HAAS' SCBUM TWEEDE BLA! Zaterdag 30December1905. No 1098. En 't is gesn wonder, liet nummer van a.s. Woensdag verschijnt op I Januari a s. waardoor ieder in de gelegenheid is elkander geluk Le wenschen. Adver ten tien daarvoor worden ingewacht tot. uiterlijk Zaterdagmiddag 12 uur. DE UITGEVER Weder is met 1 Januari een nieuw kwartaal verdwenen van onze zoo ge wilde Oemeeeiteraad. IN HO C SIGN 0 7JNSES Het beste bewijs dat dit blad in den smaak van onze lezeressen valt. is dat iedere week nieuwe abounds binnen komen. Wie weet mij een Modegids te noe men, welke wekelijksch verschijnt in 8 pagina's met omslag en een Knip- patronenblad er bij die voor den bespottelijk lagen prijs van 55 Cent, (fr. p. post 80 Cent,) verschijnt? Bij inzage zal een ieder moeten erkennen, dat een zoo fraai Modeblad nog nimmer tegen zulk een bespottelij- ken lagen vrijs werd aangeboden. De talrijke gravures, waarmede de bladzijden als het ware zijn bezaaid, geven uitnemende en practisehe mo dellen voor onze Dames die in dit tijd schrift vinden wat haar op het gebied van Modes kan interesseeren. Een keur van toiletten, zoo van een voudige als kostbare, tal van gravures van kinder kleedingeen schat van patro nen voor alle kleedij. een groote ver scheidenheid van handwerk. Het blad gaat iedere week vergezeld van een groot Patronenblad, zoodat de lezeres in staat is, met behulp daarvan zelf het model harer keuze te vervaar digen. ISeleeW ver«oefe-eïi wij onze Da mes-Lezeressen nota te nemen, dat het nieuwe kwartaal met 1 Januari begint en met het oog op de oplaag, ons s.v.p. vroegtijdig in kennis te stellen wanneer zij van dit bij uitstek goedkoope Mode Tijdschrift willen proiiteeren. DE UITGEVER. Officieel IJedeelSc. Voorbereidend Militair Onderricht. Ondersoek ter verkrijging van een Bewijs van voorgeoefendheid. De BURGEMEESTER der Gemeente Sonimels dijk brengt ter keunis van belanghebbenden, dat zij, die zich hebben aangemeld tot deelneming aan het in Januari a.s. te houden onderzeek ter verkrijging vau een bewijs van voorgeoefendheid, voor dat onderzoek zullen moeten aanwezig zijn op Vrijdag, den 12e Januari 1906, des voormiddag te 9 uren in de Bewaarschool te Middelharnis. Sommelsdijk, den 28e December 1905. De Burgemeester voornoemd, DE GRAAFF. Invordering 's Rijks Directe Belastingen. De BURGEMEESTER der gemeente Sommels dijk maakt bekend, dat het Kohier der Perso- neele belasting over het dienstjaar 1905, invorder baar verklaard op den 29 December 1905, aan den Ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voeldoen. Sommelsdijk, 29 December 1905. De Burgemeester, DE GRAAEP. Gemeenteraadsvergadering. De BURGEMEESTER der gemeente Ooltgeng- jtlaat maakt bekend, dat een Openbare Verga dering van den Raad is belegd tegen Zaterdag 30 December 1905 des namiddags 3 ure. Afgekondigd en aangeplakt te Ooltgensplaat 27 December 1905. De Burgemeester, P. VAN WEEL G.Gz. Uil de Pers. De tiende penning. Heden valt er in de Tweede Kamer eene gewichtige beslissing. Wij zijn er waarlijk nieuwsgierig naar. De middenstand, die voor een deel in Juni zoo dapper heeft meegehol pen om het huidige Kabinet aan het bewind te brengen, zal vandaag weten, of er voortaan 10 opcenten op de bedrijfsbelasting zullen worden gehe ven of niet. Een jaar geleden vond de vrijzinnige minister Van Raalte, destijds nog Kamerlid, 5 opcenten verschrikkelijk. Nu zetelt hij in een ministerie, dat voorstelt 10 opcenten op de vermo gensbelasting, en 10 op het bedrijf De toch al niet juichende midden stand zal deze tiende penning bij de bedrijfsbelasting gevoelen. Laat ons hopen, dat te elfder_ure het kwaad nog zal worden afgewend, waardoor bij wordt bedreigd. Rotterdammer.) Gouverneur Idenburg. Over de rede, waarmede de oud minister Idenburg zijn nieuw ambt in de kolonie Suriname aanvaarde, lezen wij in De Surinaamsche Bode Die kranige en zakelijke rede, tevens Let werkprogram v/d nieuwbenoemden bewindsman, maakte niet alleen een