Dankbetuiging. Ad ver teutten. 1 CORNELIS BOSLOOPóR, Wed. C BOSLOOPER- Sandifort. KAATJE BOSLOOPER. HUI BERT BOSLOOPER LEENTJE BOSLOOPER. NEELTJE BOSLOOPER. MATHIJS BOSLOOPER. JACOB BOSLOOPER. L BOSLOOPER- ia-ai ff I. zilt e i t 1 i ttlllivil Buiten verantwoordelijkheid der Redaotie en Uitgever. Mynheer de Redacteur We zijn zoo vrij een plaatsje in uw veelge lezen blad te vragen, daar wij het van belang achten, dat ieder die in een begrafenisfonds is, weet wat groote winsten verkregen worden. U, Mijnheer de Redacteur dankend voor de plaatsing van dit verslag. Jaarverslag van het Onderling Be grafenisfonds te Nieuwe Tonge, van 27 Mei 1905 tot 1 Januari 1906. Ons eerste Jaarverslag 1 Jammer, dat onze ouders niet 50 jaar vroeger een onderling fonds hebben opgericht I Eerbied voor de dooden, maar jammer is het, want een kapitaal zou nu nog in Nieuwe Tonge zijn, dat er nu uit is, en er nooit weer in terugkeert. Hadden wij 50 jaar bestaan en was alles ingericht op den voet van dit jaar, wij zouden geen con tributie meer behoeven te betalen, toch een flinke uitkeering kunnen geven en toch wellicht nog winst kunnen deelen. Te bewijzen behoeven we dat hier niet. Wij wijzen hier op het fonds van Middelharnis, dat zoover is, en geven hier het resultaat van de 7 maanden die wij gewerkt hebben en dit moet een ieder overtuigen dat de winst zeer groot is, dat ieder in Nieuwe Tonge, die lid is van een levensverzekeringmaatschappij (afdeeliug begra fenisfonds) zichzelf benadeelt, omdat hij jaarlijks onnoodig geld uitgeeft. Jaar in, jaar uit, zijn kapitalen Nieuwe Tonge uitgedragen, waarvan men niets meer ziet en waarvan men maar luttel heeft genoten. Of is het niet te betreuren, dat door de bijna uitsluitend op het veld arbeidende bevolking uit deze gemeente in 1904 bv. aan de maatschappijen genomen als één geheel, een winst is geschonken van laten wij het niet al te hoog noemen, maar toch zeker van 50, 60 pCt. ja, misschien nog meer. Goddank, dat wij dan toch eindelijk den weg tot bezuiniging, tot verbetering hebben gevonden Samenwerking. Geen samenwerking, waarbij aan directeuren, inspecteurs, commissarissen, agenten, sub-agenten enz. enz. jaarlijks zooveel honderden, neen duizen den guldens worden uitgekeerd, waarbij jaarlijks gemiddeld zooveel duizenden guldens worden besteed tot bouw en onderhoud van kantoren en bij-kantoren, die soms paleizen gelijken, maar een samenwerking, waarbij men heeft onderlinge verdeeling der benoodigde arbeidskiacht, een lage premie een groote uitkeering, eenvoudige administatie, in één woord, een zuinig beheer. Ons fonds heeft 7 maanden gewerkt, en niet voor niets! De eerste contributie, gestort op 27 Mei 1905, werd afgedragen door een kleine 250 leden, ten bedrage van f 4.19. Hoewel iedere week afwisselend is dit bedrag vooral ook natuurlijk door toename van het leden tal, geruid deld wekelijks grooter geworden. Aan contributie is in 't geheel ontvangen f 185.72. (Hierbij is ook gerekend f 13,voor schot van den Arbeidersbond.) Hierbij gevoegd de f200,als renteloos voorschot ontvangen van den heer D. Breesnee, bedroegen de totale ont vangsten f385,37. De uitgaven bedroegen 2 uit- keeringen van f 10,—1 van f 13,— en 1 van f30, f 13 terugbetaald aan den arbeidersbond, het aanschaffen van 6 polissen en boeken, samen ten bedrage van f88,65, zoodat er op 1 Januari een batig slot te constateeren valt van f296,72. Dit bedrag dient nog vermeerdert met de rente der Rijkspostspaarbank, waarbij ons kapitaal is belegd. Dit meegerekend