*h3 c y Dirt het dienstjaar 1906 werd door den Raad vastgesteld in ontvang en uitgaaf sluitende tot een bedrag van 18173,70s. Den Bommel. J.l. Donderdag gingen 2 paarden van den landbouwer A. Zuidijk zonder geleide er mede van door. Een kleine jongen zat op de wagen, Gelukkig wisten zij de paarden spoedig tot staan te brengen. Naar men uit goede bron verneemt, heeft de heer D. van Noord zijn ontslag gevraagd als brievengaarder. J.l. Woensdag werden door een land bouwer alhier suikerbieten geleverd, welke met den verdubbeling er bij 5 11/2 aflegden Het dochtertje van J. van der M. had j.l. Zondag het ongeluk haar voel te branden doordat zij een ketel kokend water afnam en den hengel er uit ging. Oude Tonge. Aan de inspectie (onder zoek) der landweer zullen de volgende ver lofgangers, op 28 Nov. e.k. in deze gemeente moeten deelnemen W. Los, J. Buth, A, de Bruijne, J. Snijder, J. den Rooijen. F. van Noerd, L. Bouwens, J. Gebraad en A. Tijl, De Landbouwer E. de Lint alhier, trof dezer dagen het ongeluk dat een zijner paarden een poot brak waarom hetzelve, naar men verneemt, is afgemaakt. Zondag 22 Oct. j.l. herdacht dhr. Matth. Kanters Ariez. onder vele blijken van belangstelling, zijn 25 jarig jubelé als voorzanger in de Ned. Herv. Kerk alhier. Bij deze gelegenheid werd hem, zoo men verneemt door den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente, een prachtige leuningstoel aangeboden. Dirkslaud. Mej. van Eijk had toen zij Donderdag water uit de kelder wilde scheppen, het ongeluk, doordat den trap er uit was, een misstap te doen, waardoor zij in den kelder viel. Geneeskundige hulp werd ontboden. De suikerpeën weger Verolme, trof het buitenkansje, toen hij zijn handen in de haven wilde wasschen dat hij voorover in de haven schoot. Gelukkig kwam hij met den schrik en een nat pak er al. Melissant. De woningen van wijlen den heer C. P. Tieleman werden bij de op Dinsdagavond j.l. gehouden veiling ingezet op f 3990, en het perceel bouwland groot i Gemet 214 Roeden van Mej. Wed J. Nagtegaal op f 1655. Het kohier der personeele belasting no. 4 is aan den ontvanger te Middelharnis ter hand gesteld, zoodat ieder daarop voor komende belastingschuldige verplicht is zijn aanslag te voldoen. - Door stemgerechtigde lidmaten der Herv. gemeente zijn gekozen tot ouderling de heer C. Nagtegaal, tot diaken de heer D. Tieleman. Bij Koninklijk Besluit is de jaarwedde van den secretaris met f 50 verhoogd. De begrooting van inkomsten en uil gaven dezer gemeente voor 1906 is door den gemeenteraad in ontvang- en uitgaaf vastgesteld op f 17336,0i'/j. Tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim is door den gemeente raad benoemd de heer T, Kooman. In den tuin van den heer R. staan nog aardbezieplanten in bloei en sommige dragen zelfs vruchten. Dit zal om dezen tijd en vooral met zulk een slechte weers gesteldheid zeker niet dikwijls voorkomen. A. Touw, aan wie uitstel van her halingsoefeningen werd verleend, moet zich op 6 November a.s. naar zijn koips begeven. Dinsdagavond bleken weder de kaarsen te zijn weggenomen uit de rijtuiglantaars van den heer v. S. te G. Daar hoogst waarschijnlijk de jeugd hieraan schuldig is, is het te hopen dat deze het gevaarlijke van hun daad gaan inzien. Door den gemeenteraad zijn afgekeurd zes woningen, in eigendom toebehoorende aan Mej. Wed. J. Nagtegaal. Stellendam. Volgens publicatie zal op Maandag den 6 November a.s. des avonds ten half zeven ure de cursus worden ge opend van het