TWEEPi BLftP. Zaterdag 18November 1905 No 1086. BisineiilaiHl. Plaatselijk fVleuwg, Ing'ezGiBdeii §lukkei!. VissclBerij. IN HOC SIGNO WSES Dr. Kuyper. De »N. Crt.« heeft een bericht uit Pera (Constantinopel). dat Dr. Kuyper sedert Maandag 6 Nov. aldaar vertoeft, komende van Sebastopel, waar hij zeer belangwek kende, maar bewogen dagen heeft door gemaakt De oud minister stelde zich voor een week te Pera te blijven. Het overheerlijke weder, dat wij hier nog steeds hebben, schrijft de corr., met 20 a 22® C., in de schaduw en 15 a 19® C. des nachts doet Dr. Kuyper zeer w eldadig aan. Van staatszaken of politiek wil hij niets hooren. Hij zal gedurende zijn verblijf alhier o a, ook de gast. zijn van den Nederlandschen gezant te Con stantinopel. Motor- en Rijwiehvet t905. Bij Ken. besluit is bepaald, dat de Mo tor- en Rijwielwet 1905 (Staatsblad no. 69) in werking treedt op 1 Januari 1906. Leerplichtwet. Naar de »N. R. Crt.« uit goede bron verneemt, is er vanwege de vereeniging van arrondissements-schoolopzieners eene commissie benoemd bestaande uit de hee- ren Tj. Kielstra, Mr. H. Th. 's Jacobs Mr. J. F. Ingenhousz, Mr. J. Lisman en Jhr. Mr. W. A. R. Engelen, aan welke werd opgedragen een rapport samen te stellen over de werking der Leerplichtwet meer in het bijzonder der art. 18-22 dier wet en zoo mogelijk voorstellen uit te wer ken welke kunnen leiden tot de reeds dik wijls noodig gebleken verbetering en ver- eenvouding dier wet. Op enkele uitzonderingen na, blijken alle arrondissementsschoolopzieners zich bij de Vereeniging te hebben aangesloten. ïjoet IXjadin. De correspondent van het ,,Hbl." te Batavia seint »Tjoet Njadin is niet gesneuveld, doch gevangen genomen. De Redactie teekent hierbij aan Tjoet Njadin was de weduwe van den uit de Atjeh geschiedenis bekenden Toe koe Oemar. Beweerd wordt dat deze vrouw aan wie Oemar zeer veel te danken had, haar man steeds Hink onder de pantoffel had. Haar invloed was steeds zeer groot en na den dood van haar man behield zij aan de Westkust steeds een grooten aan hang. Jaren lang wist deze energieke vrouw het verzet gaande te houden. Luitenant Christoffel heeft haar en haar aanhang in 1900 reeds vervolgd en later in 1902 met de marechaussees onder be vel van kapiteiu Heidens, werd haar schoon zoon achterna gezeten. De vroegere berichten dat Tjoet Njadin gesneuveld zou zijn, worden door boven staand telegram te niet gedaan. De zeker heid haar thans in handen te hebben, is voor de rust in Atjeh van groote betee- kenis. Middelharnis. De vorige en ook deze week is men door de gemeente en ook door Sommelsdijk rond geweest om gelden te verzamelen tot aankoop van een draaior gel voor J. J. van 't Hof, die wegens blind heid door werken niet in zijn onderhoud kan voorzien. De vorige week had men reeds zooveel bijeen dat tot aankoop van het orgel kan worden overgegaan. Dinsdag ging men er voor 't eerst in deze gemeente mede rond. Zoowel wat betreft het uitwen dige als de muziek is het een prachtig instrument dat algemeen de aandacht trekt. Het kost naar wij vernemen f 450. Dat deze som nog lang niet bijeen is zal men wel begrijpen. De landbouwer J. Vroegindewei had Dinsdag een slechte dag doordat een koe van hem op straat plotseling in elkander zakte en dood bleef. Woensdagmiddag werd door eenige baldadige jongens de deur van het leeg staande huis op de Westdijk, laatst bewoond door J. Versluis, geheel in elkaar getrapt, Dinsdag waren drie jongens uit deze gemeente zoo reislustig dat zij in plaats van naar school te gaan, besloten liever maar een uitstapje te gaan maken. Zij togen op weg en kwamen te Stellendam terecht, waar zij voor enkele centen die zij bij zich hadden den inwendigen mensch wat ver sterkten, waarna zij overeen kwamen maar weer terug te gaan. De ouders die den geheele dag in onrust