heboen we op 1 Januari na 7 maanden te hebben bestaan een kas van ruim f300,- Dit stemt tot groote dankbaarheid. En wanneer zich geen buitengewone groote gevallen voordoen, zal de winst die nu ruim 52 pCt. is, het volgend jaar grooter kunnen zijn Het laatst uitgegeven polisnummer in 1905 draagt het nummer 409. Te verwachten is, dat het ledental nog wel zal toenemen, want zij die nog niet als lid zijn toegetreden, omdat zij nog niet ten volle waren verzekerd, van het goede resultaat, ons dunkt ze moeten nu wel toetreden. Hierbij kunnen wij eindigen. Mochten er nog zijn die nu nog niet wilden toetreden, welnu, laat die dan, tegen beter in, wekelijks hun geld weggooienze zijn nu genoeg op het groote voordeel der onderlinge verzekering gewezen. Het zal zeker niet veel jaren duren, dat ze spijt gevoelen zullen, zich niet in onze gelederen te hebben geschaard. Zij die nog in het fonds als lid wenschen toe te treden kunnen nog gebruik maken van ons besluit, om tot 1 Mei a.s. nog leden aan te nemen, zonder dat zij inleggeld behoeven te betalen. Zij, die den leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt, worden altijd zonder inleggeld aange nomen. De Boekhouder, B. DEKKER. aan cle Kaai te Middelharnis Eene partij Spar en. Notaris VAN BUUREN. Op Woensdag 31 Jan. 1906, des nam. 3 uur aan de Kaai te SommelsdijkEene partij Sparren Notaris VAN BUUREN. Op Dondereag 1 Febr. 1906, des nam. uur aan de Kaai te Stad aan 't Haring- liet Eene partij Sparren. Notaris VAN BUUREN. Op Donderdag 1 Februari 1906, des voorm. 10,30 uur aan de Kaai te Den BommelEene partij Sparren Notaris VAN BUUREN. Donderdag 1 Februari 's middags 12 ure Verpachting voor het Prov. Gereformeerd Weeshuis te Middelharnis van Gorzen, buiten gronden en dijk, beoosten de haven van Stellendam in 2 perceelen voor 5 jaar da delijk ingaande, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN, nij wien inschrijvingsoiljetten. moeten worden ingeleverd voor of op 31 Jannari a.s. Beclilzakeii. Arrondlssements-Rechtbank. (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 23 Januari. Heden werd het volgende vonnis gewezen Veertien dagen gevangenisstraf tegen W B., 21 jaar, arbeider te Stellendam, die zich op 28 Juli jl. aldaar zou hebben verzet tegen den brigadier-titulair der rijksveld wacht en den gemeente-veldwachter M. De Leeuw. Uitspraak over 8 dagen. Vernietigd werd het vonnis der recht bank te 's Gravenhage een kermisreiziger en werkman aldaar woonachtig, vroeger te Oude Tonge, veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, wegens verzet tegen de politie te Oude Tonge het Hot deed op nieuw recht en veroordeelde hem thans tot 14 dagen wegens wederspannigheid eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbende van welk laatste de Rechtbank hem had vrijgesproken. ferkooping-en. Op Zaterdag 27 Jan. 1906, 's nam. 1 uur te Dirksland, aan den Havendijk, ten ver zoeke van den heer G. Tieleman, van een groote partij afbraak en gemaakt timmerwerk Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 27 Jannari 's avonds 6 ure Af slag van een huis, schuur tuin en grond ge naamd //de kleine hofdijk// te Ouddorp aan den Nieuwenweg in het Oudeland, in het logement van Akershoek te Ouddorp. No taris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 27 Jan. 1906, nam. 2^ uur voor dhr. A. C. Breesnee, verkoop Schaarhout op een perceel boschland aan de Blaakscheweg in den polder //Battenoord// te Nieuwe Tonge Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 31 Januari 