te loopen over een vol dienstjaarmen Bij publicatie is bekend gemaakt, dat op Woensdag 24 Januari a.s. de gelegen heid bestaat tot kostelooze inenting en her- inenting, voor de ingezetenen, die zich daar toe op de secretarie aanmelden. Nieuwe Tonge. Bevolking op 31 Dec. 1904 mann. vr. Totaal 786 740 1526 Vermeerderd door Geboorien 29 22 5' Vestiging 36 53 89 65 75 140 Verminderd door Overlijden 11 10 21 Vertrek 43 46 89 54 56 110 Verschil in meer 11 19 30 Bevolking op 3 1 Dec. 1905: 797 759 1556 Examen-kiezers. minder dan 26 pe'r&o.iennaar iNoord'-'Ahierika vertrokken, teneinde te trachten beter in hun onderhoud te voorzien. Voor het helpen bergen der lading van het twee jaar geleden gestrande stoom schip Mneme" is aan de schippers van de blazerschuiteu uit Goedereede, Ouddorp en Stellendam uitbetaald een bedrag van f 280 per vaartuig. Uit deze gemeente zullen voor de lange oefeningen bij de Nationale Militie worden ingedeeld de lotelingen A Hollaar J. Troost en J. den Eerzamen, terwijl voor de korte oefeningen zal worden ingelijfd de loieling K. Soeteman. Er werden 11 huwelijken gesloten. Ilerkiiigen. bekend gemaakt Belanghebbenden wordt dat de boomen staande aan den molendijk alhier bij inschrijving zullen worden verkocht. Biljetten moeten worden ingeleverd voor 22 Jan, 1906. J.l. Zondag nam Ds. J. D. de Stop pelaar alhier afscheid van zijn gemeente naar aanleiding van Collossenzen 1 27 laatste gedeelte waarna de consulent Ds JLammers namens den Kerkeraad den hoor ders verzocht staande te zingen Fs. 121:4 De loteling J W Bruggeman is op 15 dezer bij de gehouden herkeuring te 's Gravenhage door H. H. Ged. Staten voor den dienst ongeschikt verklaard. Zij die wenschen bij de zeemilitie te worden ing elijfd, moeten, zich daarvoor op 22 Jan. des voorm. ten 10 ure op het secretarie alhier aanmelden. Op Vrijdag j.l. ontstond een schoorsteen brand bij den heer J. de Boer. Toegescho ten hulp mocht het gelukken dit spoedig meester te worden zoodat grooter onheilen werden voorkomen. - Woensdagmorgen had voor den heer v, O. treurige gevolgen kunnen hebbeD. Door dat de sloot gelegen achter de woning meer dan vol was zou het dochtertje van genoemde heer inplaats van uit de welput daar uit water scheppen met het ongeluk kig gevolg dat zij er in gleed. Door voor bijgangers attent gemaakt verleende J. den Boer terstond hulp zoodat hij er in slaagdi haar op het droge te brengen Ware het het dus niet opgemerkt had zij zeker ver dronken. Bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1904 mann. vr. Totaal 384 391 775 1905 Geb. 10 10 20 Ingek. 9 14 23 818 Overl. 7 6 13 Vertr. 16 16 32 Bleef alzoo de bevolking op 1 Jan '06 773 zijnde verminderd met 2 personen. Er wer den 2 levenloos aangegeven en 5 huwelijken gesloten. Melissant. De loop der bevolking was over 1905 als volgt: Bevolking op 31 Dec. 1904: mann vr. Totaal 837 734 I57I Vermeerderd door Geb. en Vest. 897J164 Totaal 926 Verminderd door 809 98 A 73 5 lü^extMsdeii stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Verleen mij s.v.p. een plaatsje in Uw veelgelezen blad. Bij voorbaat mijnen dank Eenige vragen aan de heeren V. d. Weide, Vogelaar en Vroegindewei. 