diepen indruk op de toehoorders, omdat de wijze van voordracht meesterlijk was omdat de geëerde Spr. het vermogen bezit om zijne toehoorders aan zijne lippen te doen hangen, maar ook omdat zij hierop wenschen wij bizonder nadruk te leggen de inborst van dien geachten Spr. op meesterlijke wijze vertolkt zij weergeeft het beeld van 's mans ziel, van ZExc.'s ernst en ridderlijkheid, van zijn volle be wustheid der verantwoordelijkheid, die op hem als Gouverneur rust, en niet het allerminst van zijn vast vertrouwen, dat hem de kracht van 2>regeeren« van Boven moet geschonken worden. Die rede leert de menschheid, wat het zeggen wilAnder er s goede daden ten overstaan der wereld waardeeren. De bizonder waardeerende woorden die zeker welverdiend zijn aan 't adres van den oud-Gouv. Le'yvan den heer Havelaar en van Jhr. Mr. v. Asch van Wijck, zaliger, leveren de duidelijkste be wijzen ervan. Niet eerlijke harten weten niets anders dan hun paleis te bouwen op het graf van anderen, niet alzoo de eerlijken dezen werken mee tot verheerlijking van hen, die hun goed zijn voorgegaan. Was het dan te verwonderen, dat allen, die toen op de plechtige zitting aanwezig waren, geheel voldaan weggingen en tot anderen, die er niet tegenwoordig waren, zeiden »Je hebt een deel van je leven liwijt, door niet tegenwoordig te zijn om de rede uit den mond van dien aange komen Cicero te hooren.<t Geenszins 1 Wij hebben dus alle reden om die rede tevens werkprogram van Gouv. Idenburg toe te juichen. Pectus' est quod disertum facit. (Het hart is het, dat welsprekend maakt.) !!Ëaatseiyii Metaws, Sommelsdijk. De heer F. van den Berg Cz. alhier, is met i Januari a.s. be noemd tot hulptelegrafist aan het Telegraaf kantoor te Rotterdam. Deze heer had dezer dagen nog het geluk te slagen met no. 13 voor klerk bij het Departement van Binnenlandsche Zaken, De herkeuring voor de lotelingen 1906 van deze gemeente die in Dirksland zijn afgekeurd, zal plaats hebben te 's Graven- hage den 15 Jan. des namiddags 1 uur_ Middelharnis. Zaterdag raakte bij het schoonmaken van een boormachine het zoontje van A Nieuwland met de vingers er tusschen, met dat gevolg, dat het voorste lid van de wijsvinger der linkerhand geheel afgeklemd werd, zoodat geneeskundige hulp onmisbaar was. Tot leden der kerkeraad der Ned. Herv. Kerk zijn herbenoemd de heeren J. J. Nipius tot Ouderling en K. de Koning tot Diaken. Beiden hebben de benoeming weder aangenomen en werden Zondag opnieuw in hun ambt bevestigd, Reeds eenigen tijd had men bij J- W. gepractiseerd wat toch wel de oorzaak zon zijn dat het water uit de regenput ook onzuiver was. Maandag werd het raadsel opgelost, daar de vrouw bij het water scheppen een groote rat naar boven haalde, die, naar schatting er reeds een veertien dagen in gelegen had. Men wist nu niet beter te doen dan de heele put leeg te scheppen. In den nacht van Maandag op Dinsdag werd door S. K. uit S. de rust op straat verstoord, die ouder het uitbraken der vreeselijkste vloeken ieder uitdaagde zich met hem te meten. Nadat de politie hem herhaaldelijk gewaarschuwd had zich kalm te houden, waaraan hij niet voldeed, werd hij door deze aangepakt en opgeborgen, terwijl proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. Woensdagmiddag werd het dochtertje fietsrijder aangereden, met het gevolg dat het kind een bloedend ehoofdwonde bekwam. Woensdag raakte het zoontje van A. A. C. B. bij het »probeeren of het ijs al sterk was« te water. Hij wist spoedig weer op het droge te komen. Het zal echter zeker wel een leerstuk zijn voortaan wat voorzichtiger te zijn. De examens vanwege de vrijwillige wapenoefening zullen in deze gemeente gehouden worden op 11 en 12, en indien zulks noodig blijkt, op 13 Jan. aanstaande. De collecte ten bate van de hulp behoevende Russische Israëlieten gehouden in deze gemeente heeft f 93,70 opgebracht. Met ingang van 1 Januari is tot hulptelegrafist te Rotterdam benoemd de heer G. van Leeuwen alhier. De Burgemeester maakt bekend dat het Kohier no. 5 der personeele belasting 4de kwartaal, voor het dienstjaar 1905, in vorderbaar verklaard op den 23 Dec. 1905, aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld en ieder daarop voorkomende belastingschuldige verplicht is zijn aanslag op den bij de wet bepaalden tijd te vol doen. Stad aan 't Haringvliet. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J van Ettinger te 's Gravenhage slaagde 23 Dec 1 voor het examen middelbaar staathuis houdkunde. Als voorzitter van het bestuur der boerenleenbank is gekozen de heer D. Born alhier. - Ingevolge publicatie van den heer Commissaris der Koningin wordt op 30 Dec a. s. de jacht met zonsondergang gesloten. Voor de huurwaarde in deze gemeente is tot schatter aangewezen de heer C J Sterk terwijl tot zijn plaatsvervanger werd gekozen de heer J Braber J Lz. De kinderen van de Zondagsschool der Ned Herv Kerk werden Dinsdag 26 Dec 1 1 op chocolademelk en St. Nicolaas- gebad ter gelegenheid van het Kerstfeest, onthaald. Dr A W van Toorenenbergen behaalde onlangs op eene tentoonstelling van pluimvee etc gehouden te Rotterdam voor 2 konijnen aldaar 2 prijzen. Thans is Z Edele op een dergelijke tentoonstelling onder de naam Ornitophilio te Utrecht op 23 tot en met 26 Dec aldaar voor 2 ingezonden konijnen bekroond, en wel voor een Weener blauwe voedster met den eersten prijs en met een dito ram voor eene zeer eervolle vermelding. Dell Dommel. Werden begin Septem ber de eerste Suikerbuiten aan de kaai gebracht, eerst heden 23 dezer werden de laatste aan boord gedaan. Zaterdag 23 dezer raakte het 6 jarig zoontje van schipper M van Zanten, het welk achter op een wagen wilde mederijden, zoodanig met zijn voet bekneld tusschen het wiel, dat hij met moete daaruit ver wijderd werd. ÖoUgenspSaai. Tengevolge (op ver zoek) hel eervol ontslag verleend door de heereu Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier, aan den heer L. M. van Putten als Kerkelijke Ontvanger en Secretaris, worden door vermelde autoriteiten, tegen 6 Januari 1906 sollicitanten als zoodanig opgeroepen. Naar men verneemt is deze betrekking door den heer Van Putten ruim dertig jaren bediend. Oude Tonge. Zaterdagmiddag jl wer den de leerlingen der Zondagsschool alhier, in de gemeentebewaarschool, waar een Kerstboom prijkte, op verschillende ver snaperingen onthaald. Vrijdagmorgen jl. had G. Verheij alhier, het ongeluk, op de bouwhoeve van Th van Vugt, met zijn vingers in een bietensnijder beklemd te raken, waardoor dit lichaamsdeel zoo ernstig gekwetst was, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen J. H. alhier, wegens open bare dronkenschap. Aan den milicien G. Stoop van de lichting 1905, is een getuigschrift uitgereikt als voorganger in de gymnastiek. Bij publicatie is ter kennis gebracht van belanghebbenden, dat 1 Januari a.s. des namiddags 2 uur in het Weeshuis eene bedeeling aan de armen uit deze gemeente zal plaats hebben. Dirksland. Den heer A. G. Penning heeft voor zijne benoeming als Gemeente raadslid, bedankt. Burgemeester en Wethouders hebben doen weten, dat het zoogenaamde Nieuwe jaarwenschen verboden is, zoodat een elk die dat verbod overtreed, gestraft kan worden. Dinsdag 2 Jan. 1906 zal voor deze gemeente eene verkiezing plaats hebben voor een lid van den Gemeenteraad. De candidaten lijst zal minstens door 8 kiezers onderteekend moeten zijn, Zij die ondersteuning wenschen, van het fonds van liefdadigheid, kunnen Zater dag 30 December des 's middags om 2 uur, zich aanmelden ten gemeentehuize. Een ieder wordt in zijn eigen belang er op gewezen, om van die aangegeven tijd nota te nemeD. J- TTTnTTkgTrafTUwi Kiiia'vari oen neer Johs. Roodzant, een der handen zoo ge- kwest, dat geneeskundige hulp noodzakelijk werd geacht. Met het Kerstfeest kregen de kinde ren van de Zondagsschool, wiens aantal nog al aanzienlijk is, ieder een cadeau mede naar huis. A.s. Zondag (Oudejaarsdag), zal