voorbereidend Militair on derricht. Over het dienstjaar 1905 zal aan deze gemeente een subsidie ad f 1600 worden verleend als bijdrage in de kosten van het Lager Onderwijs. Op de vee- en paardenmarkt alhier, waren aan de lijn zes paarden. Goedereede. Op het adres, houdende bezwaren tegen de plaats gehad hebbende stemming ter verkiezing van twee leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk, met verzoek die stemming te doen vernietigen, is door het Classicaal Bestuur te Brielle afwijzend beschikt. Door den buitengewoon-veldwachter F. Luime alhier, is een stuks rundvee ge schut, toebehoorende aan den landbouwer J. Lodder alhier. De heer D. Koning, die in de plaats van den heer A. H. van Schouwen is be noemd tot bibliothecaris der vereeniging „Aurora", heeft deze benoeming aange nomen. *De beschoeiing onzer haven in de kom der gemeente, in onderhoud bij het rijk, werd slecht. Tot reparatie werd besloten. In de eerste week van Juni van dit jaar werd ze ontgraven en de uitkomende aarde op en langs de dorpstraat aan hoopen ge plaatst. Ieder dacht dat het zaakje in een week of drie, vier zou beëindigd zijn, waar door dan vanzelf de overlast van die ber gen klei op de straat zou ophouden. De zomer ging voorbij, het najaar kwam met regens en plasregensde straat is modder geworden. Van tijd tot tijd komt er eens een ingenieur kijken naar het werk waar eigenlijk niet gewerkt was. Het is nu bijkans November, maar alles is nog in denzelfden toestand, iederen dag is men nu probeerende om de oude palen uit den grond te trekken, wat niet lukken wil door gebrek aan krachtige werktuigenkortom, het is te voorzien dat het voorjaar in het land is aleer alles in orde zal zijn. En dat voor even 30 meter havenbeschoeiïng. N. R. Crt. Ouddorp. Zaterdagavond j.l. werden de bewoners op het dorp opgeschrikt door de ruim 30 jarige W. B. die door invloed van sterken drank zich zoo rumoerig aan stelde, dat de politie het noodzakelijk achtte, om hem-in het arrestantenlokaal te zetten waar hij dien nacht verder kalm kon doorbrengen, om den daarop volgen den morgen vlug en ontnuchterd zich naar zijne woning te begeven. Aan den heer W. P. C. Maks, die reeds gedurende een 26-tal jaren als Jacht opziener in deze gemeente werkzaam was, is op zijn verzoek met ingang van 1 Dec. a.s. eervol ontslag uit genoemde betrek king verleend. €3 eiueeii leraar zeer gunstig gelegen in den polder //Oud- Melissant,// nabij het dorp Melissant, voor Mej. de Wed. J. Nagtegaal, ter herberge van A. Both te Melissant. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Donderdag 2 November 1905 des namiddags 3 uur ten herberge van G. Smits te Stad aan 't Haringvliet Inzet van de huizen met erf aan den Ouden Stad- schen Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet no. 910 en 911 samen groot 1 are 7 centiaren en den tuin in den Nieuwen Stadschen polder aldaar, no. 298 groot 9 aren, ten verzoeke van de Erven Ant. de Laat. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 7 November 1905, 's avonds 6.30 uur, te Dirksland, ter herberg0 van P. Brooshooi't, veiling van twee woningen onder één dak, te Dirksland, aan de Westzijde van de Voorstraat, kad. Sectie B, nomniers 254 en 255, toebehoorende aan de Algemeene Armen van Dirksland. Wekelijksclie huur opbrengst f i.75. Notaris VAN DER SLUYrf. Op Donderdag 9 November 1905 des namiddags 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietAfslag van de huizen met erf aau den Ouden Stadschen Zeedijk te