Manslag. Meliissaiit Onze dorpsgenoot, de beer J. M. Kleijenberg, thans werkzaam op een handelskantoor te Middelburg, legde de vorige week met gunstig gevolg examen af voor boekhouden. De jongelingen, die geboren zijn in 1887. en in deze gemeente hun woonplaats hebben, moeten zich tusschen 1 en 31 Januari e.k. ter inschrijving voor de natio nale militie, ter secretarie aanmelden. Tot deelneming aan het onderzoek naar de geoefendheid en lichamelijke ge schiktheid van lotelingen enz., hebben zich twee personen aangemeld. Tegen L. N. is proces-verbaal opge maakt, wegens overtreding der Jachtwet. Bij den heer J. S. ontstond een begin van brand, dat men gelukkig spoedig wist te blusschen. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat de keuring van stieren voor deze ge meente zal worden gehouden te Middel harnis op Donderdag 15 Maart a.s. des morgens 9 uur. Donderdagavond gaf het muziekge zelschap »Tot Nut en Genoegens in het lokaal van den heer A. van der Werf haar eerste winterconcert, ten gehoore van een talrijk opgekomen publiek. Muziek nummers, zoowel als voordrachten liepen werkelijk aardig van stapel en bezorgden de bezoekers een prettigen avond. Een woord van dank aan de leden van »Tot nut en genoegen*, die zich zooveel moeite hebben getroost om dezen avond zoo gezellig mogelijk te maken, mag hier niet achterwege blijven. Goedereede. De milicien-verlofganger J. Orgers der lichting 1900, garnizoensplaats Breda, is tegen 15 December a.s. onder de wapenen geroepen tot het houden van herhalingsoefeningen. Te dezer plaatse zal op Zaterdag den 20 Januari a.s. de gelegenheid worden opengesteld voor de jongelingen, geboren in 1887, teneinde ztch voor de loting der Nationale Militie aan te melden. De heer J. Roos Jz. heeft zijne benoe ming tot ouderling der Ned Herv. Kerk alhier aanvaard. Aan het havenhoofd onder deze ge meente zijn belangrijke verbeteringen aange bracht. Vanaf den z,g. Kinderdijk is eene straat aangelegd, terwijl de vroegere houten palen, dienende tot het vastmeren der sche pen, door ijzeren zijn vervangen. Mej. A. A. alhier had het ongeluk, met eene naald één harer vingers te ver wonden. Al spoedig zwol de gewonde vinger sterk op, zoodat men bloedvergiftiging vreesde en geneeskundige hulp werd inge roepen. Het vermoeden van bloedvergiftiging, bleek gelukkig onjuist te zijn. Ouddorp. Het drogen der cichorei is weer in volle gang. De stilstand in de fabriek was slechts oorzaak van onbekendheid aan het vak. Gemeenteraad. VERSLAG van het verhandelde in de Openbare Raads zitting te Sominelsdijk op Dinsdag 12 Dec, des 's avonds 7 uur. Afwezig den heer M. Born. Na opening door den Voorzitter worden de notulen voorgelezen, goedgekeurd en geteekend. ie. Ingekomen stukken. a. Een missive van Ged. Staten inzake onderwijs. Aangezien de onderwijswet met 1 Januari 1906 in werking treedt wordt daarom gewezen op de wijziging der jaar wedden indien zulks noodig is. Wordt besloten deze zaak in handen te stellen van het Dagelijks Bestuur. b. Na inzage omtrent de ontvangsten bij den Gemeente-Ontvanger blijkt dat op verschillende posten meer is ontvangen als bij de begrooting is geraamd. Wordt voorgesteld deze posten als toevoeging op de Begrooting te plaatsen onder nadere goedkeuring van Ged. Staten. c. Een schrijven van den Directeur- Generaal inzake het te plaatsen Telephoon- kantoor omtrent plaatsing waar en de wer king der zelve. 