Waarborgen voor ile Openbare school. Het Nieuwe Schoolblad, een blad, dat het Openbaar Onderwijs dient, schrijft naar aanleiding van de ver schrikkelijke toestanden to Amsterdam en elders op de Openbare School, waar het gezag der Hoofden eene pure be spotting is »De voorstanders der bijzondere ^school waarborgen eischende van de »Openbare school, en die Openbare ^school in bescherming nemende legen »haar eigen vrienden, 't Schijnt eene ^parodie en het is dat toch niet. En »'t ergste is, dat er geen andere uit- »komst is, dan den raad van De Stan- zdaard op te volgen. j-Het gezag dient daar nu eens ge handhaafd v Wij konden onze oogen niet geloo- ven, toen wij dit lazen. Maar welk eene verantwoording draagt de Nederlandsche vrijzinnig heid, die deze toestanden in de hand werkte, vooral door er niets tegen te doen. Waarlijk, hier zijn »waarborgen« eene eerste vereischte. Eene dokters-beschouwing. Na de rede van den vrijzinnig-de mocraat Mr. Drucker, constateert de vrij liberale Nieuwe Courant, dat het ministerie nu niet eens kan steunen op een minderheid van 45 leden, noch op eene van 35 leden, maar dat het met zekerheid op niet meer dan de 24 mannen van de groep der unie liberalen kan rekenen. Voor den verderen steun zal het moeten bouwen op de ^welwillend heid", die andere groepen het Kabinet zullen willen bewijzen. Een schrale troost Een schrale troost, die nog minder wordt, wanneer de Nieuwe Courant aan hare conclusiën nog deze »dokters-be- schouwing« toevoegt De hoogst welwillende onbarmhar tigheid, waarmee de uiterst zwakke grondslag van het Kabinet ook weer heden door een zijner naastbestaanden werd blootgelegd, toonde andermaal aan, dat de greep naar een oplossing, welke in dezen zomer gedaan werd, een verkeerde geweest is. Dat is nu nog eens frissche liberale critiek. Het Kabinet blijft een bijzonder zwak kindje. Waarvan de dokters bij zijn geboorte zeiden, dat het nauwelijks levensvat baarheid bezat. En toch kan zoo'n stumperd het nog wel eens verder brengen dan zelfs menige dokter dacht. Rotterd.) De tiende penning. Als wij ons niet geheel bedriegen, dan is reeds zooveel uit het politieke debat in de Tweede Kamer af te leiden, dat de 10 opcenten op de vermogens- en bedrijfsbelasting er door gaan. Het ministerie krijgt in deze zijn zin. De tiende penning zal weldra worden geheven. Troelstra had er geen bezwaar tegen en Tydeman evenmin. Dit wil met andere woorden zeggen dat sociaal democraten en oud libe ralen hier geen moeielijkheden inden weg zullen leggen. En daar de Unie-liberalen en vrij zinnig-democraten wel geen spaak in dat wiel zullen steken, kan de Minister van Finantiën voor zijn plan wel op een meerderheid rekenen. Vooral voor onze nijvere midden klasse zullen die '10 opcenten op de bedrijfs-belasting een leelijken tegen val zijn. Maar zij trooste zich met de gedach ten, dat zij dien tegenslag aan „zekere Juni-gebeurtenissen" te danken heeft. Als gevolg van die „zekere Juni- gebeurtenissen" zal zij, in plaats van meerdere „ontwikkeling onzer nijver heid" en „bevordering van den natio- nalen arbeid", nu mogen bloeden. Zij ontvangt nu de tiende penning in huis. En hierbij zal het wel niet blijven. Of heeft de minister het niet duidelijk uitgesproken, dat de directe belastin gen ook duurzaam, tot dekking van he te kort zullen hebben bij te dragen? Graafsch è'énen keer op ongeveer 25 cm. aiepxe