Stad aan 't Haringvliet no. 910 en 911, samen groot 1 are 7 ceutiaren en den tuin in den Nieuwen Stadschen polder aldaar, no. 298, groot 9 aren, ten verzoeke van de Erven Ant, de Laat. Notaris VAN BUUREN. .Op Dinsdag 14 November 1905, 's avonds 6.30 uur, te Dirksland, ter herberge van J. Vroegindeweij, afslag van twee woningen onder één dak, te Dirksland, aan de Westzijde van de Voorstraat, kad. Sectie B, nommeis 254 en 255, toebehoorende aan de Algemeene Armen van Dirksland. Wekelijksclie huur opbrengst f 1.75. Notaris VAN DER SLUIS. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Goedereede, op Dinsdag 24 Oct. jl. des nam. 2,30 ure. Aanwezig alle leden. De Voorz, opent de vergadering, waarna de notulen der vorige zitting worden goedgekeurd en geteekend. Wordt voorlezing gedaan van: le. Eene missive van HH. Ged. Staten, daarbij goedgekeurd terugzendende het Raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond aan H. J. Sandifort alhier. 2e Eene missive als boven, daarbij goedgekeurd terugzendende het besluit tot verhooging van de jaarwedde van den Gemeente-Ontvanger tot f200. Daarna wordt mededeeling gedaan, dat bij de op 31 Augustus ji. gehouden opname der gemeen tekas is gebleken, dat de ontvangsten beliepen f 5504,37'/,, de uitgaven f 5084,10, zoodat in kas was f 420,27'/,. Wordt voorlezing gedaan van eene missive, alsvoren, daarbij goedgekeurd terugzendende een staat model B tot het doen van af-en overschrij vingen van posten op de begrooting dienst 1905. 3e Missive als voren, daarbij meldende, dat voor het dienstjaar 1905 eene subsidie ad f1600,zal worden verleend in de kosten van het Lager Onderwijs. 4e. Missive als boven, daarbij toezendende af schrift van de missive van den heer Min. van Binnenl. Zaken tot betaling van f 460,wegens te veel genoten Rijksbijdrage over 1903, welke na eenige besprekingen voor kennisgeving aangeno men wordt. 5e. Missive van Z.Exc. den Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, daarbij mededeelende dat, vanwege het Rijk op den kop van den West- havendam eene lantaarn zal worden aangebracht, mits de bediening van Gemeentewege geschiedt. Na onderlinge gedachtenwisseling wordt zulks in stemming gebracht met 6 tegen 1 stem, die van den heer Joppe, goedgevonden. 6e. Een adres van den heer Paling, Deurwaarder te Middelharnis, daarbij verzoekende hem eene jaarlijksche belooning ad f 25,toe te kennen voor de invordering der belasting. Op voorstel van Burg. en Weth. wordt met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Breen, Joppe en Yan der Wende besloten, adressantin de jaren 1906 en 1907 een vast tractement ad f 20,te verstrekken, 7e. Een verzoek van den landbouwer F. den Eerzamen e.a. houdende bezwaren tegen de heffing van het kaaigeld. Na langdurige onderlinge dis- cusieën wordt besloten de beslissing omtrent dit punt tot nader aan te houden, Daarna wordt met algemeene ssemmen besloten, de bouwverordening dezer gemeente, overeen komstig de opmerkingen van Ged. Staten dezer provincie te wijzigen. Daarna worden éénparig vastgesteld de staten model A, B en 0, betrekking hebbende op de begrooting dienst 1905, welke ter goedkeuring aan H.H. Ged. Staten zullen worden aangeboden. Komt aan de orde een verzoekschrift van M. van der Laan alhier, daarbij verzoekende om den grond, die vroeger als z.g. schutkaai werd ge bruikt, van de gemeente te huren, teneinde aldaar voor zijn hit en wagen eene loods te bouwen. Op voorstel van Burg. en Wethouders wordt una