er in de Ned. Herv. Kerk, zoowel als in de Gereformeerde Kerk onder 't Kruis, enkel des 's morgens en des avonds godsdienst oefening gehouden worden. Het Bestuur der Amsterdamsche Huishoudschool heeft verklaard, dat S. Maas dam van hier, den aanvangcursus in koken, dekken en dieneu gevolgd, en het onderwijs daaraan verbonden met vrucht genoten heeft. lier kingen. Zij die wenschen mede te dingen naar het melkrijden van en naar de Roomboterfabriek alhier, moeten hunne briefjes voor den 6 Januari 1906 bij den Voorzitter M Kooman inleveren. Het vervoer der peeaarde van de kaai naar den dijk, gelegen langs den Molendijk, is gegund aan den laagsten inschrijver Johannes Bestman voor de som van f 119,75 In deze gemeente circuleert evenals vorige jaren eene lijst ter inteekening, ten doel hebbende weduwen en weezen voor namelijk een extra gave te schenken, daar het hun verboden is het nieuwjaarwenschen evenals vroegere jaren te handhaven. Melissant. Door stemgerechtigde lid maten is tot ouderling der Hervormde Kerk herbenoemd de heer A. van der Vliet. Het kohier der personeele belasting, dienst 1905, 4e kwartaal, invorderbaar ver klaard op 23 dezer, is aan den ontvanger ter invordering ter hand gesteld. Stellendam. Te dezer plaatse hebben reeds eenige candidaten inlichtingen inge wonnen omtrent de vacante betrekking van Gemeente-Arts. Goedereede. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid geene termen gevonden op het ingediend verlangen van den landbouwer T. Lodder Czn. alhier tot overneming doc-r het Rijk tegen een schadeloosstelling van een hem toebehoorend rund, hetwelk naar zijne meening op tuberculose duidende ver schijnselen vertoonde, aangezien bedoeld rund geacht wordt, niet lijdende zijn aan clinische tuberculose, Thans is aan den kop van den West- havendam van Rijkswege een lantaarn ge plaatst ten gerieve der visschers. Het ontsteken daarvan enz. zal van gemeente wege geschieden. Onddorp. Gekozen tot ouderling en diaken in de Ned. Herv. Kerk, de heeren W. Voogd en Kr. Voogd. Deze week is alhier het tweede geval van s>klierdroes« bij een paard voor gekomen met doodelijken afloop. Door de bemanning van de hier ge strande Scheveningsche Haringlogger SCH. 250, is dankbetuiging ingekomen bij den EdelAchtbaren Heer Karsten, die daarvan per publicatie aan hen die de schipbreu kelingen in hunne benarde positie hebben bijgestaan, mededeeling heeft gedaan. Zooals telken jaren de gewoonte is, heeft ook nu weer op den 2 e Kerstdag ds. Róssing met het groot aantal kinderen der Zondagsschool feest gevierd. Moge dit werk van Z.Eerw. onder de jeugd meer worden gewaardeerd. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad van Oude Tonge op Donderdag 21 Dec. des voormiddags 10 ure Present al de leden. Na opening der vergadering door den Voor zitter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Stelt de Voorzitter aan de orde de mede deeling der navolgende ingekomen stukken. a. Missive van Heeren Ged. Staten dezer pro vincie, daarbij den Raad in overweging gevende, eenige veranderingen te doen aanbrengen in de instructie van den heer Gemeente-Ontvanger alhier. b. Missive van heeren Burgemeester en Wet houders dezer gemeente, daarbij mededeelende het proces-ver baal der op 6 December jl. plaats gehad hebbende opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger. c. Missive van Heeren Ged. Staten dezer pro vincie, daarbij goedgekeurd terugzendende een exemplaar der begrooting van inkomsten en uit gaven dezer gemeente voor het dienstjaar 1906. De missives sub i en e worden voor kennis geving aangenomen, terwijl die sub a nader zal worden besproken. 2. Wordt met algemeene stemmen besloten, het besluit van Burg. en Weth. dezer gemeente, omtrent gunning der straatkar aan W. Koert- Munters goed te keuren. 