op de wintervoor geploegd. Vior van de zeven stukken ploegde men in 't voorjaar nog eens weer. Dus teelde men op wintermul en zomermul. Toen de aardappelen ongeveer een hand breed boven den grond waren, werden enkele perceelen bemest met ongelijke hoevheelheden Chilisalpeter. Wel jammer dat niet opgegeven wordt in het verslag, hoe groot de partijtjes waren per gemet. Intusschen blijkt heel klaar uit de oogstresultaten, dat Chilisalpeter heel goed werkte, zoowel op winter- als op zomermul. Zie maar eens hier. Wintermul. Perc. I. Geen Chilisalpeter. 104,87 H.L. aardappelen. 29.2 H.L. poters. Perc. II. Geen Chilisalpeter. (Nieuwe poters.) 94.73 ILL. aardappelen. 24 H.L. poters. Perc. III. 60 K.G. Chilisalpeter. 117 H.L. aardappelen. 22,25 H.L. poters. Door I met III te vergelijken blijkt heel duidelijk, dat de door den he#r Van Es ge bezigde 60 K.G. Chili wel goed werkte. Het zelfde geldt gewis ook van de Chili op zomer mul gebruikt. Perc. IV. Geen Chili. 84,33 H.L. aardappelen. 29.03 H.L. poters. Perc. V. 20 K.G. Chiii. 95,17 H.L. aardappelen. 26,9 H.L. poters. Perc. VI. 30 KG. Chili. 87 H.L. aardappelen. 27 H.L. poters. Perc. VII. 60. K.G. Chili. 105,5 H.L. aardappelen. 24,43 H.L. poters. De opbrengsten zijn berekend per H.A. En nu nog van den heer I#e Haas van Hvrsser te Nieiiwe Tonge een vergelijking tusschen aardapnelen vlak en op bedden. De bonten deden dienst als proefvariëteit. De proef beantwoordde niet aan wat men had verwacht. Per gemet (0,45,92 H.A.) oogstte de proefnemer van de bedden 110 H.L. en van de op gewone wijze behandelde planten 10 H.L. meer. De proefnemer schrijft de minder gunstige uitkomst op de bedden toe aan den drogen zomer (van 1904) en den platerigen bodem. Aan het einde van de reeks gekomen, wil ik nog dit zeggen Die lezers, welke nog geen lid zijn van nLandbouw-Onderwijs« en toch het nut erkennen van 't openbaar maken van de verschillende verslagen 'k heb ze voor en na altemaal besproken die lezers moes ten zich nu spoedig opgeven. Hoe meer leden zij telt, hoe krachtiger de Vereeniging kan werken in 't belang der boeren in 't algemeen en in dat van de Eilanders in 't bijzonder. M. Tuin- en jLaiidSiouw. VAN nLANDBOUW-ONDERWIJS.ï (Slot.) Tot slot nog twee. De eene is een bemes tingsproef met aardappelen en wel met ver schillende hoeveelheden Chilisalpeter op win' ter- en zomermul. De proefnemer was de heer li. van Es te Middelharnis. Als proefveld diende een stuk grond in 't Oudeland van Middelharnis, be staande uit lichten zavel. Voorvrucht was roode klaver, bemest met Superphosphaat en tweemaal gemaaid. 't Heele veld bestond uit 7 perceelen en werd bepoot met Eigenheimers, alle reeds enkele jaren door den heer Van Es gepoot, behalve die van een perceel. Dit werd bepoot met nieuwe poters. Voorts werd het heele veld in 't najaar in ¥b°«s a gitaak. ragen en Antwoorden worden kosteloos geplaats t Antwoorden of mededeelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 886. Kaïniet is voor herfstbemesting 't meest geschikt, zoo zei men mij. Is dit zoo? 887 Hoe karnemelk aan kippen te vervoe- deren 1888. Wat is fermesellie Een lezer. Herkingen. Antwoorden en mededeelingen. 883. Welke stroosoort het grootste opzuigend vermogen heeft Volgens Van Pesch nemen 100 deelen stroo van halmgewassen in 24 uur 400 deelen vocht op, koolzaadstroo 300, dat van erwten 381. Het graanstroo staat dus bo venaan. 