Lanliwerstoelit. G. DE VOS I. J BOM, MtiMILaiwers D. J BLOK, EENDRACHTSfEG 52, ÉÉN A dvertentiê Boerenwagen, 1 Kruidenwijn Eerste Onderlinge Aannemers Verzekering-Maatschappij II I S. NAGTEGAAL, Brood bakkersknecht, Te koop voor halfgeld E. MAST Pz. Den Bommel, lieeft rechtstreeks Geïmporteerde Ruwarige Essextarwa en Gladarige SMETP0EDER DROESPOEDER A. J. DE GRAAFF, Sommelsdijk, 16 Sept. 1905. A. VROEGINDEWEIJ, A. S. BLEEKRODE Schiedamscheweg4a VLAARDIRGEtt. - ROTTERDAM. B. KRUIK ELOMPSCEKEÏÏ5 Gevestigd te XWOLLW1. eeue openbare, hetzij op eene bijzondere school, hebben genoten, in de lokalen der openbare lagere school, gelegen aan den Binnenweg, gelegenheid bestaat tot het ontvangen van herhalingsonderwijs. Dit herhalingsondrrwijs wordt gegeven Voor de jongens iederen Maandag en Dinsdag, gedurende de maanden October, November, December 1905, Januari, Fe bruari en Maart 1906, des avonds van s tot 7 ure, in October echter van 5,30 tot 7,30 ure en strekt zich uit over de volgende vakken: Rekenen, Natuurkunde, Ned. Taal en Aardrijkskunde. Voor de meisjes iederen Donderdag en Vrijdag, gedurende de maanden alsboven voor de jongens, des namiddags van 3., 50 tot 5.50 ure, en strekt zich uit over de volgende vakken Rekenen, Natuurkunde, Ned. Taal en nuttige Handwerken. Voor het genieten van dit herhalings- ondervvijs zal een schoolgeld worden ge heven van f 0,50 per maand en voor kinderen van minvermogende f 0,25 per maand. Kinderen van onvermogenden zullen herhalingsonderwijs kosteloos mogen genieten. Ouders ot verzorgers, die hunne kinderen het Herhalingsonderwijs wenschen te laten volgen, worden verzocht daarvan voor of op 28 Sept. 1905 aangifte te doen bij het Hoofd der Herhalingsschool den heer L. Pen. Stacl aan 't Haringvliet. Woens dagavond jl. zat H. Z. aan de moiendijk- sche kreek te spelen, toen hij er plotseling voorover inschoot en door zijn makkers er bemodderd werd uitgehaald. Zaterdagmiddag toén M. Kaptein aan het aardappelen delven was, had hij het ongeluk met de spade in zijr. hand te steken, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vrijdagmiddag toen de 86 jarige Wed. Kievit naar P. v. Dalen, die in de kaai lag, oip turf ging, gleed zij plotseling uit en viel achterover in het ruim. Wonder boven wonder kwam zij er met een paar onbeduidende schrammeu af, doordat zij op turfmeel was gevallen. Den Bommel. Jl. Woensdagmiddag liep alhier het gerucht, dat J. H. zijn vrouw wilde vermoorden. Naar men ver neemt is tegen hem proces-verbaal opge maakL zoodal het niet van allen grond is ontbloot. De stoomboot 2>Uen Bornmek ver voerde heen en terug naar de najaars paardenmarkt te Numansdorp ongeveer 20 paarden. Het 4 jarig zoontje van S. Dupré viel alhier in de kreek, juist toen de sluis trok. Reeds eenigen tijd drijvende, werd hij opgemerkt door Corn. Melissant, die niet aarzelde bij hem te springen, en alzoo van een wissen dood redde. Oude Tonge. Aan het onderzoek der verlofgangers van de Landweer, op 28 Nov. a.s. te houden, zullen uit deze gemeente moe ten deelnemenW.Los.J.Buth, A. de Bruijne, J. Snijder, J. den Rooijen, F. van Noord, J. Gebraad, A. Tijl en L, Bouwens. Vrijdagmiddag jl. is op de rivier voor deze gemeente, beoosten de haven, schipper L. van Driel Bz. met zijn met suikerbieten geladen vaartuig omhoog gevaren. De suikerbieten werden voor een gedeelte over geladen in het schip Nooit volmaakt i schipper M. I. van der VI et alhier. Den volgenden morgen kon schipper