hadden gezeten waren al blij hun jongens weer zonder ongeluk ken terug te zien. Als een bijzonderheid kan zeker wor den gemeld dat achter het stoffelijk over schot van C. v. d. Vlugt, op één na oudste inwoner dezer gemeente, niet minder dan 62 manspersonen gingen, terwijl wat .in deze gemeente ook zeldzaam gezien wordt nog 6 vrouwspersonen den stoet grafwaarts volgde. De bietenoogst is hier zoo goed als geëindigd. Nog enkele vrachten moeten worden geleverd. Ongeveer 8,000.000 KG. werden aangevoerd. De collecte jl. Zondagmiddag in de Hervormde Kerk gehouden ten bate van de Zendingsbond, heeft naar wij vernemen ongeveer f 20 opgebracht. De heer J. Meijer, benoemd tot Com mies der telegrafie in O.-Indie zal morgen Zaterdag (18 Nov.) daarheen vertrekken. - B. en W. dezer gemeente maken bekend dat het onderzoek van de in deze gemeente gevestigde verlofgangers der mi litie te land aan wie, hetzij bij de hier ver leende toestemmig tot uitoefening van de buitenlandsche zeevaart of tot. verblijf bui- tenlandsch, hetzij terzake van de uitoefening van hun beroep of bedrijf, dan wel wegens andere bijzondere omstandigheden is toe gestaan tot onderzoek in de Nov. of Dec. a s. te ondergaan, zal worden gehouden bij het raadshuis Vrijdag den 15 Dec. 1905 des voorm. te 8 uren. Aan dit onderzoek behoeft niet te wor den deelgenomen door a. de verlofgangers die in het loopende jaar voor vermelden dag uit anderen hoofde dan krachlens art. 124 of art, 131 der militiewet 1901 (Staatsblad No 212 van 1901) d. i. voor straf onder de wapenen zijn geweest en b de verlofgangers die krachtens het hun verleend uitstel van herhalingsoefening alsnog in het loopende jaar voor die oefe ningen onder de wapenen moeten komen. Stad aan 't Haringvliet. Naar wij uit goede bron vernemen, hebben zich 60 leerlingen voor de met 1 Dec. a.s. te openen Bijzondere School aangemeld. De lijst van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. gemeente bevat 68 namen. De suikerbietencampagne is zoo goed als geëindigd. Er zijn ongeveer 7,500,000 kilogram door de verschillende leveranciers aan de kaai gebracht. Naar men uit goede J>ron verneemt worden onderhandelingen gevoerd, om Mej. N. Vis alhier te belasten met het onder wijs in de nuttige handwerken aan de te openen Bijz. School. Den Dommel. Als een bijzonderheid kan dienen dat M. Munters teOudeTonge, (vrachtrijder met de omnibus op Den Bom mel) dezen zomer 65 kuikens teelde, waarbij niet meer dan 5 hanen waren. Het eerste broed 13 kuikens, waren allen hennen. Als proef heeft hij de allerkleinste eieren uil gezocht zonder op ronde of langwerpige te letten. Hij heeft plan volgenden zomer deze proef te herhalen. Ooltgenspiaat. Door Burgemeester en Wethouders is de gelegenheid openge steld kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen alhier, die zich daartoe ten Gemeentehuize aanmelden. Terwijl Woensdagmiddag den Land bouwer B. in het land aan den Dorpsweg alhier bezig was met ploegen, geraakten zijne paarden (naar men verneemt) in een onbewaakt oogenblik te water. Met twee andere paarden en verdere aangebrachte hulp mocht het echter gelukken de drenke lingen uit hun benarde toestand te redden en zonder ongelukken op het drooge te brengen. Oude Tongc. Tot geneesheer belast met de doodschouw is voor het jaar 1906, benoemd de heer W. Sneijders de Vogel, arts alhier. ilei'kiiigen. De collecte voor de zen ding, gehouden Dinsdagavond jl. tijdens de predikatie van Ds. Nierstrasz van Leiderdorp in de Ned. Herv. Kerk alhier, bedroeg f 8,20. Meiissant. Het door den Heer J. War- naer, ter overneming door het Rijk opge zonden rund, dat op tuberculose duidende verschijnselen vertoonde, is volgens ontvan gen mededeeling niet lijdende aan die ziekte. Door stemgerechtigde lidmaten der Herv. Kerk zijn tot notabelen herkozen de heeren M. van der Sluijs en N. D. Prince, die deze benoeming hebben aangenomen. Door notabelen der Herv. Kerk is tot kerkvoogd herkozen de heer D. Dale, die deze benoeming heeft aangenomen. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat het onlangs door het algemeen Armbestuur aangekochte perceel land, op Donderdag 23 Nov. a.s. ces avonds 5 uur in I2per- ceelen zal worden verhuurd voor 2 5 cent per Voornsche roede, terwijl naar de bene fice moet worden ingeschreven. De gemeenterekeuing over 1904, is goedgekeurd van hh. Gedeputeerde Staten terugontvangen. Bij publicatie is door het bestuur van den polder Oud-Melissant bekend gemaakt, dat op Maandag 27 Nov as. schouw zal worden gedreven over alle in dien polder gelegen dijk weg- en scheidingslooten. Bij den landbouwer M. Wiegel werd een suikerbiet gedolven, welke de buiten gewone lengte had van 1,17 M. In de kerk der Geref. Gemeente is een zangvereeniging voor mannen opgericht. Goedereede. Alhier hebben zich 13 jongens aangemeld, om het heihalingson- derwijs te volgen. 16 Nov. Hedennamiddag werd de telegraaflijn aan de Zuidzijde der haven, waarschijnlijk in verband met het herstel der beschoeiing aldaar, door een telegraaf- beambte tijdelijk verlegd. Te dezer plaatse is ten bate van de getroffenen door den brand te Marken van 8/9 Februari jl. ingezameld een bedrag ad f8,45. Ouddorp. Wat men sedert jaren hier niet heeft waargenomen, zag men 11. Woens dagavond aan den Noordelijken hemel, namelijk het van ouds bekende »Noorder- lichu of weleer genoemd „Noorder-Aurora". Reeds vroeg in den avond was het aan den N - Westelijken hemel zichtbaar. Na van tijd tot tijd van gedaante verwisseld te zijn, verdwenen, de zeldzame en lichtgevende wolken van den Noorder horizon. De landbouwcursus is alhier aange vangen met 13 leerlingen, VERWIJDERT J Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor onderstaande een plaatsje in Uw veelgelezen blad? Bij voorbaat mijnen dank. In het begin dezes jaais werd door eenige personen uit deze gemeente eene vergadering uitgeschreven ten einde een Ziekenfonds op te richten. In die vergadering werd o.m. een Bestuur uit de toegetreden leden benoemd, Voorz. dhr. P. de Gast en een Commissie tot het doen onder zoeken, hoe genoemd fonds in te richten, en, of het metzoo'n geringaantal leden recht van bestaan kan hebben. Er is mij evenwel tot op heden niets ter oore gekomen, hoe deze Commissie zich heeft gekweten van haar taak en of de plannen zullen worden verwezenlijkt. Gaarne had ik, dat een der betrokken personen hierover eenige inlichtingen gave. Herkingen. Een Belanghebbende. HecJiizéiken. A.rrondisse.tse:2fs-3£ec3itbank (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 14 November. Heden werden de volgende vonnissen ge wezen Zeven dagen gevangenisstraf tegen J. van A., 19 jaar, slagersknecht te Middelharnis, die zich op 13 September jl. zou hebben schuldig gemaakt aan mishandeling van A. V ermeulen. Verzet tegea een gemeente veld wachter. Ze zouden het met z'n tweeën gedaan hebben. De eerste bek!., de 23 jarige koop man J. K., wonende te Stad aan jt Haring vliet, deed een heel verhaal. Hij was den veldwachter L. van Antwer pen tegengekomen in gezelschap van zijn medebeklaagde, den 2 3-jarigen W. A. van M., zonder beroep, eveneens wonende al daar. Bekl. beweerde mishandeld te zijn geworden door den veldwachter, die zijn stok tegen zijn been had stukgeslagen. Van M. beweerde, dat K. den stok op zijn knie had doorgebroken. De veldwachter verklaarde, dat van M. hem geschopt had en K. zijn stok op zijn knie gebroken had. Er was een woorden wisseling in het café van Kamerling aan voorafgegaan. De boerenjongens hadden o.m. tegen den veldwachter gezegd, kom vooruit, ga de herbergen sluiten. Het O. M. herinnerde er aan, dat sedert jaren een troep kwajongens den boel over eind zet te Stad a. 