Anarchisme. Uli de JP©r§. Hij voegde namelijk aan het voor afgaande toe waar de opvoeding der jeugd thuis behoort. De vakbeweging lijdt schade door een giftige bacil, die er de edelste deelen schaadt. Die bacil is 't Anarchisme, onder den misleidenden naam van Neutra liteit. Daardoor wordt de vakactie, het beste middel tot tempering van den «klassenstrijd®, het deugdelijkst wa pen en het meest zedelijk geoorloofde in den belangenoorlog, verlamd. De ra/cbeweging doelt op samengaan van ra/!genootenmaar bet Anarchisme maakt deze los en dat onder den vernisten titel van solidariteitwant juist zij, die doel en strekking der or ganisatie begrijpen, als bron van kracht als voorwaarde van vrede als oorzaak van betere vakontwikkeling en tech nische verbeteringals middel tot verzoening en toenadering; juist zij keeren zich door de anarchistische solidariteit van 't vakverenigingsleven af, of sluiten zich in eigen kringetjes op. De anarchie in de vakbeweging, de directe actie, de zoogenaamde solida riteit der arbeiders ontbindt een veree- niging. Eu waar vroeger menschen van' allerlei godsdienst en geloof, van aller lei staatkundige overtuiging of soci- alie inzichten samengingen, claar komt noodwendig door de anarchistische bacil scheuring Zoo 't maar eenigszins mogelijk is moet er in de vakbeweging eenheid zijn, en alle man van een zelfde vak moet in één verband. Maar dat aansporen tot luk-en-raak- staking, de theorie der besmetting, het aanzetten tot nederwerpen van 't werk door mannen, die niets met zeker »vak« of niets met de oorspron kelijke wrijving tussehen werkgever en werknemer te maken hebben, ver lamt de organisatie. Doe eer, hoe beter moet 't anar chisme de kop ingedrukt wordthet verwoest het organisch leven en on dermijnt het sociale bestaan der werk lieden. Mede vaiï den heer Zelvelder. De bekende liberale frontmaker voor de openbare school, de heer 0. A. Zelvelder, is Zondag aan het rede neeren geweest. Als voorzitter van de vereeniging «Volksonderwijs*:. Er was voor die vereeniging nog heel wat te doen, betoogde de heer Zelvelder. En zie, wat hij zoo al noemde. Het verslag der »N. ft. C.« zegt het volgende Veel is er bovendien nog door Volksonderwijs te verrichten spreker denkt hier aan medisch hygiënisch toezicht op de scholen, aan kinder- kleeding en voeding, aan schoolpau- zen, aan school wandelingen en school reisjes, aan het bevorderen van va- cautie-kolonies, aan een doelmatige inrichting van het herhalingsonderwijs. Wij zouden zoo zeggen, zou het niet goed zijn,-dat de heer Zelvelder eerst maar eens in de groote steden kwam zien, hoe een en ander werkt Bijv. de school wandelingen. Men struikelt soms op straat over al de «wandelende kinderenctmen vraagt zichzelven afzouden nu heusch al die stakkers na vier uur geen dag licht meer mogen zien, wanneer ze weer bij vader en moeder in huis zijn gekomen Ja, men staat verwonderd over zichzelven, en men stelt zich een heel probleem het moeilijke vraagstuk «hoe ben ik zelf toch groot gewor den, met van 9 tot 12 en van 2 tot 4 in die school te zitten, zonder te wandelen®. Maar, laat ons verder hooren, wat de heer Zelvelder ook zeide, Ook mag niet uit het oog worden verloren de volstrekt niet buitengewo ne mogelijkheid, dat door de toepas sing der huidige onderwijswet op som mige plaatsen het gewenscht, ja noo- dig zal blijken een bijzondere neutrale school op te richten en in stand te houden. Waar toch door de ruime subsidie aan het bijzonder onderwijs de oprichting van bijzondere kerkelij ke scholen zeer gemakkelijk is gemaakt zal op vele plaaten de openbare school soms in moeilijkheden geraken. Aan de afdeelingen dan de taak er voor te waken, dat men niet in ar moede zijn toevlucht tot de kerkelijke school neemt, maar dat in dit geval een bijzondere neutrale school worde opgericht. Daar