1Is het Christelijk en broederlijk tevens onmiddelijk in de courant op fouten te wijzen, waarvan het nog niet eens zeker is, dat ze bestaan 2. Heeft men er vooraf met den heer J C. Bom, aan wiens huis dat biljet geplakt was, over gesproken 3. Zoo ja, wat antwoordde de heer Bom hier op 4. Moet sabbatsheiliging niet in de eerste plaats uitgaan van eigen huisen het gevolg zijn van een Christelijken levenswandel, of bestaat die alleen in het niet laten varen van een boot op Zondag 5. Is het geschrevene ook te danken aan inblazingen van vrijzinnigen kant 6. Zou ook hier niet gezegd kunnen worden: „Zij zuigen de mug uit en zwelgen den kemel" door, en„zij zien wel den splinter in het oog van den broeder, maar den balk in hun eigen oog zien zij niet L. VAN BERKEL. Middelharnis. meer is en in niet mindere mate door de i ^Su'^siul1wardinpel rê 4-JtlaÜk'ekh'Qt"een jzwp- i)en "boot worden Voor ditmaal genoeg M. de R. Als ik wat meer tijd heb, ga ik eens snuf felen in mijn kladboek, u weet dat heb ik beloofd. Tot later dus. J. C. BOEN. Middelharnis, 12 Jan. 1906. Overl. enVertrek 10598203 Bevolking op 31 Dec. 1905: 821 711 1532 dus 39 zielen minder dan in 1904. De inwoners dezer provincie, die elders in de Rijksdirecte belastingen zijn aangeslagen worden uilgenoodigd om daar van voor 1 s Maart a.s. te doen blijken aan Heeren Ged. Staten door overlegging van het aanslagbiljet teneinde daarop kunne worden gelet bij het opmaken der lijst van de hoogst aangeslagenen, verkiesbaar tot afgevaardigden ter Eerste Kamer der Staten- Generaal. Stellendam. Te dezer plaatse heb ben zich twee lotelingen der Nationale Militie van de lichting 1906 aangemeld om bij de Zeemilitie te dienen. Voor de lange oefeningen zullen uit deze gemeente van de lichting 1906 worden ingelijfd de lotelingen J. van Huizen, D. Braber, P. Spuij en H. van Seters en voor de korte oefeningen de lotelingen D. van Gelder en J. L. Troost. Goedereede. De rekening dezer ge meente over het dienstjaar 1904 is goedr gekeurd van Heeren Ged. Staten dezer provincie terugontvangen, Van de Wed. J. T. alhier is een varken geslacht met het kolossale gewicht van 578 pond schoon aan den haak, in- houdende 34 kilo reuzel. Tengevolge van den hevigen wind is in den nacht van Dinsdag op Woensdag losgerukt en tegen den grond geslagen de straatlantaarn aan de Zuidzijde der haven, geplaatst voor het slop, toegang gevende naar de z.g. Groenmarkt. Aan den milicienverlofganger J. Orgens der lichting 1900 is een geldelijke vergoeding ad f 16,20 uitgekeerd voor den tijd, dien hij gehouden was onder de wapenen te vertoeven tot het houden van herhalingsoefeningen. In het afgeloopen jaar zijn niet Geachte Redacteur 1 Al tweemaal heeft het ongewone oorrespon dentje in de Vooruit mijn naam bij herhaÜDg genoemd, en niet een keer heb ik het blad ont vangen. Wat een vreomdo manier toch I Ik dacht dat hot verpliohtend was, om wanneer iemand wordt aangevallen, dat men dan laat weten wat men van hem te zeggen heeft. Maar 't is waar, dat blad is niet vooruit, maar achteruit. Thans heb ik gezien dat het manneke afscheid genomen heeft van mij. Warempel, nu wordt het haast bewaarheid wat mij langs de ooren woei. Neemt hij daarom afsoheid Afgehuurd vroeg ik de vorige maal, juist j reeds hoor ik het roepen van alle kant„Uit- soheiden, uitscheiden Correspoudentje 1 j e maakt alle slapende wolven wakker Maar wat doet nu het „ongewone onbenullige Correspondence," (ja lezer zoo teekend hij zich nu zelf, 