niem besloten, bedoeld perceel tot wederopzeg- gens aan adressant te verhuren tegen den huur prijs van f 1,'s jaars. Hierop zal aan HH. Ged. Staten de vereisohte goedkeuring aangevraagd worden. Wordt voorlezing gedaan van een verzoekschrift van het Bestuur der Vereeniging „Aurora" alhier, daarbij verzoekende om eene subsidie uit de Gemeentekas, ten behoeve der bibliotheek. Op dit verzoekschrift wordt met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Vogel en Joppe, afwijzend beschikt. Tenslotte wordt met algemeene stemmen vast gesteld, de begrooting dezer gemeente, voor het dienstjaar 1906 tot een totaal bedrag in ontvang en uitgaaf op f 13521,06, welke begrooting ter goedkeuring aan H.H. Ged. Staten dezer provincie zal worden toegezonden. Verder niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz. deze vergadering. Rechtzaken. ArrontHsseuieiits-lteclitbaiik (Kamer van Strafzaken.) Zitting van Dinsdag 24 October. J. van A., 27 jaar, arbeider te Sommels dijk, wegens verduistering van een nikke len horloge met dito ketting, tot 1 maand gevangenisstraf. Werkoopln^en. Zaterdag 28 Oct. 's avonds 6 ure Ver huring bij inschrijving van eenige perceelen Weiland om te bebouwen, in het Wesl- Nieuwland en in het Oudeland onder Ouddorp voor 10 en l jaar, in het logement van Akershock te Ouddorp. Notaris VAN SCHOU WEN. Dinsdag 30 October, 's nam. 5 ure Afslag van een woonhuis met timmermanswerklpaats en grond, alsmede 8 woningen met erven te Melissant voor de Erven van den heer C. P Tieleman en een porceel Bouwland en Water Gemengd ftieuws. Van den honderd jarige. Omtrent den verjaardag van den oudsten inwoner van Medenblik, den 100-jarigen Lucas Boerhave-Keur schrijft een correspon dent van de //Tel.// Wie den krassen ouden man ziet en een gesprek met hem aanknoopt, kan moeilijk gelooven, dat hij reeds zou'n hoogen leeftijd heeft bereikt. Zijn krachtig gestel schijnt te spotten met wat tuen noemt de gebreken van den ouden dag. Dj oogen staan levendig, de flinke mannelijke st ip klinkt veerkrachtig de stem is vast en helder de houding doel denken aan een stevigen zestigerhet zwarte goedgevulde hoofdhaar zal menige veertiger hem benijden. Levenslustig, gezellig en prettig in den omgang, kan hij uitstekend een gesprek volgen niet alleen, maar spreekt ook nog gaarne een woordje mee, dat getuigt van ge zond verstand en een helder oordeel. De oude heer is zoo gezond als een viscb, gaat 's avonds liefst niet te iaat naar bed doch is 's morgens ook vroeg bij de hand. Hij is een liefhebber van een pijp tabak en weet zich den ganschen dag b zig te honden. Een zijner liefste bezigheden is het zagen en kloven van brandhout, dat hij zelf dan net jes op den zolder stapelt. 't Is in één woord een merkwaardig man die hel voorrecht geniet, bij een zijner doch ters, omringd door liefderijke zorgen, den avond zijns levens te mogen slijten, geacht en geëerd door allen, die hem kennen. 't Was Maandag een groot feest le Me denblik. Heel bet stedeke vlagde en massa's vreemdelingen zag men er. 