2 Uil «ie i3er§, «Ueisieng-d ïieinu*. Vooi te loopen over een vol dienstjaarmen moet eenvoudig de belasting op tijd heb ben betaald. De rijwielbelasting telt niet mee. Belastingkiezers behoeven zich niet aan te gevenzij worden ambtshalve op de kiezerslijsten gebracht. Alleen zij, die mede-eigenaren zijn van ontroerend goed, behoorende tot cene on verdeelde nalatenschap, waarvoor in 1905 grondbelasting is betaald, terwijl hun aan deel in die belasting f 1 bedraagt, behooren zich tusschen 1 en 15 Februari aan te geven op een formulier dat voor 15 Febr. ingevuld en onderteekend moet worden ingeleverd, met het belastingbiljet. Wie verhuisde naar een andere ge meente en in zijn vorige gemeente belas ting betaalde dient zich eveneens aan te geven met overlegging van het voldaan geteekende belastingbiljet. Alle overige kiezers, d. w. z. de huur-, loon spaarbank- e:i exainenkiezer be hooren zich aan te geven tusschen 1 en 15 Februari ter secretarie. Ztj ontvangen een formulier, dat onderteekend en inge vuld moet worden ingeleverd. Huurkiezers. Huur kiezers zijn ze, die op den 31 sten Januari sedert 1 Aug, van het vorige jaar in een huis of een deel van een huis heb - ben gewoond van de huurwaarde, voor iedere gemeente bepaald. Men mag indien tijd ook éénmaal verhuisd zijn, mits dan ieder der woningen den huurprijs heeft door de wet vastgesteld. Doch nu komt er nog iets bij. Men kan ook kiezer worden, wanneer het huis of het gedeelte van het huis, dat men bewoont, niet den geeischten huur prijs heeft, doch wanneer men in zijn woonplaats grond in huur heeft, en daar mee het voor de gemeente geldende be drag wordt verkregen. Natuurlijk moet men dien grond minstens net zoo lang in huur hebben als het huis. De bepalingen voor de huurkiezers gel den ook voor de schipperszij moeten alleen den vastgestelde tijd een schip in eigendom ot huur hebben gehad van 24 M3 inhoud, of zooo K.G. laadvermogen. Loonkiezers. Thans komen we aan de loonkiezers. Dat zijn zij, die van 1 Jan. van het voor gaande jaar tot 31 Jan. van het volgende achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bij zondere instellingen in dienstbetreking zijn geweest, of als inwonende zoon in het be drijf of beroep der ouders werkzaam zijn geweest, en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten dat ook voor iedere gemeente in de wet is vastgesteld. Het loon, in vaste dienstbetrekking door de vrouw genoten, kan worden geteld bij dat van den man en evenzeer het halve loon van minderjarige, inwonende kinderen. Wanneer dat alles bijeen het door de wet geeischte bedrag haalt kan de man kiezer worden. Men behoeft niet meer het juiste bedrag van loon of inkomen op te geven, doch kan volstaan met de verklaring dat het loon het door de wet gevorderde bedrag bereikt. Als loon wordt ook gerekend het pensi oen of de lijfrente, dat door openbare in stellingen wordt verleend en ook dat, door ondernemingen of bijzondere instellingen uitbetaald. Natuurlijk blijft het bedrag van het inkomen voor iedere gemeente onver anderd. Önqevallenrente wordt ook als loon be schouwd. Staat in een of ander bedrijf in den regel het work gedurende een gedeelte van het jaar stil, dan wordt de tijd, waarin niet gewerkt wordt toch als diensttijd beschouwd. Is men hoogstens twee maanden ziek ge weest, dan wordt toch het loon gerekend ontvangen te zijn. Ook de kost en de inwoning wordt als loon gerekend, naar een daarvoor bij de wet voor iedere gemeente vastgesteld be drag. Wie op Zon- en Christelijke feestdagen den kost echter niet geniet, behoeft voor deze dagen niets af te trekken. Hij wordt toch gerekend vollen kost en inwoning te genieten. Aan loonkiezers, die op de lijst van het vorige jaar reeds voorkomen, wordt een blanco-aangiftebiljet toegezonden. Spaarbankkiezers. Zien we nu even naar de Spaarbank en Grootboek-kiezers. Wie op 1 Februari a.s. sedert een jaar f 