1 BOUWLANDEN. AaiitaÉm lint Uienzaad. HUISKNECHT Daggelder, Heeren Lamtawersenz. Advertentiën. BOE it. Si Ad - L. YROEÜBEWEIJ Wz. - Vrijwillige Verkooping IVM3 Onderhoudsgrint. C. VIS Jz. - SOMMELSDIJK L Schrijf-, TeeSen- en Schoollieiioefteii. Visscherij. 1 erkoo|>iiig>en. Marktberichte». Correspondentie. AREN HOLLEIAN, Stellendam, 15 Jan. 1906. HUISHOUDSTER, Openbare 4- BIJ BELS ImlïËÏÏK BOEKEN, -s- van f1500 is toegestaan fits bijdrage in de,kosten voor de restauratie van liet raadhuis. o. Een schrijven van de heer Dr. Reiling-de Vries waarin hij kennis geeft dat hij zijn benoe ming tot lid der Plaatselijke Schoolcommissie aad"ldem van Mej. Van der Kolff als onderwij zeres aan de Openbare School, welke functie in- tusschen reeds door haar is aanvaard. e Van de commissie tot wering van school verzuim een aanvrage om f 25 voor precentiegeld voor genoemde commissie. Dit schrijven wordt door den Secr. voorgelezen waarna de Voorz. nog eenige toelichting daarbij voegt, waarna met algemeene stemmen het bedrag wordt toegestaan. 2e Wordt gesproken over de huur van post en telegraafkantoor. Deze gebouwen eigendom der gemeente, worden voor genoemd doel aan het Rijk verhuurd. Daar nu de termijn (lOjaren) weder zijn verstreken moet deze opnieuw vast gesteld worden. Nu moet er echter een gedeelte van genoemd kantoor ingericht worden voor telefoonkantoor, welke onkosten door den ge meenteopzichter geraamd worden op f470, wat natuurlijk leidt tot verhooging der huur. Hierbij komt nog dat de huur die tot nogtoe betaald werd in vergelijk met andere gemeenten (b.v. Oude Tonge en Dirksland) alsmede met het oog op de kosten van onderhoud al laag genoeg is, waarom door de heer Kruithof wordt voorge steld haar te brengen op f650. (Tot heden bedroeg zii f550.) Dit wordt algemeen goedgekeurd. 3e Afschaffing der kermis. Op verzoek van een aantal ingezetenen was in de raadsvergadering van 20 April 1905 een voorstel aangenomen, om deze als proef voor een jaar af te schaffen, om daarna met meer kennis van zaken overdealge- heele afschaffing te kunnen oordeelen. Nu is vol gens de Voorz. uit niets de wenschehjkheid van hare instandhouding gebleken, terwijl ook van geen enkele zijde hierop is aangedrongen, waarbij nog komt dat die dagen veel rustiger en met veel minder drankmisbruik zijn voorbijgegaan, redenen waarom de Voorz. dan ook voorstelt, haar voor goed af te schaffen. Op de vraag van den Voorz. of nog iemand het woord hierover verlangde gaf zich niemand op, waarna dit voor stel zonder stemming werd aangenomen. De Voorz. drukte dan ook zijn blijdschap uit, dat, waar dit punt in verschillende gemeenteraden soms tot minder aangename woordenwisselingen aanlei- ding geven, men hier in dit opzicht homogeen is. (Moge dit voorbeeld spoedig door vele ge meenten gevolgd worden. Verslagg.) 4e. Benoeming van een regent voor t Weeshuis. Aan de beurt van aftreding is de heer J. Zaaier. Op de voordracht zijn geplaatst J. Zaaier en O. J. Dorsman. Bij stemming wordt eerstgenoemde weder met algemeene stemmen herkozen. 5e. Een aanvrage van het bestuur van 't Wees huis om f100 hooger subsidie en een van het Burgerlijk Armbestuur van f25 idem. Niettegen staande door beide besturen de meest mogelijke zuinigheid is betracht, is men wegens een tekort gedwongen tot deze aanvrage. Beide aanvragen worden met algemeene stemmen toegestaan. 