884. Afval van gebluschte kalk Wel eenige bemestingswaarde zal 't hebben. Veel niet. Behalve wat kali en een weinig phosphor wel licht een beetje kalk. Geen stikstof. Neem zelf eens een proef er mee. Mogelijk werkt 't wel aardig door kalkgehalte vooral. 885. Tabaksstot. Ongeschikt voor bemestings materiaal. Bewaar 't voor bestrijding van sommige insecten als bladluis. Aankomst van Gouverneur Ideuburg Het »G. A. B.« meldt dato 18 Nov. o.tn. ^Hedenochtend omstreeks half negen arriveerde alhier met het stoomschip van den K. W. I. M. Prins Willem I. Z Exc. de nieuwbenoemde gouverneur A. W. F. Idenburg De ontscheping had een uur daarna plaats op de bij het programma vooi de ontvangst voorgeschreven wijze. In de audiëntiezaal van het Gouverne mentshotel verwelkomde de wd. gouverneur de heer D. H. Havelaar, den nieuwbenoem- den gouverneur, eu stelde aan dezen de aanwezige autoriteiten, officieren, ambtena ren, kerkbesturen en vertegenwoordigers van openbare inrichtingen voor. De nieuwbenoemde gouverneur dankte voor de hem bereide ontvangst en deed tevens mededeeling aan den heer Havelaar van diens bevordering tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Vervolgeus werden de conculs der vreemde mogendheden te Paramaribo aan den be noemden gouverneur voorgesteld. Na afloop van deze voorstellingen en na eene korte zitting van den Raad van Be stuur te hebben bijgewoond, begaf de nieuwbenoemde gouverneur zich naar de vergaderzaal der Koloniale Staten waar even te voren mevrouw Idenburg, met hare kinderen en de heer Havelaar ook geko men waren«. De nieuwbenoemde gouverneur sprak daarna in eene plechtige zitting van de Koloniale Staten eene rede uit. UtSiKeiiIaiitf. RUSLAND. Woensdag heeft minister Witte de af gevaardigden van het Moskousche congres van- Zemstwo's en steden voor de laatste maal ontvangen. Zij overhandigden hem een schriftelijke verklaring, waarin er op gewezen wordt, dat de regeering steeds Te* Taal Tro1nt"mërTie!11 e'mènTaTf* nood-" zakelijke maatregelen, en dat de uitvoe ring daarvan immer op een onvolkomen en inconsequente manier geschiedt, tot nadeel van het geheele land. Minister Witte verklaarde, dat hij deze memorie over eenigen tijd zou beantwoorden. Volgens den Peterburgschen correspon dent van den Berlijnschen «Lokalnazeigeiv maakte de minister op de afvaardiging den indruk van een man, die door inge spannen arbeid wel zeer geschokt is, maar volkomen de macht in handen houdt en daarvan niet zoo gemakkelijk afstand zal doen. Engelsche berichtgevers zeggen, dat de ministerraad thans heel wat tijd ver- treuzelt met discussies over de kiesrecht- ziak. Zij meenen zeker dat de zaak zoo maar opeens in orde is te brengen Wel ja, algemeen, rechtslreeksch stemrecht is op papier gemakkelijk loe te staan, maar zou het niet onzinnig wezen en allerdwaast werken voor een staat als Rusland, met SO pOt. analphabeten, en waar op consti tutioneel gebied de eerste schrede nog gezet moet worden P De «Hamb. Nacht." ontvangt uit Pe tersburg het bericht, dat de wijk Wassili Ostro.vo in den afgeloopen nacht zonder politie was, daar deze het werk had neer gelegd. In andere wijken is de politie evei eens ontevreden, ofschoon minister Doernowo reeds een flinke loonsverhooging heeft toegestaan. De leiders der revolutionaire beweging hebben priester Gapon ter dood veroor deeld, daar deze hoe is het mogelijk