2e. a. Een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur en Weeshuis alhier, daarbij berichtende, dat met 1 Januari 1906 aan de beurt van aftreding is als Regent Jan van Schouwen, en voornoemd Bestuur als zoodanig aanbevolen J. v. Schouwen en J. Joppe Cz. Tot stemming overgaande bleek dat benoemd is J, v. Schouwen. b. Een schrijven van de Commissie tot wering van Schoolverzuim dat met 1 Jan. a.s. als lid dier Commissie zijn aftredend de Heeren W. C. van As en L. Pen, welke als zoodanig weer werden herbenoemd. Op de gebruikelijke rondvraag of nog iemand het woord verlangt, wordt door den heer Peekstok gewezen op de slijk en modder die reeds eenigen tijd achter de Kaai alhier, en inzonderheid bij den derden trap ligt en daar blijft liggen. De Voorz. zal de vuilnisman op zijne nalatigheid in het weghalen derzelve wijzen en gelasten die dadelijk te verwijderen. Niemand meer het woord verlangende wordt de vergadering gesloten. Rechtzaken. Beleediging van een Kamerlid. Den 28en Dec. a.s. zal voor het Ge rechtshof te 's Gravenhage in hooger beroep worden behandeld het appèl, ingesteld door het O. M. bij de Rechtbank te Zierikzee tegen het vrijsprekend vonnis dier Recht bank, gewezen tegen een drogist en een administrateur, beklaagd van beleediging in de Zierikzeesche Nieuwsbode" van het Kamerlid Jhr. Pompe van Meerdervoort, tijdens de laatste verkiezingen. Doctinchciusche schooiquacstic. De bekende zaak ca. Ds. J. van Dijk Mz. (Doetinchemsche schoolquaestie) is zeer eenvoudig geëindigd. Zooals men zich zal herinneren, is Ds. v. D. op de terecht zitting, waarin hij als beklaagde moest terecht staan, niet verschenen, en algemeen werd toen vermoed dat hij wel spoedig tegen het veroordeelend vonnis in verzet zou komen. Ds. van D. heeft echter het vonnis aanvaard en de hem opgelegde boete van f 75 betaald, (Arnh. Ct.) ¥Issciiea*Ij. Middelharnig. Te IJmuiden zijn binnen gekomen de volgende vischsloepen »Theod. Emmer sch. J v. d. Hoek f 2690 »Johanna Hendr* sch. A. de Koning 2. 2275 »Noordster,« sch. C. Langbroek >2140 3>Toekomst,« sch Joh. de Waard 1900 »Paul Kruger,« sch. H Langbroek» i860 »Middelharnis,<r sch. J. de Korte 1745 Zeemeeuw,* sch. J. de Kovang 1450 »Leo en Willy,sch. Jan de Waard >1375 Verkoopin^en. Op Zaterdag 16 Deo. 1905, 's nam. luur te Dirksland aan den Havendijk van tene groote partij nieuw gezaagd hout, en zware planken, delen, ribben en latten, waaronder veel eikenhout. Notaris VAN DER SLU1JS. Vrijdag 22 December 's nam. 1 ure, op de Scheepstimmerwerf aan de Haven te Goe dereede, ten verzoeke van den heer J. Tanis Jz.Eene groote partij Scheepsafbraak, als Eiken platen, 150 grenen planken, 200 dwars liggers, dekbalken, brandhout, enz. enz. No taris VAN SCHOUWEN. fMeiiieiig-d $ietiws. De noodrem. De reizigers van den laatsten trein naar Maastricht werden Maandagavond opgeschrikt door een plotseling stoppen tusschen Weert Meerssen en Bunde. Wat ;'was er gebeurd De nieuwsgierigen rekten zich uit in hun slaperige dommeling in een warm coupéhoekje en 9taken hun hoofden in de koude avond lucht buiten het venster. Men zag in het don ker niets dan de conducteur of machinist, hier en daar op een afstand een klein fak kellicht, hei-fantastisch doende tegen den don keren achtergrond. Het oponthoud duurde en duurde het onderzoek was in vollen gang. Eindelijk een coupé waar het zegeltje was ge broken. 