't Haringvliet, tot groote ergernis van alle fatsoenlijke bewoners. Hij wilde de reden daarvan niet verklaren, doch het was duidelijk dat alles gemunt was op den veldwachter van Antwerpen. Deze twee bekln. zijn de hoofdpersonen. De eerste bekl. heeft zoo'n brutale houding heden ter terechtzitting aangenomen, dat men kan begrijpen, hoe hij tegen den veldwachter is opgetreden. De tweede bekl. Van M. is de schrik van het dorp. Hij loopt met een geladen geweer rond en heeft reeds drie veroordeelingen achter den rug. Tot nog toe is hij slechts met geldboeten gestraft. De rechtbank zou met dit systeem moeten breken en bekl. een gevangenisstraf opleggen. Gerequ'reerd werd voor beiden drie maan den gevangenisstraf. Mr. B. Denekamp, als verdediger optre dend voor bekl. van M., zeide als inlei ding van zijn pleidooi, dat hij slechts optrad op dringend verzoek van bekl.'s yader, die een ambtgenoot van pl. is. PI. releveerde daarom de feiten zooals ze bekend waren geworden, om te concludeeren, dat bekl. niet direct zoo gevaarlijk is, als hij door het O. M. wordt voorgesteld. De veroor deelingen, welke bekl. heeft ondergaan, zijn slechts jachtovertredingen. Bekl. is niet als normaal te beschouwen. Hij is heriditair belast, heeft veel last van zijn zenuwen, doofheid en benauwde droomen. Een gevan genisstraf zou beslist noodlottige gevolgen voor hem hebben. Pl. drong er bij de rechtbank op aan een onderzoek te doen instellen naar bekl.'s persoon en toestand. Vijf gulden boete, subsidiair 5 dagen hechtenis, tegen W. H,, 34 jaar, vracht rijder te Dirksland, die S. Van Poortvliet op 29 September jl. zou hebben mishan deld. Vijf gulden boete subsidair 5 dagen hechtenis legen C. R., 52 jaar, landbouwer te Oudenhoorn, die zich op 23 September jl. zou hebben schuldig gemaakt aan beleedigïng van den veldwachter M. Westra, toen deze hem aanmaande naar huis te gaan, omdat het sluitingsuur voor de herberg, w. i. hij vertoefde, was aangebro ken. Middelharnis. De navolgende visehsloepen zijn te IJmuiden binnengekomen .Theodora Emmerentia" ach. J. v. d. Hoek f 2730 „Johanna Hendrika" ach. A. de Koning 1730 „Paul Kruger" ach. H. Langbroek 1630 „Noordster" sch. C. Langbroek 1350 „Zeemeeuw" sch. J. de Koning 1270 „Middelharnis" seh. J. de Korte 930 „Toekomst" sch. Joh. de Waard 1200 „Vertrouwen" sch. C. van den Hoek 1220 „Leo en Willy" sch. Jan de Waard 970 „Luctor et Emergo" sch. W. v. d. Hoek „1075 „Doggersbank" sch. A. Dubbeld 925 Te Vlaardingen zijn van deharingviascherij binnengekomen de loggers „Voorlichter", ach. M. den Braber, met 11 last haring en „Anna" sch. Lt. Koster met 9 last haring. Genoemde loggers zullen zich nu gereed maken voor de schelvischvangst. %'erfiiöopjmg'eii, Zaterdag 25 November, 's avonds 6 ure, te Ouddorp in het Logement van Akershoek Verhuring voor het Seizoen 1906, van 8 perceelen Bouwland in den polder West- Nieuwland// onder Ouddorp en 2 perceelen Bouwland in den //Plaspolder// onder Goede reede, ten verzoeke van de kinderen van den Heer 0. Kaptijn. Notaris VAN SCHOUWEN. fwememg-Bl i%:üesBw§. Van het mishandelde kind. Daaromtrent wordt uit Deventer het vol gende gemeld De vader van het meisje V. woont nief, zooals beweerd werd, en ook in ons blad is verhaald, op een plaatsje van mej. P. en was haar dan ook geen geld schuldig. V. huist op een plaatsje van zekeren N, die aan mej. P. een som geld schuldig is. Mej. P. dwong nu N. om V. te dreigen van ziju plaatsje te zullen worden gezet, indien niet de dochter van V. bij haar kon olijven. Hierop hadden de ouders van het meisje dan ook niets tegen. Wel be vreemdde het hun, dat zij haar nooit zagen, doch mej. P. beweerde altijd, dat het kind 't zoo goed bij haar had. Toch deed de moeder herhaaldelijk pogingen om haar te zien, wat