v. Driel zijn reis weer voortzetten. Naar men verneemt is het plaatsen van palen, aangevende de richting der te onteigenen gronden, ten behoeve de Tram weg, voor zooveel deze gemeente betreft, afgeloopen. Rirksland. Mei dtn wij de loiige week dat bij de nachtdienst der politie, de z.g.n. klap was afgeschaft, thans kan ge meld worden dat in de plaats daarvoor Signaalhorens (brandhorens) zijn aange schaft. Na een ruim twee jarig verblijf in West-Indië, is alhier terug gekeerd de matroos 2de Klasse S. Maasdam, dienende aan boord van H. M. ss. »Kortenaer«, met het doel om op de kostschool te Amsterdam geplaatst te worden, ter op leiding van holmeester. Stellendam. Naar men verneemt, heeft K. K., wiens beide zoons tegelijkertijd hun dienstplichten hebben te vervullen en op wiens verzoek om vergoeding afwijzend was beschikt, zich opnieuw daartoe tot den Minister van Oorlog gewend. Bij de alhier gehouden aanbesteding voor de benoodigde steenkolen en petroleum ten dienste der gemeente over 905/06 werd voor de steenkolen het laagst ingeschreven, door J. M. Meyer ad 87 ct per H.L. en voor de petroleum door H. C, van Wezel ad f 7,20 per H L. Gocdereede De gemeente-veldwachter P. A. de M. alhier liet zich Maandagna middag per roeiboot door het zoontje van C. M. aan het havenhoofd over de haven zetten, doch het ranke bootje sloeg om zoo dat beiden zich met een nat pak huiswaarts konden begeven. werkman L. T.' alhier, die elders bij het lichten van schepen werkzaam is geweest, keerde 1.1. Zaterdagavond huis waarts, doordien hij zich bij een val in het ruim van een schip zwaar bezeerd had In het afgeloopen jaar ziju behandeld 6373 telegrammen, waarvan 962 van hier naar elders verzonden, waaronder 9 naar het buitenland. Ontvangen werden 919 telegrammen, waarvan 6 uit het buitenland en 78 diensttelegrammen, terwijl van het ecne kantoor naar het andere werden overgebracht 4414 telegrammen. Dat de zeevisscherij soms nog een aardig sommetje kan opleveren, bleek in de afgeloopen week, toen door een der visschers zooveel visch werd' gevangen, dat de besomming bijna f 200 beliep. Aan den zeemilicien P. Redert der lichting 1905, is met ingang van 13 dezer voor onbepaalden tijd verlof toegekend, om zich huiswaarts te begeven, een en ander in verband met het verzoekschrift, door zijn vader ingediend, om hem omstreeks half September verlof te geven, om hem behulpzaam te kunnen zijn bij de bieten campagne. Te dezer plaatse is met den bie- tenoogst een begin gemaakt. Zoowel ge wicht als suikergehalte vallen zeer mee. Het laatste bedraagt reeds thans 16.4 pCt terwijl alle reden bestaat, te verwachten, dat dit nog aanmerkelijk zal stijgen. terkooping-en. Woensdag 20 Sept. 's avonds 7 uur, Veiling van twee Huizen en Erven aan de Molendijk te Oude Tonge, bij H. van Dongen Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 21 Sept. 's nam. 4 uur: Ver- kooping van meubelen, winkelwaren, winkel en schoenmakers-gereedschappen te Ouddorp, aan den Dorpsweg voor het huis an Jacobus Aleman. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 22 Sept. 1905 's nam. 5 uur te Melissant aan den Molendijk nabij de schuur van A. Both Bz. ten verzoeke van den Heer C. Tieleman, van eene aanzienlijke partij Timmerhout. Notaris VAN DEESLUIJS. Vrijdag 22 Sept. voorm. 10 uur, aan de Kaai te Oude Tonge Verkoop van Timmer hout. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 25 Sept. 