't zal dus wel waur wezen,) nu durf' hij de konsekwentio vau zijn eigen woorden niej :ian. Nu schuift hij er een ander voor die plus minus 20 jaar hier is. Nu heb ik wel eens gehoord, dat een phono- graaf zoo heet immers zoo'n ding dat een phonograaf juist weer gaf wat men zeide, maar dat een Photograaf dat doet, heusoh dat is weer wat nieuws. Nu zegt het Correspondentje Photograaf spreekt 1 en warempel daar gaat dat ding spreken, van twintig jaar geleden zelfs I Dan spreekt dat ding ,an helpers. Maar Cor respondentje die heb ik niet noodig, en ik beschik daar ook niet over zooals U I Verbeeldt je, daar hebt ge aan uw zijde dien zeer bekwamen mijnheer de Jong, die notabéne Onderwijzer is, aoten bezit, journalist is van wat heb je me, ja zelfs iemand zoo buiten, gewoon, dut hij haar op zijn tanden heeft. Heusch waarToen die man do kastanjes uit het vuur moest halen voor Meijer en nog wat, met de gaskwestie, zeide hij ik heb het direct opgeteekend dat hii, mijnheer de Jong, haar op zijn tanden had. Hij zou een Eleotrische fabriek laten bouwen, en nu kan wel gebeuren dat hij dat gedaan heeft, maar ik weet niet waar, ik heb het ding nog nooit gezien. Haar op zijn tanden I hoe durft iemand het zeggen 1 Maar 't is waar ook, de menschen stammen van de Apen af, zeggen sommigen Nu, er zijn er wel daar je 'tvan zou zeggen! Maar ik dwaal weer af. Wel Correspondentje wat zegt ge nu van de Padang? Kranig hé! Trouw op tijd, geregeld in de kaai, vol menschen en geen mist. Jongen om van te watertanden voor je. En nu moet het nog eens gaan stormen I Dan zal je eens zien, boe stevig die boot in het water ligt. Een prachtig gezicht, als die boot aankomt, prop vol, legio menschen aan de wal, ieder tellende. Directeuren, Commissarissen, enz. enz. van de Middelharnis op surveillance. En het onbe nullige Correspondentje Het is hem te eng in zijn kantoor hij moet naar de Padang, heeft frissohe lucht noodig. Ja 'tis wat, die leelijke boot neemt al de passagiers van de Middelharnis af. Boeren kunnen niet meer met hem mee, want het vee is naar de Padang verhuisd, en daar hooren die menschen immers En de menschen kunnen niet anders meer, want op de Middelharnis blijven de kakelaars, zeide hetongewoneCorrespondentje, en wie heeft lust om daarmede te reizen Mijnheer de Redacteur Ook aait de heeren Van der Weide, Voge laar en Vroegindeweij een enkel woordje tot antwoord. Laat ik in de eerste plaats, Mijnheer de Redacteur, u mogen wijzen op een gelukkig verschijnsel. Voornoemde heeren, zich noemende anti revolutionair zeer godsdienstig enz. enz., schreven voormaals altijd in de »Vooruit« en hebben thans gebruik gemaakt van ons blad. Dat gaat dus in de goede richting. Wat echter niet in de goede richting gaat, is de inhoud van hun schrijven. Met het eerste ben ik het volmaakt met hun eens, 't is niet goed dat de boot op Zondag vaart, maar eilieve dan moeten die heeren niet bij mij wezen, maar bij den heer Bohré. Dat is een liberaal mensch, hij voorzich geeft er niet om, maar ik wed als V. d. W., V. en V. het aan de heer Bohré vraagt om met meer op Zondag te varen, dat de man het doet ook. Wat de Burgemeester en de kermisafschaffing daar nu weer bij doet Och 1 Ieder mensch heeft 200 zijn trant van schrijven. De een heeft zoo'n kijk op de zaken en de ander weer een ander. Een scheel mensch