echter door allerlei praatjes door mej. P. werd verhinderd. Ook de vader deed zulks, en met beter resultaat. Hij mocht hel kind, in het midden van dit jaar, zien twee dagen achter elkaar heeft hij zijn dochter gezien doch niet gesproken, oehalve een gewonen groet. Mej. P. zorgde bij deze ontmoeting tegen woordig te zijn. Zij wist vooraf van deze ont moeting en zorgde daarom, dat het vertrek tenminste zindelijk was en het kind te bed lag. Hoe het kind er uitzag, kon ook de vader niet zien, daar het geheel onder de dekens lag bij de ontmoeting. Ook was het vertrek uiterst donker. Toch was de vader na deze ontmoeting niet ongerust, en van gedachte, dat het kind 't wel maakte. Hoe goed ecliter het meisje het had, moge blijken uit het voedsel dat ze kreeg. Het kind kreeg niets anders te gebruiken de laatste zes maanden dan thee, water en zg. knuppelkoek den eersten tijd kreeg zij nog driemaal daags een kop melk er bij. Herhaaldelijk vroeg zij juffrouw F. om ander eten, doch zulks werd geweigerd, omdat dat niet goed voor haar maag was, zei mej. P. Het hok, waar zij in huisde, was in één woord erger dan een beestenstal. Het vertrek heeft één raam, dat zorgvuldig was dichtge spijkerd en waarvoor een zeer vervuild gor dijn hing. In het vertrek zijn twee deuren, waarvan de eene leidde naar een onder het vertrek zijnden kelder. Deze kelder staat blank van het water, is zeer vuil en verspreidt een ondraaglijken stank, die door de deurreten binnen het vertrek drong. Bovendien werd dit hol nooit gereinigd, faecaliën werden niet weggehaald, oude lappen en vuile vodden bleven er liggen. En tot overmaat van ver vuiling huisden in dit hol nog twee geiten, die 's morgens door mej. F. werden wegge haald, om er 's avonds weer in gebracht te worden. In dit hol nu heeft 't kind den tijd doorge bracht zij werd met Argus-oogen bewaakt. Letterlijk heeft mej. P., als zij er eens uit moest, deze deuren, dubbel gesloten, nog van zegels voorzien, om te weten, of er ook aan geraakt was. Hoe ook het meisje klaagde, zij werd gevangen gehouden en zelfs geslagen en geschopt, waarvan het lichaam nog de teekens draagt. Nog op het oogenblik is het kind zóó zwak, dat zij 't bed moet houden. De dokter echter geeft alle hoop op volledig herstel. Handen en beenen zwollen erg op, toen het meisje weer pas thuis was, doch zulks komt, naar 's dokters meening, van het ongewone voedsel voor het verzwakte lichaam. Om de twee uur gebruikt het nu wat licht verteerbaar voedsel. Feitelijk moet nog worden uitgemaakt, wat de drijfveer is geweest voor de handelwijze van mej. P. Dal een te intieme verslandhouding, die het kind ontdekte, als oorzaak is te be schouwen, is, naar uit latere verklaringen is op te maken, niet waarschijnlijk. Mej. P. zelf heeft hierover nog niets losgela'en. Ook reeds twee andere personen zijn gehoord, doch deze hebben nieis positiefs verklaard. Hoe exentriek mej. P. is, moge blijken uit de volgende voorbeelden Aangetroii'en werd in het vertrek, waar zij als slaapplaats had een canapé, een zestal honden, katlenen kippen. En op een nacht werd zij aangetroffen, terwijl ze zelf hare koeien melkte bij het licht van een lantaarn. Enz. //(Tel.)// Een schipbreuk. De tjalk //Jaeobina Pennegina//, van Har- lingen met suikerbieten naar Zevenbergen, is, met nog twee schepen op sleeptouw zijnde van een sleepboot der firma v. d. Garden Co., te Botterdam, tengevolge van lekkage op de Zuiderzee ter hoogte van Enkhuizen gezonken. Volk gered en te Enkhuizen aan gebracht door de stoommosselenkrabber //Luctor et Emergo//, van Enkhuizen. 