KAPITAAL. JOS. WESSEL, Lanflöouwers Geldleeniiigeii, REIZIGER i Wegens opheffing: HAARLEMSCH VEERHUIS, Advertentïèn. Afbraak te Geldleeningen. Kennisgeving Zie Etalage. J, TANIS Ce., 0UDD0RP. VOORMAN HOOFDK.N ECHT ill Agricultuur-phosphaat, J. WESSELING, pernis. Het stoomschip »Clacton,« komende van Harwich bestemd naar Rotter dam is 11. Woensdag door de mist even ten zuiden van de roode ton welke hier voor de haven ligt aan de grond gevaren. Bij rijzend water is zij vlot geraakt en opge- stoomd naar Rotterdam. Vissclieaij. Timmermanszaak Brana-Premie-Verzelceriiigs-Maatscliappü Verzekerd Kapitaal ruim 31 Millioen v|h A. Lewenstein, ii'P Vl'iiaii'Cl. voorzien van goede referentiën, voor den verkoop van NAAIMACHINES aan particu lieren, tegen vast salaris, alsmede provisie van den verkoop. Vakkennis geen bepaalde vereischte. Zij, die in staat zijn, een solieden borg te stellen, ge nieten de voorkeur. Hinderhoeden, Mantels en Jurken, Boerenvisch markt 13, ROTTERDAM. WED. F. M. MULDER. SM concnrreereMe prijzen, SM concnrreereMc prijzen. Met den schrik en een nat pak was zij vrij. Aan de schoei voor Geref. Lager Onderwijs alhier, hoofd de heer R. Medema, is benoemd tot Onderwijzeres Mej. M. H. E. Klingen, thans te Waddingsveen .De benoemde heeft hare benoeming aangeno men en hoopt i Maart a.s. in lunctie te treden. Xot Ouderling en Diaken der Geref. gemeente alhier, zijn herkozen de heeren J. Biert en K. Verschoor. Vrijdag 11, zijn hier twee Scheveninger bommen in de haven gebracht om te over winteren. Hedennacht is de derde alhier gearriveerd, de sleepboot welke genoemd vaartuig hier bracht, is even buiten de haven door de mist aan de grond gestoomd, later bi] hoog water weder vlot gekomen. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Die nare mist. Zoo eindigde, M. d. R., jl. week een stukje (natuurlijk niet van onzen gewonen correspondent) in de »Vooruiu, dat blijk baar ten doel had om de nieuwe boot daarmede in het zonnetje te zetten, of om een kushandje van den Directeur van de »Middelharnis« te ontvangen Wat zegt die correspondent er nu wel van, nu de »Padang« doorloopend precies op tijd in Rotterdam komt en de gezag voerder, nu hij slechts één dag licht weer heeft gehad precies weet wat hij doen moet ook in het donker? Ondergeteekende roept daarom alle men- schen, die op een humane behandeling prijs stellen, op, om de concurrentie met de vPadang* in het leven te houden. Waarom zijn ze op de ^Middelharnis* nu zoo fluweelachtig zacht Omdat er concurrentie is. Tot hoelang? Tot zij weer alleen zijn? Waarom zijn de letourkaarten nu door loopend geldig? Waarom zijn met i Jan. ook de aan- teekengelden afgeschaft Waarom mochten de passagiers heden uit de zde klas, die vol was, naar de iste klas gaan, zonder bijbetaling Om de concurrentie 1 Nog eens dus Flakkeeënaars, nu het blijkt, dat we gerust met de nieuwe boot mee kunnen gaan, laten we dit uu ook doen en ge zijt voor goed verlost van de hondsche behandeling van de Middelhar nissche boot. Namens velen, J. C. BORN. Middelharnis, 18 Dec. 1905. Middelharnis. Te IJmuiden zijn binnen gekomen de sloepen Besomming. >Vertrouwen,« sch. C. v. d. Hoek f 2100 sHendr. Adriana,« sch. H Jordaan 2570 »Anna,« sch. L. Koster 2200 Voorlichter,<r sch. M. Braber 2100 Pernis. In de afgeloopen week zijn te IJmuiden binnengeweest de sloepen Besomming. »Speelman I,« st. L. 't Hart f 1300 Willem Cornelis,* st. M. Roobol j> iouo »Eibergen.