk en Rachel van der TulpTeunis, z. v. Hendrik Mulder en Lientje Westdijk. Ooltgensplaat. Geboren: Johanna, Elizabeth, Maria, d. van Bartholomeus Gootjes en Pieternella Beljaar. Arie, Cornells, Ewoudt, z. van Cornelis Leijdens en Neeltje Kromdijk. Abraham z. van Leendert Hokke en Christina de Vos. Gehuwd: Jacob Langeweg, jm. 28 j. met Jan netje Vermaat, 23 j. Overleden: Kommertje Droogendijk, Weduwe van Johannis de Vos, 91 j. Oude Tonge. Geboren: Arend Jacob, z. van M. Luijendijk en M. Zweerus. Johannes, z. van W. Terhoeve en M. H. Pollemans. Jozina, d. van Job Duijm en S. Voerman. Allegonda, d. van T. van Peperstraten en C. Pieterse. Johannes Franeiscus, z. van G. Brands en van Johanna van Wezel. Adrianus, z. van A. Tijl en C. Kievit. Maria Petronella Justina, d van J. A. Rommelse en J. Bosman. Gehuwd: M. Oomens, jm. 24 j. en A. Fluit, jd. 20 j. J. Kardux, jm. 24 j. en L. A. van Es, jd. 24 j. Helis§ant. GeborenLena, d. van Cornelis Goze winus Over- weel en Barendina Mijnders. Getrouwd: Pieter Zoon, jm. 25 j. en Barbera -doiSCnisie, wtdiiuv- eind van zijn zevental artikelen komt, Kaas. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 17 wagens. MeB noteert: Goudsche le soort f27. a 28.50, 2e soort f24.— a 26.—, zwaarder» f— Handel vlug. Delft, 8 Februari. Bote>'. Op de Botermarkt waren lieden aangevoerd 147/8 en 62/16 vaten, wegende te zamen 3560 K.G. Prijs: le kwal. f66.—, 2e kwal. f60.— en 3e kwal. f54.per vat van 40 kilogram. Vee. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 13 Paarden, 217 Runderen, 28 vette en 247 magere Kalveren, 35 Schapen en Lammeren, 219 Varkens, 206 Biggen en 29 Geiten en Bokken. I.ooHdtilnen, 8 Februari. Groenten. De prijzen, heden aan de Groentenveiling besteed, zijn als volgt: Roode Kool Savoye Groene Raapstelen 81a Molsla Prei Radijs Peen Selderij Pieterselie Kroten Koolrapen f7.50af 15.50 per 100 stuks. 100 kropp. kilogr. 100 bossen „7— „10.- „1.75 2.75 „1.75 2.25 „3.- 12.50 „0.17 0.28 1.75 n 3. 4.— „7.50 17.50 „1.40 1.80 „9.75 „18.- „0.45 0.65 „0.70 0.90 Edam, 8 Februari. Hectol. Boter. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd partjjen, waarvan de prijs was f 0.79 a 0.80 per pond. Kipeieren f4.75 a 5.per 100 stuks. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders PAULUS B0SLAND EN JOHANNA WESTHOEVE hunne 50-JARIGE ECHTVEREENIGÏM te herdenken. ►H Hunne dankbare Kinderen. Ug Ouddorp, 14 Februari 1906. zijn oog. Wat zij wenechte ten opzichte va:ri kleeding, juweelen of weolde-artikelen kocht h]a. voor haar; en als Europa het niet kon versoha^ fer, dan liet hij het uit Indië komen. Haar kamei'n" waren do mooiste van 't geheele huisenhaddeer de fraaiste meubelen, terwijl het balkon vooer een dier kamers met zeldzame en welriekend», bloamen versierd was. Maar te midden van al dien overvloed teerde bet jonge meisje zichtbaar weg. Zij was bang voer de open lucht en vreesde, dat bet minste tochtje baar kwaad zou doen. In 't warmste weder waagde zij 't wel eens een ri'je te doen in een dicht rijtuig, maar het rechte genoegen had zij er toch niet in. Niets trok haar belang stelling. Van de eene gril kwam zij op de andere. Eindeloos waren haar wenschen, maar niets be vredigde haar. Wat zij vandaag begeerde, ver wierp zij morgen. Dikwijls dacht zij aan den dood, maar die gedachte vervulde baar met schrik, en soheen haar ellende nog te vermeer deren. De beroemdste dooteis beproefden tevergeefs al hun kunst aan haar herstelling. Haar vader had zijn sohatteD niet te lief, als hij haar maar kon behouden. Dan, alles was vruchteloos. Het meisje scheeu den dood nabij te zijn. I11 Amsterdam woonde ook een dooter, die bijna alleen onder de armen zijn praktijk uit oefende en zich met o vvermoeiden ijver aan dien arbeid wijdde. Menige rijke sprak met minaohting van hem, omdat hij de zelfzucht en onverschil ligheid vbd vele met schatten bedeelden gestreng veroordeelde. Toch gebeurde het wel, dat de eene of andere genezing van een ernstig zieke bespro- 1 en werd in de kringen der rijken. Men zeide, dat hij een zonderling menseh wa3 en vreemde voorschriften kon geven. Toen men den vader aanried tot dezen zon derlingen dokter zijn laatste toevlucht te nemeD, sobudde hij eerst het hoofd, en daoht hij, dat het tooh evenzeer vergeefs zijn zou, een genees heer te raadplegen, die in zulk een verschillen den kring arbeidde. Maar om niets onbeproefd te laten, riep hij eindelijk de hulp van den „armendokter" iu. Hij deelde den loop der ziekte zijner doohter mede, en wat de geneesheeren hadden gezegd en voorgeschreven, en braeht hem daarna in de kamer der zieke. De dokter onderzocht haar en deed haar een aantal vragen, die zij met de grootste onver schilligheid beantwoordde. Daarna leidde hij haar