nu heet gewonnen te zijn voor het Tsarisme. Naar verleidt wordt, is Gapon reeds over de Duitsche grens naar Frank rijk gevlucht. Uit Warschau komt het bericht, dat een grool aantal parlicu'iere banken aan den minister van fhiantiën hebben mede gedeeld, dat ze genoodzaakt zouden zijn hare zaken te sluiten, indien de staking der postbeamten nog lang duurt. Aan zeker Duilsch blad wordt uit Pe tersburg medegedeeld, dat op 1057 post beambten 700 weder aan het werk zijn gegaan. De telegraafbeambien zijn hard nekkiger maar er is toch ook in hun gelederen bres geschoten. Te Ekaterinodar moeten soldaten de wapenkamers der kazerne geplunderd en de aibeiders gewapend hebhen. Te Reval is de staat van 'beleg afge kondigd. Wat daar gaande is wordt nog niet gemeld. Uit Lodz komt de tijding, dat de sol daten van verschillende afdeelingen ver gaderingen hebben gehouden in de ka zernes en dat het onrustig begint te worden. We noemden hierboven de wijk Wassili Ostrowo, waar de politie had gestaakt. Uit datzelfde Peterburgsche kwartier wordt nog 't volgende frappante voorval gemeld Bij het postkantoor hadden de soldaten hun geweren aan rotten gezet, toen plotse ling de stakers een aanval deden en zich hun buit meester maakten. Daarna dion- gen zij liet postkantoor binnen, vernielden alle telegraaftoestellen eu wat zij aan meu bels aantroffen, gaven daarna geweren aan de soldaten terug en vertrokken. Generaal Sacharofs opvolger als gede legeerde inzake de boerenonlusten in Saratof is reeds aangewezen. Het ergste is, dat aan dezen generaal als adjudant is toegevoegd de beruchte ko lonel Min. van het Semenaf-regiment, die den 31 en Oct. op het volk bij de Tech nische Hoogeschool liet schieten en het gebouw, waarin zich de studenten bevonden eenvoudig in biaud wilde laten sieken De '/Roes'S" schrijft, dat zulk een kolonel aan het hoofd van een garderegiment een pul liek gevaar oplevert. SMIicieel ïsedeelie. Stiereitkcui'iiigeu. De GEDEPUTEERDE STATEN der Provincie Z u i d-H o 11 a 11 d, maken bekend dat ingevolge art. 1 in verband met artt. 6 en 7 van het Reglement ter bevordering der veefok kerij in de Provincie Zuid-Holland, (Provinciale bladen nos. 5 van 1900, 108 van 1902 en 91 van 1904), totj het toekennen vanpremiën vooratieren boven den leeftijd van 2'/2 en van I1/, jaar en voor pinkatieren beneden den leeftijd van 1'/, jaar, jaarlijks keuringen zullen worden gehouden dat voor deze keuringen de Provincie is ver deeld in 14 districten en voorellt district 1 premie van f 100 voor een stier boven den leeftijd van 2'/2 jaar (nl. 7 uit de Rijksbijdrage en 7 uit de Provinciale bijdrage) en bovendien vanwege de Provincie voor eik district 1 premie van f 150 voor een stier boven den leeftijd van l'/2 jaar, 2 premiën van f 100 en 2 van f50 voor pinkatie ren beneden den leeftijd van l'/2 jaar beschikbaar zijn gesteld, met dien verstande dat slechts voor uitmuntende stieren premiën mogen worden toe gekend en dat de toegekende premien slechts wor den uitbetaald, indien de bekroonde stieren vanaf de bekroning tot 1 September daaraanvolgende in de Provincie Zuid-Holland, en wel in hetzelfde district waarin zij zijn gekeurd (behoudens ver kregen toestemming van de regelingscommissie) tegen een springgeld van hoogstens f 1 beschik baar zijn gesteld, terwijl de eigenaar verplicht is daarbij minstens 50 verschillende koeien tot dek king toe