kunnen we nu beter over praten. Natuurlijk heeft het onze volle sym pathie, wanneer menige gemeente het openbaar onderwijs duur maakt, en daardoor de kinderen laeendrijft naar de scholen der vrije maatschappij, En als dan de vrijzinnigen nevens de christelijke scholen eens eigen scho len oprichten," eigen bijzondere scho len, dan Ja! dat juist zijn wat wij wenschen. Immers dan zal er een einde ko men aan het sluitend privilege, het welk thans de vrijzinnigen bezitten. Doch wat meer is, wat hooger waarde heeft, is dat zoo de ouders in Nederland zullen gaan beseffen, dat onderwijs geen Overheidstaak is dan in het alleruiterste geval, wanneer de vrije maatschappij in hare roeping en verplichting te kort schiet. Als het daarheen gaat. welnu, dan is de toejuiching die de heer Zelvel der op zijn rede ontving, nog eens verdiend. Rotterdammer./ Toen «ij thans. Het vorige ministerie heeft er de eer van dat het de misdadige woeling in 1903 bedwongen en daarmede voor altijd de vriendschap die't trouwens nimmer bezat of verlangde der S. D. A. P. verbeurd heeft. Kort na de aanneming der spoorweg- stakingswetten schreef niemand min der dan de oud minister Pierson «Ondernemers verzekeren dat zij thans minder moeite hebben met hun werk lieden dan in lange tijden het geval was Economie Journal van Dec. l903 En thans Nauwelijks is het ministerie-Kuyper van de baan, of men hoort reeds weer van stakers die het hoofd opsteken, van leiders die tot herstel van orga nisatie uitnoodigen. En het anarchistisch avontuur dat in de laatste vijl weken in de bouw vakken te Amsterdam wordt afge speeld, is niet minder bewijs van de veranderde gemoedsgesteldheid in sommige kringen. Vrees heeft reeds weer voor eigen waan plaats gemaakt; en oppassen voor terroriseerenZeeuw. Waarom eu daarom. Onder dit opschrift schrijft Onze Courantons antirevolutionair orgaan voor Overijsel en Drente: Er was vergadering van dei: kerke- raad. Ergens in een der voornaamste ge meenten uit een onzer beide provinciën namen doen verder niet ter zake. Een besloten vergadering dus ten minste niet eeue, waar men een ver slaggever der Pers, in zijn kwaliteit, toelaat. Op die vergadering wórdt een ge wichtig besluit genomen, dat zeker de gemeente zeer zal interesseeren. Ge heimhouding werd, zoover we weten, niet opgelegd. Wat gebeurt nu Den volgenden dag staat het genomen besluit in het ter plaatse uitkomend dagblad, dat tracht neutraal te zijn, en in elk geval voor onze richting niets gevoelt. Onze Courant zweeg over 't besluit, hoewel het haar redactie wel niet was medegedeeld, maar toch aangewaaid. Dat gaf een paar onzer belangstel lende parlijgenooten aanleiding, om ons naar 't waaróm te vragen. En ons geeft het ongezocht gelegenheid, om het daarom hiervan ter algemeene kennis te brengen. Wanneer uit een besloten vergade ring door een der leden, zonder op dracht, een bericht aan de pers wordt verschaft, waarvan niet vermoed kan worden, dat het geheim moet blijven, dan is 't niet strijdig met de goede persmanieren, om zoo'n bericht op te nemen. 't Bedoelde blad had dan ook groot gelijk, dat het zoo handelde. Maar wij veroorloven ons tocheenige opmerkingen. Vooreerst is het in onze kringen, 't moet maar eens gezegd worden, 't gansche land door een verschijnsel, dat er personen zijn, die het hun roeping achten, wat er in onze besloten vergaderingen voorvalt, zoo spoedig mogelijk naar de bureaux der niet- christelijke pers door te zenden. We beoordeelen dat verschijnsel nietwe constateeren slechts. Maar nu een tweede opmerking. Komt zoo'n bericht op 't bureau van een christelijk blad aangewaaid of gaat de redactie op onderzoek uit, dan bestaat er niet de minste zekerheid, dat een eventueel bericht juist in de courant komt. Vaak komt het op een woord of een leesteekeu aan en staat dan 't