kijkt altijd naar twee kanten tegelijk. Daar is nu niets aan te doen. Maar de heeren moeten niet aan mijn adres zijn, want dan zijn ze mis. Ik begrijp niet dat iemand die zoo gewoon is naar sde hoofdena te gaan, nu in dat geval naar een passagier gaat. En wat ik ook niet begrijp dat ik juist denzelfden Dinsdag toen hun stukje in uw blad kwam met de heer Vroegindeweij heb gereisd op de Padang en hij er met mij geen woord over sprak. Dat had toch broederlijk geweest en Bijbelsch ook, vindt u niet Wat Spurgeon er bij gehaald moet worden is mij een raadsel. Natuurlijk zou die man getoornd hebben tegen het ontheiligen van den Sabbath, maar m. i. het meest tegen de menschen die den Sabbath ontheiligen niet tegen de instrumenten die gebruikt worden Wanneer b.v.b. iemand op Zondag op zijn fiets naar Stad rijdt, daar met de Bommelsche boot mede gaat om, naar men voorgeeft, naar de predikatie van Ds. v. d. Valk te Oud- Beijerland te luisteren en 's avonds weer met de boot terug komt, dan zijn zulke menschen Sabbathschenders. Ook daar zou Spurgeon zeker met heiligen ijver tegen getoornd hebben Nu heeren genoeg! Zult u schrijven aan den heer Bohré Dankzeggende M. de R. voor de ruimte en moeite. Steeds uw dienaar, J. C. BORN. Middelharnis, 13 Jan. 1906. gelegenheden vijf maanden naar het Jan 3& te Dirksland, aan den Havenilijk, ten ver zoeke van den heer C. Tielcman, van een aroole partij afbraak en gemaakt timmerwerk. Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 27 Jannari 's avonds 6 ure Af slag van een huis, schuur tuin en grond ge naamd //de kleine hofdijk// te Ouddorp aan den Nieuwenweg in het Oudeland, in het logement van Akershoek te Ouddorp. No taris VAN SCHOUWEN. Donderdag 1 Februari 's middags 12 ure Verpachting voor bet Prov. Gereformeerd Weeshuis te Middelharnis van Gorzen, buiten gronden en dijk, beoosten de haven van Stellendam in 2 pereeelen voor 5 jaar da delijk ingaande, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN, bij wien inschrijvingsoiljetten moeten worden ingeleverd voor of op hl Januari a.s. Visselierij. Middelharnis. Te IJmuiden zijn bin nen gekomen de vischssloepen besomming. «Doggersbanka st. A. Dubbeld f 1170 «Johanna Hendrika« st. A. de Koning 1260 Kecfitxaken. Uit den Haag meldt men ons Tegen A. C. de K., 22 jaar, vroeger kermisreiziger, thans controleur, te Rotter dam, door de rechtbank aldaar veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf wegens wederspannighetd in een herberg te Oude- Tonge (bekl beweerde zoo dronken te zijn geweest, dat hij zich van het feit niets her innerde) werd voor het geiechtshof alhier na verhoor van een getuige, een deskundige (den dokter te Oude-Tonge) en den vader van bekl (buiten eede) door adv. gen. mr Reitsma gevorderd veroordeeling wegens wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel ten gevolge hebbende, tot gevangenisstraf van 4 maanden. erlto4»jf>i£8geii. Zaterdag 20 Januari 's avonds 6 ure Ver huring bij inschrijving van een perceel Bouw Und te Goedereede in Oud-Westerloo voo het saizoen 1906, in het logement van Akers boek te Ouddorp. Notaris VANSCHOUWEN Zaterdag 20 Januari 's avonds 6 ure I zet van een huis, schuur, tuin en grond ge naamd //de kleine Hofdijk// te Ouddorp aan den Nieuwenweg, in het Oudeland, in hei logement van Akershoek te Ouddo-p. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag, 25 Januari 1906 des avonds zeven uur in het Hotel Spee te SommelsdijkAfslag van het woon - en winkelhuis op den hoek van den Dubbe len Ring en de Kerkstraat te Sommels dijk bewoond door Jacobus Razenberg Notaris VAN BUUR EN. Op Vrijdag 26 Jan. 1906, 's nam. 1 uur onder Sommel«dijk, iiainj Dirksland, in Ou.l Plaat en aan (leu Oudelandsclien dijk, te verzoeke van den heer Mr. D. van Weel en Mej. P. M. van Weel beiden te 's Giavenhage van eene groote partij eS'hseii- en wilgen schaarhout. Nolaris VAN L)ER SLUIJS. Vrijdag 26 Januari voormiddags 10 uur Verkoop vau Sparren aan de Kaai te Oude Tonge. Notaris van ISPELEN. Uitslag' I erkoopi»^. Soininefadijk. Het winkelhuis van Jac Ra zenberg, staande in de Dubbele Ring alhier, is ingezet door den heer J. Joppe Cz. alhier voor de som van f 1255. Ooltgensplaat. 18 Jan. Heden werd door Nota ris Mr. A. J. (J. van Weel in veiling gebracht 12 Hect.A. 70 Aren 70 Centiaren zeer kostbaar bouw land gelegen in den Mariapolder onder Ooltgens plaat kadaster sectie C No. 119 tot en met 126. H. A.cA. Ie. Koop3,81,10doorTheod. van Vught voorde som van f 700 p. bunder f 5335 2,98,00 door idem voorde som van f705 p.bunder f 4202 2,92,30 door idem voorde som van f705 p.bunder f 4121 2,99,30 door Abraham Wagner voor de som van f 780 pbunder f 4669 f18,327 lie. Ille. IVe. 4jeinen^d Nieuws In bangen nood. De bemanning van het zeilschip //Celtic Monarch// uiL Swansea, hetwelk dezer dagen ie Sail Francisco aankwam, heeft op de reis daarheen ontzettend veel te lijden gehad. Vier en zeventig dagen lang bleef het schip, welks takeiage bevroi en en welks dek voelen hoog met sneeuw bedekt was, bijna weerloos een prooi van wind en golven. In een zwaren storm bij Staien-eiland, werd het schip zoo hevig heen en weer geslingerd, dat een ma troos, die in den grooten mast bezig was, zich niet meer houden kon op en het dek stortte Hij was terstond dood. Bij Kaap Hoorn vooral was 't weder verschrikkelijk. Het schip vierd herhaaldelijk rondom door ijsber gen ingesloten, tengevolge waarvan de koude aan boord schier niet was uit te houden. Maar de zeelieden aan boord hielden zich dapper en het gelukte hun eindelijk, hel sclnp veilig in de haven van San Francisco te brengen. Wat, rookt u? vroeg iemand aan een vriend, die met een tabakspijp in zijn mond zat. Tabak, natuurlijk. Of heb je ooit iemand iels anders zien rooken. Jawel, mijn oom. Die rookt bokking. Een Amsterdamse!) straattooneeltje Op straat staat 'n postwagen, portier van achteren open. De //post// is druk bezig de oas te lichten, koetsier wacht geduldig tot-ie 't zware gewicht van den instappenden col lega weer op den opstap voelen zul. Komt 'n zwaaiende werkman aan. Hij ziet 't open portier, lacht breed, wankelt er heen, zet z'n voet op de ijzeren tree en klau'eit binnen. Koetsier, dat vijftigmaal op een dag gewoon kijkt niet, maar rijdt weg, onder groote hi lariteit van de voorbijgangers, tot de bus- lichtende postman 't //onheil// bemerkt en door luid schreeuwen den koetsier waarschuwt, die hyperveroaasd omziet Schuddend van den lach, met 'n gezicht van //hoc-heb-ik-dat-nou-gelapt//, komt de vreemde eend uit de bijt, roept //adieu// en zig-zagt weg. Kinderzegen. Dinsdagnacht is te Kampen de vrouw van den vischkoopman W R. voor de derde maal achter