'c Schip, dat, vooral waar er een stijve bries op de wal staat, zoo goed als verloren is, was verzekerd bij de maatschappij //Onderling Compact//, te Heerenveen, voor f 800. Slardleersch De heer B onderwijzer te Noordwijk aan Zee, was Zaterdagavond naar Hillegom geweest. Op den terugweg wilde hij op de in vollen gang zijnde stoomtram springen. De sprong mislukte en hij kwam onder de tram. Hij is opgenomen in het Ziekenhuis te Leiden. Men vreest, dat zijn been afgezet moet worden. In den schouwburg overleden. Gedurende de voorstelling in den Haar lemsehen schouwburg is Zondagavond een vrouw uit het publiek plotseling overleden. Door een trein overreden. Aan het Stationsplein te Hilversum is door het rangeerend locaaltreintje op Utrecht over reden en gedood de conducteur II. Eelsingh, wonende aan den Geuzendijk aldaar. De on gelukkige laat een vrouw met vier kinderen achter. Fabriek ingestort te Antwerpen, Zaterdagnacht is te Antwerpen een fabriek ingestort, de mouterij van den Heer Lam- breehts. Het //Hpl. v. Antw.// vertelt van dat ongeluk, waarbij tweepersonen werden gedood en eenige werden gewond, o.a. het vo'gende Er was veel werk, daarom werkte de fabriek s nachts. Zaterdagavond ging denbeer Lam- brechts nog eens kijken. //Nauwelijks was hij in de faorick ot eens klaps deed zich een geweldig gekraak hoo ren, waartusschen hulpgeschreeuw, een doffen slag en daarna niets meer. Geheel de fabriek, een breedte hebbende van 15 meters op eene diepte van 50 meters was totaal ingestort, de 9 werklieden benevens de patroon be delvende onder de puinen. Oogenulikkelijk daagde er langs alle kan ten Hulp op en de pompiers werden ver wittigd, die spoedig met al hun materiaal ter plaatse waren. Twee werklieden waren spoedig ter been, welke op de verdieping tegen de straat werk zaam waren en in de straat waren terecht gekomen. Zij hadden slecht lichte kneuzingen ■bekomen. De heer Lamb echts lag geheel tusschen stukken hout verborgen, maar werd ook spoedig teruggevonden. Hij had ver schillende wonden aan het hoofd. De pompiers begonnen oogenulikkelijk de brokken metselwerk weg te voeren en de massa zakken, koopwaar, garst, koffie, enz. te verplaatsen om de zes overige onder de puinen bedolven werklieden terug te vinden. We zeggen zes wsrklieden, want kort na den heer Lambrechts was nog een andere werkman teruggevonden. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het was 1L uui 50 toen men den eersten doode te voorschijn bracht. Even na middernacht werd een tweede werkman bewusteloos en met ontwrichten schouder te voorschijn gehaald Eindelijk werden nog drie mannen onder het puin weggehaald. Twee waren slechts licht gekwetst en buiien kennis, doch de derde gaf geen teeken van leven meerdat was de tweede doode. De ongelukkige was in een massa graan gestikt evenals de eerste doode. Allen waren d.:s reeds van tusschen de puinen gehaald behalve één. Daar de werken 's naohts te gevaarlijk zijn, besloot men niet voort te gaan aan de op ruiming en ook de soldaten der genie naar huis te zenden. Ook Zondig heeft men den geheelen dag niet durven werken, aangezien het aangren zend bureel van den heer Lambrechts dreigt in te storten. Wegens het gevaar van te werken heeft men ook maar oppervlakkig kunnen zoeken naar het lijk van den vermiste. Dit lijk in de veronderstelling, dat de man gedood werd is nog niet teruggevonden. Moordaanslag. Te Rozendaal heeft bij den landbouwer P. Tj. op Hulsdonk een poging tot moord plaats gehad op de bij hem inwonende wed. D. Met een scherp voorwerp, ver moedelijk een hakmes, werd de vrouw de achterschedel gespleten. Ijlings ontboden geneeskundige hulp achtte haar toestand levensgevaarlijk en deed haar direct naar het Ziekenhuis over brengen. Heden arriveerde het gerecht uit Breda. De knecht van den landbouwer is geboeid naar de marechaussee-kazerne gebracht en in verhoor genomen. Gepost. De schrijver //an den Haagschen Toren// in de //Middelb. Ct. verhaalt Ik bracht een kennis naar huis, die in

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3