100. nominaal op het Grootboek heeft staan of f 50.in de spaarbank, zoo dat het inderdaad zijn eigendom is, kan op grond daarvan aanspraak maken op het kiezerschap. Hij moet tusschen 1 en 15 Februari zich op de secretarie aanmelden onder over legging van een bewijs van de directie van het Grootboek of het bestuur der Spaarbank, dat hij inderdaad sedert een jaar eigenaar is van de gevorderde bedragen. Het is niet meer noodig, dat men een boekje hebbe van de Rijkspostspaarbank andere spaarbanken, zooals die van het Nut tellen ook mee; doch natuurlijk moeten de lichamen, waarvan deze spaarbanken uitgaan, rechtspersoonlijkheid hebben, en, zoo ze na 1 Mei 1900 zijn opgericht, moeten ze een waarborgsom van f 25000 bij de Nederlandsche bank hebben gedeponeerd. Examen-kiezers. Ten slotte de Examen kiezers. Welke examens geldig zijn, de wet zegt, dat zij kiezer kunnen worden, ,die »met goed gevolg hebben afgelegd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aan gewezen bij algemeenen maatregel van be stuur en in verband staande met de be noembaarheid tot eenig ambt, de vervulling van eenige betrekking of de uitoefening van eenig bedrijf of beroep De geboorte van het Kabinet. Van lieverlede wordt de sluier, die over de geboorte van het tegenwoordig Kabinet hangt, weggenomen. Af en toe hebben verrassende onthul lingen plaats, die u luide verkondigen, dat de zoo hoog opgehemelde vrijzinnige con centratie van 21 Januari 1905.... ban kroet heeft geslagen. Iedereen leefde toch bij de stembus van het vorige jaar in de overtuiging, dat die concentratie ons een vrijzinnig ministerie zou schenken, ter vervanging van het ge hate s-Kuyper regime. Met andere woordenwij zouden een ministeriekrijgen.dat in de Tweede Kamer op een meerderheid zou steunen, bestaande uitoud-liberalen, unie-liberalen, vrijzinnig democraten en sociaal democraten. Men heeft zich evenwél deerlijk vergist 1 De eeue vrijzinnige groep 11a de andere verklaart aan de geboorte van het tegen woordig Kabinet onschuldig te zijn en daarvoor geen verantwoordelijkheid te willen dragen. Eerst deden het de sociaal-democraten, vervolgens de oud-liberalen en daarna kwa men ook de vrijzinnig-demociaten vertellen in de formatie van het Kabinet »geen sterns te hebben gehad. De feiten staan nu zoo. Er zitten in de Tweede Kamer 52 link- sche leden. De zeven socialisten hebben gezegd wij hebben met het ministerie niets te maken wij dragen er geen verantwoorde lijkheid voor. De tien oud liberalen verklaarden precies hetzelfde. De elf vrijzinnige democraten evenzoo. 7 1 o x 1 is gelijk aan 28. Niet minder dan 28 man moeten dus van de »meerderheid«, waarop het Kabi net in de Tweede Kamer zou moeten steunen, worden afgetrokken. Er blijven dus over 24 Unie-liberalen, Steunt het Kabinet nu alleen op deze groep Ja, er is geen ander antwoord denkbaar. Het steunt slechts op een betrekkelijk kleine minderheid in en buiten de Kamer. Van een sterk Ministerie is dus alles behalve sprake. Naat den mensch gespoken, hangt het politieke leven van dit Ministerie slechts van toevallige omstandigheden af. Geen wonder, dat de heer mr. Goeman Borgesius in een zeer verdacht zwijgen volhardt, hoewel hij in de laatste dagen en weken van alle kanten tot spreken is geprikkeld geworden. Hij zwijgt, want spreken over de ge boorte van zijn Kabinet zou de zaak der Vrijzinnigheid waarlijk niet beter kunnen maken. Gelukkig voor de heeren, dat Dr Kuy- per nog leeft. Hun gemeenschappelijke haat tegen dezen antirevolutionairen Staats man houdt hen voor het oogenblik nog bijeen. Anders viel heel hun vrijzinnig Ministerie in stukken en brokken uiteen Wij vragen is de geheele stembus van 1905 geen volksmisleiding geweest, op groote schaal door al wat vrijzinnig is gepleegd Slooperswerk heeft men verricht. Anders en meer niet. Nu de tijd van regeeren, van opbouwen in vrijzinnigen geest ge'romen is, nu