6e. Stelt de Voorz. voor om de meerdere uit gaven, tengevolge het toestaan van bovengenoem de subsidiën, alsmede door verhoogde onderwij- zerstractementen (als gevolg van behaalde hoofd- acte) benevens nog enkele andere uitgaven, deze eenerzijds te vinden uit de posten die beneden raming zijn gebleven en anderzijds op de post onvoorziene uitgaven te plaatsen. Wat algemeen wordt goedgekeurd. 7e. Komt ten slotte aan de orde een voorstel tot reparatie van de telefoon tusschen het raad huis en het hoofd Het toestel daarvan dat ge plaatst is bij den heer van Kassei (hoofd) is bijna onbruikbaar geworden, waarom een nieuwe nood zakelijk is. Daar nu van deze telefoon veel gebruik wordt gemaakt en daarom onmisbaar is gewor den, stelt de Voorz. voor f50, noodig voor een nieuw toestel, toe te staan, wat met algemeene stemmen Wordt gedaan. Niets meer aan de orde zijnde wordt hierna de openbare vergadering gesloten. VERSLAG van het verhandelde in do Openbare Ver gadering van den Raad der gemeente Stellendam, op Vrijdag 12 Jan. des 's namiddags 2.30 ure. Na opening der vergadering door den Voorz. worden de notulen der \orige zitting gelezen, ongewijzigd goedgekeurd en geteekend, waarna de lieer Zeedijk ter vergadering komt. Wordt voorlezing gedaan van lo. Een missive van Ged. Staten, daarbij goedgekourd terugzendende de rekening dezer gemeente over het dienttjaar 1904. 2o. Missive als voren, daarbij goedgekiurd terugzendendo de begrooting dezer gom ente voor het dienstjaar 1906. 3o. Proces-verbaal van kasopname van den Gemeente-Ontvanger,, waaruit blijkr, dat de inkomsten hebben bedragen f 10709.05, de uit gaven f9065.34, zoodat in kas is f 1643.73. Bovenstaande missives worden voor kennisge ving aangenomen. 4o. Iugekon en verzoekschrift van den ge- meente-veldwaohter M. de Leeuw om ooae gratificatie voor zijn gehouden toezicht op de peekade. Wordt goedgevonden, adressant eetie grutifioatie ad f25.te verleenen evenals vorige jaren. Na gehouden discussien wordt neslot n, bij opmaking der begrootiag voor 1907 diens jaarwedden met 125.te vorhoogeu ter voor koming dier jaarlijksche terugkeereude aanviage om eene gratificatie. 5o. Ingekomen verzoekschrift van M. de Leeuw, om hemen zijn gezin vrije geneeskundige behandeling enz. te verleenen. Op voorstel van B. en W. wordt daartoe besloten en overeen komstig hun voorstel de instructie van den gemeente-geneesheer eenparig aangevuld, terwijl verder die instructie zal worden gewijzigd en daarin eene bepaling zal worden opgenomen, dat de vervanging zal geschieden geheel voor rekening van den gemeente-geneesheer en ten genoegen van het Gemeente-Bestuur. 6o. Ingekomen verzoekschrift van don heer J. Lindenhovius, om aan hem met ingang van 20 Dcc. 1905 eervol ontslag uit zijne betrekking als gemeente-arts to willen verleenen. Eenparig wordt besloten, aan hem ontslag uit zijne betrekking te verlenen, welk ontBlagzal gerekend worden, te zijn ingegaan op 20 Dec. 1905, terwijl dit ontBlag eerst dan eervol zal worden verleend, wanneer door hem zal ziju voldaan aan de bepalingen, vervat in de instructie van den gemeerte-geneesheer alhier. Komt aan de orde de benoeming van een gemeente-arts ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. Lindenhovius. Ingekomen zijn twee sollicitation, t. vv. van de heeren J. Duijster, arts te Leiden en 8. Cappel, gemeente-geneesheer te Nes op Ameland. Tot de stemming overgaande, worden uitgebracht op den heer J. Duijster 4 stemmen en op den heer S. Cappel 3 stemmen, zoodat tot gemeente-geneesheer alhier is benoemd de heer J, Dtiijster. De ia functie freding wordt bepaald op 15 Jau. Iliervdn zal aan den be noemde kennis worden gegeven. Wordt voorlezing geduan