't Zag er anders dood onschuldig uit een moeder met twee kleinen. Mama was wakker geschrokken uit haar hoekplaatsje door den schok van het remmen en zag half slaperig rond twee kleine zusjes stonden naast haar op de bank en deden wat des kinds is, stoeien en kattekwaad, altijd spel. Moeder had voor ze ging slapen nog zoo gezegd Lieve lingen nu zoet zijn, hoor moe gaat wat slapen maatje is vermoeid 1// En de //lievelingen// waren zoet geweest, d. w. z. ze hadden moe der niet door hun lawaai gewekt of elkaar aan het huilen gemaakt, maar toch wat ge speeld heel onschuldig nietwaar In het midden van den wagen was zoo'n klein rood krukje met gouden randjes en een touwtje met een stukje lood, dat was wel leuk speel goed. De eene zus //Als je daar aan trekt wat zou er dan gebeuren Het antwoord «Nu, dat weet ik niet, probeer maar eens!// En zoo hadden ze 't dan gewaagd, terwijl moetje sliepleuk was het maar zoo gek, dat alles in eens stilstond. Terwijl kinderen en moeder nog verwon derd waren over den onverwachten schok, kwam de conducteur binnen, keek naar 't mooie krukje, dat de kleinen voor iets als een huisbel hadden aungezien, en maakte proces-verbaal op terwijl de bedrijvers van 't euvel uit den trein werden verwijderd. De beambte zei nog de wenkbrouwen fronsend //Mevrouw, dat kan u geld kosten.// En ze had toch nog zoogezegd //Lievelingen, zoet zijn.// De Leerplichtwet. Men schrijft ons Dinsdagmorgen met de tram Zuid-Beier landRotterdam was de art/eider A. Tuk van Zuid-Beierland op weg naar Dordrecht om 4 dagen gevangenisstraf te ondergaan, omdat een jongetje van 11 jaar, de oudste van zijn 6 kinderen, dezen zomer de school verzuimd had om wat te verdienen. De passagiers waren bewogen met dezen braven huisvader en brachten 7 gulden bijeen, die zij hem ter hand stelden, als zijnde het bedrag na betaling waarvan hij niet meer behoefde te zitten. Ontroerd dankte hij voor die hulp. Wat een blijdschap zal dat Dinsdagavond geweest zijn, toen hij weer bij de zijnen aankwam. Belangrijke diefstal. De commissaris van politie in de tweede sectie (bureau J. D. Meyerplein) te Amster dam verzoekt opsporing van een geldkistje ontvreemd ten nadeele van Levie Nikkelsburg, Toeliestraat 18 te Amsterdam en inhoudende 3 bankbiljetten van f 60, 6 van f 40, 7 van t 25, 100 rijksdaalders, 40 gulden en f 80 aan diverse geldstukken, een paar gouden oor knoppen en een spaarbankboekje ten name van Rebekka Barmhartigheid, huisvrouw van L. Nikkelsburg, waarop ingeschreven een bedrag van f 1085. Gestikt. Zondagochtend was de huisknecht van den beer De Bije te Haarlem, buiten zijn gewoonte om, niet op tijd aan de woning van zijn meester, die zich daarom naar het huis van zijn knecht begaf, om te vernemen wat er aan haperde. Hij kreeg geen gehoor, waarschuwde de buren en een van deze met een ladder binnengeklommen, vond den knecht, Dubbel dam, met zijn echtgenoole te bed, hij met den eenen arm op den grond en docd, zij nog kreunend. Waf. was er gebeurd Vóór het naar bed gaan, had Dub beldam de schuif van de vulkachel halfdicht gedraaid, blijkbaar was die verder dicht ge vallen en was er kolendamp ontsnapt, waar door D. gedood is. De vrouw leeft nog. was een zeer oppassend man, pas 25 jaar oud en nog niet lang gehuwd. (Tel.) Eei» kroon verkocht. Op de verknoping van diamanten, toebe- hoorende aan wijlen den Maharana van Dholper, te Calcutta, kwam ook de s'.aatskvoon onder den hamer. Het, prachtige stuk, waarin de diamanten en paaiden zeldzaam fraai ge zet zijn, ori die in het midden prijkt met den beroemden //gros venor//, een diamant van het zuiverste water, bracht den prijs op vair ruim 400,000 gulden. StoE'infoiids te Monster. In de jongste vergadering van het Storm- fonds (Terheijde gemeente Monster), waarin beraadslaagd word o.Ver de ondcrsii u.iing, te verkenen aan cc 1 1 w 1 ei al groo'c gezinnen teen met elf kinderen) v,v. vissobers, die dezen herfst op zee verongelukten, kwam hel, voor ste! in, vooraf voor (Ie kinderen van W. V., die bij een tocht met d.