's Middags werd er een zeer drukke recep tie gehouden, waarop natuurlijk de plaalse-r lijke autoriteiten niet ontbraken, zoomin als het bestuur van het Waterschap, //de Vier Noorder Keggen//. Door een. Christelijke zangvereeniging en het stedelijk fanfarekorps werd den juoelaris eene huldebetooging gebracht. //Dat den ouden heer verder nog een rus tige en gelukkige oude dag vtordt toegewenseht door allen, die medeleelden met zijn feestdag behoeft zeker niet in twijfel te worden ge trokken//, zegt genoemde correspondent. Een rijke vondst. Ongeveer 6 jaar geleden kocht de land- oouwer F. Steenwijk, te Slogharen (Noorde lijk Overijsel), op een verkooping een canapé. Dezer dagen wilde hij die opnieuw doen be- kleeden, en bij die gelegenheid werd daarin 1 3760 aan bankpapier en f 1800 aan effecten gevonden. '/(N. v. d. D. Treurige twist. Men meldt aan de //Tel./; De gebroeders J. B. en H. Sekolte, te Terapelkanaal kregen Zondag in dronken toestand twist. Beiden geraakten te water en verdronken. Een van hen laat een vrouw en vier kinderen achter. Sie iubco, sic volo. Wij lezen in de B. C In de om Breda liggende gemeenten behooren tot het kiesdistrict Breda, is Zondag voor een der katholieke candidaten kamerlid gewerkt. Bij de uitgangen der kerken stonden mannen en jongens die den kerkgangers, na afloop der di nsten aanheveiingsbiljetten boden. De menschen beschouwden ze vluchtig, vouwden ze in hun zak om thuis den inhoud met cri- tiscben blik te bestudeeren. Niet allen deden echter alzoo. In de Gemeente T. daald.e het patriacale waardigheid een heer van de kerktrappen en schreed deftig zelfbewust het plein over. Hij kreeg ook een biljet, keek 't in en verscheurde het. Een oogenblik stond hij peinzend stil, keerde toen terug tot den knaap, die hem het strooibiljet gegeven had, en vroeg een tweede, 't Werd hem mildelijk gegeven. Daarop gejeurde ie:s, dat herinnerde aan een Forum scène in Rome ten tijde der Cae sars. De meneer verscheurde het voor de oogen van dqn jongen wederom het biljet tot de snippers in den wind rondfladderden strekte majestueus zijn arm uit en sprak tot den knaap, ïeggende: Ga en zeg aan Breda's bevolking dat de burgemeester van het biljet voor je oogen heeft vernietigd. De jongen stond verslagen. De Romein wikkelde zich in zijn demie'.je en schreed voort. Een onbetrouwbaar beambte- Maandag is naar het Huis van Bewaring te Middelburg overgebracht Pb. P. V., brievengaarder te Veere, verdacht van ver duistering. Eere schoolopziener. lil bet arrondissement Heerlen is men op liet. orgineele idee gekomen, mn den heer Jhr. Mr. van der Maesen de Som brefl', die als schoolmeester aftrad, tot eere schoolopziener te benoemen. Van dea geheimzinnige!! dood dei- wed, Silfhout De knecht van de wed. Silfhout te Velp (Geld.) die verdacht wérd baar in den kcldi r geworpen en daarna diefstal te heb ben gepleegd, is uit liet Huis van Bewa ring te Arnhem ontslagen. Het blijft nog eon duistere zaak, li ie alles zich beeft toegedragen. Onder een vallende muur bedolven Te Gasselterr.ijeveen is Vrijdag, toen de metselaar Kapel bij een meelloods bij de fabriek «Oostermoer'/ aan het metselen was, een deel van den muur omgewaaid, ten gevolge waarvan de ongelukkige be dolven werd onder steen en puin. Bereidvaardige handen haalden hem meer dood dan levend onder den puinhoop weg. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Dr. Wiersema van Casselteruijeveen verleende de eerste geneeskundige hulp. Per schuit werd hij naar zijn ouders' ve/voerd. Treurig uiteinde. Men.schrijft ons uit Loosduinen Op de Begraafplaats //Oud Eik en Dui nen" alhier, werd lijk gevonden van Maandagmiddag het den heer Jhr. Mr. J. Beelaerts van Blokland, hoogheemraad van Delflan 1 eii voorzitter van de O /mmisie van Schoolt'>Q icht te 's Gravenhage. Op zijn jas was zijn naamkaartje gespeld, waarop nog geschreven was Mijn familie graf is op deze begraafplaats, alwaar ik wensch te