leeft het nieuwe Kabinet, door Goeman Bor gesius in het leven geroepen bittere ironie 1 bij de gratie der rechter zijde. liet bederven van de drankwet. De drankwet, door Goeman Bor gesius en andere bedorven, maakte de tappers en alcohol-interessanten mobiel. Ziedaar lezers een zinnetje uij hel liberale Utretsche Dagblad Wat zegt men daarvan Is dit niet typisch Mr. Goeman Borgesius, de groote drank bestrijder, de man van den Volksbond, heeft meegedaan aan het bederven van de drankwet. Natuurlijk, om politieke redenen Dit zegt nu geen orgaan der Christe lijke partijen, maar..,, een liberaal blad. Wij behoeven er dus niets aan toe te voegen, zegt de Graaf schapper, en wij zijn het volkomen met onze zuster eens. Minister Kraus op reis. Verschillende bladen hebben over die zonderlinge nog nooit in Nederland voor gekomen geschiedenis een artikel. De Standaard zegt daarvan Vreemde historie. Minister Kraus doet van zich spreken Allereerst door het zonderlinge geval met den expresse-trein, die nu geen expresse meer is en in niet mindere mate door de boodschap aan de Eerste Kamer, dat Z Exc. voor een maand of vijf naar Chili gaat voor particuliere bezigheden. Dat is toch al heel dwaas. Een Minister, een dienaar der Kroon, die in landsbetrekking gaat bij een ander gouvernement. Want de heer Kraus heeft verlofen blijft dus Minister. Denk u in, dat Minister Staal met ver lof gaat om de politie in Marokko te re gelen; Minis. De Meester om doorwrochte adviezen te geven over de Russische financiën en zoo onze Ministers eens meer van die interessante bijbetrekkingen gaan vervullen in het buitenland Zou daardoor het aanzien van onze Re geering in het buitenland niet in ernstige mate worden geschaad Of het tractemerrt van den heer Kraus gedurende zijn verlof stilstaat doet er niets toe de vraag is ol Nederlandsche Minis ters ook maar tijdelijk loondiensten mogen verrichten voor buitenlandsche gouverne menten. De heer Kraus had zich óf van zijn contract met Chili moeten losmaken, of geen Minister moeten worden. Wat nu gebeurt, wekt terecht inwijden kring ergenis. We zullen daarover in de Kamer, hopen we, meer vernemen. De Rotterdammer schrijft Een „blanco' minister op reis. Nota bene, nauwelijks is er een nieuw Kabinet, of er gaat één der ministers maar eventjes voor vijf (maanden op reis. Naar Chili, om de regeeriDg van dat land voor een poosje te dienen. Hoe zulk een minister het over zich heeft kunnen verkrijgen een ministerieele portefeuille te aanvaarden, is een groot raadsel. Tenminste voor iedereen, die zich wijdt aan normale politiek. Want eigenlijk past zoo'n uitstapje van vijf maanden volledig bij dit minis terie. Dit ministerie is immers volkomen abnornaal. Abnormaal was het in zijn geboorte abnormaal is het in zijn leven, misschien straks ook wel abnormaal in zijn sterven. Het is het »blanco«-Kabinet. Het ministerie van we weten niet wat we er aan hebben maar »we zitten nu eenmaal met de menscheni, zooals de heer Kolkman zeide, Daarom, als de heer Kraus nu op reis gaat, dan gaat hij naar Chili als blanco minister. Dan staat in dien tijd de gang van zaken aan zijn departement ongeveer stil. Past dat niet prachtig bij het z>blanco«? Maar zuik een stilstand in de wet geving had eens moeten plaats grijpen onder het Kabinet-Kuyper 1 Och, och, wat zouden de vrijzinnigen gebulderd hebben. Nu laten de meesten hunner het rnaar j>blauw, blauws. Behoort dat ook bij het ^blancos De Maasbode: Wanneer de minister van te voren geweten heeft, dat hij zich vermoedelijk niet onverdeeld aan 's lands zaken zou kunnen wijden, had hij beter gedaan, mr. Borgesius' uitnoodigmg met aan te nemen. Het Utrechtsch Dagblad: Wij meenen echter dat met de hoffe lijkheid te ver drijft, door er ernstige belangen voor op te offeren. En wij gelooven daarom dat een uni cum als dit vijfmaandsche verlof in het geheel niet had behooren voor te