3. Leest de Voorzitter, ingevolge de missive sub a bovengenoemd, voor, de oude instructie van den heer Gemeente-Ontvanger. Na eenige besprekingen worden met algemeene stemmen, daarin eenige wijzigingen gebracht. Zullende nu de instructie aan heeren Ged Staten dezer provincie worden medegedeeld. Na nog eenige besprekingen van huishoude- lijken aard en daar geen der leden meer het woord verlangde, sloot de Voorzitter deze ver gadering. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Meiissant, op 21 Dec. jl. Voorzitter mr. O. Zaaijer. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen, goedgekeurd en geteekend. Daarna worden behandeld de ingekomen stuk ken. Een missive van Heeren Gedeputeerde Staten, waarbij goedgekeurd wordt terug gezonden het xvaausueBiuiT. iot_vBTnimng eener woning aan den heer W. Kruithof. Een dito, waarbij wordt toegezonden uittreksel uit een Koninklijk Besluit, houdende goedkeuring van een Raadsbesluit tot herziene heffing van den Hoofdelijken Omslag. Een dito, waarbij Burgemeester en Wethouders, uitmakende het Algemeen Armbestuur, worden gemachtigd tot verkoop eener inschrijving op het Grootboek en tot het aangaan eener geld- leening van f1200. De Voorz. deelt mede dat de inschrijving op het Grootboek bij verkoop heeft opgebracht f928,02 en dat de geldleening is geslo ten tegen een rente van 4 percent. Een Besluit van Heeren Ged. Staten, houdende vaststelling der Gemeente-rekening over 1904 met een goed slot van f704.16. Een missive van als voren, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden de gemeente-begrooting van 1906. Een kennisgeving van den Heer T. Kooman, waarbij hij ontslag neemt als lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim. Procesverbaal van opneming der boeken en kas van den gemeente ontvanger dd. 23 Nov. waaruit blijkt, dat het saldo in kas bedraagt f646,15. Alle deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. Een verzoek van A. Hagens om afschrijving, wegens vertrek uit de gemeente, van zijn aanslag in den Hoofdelijken Omslag over 1905. Wordt besloten f0.50 afschrijving te verleenen. 2e. Wordt besloten behoudens goedkeuring door Heeren Ged. Staten, uit den post van onvoorziene uitgaven der gemeente-begrooting voor 1905, te betalen de kosten wegens aanschaf fing van toestellen ten behoeve van het voorbe reidend militair onderricht. 3e. Worden vastgesteld de dagloonen van gemeente-werklieden, inzonderheid aan de wegen en voetpaden. Eindelijk wordt, nadat de behandeling in geslo ten vergadering had plaats gehad, vastgesteld een suppletair kohier van den Hoofdelijken Omslag over 1905 op een bedrag van f38,22. Niets meer te verhandelen zijnde sluit de Voorz. de vergadering._ VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads zitting te Goedereede op Donderdag 21 Dec. des 's avonds 7 uur. Afwezig de heer C. A. Vogel. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, onveranderd goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van vier ingekomen missives van H.H. Ged. Staten, houdende goed keuring van de in de vorige zitting genomen raadsbesluiten, t. w. staat model A, B en C betref fende de gemeentebegrooting over 1905 en het besluit tot het in huur geven van een stukje gemeentegrond aan M. van der Laan alhier. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Wordt mededeeling gedaan van de opname der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedra gen f 10344,88, de uitgaven f 8949,73, zoodat in kas is f 1395,15. Wordt voorlezing gedaan van le. Missive van de plaatselijke Schoolcommissie alhier, daarbij toezendende hun huishoudelijk reglement en mededeelende, dat tot Voorzitter dier Commissie is verkozen de heer A. van Schouwen en tot Secretaris de heer J. C. van Eendenburg, terwijl volgens den rooster van aftreding zal aftreden in 1907 de heer van Eenden burg, in 1908 de heer Van Schouwen en in 1909 de heer H. van den Heuvel. 