blijven. Gelieve mijn familie vooral voorzichtig voor te bereiden. Nauw keurig was het adres der familie uader aangegeven. Bij het hjlc werden gevonden een ge laden revolver, een scheermes, enz. Een kogel was hem door het hoofd gegaan BERLIJN, 26 October. (Part.) Het Berlijnsche spoorwegbestuur heeft bekend gemaakt, dat het personen- en goederenvervoer naar Petersburg, Warschau en Moskou officieel geheel gestaakt is en piaatskaarten slechts tot de Duitsche grens stations verkocht worden. Eveneens worden geen goederen voor verder liggende plaatsen aangeno men. Tot nu toe ontbreekt de bevestiging van de wilde geruchten, volgens welke de Tsaar en diens gezin naar Kopenhagen of Darmstadt willen vluchten, terwijl Witte met dictoriale macht zou bekleed wórden- Uit Warschau wordt geseind, dat de algemeene staking op de spoorwegen onveranderd voort duurt. Alle verkeer staat stil,geen postverbinding bestaat meer, de toegang tot de spoorstations, die door soldaten worded bewaakty is verboden. Er heerscht gebrek aan melk, de Fleeschvoorraad reikt tot Zondag. Slachtvee moet uit Brest over de straat wegen naar Warschau gedreven wolden. Heden in de vroegte verstrooide in Praga (de voorstad van Warchau) infanterie een optocht van stakers. Teienfianasiicii. PETERSBURG25 Oct. Het bestuur der posterjjeu heeft medegedeeld, dut van af heden ook bet brievenvervoer over Finland onmogelijk is. Er loopt ee gerucht, dat het telegraafper- 80ueel ook eisohen wil stellen voor het geval d;o niet ingewilligd worden, zou, te beginnen met Zaterdag, gestaakt worden. PETERSBURG, 25 Oct. Bij de onluslen, die Dinsdag in Jekalerinoslnf plaats gehad hebben, ziju 15 personen gedood en 27 gewond. De stukende arbeiders van da ijzersmelterijen in Brjransk wierpen barricades op van stukken ijzer. In het gevecht met de troepen vielen aan beide zijden dooden en gewonden. Heden hielden in Brjansk de rechtbanken geen zitting j do bankinstellingen en notariskantoren zijn ge sloten. WARSCHAU, 25 Oot. Hedenavond is Wur- sohau geheel algesneden. Staking op alle spoor wegen. Vieusch, melk en kolen zijn sohaarBoh Men vreest, dat de toestand baobeli/k zal worden, WARSCHAU, 25 Oot, De werklieden van den spoorweg WarschauWeeneu hobbeu zich heden aangesloten bij de algemeene werkstaking van het spoorwegpersoneel, Hot verkeer is hedenavond gestaakt, MOSKOU, 25 Oot. (Tolegraafagentschap). In een veigadering, door do Vereeniging vaning.- ueurs gehouden, is besloten, dat het de plioht van alle ingoniours is, op alle ondernemingen, werken, fabrieken, construotiebureau's enz. het werk neer te leggen. De werkstaking begint heden. PETERSBURG, 25 Oot. De telegrafische ge meenschap tussclien Petersburg en Charkof is verbroken. Het verkeer op alle spoorwegen in Polen is gestaakt, evenzoo het verkeer op de spoorwegen Petei'eburg-Wilna-Wirballen (Evdt kuhnen) en Petersburg-Wilna-Warschau. Uit Kiëf wordt gemeld, dat ook op de zuidwostelpke spoorwegen het verkeer gestaakt is. Ook van de Oostzee-spoorwogen, Peters-Riga, Petersburg Reval-Mitau-Windau wordt gemeld, dut daar de dienst gestaakt is. BERLIJN, 25 Oct. (Part.) Do laatste telegram men uit Moskou luidon kort en bondigToestand verschrikkelijk, watergebrek, hongersnood en vrees voor plundering, De berichten uit Warschau stollen het als mogelijk voor, de Pruisische prins Froderik Leopold, die op zijn terugreis uit Petersburg een bezoek aan zijn regiment te Biala wilde brengen, heden met ziju trein in Brest door do stakers aangehouden