1906 's voorm half 10 uur, te Dirksland aan den Havendijk en 's nam. half 2 uur te Herkingen op de Kaai van eene flinke partij zware sparren. Notaris VAN DER SLUIJS. _psrCl]genoottn toen sieoius ueuen ucv_uuuug tot uaueu Vau ven,w(|reing te ic a-uiavcnuagc VClZUllUCll zij II. '""'TT - -0«->S tfieuws Van hot spoorwegongeluk. Het bij Wettereu verbrande postrijluig bevatte voor 4,950,000 frs. aan aangeteek<uide brieven. Het „H. v. Antw." meldt nog: Er waren 40 zakken brieven uit Eugeltind voor Turkije en Oostenrijk bestemd, eo een 10 tal voor Antwerpen. De zakken voor het overige voor Belgie, behalve Brussel, waren in de oa- siers gerangschikt. Daarenboven waren nog in den wagon de cor respondenties, opgenomen te Oostende, Brugge en Gent. Er waren geen zakken uit Amerika. De bedienden hadden maar eene minuut langer in den wagon moeten vertoeven, om or niet levend uit te komen. Zij zouden door het gas verstikt zijn. Van een hunnor is de rug en het achterhoofd verbrand. Al de gekwetsten stollen het voor het oogeublik goed. Een honderd-jarige. I11 den Haag is overleden in den ouderdom vau 100 juar de wed. Zomerf'eugt, geb. Siegler. Stroopers. Toen de gepensionneerde jachtopziener P. Bag german, tevens nog onbezoldigd rijksveldwachter, Zondag een uitstapje ging maken naar den Haag, zag hij vanuit den trein, dat hot in het jacht veld onder Zootermeer niet pluis was. In den Haag gearriveerd, kon hij het niet over zich verkrijgen de stad in te gaan, doch keerde per eerste gelegenheid terug, verwisselde thuis ia een oogwenk van kleeren en trok den polder in. Daar ontmoette hij al spoedig d9 gebroeders v. M. uit Zegwaard, in het bezit van een haas. welke door hem word in beslag genomen. Even later mocht het hem gelukken nog een persoon op heeterdaad te betrappen, namelijk den strooper A. K. uit Zegwaard, die met drie hazewindhonden bezig was in den gesloton jaoht- tijd het veld af te jagen. Dat oen bekeuring volgde en dat er nog meer zal volgen laat zioh begrijpen. „(Westl. Ct.)" Inbrekersvrees. Men sohrrjit uit's Gravenzaude aan de Westl. Ct.:" Dat de inbrekersvrees er bij velen diep inzit, bleek hier Woensdag jl. Een kerkg uiger, huis waarts keerende, passeerde drie zwijgende poli tieagenten met de kragen op, die hij niet als zoodanig herkende. Zijn door iubrekersv erhalen bewerkt verstand begon argwaan te krijgen en daarbij gevoegd u.tt de weg huiswaarts eenzaam is 011 hulp dus ver zou zijn, werd ras besloten teiug te keeren. Weer voorbij de zwijgenden en toen het op een loopen gezet. Dit was juist voor onzo actieve politie een slecht teeken en met spoed werd den nu juist niet moedigen kerkganger nagezet. Deze alzoo versteikt in zijn inbrekers-manie, stuk de handen naar boven en begon luidkeels moord moord te roepen. Spoe dig was nu èn van vervolgers èn van vervolgde de identiteit vastgesteld en kon de kerkganger met een hart onder den riem huiswaarts gaan Een plaaggeest. Onlangs maakten we melding van een be woonster in een der straten van buurt YY. te Amsterdam, woonachtig, die veel last onder vond van het feit, dat tallooze adreskaarten werden rondgezonden in dat stadskwartier, waarop werd genoemd iemand, die voor een beetje geld nachtlogies gaf en kelnerinnen in huis had. Achter op die kaart werd gemeld dat haar huis stond Bonder de hooge be scherming van den commissaris van politie in Ferdinand Bolstraat" Bovendien had men haar veel last veroorzaakt, door middel eener advertentie in een dagblad, tallooze sollicitanten op haar af te zenden