bericht onjuist in een onzer bladen dan is Leiden in last en moppert men Zoo'n blad moest zich tot niet schuldig maken aan 't geven van on juiste berichten. We kunnen uit eigen ervaring in dezen meepraten. Een derde opmerking is deze Noch een particulier, noch een redactie kan beslissen, wat uit een besloten verga dering ivel en wat niet gepubliceerd mag worden. Op die wijze kan me onbewust, soms meer kwaad doen dan nut. Waar onze slotopmerking 'vanzelf uit kan worden afgeleid. Ook een be sloten vergadering i;an zeer veel nut hebben van do p.rs. Maar laat ze dau zelt vaststellen, zoo iieodig door een daarvoor opzettelijk aangewezen persoon, wat ze ter algemeene kennis wil brengen. Dat is de ordelijke weg, Ze kan dan zelf beslissen, wat ze wil mede- deelen en in welken vorm dit zal ge schieden, terwijl dan over de niet meegedeelde zaken natuurlijk het sril- zwijgcu wordt bewaard. Daarvoor is men dan ook lid van een besloten vergadering 't Spreekt vanzelf, aat men zich dau in de eerste plaats ter publicatie tot onze eigene, christelijke pets wendt. Dat zijn waarheden als koeien, zal men zeggen, 't Kan zijn, maar mis schien zijn ze te groot, om scherp gezien te worden. Waarom we bij dezen eens^de aandacht op vestigen. 't Gebeurt toch niet zelden, dat men op een vergadering, waar een onzer correspondenten tegenwoordig is, waarschuwend den vinger opheft en zegtDit of dat mag niet in de krant. Dan is 't niet meer dan billijk, dat men, waar het niet-publieke sa menkomsten geldt, ook zorgt, dat wat wel in de pers mag er inkomt en goed inkomt. Dat is men toch, dunkt ons, aan zijn eigen pers verplicht. «Ueilieilffd MCÏIWS. Een weddenschap. Een slager van Bathmen koekt van een boer uit. (lorssel een stier, die men schatte op ongeveer 700 halve kilo's. De boer meende, dat hij zwaarder woog de slager meende van niet. Men kwam met den koopprijs in zooverre overeen, dat de slager van eik 4 kilo, dat de slier meer woog dan 700 pond, aan den boer een gulden zou geven de boer verplichtte zich h ui de sla ger voor elk 5 kno een gulden te geven dat de stier minder woog. Hel bleek, dat de slager goed gezien had. De stier woog 700 min 87 pond. Het moge een goed lesje voor den boer wezen, het is echter duur genoeg. Men stj voos' dit adres op zijn hoede. Men schrijft uit Friesland aan de//N. Ct.// Een blad in Friesland kreeg van een adver tentiebureau een advertentie ter plaatsing, welke de redactie niet vertrouwde. Er werd n.l. geld ter leen aangeboden zonder borg tegen 5 pGt. rente. De reductie waarschuwde tegen het zenden van evenlueele voorschotten en vroeg van reflectanten bericht omtrent een en ander. Het bleek toen, dat het den steller dei- advertentie te doen was om f 5 voorschot tot dekking der kosten Voor zoover wij weten heeft geen der reflectanten de f 5 afgezonden. Een golfslag. Te New-York is Zaterdag aangekomen het stoomschip //Campania// der Canard-lijn, 't welk een vreeselijk ongeluk op den Oceaan is overkomen. Daaromtrent wordt liet volgende geseind Een groote golf sloeg" over het tussehendek van het stoomschip //Campania//, terwijl dit op weg was van Liverpool naar New-York. Een hek uil de reeling werd weggeslagen, waaubor vijf tnssehendekspassagiers over boord sloegen en verdronken. De kracht van de golf was zóó groot, dat alles wat in haar weg kwam, werd weggeslagen. Een aantal tusscl.endekspabsagitrs weiden tegen de reeling geworpen, vcrscheidenen hunner braken de beenen, armen of ribben. De passagiers boven het tusschendek stonden tot het middel in het water. Later wordt ter aanvulling uit New-York nog geseind Bij liet ongeluk op de //Campania// tijdens 't over dek slaan van een zware-golf, zijn 5 menschen gedood en 30 gewond. Twee ge wondenzijn rettls overleden bij aankomst alhier. De verwarring was onbeschrijflijk, toen het ongeluk plaats