elkander bevallen van een twee ting. R. is bijna 4 jaar getrouwd alle 6 kinderen zijn in leven. (Z. C.) Een dievenbende. »Uit Gouda meldt men Onze omstreken worden onveilig gemaakt door een dievenuende. Nadat insteuroken werd ie Capeüe aan den IJsel en Nieuwerkerk aan den IJsel, went Dinsdagnacht ingebroken bij C. Plomp, te Reeuwijk. Met een beitel werd «en paneel uitgestoken. Out vreemd zijn gouden en zilveren voorwerpen en geld. Vervolgens werd ingebroken bij K. Jené, O. de Rui er en H. HcLboi, allen te Bode graven, waar een gouden horloge met ketting ter waarde van t 400, geld en winkelwaren werden gesto'en. Men is de daders op het spoor. I11 brand geraakt. Zondagmiddag omstreeks half vier gerai k- 'en de kleeren van het dochterlje van den bloemist op Sonsbeek in brand, doordat een vonk uit dc machine daarmede in aanraking kwam. Gi lend iiep het kind in de richting van de pomp. De heer A. K., toevallig passeerende en opmerkzaam geworden door het geschreeuw trachtte hulp le verschatten doch kwam te staan voor een geso.cn hek He- kind liep op hem toe, doch pogingen, 0111 door de tra lies van het hek heen het vuur te tilussehen mislukten. De vader van de kleine, mede gewaar schuwd door liet hulpgeroep, wierp haar zijn jas om, waardoor de vlammen werden gedoofd De kleercll waren bijna totaal verbrand en bet kind heell ernstige brandwonden. Haar toestand is <>ve - ns niet onguris ig én zt lijdt geen pip.. (N. A C. De klepperman van Volleiihoven Dat in on ierscheideno dorpen n >2 steeds nachtwachten de ronde djen. 0111 des nachts op onraad te letten en vooral op irand, is zeker iedere lezer van ons blad bekend. Minder bekend zeker en toch zeel eigen aardig, zoo schrijft men aan de N. Ct Ta het dus 'niet duidelijk, hoe tie regee- pno- haar. bé.rw innen macht dankt, te cra„ zijn de rijmpje, welke de, klapperman lp Vollenhoven telkens opnieuw, des avonds en des morgens, met luider stemme den volke doet hooren. Des avonds begint hij zijn werk met het volgende aan te heffen Dooft vuur en licht, Sluit deur en vensters dicht, Gij moet slapen, Ik zal waken. Dat is mijn plicht Met mijn ratel en mijn stok. Elf uur heeft de klok. En des morgens vroeg besluit hij zijn nacht waak met de volgende dichterlijke ontboeze ming, welke voor Vollenhoven's ingezetenen tegelijk een zeer gepaste en wijze vermaning inhoudt, dus Ontwaakt, gij die slaapt, Want de dag die genaakt, Vreest God, Onderhoudt Zijn gebod 1 Vijf uur heeft de klok. Moordaanslag. Omtrent den moordaanslag te Maastricht vermeldt de iiL. Khet volgende: Gistermorgen te ongeveer 9 uur had op de groote Markt te Maastricht een ontzet- ende misdaad plaats. Zekere vrouw Barbara Dreessens, wonende in de Koevliegenstraat, is, terwijl ze hare inkoopen op de Markt wilde doen, door A. Z. met een mes in het linker schouderblad gestoken. Onder den uitroep //hulp 1 hulp 1// viel ze neer. De misdadiger stelde zich onmiddelijk ter leschikking van de politie, ja was zelfs nog voor liet slachtoffer op 't politiebureau. 