naar de betrekking van huisknecht, dien zij niet had gevraagd. De commissaris van politie in deFerdinant Bolstraat is het eindelijk gelukt den man, die de juffrouw zoo plaagde voor zich te doen verschijnen. Hij is bediende in een winkel, er gens in de oude stad en vertelde dat bij die juf frouw in huis woonde een meisje met wie hij vroeger verkeering had gehad en dat hem ontrouw was geworden. Hij had het zonder linge middel nu aangegrepen in de verwach ting dat de politie zich nu wel met dat huis zou bemoeien de bewoonsters zouden verjaagd worden en dan zou hij gelegenheid hebben 't meisje onder zijn bescherming te nemen. De commissaris bracht hem aan zijn verstand dat hij een zonderlinge weg had gevolgd. Hij liet ook het meisje komen en vroeg haar in tegenwoordigheid vroegeren geliefde, of zij zich niet liever zou toevertrouwen aan hem, die het goed met haar scheen te meenen Evenwel, zij bleek van die bescherming heele maal niet gediend en verlangde haar eigen weg te gaan. De jonge man heeft zich toen voorgenomen zijn pogingen dan maar op te geven. (Hbld.) De gehuwde vrouw geen ambtenaar Naar „Het Volk" verneemt, moeten Burgemeester en Weth. van Aaisterdm in het begin dezer maand besloten hebbendat vrouwelijke ambtenaren indien zij gaan huwen, eervol ontslagen zullen worden. Inbraak. Men meldt ons Omtrent de inbraak te 's Heerenberg vernemen we nader, dat Dinsdag den geheelen dag een streng onderzoek is ingesteld met het gevolg, dat er ernstige verdenkingen zijn gerezen tegen den aldaar dienstdoenden stationchef. Deze moei dan ook des middags in de kazerne zijn gebracht en voorloopig onder bewaking gesteld. Men meldt ons Aan de Pruisische grenzen bij Emme rik hebben verschillende grondeigenaars, om de stroopers hun bedrijf af te leeren, een premie van 100 mark voor he> aantvijzen van eiken strooper uitgeloofd Van geheimhouding wordt de aanbreit-' ger verzekerd. - Chloroform. Men meldt uit Luik aan het Handels blad van Antwerpen Een meisje van Roermond reed met den trein naar Luik, om een zuster te bezoeken. Onder het rijden trok een heer, die met- een dame ia het rijtuig zat, een fleschke voor den dag, waaruh hij eenig vocht op een zakdoek goot. De Roerinondsche werd een bedwelmen den reuk gewaar eu, voelende d.tt zij in slaap zou vallen, opende zij een por tierraam ke. Na met de grootste moeite tegen de b vJ\vMining geworsteld te heb ben kon zij in do stati van Visè om uulp i -aprn. Men deed haar uitstappen eu Wu» verplicht haar naar het gasthuis te bieugeu. Men deukt dat de twee an dere passagiers haar wilden chlorofor- tniseeren om haar ie bes'elen. Eiectrische tram te water. Bij het siormwet-r is in de voorgaande week van een der Eganbooten voor Har- dingxveld een kist afgeslagen, waarin niets meer of minder zat danccd gehelde eiectrische tramwagen. Het ge vaatte, waataan zich geen wielen of aseeu bevonden, woog maar eventjes 5000 kilo. Bij het vallen over boord is het gokan eld, zoodac de dichte kant ondpr kwam en het geheele stelletje voor loopig bleet drijven Het strandde in een griend onder Uiessendam en zonk daar schuin over het veer. De heeren Hageman zonden er op last van assuradeuren, Vogeman Trans port Company te Rotterdam, hun hijsch- blok „L)e Hercules" op af eu die hoef/ het geheele zaakje neijes opgelicht en aan de Wol wevershaven alhier gedepo neerd Geen ruit was er kapot, verzekert de Dord. Ct. Een vreemde sinjeur. Men schrijft uit Sittard aan de N R. Ct. Een tiental dagen geleden kwam alhier een onberispelijk gekleede 