GEVALLEN TE KOOP Aftraak le lm. c. wm Jz Advertenii'èn. 3- Wei. C. BOTH I WH, (10 li li 11A NU KL - L. VROEÜDEWEIJ Wz. - J. WESSKLINti, Gras- en Klaverzaden, VIEBMANSKAB. MOZKS DE HAAS. VITELLO-MARGARIEE Burg-erlijlie Stand Anna fillemina Wnrsten, Anna fillemina fursten, •i— BIJBELS "eit KERKBOEKEN -* Ds. G. PIE NL] MAN. Smederij en SOSfiwiSLSl [J14. Landbouwgereedschappen, E. H. Landbouwers. L. NELISSE MEN, Ondanks de giefüge con currentie neemt het ver bruik van steeds toe. MBWUHg" iu rcuiuaii sij una» u inc. Inzet van A. 1.5S.60 heet. Bouw- en Wei- land te Ouddorp in het Oudeland, aehter de voormalige Oucle Meestoot', in 2 perceelen, eigendom van den heer Jan van der Linde, B. een huis, schuur, tuin- en geestland te Ouddorp in het, Oude Nieuwland groot 9 70.42 heet. in 4 perceelen, eigendom van de erven Dimmen Hoek c. u. C. een huis, erf en tuin te Ouddorp in het Oudeland onder den Sla perdijk, eigendom van de erven Jan Bakelaar Pz. c. u. in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 17 Februari 's avonds 6 ure. Afslag van: A. 1.58.60 heet. Bouw-en Wei.- land te Ouddorp, in het Oudeland, achter de voormalige Oude Meestoot, in 2 perceelen, eigendom van den heer Jan van der Linde, B. een huis, schuur, tuin- en geestland te Ouddorp in het Oude Nieuwland groot 9.70.42 heet. in 4 perceelen, eigendom van de erven Dimmen Hoek c. u. C. een huis, erf en tuin te Ouddorp in het Oudeland onder den Sla perdijk, eigendom van de erven Jan Bakelaar Pz c u. in het logement van Akershoek te Onddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 17 Februari 's num. 3 ure. Meu belen en Huisraad ten sterfhuize van Jan Bakelaar te Ouddorp. Notaris VAN SCHOU WEN; Gemengd Nieuws. Een ongekroonde koningin. //Koningin van Essen", zoo wordt Bertha Krupp door haar 500,000 onderdanen ge noemd, d.w.z. de 40 000 werklieden, die in de fabriek van Krupp werken en die met hun gezinnen 200,000 personen vormen, bij wie zich 800,000 anderen voegen, nl. de ge zinnen van de talrijke leveranciers. Dat half milüoen is geheel van Bertha Krupp afhan kelijk, die' een macht, gelijk aan die van een vorstin, bezit, De koningin van Essenheefteenleger.dat menig Duitsch vorstje baar benijdt en dat onder den schijn van als brandweer dienst te doen, uit duizend goed gedisciplineerde man nen bestaat, even goed gewapend als de kei zerlijke soldaten, en dat in geval van nood Keizer Wilhelm fulp zou kunnen bieden. Schildwachten met geladen geweer staan op het terras van het kasteel en patrouilles doen dag en nacht de ronde. De Koningin van Essen zendt óók haar //gezanten" naar de Hoven van Europa zij maken wel is waar niet officieel deel uit van het corps diplomatique, maar men houdt met hen evenveel, zoo niet meer, rekening, als met de gevolmachtigden. Evenals Elizabeth van Engeland weigert Bertha Krupp haar hand aan alle pretendenten. Haar inkomsten bedragen over het den 30n Nov. jl. afgesloten boekjaar bijna 8 millioen gelden! De fabriek met haar voorraden is alleen reeds een half milliard waard, wat vermeerderd wordt met de ontvangsten van spoorwegen, telegraaf, telefoon, bakkerijen slachthuizsn, allerlei magazijnen, alles aan. de //koningin" toebehoorend. Elt stroopers gepakt. Men schrijft uit Berchem (ld. 1 Febr. aan de i's Hert. Crt.