verscheidene malen in de kamer rond, maar zij viel weldra uitgeput in haar armstoel neer. Toen de dokter do kamer verlaten had, vroeg de vader hem, of hij nog eenige hoop op herstel zijner dochter had. „Zekerlijk", was'tantwoord, „maar mijn voorschriften moeten stipt opgevolgd worden." „Wat schrijft gij dan voor, dokter?" »In de eerste plaats sobrijt ik voor een een voudig, donker gekleurd wandeloostuum, zonder strikjes of versiersels, bet eenvoudigste kleed dat men bedenken kan, en een hoed die daarbij past. Laat dit oostuum van daag nog maken dun kom ik morgen ochtend om tien ure haar aanroepen en ga ik met haar uit wandelen." „Uit wandeleuriep de vader verwonderd uit. „'t Is moer dan een jaar geleden dat zij een wandeling gedaan beelt." De dooter haalde zijn sohouders op eu zeide „Indien gij mijn raad niet opvolgt, kan ik u Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der en Behuwdvader Eirond de Grüze Fan der Koogli, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, J. v. n. KOOGH-Zaaijer. Middelharnis, 7 Febr. 1906. Gevraagd voor hoog loon een VOORMAN met werken:! gezin, bij KLAAS VAN ES onder Middelharnis, (nabij Nieuwe Tonge.) Gevraagd tegen 1 Maart een HOOFDKNECHT, bij C. VREESWIJK, Nieuwe Tonge, (Battenoord.) Tegen hoog loon met Maart a.s. deze En vatten we dan nu kortelijk saam dg>evl*aa8^ eea conclusiën waartoe wij meenden te moeti BOUWKNECHT, komen, dan is onze overtuiging deze iefgt niet te gr0üt gezin dat het liberalisme, in theorie steeds ec Brieven franco letter «Boekhandel onverzwakten weerzin heeft gehad van. optreden "ifcoëcïëVeeiië. GeborenDimmen, z. v. J. Bruggeman en K Tanis; Dina, d. v. C. van Wijk en K. Bakelaar; Cornelis, z. v. J. Grinwis en K. Tanis; Kommer, z v. G. de Keijzer enK. van Splunder Tannetje, d. v. G. Boshoven en L. Orgers. Overleden: Jan Tanis, 57 jaar,echtgenoote van Elizabeth van Splunder. Predikbeurten op Zondag 11 Febr. NEDERL. HERV. KERK. Sommelsdijk, vm. en 'sav. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. Ds. Emmeu. Ooltgensplaat, nam. Ds. Emmen uit Den Bommel. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Uirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkingen, geen opgaaf ontvangen. Melissant, vm. en nam. Ds. Hoedemaker. stellendam, vm. eu nam. Ds. Hoogeudijk. Goedereede, vm. en 's av. Ds. do Gidte. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boas. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. on 'sav. leeskerk. Den Bommel, vm., en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. eu 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nam. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, geen opgaaf ontvangen. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeslceik. Melissant, vui. nam. en 'sav. leeskerk. GERBF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Da. Mackeuze. DOOPSGEZINDE KERK. Ouddorp, Ds. K. W. Róssing. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. 2.15 uur dhr. Wielhouwer. ZONDAGSSCHOOL MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6.30 uur Ds. van der Plasse van Jaarsveld. f 0.60 a f 1.40 per 100 stuks. Rotterdam, 7 Februari. Groenten. Op de Groentenveiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Savoye Kool Boerenkool Kroten Selderij Spruiten le soort 2e Uien (witte) Koepeen Knolrapen Prei Knolselderjj 0.15 7J 0.16 mandje. 0.03 0.05 n 0.15 n 0.16 n 12 bosjes. 0.85 V 0.90 Hectol. 0.10 0.11 71 1. 71 1.45 n J» 1.24 V 1.50 17 50 K.U. 0.57 0.58 V 7) V 0.55 9» 0.60 V mud. 0.80 V 2.60 It 100 bosjes. 2.— It 3.10 V A. G. PENNING, Dirksland. Met 1 Mei gevraagd een halfwas BakkrrsknechI liefst boven de 16 jaar. Brieven franco onder letter G, aan L. VROEGIN DEW EI J Wz.. Boek handel, Westdijk, Middelharnis. Door bijzondere omstandigheden wordt zoo spoedig mogelijk te Arnhem gevraagd tegen boog loon een flinke DIENSTBOD E, Geref. of Herv. Godsdienst, die zelf standig kan werken en een burgerpot kan koken. Met geheele opname in de huiselijken kring, zonder goede getui gen zich niet aan te melden. Franco brieven aan den uitgever van „Maas- en Scbeldebode" onder No. 3». J L. JACOBS, Landbouwer, onder Middelharnis vraagt tegen 1 Maart een ARBEIDER met werkend gezin. Gevraagd tegen Maart een VOOR MA N met werkend gezin en twee Arbeiders bij A. VAN DER SLUIJS Dz., Ouden dijk, Dirksland. A. BUIJS te Nieuwe Tonge vraagt tegen Maart a.s. een Hooft! k nech l. Gevraagd tegen half Maart 2 vaste Daggelders. P. G. Loon f 8 per week met vrij huis en tuin bij Gebr. GEERTZEMA, aan de Bennebroekerweg. Haarlemmermeer H. VAN EESTEREN, Stellendam, vraagt tegen 1 of 18 Maart een Kieertmikeikskfiechl of HALFWAS. P. G. of G. G. voor vast werk en boog loon. A- t

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 15