B IJ VOEGSEL HAAS- EN KOSTHUIS Advertentïên, Attentie s. v.p. Zaterdag 14 October 1905 No 1076, "GEVESTIGD Mor Wil TQOIEBKN, IN HOC SIGNO VINSES ISiiiienland. s Dat de Heere hen nog vele |L j jaren spare is de wen ch van H» Hierbij vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat hedenmorgen na een kortstondig lijden, is overleden onze gehelde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader GEERUS IN 'T VELD, in den ouderdom van 60 jaar en ruim 2 maanden. Wed. G. IN 'T VELD- Hartmans. R. IN 'T VELD. M. KRUIK-in 't Veld. B KRUIK. Ooltgensplaat, 12 Oct. 1905. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvan gen bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote en Moeder, betuigen wij bij dezen onzen harteliiken dank. D. BLOK. B. BLOK Dd. Sommelsdijk, 13 October 1905. te Middelharnis. Brieven met opgaaf van voorwaarden onder No. 99 aan W. BOEKHOVEN, Sommelsdijk. vanaf 10 October ©B HE ©KMFf TE KOOP een nieuwe Hoeven wagen. (doordraaier) met ijzeren assen en rongen bij H. KLEINOD, Mr. Wa genmaker, Dirksland. De ondergeteekende stelt het geëerde publiek in kennis, dat hij voornemens is op Maandag 17, 24 en 31 Octo ber a s. drie zware puike beesten te slachten van den WelEd. Achtb. Heer J. ZAAIJER Pz. Oud-Burgemees ter van Dirksland. Bestellingen worden s'. v. p. zoo spoedig mogelijk ingewacht voor kuip- vleesch en andere stukken, zullende voor eene prompte bediening zorg dragen. Hoogachtend, Kerkboeken en Bijbels, Psaliaboekjes,= in alle grooten, prijzen en ban den. Ruim voorhanden bij W. BOEKHOVEN, SOMMELSDIJK voor Vulkachels, Petroleumkachels enz. is verkrijgbaar bij BEIIOORENDE BIJ lBlaat«eBijk liciiws. Somnielsdijk. Op Vrijdag 20 dezer des avonds van 7 - 8 uur zal de heer Vletter, Organist te Oud Beijerland een orgelbespe ling houden op het prachtig gerestaureerde Orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier. Het uit te voeren programma bevat werken vaI1 S. de Lange, Hündel, Mendelssohn, Goldmark, Sindiug etc. We hopen dat velen zullen komen om met gewijde aandacht van deze heerlijke muziek te genieten. Part. Corresp. Middelharnis. Dinsdagavond werd op de Westdijk het dochtertje van L. van G. door een fiets omvergereden, waardoor het eenige kleine verwondingen bekwam. Dinsdagavond reed M. K. met het rijtuig en de hit van j. P. zoo hard door de Nieuwstraat, dat de hond van laatst genoemde, die niet tijdig uit den weg ging, door den hit morsdood werd getrapt. Onze visschersvloot is weer met een sloep vermeerderd, die Woensdagmorgen van uit Vlaardingen alhier arriveerde. Als stuurman zal optreden J. de W., terwijl zij verder met visschers van Middelharnis zal worden bemand. Boekhouders zijn de heeren Slis. Woensdagmorgen werd de banket bakker G. van den H. onaangenaam ver rast. doordat op een gegeven oogenblik de heele glazen-etalage voor hel raam, die van achter bleek niet goed in elkander gezet te zijn, in elkander zakte. Boorden en flesscheu waren allen stuk, terwijl ook de verschillende waren, die uitgestald lagen, doordat zij met glas vermengd werden, voor goed bedorven waren. De schade bedraagt, naar men verneemt, ongeveer 50 gulden. Donderdagavond geraakte het zoontje van L. K. op het Vingerling te water. Onze geachte bui gemeester, die het ongeval bemerkte en spoedig ter hulpe toeschoot, mocht het, in vereeniging met H. J. en J. de K. gelukken, het ventje dat reeds