« Dezer dagen werd in deze gemeente een drijfjacht gehouden door een 12-tal stroopers. Nauwelijks had de onbez. rijks veldwachter J. van Luijk, die levens jacht opziener is voor de heeren Goossers en Trip, hiervan de lucht gekregen of deze begaf er zich op af. Spoedig had hij de heeren jagers in het oog. Op een gegeven oogenblik springt, hij er bij en had het meer tengevolge van den hoogen waterstand in zij re macht, er 11 van het complot te pakken. De twaalfde wist zich te onttrekken door zich te water te begeven en een kwartier verder aan de andere zijde te ontsnappen. Aan eene beroerte gestorven. Uit Kerkrade wordt dd. 10 Jan, aau de '/N. L. K./j gemeld Op de Domaniale Steenkolenmijnen alhier had Doudermorgen een treurige ge beurtenis plaats. De kool kapper Jos Poyck, wonende te Nierspring Kerkrade, werd op zijne werkplaats door eene beroerte getrof fen, waaraan hij onmiddellijk is overleden. De ontslapenen, een braaf en oppassend werkman, laat eene weduwe met 2 kleine kinderen achter. Ook gevolgen der kinderwetten. Men schrijft ons In een Pruisch dorpje reed een 16-jarige jongen uit een arbeidersgezin 's avonds op een geleende fiets zonder licht. De mare chaussee veroaliseerde hem. Eenige dagen daarna verschijnt de deurwaarder met drie dagvaardingen, een voor Jan, een voor zijn vader en een voor zijn moeder, om voor dm kantonrechter te verschijnen. De ouders keken vreemd op, dat zij ook moesten verschijnen, 't Was toch zoo'n verre reis 1 Doch loen de deurwaarder mededeelde, dat ze //getuigen- gelcl// zouden krijgen, was de zaak in eens in orde. Zoo'n extraatje kwam in den winter best te pas. Met bun drieën naar de zitting van 't kantongerecht. 't Resultaat is dat de jongen een berisping krijgt.. Thuisgekomen, vraagt een familielid //Hoe is 't afgeloopen?// //Best.,// zegt moeder //wij hebben ons geld en Jan heeft een be risping gekregen van den kantonrechter.// //En wat zei de kantonrechter tegen je, Jan vraagt het familielid. //Dat weet ik niet meer.// antwoordt Jan, //maar moeder heeft mij van 't getuigengeld een heerlijk stuk koek ge kocht, voor mij morgen maar weer een pro ces En vader en moeder waren het eigen lijk met hem eens. Uit het kazerneleven. Er is op dit oogenblik een sergeant van de week bij het garnizoen (e Haarlem, die de loffelijke deugd beoefent, van zeer vroeg op te staan, schrijft het H iarl. Dagblad. Minder vriendelijk vinden de manschappen zijner compagnie het evenwel, dat hij van hen eisoht, dat zij voor de reveille reeds op- co 'zivir uitt uo.t mazen van au signaal geheel gekleed hebben, in plaats dat dit, zooais gewoonlijk het geval is, eerst een kwartier na de reveille behoeft te geschieden. Te verwonderen valt het dan ook niet, dat de soldaatjes hun matineuzen sergeant eens een kool wilden stoven. 't Gebeurde Donderdagmorgen. Een half uur voor de reveille werd opge staan en in alle stilte werd het nachtleger zoo opgemaakt, dat het leek, alsof alle man nekens nog heerlijk in Morpheus' armen sluimerden. Toen alles in orde was, trok men de ka mer uit. De St.. Bavo had juist vier minuten geleden zeven geslagen, toen de serge.ml in quastie de kamer kwa opstormen. D'r uit, luie harken! en eenige uitroe pen van dezelfde soort klonken als even zoovele licffijke morgengroeten door de rus tige kamerstilte. Sabelslagen en trappen van des sergeants model-schoeisel tegen de kanten der onschul dige kribben vergezelden het geroep. Diepe stilte Ongeduldig siort de vroeg-oppe onderoffi cier de dekens weg van een der kribben en ziet daar lag geen //luie hark//, maar een keurige verzameling ransels, tasschen en andere uitrustingstukken onder de wol. Zoo ging het verder 'l rijtje langs Het slachtoffer van zijn dienstijver trok af en rapporteerde bij de kazernewaoht, dat zijn compagnie present was. Aanslag Uit Sneek meldt men aan de N. E. Ct. Terwijl de heer L. hier Dinsdag het Caril lon bespeelde, drong een kogel zijn vertiek binnen. Was de kogel 2 cM. meer links binnenge komen, dan was de beer L. in den rug ge troffen. De politie is den dader nog niet op het spoor. Door <leii bliksem getroffen. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Stolwijk Donderdagmiddag omstreeks half vijf is tijdens een korte maar hevige onweersbui uit het N. W. onze toren door den bliksem ge troffen. Ooggetuigen zagen de vuurstraal neer schieten en even daarna tailooze vonken uit de galmgaten naar buiten vliegen. Een oogen blik moet het een bijzonder interessant schouw spel geweest zijn: 't was of een gordijn van vuur van de spits naar het dak der kerk afdaalde. Bij een kort daarna ingesteld onderzoek heeft men echter geen spoor van brand kun nen ontdekken. lit de sloot terecht. De Noordwijksche tram is tusschen Noord- wijk en Rijnsburg ontspoord en in een sloot terecht gekomen. De conducteur is ernstig gewond. Door de tram aangereden. Donderdagochtend omstreeks 7 uur is onder Barend recht een ernstig ongeluk gebeurd. De koopman in gebak P. Ouborg uit Rot terdam, die geregeld de weekmarkt (e Dord recht bezoekt en ook thans met zijn geladen wagen op weg daarheen was, werd onder Barendrecht door de stoomtram aangereden, toen hij den overweg wilde oversteken, met hel gevolg, dat zijn wagen geheel vernield werd en O. en diens vrouw verwondingen opliepen. De man kon te voet huiswaarts keeren de vrouw schijnt ook inwendig ge kneusd te zijn. Het paard werd een been afgereden. Het bezoek der weekmarkt moest natuurlijk achterwege blijven, wat de schade nog aanmerkelijk verhoogt. Een windhoos. Donderdagavond ongeveer om |halt acht werd door een windhoos van een zestal in aanbouw zijnde burgerwoonhuizen aan den Hoogen Laarderweg te Hilversum, toebehoo- rende aan de bouwers Waterman en Klein tegAms'erdam, de geheele kap afgeslagen. Dat er kracht achter zat, blijkt wel hier uit, dat de kap eene lengte had van ongeveer 50 Meters stukken van een tiental vierkanle Meiers vlogen door de lucht en werden over een houtwal van vijf Meter, hoog geslingerd. De langs den Hoogen Laarderweg loopende telephoonlijn werd door de rondvliegende stukken hout doorgesneden. Ook werd de voorgevel door de kap in haar val medege- sleurd. Het geheel geval is een schadepostje van eenige duizenden guldens. Rusland in Rotterdam. Door de politie is Vrijdagochtend op de Binnenrotte aangehouden een Rus, die revol verschoten loste. In zijn bezit was nog een doos met scherpe patronen. De man dacht waarschijnlijk dat hij in zijn eigen land was. Krankzinnig Men schrijft ons uit Oosterbeek Heden heeft hier een vrouw getracht baar pasgeboren kind en zichzelf door vergiftiging van het leven te berooven. Zij is in het ziekenhuis opgenomen en verkeert in beden- kelijken toestand, terwijl het kindje reeds is overleden. Aan gezelschapsjuffrouwen geèn, aan meiden wèl gebrek. Eene bejaarde dame in Friesland vroeg per advertentie een dame voor gezelschapen eene werkmeid. Voor de eerste betrekking meldden zich 72 gegadigden, voor de laatste geen enkele aan. BSoekbeoordeeling Toegepast Christendom, door dr. J. E,. Slotemaker de Bruine. Uitg. G. F. Callenbach te Bijkerk. Dit boek is deel 3 van den 9den jaargang der Christelijke Bibliotheek. Het is een belangrijk werkje, dat ons een kijk geett op Amerikaansche toestanden. Een christelijk-soeiaal geschrift, dat ook voor Nederland veel te zeggen heeft. Wij bevelen het bijzonder aan oio inhoud en strek king. otaien-ueneraai dij ae Denanaenng aer staatsoe- grooting (algemeene beschouwingen) 19051906. Aankondiging is voldoende; aanbeveling hier overbodig. 