is. St. PETERSBURG, 26 Oot. Hedenochtend heeft zich de werkstaking tot de Handelswereld uitgebreid. De winkels worden gesloten. MOSKOU, 26 Oct. Do toestand word met den dag erger. Het getal wisselprotesten neemt steed; toe. De kolenv orraad voor do fabrieken in het Moskousohe gebied reiken voor een maand hout is er slechts voor tien dagen. Gisteren zijn alle apothekon gesloten. LONDEN 26 Oot. (Part.) De uit Rusland hier inkomende beriohten nauwelijks ernstiger worden Alle groote steden zijn geheel van Bpoorweg- gemeenschap verstoken PETERSBURG, 26 October. Hedannamiddag was men druk bezig met do winkels in de wijk Wassili-Ostref te sluiten bliudeeriugen worden aangebrachtde onlusten zijn reeds bogonuen versoheidene winkels zijn geplunderd. De Andre jofskimarkt is gesloten. Troepen zijn ontboden De straten zijn vol werkliedou. Do politie patrouil leert door de straten eu gelast de dworniks (portiers) en winkeliers onmiddelijk de deuren te sluiten. PETERSBURG, 26 October. Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat op een der stations in Finland vanochtend twee wagens volgeladen met bommen zijn aangekomen. Toen de politie aan kwam om de wagens in beslag te nemen, waren zij intusschen gelost. De tramdienst is sedert vanavond 6 uur gestaakt iBurgretilike Ntand. Soiumclsdijk. OverledenTeuntje Helena, oud 4 maanden v. Job Sohoonejongen en Maartje Troost, Leven loos aangegeven kind van Jacob Bienefelt en Aaltje Dalebout. Middelharnis. Geboren Bastiaan z. van Lieven Hartog en Hendrika Cornelia van Eek. Francina d. van Jo hannes van Dijk en Anna van Eek. OverledenLeendert van der Sluis 7 j. Den Mommel. Ondertrouwd Gerrit Willem van Kempen 27 jaar en Maria Buth 22 jaar. Ooltgensplaat. Ondertrouwd: Jelier Vervloet jin. 38 j. te Den Bommel en Wilhelmina Ligtbart 38 j. wed. van Adrianus Shassen. Oude Tonge. Geboren: Johanna Lena, d. v. A. L. v. d. Sluijs en L. W. Jelier, Cornells, z. v. D. L. Luijendijk en T. Kievit. Gehuwd: A. Holster j. m. oud 23 j.enK.Berk d. oud 21 j. OverledenJannetje Elizabeth van der Werff, oud 69 j. en 1 m echtgenoote van Pie tergde Korte. Pernis. Van 15 Juli tot en met 17 Oct. GeborenAnna Sara, d. v. J 't Hart en G Holdijk. Lauwrens z. v. G Schouten en S Hakman. Maria Leentje, dochter van L Molendijk en M Koole. Johanna, dochter van P. van der Steen en L. Wittekoek. Pietertje, dochter van J Pvan Dijk en LP van der Waal. Maaike, dochter van, Molendijk en A van den Engel. Maddalena dochter van L Bekker en J van der Sijde, Maria dochter van J den Arend en G van Vliet, Pieter zoon van A van der Hinden en H van der Kemp, Hendrika dochter van C Dubel en M Overweel, Klaasje dochter van E Hordijk en M Noordzij, Adrianis zoon van A van Luik en G de Winter, Aartje Suzanna dochter van L van Ech en PC van Spronsen, Heiltje dochter van L van der Pas en L Verhagen, Hendrikje dochter van K Troost en M den Ouden, Arie zoon van JSohoon- rok en A de Ruiter, Maarten zoon van G J Olij- ook en N Verhagen, Adriaantje dochter van A van der Steen en M van der Ent, Maria dochter van J Hordijk en M van der Pas, Andries zoon van J Veth en A Schoonrok, Bastiaan zoon van B Slooter en P Alderliefsten, Maria dochter van H Spruijt en N H Versteeg, Lourens zoon van den Boer en J Keemink, Martinus zoon van C van Kampen en M Nederlof, Gerrit Teuuis zoon van A van der Kuil en B Ooms, Adriaantje dochter van H C Boender en N Veihagen, Jan zoon van Haas en M H W Dekker, Leendert zoon van L Lodder en M A Groeneveld. Ondertrouwd