had. Zelts de officieren konden bij het arriveereu nog geen correct verslag uitbrengen van het onheil. Tien gewonde passagiers zijn nog in het seheepshospitaal. Er ging wel een onstuimige zee, maar het weer was niet slecht. Het tusschendek was vol met passagiers, den tijd doodende met spelen en pleizier maken. Niets ging het ongeluk vooraf, dat als een waarschuwend teeken aangemerkt had kunnen worden. Geheel onverwacht sloeg de golf binnen boord. Toevallig siond één der deuren, die toegang geett van het dek tot de tweede klasse, open. Oogenblikkelijk stond die ruimte onder water. Verscheiden kinderen werden spoedig op vei lige plaatsen gebracht door scheepspersoneei. Een aantal kinderen, die op het tusschendek speelden, werden bij het ufloopen van het water meegesleurd, juislTvoor het gat, waar door de vijf andere verdwenen waren. Ge lukkig z Lgen miss Gates en een kellner het naderende onheil. Zij grepen de kleinen en sleepten ze op een veiiige plaats. Een rSjke bedelaar. Te Rome is dezer dagen een bedelaar be graven, die zeer oud, zeer leelijk en zeer vuil was en 90 jaren telde. Men was zeer verbaasd, in zijn woning een testament te vinden, volkomen in orde, en waarbij hij beschreef dat zijn vermogen van 925,000 lire tussehen zijn drie zoons verdeeld zou worden. Zij die gewoon waven, dezen bedelaar van aalmoezen te voorzien, zullen .misschien nu twijfelen of zij daarmede bijzonder nuttig werk verrichtten. Hetgeen vermoedelijk niet beletten zal, dat zij 's bedelaars opvolger (die natuurlijk niet lang op zich zal laten wachten) even mild zullen bedenken Overreden. Z'óndagaVond stapte in Blauwkapel Siebje van de B. met haar aanstaande op den locaa'- Irein, die 6,10 uit Utrecht naar Zeist ver trekt, om aan het station de Bilt over tc stappen op den tiein naar Amersfoort daar zij naar Stoutenburg mi jten; doch afstap pende eer de trein stilstond, raiik'e zij onder den wagen, w.nr z'j als verpletterd onderuit wérd gehaald. Haar aanstaande moest dit schouwspel hulpeloos aanzien. Het Even was terstond geweken. Hot iaes. Men schrijft uit Veuio aan de //Tel. In tegenstelling van andere jaren gingen de kermisdagen vun 8 tot en met 11 dezer in het naburige Bleriek vooruij, zonder dat het mes dienst had gedaan om de ontleedkunde oji dezen of genen toe te passen. Doch men had tc vroeg geroepen 't Is er' gelukkig kalm afgeloopen'/, want de kermisten in Limmirg heaben in den regel een rmstaartje, in den vorm van tiakermis-Zondag. Het slechte weer leende er zich uitstekend toe om binnen te blijven, resp. in de cafés liet noodige te drinken, waarvan liet gevolg maar ai te dikwijls is, dat er ruzie ontslaat. Dit was hier ook het geval. Eerst hadden eenige j/ersonen twist in een citiè waarbij het gemunt was op zekeren 11. B. Het bleei evenwel bij woorden. H. B. bleef in 't café zitten en de, anderen trokken al. Toen het uur van sluiten daar was, moest H. B. echter ook weg; een zekere Langs, uit Venio, ging niet hem mede. Nauwelijks waren ze eenige passen verder gegaan, of Lings kreeg van een persoon, ge naamd M., die zich verdekt had opgesteld, met een geopend nies een slag of een steek in den schouder, zoodat hij neerviel. Dit was voor dezen genoeg, die zou hem niet meer hinderen. De andere, H. B., kwam er evenwel niet zoo goed langs Eene worstelpartij ontstond, waar bij M. aan H. B. een 8-tal steken, waarbij twee vrij diep, in den rug toebracht, met een scherp zakmes. Bijna bewusteloos werd B. opgenomen en naar zijn woning gebracht, waar later bleek, dat do toestand hoogst ernstig was. Dé wollen trui en het hemd, dat in beslag werd genomen, waren geheel doortrokken van bloed, terwijl in de jas 8 galen duidelijk zicht baar waren. M. is 'thans nog voortvluchtig, doch alle maatregelen tot inhechtenisneming zijn be reids genomen. Te Mo&rbeke, nabij de