« st. G. Hordijk 1000 »Lehkerkerk,« st. C. Schouten 1350 »Drimmelen,« st. Jb. v, d. Steen 1250 >Cornelia,« st. E. Meiboom 2000 »Bastiana Huib,« st J v. d. Berg 3> 2000 ^Johannes Cornelis,« st. J. v. Vliet s. 1350 -De sloep >Eersteling« st. M. Noordzij Jz. is heden naar zee vertrokken. In 't laatst dezer week zal de sloep »Burgem. Be:;e« st. F. v. d. Steen naar zee vertrekken. Verkoopingen. Donderdag 21 Dec. 's nam. 2 ure Nieuw gezaagd Timmerhout aan de Havenkade te Stellendam. Noiaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 22 December 's nam. 1 ure, op de Scheepstimmerwerf aan de Haven te Goj- dereede, ten verzoeke van den heer J. Tanis Jz.Eene groote partij Scheepsafbraak, als Eiken platen, 150 grenen planken, 200 dwars liggers, dekbalken, brandhout, enz. enz. No taris VAN SCHOUWEN. Donderdag 28 en Vrijdag 29 Dee. telkens 's vm. 9 ureGroen hout en dood hout onder de gemeente Ouddorp en Goedereede, aan te vangen op de hofstede van Paulus Grinwis Tz aan den Kooiweg onder Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Cjemen^d Sieuws Poging tot moord Men meldt uit Leeuwarden Jl. Vrijdagavond om half elf is bij het Nieuwe Kanaal alhier een poging tot moord gepleegd op een 22-jarige dienstbode. Met een scherp werktuig zijn haar twee diepe sneden aan den hals toegebracht. Zij is naar het Ziekenhuis vervoeid haar toestand is gevaarlijk. De vermoedelijke dader, zekere A., arbeider in een cartonfabriek, is voort vluchtig. De reden van zijn daad zijn onoe- kend. Door een reiger verwond. Uit Heilo wordt ons geschreven Woensdagavond passeerden cenige school kinderen een stuk land, waarop een blauwe reiger was neergestreken. Nadat eenige scho lieren het beest geplaagd hadden, trad de schooljongen D. de Jager op den langbeen toe, om hem te verjagen. Edoch, onze stel- tenlooper liet zich daardoor niet afschrikken en stak zijn snavel uit, met het noodlottig gevolg, dat deze in het oog van den jongen terecht kwam. Schijnbaar nietig, achtte de onderwijzer Buijsse het toch geraden den geneesheer alhier met het geval in kennis te stellen, die adviseerde om den jongen zoo spoedig moge lijk onder behandeling te stellen van Dr. Tnijil, te Alkmaar, wilde hij zijn oog nog Uehouden. (//Alk. Cl.//) Bedwelming door gas. Men meldt uit Denekamp Gebrs. Kien huis, stoommolenaars alhier, kwamen jl. Donderdagmorgen in hun molen en merkten toen, dat ze den vorigen avond de kraan van den gasmotor niet hadden afgedraaid. Zij vielen beiden bedwelmd voor de moior neer, waar zij gelukkig spoedig ge vonden werden door den landbouwer Tijhuijs. De geroepen geneesheer wist hen beiden weel bij te brengen. f//N. K. Ct Kerkbrand te Haarlem. Men meidt ons dd. 15 Deo. uit Haarlem Van nacht is er brand geweest in de Chv. Geref. Kerk. in de Zuiderstraat, waardoor bet orgel en een deel van den preekstoel verbrand zijn. De oorzaak moet gezocht worden in een pot met vuur, onder het orgel geplaatst om dat droog te houden. (//N. R. Ct.//) De ontslagen onderwijzers. Hoofd- en afdeelingshestuur van den //Bond van Nederlandsche Onderwijzers// hebben be sloten Gedeputeerde Staten van Noord-Holland per adres te verzoeken hun goedkeuring te willen onthouden aan het Woensdag genomen Raadsbesluit, waarbij de onderwijzers Traan- berg en Edelman zijn ontslagen. I11 de klem. Deze week hoorde het personeel van een koffiehuis te Parijs kort na middernacht ver dachte geluiden, uit den kelder komende. Zij ijlden naar beneden, maar vonden de deur gesloten. Toen deze met geweld geopend was, zagen ze tusschen de tralies van het raampje een persoon beklemd, die moeite deed zich er door te wringen, maar wegens zyn zwaar lijvigheid vast zat. Het gelukte na veel in spanning hem uit de klem te bevrijden, maar