begon te zinken, van een wissen dood te redden. Door B. en W. wordt ter openbare kennis gebracht, dat het verzoek van Gebr. Verrijp, wonende alhier, om in hun perceel kadastraal bekend in Sectie B no 19+0) 1941 en 1942 een drogerij van sigaren ten dienste van hun sigarenfabriek aan het Zandpad te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. B. en W. dezer gemeente maken ingevolge art. 30, tweede lid der Land- weerwet bekend, dat het onderzoek van de in deze gemeente gevestigde verlofgangers van de landweer zal worden gehouden te Middelharnis in het lokaal der bewaarschool aldaar. Zaterdag den 18den November a.s. des voormiddags 10'/2 uur voor de ver lofgangers der lichting 1903, op boven genoemde datum des voormiddags 11 uur voor de verlofgangers der lichting 1904, en des voormiddags 1 1 '/2 uur van ge noemde dag voor de verlofgangers der lichting 1905, Stad aan 't Haringvliet. Op de voordracht, opgemaakt door stemgerech tigde ingelanden van den polder »Oude Stad«, komen voorno. 1 J. Koert Mz no. 2 I. Scherpenisse en no. 3 L. Keijzer Sr. Aan C. J. Goumare alhier is de leverantie van Steenkolen gegund. De kachelkolen voor 82 ct. per H.L. en an- thraciet voor f 2,18 per H.L. Dr. A W. van Toorenenbergen alhier, is tot geneesheer aangesteld, belast met de doodschouw. Door den Raad is voor het jaar 1906 aan het Algemeen Armbestuur eene subsidie verleend, groot f 100, Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de begrooting van inkomsten en uitgaven, voor het dienstjaar 1906, gedurende 14 dagen van 11 tot met 24 October voor een ieder ter gemeente secretarie ter lezing ligt. Door den Raad zijn de heeren A. Braber Pz. en I.. Keijzer Sr. op de voor dracht voor zetter geplaatst. Terwijl het zoontje van M. K. op de zolder aan 't spelen was, viel hij naar beneden, zoodat hij er met een gekneus- den arm afkwam. De verlofgangers, die 1 Augustus 11. naar de landweer zijn overgegaan kunnen hunne nieuwe zakboekjes bekomen tusschen den 16 en 25 dezer ter gemeente-secretarie. Burgen eester en Wethouders maken bekend, dat er Woensdag den 18 Septem ber gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting. Ooltgensplaat. Het herhaiings onder- vijs op de Bijzondere school alhier zal aan vangen op r November e. k. Leergeld 10 ets. per week. Minvermogenden 5 cents per week er. onvermogenden kosteloos. Zij, die van dit onderwijs wenschen gebruik te maken, gelieve zich te vervoegen bij den Secretaris, S. de Ruiter. In de Ned. Herv. Kerk alhier zijn tot leden van het Kiescollege herkozen de heeren J van Noordt, Ls. Dijkers, P. Kor te weg Pz,, en A. van Rossum. Oude Toil'ge. Van H.H. Ged. St. dezer provincie, is goedgekeurd terugont vangen de verordening op de heffing eener belasting van Baken-, Haven en Kaaigeld, en afgekondigd. Naar men verneemt had schipper C. v. Dongen P.Jz. alhier, dezer dagen het ongeluk, beklemd te raken bij zijn in aanbouw zijnd schip, op de werf te Zwijn drecht, waardoor twee vingers der linker hand werden afgeklemd. Bij publicatie is bekend gemaakt dat tusschen 16 en 25 October de nieuwe landweer zakboekjes, ter gemeente-secre tarie, kunnen worden afgehaald, door de verlofgangers die 1 Aug. j.l. naar de Land weer zijn overgegaan. Dinsdag 10 Oct. j.l. is in hetlogement van Van den B^ogert Co,, ten over staan van Notaris J. v. Ispelen, afgeslagen het onroerend goed toebehoorende aan de erven van wijlen Mevr. de Wed. D. A. Arends, en werd het gemijnd door P. K. de Wit, op de som van f 4076. Nieuwe Tonge. 