- reddingooo! zijn leven had gelaten, een bedtag e reset weren, ten einde de doch er bij hatir meerderjarigheid of eerder huwelijk een u'tkeering le doen, en den zoon, wanneer hij het oeroep van zeeman kiest, in de gelegenheid te sh.lVi, een cursus te volgen aan een zeevaart-ol/Lsidierijsehool, Bij het voorstel werd gepleit,dat de dappere kerels, die in den nobelste n strijd voor de eer van ns land liet leven w igcti, de zeker heid moeten heuoen, dai 't voor hun nage- aten betrekkingen niet zal geldenMet hoe weinig kunnen wij hel af, maar Hoe véél kunnen wij doen Ondanks de nieuwe zorgen, die op het Stormfonds drukken, werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Moge het besluit in de lande niet alleen sympathie vinden, maar die sympathie aan het bestuur van het Stormfonds ook blijken, door den steun van allen, die meeneti, dat voor Nederland, ter zee 't Noblesse oblige moet gelden. Oplichting van f ÏÖOÖ. Men meldt uit Den Haag In de vorige maand is de Nederl.-Indische Handelsbank alhier benadeeld voor een bedrag van f 7000, dat deze bankinstelling heeft betaald op een quitantie, die later bleek met een vaische handteekening te zijn opgemaakt door den 24-iarigen bediende S., werkzaam op een ander handelskantoor hier ter stede. De vervaardiger van deze vaische hand teekening was inmiddels over de grenzen getrokken, maar werd dezer dagen in een woning te Brussel aangehouden door den inspecteur Misset en den rechercheur Moer man, beiden van de Haagsche politie, die zich 40 uren onafgebroken bezig hadden ge houden met van veel beleid getuigende en ten slotte met goeden uitslag bekroonde po gingen tot opsporing van den voortvluchtige. Nog f 1700 werden in het bezit van den aangehoudene gevonden. Het grootste gedeelte van de valschelijk verkregen geldsom was op wedrennen in Frankrijk en België verspeeld. De verdachte zal eerlang door België aan onze justitie worden uitgeleverd. (N. R. C.) Goed afgeloope». Men schrijft ons uit Berkel en Rodenrijs Bij het beproeven van een moter in het pakhuis van den heer A. Treurniet, Dinsdag avond omstreeks 7 uur, voud een ontploffing plaats, die ernstige gevolgen had kunnen hebben. De uitslaande vlammen vatten de kleederen van den monteur, die in een oogen- blik in lichte laaie stond. Door aanstonds in de vaart te springen, doofde hij zijn brandende kleeding en kwam er met enkele brandwonden af. Spoedig was de brandweer gearriveerd, waardoor het voortgaan der vlammen belet werd. De loterijwet. Uit Zutpben meldt men ons Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen een boekhandelaar, wegens verkoop van scheurkalenders van den uitgever N. J. Boon te Amsterdam. Aangezien op die kalenders een nummer voorkomt, dat kans geelt op een prijs, indien op dal nummer een prijs in de 381ste Staatsloterij valt,.beschouwt de politie dit als eene overtreding van a'tikel 2, sub 3 der Loterijwet. Ook tegen den Amsterdamscben uitgever Boon is proces-verbaal opgemaakt. N. R. Ct.)