van een ingekomen adres van Jb. Troost en 28 anderen, om het havengeld voor de stoombooten en zeilvaartuigen in overeenstemming te brengen met andero havens. Na eenige besprekingen wordt goedge vonden, dat te dien opzichte door het Dagelijkech Bestuur een schriftelijk voorstel uan den Raad zal worden ingediend. Wordt voorlezing gedaan van een ingekomen verzoekschrift vbd de aldeeling „Goedereede en Omatreken" van het Nederlnndsche Onderwij zersgenootschap te Stellendam, om verhooging der jaarwedden der onderwijzers met het bedrag der premie voor de verzekering van weduaen besohikt. Hiervan zal aan adres6ante kennis worden gegeven. Wordt voorlezing gedaan eener missive van Heeren Ged. Staten tot het betalen eener bijdrage ad f 1400,in de onderhoudskosten van de haven dezer gemeente. Algemeen is de Raad van gevoelen, dat de bijdrage ad f 1400,de financieele draagkracht der gemeente te boven gaat en met het oog daarop aan Ged. Staten dezer provincie te verzoeken, die bijdrage te reduceeren tot f 1000. Wordt voorlezing gedaan eener missive van Heeren Ged. StateD, om vrijstelling om haven geld te verleenen van de vaartuigon, die door aannemers van werking ter beschikking van de directie van 's Rijkswaterstaat worden gesteld voor het houden van inspecti Daartoe wordt besloten. Komt in behandeling een «dres van den laantaarnopsteker A. Zeedijk alhier om ver hooging zijner jaarwedde. Met algemeene stem men wordt goedgevonden, de bezoldiging te brengen van f 60 op f 66. Adressant zal hiervan kennis worden gegeven. Wordt vastgesteld eon staat, model A tot het doen van betalingeu uit de post vbd On voorziene Uitgaven, w Ike ter goedkeuring aaD Ged. Staten dezer provincie zal worden inge zonden. Daarna deelt do Voorzitter mede, dat hij met don dijkgraaf van den polder „de Generale Dijkage" over het in orde brengen der slooten besprekingen heeft gehouden, waarna wordt goedgevonden, bet Dagelijks Bestuur te mach tigen, om met het bestuur der Dijkage in cor respondentie to treden tot overneming van de slooteD, loopende langs den z.g. Aohterweg. Op voorBtel van den Voorzitter wordt goed gevonden, om te traohten het restant stukje grond van het z.g. Weitje te verhuren, terwijl mede word goedgevonden, om te laten inschrij ven voor het ophalen van de asoh en vuilnis in deze gemeente. Ver olgons worden door den Voorzitter over gelegd enkele tarieven tot pensioneering van gemeente-ambtenaren, welke voor notificatie worden aangenomen, waarna de heer Holleman vraagt, of de Burgemeester reeds een begroo ting van de kosten heeft laten opm iken voor het bestraten der gemeente, waarop ontkennend wordt geantwoord. Ten slotte vraagt de heer Holleman, of het niet wenschelijk zou zijn, dat in doze gemeente wordt geplaatst eeu intercommunale telephoon, waarop de Voorzitter repliceert, dat voorstellen dienaangaande vanwege de administratie zelve uitgaan. Verder niemand meer het woord verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. Middelharnis. Te IJmuiden zijn bin- nengeweest de vischsloepen besomming. »Noordster« st. C. Langbroek, f1360. j.Zeemeeuw« J. de Koning «1220 Voorlichter M. den Braber «1330. ïAnna« Lt. Koster <1450.' ^Vertrouwend C. v. d. Hoek 1 680. »Theod Emm J. v. d. Hoek «2100. Op Donderdag 18 Jan. 1906 des avonds zeven uur in het Hotel Spee te SommelsdijkInzet van het woon- en winkelhuis op den hoek van den Dubbelen Ring en de Kerstraat te Sommelsdijk, be woond door jacobus Razenberg. Notaris VAN BUUREN. Zaterdag 20 Januari 's avonds 6 ure Ver huring bij inschrijving