Zeeuwsehe grens, is Maandagnacht' een zekere A. Koes met een mes levensgevaarlijk verwond. De vermoede lijke dader L. v. d. V. is aangehouden en naar Moerbeke gebracht.' Min. Wij lezen in het r/Hbld. Tussehen den huize den Hoek en de boterfabriek te Nijkerk heeft zich een schandelijk si uitje afgespeeld. Twee Bunsehoters komen op hun melkwagen aanrijden. Bijna aan het einde van den ver- moeienden' tocht geeft het paard het op en blijtt ^taan. Een dracht slagen geeft geen verandering. Uitspannen. De koppigheid afloe ren met de onvermijdelijke slagen. Nu zal 't wel beter gaan. Opnieuw inspannen. Geen succes. Het dier blijft pal op zijn plaats. Weer ondergaat liet arme beest .dezelfde kuur met dezelfde uil komst. Toen 't is haast ongelooflijk haalde ccn hunner zijn mes voor den dag en stak er het p-iard meg in het achterdeel, dat het bloed er uitgudsle en toen ging het. Holland op zij/a malst. In Yaals, Limburg, dus op Nederlandseh grondgebiet, leest men op winkels Hier spreekt men Nederlandseh Arme kies sae Te Conijnspiaat had een knaapje, dat op em met bieten geladen wagen zat, bet onge luk er af te vallen. Hij is daarbij zoodanig gekwetst, dat hij Zondag aan de bekomen ver wondingen 07erieed. VeeS wild. Men meldt uit Eemland: Er is dit jaar bijzonder veel klein wild vooral de hazen en konijnen worden in grooten getale gezien. Ook de herten in de Baarnsche bosschen worden sleeds talrijker, zoodat men ze zelfs tot ouder Eemnes dikwijls aantreft. Met nog geen elf gulden jser week begonnen. Pedro Aivarudo, de Mexicaansche mijn- koning zal een gedenkteeken voor zijn over leden vrouw oprichten, hetwelk uit marmer en twee ton massief zilver zal bestaan. Een stevig ijzeren hek zal rondom dat kostbare monument worden geplaatst, om het te be schermen. Alvarado's mijn brengt f 240,000 per weck op. Toen hij die mijn ontdekte, werkte hij voor een weekloon van f 10,80. FtirOft 1MB JlSUfjiSJ». DE BEDELAAR. 4) (Slot.) Ocrk de boekhouder had haast gehad, daar het zoo laat was geworden en had door overijling den sleutel in zijn lesse naar laten steken, waarin hij het geld be waarde, dat de patroon hem toevertrouwde voor de kleine uitgaven van bet kantoor. Jacob bleef het 1 -atst op het kantoor achter, daar hij voor den volgenden dag nog eenige adressen had te schrijven, die nog niet af waren. Toen hij opstond en zijn jas aantrok om naar huis te gaaD, be merkte hij den sleutel, die nog in de lessen iar stak en ook het vr.igenboekje, dat nog op' Kareis lessenaar lag Op eens kwam hem een boos.plan in de gedachte, dat de duivel liern inblies, Hij nam eerst het vragenboekje, legde dat in de lessenaar van den boekhouder, en nam daar toen een bankbiljet uit van vijf en-twintig gulden. "Zie zoo,// zeide hij, «ik heb het geld en Karei zal, wanneer men morgen het vragenboekje in den lessenaar vindt, voor den dief' gehouden worden. Men zal ge- looveu, dat Karei in de haast en in de verwarring liet vragenboekje er in heeft laten liggen, nadat hij liet geld er uit heeft genomen. Zoo dacht de booze jonge ling. en hij schrikte van zijn eigen schaduw, die zich, daar de lessenaar van den boek houder evenals die van Karei vlak bij het venster stond, tegen het gordijn afteekende. Als een gejaagd hert verliet hij nu het kantoor, trok de buitendeur haastig achter zich dicht, en begaf zich de straat op, cm liet ontvreemde geld in zonde en overdaad te vertereu. De volgenden dag werd natuurlijk dade lijk -ontdekt wat er gebeurd was, eu daar Kareis vrpgenbo-dtje in de lessenaar werd gevonden, waaruit het geid ontvreemd was, viel dadelijk liet vermoeden op hem. He patroon, die Karei als een flinke, eerlijke jongeling keilde, kon echter nog niet ge- loovéii; dat deze werkelijk de schuldige zou zijn. Hij q rider vroeg al zijne bedien den, en ook Jakob, maar ieder betuigde om 't