// Kratokboonen. Men meldt ons uit Oegstgeest Bij een landbouwer alhier hebben zich bij vijf runderen verschijnselen van blauwzuur vergiftiging voorgedaan, veroorzaakt door het gebruik van gekookte kratokboonen (Phaseolits Lunatus L), die onder den naam van Egyp tische boonen aan de landbouwers als vee voeder worden verkocht. Twee der dieren zijn binnen een half uur na het guoruik gestorven, de andere dieren zullen waarschijnlijk door het gebruik van medicijnen oawaard blijven. //N. O.// Dit een raadsverslag. Uit het raadsverslag van Oostzaan-: //Het lid Kwak vraagt of de voering van een jas van den nachtwacht ook hersteld wordt voor rekening van de gemeente 11 (V ad.) 11 Flinke schadevergoeding. Te Spa werd gedurende het laatste seizoen een dame uit Brussel in de badinrichting door kokend water erg verbrand. Zij kon ge durende langen tijd niet uitgaan. Toen zij hersteld was, deed zij de stad Spa een proces aan en vroeg 20,000 f'r schadevergoe ding. De rechtbank van Verviers heeft deze week de zaak onderzocht en haar 5000 fr. schadevergoeding toegestaan. Geen kleinigheid. Volgens de «Vorwarts// heeft de rijke Duitsphe socialistische partij in de laatste da gen 162,000 mark gezonden aan de Russische socialisten voor hun revolutie werk. Van uit Frankrijk werd 20,000 francs ge zonden, doch die som werd bij de postadmi nistratie opgehouden. Uit, Sittard meldt men aan de //Limb. Koer.//: Zekere G. P. komt Maandagavond in het calé van W. H. te Sasteren en verlangt een glas bier, hetwelk hem geweigerd werd. Een oogenblik later komen de Gebr. J. en L. S. het cafe binnen. Aan deze beiden werd nog een glas bier verstrekt door de kasteleins dochter Barbara, met welke genoemde P. verkeering had. P. die na du weigering van drank was weggegaan, komt nu weer de her berg binnen en ziende dat anderen bier had den, begon hij er krachtig op los te slaan. Als wapen gebruikte hij het deksel der kachel. Spoedig werd hij echter door de overige be zoekers aan de deur gezet. De gebroeders S. vertrokken daarop met zekeren G., doch een der gebroeders S. bleef nog wat aan de deur met de kasteleinsdoch ter praten. Terwijl zij eenige meters van het huis verwijderd waren, zegt Johan S. tot G. Mijn broeder moet ook meegaan. Toen hij zich omdraaide om terug te keeren, stond P. op den weg, liep op Johan S. toe en gaf hem twee steken met een mes of ander snij dend voorwerp in zijn onderlijf en een steek onder den rechterarm. Eene wonde in het onderlijf was van dien aard, dat de darmen er uit puilden. S. is nog een 25 meter op G. aangeloopen, kort bij G. viel.hij echter op den grond, roependeHij heeft mij gesto ken, de darmen komen uit mijn buik ga as te blief den pastoor roepen, want ik ga ster ven. G. heeft hem toen opgenomen en met behulpzame handen bij J. Jesse binnengedra gen. Onmiddellijk zijn dokter Schoenmakers van Sittard, zoomede de marechaussees gewaar schuwd. Dr. Schoenmakers is ongeveer 4 uut met den gewonde bezig geweest om de dar men weer terug te brengen, hetgeen zeer lastig ging. Daarbij bleek nog dat een darm was doorgesneden, zoodat de gewonde in le vensgevaarlijken toestand verkeert en volgens verklaring des dokters aan de gevolgen zij ner wondt n zal sterven. De brigadier Luijten met marechaussee Jongen hebben Dinsdag te Susieren een onderzoek ingesteld en nteer- genoemden P. van 't bed gelicht en naar Srlard overgebracht. Hij blijft alle schuld ontkennen. Later vernam de //Limb. Koer.