te laten dat in elk district slechts de stieren kunnen mededingen, wier standplaats biDnen het district is gelegen, tenzij in bijzondere gevallen door Ged. Staten volgens art. 5 van het Reglement, hiervan aan een of meer stierenhouders voor een of meer stieren afwijking is toegestaan dat behooren tot het le District, de navol gende gemeenten Ouddorp, Goedereede, Stellendam, Melissant, Dirksland, Sommelsdijk, Stad aan 't Haringvliet, Herkingen, Nieuwe Tonge, Oude Tonge, Den Bommel en Ooltgensplaat en dat de keuring in dat district zal piaats hebben te Middelharnis op Donderdag 15 Maart des morgens te 9 "uren. 's Gravenhagé, den 27sten Nov. 1905. De Gedeputeerde Staten voornoemd- PATIJN, Voorzitter. P. TA VENRAAT, Griffier. N.B. Op denzelfden dag en hetzelfde uur wordt een keuring van Rijkswege gehouden, waarbij premien worden uitgeloofd, onder gelijke voorwaarden als bovenvermeld. HeiDtN. Soitiinelsdijk* Bij Koninklijk besluit zijn, met ingang van 16 Jan. 1906, benoemd tot plaatsvervangers van den districts-veearts wien Dordrecht als standplaats is aangewe zen, A. J. van Hernert, alhier, J Laay, le Ridderkerk, M. C. van der Poel, te Nieuwen- hoorn, en M. de Ridder, te Leerdam. Voor het examen tot het verkrijgen van een bewijs van Militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid, hebben zich zeven jongelingen aangemeld, met name J. T. Heintjes, A. Kaltestaart, A. Verbiest, D. Kastelein, C. Kievit, H. Katteslaart, c-n A. Springvloed. -Eene openbare vergadering van den Raad is belegd op heden den 12 Dec. 1905 des nam. ten 7 ure. Ülidilellinmis Dank zij de concurrentie der nieuwe boot, geelt de Stoomboot Middelharnis hare retourkaarten met »door- loopend geldige uit en heeft zij het aan- teekengeld van goederen ook afgeschaft. Zaterdagmiddag reed v. L. uit Dirks land met een wagen, waarmee hij varkens hierheen gebracht had, door de Nieuvvstraat, toen door een ongeluk de burrie brak. Nadat dit eenigszins hersteld was en men een eindje verder gereden was, had men opuieuw een ongeluk doordat twee wielen losschoten, tengevolge waarvan de wagen op zij sloeg en de inzittenden op straat terecht kwamen. Gelukkig had niemand zich ernstig bezeerd, Zaterdagavond hadden eenige jongens de brutaliteit om bij de Wed. van Eek met geweld de deur zoodanig stuk te trappen, dat men de timmerman moest halen, om haar weder in orde te brengen. De zware mist was Maandag weder oorzaak van een ongeregelde stoomboot- dienst. 's Morgens vertrok men eerst om half acht van het Hoofd, terwijl ook de »Onderneming« een uur over tijd arriveerde. Deze week zullen de laatste suiker bieten van de Kaai naar de fabriek worden vervoerd. De minste inschrijver voor de tramweg- en havenwerken alhier, was W. de Vries, te Rossum, voor de somma van f 251,780. Den Boinuiel. De Geref. Jongel. Ver. neeft een 40 tal exemplaren aan hare bi bliotheek toegevoegd. lederen Woensdag tusschen 7 en 8 uur 's avonds is er gele genheid om boeken te halen. Bij de Ned. Herv. Kerk zijn be noemd tot ouderling den heer W. Goe- maat en tot diaken den heer JobMijs Az. Bij de Gerf. kerk zijn benoemd tot ouderling den heer P. Borgdorff en tot diaken den heer K. Buth. LI. Vrijdag vergaderde de commissie van Weldadigheids alhier, om even ais vorige jaren hun plannen vast te stellen tot inzameling van gelden voor de a. s. Nieuwjaarsbedeeling. Met het oog op het weigerend