12 Oct. Vrijdagmiddag viel de dienstbode van den heer D de W. Hendrika Verseput, door middel dat de ladder uitgleed waarmede zij op de zolder van het schuurtje zou gaan. Door den val sloeg ook het zolderluik dicht, en haar arm er tusschen, zoodat dit lichaamsdeel ernstig werdt gekwetst. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Donderdagmiddag was de verver P. M. S. aan het gooten schuren, waarbij zijn ladder kantelde en hij met zijn kin op de rand van een emmer terecht kwam. De ontstane wond moest worden dicht genaaid. Dirksland. Toen Dinsdagmorgen A. Schaat zijn varken wilde gaan voeren wilde het ongeluk dat hij door een suikerpeen- wagen aangereden werd. Hoewel de man met een bebloed hoofd huiswaarts moest keeren, liep dit ongeluk nog al goed af, Donderdagmiddag sloeg een paard van Troelja op hol. De man die het dier niet meer in dwang kon houden, viel of sprong van den wagen en viel bewuste loos neder. Menschlievende handen brach ten hem naar zijn woning, waar bleek dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. De wagen die in de Gooi terecht gekomen was, was hoegenaamd niet beschadigd. Werd Woensdag gemeld dat as. Zondag 15 October de oogstcollecte in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden zou worden, thans kan worden gemeld, dat door een sterfgeval in de familie van den Predikant, die collecte niet zal plaats heb ben, maar D V. gehouden zal worden op Zondag 22 October. Ilcrkin geil. Ds. D. J. D. de Stoppe laar predikant der Ned. Herv. Kerk alhier heeft het beroep naar Koudum (Fr.) aan genomen. Belanghebbenden wordt bekend ge maakt dat er Maan- en Dinsdagavond 23 en 24 Oct. van 5 tot 7 uur gelegenheid bestaat op het Secretarie aangifte te doen om kosteloos gewoon en herhalingsonder- wijs te genieten. In een der plaatselijke bladen werd dezer dagen melding gemaakt dat waar schijnlijk de bestaande Roomboterfabriek alhier zou worden opgeheven. Er is echter onlangs nog pas een nieuwe stoomketel besteld, die iederen dag kan verwacht wor den wel een bewijs dat aan opheffing niet word gedacht. Bovendien is er nog bij de ondernemer noch bij de uitvoerders iets daarvan bekend. Velde, die met De milicien Jb. v. d 1 Aug. overgaan is bij de landweer is opge roepen om zich te Oude Tonge in Nov. aan het onderzoek te onderwerpen. Meiissant. Bij publicatie worden de ingezetenen die dit mocht aangaan uitge- noodigd om voor of op Zaterdag 21 Oct. a.s. ter gemeente secretarie aangifte te doen van het aantal en de namen der kinderen, die zij gedurende den a.s. winter op de dag school kosteloos willen doen schoolgaan, worden de hiermede ook bedoeld de kinde ren, die reeds gedurende den zomer de school kosteloos bezochten, terwijl ook op bovengenoemden dag en terzelfder plaatse aangifte moet worden gedaan v?.n de .kinde ren, die men de herhalingsschool wil doen bezoeken. Donderdagmorgen sloegen twee paar den, gespannen voor een leegen boeren wagen van V. op hol. De bestuurder, op lijfsbehoud bedacht, wist spoedig zonder letsel van het gevaarlijke voertuig te sprin gen, waarna de dieren eensklaps met wagen eu al in een sloot geraakten. Door toege schoten hulp werden de paarden, die zich inmiddels weder op het droge hadden ge werkt gegrepen, terwijl ook den wagen weer spoedig op den kant stond