zeerst ztjn onschuld, hoewei Jacob tamelijk bedremmeld was en al zijn best deed om de schuld van Karei aanneem baar te maken. De .patroon wist nu niet, hoe hij et- mede aan moest, en juist wilde hij de zaak aan dë politie in handen geven, toen de oude bedelaar zich aanmeldde, met vriendelijk verzoek, mijnheer een oogenblik te mogen spieken. De patroon keek eerst vreemd op, dat een bedelaar hem spreken wilde, maar toeii deze zijn verzoek herhaalde, liet hij hem binnen in een afzonderlijk vertrek en vroes hem naar het doel van zijn komst. De bedelaar zeide du, dat hij op straat toevallig over den diefstal had hooren spreken en ook dat hij gehoord had, dat men Karei van Vliet voor den schuldigen hield. Het deed hem echter genoegen diens onschuld te kunnen bewijzen. Den vorigeu avond had hij Karei eerst -ieu weg gaan, terwijl iiij op zijn gewone plaats stond, schuin tegenover het kantoor. Daarna had hij gezien, hoe een schaduw, welke hij duidelijk voor dien van Jakob, herkende, zich op het gordijn liad afgetee- kend. Hierdoor was liet hem mogelijk geweest, te bemerken, dat hij van het eene raam naar het andere liep. Hieruit bleek dus, dat Karei het niet kon gedaan heb ben, maar dat Jakob waarschijnlijk de schuldige was. Jakob werd nti dadelijk scherp onder vraagd, eerst door den patroon eu daarna door den commissaris van politie. Hij bekende den diefstal gepleegd te hebben. Jakob ontging zijn straf niet. Hij moest zijn slechte daad in de gevangenis boeten. De boekhouder ontving een wei verdiende berisping voor zijn nalatigheid en Karei kwam nu in Jakobs plaats en kreeg tevens, verhooging van salaris. Zoo gingen eenige jaren voorbij. Karei rees steeds in de achting van zijn patroon en van hen, die met hem op l et kantoor waren. Al weder een bewijs, dat eerlijk heid eu vlijt steeds beloond worden. Karei woonde nu niet meer hij zijn oom, daar hij nu genoeg verdiende om een kamer te huren, tl ij had nu den leeftijd van twintig jaar bet eik t en was opgeklom men tot eersten bediende. Ztjn patroon vertrouwde hem dikwijls de gewichtigste werkzaamheden toe, en had met elk jaar zijn salaris verhoogd,, zoodat htj een goede betrekking had. Intu-sclien was Kareis moeder al meer en meer sukkelend geworden en eindelijk gestorven. Ook den bedelaar had Karei sedert geruimen tijd niet meer gezien. Zota hij dood zijn Misschien wel. Reeds dikwijls had Karei er over ge dacht om eigen zaken te beginnen. Sedert hij van zijn oom verhuisd was, woonde hij namelijk bij een kruidenier, die tevens makelaar was en wiens zaak zeer flink ging en veel voordeel opleverde. Deze liad hem voorgesteld de zaak over te nemen. Karei had dit wel willen doen, maar kon niet, omdat het hem aan het benoodigde geld ontbrak. Zoo stonden de zaken, toen op zekere» avond een deftig heer bij den kruidenier aanbelde en vroeg«Woont hier ook mijnheer Karei van Vliet?// «Jawel,« antwoordde de kruidenier, wil mijnhésr hem spreken «Ja, ik zou hem gaarne persoonlijk willen spreken, zeide de deftige heer. De kruidenier ging den vreemden be zoeker nu voor naar Kareis kamer, niet weinig nieuwsgierig, wat dat wel wezen kon. Nadat de vreemde heer Karei gegroet had, en' zich nog eens had vergewist, dat hij inderdaad sprak met Karei van Vliet, zei hij het volgende «Het- doet mij genoegen, mijnheer, u een blijde tijding ie kunnen brengen. Voor enkele dagen is in het Ziekenhuis overle den een bedelaar, die volstrekt niet arm was, hoewel hij al altijd bedelde. Voor hij stierf, liet hij mij komen, daar ik notaris ben, om zijn testament te maken, en benoemde u tot zijn eenigen erfgenaam. Ik verzoek u nu dit stuk te teekenen, waarna ik u zal ter hand stellen twintig duizend gulden, die de bedelaar u nage laten heeft. Karei kon zijn ooren nauwelijks geloo-

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2