publiek om te geven, en tevens nagaande de arbeidersklasse, die niet de minste teekenen van behoefte geven, be sloot de commissie met algemeene stem men de vereeniging te ontbinden, daarbij hun leedwezen te kennnen gevende dat zij die van den algemeene armen genieten, voortaan hun xextra gift-s: moeten missen. De eenigste hoop voor hen is nog, dat er we'licht gevonden worden, die liever zelf standig geven dan per lijst teekenen, wat wij gaarne hopen. De in kas zijnde gelden ten bedrage van f3.91 '/2 zullen worden gestort in de kas der algemeene armen. Een der afgetredene leden had nog een schrij ven ingezonden, dat hij niet meer in aan merking wenschte te komen, wat nu niet meer noodig was ook. In de op 11 Dec. gehouden raads vergadering werd behandeld een verzoek van den gemeenteveldwachter C. Hoeven- nagel om eenige toelage, onverschillig in welken vorm. Naar men verneemt is ech ter op dit verzoek afwijzend| beschikt. Ooltgensplaat. Door het bedanken van den heer R. Kieviet voor zijn herbe noeming tot ouderling der Gerei, gemeente alhier, werd heden in zijne plaats gekozen den heer Z. Okker, welke zich deze be noeming liet welgevallen. Deze week werd zoowel binnen als buiten deze gemeente de jaarlijksche col lecte gehouden tot wering der bedelarij om met Nieuwjaar de behoeftigen iets uit te reiken. Nieuwe Tonge. Door den raad dezer gemeente is tot onderwijzer benoemd A. van Beij, tijdelijk onderwijzer te Maasdam. Tot Brievengaarder is benoemd dhr. T. Holleman Cz. met ingaug van 16 Dec, Oude Tonge. In de afgeloopen week zijn door Burg. en Weth. dezer gemeente, opgenomen eu nagezien de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Alles werd in orde bevonden, terwijl het saldo in kas bedroeg f 8444.96'/2. De heer M. v. Markensteiju Ez. alhier, door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem benoemd tot diaken, heeft deze benoeming aangenomen. Op Woensdag 13 December a.s. zullen Burg en VVeih. dezer Gemeente de straalkar bij inschrijving trachten le her- verpachten. Het fanfarecorps r>Vooiuil« alhier, hoopt Woensdag 20 December e.k. een uitvoering te geven in de Gemeente bewaarschool. Bij publicatie is door den Burgemeester dezer gemeente, de aandacht gevestigd van liefhebbers van postduiven, die in het volgend jaar bij de militie zullen worden ^ingelijfd, op de voor hen bestaande moge- ijkheid om te worden opgeleid en aange beld tot verzorger bij den Rijkspostduiven- dienst. (Zie verder publicatie.) - H.H. Ged. Staten dezer provincie hebben bekend gemaakt dat de Stieren keuring voor deze gemeente zal worden gehouden te Middelharnis op Donderdag 15 Maart des voormiddags 9 ure. (Zie aanplakbord.) Dirksland. W. Robijn alhier is, we gens zijne oogen, voor den dienst voor het korps Koninkl.marechaussee'safgekeurd. Den heer H. J. Jansen heeft zijne benoeming als diaken in de Ned. Herv. Kerk aangenomen, terwijl A. Baart voor die benoeming heeft bedankt. Zij die zich moeten laten inschrijven voor de loting der Nat. Militie, wordt daarvoor gelegenheid gegeven van 1 Jan. tot 31 Jan. 1906. Terwijl voor dat doel meer bepaald zitting zal worden gehouden op Woensdag 17 Jan 1906 's morgens om 10 uur. Een ieder wordt verzocht zoo mogelijk van dit tijdstip gebruik te maken. Het bestuur van de Anti-revolution. Kiesvereen. »Met Ged voor Nederland en Oranjes alhier heelt met het oog op de candidaatstelling voor