De paarden bekwamen geen letsel, terwijl de wagen slechts licht beschadigd werd. Tot Boekhouder der Ned. Herv. Kerk is benoemd, de heer M. Rooij. Door Jan Goedegebuur is het laagst ingesohreven naar de levering van petroleum voor deze gemeente. Aan den Woutrinadijk spoelde de vorige week een dood paard aan. De plaats van herkomst van het dier is onbe kend. Tegen A. C. L. alhier is proces verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder licht. Aan het onderzoek van lar.dweer- pliohtigen, dat voor deze gemeente zal worden gehouden te Stellendam op 17 Nov. as., moeten deelnemen: C. Nagtegaal, I. Hameete, L. Bette, L Soldaat, J. Troost en C. den Ouden. Cïoedereede. De echtgenoote van C. R. alhier had het ongeluk, terwijl ze op het veld werkzaam was, uit te glijden en zoo danig op haar arm te vallen, dat genees kundige hulp noodzakelijk was. Aan den milicien-verlofganger Jan 't Mannetje der lichting 1904 is door den Minister van Oorlog een verloftijd van zes maanden toegekend. Volgens publicatie zal het herhalings- onderwijs alhier zoowel voor jongens als meisjes met ingang van 1 November een aanvang nemen. Degenen,' die aan dezen cursus wenschen deel te nemen, kunnen zich daartoe aanmelden bij 'l Hoofd der School. In de woning, plaatselijk geteekend No. 81A is de besmettelijke ziekte »febris typhoïdea-t: geweken verklaard. Het ken- teeken is van de betrokken woning ver wijderd. Ouddorp, 11 Oct. Heden is in de onmiddelijke nabijheid van het ijzeren vuur baken gestrand het Duitsche fregat Marie. Naar men verneemt was deze óp het Haringvliet afgeladen met kunstmeststoffen, en had hier langs de kust koers gezet. Van af het strand gezien, lagen al spoedig enkele blazerschuiten in haar nabijheid, alsmede een sleepboot. Bij het invalien der duisternis werden ook van bet strand pogingen in het werk gesteld om de reddings boot in zee te brengen, om mogelijke assistentie te verleenen. Ofschoon met schijnbaar onoverwinnelijke hindernissen was de boot nog boven elks verwachting spoedig in zee. Eenmaal in zee zijnde gleed 'deze pijlsnel over het zilte watervlak, om door tal van nieuwsgierigen te worden nagestaard, totdat zij na verloop van slechts vijftien minuten het gestrande schip was genaderd. Het bleek, dat het schip geen hulp behoefde van de reddingsboot, want den daarop volgenden nacht is zij weer vlot gekomen om haar reis voort te zetten. Zuidland. Uitslag van de Nationale Militie. No. 1 Bastiaan Groen, 110. 2 Arie Lugtenburg (br.d.), no. 3 Abraham Zeven bergen (br.d.), no. 4 Reijer van Rij, no. 5 Bouwen Minekus, no. 6 Bastiaan Weeda, no. 7 Gerrit Lugtenburg, no. 8 Jacob Els- hout (br.d), no. 9 Kars Barendregt, no. 10 Abraham Landman, no. 11 Arnoldus Chris- tiaan Zoeteman (gebr.), no. 1 2 Klaas Verheij, no. 13 Jan Monster (brd.), no. 14 Isac Breeman, no. 15 Hendrik Velgersdijk, no. 16 Willem Besiebreurtje, no. 17 Cent Zevenbergen, no. 18 Barihel Westendorp (br.d no 19 lzaak Wessels (gebr.), no. 20 Willem Nieuwenhuizen (gebr.). Osid-Beierland. Woensdag is bij de herstemming voor een lid van den Gemeen teraad gekozen de heer I. G. ten Does- schale (a.