daar op den grond inbrekerszaken lagen, werd hij vastgehouden en aan de poli'ie overge leverd. (Hid.) Kerstvacantie. Te Londen, waar sedert eenige jaren de meeste kantoren enz. op Zaterdag des mid dags gesloten worden om het personeel den geheelen namiddag vrij te geven, is op voor stel van Lord Avebury (voorheen Sir John Lubbock) door de patroons besloten van die gewoonte gebruik te maken om dit jaar met Kersttijd vier etmalen vrijaf te geven. De bedienden enz. behoeven dus op Woens dag 27 December eerst na 12 uur's middags weer aanwezig ta zijn. Velen zullen den ge heelen Woensdag vrij krijgen. De oudste van Ameland. Donderdag, een paar uren na 't overlijden van de Wed. V., werd de torenklok te Hollum een uur lang gelnid de overledene was de oudste der vrouwen van het dorp, circa 94 jaar. De Amelanders verzuimen nooit dit klokluiden, als de oudste der mannen of der vrouwen gestorven is ze zijn aan deze gewoonte zeer gehecht. Verwoede vechtpartij. Men meldt aan de Tel. Te Erp kreg' 11 twee personen twist en werden handgemeen. Beiden geraakten al vechtende te water. Het koude bad bekoelde nochtans hun vechtlust niette water trokken zij 't mes en verwonden elkaar ernstig. Koninklijke gift. Men schrijft ons uit Nuuiansdorp Het dochtertje van de wed. Notenboom alhier, (lat een stijf been beeft, kreeg lieden van H. M. de Koningin f 25 om een naai machine te koopen. Je schutters wei Uit Haastrecht wordt aan de //Tel.// ge meld Om zijn eigenaardigheid verdient zeker wel vermelding, dat door de Haastreehtsche jaaersclub, in de nabijheid van de hoeve //Gravestein// aeht maal op een haas werd geschoten, zonder het diertje te raken. Gelukkiger waren de jagers op een ander lijdslip toen raakte een hunner in een schot zeskazen, 't Schot was nl. door de ruiten van een bouwmanswoning gegaan en beschadigde zes kazen, die in de nabij- van dat raam op de tafel lagen. Burgerlijke iland. Sommelsdijk. Geboren: Janna d. v. Jacob Troost en Grietje de Gans. Mariijntje Arendje Maria d. v. Aren Jacob Kastelein en Anna Gores. Margaretha d. v. Jacob Vroegindeweij en Willempje Hoogzand. Overleden: Paulina Provilje eerst weduwe van Frans van der Vlugt en daarna van Cornelis van der Stolpe. Pernis. Van 1 Nov. tot 6 Dec. 1905. GeborenArie z. v. J. Aalbers en M. van dar Steen, Cornelia d. v. J. G. de Jong en J. Mees ter, Leendert z. v. L. Verheij en J. van der Steen Maria Leentje, d. v. P. Pons en M. Niemantsver- driet, Jannetje d. v. W. van Veelen en B. H. Schouten, Arie Marinus z. van P. den Boer en E. H. Houtkoop, Adrianus z. van J. de Winter en B. van Drongelen, Paulus, z. van M. Ketting en W. Noordzij. Nelis, z. van J. den Arend en M. v. d. Steen, Johannis Leendert, z. van C. van Dijk en T. Bcuman, Arie, z. van C. van der Steen en A. C. Berghout, Maria, d. v. L. Koster en J. de Winter, Jan, z. van J. van Vliet en A. JEL Verhagen. Ondertrouwd: P. Visser 53 j. en W. Mijniieff 32 j., C. Deurlo 23 j. P. Hans 21 j. P. van den Ent 37 j. en E. Verheij 27 j. Getrouwd: P. Visser 53 j. en W. Mijniieff 32 j C. Deurloo 23 j. en P. Hans 21 j. Overleden P. Struijk 63 j., L. Bouman 36 j., P. van Vliet 10 m. Telegrammen. BERLIJN, 17 December. De ochtendbladen vernemen uit Riga, over Koningsbergen De opstandelingen zjjn meester in Koerland en Lijf land. Zij hebben Riga en Mitau in brand gestoken en bedreigen Libau. |Het leven van alle Duitschers is in het grootste gevaar. Van Kreuzburg aan aan de JDuna tot aan Kowno staat alles in de vlammen. De opstandelingen hebben Baron KorfFjen von Rosenbach te Kreuzburg als gijze laars opgepakt. St. PETERSBURG, 