't Mes, waarmede de misdaad heeft plaats gehad, was geheel nieuw, en is tot aan 't helft in het lichaam gedrongen. De vrouw werd onmiddelijk overgebracht naar 't gesticht Calvariënberg, waar op 't oogenblik, dat we dit schrijven, het onder zoek der dokters nog in gang is. Wel hebben we vernomen, dat de wonde zeer gevaarlijk moet zijn, en eene inwendige verbloeding heeft tengevolge gehad. We kunnen aan het bovenstaande, nog toevoegen, dat de misdadiger reeds langer tijd heeft rondgeloopen met het idee, Barbara Dreessens van het leven te berooven. De oorzaak zijner veete moet gezocht wor den in het feit dat Z. (weduwnaar met 2 kinderen) welke reeds jaren samenleefde met het slachtoffer, zioh zag verdrongen door zekeren S., die voor Z. bij haar inwoonde, en na tene gevangenisstraf van 3 jaren (welke onlangs is geëindigd) zijne vermeende rechten weer bij Barbara Dreessens deed gelden. Zij gevoelde zich blijkbaar nog meer tot S., dan tot Z. aangetrokken, welke laatste toen hij het veld moest ruimen voor S., het slachtoffer eenen doodelijken haat zwoer, en slechts eene gelegenheid zocht om zijn mis daad te volvoeren. Vrouw D. was getrouwd met zekeren H., doch deze zit reeds jaren in een krankzin nigengesticht. De misdadiger, oud-nachtwaker, heelt ge diend als militair hij het O.-I. leger, en- heeft 5 jaren in de gevangenis doorgebracht, wegens insubordinatie. Naar ooggetuigen verklaren (o. a. vrouw B. uit de Bogaardestraat) beeft Z. in koelen bloede en met voorbedachten rade de misdaad gepleegd. Immers, vrouw B., welke naast het slacht offer stond, zag den moordenaar naderen en nadat deze zich nog eens goed overtuigd had of hij werkelijk de ware voorhad, (hij boog zich nl. langs haar om en zag haar in het gelaat, hetwelk gedeeltelijk bedekt was door een caban, voor den vallenden motregen) bracht hij haar den messteek toe. Nog meerdere getuigen zijn door de politie gehoord. Een hevige paniek ontstond tusschen de marktoezoeksters, die rechts en links vluch tend hunne boterkoiven zelfs in den steek lieten. 't Slachtoffer is eene krachtige vrouw van ongeveer 45-jarige leeftijd. Zij dreef' een kleine winkelnering in de Koevliegenstraat. Wouingiiood. Het gemeentebestuur der Zwitsersche stad Ziirich is voornemens, ter verminde ring van den daar heerscheuden //woning nood», op stadskosten een aantal huizen te laten bouwen. Het zal daarvoor een crediet aanvragen. Van de 38,000 woningen staan nog shell ts 90 ledig, tegen 352 verleden jaar en 1752 111 December 1900. De in aan bouw zijnde huizen zijn niet voldoende voor de behoefte der eerstvolgende jaren. De Cfiitiee&che staartkwestie. De staartkwestie der Chineezen heeft Chin 1 in 't bijzonder en de wereld in 't algemeen al sedert tien jaar, en langer, bezig gehouden. Geruchten over de a.s. afschaffing van het staarten-gebod voor alle Cnineesche ouderdanen zijn meer dan eens naar Europa overgeseind, maar telkens bleek dat alles voorbarig. Men vergete niet, dat de staart een heilig cymbool is voor het rijk van het Midden. Nu komt uit Petersburg weer het be richt, dat leden der Cliineesche legatie aldaar uit Peking vergunning ontvangen hebben, bun staart af te knippen en hun baar te dragen op zijn westeisch. Tot dusver geldt het verlof echter nog slechts voor attachés en de aan de legatie ver bonden studenten die met't (immers zeer hesclia -fde) Westersche straatpubliek meei in aaniaking k-men. en erdnsmeer last an he li hen Maar volgens gerucht zal de Chii eesche regeering weldra veel r Ier gaan en de-e hervorming, met andere de k eed.ng betreffende, ook invoeren bij het leger.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 4