J. Huis 23 j. en W. v. <J. Steen 22 j. T. Jongejan 22 j. en M. Wittekoek 19 j- Gehuwd J. v. d. Vis 25 j. en C. Ketting 26 j. J. Huis 23 j. en W. v. d. Steen 22 j. T. Jongejan '22 j. en M. Wittekoek 19 j. Overleden; J. P. van Driel 73 jaar. L. Keemink 46 jaar M. L. Molendijk 1 maand, J. Mijnlieff 25 jaar, ic. Keemink 19 jaar, J. de Bruin 6 maan den C. Alderliefsten 64 jaar. iiei'k en School. Predikbeurten Zondag 39 Oct. NEDERL. HERV. KERK. Sommolsdijk, vm. (Oogstpredikatie) 011 's av. Ds. Westrik. Middelharnis, vm. en 's av. Ds. Bruiuing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuis. Don Bommel, vm. (Oogstpredikatie) en nam. Ds. Emmen, Ooltgensplaat, vm, en nam, Ds. Verweij, Oude Tonge, vm, en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vni. en nam, Ds. Wentink. Dirksland, vm. en nam. Ds. Lammers. Herkingen, vm. eu nam. dhr. Adding, oandidaat tot den Heiligen Dienst. Molissant, vm. en nam. Ds. Hoedemuker. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en nam. Ds. do Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. en 'sav. Ds, Steketee. Stad aan 't Haringvliet, leeskerk. Den Bommel, vm. en 's av. leoskerk. Ooltgensplaat, vm. en av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp vm. en uam. 2 uui en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Ooltgensplaat, vm., nam. en 's av, Ds. Hartkamp, Herkingen, vm., nam. en 'sav. laeskei'k. Melissant, vm., nam, en 's av, leeskerk. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Hrksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenze. DOOPSGEZINDE KERK, mddorp, Ds. K. W. Róssing. VRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr. Wielhouwer. M M larklbeiichlen. Rotterdam, 26 October. Op de Groentenmarkt werd besteed voor Eng. Komkommers le soort f 0.50 a 1.en dito 2e soort f 0.05 a 0.10 per 100 Btuks. Princessenboonen fl.50 a 1.80 per ben. 26 October. Op de Groenten veiling aan de Persoonsdam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid- Hollandsche Eilanden" waren de prijzen als volgt Aardappelen f2.20 a 3.30 en drielingen fl.20al.S6 per Heet. Appelen fl.70 a 3.en Peren f3.a a 0.per kin. Bloemkool le soort f4.a 4.60 en 2e soort fl.20 a 2.60, per 100 stuks. Uien f 1.75 per 50 kilo. Spruiten le soort fl.05 per 12'/z kilo en 2o soort 30 ct. per 10 kilo. Kroten 20 a 21 ct. per lijst, Delft, 26 October. Op de Botermarkt waren de prijzen als volgt: hoogste f66.middelste f59. en laagste i 51.per l/k vat van 40 kilo. Aan de Stadswaag gewogen 327/8, 77/16 vaten, wegende te zamen 7310 kilo. 25 October. Op de veiling van Groenten werd besteed voor: Bloemkool f5.50. Roode- f3.a 4. Witte- f2.50 a 3Savoye- f3.a 3.90. Sla le soort f 2.50, Andijvie f 0.80 a 1.20, Kroten 40 a 50 ct. per 100. Spruiten f0.90 a 1.20 per zak. Koolrapen 40 a 50 cent per J/a Hl. Zuring 12 a 15 cent per ben. Druiven le soort 48 a 54 ct. per kg. Gouda, 26 October. Op de Kaasmarkt waren aangevoerd 62 wagens. De prijzen zijnGoudacke Kaas le soort f29.a 31.2e soort f 26.— a 28.-— dito zwaardere f30.50 a 32.Handel vlug. Dm Wor en een bij P. bij I)ir| Gevit met w| Mzn., De oil Molen aan de BIL, weg dank bliek 1 voor d zij zoe dervin met de heid a Mij advert! Noveni met d van I One soliedi gunst geniet ruims Dirks reuklc ten ei Ond BEER OIV1 plaats OoSTlj NA. AI LEWI gevest Peek Hier wij da door Naai- machii staand neerd zullen zoodat tnachi uit oi afkom Hande Hooft Eiliaa straat Ve Oostd

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4