16 Deo. (Over Eydtkubnen van bet Telegraafagentsehap.) Uit zuidelijk Lijf land komt bericht, dat daar volslagen oproer heersebt. Op de bestuurders der landgoederen wordt door hun ondergeschikten geschoten, de hofsteden liggen in puin het landgoed Jurgeus- burg wordt door ongeveer 200 opstandelingen belegerd. Het kasteel Lemburg is in brand gesto ken nadat het eerst met petroleum was begoten. Te Allasch zijn een woonhuis en een branderij in de asch gelegd. Van Mitau tot Segewold zijn landgoederen in brand gestoken. Van 120 uitge rukte dragonders vermist men er 34. De overigen vertellen eveneens, drt zij over een afstand van 126 KM. overal brandende landhuizen hebben gezien. M ar ktbe richten. Rotterdam, 18 December. Aardappelen. Brielsche Kralen f 4.50 a 4.75. Eigen heimers f 4.a 4.20. Geldersohe Kralen f 0.a 0. Friesche Blauwen f3.a 3.50. Duitsche Rooden f2.50 a 2.75. Friesohe Eigenh. f3.50 a 3.70 per Hl. Weinig aanvoer, tamelijk vraag. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd o.a. 6000 Heet., grootendeeis in het land gekocht. Er werd besteed voor groote bruine Uien fl.75 a 1.80 per 60 kilo. Granen. (Binnen!.) Tarwe per 100 kg. f 8.50 a 9.10 Rogge per Hl. f 5.40 a 5.90. Gerst. Winter- per 100 kilo f7.75 a 8.10, Zomer- per 100 kilo f7.75 a 8.10 en Chevalier- werd heden van f8.25 a 8.75 per 100 kilo verkoelt. Haver per 100 kg. f7.50 a 8.10. Puike, blanke en zware partijen iets daarboven. Witte Boonen per Hl. f 12.a 14. Bruine Boonen per Hl. f8.a 9.75. Blanke en zuivere partijtjes daarboven. Blauwe Erwten, per Hl. f8.a 9.25. Zaden. Kanariezaad f 11.50 a 14.per Hl. Karwjj zaad in balen van 50 kilo f14.50 a 14.75. Ljjnzaad per Hectol. f9.a 11. Vee. Aangevoerd0 Paarden, 387 vette Runderen, 200 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 1822 Schapen en Lammeren en 572 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 76, 2e kwal. 64, 3e kwal. 52 cent. Kalveren le kwal. 105, 2e kwal. 90, 3e kwal. 74 et. 8chapen le kwal. 60, 2e kwal. 50, 3e kwal. 48 ct. Varkens le kwal. 54, 2e kwal. 52, 3e kwal. 50 ct,, licht soort 46 a 48 cent. Alles per kilo. Handel vrij goed. Eieren. Zeeuwsche f 6.70 a 6.90. Overmaasche f7.10 a 7.30 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd9809 steen blauw,steen geel Hollandsch, 5150 steen Groningsoh en 1565 steen wit Zeeuwsch. Het schoone Blauw bracht op 38/45 stuivers, het Groningseh van 37/44 stuivers en het wit Zeeuwsch van 35/40 stuivers per steen. Edam, 16 December. Kaas. Alhier waren aangevoerd 9 wagens Kaas, wegende te Bamen 1554 kilo. De hoogBte prjjs was f 30.per 50 kilo. Amsterdam, 18 December. Aardappelen. Friesohe Jammen f 2.75 a 3.25, dito Borgers f3.10 a 3.30, dito Blauwen f3.60 a 3.75. Duitsehe Hamburgers f 4.25 a 4.40. IJpold. Blauwen 12.a 2.10. Zeeuwsche Bonten f2.— a 2.10 per Hl. Aanvoer 4 ladingen. Vee. Aangevoerd 454 Runderen. Men noteert: Vette le kwal. 75 a 78, 2e kwal. 68 a 74, 3e kwal. 62 a cent per kilo. 150 Melk- en Kalfkoeien f120 a 270. 2 Graskalveren fa 49 nuchtere Kalveren f 8 a 16. 2 Schapen f a per stuk. 495 vette Varkens, Hollandsche le kwal. 52 a 54 ct., 2e en 3e kwal. 49 a 51 ct.Overz. en Geld. le kwal. 52 a 53 et., 2e en 3e kwal. 48 a 50 eent per kilo. Granen. (Binnenlandsche.) Tarwe (nieuwe) per 80 kilo f 6.50 a 7.10. Rogge per 75 kilo f 5.60 a 6.10. Haver per 100 kilo f 7.70 a 8. Gerst Winter- ƒ4.90 a 5.10. Bruine Boonen per Hectoliter 10.a 11. Paardeboonen per 80 kilo f 6.75 a 7.25. Zaden. Karwijzaad per 50 kilo 14.621/,. Correspondentie. W. M. te O. Indien u ons daartoe order geeft, zullen wij het blad u