// dat de ongelukkige gewonde Woensdagmorgen te 5 uur is overleden- Jeugdige opiichtster. Men schrijft uit Oudenbosch aan de //N. Ct:// Zondagvoormiddag kwam in een hoeden en mantelmagazijn aldaar een 16 jarig meisje uit Standaardbuiten met verzoek om eenige goede mantels en hoeden mede te mogen nemen voor mevr. Van R. Zij zeide, daar kort in dienst te zijn. Mantels en hoeden werden medegegeven en 's middags vertooii- de de jeugdige oplichster zich met een der nieuwe manleis in de kerk teStandaarbuiten. Toen de gezusters W. om antwoord bij mevr. Van R. kwamen, wist deze dame Van niets af. Een onderzoek werd ingesteld met het gevolg, dat de marechaussées de op lichster Dinsdag in hechtenis namen en de goederen in beslag genomen werden. Woens dagmorgen werd zij gevankelijk naar Breda overgebracht. liet hoofdelijk drankgebruik in Nederland Het hoofdelijk drankgebruik bedroeg in 1904 in ons land 7,65 L. a 50 pCt. alco hol bijna hebben we dus het peil van 1870 bereikt, toen het 7,46 L. was. Toch mag men over dit resultaat tevre den zijn. Iu de eerste jaren na 1870 was hel drankgebruik door stijging der loonen en atwezigheid van inzicht in 't gevaarlijke van het drankgebruik steeds klimmende tot 1877, toen 't bijna 10 L. bedroeg (9,98 L.) De volgende malaise deed het dalen, hoewel uiterst langzaam de ingewortelde drinkgewoonten zetten tot drinken aan, trots den achteruitgang. Na de invoering van de drankwet van 1881 wies de anti-alco holbeweging wel een weinig, maar ze bleef te zwak, om de economische invloeden op het drankgebruik geheel ter zijde te stellen: bij hooger worden van den welstand nam ook het drankverbruik weer toe. Eerst in de laatste jaren mag feitelijk gesproken worden van een toenemende radicale anti-alcoholbeweging en sedert is ook de daling iu het gebruik ingetreden, uitgenomen een kleine verheffing in 1901 en 1902. Kolendamp. Men meldt ons uit Alkmaar Twee werklieden van het landbouwkan- toor Noordholland alhier, hadden per schuit kunstmest vervoerd naar Koegras. Op de terugreis besloten zij in de schuit te over nachten, toen zij tot Schagerbrug genaderd waren. De kachel werd neig een weinig met een stuk briket opgestookt, het luik gesloten en alleen het gat, waardoor anders de kachel pijp uitsteekt, opengelaten. De brugwachter zou hen 's morgens te vier uur wekken Waarschijnlijk door den zvvaren mist was er weinig trekking en bleef de kolendamp in het vooronder. Om vier uur wekte de brug wachter. Een der werklieden ontwaakte en zou het luik openen, doch zakte ineen. De brugwachter, die gehooid had, dat er op zijn wekken geantwoord was, vertrok. Om zeven uur was echter de schuit nog niet vertrokken. Opnieuw werd er door hem gewekt, en thans gelukte het den werkman, die ineengezakt was, het luik te openen eu met veel moeite op dek te komen. Toen men hem vroeg waar zijn kameraad was, gaf hij versuft ten antwoord, dat hij hem niet wakker kon krijgen. Bij onderzoek bleek, dat de andere, een jongeman van ruim 20 jaren, door de kolendamp was gestikt. In de zinkwitfabriek nabij Maastricht is Woensdag de chef-monteur doodgebleven. De geneesheer constateerde verstikking door kolendamp. Ongeluk. Dinsdagmorgen had te Middelsluis (ge meente Numansdorp) een ernstig ongeluk plaats: De 63-jarige arbeider A. Maaskant rc ed op een boerenwagen en moest de tram passeeren. Door den rook daarvan schrikten de paarden en sloegi-n op hol. Maaskant viel van het kistje en bleef met den voet achter den dissel hangen, zoodat hij met iet hoofd over de slraat gesleurd werd. Geiukkig werden de paarden spoedig tot staan gebracht. Maaskant werd bewusteloos bloedend opgenomen. Binnengedragen keer de ztjn bewustzijn na verloop van een kwar tier weder Urug. De inmiddels ontboden geneesheer Dr. Flohil verleende de eerste luip. Zijn toestand is thans bevredigend. C!