30-jarige Duit- scher aan, met rijtuig en een mooi renpaard, in gezelschap van een chic gekleede dame, welke hij voor zijn vrouw uitgaf, en van een jockey. Hij nam intrek in het naast het stadhuis gelegen logement van den heer H. Kallen, tevens rijtuigverhuurder. De Duitscher gaf voor te heeten Götze, leefde er oogenschijnlijk fatsoenlijk van en was ruimschoots van geld voorzien, dat hij voorgaf op de wedrennen in Spa te hebben gewonnen. Na vijf of zes dagen verscheen er een tweede dametje en de eerste gezellin ver trok en hetzelfde was het geval met de tweede, toen er Vrijdag weer eene blon dine arriveerde. Doch nu gat de dochter van den hotelhouder te kennen, dat deze «dame» niet met hem op dezelfde kamer kon logeeren dat was immers zijne vrouw niet«Oh», gaf onze Duitscher ten ant woord, „ik houd er wel een stuk of zes, zeven vrouwen op na, de eene nog mooier dan de andere.» Dat ging, zeer begrijpelijk, de zedelijk heids begrippen van de hotelhoudersdochter te ver, en daarom werd sinjeur Vrijdag 1.1. gedwongen om te vertrekken. Bij zijn ver trek werd alles betaald, hij vertok met rijtuig en paard en de dienzelfden dag aangekomen schoone volgens zijn voor geven, naar Maastricht. Zaterdag echter kwam bij den ourge- meester van Sittard eau telegram van de politie uit Dusseldorf, waarin verzocht werd, den in de herberg van Kallen logeerenden Duitscher Götze, onmiddelijk te arresteeren, daar hij beschuldigd werd van grove dief stallen, in Duitschland gepleegd De in specteur ven politie Lommen uit Sittard Zondagavond werd de inspecteur Lom men echter op 't spoor gebracht van den voortvluchtigen Duitscher door den koop man P. K. uit Sittard, die hem had aange troffen in het hotel »0nnou« aan 't station te Beek Elsloo. Zondagnacht om 2 uur werd hij in dat hotel, genoegelijk met een drietal Beekenaren kaartspelend, aangetrof fen en gearresteerd. Op hem werd slechte ëen bedrag van 600 mark aan Duitsch bankpapier en eenig kleingeld bevonden Zijn blonde schoone vergezelde hem in zijn arrest naar Sittard. Inmiddels werd Dinsdagavond de poli tie in Dusseldorf van de arrestatie per telegram verwittigd en worden nadere instruc ties omtrent de uitlevering heden afgewacht Volgens de meening der politie en van den logementhouder K. alhier, heeft de eerste of tweede »schoone« uit jaloezie de Duitsche politie op het spoor van den misschien beruchten dief gebracht. Blijkens nadere informatiesdoor de politie genomen, is Götze, die hier nog een poging gedaan had om uil de voorloo- pige gevangenis te ontvluchten, een gevaar- luke dief, die zich aan verschillende groote diefstallen in Duitschland heeft schuldig gemaakt. Na zijn poging tot ontvluchting uit de stadsgevangenis, den zoogen. Amigo werd hij aan den marechaussees overgele verd, die hem toen in verzekerde bewaring Maastricht hebben overgebracht ter be-, schikking vaD den officier van justitie, tot dat over zijne uitlevering zal beschikt zijn Het jonge dametje, en een twintig jarige blondine uit Dusseldorf, en zijn zoogenaamde jockey worden, als zonder middelen van bestaan, over de grenzen gebracht. Het renpaard met rijtuig is voorloopig nog te Sittard gebleven. toog onmiddelijk op onderzoek naar Maas tricht, alwaar Zaterdagavond tevergeefs alle hotels en logementen werden afge zocht. De hersenen ingeslagen. In de groote smidswerkhuizen te Jambes had de meestergast Eeraille getwist met een zijner helpers. De laatste, zich op zijnen overste willen wreken, heeft onder het werken zijnen voorhamer, die tien