geregeld doen toekomen. Een Landbouwer, Sommelsdijk. Wees zoo goed en ons uw naam bekend te maken. Het is eenmaal een vaste gewoonte van ons dat we eerst weten met wien we te doen hebben eer we vragen beantwoordden. Red. Wij betuigen met deze onzen hartelijke» dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Groot vader. Uit aller naam, M. KOOMAN Hz. Melissant, Dec. 1905. Gevraagd tegen 1 Maart 1906 een bij K. MIJS, Landbouwer, Den Bommel, nabij de Langstraat. Gevraagd een en een tweede of derde Knecht uit één gezin, door A. C. VAN NIEU- WENHUIJZEN, Meliss ant (Sas). Door dubbele zaken te koop aan geboden een sedert jaren bestaande en goed beklante van een voor zes jaar gebouwde Hout- loods, als: 45000ALruispan- ii4"li. (blauwe, roode en glazen) Bint- hout, Kaphent,(|}eelen, Lat ten en Platen. Te zien en te bevragen Havendijk 31, Schiedam. CORN. TIELEMAN, Melissant. Particulier Kapitaal aangeboden of le of 2e hypotheek tegen billijke rente en gemakkelijke aflossing. Brieven franco No. ÏO Bureau de zer Courant. op een flink dorp op de Zuid-Holl. Eilanden. Brieven franco onder nummer 6062 aan het Bureau van dit Blad. worden Rechtstreeks (dus zonder tus- schenpersoon) verstrekt tegen 5 zonder Levensverzekering, op gemak kelijke conditiën en strenge geheim houding door de Nationale Crediet- en Hypotheekbank, Goudsche Singel 51, (hoek Oosterstraat,) Rotterdam. te Zaandijk. Directie: KONING EN BOEKE. Verzekerd! tegen zeer billijke premiën, Roerende en Onroerende Goederen. Agent: C. DE HAAS VANDORS- SER te Nieuwe Tonge. Meubelfabrikant, KIP STRAAT 84, ROTTERDAM. Heeft steeds voorradig een groote partij eigengemaakte iffEI/IIEI/Ey. Een ieder koopt tegen fabrieksprijzen, dus voor u uw inkoopen doet eerst eens kijken bij JOS. WESSEL, Meubelfabriek, Kipstraat 84, Rotterdam, eerste Meubelwinkel vanaf de Stadhuis- steeg Te koop een nieuwe Fonograaf met 14 platen voor f 30. Neemt een vergelijkende proef met bevattende 22—24 phosphorzuur en Prijs 3,40 fir. boord Dordt. Kosteloos onderzoek Rijksproefstation. Vraagt inlichtingen enz. bij den Heer C DE HAAS VAN DORSSER, te Nitutve Tonge Hoofdagent voor Goeree en Overflakkee. voorheen CREMER A Co., Bolsward. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJzeraardenbulzen. Dralneerbulzen. JMetselsteenen. Hiermede berichten wij dat voortaan alle door ons te leveren Naai- en Speciaal- machines van neven staand wettig gedepo- neerd handelsmerk zullen voorzien zijn, zoodat dus alleen die machines werkelijk uit onze magazijnen afkomstig zijn dieons Handelsmerk dragen. Directie van de Naaimachinenhandel, Hoofdkantoor: AMSTERDAM. Filiaal te ROTTERDAM, 217, Hoog straat 217 naast Peek en Oloppenburg. Vertegenwoordiger W. VAN DER BIJ, Oostdijk, Sommelsdijk. worden gesloten met 1 k 2 borgen, zonder levensverzekering of korten of langen termijn. Brieven franco No. 18» Bureau van dit Blad. Wettig gedeponeerd onder No. 19845. Staatscourant No. 178. - 1 Aug. 1905. Brieven onder No. 6712, aan het Bureau van dit Blad. T van het Artikel zullen alle deze tot SPOTPRIJZIüll worden opgeruimd. Wed L. J L'HEIJBEÜX, Rotterdam. RURGER LOGEMENT EN KOFFIEHUIS, Aan de ingezetenen van Goeree en Overflakkee bericht ik hiermede, dat het sedert onheugelijke jaren door den heer G. MULDER, gedreven Logement en Koffiehuis, geheel gerestaureerd, door mij wordt voortgezet. Zindelijk logies. Riliijke prijzen. Aanbevelend, De verkoop der oprechte HAARLEMMER-OLIE blijft alhier gevestigd. Ijzerwaren en Geem. Artikelen Glas-en Aardewerk Galanteriën enzenz.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3