van een perceel Bouw land te Goedereede in Oud-Westerloo voor het saizoen 1906, in het logement van Akers- li iek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 20 Januari 's avonds 6 ure In zet van een huis, schuur, tuin en grond ge naamd //de kleine Hofdijk// te Ouddorp aan den Nieuwenweg, in het Oudeland, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris V.AN SCHOUWEN. Op Donderdag, 25 Januari 1906 des avonds zeven uur in het Hotel Spee te SommelsdijkAfslag van het woon- en winkelhuis op den hoek van den Dubbe len Ring en de Kerkstraat te Sommels dijk bewoond door Jacobus Razenberg. Notaris VAN BUUREN. Op Vrijdag 26 Jan. 1906, 's nam. 1 uur, onder Sommelsdijk, nabij Dirksland, in Oude Plaat en aan den Oudelandschen dijk, ten verzoeke van den beer Mr. D. van Weel en Mej. P. M. van Weel beiden te's Giavenhage, van eene groote partij eschsen- en wilgen- Sühaarhout. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Zaterdag 27 Jan. 1906, 's nam. 1 uur te Dirksland, aan den Havendijk, ten ver zoeke van den heer C. Tieleman, van een groote partij afbraak en gemaakt timmerwerk. Notaris VAN DER SLUIJS. Zaterdag 27 Jannari 's avonds 6 ure Af slag van een huis, schuur tuin en grond ge naamd //de kleine hofdijk// te Ouddorp aan den Nieuwenweg in het Oudeland, in het logement van Akershoek te Ouddorp. No taris VAN SCHOUWEN. Donderdag 1 Februari 's middags 12 ure Verpachting voor het Prov. Gereformeerd Weeshuis te Middelharnis van Gorzen, buiten gronden en dijk, beoosten de haven van Stellendam in 2 perceelen voor 5 jaar da delijk ingaande, in het logement van Troost te 'Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN, bij wien inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd voor of op 31 Jannari a.s. Cüemengd Nieuws Spionnen. //Boer Harm//, die in //Onze Coulant// uit den Achterhoek brieven sphrijft aan //Mijn heer de Krantendrukker// heeft 't in zijn jongste brief over de tegenwoordig nogal eens gesignaleerde ballontocbte.n van Duitsche officieren over ons land Minheer hij j die luchtballon ok e zien Ikke niet. Ik dogte zoo bij mien eigen zeivers, wat binne wij toch aorige vrindelukke luu, hier in Nederland. Daor kump nou zon ballon andrieven met Duutsciie officieren, die luu hebt kaorten en fototoestellen bij beur, en wielnu brave mens ken ontvangt die heeren arg vrindelijkhelpt heur en hantien um die ballon netties in te pakken, wel jao 1 dat ding kunt ze nog ies geuruuKen um en ander aiux van cms- te bekielcen, en dan gaon die luu weer mooi nao huus, en Iagchen in heur voessien over die domme Hollanders. Op die maniere bint ze in Duutschland nog beter op de heugte van ons land enz., dan misschien ons eigen officieren. Laot nou onze regeering ok ies wat officieren met kaorten en fototoestellen per luchtballon Duutschland insturen, as ze daor ies beneden kwammen zu 'j ies wat beleven, ze kwammen niet wiet, de kaste gongen ze in, zo vaste as mien slaopmutse met banties. Ik wurde wel ies uut e lachen ak erover praote, mar dat kan mij niks niet verscheden ik binne mar boer, mar vaste geleuf ik, dat die luchtballons zoo mar niet bij ongeluk over ons land drieft. In de jaoren 1868 en 1869 kwammen bier dag an dag, deur ons land, deur Frankriek, mootje angekleede blaospoepen, die mannen konden mooi blaozen en zingen, mar daor wassen ok veulen bij die wieder keeken as beur neuze lange was, en wat kwamp er van in 1870 Frankriek kreeg zooveule klappen as 't mar hebben wol, en ons land kwamp er nog goed of, mar wie zal zeggen hoe nao 't ons toe e west is Nou zu 'j zeggen, kom Harm, ie ziet spoeken, nou minheer, ik hoope dak glad mis binne, mar mogt 't tot en oorlog kommen, tussen Duulschtand en England, en daor bint meer mensken bange veur as boer Harm, dan zu 'j 't zien, dat die luchtballons geen wiendeijer e legd hebt. Vreeselijk ongeluk. Vrijdagmorgen werd de scheepmaker S. aan de Kon. fabriek //Dj Schelde// te Vlissingen getroffen door een stuk, dat van een draaien- den slijpsteen afvloog. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Het lijk werd vreeselijk verminkt opgenomen. Ilollandsche Hypotheekbank. Naar het //N. v. Nverneemt, zal nog deze week Jlir. de Geer van Hilversum naar het Huis van Bewaring te Amsterdam worden getransporteerd. Zijn lichamelijke toestand, aldus meldt het blad, laat dit thans toe. Zijn zielstoestand moet echter dermate geschokt zijn, dat hg bij een voorbopig verhoor te zijnen huize niet alleen geen inlichtingen wist te verstrekken, maar zelfs geen antwoord kon geven op de meeste vragen, die hem werden gedaan Bij onderzoek door de justitie is gebleken, dat Jhr. de Geer een levensverzekering van f 100,000 had gesloten bij de Internationale, die zich had verbonden ook in geval van zelfmoord het verzekerde bedrag uit te keuren. De geruchten, dat er een tweede groote ver zekering kort voor zijn arrestatie door Jhr. de Geer zou zijn aangegaan, zijn onwaar. De aardbeving. Tot aanvulling van het bericht van Maan dagavond uit Harderwijk, kan nog gemeld worden, dat de aardschok, die een paar secon den duurde, niet alleen daar, maar ook in de buurt van 's Heerenloo, Ermeloo, Hulshorst alle plaatsen op een afstand van één of twee uur van Harderwijk is gevoeld. Visschers, die uit zee zijn teruggekeerd, deelen mee, dal ook zij den schok aan boord hebben waargenomen. //(Vad.)// Nog al verder I In Berlijn wordt een machine tot 't stempe len van brieven gebruikt, welke 108000 brieven in het uur kan verwerken. De machine, een uitvinding van den Noorschen ingenieur Krag, wordt door eiectriciteit gedreven. Een Hollander Boeddha-priester. Onlangs is een jonge Nederlander, de heer Bergendhal, zoon eener bekende familie te Amsterdam, te Chulla Lanka op Ceylon tot Boeddha-priesier gewijd, naar de »N. Ct.« meldt. De plechtigheid, die werd bijgewoond door een groot aantal Europeanen, werd ver richt door een Boeddhistisch-priester geworden Duitscher. De heer Bergendhal gaat nu niet kaal ge schoren hoofd barrevoets en in een lang wit kleed gehuld om. Terug naar het blinde heidendom! Gefuk hij een ongeluk. Onlangs werd gemeld, dat van een dame door een hond, waarmee zij speelde, een stukje uit den neus werd gebe en. Het stukje werd vervangen door een stukje uit haar eigen oor en de wond is geheel hersteld. Geen ongeluk evenwel, of er is een geluk bij, zal de dame kunnen denken, want ze is thans ge huwd met den eigenaar van den hond! (»N. C.«) Watergas. In Leeuwarden schijnt het watergas al even min onbepeikte bijval te vinden als op andere plaatsen. De L. Ct. nam dezer dagen een versje op: <tln donker gedicht, bij een twee pits licht.Het luidde aldus: Men heeft ons gas verlicht Met een nog lichter soort, Maar 't geeft geen meerder licht Daarop geef ik mijn woord Doch wat het wél verlicht En dat is ongehoord Uw beurs, al is zij licht Maakt los dus maar het koord 1 Burgerlijke Miami Sommelsdijk Geboren Maria Catharina, d. v. Stoffel Mulder en Maria Bruggeman Cornelia Nicolaas. z. v. W. Geleijnse en Janna DambruinTeunis z. v. Hen drik Jordaan en Arendje Hollaar; Jan,z.v.Hen- drik