2e. Ingekomen een verzoekschrift van F. Luime alhier, daarbij verzoekende om met ingang van 1 Januari a.s. aan hem eervol ontslag te verleenen uit zijne betrekking van nachtwaker, lantaarnop steker en straatveger. Met éénparige stemmen wordt daartoe besloten. Daarna geven enkele leden te kennen, dat de reinheid der gemeente veel te wenschen overlaat, waartegen echter wordt aangevoerd, dat het on gunstig seizoen daartoe veel heeft bijgedragen. 3e. Verzoekschrift van F. van Heest alhier, daar- bjj verzoekende in aanmerking te mogen komen voor het ontsteken der lantaarns aan het haven hoofd. Aangezien die functie thans nog wordt vervuld door W. Redert, wordt daarop afwijzend beschikt. 4e. Verzoekschrift van eenige ingezetenen aan het havenhoofd alhier, tot het bekomen van een rijweg naar die buurt. Wordt besloten, de beslis sing tot nader aan te houden. 5e. Missive van Ged. Staten,daarbij ter wijziging terugzendende de begrooting dezer gemeente voor 1906. Tijdens de behandeling dezer aangelegenheid i verlaat de Secretaris de vergadering. Wordt goed gevonden de begrootingovereenkomstig de gedane opmerkingen door H.H. Ged. Staten te wijzigen met uitzondering, dat de Raad éénparig behoud van de voorgestelde verhooging van de jaarwedde van den Secretaris gewenscht acht, om die jaar wedde in overeenstemming te brengen met het tractement van den Burgemeester. 6e. Adres van Mej. M. den Hartog, helpster in de Bewaarschool, om verhooging harer jaarwedde. De behandeling wordt tot nader aangehouden, eadat de Burgemeester te kennen had gegeven, bij het hoofd der Bewaarschool eens te informee- ren, of hare hulp wel noodig was. Komen in behandeling drie reclames tegen aan slagen in den H. O. dezer gemeente over het jaar 1905, t. w. van J. Tanis Jz. H. J. Sandifort en H. C. Bruggeman. Met éénparige stemmen besluit de Raad tot handhaving van den aanslag van J. Tanis Jz. en om den aanslag van Sandifort van f5,10 terug te brengen op f 3,90 en dien van H. C. Brug geman van f 1,80 op f 1,Hiervan zal aan adres santen en, voor zoover noodig, aan de Gemeente- Ontvanger kennis gegeven worden. Komt aan de orde da verbouwing van bet postkantoor alhier. Na eenige onderlinge bespre kingen wordt met algemeene stemmen goedge vonden Burgemeester en Wethouders te machti gen, om bij de betrokken autoriteiten de wensehe- lijkheid te erkennen van het plaatsen van een intercommunaal telepboon en om verder met een deskundige in overleg te treden voor de daarop vallende verbouwingskosten. Vervolgens brengt de Voorz. ter sprake de intertijd gedane onbewoonbaar-verklaring der woning van den heer Goekoop, bewoond door A. van der Laan. De Voorz. begint met te erken nen, verzuimd te hebben, het bij de Wet voorge schreven kenteeken óp de woning te plaatsen en vraagt of het één der leden ook bekend is, dat eene andere woning disponibel is, welke vraag ontkennend wordt beantwoord. Daarna stelt de Voorz. voor, den termijn, die met 1 November jl. verstreken was, te verlengen met zes maanden. Algemeen wordt goedgevonden, daarop bet advies van de Gezondheidscommissie in te winnen en vervolgens daarop goedkeuring aan H.H. Ged. Staten aan te vragen. (De heer Goekoop houdt zich buiten stemming.) Alsnu deelt de Voorz. mede, dat door hem nog geen plannen kunnen worden overgelegd, omtrent het plaatsen der fairbanken in verband met de regeling der kaaigelden. Tenslotte deelt de beer Goekoop mede, dat de polder „Westerloo" nog steeds als eigenaar bekend staat van den grond der peekade aan den Zuid- havendijk. Verder niemand het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. Inbonden stukke». Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Geachte Redacteur Propaganda. De winter van 19051906 is er; maar wat een verschil met vorige wintersToen avond aan avond openbare vergaderingen, meestal met de bat Nu slechts hoogst zelden, zoo sporadisch hier en daar een spreker, die optreedt voor een meestal niet groot publiek. Dit verschil kunnen we begrijpen en ook bil lijken, mits alle krachten nu gebruikt worden om in beperkten kring te werken, om onze dier-

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3