-r.) Zweden en Noorwegen, Uit Cliristiaiiia wordt gemeld, dat liet Storl hing gisteren met 101 tegen 16 stem men de overeenkomst, te Karlstadt, door de Zweedsche en Noorweegsche gedele' geerden tot stand gebracht, heeft goedge keurd. Zaterdag vielen er in het Storthing bij de behandeling van het scheidingsverdrag nog vrij harde woorden. Er bleek een min derheid te bestaan, die het verdrag ver nederend, gevaarlijk en onaannemelijk achtte. Iemand zeide zelfs, dat het beter was vereenigd te blijven, dan op zoo'n wijze uiteen te gaan, waarbij Noorwegen zoo goed als weerloos wordt en Zweden zich naar hartelust kan versterken. Minister Micgelsen trachtte de kritieken daarbij o.a. Hink gesteund door den Com missaris-generaal van Oorlog, Bratlie, te ontzenuwenen gisteren kwam bet dan bracht. Maar 't heeft wel een oogenblik zeer gespannen. Volgens de /.Standard'/ heeft de Noor- sclie regeering onder geheimhouding aan liet Storting stukken voorgelegd, waaruit blijkt dat de onderhandelingen herhaalde lijk zoo hachlijk waren, dat een oorlogs verklaring ophanden leek. Men kan vragen, hoe decorrespondent dat dan te weten is gekomen. Maar in ieder geval, aangenomen dat hij juist is ingelicht, en donkere wolken zijn dan nu weer afgedreven. I'erkoopin^en. Op Donderdag 19 October 1905, des nam. 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietInzet van een huis met erf aan de Nieuwstrdat te Stad aan 't Haring vliet en een tuin in den polder //De Nieuwe Stad, aldaar, benevens het perceel water en rietland, genaamd //Het Prikgat// in den pol der //Het Oudeland// te Middelharnis, ten verzoeke van de Erven van W. J. C. Diepen horst. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 24 October, 's nam. 5 ureInzet van een Woonhuis met timmermanswerkplaats en grond, alsmede 8 woningen met erven te Melissant voor de Erven van den heer 0. P. Tieleman en een perceel Bouwland en Water, zeer gunstig gelegen in den polder //Oud- Melissant,// nabij liet dorp Meiissant, voor Mej. de Wed. J. Nagtegaal, ter herberge van A.van der Werf te Melissant. Notaris VAN SCHOU WEN. Op Donderdag 26 October 1905, des nam. 3 uur ter herberge van G. Smits te Stad aan 't HaringvlietAfslag van een huis met schuur en erf aan de Nieuwstraat te Stad aan 't Haringvliet en een tuin in den polder //De Nieuwe Stad//, aldaar, benevens het perceel water en rietland, genaamd: //Het Prikgat// in den polder, //Het Oudeland// te Middelharnis ten verzoeke van de Erven van W. J. G. Die penhorst. Notaris VAN BUUREN. Dinsdag 31 October, 's nam. ure Afslag van een woonhuis met timmermanswerklpaats en grond, alsmede 8 woningen met erven Ie Melissant voor de Erven van den heer C. P. Tieleman en een perceel Bouwland en Water, zeer gunstig gelegen in den polder //Oud- Melissant,// nabij het dorp Melissant, voor Mej. de Wed. J. Nagtegaal, ter herberge van A.Both te Melissant. Notaris VAN SCHOUWEN. fiSur^eriijbe ëlaiid Stad aan 't Haringvliet. GeborenCornells, z. v. Witte Vermaat en Ai-endje Kol. Ooltgensplaat. Overleden Geerus in 't Veld oud 60 jaar echtge noot van L. Hartmans. Melissant. Getrouwd: Aren Groenendijk 20 jaar en Wijntje Doorn 19 jaar. Ouddorp. GeborenJan, z. van Tennis van der Bok en Arjaantje Klein. Pieter, z. van Matthijs van Wijk en Maatje Klein. Jan, z. van Krijn Meijer en Krijntje de Jong. Ondertrouwd: Krijn Grinwis oud 31 jaar, en Pietertje Luirae 27 jaar. Leunus padmos 33 jaar en Johanna Krijntje Westhoeve 24 jaar. Paulus Sperling 28 jaar en Neeltje Bosloper 23 jaar. GehuwdCornelis Westdijk oud 19 jaar en Johanna Hoogmoed 19 jaar. Overleden Jansje van Splundert oud 2 jaar, d. v. Hendrik en Pietertje de Vogel. Anna Maria Henrieklca, Bovenkerke oud 74 jaar, echtgenoot van Hubertus Cornelis van Zutphen. lierk esï $cko»!. S*rediS«bcarten ^oisdag IS ©ct. NEDERL. HERV. KERIC. Sommelsdijk, vin. on nam. Ds. Wesirik. Middelharnis, vm. en 'sar. Ds. Biuiuing. Stad aan 't Haringvliet, vm. en nam. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en nam. Ds. Ëmmen. Ooltgeusplaat, vm. en nam. Ds. Verweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, zie Plaatselijk Nieuws Kerkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaar. Meiissant, vm. en nam. Ds. Hoedenoaker. Stellendam, nam. Ds. de Gidta uit Goedereede. Goedereede, vm. Da. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. Ds. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, vm. (Oogst-collecte) en 'sav. Ds. Sceketee. Stad aan 't Haringvliet, vm. en 'sav. leeskerk. Den Bommel, leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 'sav. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp vm. en nam. 2 uui en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nam. en 'sav. leeskerk. Meiissant, leeskerk. Ooltgensplaat, vm., nam. en'sav. Ds. Hartkamp.' GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 'sav. Dg. Meckenze. DOOPSGEZINDE KERK. üuddorp, Ds. K. W. Róssing. YRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr. Wielhouwer. MaiiUltericiiieiB. f D. V. hopen onze geliefde |ft I ouders ||j) NIEUWLAND g* BI. BUT fc op Maandag 16 Oct. a.s. den I dag te herdenken, waarop zij s voor 25 jaren door het huwelijk g|® I zijn verbonden. i hunne dankbare kinderen. J|^ Middelharnis, Oct. 1905. Twr-tg* Twee Onderwijzers vragen direct een I te Nta«l aan 't Blaring vliet Arts. fiKW ihNTH y 1> Rijksveearts. J. 15. BUTII. STKAATDIJK, DIRKSLAND. tot de beslissing bovenvermeld. Zweden nog minder bezwaar tegen het scheidings verdrag hebben dan Noorwegen, zoodat s'raks, zonder gevaar voor verdere con ti'eten, het preces teneinde zal zijn ge Rotterdam, 11 October. Op de Groeu/enmarkt werd besteed voorEng. Komkommers le soort f 2.40 a 3.60 en dito 2e soort f0.30 a 1.20 per 100 stuks. 11 October. Op de Groentenveiling aan de Persoonsdam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid- Ilollaitdsohe Eilanden" waren de prijzen als volgt Aardappelen fl.02 per Hectoliter. Appelen fl.70 a 2.50 per kin. Bloemkool le soort f4.a 9.en dito 2o soort f2 80 a 3.70. Roode Kool f2.80 a 3. Savoye- fl.20 a 2.— per 100 stuks. Koepeen 55 a 57 cent per 50 kg. Helft, 12 October. Op de Botermarkt waren de prijzen als volgt: hoogste f64.middelste f59. en laagste f52.per vat van 40 kilo. Aan de Stadswaag gewogen 403/8, 70/16 vaten, wegende te zamen 8769 kilo. 11 Octob r. Op de veiling van Groenten werd besteed voor: Engelsche Komkommers le soort 10.90 a 1.Bloemkool f4.50 a 8.50, Roode-f 3.90 a 5.50, Witte- f2.50 a 4.50, Savoye- f3.20 a 3.50. Peen le soort 11 10 a 1.50, Andijvie 60 a 70 cent per.lOp. Spruiten fl.20 per zak. Zuring 10 a 22 cent per ben. Koolrapen 45 cent per HL. Prineessenboonen 65 cent en Snijboonen f 2.60 per ben. Druiven le soort 32 a 56 cent per kg. Gouda, 12 October. Op de Kaasmarkt waren aangevoerd 87 wagens. De prijzen zijnGoudsche Kaas le soort f 27.a 29.2e soort f 24.50 a 26. dito zwaardeie f30.a 32.—. Handel matig. Ji, Miammelliurff, VleeschhouwerDirWand. g MICA C. BAS Js. Handel in Haarden en Kachels Sommeisilijk,

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3