komen. Wilde de heer Kraus zijn Chileen- schen arbeid niet in den steek laten, hij zou zich, toen hem de portefeuille werd aangeboden, van het ministerambt heb ben kunnen verontschuldigen, een andere titularis zou wel te vinden zijn geweest. Het ministerambt is een staatsfunctie, die met andere banden bindt, dan een burgerlijke betrekking. Onze Stichtsche Courant zegt De Minister van Waterstaat, de heer Kraus, heeft van Hare Majesteit de Koningen een vijfmaandehjksche buiten- landsch verlof bekomen om naar Chiii te gaan, Hij had zich n.l. vóór hij mi nister werd, contractueel tegenover de Chileensche regeering verbonden in 1 906 haar van advies te dienen omtrent de uitvoering van door hem ontworpen havenplannen te Valparaiso. Dat een Minister buitenlandsche verlol krijgt, is op zich zelf niets vreemds. Des zomers plegen de ministers zich, om uit te rusten van hun vermoeienden arbeid, doorgaans voor vier weken naar het buitenland te begeven. Maar dit 1 uitenlandsch verlof is zeer bijzonder. Het is niet voor één maar voor vijf maanden Het is niet om vacantie te nemen, maar om te werken, om eene contractueele verplichting na te komen die de heer Kraus vóór hij minister werd op zich genomen had. Dit nu is iets zeer merkwaardigs, nooit of nimmer in Nederland voorgekomen, een ongehoord feit Dat een Minister voor particuliere aan- -I gelegenheden vijf maanden naar het buitenland gaat is nog nooit vertoond", zelfs dat hij als Minister dergelijke con tractueele verplichtingen heeft is al zeer vreemd. Indien dit contract niet kon ge wijzigd of ontbonden 'worden had on/.es inziens de heer Kraus de hem aangeboden portefeuille niet mogen aanvaarden. En indien de kabinetsformateur hiervan kennis droeg, had hij den heer Kraus de portefeuille niet mogen aanbieden. We kunnen niet veronderstellen dat hij den heer Borgesius van deze contractueele verplichting oukundig gelaten heeft. Onzes inziens is het de plicht der Eerste Kamer in dezen iu te grijpen. Elen Minister, die voor particuliere aangelegenheden vijf maanden naar het buitenland moet, kan geen Minister blijven Hij zal hebben te kiezen tusschen zijn particulier belang en 's lands belang. 's Lands belang wordt ernstig geschaad door de vijftnaandelijksche afwezigheid van den Minister van Waterstaat. .Dat had Minister Kuyper eens moéten doen 1 Wat zouden de liberalen dan moord en brand hebben geschreeuwd. Maar nu een liberaal Minister zooiets ongehoords doet, nu is het immers zco gewoon en zoo verklaarbaar, dat geen enkel liberaal blad er tot nog toe iets over heeft gezegd En de Gooische Courant zegt ervan „We zitten met die nienscheu". »We zitten met die menscheti«, zeide Mr. Kolkman, wijzende op onze minis ters en 't is waar Verbeeldt u, lezers, Miuisler Kraus gaat voor 5 maanden naar Chili. Dan is hij Minister maar zonder tractemeut ('t Laatste moest er nog bij komen) 1 Z.Exc gaat met verlof, dus over 4 jaren tellen deze 5 maanden wel mede voor zijn pensioen. Goed uitgerekend alzoo Maar denkt_ nu eens nalezers. Minister Kraus zegt tegen onze Ko ningin>Uw Minister, Uw raadsman, kan ik niet zijn dan, want de Regee ring van Chili gaat voor.c Vreemd'! ja, dwaas! En dat moeten we nu maar goed vinden Denkt eens even in lezers, dat Minister Kuyper dat eens gedaan had, dan waren er geene woorden genoeg in de liberale pers om hem te scheiden voor plichtverzaker enz. Ging, deze Minister, maar vast weg. Eerst zich diep buigen voor den sta tionschef uil Haarlem, en nu "t land vaarwel zeggen .en nog een extra-zakduitje gaan verdienen in Chili, zoodat die tui ginds zeggen »Die Ne derlandsche Minister is een vreemde; hij maalt niet veel om zijn land.