de Leeuw en Diana Vijfhuizen. Gehuwd: Adrianus Bakker j.m. oud 27 jaren met Maatje Le Comte j.d. oud 20 jaren. OverledenElizabeth Cornelia Adriaanse oud 71 jaar echtgenoote van Teunis Langejan. Cor- stiaan van den Polder oud zes maanden. Oude Tonge, 12 Januari. Granen. Tarwe per Hl. f 6.40 a 7.20. Gerst per kilo 7 a 7 7, cent. Rogge per Hl. f 4.80 a 5.20. Haver per kilo Gl/2 a 7 cent. Aardappelen f4.a 4.20 per Hl. Ajuin f 1.75 per 60 kilo. Boter 70 ct. per pond. Eieren 4l/2 ct. per stuk. Rotterdam, 15 Januari. Groenten. Op de Groentenveiling aan dePersoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsohe Eilanden" waren heden de prijzen ale volgt Savoye Kool f2.80 a f6.60 per 100 stuks. Boerenkool 0.14 ,0.15 mandje. Spruiten (fijne) 0.90 „1.25 HL. le soort 0.68 0.74 0.15 0.16 Uien (witte) 1.80 2.— 50 K.G. (bruine) 1.48 Koepeen 0.o8 UJtë Knolrapen 1.20 0.mud. Aardappelen. Brielsche Kralen f 4.50 a 4.75. Zeeuw- sche Eigenh. f4.20 a 4.50. Id. Blauwen f3.75 a 4. Friesche Blauwen f3.75 a 4.Duitsche Rooden f 2.50 a 2.75. Friesche Eigenh. f 4.a 4.25 per Hl. Weinig aanvoer, weinig vraag. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd c.a. 17,000 Heet. grootendeels in het land gekocht. Verhandeld werden slechts een vijf hondeid Hl. a f 1.85 per 60 kg. op den wal geleverd. Handel stil. Granen. (Binnen!.) Tarwe per 100 kg. f 8.40 a 8.90- Betere kwaliteit f9.a 9.30. Rogge per Hl. f 5.40 a 5.90. Gerst. Winter- per 100 kilo f7.75 a 8.15, Zomer- per 100 kilo f7.75 a 8.— en Chevalier- werd heden van f8.50 a 8.75 per 100 kilo verkocht. Haver per 100 kg. f8.a 8,70. Witte Boonen per Hl. 10.50 a 12.50. Bruine Boonen per Hl. f8.a 9.50. Blanke en zuivere partijtjes daarboven. Blauwe Erwten, per Hl. f8.a 8.50. Meel. Straffe qualitciten bljjven zeer gezocht en worden met de hoogste prijzen betaald. Voor het overige is de vraag klein en de prijzen onveranderd. Heden markt zeer stil. Zaden. Kanariezaad per Hectol. f 11.50 a 13.50. Karwijzaad in balen van 50 kilo f 14.75. Ljjnzaad per Hectoliter f9.50 a 11. Vee. Aangevoerd: 0 Paarden, 303 vette Runderen, 167 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 874 Schapen en Lammeren en 531 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 72, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Ossen le kwal. 72, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 110, 2e kwal. 95, 3e kwal. 80 ct. Handel traag. Schapen le kwal. 60, 2e kwal. 50, 3e kwal. 48 ct. Varkens le kwal. 55, 2e kwal. 52, 3e kwal. 48 ct., licht soort 48 a 50 cent. Alles per kilo. Handel vlug. Eieren. Zeeuwsche f4.80 a 5.Overmaas0^ 30 a 5.50 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd16330 steen blauw,steen geel Hollandsch, 5500 steen Groningsch en 1440 steen wit Zeeuwsch. Het schoone Blauw bracht op 37/43 stuivers, het Groningsch van 36/4472 stuivers en het wit Zeeuwsch van 37/40 stuivers per steen. Edam, 13 Januari. Kaas. Alhier waren aangevoerd 12 wagens Kaas, wegende te samen 1956 kilo. De hoogste prijs was f30.per 50 kilo. Amsterdam, 15 Januari. Aardappelen. Friesche Bonten f 3.75 a 4.dito Borgers f 3.25 a 3.60, dito Blauwen f 3.60 a 4. Geldersche Blauwen f2.10 a 2.70. Andijker Blauwen f3.25 a 3.50. Eigenheimers f2.a 2.75 per Hl. Vee. Aangevoerd 415 Runderen. Men noteert: Vette le kwal. 72 a 75, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 62 a cent per kilo. 135 Melk- en Kalf koeien f125 a 270. 0 Graskalveren fa 51 nuchtere Kalveren f7 a 15. 