100 ex. worden geleverd voor t 5. Voor leden onzer klesvereenigingen zijn ze dringend noodzakelijk. We maken er de Bestu ren wel opmerkzaam op I Ons Oude Nederland, door L. Penning Tweede uitgaaf no's 7—12. Uitgave D A. Da amen. Dat deze uitgave gewild is, blijkt uit't toene mend debiet. Trouwens voor f3,6 een werk van dien inhoud en omvang moet wel aftrek vinden. En dan hij, die een prachtexemplaar treft, heeft het voor spotprijs. Het ga zoo maar voort. ChrUte'ijke politiek. Uitgever W. Kir- chner te Amsterdam. Deze brochure bevat de redevoeringen van mr. eemskerk en ds. Talma in de 2e Kamer der Homoeopatliiscli Maandblad, onder hoofdredactie van di. Voorhoeve Prijs per jaargang fl,25. Uitg. La Riviere en Voorhoeve te Zwolle. We volstaan met de inhoudsopgave Een hom, Ziekenhuis, Voor en tegen, Allopathische en hom, behandeling van kinkhoest, Dokterspraatjes en preekjes, Ziekenhuizen. Ons Maandblad, Verzoek, Buitenland en Advertentien. Wie zich op dit orgaan der „Vereeniging tot Bevordering der Homoeopathie in Nederland" aboneeren wil, vrage dit nummer eens aan. Den Bommel. Getrouwd: J. Ottervanger 59 jaar wed. van P. Bom en M. van den Dries, 59 jaar wed. van A. Ottervanger. Overleden: David Mijs 52 jaar zoon van Cornelis Mijs en Leentje van Schouwen. Oudtlorp. GeborenJan Teunis z. v. Suke de Vries en Berdiena Dommerhold. Adrianis z. v. Willem Koek en Grietje Rijnbrand. Jacob z. v. Jannigi 't Geloof. Jannetje d. v. Klaas Westhoeve en Grietje Sandifort. Krijntje d. v. Christiaan Grin- wis en Jacomijntje Hoek. Pietertje en Cornelia d. v. Willem de Jong en Maatje Luime. Johannis z. v. Cornelis Duvalovis en Klaasje Verhage. Aren z. v Cornelis van Noord en Grietje van den Bok. Krijntje Leentje d. v. Jan Meijer en Cornelia de Jong. Jan z. v. Simon Beznijer en Kaatje Tanis. Leendert z v. Johannes Moerkerk en Aagje van Splunder. Maatje d. v Jacob Molensteeg en Jaco mijntje Westhoeve. Adriana Grietje d. v. Jacob Meijer en Jannetje Tanis. Aagje d. v. Arie Rederd en Maria Rameijs. Pieter z. v. Jacob Grinwis en Neeitje Tanis Gehuwd: Jacob de Jong 19 jaar en Hester Akershoek 19 jaar. Aren Troost 22 jaar en Jan nigi van 't Qteloof 22 jaar. Overleden Gerrit Emaus 60 jaar z. v. Willem en van Krientje Groenleer, beiden overleden. Cornelis Boslooper 57 jaar echtgenoote van Jan netje Sandifort. Aren van Noord 3 weken z. v. Cornelis en van Grietje van den Bok. Zuidland. Geboren: Aartje, d. v. M. Krabbedijk en K. v*n Putten. Gehuwd Wouter van de Erve en Maartje van der Meer. Gerrit Minikus en Bastiaantje Blom. Leendert van Rij en Lijntje Hagestein. Overleden Willem Touw, 74 jaar weduwnaar van E. van der Wagt. itlarktl»ericlasen. llfOnde Tonge, 2 Februari. GranenTarwe per Hl. f 6.40 a 6.90. Gerst per kilo 7 a 7'/ï cent. Rogge per Hl. f4.80 a 5.20. Haver per kilo 6'/» a 63/, cent. Aardappelen f 4.25 per Hl. Ajuin f 1.40 per 60 kilo. Boter 70 ct. per pond. Eieren 4 ct. per stuk. Botterdam, 5 Februari. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-HoIIandsche Eilanden" waren heden de prijzen als volgt Savoye Kool f 1.60 a f 2.20 per 100 stuks. Eieren4.50 4.80 Boerenkool 0.S1 0.36 mandje. lCroten^LS. 0.04 0.06 Selderij <.j „0.15 0.16 12 bosjes. Knolselderij V 0.10 0.11 bos. Spruiten le soort 0.65 0.80 Heetol. 2e „0.08 0.10 fijne 0.75 1.30 Uien (witte) 1.46 1.50 50 K.H. (bruine) 1.70 1.80 Knolrapen 0.72 „0.75 mud. Prei „0.30 1.60 100 bosjes. Aardappelen. Brielsche Kralen f 4.50 a 4.75. Zeeuw- sche Jammen f4.20 a 4.50. Friesche Blauwen f3.75 a 4.Idem Eig'eahcimers f 4.a 4.25. Duitsche Rooden f 2.50 a 2.80 per Hl. Weinig aanvoer, redelijke vraag. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd e.a. 10.000 Heet., grootendeels in het land gekocht. Prijs fl.50 a 1.55 per 60 kg. op den wal geleverd. Handel traag. Granen. (Binnen!.) Tarwe per 100 kg. f8.15 a 9. Rogge per Hl. f 5.a 5.70. Gerst. Winter- pei 100 kilo f 8.a 8.40, Zomer- per 100 kilo f8.a 8.25 en Chevalier- werd heden van f8.40 a 8.75 per 100 kilo verkocht. Haver per 100 kg. f8.25 a 8.75. Witte Boonen per H). f 12.a 14. Bruine Boonen per Hl. 16.50 a 9.75. Blauwe Erwten per Hl. f8.25 a 8.60. Meel. De afgeloopen week was gunstig, er kwamen groote afdoeningen met Amerika tot stand. Ook de inlandsche molens waren iets goedkooper zoodat er in een en ander nogal wat om ging, ook latere lever tijden trokken weder eens de aandacht. De stemming was geanimeerder dan sedert langen tijdde omzet was deze week dan ook zeer bevredigend. Hedenprijshoudend met redelijke vraag. Zaden. Kanariezaad per Heetol. f 11.a 13.25. Karwijzaad in balen van 50 kilo f 14.50. Lijnzaad per Hectoliter f9.a 11. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 397 vette Rundoren, 97 vette- en graskalveren, 336 Schapen en Lammeren, 511 Yarkens en 1 Bok of Geit. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 68, 3e kwal. 50 cent. Stieren le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwai. 50 ct. Ossen le kwal. 72, 2e kwal. 66, 3e kwal. 56 cent. Kalveren le kwal. 115, 2e kwal. 110, 3e kwal. 80 ct. Schapen le kwal. 65, 2e kwal. 55, 3e kwal. 50 ct. Varkens le kwal. 56, 2e kwal. 52, 3e kwal. 50 ct., licht soort 46 a 48 cent. Alles per kilo. Handel goed. Eieren. Zeeuwsche f 4.10 a 4.30. Overmaasche f4.40 a 4.60 per 100 stuks. Vlas. Aangeroerd20190 steen blauw,steen- geel Hollandsch, 3200 steen Groningsch en 1280 steen wit Zeeuwsch. Het schoone Blauw bracht op 35/45 stuivers, het Groningsch van 38/46 stuivers en het wit Zeeuwsch. van 39/42 stuivers per steen. Edam, 3 Februari. Kaas. Alhier waren aangevoerd 7 wagens Kaas, wegende te samen 1100 kilo. De hoogste prijs was f30.50 per 50 kilo. Amsterdam, 5 Februari. Aardappelen. Friesche Bonten 1 3.80 a 4.15, dito- Borgers f3.10 a 3.60, dito Blauwen f3.70 a 4.10- Geldersche Blauwen f2.30 a 3.20. Zeeuwsche Blauwen 12.a 2.40, Eigenheimers f3.50 a 4.70 per Hl. Aanvoer 2 ladingen. Vee. Aangevoerd 407 vette Koeien. Men noteert: le kwal. 72 a 75, 2e kwal. 67 a 70, 3e kwal. 60 a cent per kilo. 115 Melk- en Kalf koeien f120 a 270. 2 Graskalveren fa 58 nuchtere Kalveren f8 a 15. 0 Schapen fa per stuk. 553 vette Yarkens, Hollandsche le kwal. 53 a 55 ct., 2e en 3e kwal. 50 a 52 ct.Overz. en Geld. le kwal. 53 a 55 ct., 2e en 3e kwal. 49 a 51 cent per kilo. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe (nieuwe) per 80 kilo ƒ6.75 a 6.95. Rogge per 75 kilo ƒ5.25 a 5.60. Haver per 100 kilo ƒ7.90 a 8.50, Paardeboonen per 80 kilo ƒ7.10 a 7.30. ZadenKarwijzaad per 50 kilo ƒ14.50- Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen mijn innig geliefde Echt genoote en der kinderen zorg zame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van 56 jaar en 3 maanden. Jac. VAN DEN HOEK. J. LAN O BROEK- van den Hoek. J. LANGBROEK. C. VAN DEN HOEK. P. VAN DEN HOEK. G. N. VAN DEN HOEK. M. VAN DEN HOEK. C. VAN DEN HOEK. P. VAN DEN HOEK. N. LANGBROEK. Middelharnis, 5 Februari 1906. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig en geduldiglijden van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Zuster in den ouderdom van 56 jaren en 3 maanden. B. WURSTEN M WURSTEN. Middelharnis, 5 Februari 1906. Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een VOORMAN met werkend gezin. AdresJb. ZEEDIJK, Nieuwe Tonge. Tegen Mei biedt zich aan een net MEISJE, ter assitentie in het huishouden, ook niet ongenegen het huiselijk naai werk te verrichten. Brieven franco onder letter R, Bureau van dit Blad. In een Hotel op het eiland Flakkee wordt tegen 1 Mei a.s. een nette zindelijke DIENSTBODE 'gevraagd. P. G. Adres motto „Dienstbode", Bureau van dit Blad. H. VAN EESTEREN, Stellendam, vraagt tegen 1 of 18 Maart een Kleermakersk nechl of HALFWAS. P. G. of G. G. voor vast werk en hoog loon. Voor dadelijk in dienst gevraagd een aankomend BAKKERSKNECHT, of ver gevorderd LEERLING, huur naar bekwaamheid, bij A. BOTH, Mr. Bakker, Stad aan 't Haringvliet. A. BUIJS te Nieuwe Tonge vraagt tegen Maart a.s. een Hooftlknechl, Gevraagd tegen half Maart 2 vaste Daggelders. P. G. Loon f 8 per week met vrij huis en tuin bij Gebr. GEERTZEMA, aan de Bennebroekerweg. Haarlemmermeer. bij J. TIEMAN, debitant der Staats loterij, te SommelsdijJc op No 65 55 (2/20) ƒ25000. WESTDIJK, MIDDELHARNIS Levering van alle Boekei), Tijdschriften en Couranten. handel in Sc&rflf-, Teelten- en SciwoMoeften, Portret-, Postzegel-, Plak-, Poëzie- en Aiisichtalbiims. Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Beleefd aanbevolen. voorheen tiRËtlkit Co., Bolsward. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJzeraardenbulzen. DraZneerbuizi'». Metselsteenen. aangeboden een schuit groot 13 last met geheele inventaris en een groote staal rotte mest en daarbij klanten om te koopen en te verkoopen geheel of gedeeltelijk voor billijken prijs wegens verandering van zaak. Te bevragen Café DE BAARS, Langekade 73, H. STEENBERGEN Rotterdam, Te koop een Vrachtkar, te bevragen hij A. VAN ALPHEN Jz. Nieuwe Tonge. Binnen enkele dagen ver- schijnt een met aanhangsel van voorheen Predikant bij de Geref. Gem. onder 't Kruis te Rotterdam. Ten voordeele der Diaconie dier gemeente. Prijs 70 cent, fr. p. p. 80 cent. Mede verkrijgbaar de afscheidsrede van denzelfden Schrijver prijs 15 cent, fr. p. p. 20 cent. J. G. BEVERSLUIS Zaagstraat 12, Rotterdam. als 500,000 waal- en ijselsteea, pannen, deur en lichtkozijnen in verschillende maten, meer dan 2500 M2 vloerdeelen, houten en ijzeren binten, marmeren vloertegels, hardsteen enz. enz. Alles atkoinsitg van liet solied gebouwde R. K. Weeshuis. Te bevragen op het werk, Schiedamsche dijk No 39, en bij B. VAN EESTEREN te Alblas- serdam. DIRKSLAND. handel in mengsels voor KI'AWTWKIIII^ enz. enz. Frausch Beetenzaad a 40 cents per pond. Groote opbrengst. Veel voedingswaarde. levert tot voord alle soorten JF I i g e prijzen Weegwertuigm, Rijwielen, Onderdeelen m enz. enz. Aan ^hetzelfde adres zeer billijk te kopjJ een nieuwe Vleeschhouwerij, St Joris Doelstraat, Somnieisdijk. tegenover de Stoomdr. van W. Boekhoven). Doorloopend eerste kwaliteit Rtuxlvleesch, Fijn Rookvlee8ch en Boterbamworst. Alles wordt Machinaal gesneden. Vanaf heden prima kwaliteit roZperes verkrjjgbaar. Nette bediening. Billijke prijzen. Beleefd aanbevolen Prima kwaliteit Roz. roode Klaver (nieuwzaad) en Provences Lucerne, rechtstreeks van een vertrouwde firma betrokken, (deze beide artikels onder Openbare Controle van 's Rijks land bouwproefstation) evenals de algemeen beroemde mengsels voor Munslweiden, en alle andere Landbouwzaden, zijn weder verkrijgbaar tegen scherp con- curreerende prijzen bij Zaadhandel en Teelderij, NIEUWE TONGE. Prijscourant wordt op aanvraag franco toegezonden. Winkeliers vraagt inlichtingen bij D. SLAGER, MIÜDELHAUNIS

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3