kilo's zwaar weegt, eene andere richting gegeven en dezen, in plaats van den aanbeeld, op het hoofd van den meestergast doen neer komen. De getroffene viel met gebroken schedel ten gronde. Hij leeft nog, doch zijn dood is onvermijdelijk Het slachtoffer is getrouwd en vader van 3 kinderen De moordenaar is gevlucht. (»h v. Antw.i) Een statistiek die te denben geelt. Onder het opschrift moorden en moord aanslagen in Limburg, deelt de »Nieuwe Koerier* mede In het afgeloopen jaar, in 1905, zijn enkel in het arrondissement Roermond 7 moorden en 16 moordaanslagen in het Limburgs gedeelte, waarover dit arrondisse ment zich uitstrekt, gebeurd, en wat deze laatsten betreft, zijn nog slechts die aanslagen vermeld, waarvoor minstens één jaar gevan genisstraf werd geeischt. Betrekkelijk goed afgeloopen Donderdagmorgen half elf stak de land bouwer Kruiswijk uit de Naardermeer met zijn wagen bij jhet station Bussum den over weg over, de boomen stonden open. Toch was trein 214 uit Amsterdam op de komst, en zoo dichtbij reeds, dat het paard, toen het op de rails kwam, door de machine werd gegrepen, en vermorzeld De voerman kwam met den schrik vrij De wachter had gemeend dat Kruiswijk er nog wel over kon, en dus de boomen maar niet gesloten. Een krijgslist. Een wildstrooper in het Friesche dorp B. beloofde aan een vriend, hem op zijn verjaardag een haas te zullen zenden. De vriend maakte de opmerking dat een haas, als de jacht gesloten is, niet vervoerd mag worden, waarop de strooper antwoordde »Laat dat maar aan mij over.a Op den verjaardag werd bij den vriend gebeld. Hij ging zelf naar de deur en daar stond een wagentje met een driejarig meisje er in, dat getrokken werd door een dertienjarig meisje. Zij verzocht om met het wagentje en 't kindje binnengelaten te mogen worden. De vriend liet dit toe, het meisje nam het kindje en daarna het kussen, waarop het wichtje zat, uit het wagentje en daar onder lag tot groote verbazing van den vriend een dikke haas. Hij vond deze list zoo aardig dat hij het meisje een royale, fooi gaf. Beide meisjes waren kinderen van den strooper. njii, me uei u.om-je aan net setup vevüotia, Donderdagavond 6.30 uur Ds. Westrik vau Piorshil. dPuddorp. A.s. Z >ndag zal in de Geref. kerk alhier Collecte worden gehouden voor de opleiding tot Dienaren des Woords, terwijl tevens voorbereiding zal worden gepredikt voor het H.-Avondmaal, dat Zondag 4 Februari door Ds. Koppe vau Stellendam zal worden bedieni. llurgeriuke Kitiiuü Middelharnis. Geboren Elizabeth Cornelia, d. v. Barend Faasse en Jannetje Ko9ter. OverledenEwoud de Grijze van der Koogh, gehuwd met Jacoinina Zaaier 65 jaar. Ooltgensplaat. Geboren Maria Pieternella, d. v. Cornelis Loo- kes en Sara Gebuis Levinus z. v. Jacob Hotting en Maria Kamp. Ondertrouwd: Jacob Langeweg 28 jaar en Jan netje Vermaat 23 jaar. ISIrksSand. Geboren: Lauwrens z. v. Aart van der Laan en Neeltje van Sint-Anneland. Cornelis Stoffel z. v. Beije Bot en Pieternella de Visser. Geertje d. v. Sander de Berg en Adriaantje Lugthart. Overleden Lena Poortvliet 83 jaar wed. van Hendrik Kooper. Jannetje van der Herp 84 jaar wed. van Steven Nagtegaal. Melissant. GeborenJan Leendert z. v. Jan van Dijk en Johanna van Helden Overleden: Cornelis Holleman, 66 jaar eebtg. van Catharina van Es. S4«*rk en Kciiool. S'redlikbeurten op Zondag 28 Jan. NEDERL HEKV KERK. S.i.umnlsdijk, 'sav. Ds. L-,immers uit Dirksland. Mi-tdnlbaniin, vuri. en nam. Doc-p) Os. Bi uiii'ng. Snul aari 't Haringvliet, vin. eu nou. Polhui >en Bommel, vm. en nam. Ds. Emmnu. loltgensplaat, vin. en uani. Ds. Vervveij. lude Tonge, vm. en nam. De. van Duider. Nieuwe Tonge, vui. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam.? Ds. Iiammers. Herkingen, nam. Ds. de Gidts uit Goedereede. Melissaut, vm. eu nam. Ds. Hoedemaker. stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogeudijk. toe/lerende, vm. Ds. de Gidts. 'liddorp, vm. eu nam. Ds. Boss. GERIFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sa-. Ds. Steketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'sav. leeskerk. Den Bommel, vm., nam. en 's av. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 's av. Ds. Koppe. OUD-GEREFORMEERDE KERK. OoltgcnepWt, geen opgu.-f ontvangen. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeske'k. Mi-lissunt, vm. nam. en 'sav. dhr. Baiht van 's Gravendeel. GEKl-.t M 'MIER 'T KRUIS, ■ksiaud, v tt au en 'sav. l»si M'ek iOOV-Dl-.'ZINDE KERF idorp, D-. K. WRóssing. VRIJE ËV WGELISATTE. oltgeiisplaiit, (Laug.-araatj, vm. eu nam. 2.15 uur dhr, Wielhouwer, Telegrammen. LONDEN 24 Jan. (Part.) De bommenaanslagen te Ode9sa duren voort. Bij den jongsten aanslag den zevenden, is de gendarmerie-kazerne in de Richellieustraat verwoest. Niemand werd gedood maar er zijn veel gekwetsten. JELISSAWETPOL, 23 Jan. De twisten, die den 30sten Nov. zijn begonnen tussehen de Tataren en Ameniers duren overininderd voort. Een me nigte dorpen is verwoest. ^arkltierieiafea. Gouda, 25 Januari. Op de Kaasmarkt waren heden aangevoerd 26 wagens. De prjjzen zijnGoudsehe Kaas le soort f27.50 a 2e soort f 23.a 26. lito zwaardere fa Handel vlugger. Delft, 25 Januari. Op de Botermarkt waren heden aangevoerd 157/8 en 61/16 vaten, wegende te zamen 3810 kg. Prijs: le kwal. f65.2e kwal. f59.en 3e kwal. f52,per vat van 40 kilogram. I'OOsduiiien, 25 Januari. Op de Groentonveiling werd heden besteed voor Koode Kool Savoye Groene Raapstelen Andiivie 81a Molsla Prei Radijs Peen Selderij Prei Kroten Koolrapen f 7.a f 15.50 per 100 stuks. „8.- „14— 2.25 „2.50 1.20 3.50 „0.25 „0.90 „3— „1.20 1.15 „0— 0.60 3.- 4-25 2.100 kropp. 12— 0.32 1.40 4— „20— 1.60 1.60 0— kilogr. 100 bossen Hectol. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een geduldig lijden tot Zich nemen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, en Grootmoeder, Me juffrouw MAATJE KRIJGER, Wed. P. MACKLOET, in den ouderdom van 74 jaar en 6 maanden. M. GROENENDIJK-Mackloet. J. GROENENDIJK. J. MACKLOET. N. MACKLOET-Groenendijk. H. NIJS-Mackloht. C. NIJS. J. B. VAN DIJK-Mackloet. J. VAN DIJK. Sommelsdijk. 23 Januari 1906. jNa een kortstondig lijden, overleed heden, zacht en kalm onzen innig geliefden Echtge noot en Vader CORNELIS I0LLE1AH, in den ouderdom van 66 jaren en 4 maanden. Wed. C. HOLLEMAN- VAN ES. J. HOLLEMAN. P. HOLLEMAN. Melissant24 Jan. 1906. Heden overleed tot onze diepe droefheid rta. een langdu rig lijden.onzen geliefden Echt genoot, Vader., Behuwd en Grootvader in den ouderdom van 57 jaar en 4 maanden. v. d. Klooster. Ouddorp. 24 Januari 1906. Oud- dorp Pa ter- Dank voor betoonde deelneming bij het over lijden van onzen waarden Broeder, Zwager en Oom den HeerD. C. VAN WEEL. Uit aller naam J. J. VAN WEEL. Middelharnis, 25 Jan. 1906. Ondergeteekende betuigd bij deze, zijnen hartelijke» dank aan de Vee- verzekering „Alrne'o"te Almelo, Agent.' J V EBO LlVl E te Nieuwe Tongevoor de vlugge en geheele uitbetaling van zijn gestorven rund. W. WAASBERGEN. Herkingen. "W X fisr - Éi

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2