een lid voor den gemeenteraad, aan het aanplakbord het navolgende gepubliceerd Kiezers In de vergadering van bovengenoemde Kiesvereeniging werd met meerderheid van stemmen besloten, om den vacceerenden zetel van den gemeenteraad onbestreden te laten. Waar nu toch twee candidaten zijn gesteld, meent het bestuur de kiezers er opmerkzaam op te moeten maken dat deze candidaatstelling geheel buiten de vergade ring omgaat. Zoover de publicatie. Hieruit meenen wij dus te kunnen af leiden, dat niet alle leden der vereeniging dit besluit hebben gehandhaafd. Stellendam. Vier der lotelingen van de lichting 1906, te weten N. van den Nieuwendijk, P. Kooijman, R. Kievit Mz. en C. Berkhoff hebben vrijstelling aange vraagd van den dienst bij de Militie op grond van broederdienst. De heer J. Lindenhovius, ^gemeente arts alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Wilnis (Utrecht). I11 de maand Januari a.s. zullen zich voor de loting der Nationale Militie moeten aanmelden de jongelingen, alhier woonachtig, geboren in 1887. Meer be paald zal daarzoor zitting worden gehouden op Vrijdag den 19 Januari a.s. Goedereede. Tot Ouderling der Ned. Herv. Gemeente alhier is gekozen de heer J. Roos. Als bijzonderheid zij gemeld, dat in de laatste 3 '/2 maand te dezer plaatse geen sterfgevallen hebben plaats gehad. De milicien-verlofganger J. H. Kok der lichting 1898, dienende bij het 3e Regt. Vest.-Art. 5e Cie., heeft zich naar zijne garnizoensplaats Gorinchem begeven tot het houden van herhalingsoefeningen. De beschoeiing aan de..Zuidzijdt der haven is eindelijk hersteld. Reeds is men bezig, den uitgegraven grond weer op zijne oorspronkelijke plaats te brengen. Dit werkje heeft ongeveer een half jaar tijd gekost. Hellevoetsluis.* Tot onderwijzeres aan de te openen Chr. School alhier is be noemd Mej. S. Voogd, thans als zoodanig te Nieuw-Helvoet. Pernis Aan de school voor Geref. Lager Onderwijs alhier, is tot onderwijzeres benoemd, Mej. M. W. E. Klingen, te Waddingsveen. Verkoojiisi^eH, Donderdag 14 December 1905, 's voorm. 10 ure, aan de Havenkade te Stellendam, len verzoeke van den heer J. Degenaars te KlundertEen groote partij nieuw gezaagd Hout, alsplanken, delen, ribben, palen, geschaafde en geploegde deelen, achlerdeelen, latten, Amerikaansch grenen, planken, hekken- schroien, eiken delen en ribben, enz enz. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Zaterdag 16 Dec. 1905, 's nam. 1 urn- te Dirksland aan den Havendijk van tene groote parlij nieuw gezaagd hout, en zware planken, delen, ribben en latten, waaronder veel eikenhout. Notaris VAN DER SLUUS. Vrijdag 22 December 's nam. 1 ure, op de Scheepstimmerwerf aan de Haven te Goe dereede, ten verzoeke van den heer J. Tanis Jz. Eene groote partij Scheepsafbrauk, als: Eiken platen, 150 grenen planken, 200 dwars liggers, dekbalken, brandhout, enz. enz. No taris VAN SCHOUWEN. BSoehbeooi'deeSisgg' Kieine Kracht door Eray. Uitg. G. F* CALLENBACH te Nykerk. Dit boekje bevat 4 schetsen, n.l. 1 Tomen Jo- pie 2 Een uit velen 3 Zonnestraalte4 Hansel* man. Aan welke we de voorkeur geven, is moei" lijk te zeggen. Ieder heeft haar aantrekkelijk^ dat in No 4 Hanselman naar den hemel gaat, is weer 't oude boekensmoesjeer schijnen nu eenmaal schrijvers te zijn, die geen ander slot van 't leven der zonde kennen dan een sterfbed

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2