« Mtiileiiland ENGELAND Nu reeds is de winst van de liberalen 78 zetels, en nog geen derde v in het Par lement is gekozen. Het woord '/overwel digend// schijnt haast te zwak voor de meerderheid, die zij straks in 't Lagerhuis zuilen bezitten. De vrees, dat Birmingham verloren zal gaan voor de unionisten, neemt toezij vreezen zeker twee zetels te zullen verlie zen, en verwachten een aanmerkelijke ver mindering van Chamberlains meerderheid. Als //Joe« eens verslagen mocht worden zouden de liberalen wel buiten zich zelf» raken. Maar dat is haast niet te denken- Opmerkelijk, maar zeker niet zonder bedenking is, dat de wet kmanscandidaten zooveel succes h td len Dinsdagavond waren reeds 31 arbeiders-vertegenwoo digers me^st met groote meerderheid, uit de bus gekomen Voorts hebben vele liberalen dikwtils zelf met een rood tintje alleen aan het samengaan met ne arbei derspartijen hun verkiezing te danken De sterke aanwas van den arbeiders-invloed loopt ook zeer 111 'toog, en wijst er op, dat. er naast de twee machtige politieke groep"it een di rde van hooge betcekenis en veel invloed aan het opkonii-n is. Nu giat. ze nog met de liberalen mee, maar straks zal ze wellicht ten eigen koers uitsturen, tot schade voor den politieker) welstand, die het meest gebaat wordt als maar twee groote ptrtijen om de' opper macht worstelen. In ie Ier geval zullen die arbeiders afgevaardigden de liberalen verder in de -lericalen hoek duwen, dan strookt met de Gladstoniiansche traditiën. RUSLAND. Er gingen de laatste dagen weer kwade geruchten, dat de regeering, de revolutie baas geworden zijnde, den heilleuzen weg der reactie opnieuw zou inslaan. .Vlet ver loochening dan van de door haar uitge sproken bedoelingen om voortaan iu //hberalenv geest het bewind te voeren. De reactie viert hoogtij immers zijn er bewijzen te over voor Bladen die nie' den huik naar den regeeringswind har, 'en. wi r den geschorst en hun aantal neemt dagelijks toe 1 De huiszoekingen s'rekketi zich som* over geheele straten tegelijk uit, en bij tientallen liebnen ei- a restatae pl -a's, zelfs van vrederechters, burg-meesters, wins' wo leden, den platte'ands-adel spoorwegha ambten. De gevangenissen zijn overvol maar voor duf ri echter windt bijna niemand gebracht. Ts het du3 'niet duidelijk, li on de regêe- ring haar herw innen macht denkt te ge- btuiken en reeds gebruikt? Voorts is Dinsdagnacht de taad van arbeidersgedelegeerden, bestaande uit 22 personen, geatresteerd en diens documenten en brieven in beslag genomen, Daarbij bleek echter, dat deze raad van arbeiders- gedelegeerden bestond uit revolutionnairen, die niet, tot de arbeidersklasse behooren en zich uitsluitend bezig houden met het terroriseeren der arbeiders tot het bereiken van oogmerken, die met het arbeiders vraagstuk niets te maken hebben. In ambtelijke kringen is men van mee ning, dat een uitbreiding der tevolutionaire organisaties door de arrestatie van den raad van arbeidersgedelegeerden en door het in beslag nemen zijner documenten, zeer be moeilijkt zal worden. Maar met dat al bleef er nog reden genoeg voor de ongerustheid, dat de r, geering weer in reactionnaire wateren zeilde. Had niet Witte zelf verklaard, dat de Tsaar in zijn manifest au 80 Oct. volstrekt niets van zijn autocratische macht had laten vallen, zoodat hij straks, ook al was de Doetna er, nog precies zou kunnen doen wat hij verkoos Zoo redeneerden dan de sceptici, die nog maar niet kunnen gelotyen dat Rusland nu andere banen zal opstreven. .Jammer genoeg, waren er feitm te over, die hun gelijk schijnen te geven. Doch nu komt ee 1 officieus communiqué ons verzekeren, dat men die feiten anders moet uitleggen, eu dat niemand mag twijfelen aan de op- jechtheid der vooruitstrevende politiek van het Russische gouvernement Zoo verklaart het Petersburgsche Telegraafagentschap «Wij vernemen uit de meest invloedrijke bron, da' alle door vreemde correspondenten naar net buitenland gezonden berichten, voor een deel aan Russische bladen ont leend, als zou graaf Witte het plan hebben de verwezenlijking van het keizerlijk manifest van 80 October uit te stellen, en