0 Schapen fa per stuk. 475 vette Varkens, Hollandsche le kwal. 52 a 53 ct., 2e en 3e kwal. 49 a 50 ct.Overz. en Geld. le kwal. 51 a 53 ct., 2e en 3e kwal. 48 a 49 cent per kilo. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe (nieuwe) per 80 kilo f 6.80 a 7.15. Rogge per 75 kilo 5.60 a 5.80. Haver per 100 kilo f 7.75 a 8.25. Groene Erwten per Hectoliter f 9.a 10. Duivenboonen per 85 kilo f 7.75 a 8.25. Paardeboonen per 80 kilo ƒ7.— a 7.30. ZadenKarwijzaad per 50 kilo 14.25 a 14.50. Ditmaal moet wegens plaatsgebrek de rubriek ^Ingezonden stukken« tot het vol gende nummer blijven overstaan. Administratie. Na een kortstondig lijden overleed heden zacht en kalm, onzen innig geliefden Echtge noot en zorgzamen Vader, Be huwd- en Grootvader, in den ouderdom van 61 jaren en 5 maanden. Stellendam Wed. A. HOLLEMAN- I Holleman. I P. D. HOLLEMAN.i J. HOLLEMAN-Ktjyper. Dirksland i. holleman. Gevraagd een met I Maart a.s. bekend met de melkerij. J. GEBUIJS, Landbouwer., Ooltgensplaat. Mevrouw VAN DER SLUIJS-Nier- strasz te Dirkslandvraagt tegen 1 Mei a.s. (of vroeger) eene nette VOGELAAR, Landbouwer Stek lendam, vraagt tegen 1 Maart een HüOFDKNUCHT. van De Notaris Mr. A. J C. VAN WEEL te Ooltgensplaat, als last hebbende zijnen principalen, zal op Donderda gen 18 Januari 1906, bij veiling en 25 Januari d. a. v. bij afslag, telkens des voormiddags 10 ure, op het Ge meentehuis te Ooltgensplaat, publiek verkoopen 12 Heel Hl Aren SO cA. kostbaar, «eer vrucht baar HblWLIH», in den Mariapolder onder Ooltgens plaat, kad. Sectie C No. 119—126, in vier koopen, die bij afslag worden gecombineerd. Verpacht tot blootschoof 1908 om f 635,—. Grondlasten 1905 f 58,96. Polderlasten laatste 10 jaren gemid deld per jaar en per Heet. ƒ2,271/2. Baten en lasten over 1906 voor de koopers. Betaaldag koopsommen 24 Febr 1906. Nadere inlichtingen geeft gemelde Notaris. Het Bestuur van den polder »Oud- Herkingen« vraagt prijsopgave van Voorwaarden en inlichtingen zijn verkrijgbaar bij den Dijkgraaf den heer O. VAN DER VELDE nabij Her- kingen. De LANDBOUW VEREENIGING Eiland Goedereedea te Goedereede, wenscht op 31 Jan. e.k. aan te besteden: pim. 85400 kilo Super- phosphnal, plm. 3200 kilo Ammo niak Super pliospiiaat, pim. 10400 kilo Peru- Guano, p!in. 1000 kilo Pulcul- liaii, pim. 22400 kilo Cliiii- salpeler. Voorwaarden te verkrijgen bij de Secretaris F. DEN EERZAMEN Fz. Prima kwaliteit, echt Inlandsen stroogeel U i K A X .1 J SK I' 7,50 per kilo. Belgisch stroogeel (Aioster), groote platte als Rijnsbur ger f 8,per kilo, a contant ver krijgbaar bij GEBR. VAN NAMEN, te zwijndrecht. Gevraagd tegen 1 Maart a.s. een gehuwde BOUWhNKCHT, met werkend gezin, bij P. C. VAN LOON, onder Middelharnis. Gevraagd tegen 1 Maart een VOORMAN. met werkend gezin bij D. BUTH Jz onder Dirksland. GEVRAAGD tegen 1 Maart a.s. een door P. O. VAN LOON, onder Mid delharnis. GEVAAGD tegen half Maart een flinke goed kunnende ploegen, zaaien en melken. Loon f 8 50 per week en aardappelland. AdresJ. BREURE, Haarlemmer meer. Handel in Ijzerware a Machinerie», Rijwielen en Onilerdeelen. Vraag dt^jgjlmwe soortenbellen, en remnww, lantaarns enz. Groote voorraad. Weder verkrijgbaar als vorige jaren DELFPALEN iang 180 cM. k 7 cents. HEINPALEN lang 135 cM. a 31/, cents BOONSTAKEN per 100 stuks? 1,50 bij C. HUISMANS en A. BUIJS te Achthuizen. westdijk, - - middelharnis. Levering van alle Boeken, Tijdschriften en Couranten. handel in Portret-, Postzegel-, Plak-, Poëzie- en Ansichtatbiisns. Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Beleefd aanbevolen.

Maas- en Scheldebode | 1906 | | pagina 3