«\ GeKoiidheidskolonie. In de onmidnellijken nabijheid van Nun- speet op de Veluwe is ruirn 5 H.A. heide grond, gedeeltelijk met dennen beplant, aangekocht. Dit terrein is bestemd om daarop een christelijke gezondheidskolonie te stichten voor schoolgaande kinderen. Het streven is een permanente kolonie te stichten, die zomer en winter geopend blijft en ruimte biedt voor ongeveer 50 kinderen. Gepakt. Uit den Haag wordt ons gemeld De rechercheurs P. C. Brouwer en H. F. de Bres, die onlangs van den hoofdcom missaris van politie een bijzondere tevreden heidsbetuiging ontvingen wegens 't aanhou den van een beruchten rijwieldief, deden dezer dagen opnieuw een goede vangst door het betrappen van een tweetal sujetten, die er hun werk van maakten, jassen, barometers enz., uit vestibules te stelen met behulp van vaische sleutels. Opnieuw verwierven zij een bijzondere tevredenheidsbetuiging van hun chef. Siur^erlijke stand Mlddelhatrnls. Geboren Jacob Johannis z. v. Leendert van Gelder en Dirkje van Delft. Petronella Anna d. v. Cornelis van Wijk en Petronella Moeren hout. Overleden Arend Jakob Verwoud oud drie maanden. Stad aan 't Haringvliet. Overleden Leendert Hocgerwerff oud 71 j. gehuwd met Wiilemina Tijl. Holtgensplaat. Geboren Elizabeth d. v. Cornelis Koene en Catharina van Dravik. Overleden Willem Janse oud 2 maanden. Dirksland. GeborenSimon Izaak z. v. Mozes flam- melburg en Hester de Haas, Wilhelmina Johanna d v. Adrianus Groenendijk en Arina Polder, Johanna Geradina d. v. Cornelis Knöps en Neeltje Holster, Leendert Johannes z. v. Johan George Bernard Labeur en Fransina Korvink. Gehuwd Nicolaas Jan Geldhof jm. 23 jaar en Johanna Brooshooft jd. 19 jaar. Jan Zoon jm. 23 jaar en Johanna Koppelman jd. 23 jaar. Melissant. Overleden: Huibert Kooman 71 jaar weduw naar van Sara Zaaijer. Sierfe eas ftcikooS. Predikbeurten op Zondag I? Dec. NEDERL. HERV. KERK. Sorumeisdijk, vm. den Eerw. fleer do Groot, teol. oand. uit Leiden, en 's av. Middelbands, vm. Ds. Teljer uit Hellevoetsluis en 's av. Ds. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Emmeu. üoltgeusplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonga, vm. en nam. Dg. van Dolder. Nieuwe Touge, vni. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nain. Ds. Lammers. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Melissant, vm. en num. Ds. Hoedemaker. stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nam. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. De. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. eu 'sav. ieeskerk. Stud aan 't Haringvliet, vm. en 's av. Ieeskerk. Den Bommel, vm., nain. en 's av. Ds. Grydaais van Rozenburg. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en nam. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgonsplaat, vm., nam. en 's av. Ds. Hartkamp. Herkingen, vm., nam. en 's av. leeskeik. Meliasant, vm., nam. en 's av. Ieeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS, irksland, vin., nam. en 'sav. Ds. Maokenza, DOOPSGEZINDE KERK. uddorp, Ds. K. W. Róssing. VRIJE EVANGELISATIE, toltgensplaat, (Laugstraat), vm. en nam. 2.15 uur dhr. Wielhouwer. ZONDAGSCHOOL MIDDELHARNIS. Donderdagavond 6.30 uur Ds. Rappard van Berg-Ambaoht. 1'ek'Kraiiiiiicn. BERLIJN, 14 Dec. (Part.) Naar luid van particuliere berichten uit Riga, staat alle verkeer daar stil. De spoorstaven zijn

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4