de beteekenis er van te verkleinen, vol komen onjuist zijn. //Wij zijn gemachtigd deze verklaring met de meeste beslistheid uit te spreken en tevens er voor te waarschuwen, geen geloof te scheuken aan de volstrekt onjuiste berichten van dezen aard. Witte is uit sluitend werkzaam op den grondslag van hut manifest in zijn geheelen omvang, dat onbeperkt zal worden uitgevoerd, zooals binnenkort ieder zal zien. "De. door de regetring tegen de revolu tionnairen genomen strenge maatregelen zijn enkel te verklaren uit den wensch der regeering, om de in het manifest be loofde hervormingen stipt door te voeren, terwijl de revolutionairen daartegen zouden willen ngeeren. Zij willen geen Doema, zij willen de republiek, de anarchie. Daarom werden de onderdrukkingsmaatregelen nood gedwongen uitgevoerd, om de in het ma nifest vau 80 October afgekondigde begin selen te verdedigen, waarvan de uitvoering de onwankelbare wetisch van den Tsaar eu het naastbij liggende doel der regeering van den Tsaar vormt'/ Dat klinkt stellig genoeg. Laat ons, ook daarom, vooralsnog vertrouweD stellen in de voornemens van den Tstar en zijn raads lieden. Er is wel veel raadselachtigs en onver klaarbaars in hundoen en laten, nu en dan; tnaar wij missen ten eeneumale de gegevens ter juiste beoordeeling van den ..(.es tand. De man van den //Matin// seint, dat, nu de feestdagen zijn afgeloopen, men zich weer met de verkiezingen begint bezig te houden. De algemcene openie is, dat de regeertrg er onmogelijk: aan kan denken de bijeenkomst der Doema nog langer uit te stellen. De Nationale vergadering is het eenig geneesmiddel tegen de kwalen, welke Rusland op het oogenblik teisteren, en het feit dat het centraal gezag zich zoowel te Petersbutg als te Moskou kan doen gelden, bewijst, dat de beste wijze van doen is, de bijeenroeping der Doema te verhaasten Einlan 1 Polen, de Oostzee-provinciën, de Kaukasus en Siberie verkeeren nog iu zulk een staat van anarchie, dat op de deelneming vau die provinciën aan de ver kiezingen voor de nationale vergadering niet te rekenen valtmaar de kern der centrale provinciën is van beteekenis ge noeg, om met haar alvast den parlemen tairen arbeid te kunnen beginnen. Vrede tentoonstelling. Naar ons wordt medegedeeld zal op 5 Febr. a.s. n het gebouw van Kunsten en Wetenschap pen te Utrecht eene vergadering worden ge houden, waarin de ontwerpstatuten zullen worden behandeld voor de te stichten Inter nationale Vereeniging «Vrede-tentoonstelling»- Het doel dier Vereeniging is de inwijding van het Vredespaleis te Den Haag (Carnegiestichting) tot een gebeurtenis te maken, waarop gedurende langen tijd de aandacht van de geheele wereld gevestigd zal zijn en daardoor te bevorderen dat een inter nationalen rechtstoestand ontstaat die den bloedigen strijd kan vervangen. De middelen om hiertoe te geraken zijn in de ontwerp statu en als volgt genoemd. a. het tot stand bre gen en houden eener Wereld-vredetentoonstelling in Nederland, bij gelegenheid van de voltooiingen inwijding van het Vredespaleis (Carnegiestichting) te's-Gra- venhage. b. het inrichten van internationale congressen en hef doen houden van voordrachten. c. het zoeken van samenwerking met ver- De Cl HolUn Gelet 7den S Noodl Hollan zijn aan Maart I overleg I trekselfb tingen,! het opil verkiesi van del De ai! moeter! 1906 b De ll hebber van hl met oj le. des va 2e. de bol 3e. bi;H zo soil nil hel 's-Grx De 1 tor kt 20sten tarie c be wij z in de verwo Het ui ger spraak korps Het in bij eei bruari ciale-j* geinee het be Het worde korps drons Wo uitger moch) tot kt exemj streek ningii gelege heeft De dijk. Gel Noc uit o: laatst belas lastin meer ten der der biljet blijk, stelli terugi Noi gron< artik te k kieze 5e br De te le| slagb merk eene den van vasts den t Tet geme aansj te wc vóór Wi de ar f De Gene

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 2