's avonds 6 ureInzet van 6 perceelen Bouwland onder Ouddorp in de polders West Nieuwlund, Oude Nieuw- land en Oude Oostdijk, een Huis, Schuur, Erf, Tuin- en Bouwland in den Ouden Oost- dijk en 'Ut aandeel in de Oostduinen onder Ouddorp, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Dinsdag 26 Sept. 's. nam. 2 uurMeube len en huisraad ten huize van de Wed. W. v. d. Klooster-Miijer te Ouddorp in de kom van het dorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 28 Sept.. 's nam. L ure, Meube len en huisraad, ten sterl'huize van Mejuffrouw de Weduwe Johs. Lodder Krijnsz. geb. Breen te Ouddorp, op het dorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 27 Sept.. 's avonds 7 uur Afslag van twee Huizen tn Erven aan de Molendijk te Oude Tonge, bij Wed. G. Kanters Zn. aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Zaterdag 30 Sept 's avonds 6 ure Afslag van 6 perceelen Bouwland onder Ouddorp in de pokiers West Nieuwland, Oude Niéuw- land en Oude Oostdijk, een Huis, Schuur, Erf, Tuin- en Bouwland aldaar en'Ac aandeel in de Oostduinen onder Ouddorp, in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. CJenieie^l i%leaiws. Melk en roodvonk. In Cambridge kwam onlangs een kleine roodvonkepidemi voor van 78 gevallen, vooral onder studenten en de oorzaak daarvoor kon in niets anders gevonden worden dan in de melk. De bron van herkomst was echter uitste kend, maar bij nader onderzoek bleek, dat men in de melkinrichting toevallig een extra- vcorraad gekocht bad van iemand, die weer uit allerlei andere bronnen zijn melk betrok omdat hij zelf geen koeien had. Bij een van die leveranciers was een mel ker ontdekt, die pas roodvonk gehad had en nog in het onveilingsstadium verkeerde. Toen deze melk verder van aankoop werd uitgesloten hield de verspreiding der ziekte aanstonds op. Twee broeders. Een ambtenaar in de hallen van Parijs had dezer dagen twist met een bedelaar, die als antwoord, hem een kaakslag gaf. Een agent bracht de twee mannen naar het poli- tiebureel. De bedelaar gaf' zijn burgerlijken stand op: J 'an M., 45 jaar, zoon van Pierre MMaar dan zijt gij mijn broeder, dien ik sedert tien jaar zoek! riep ds ambte naar. De beide mannen zagen elkander aan. Zij begonnen te weenen en wierpen zich in elkan ders armen. Jean M. was tien jaar geleden naar Amerika vertrokken en had er slechts armoede gekend. Nu was hij naar Frankrijk teruggekeerd. Het vette ka'lf werd natuurlijk geslacht bij den heer Arthur M. Middel tegen Cholera In de //Berliner klinische Wochenschrift// bespreekt Dr. J. Stumpf uit Würzburg een nieuw middel tegen de cholera, dat hij reed's sedert eenige jaren bij ernstig braken en buik loop heelt toegepast en nu dezer dagen ook bij cholera-gevallen j# den omtrek van Brom berg. Het bestaat in de toediening van een groole hoeveelheid pijpaarde in poedervorm in water, sloksgewijs ingegeven, waarbij ech ter zorgvuldig opgelet moet worden dat de ziele in 18 töt 24 uren geen eten noch alco hol binnen krijgt. De drang tot braken neemt zeer snel at, en de koorts evenzoo reeds na een half uur bespeurt men daling van tempe ratuur met overvloedig zwe. len. De werking van het middel berust hierop, dat de bacteriën in het darmkanaal als hel ware overstelpt worden met een zeer stabiele anorganische--stof, zoodat de giftvorming ge slaakt, en het ziekteproces tot staan gcuraeht wordt. Een automatische lantaarnopsteker. Men meldt aan de '/N. E. Ct.// De gemeente Krommenie is thans geheel voorzien van de uitvinding van haar gas-diree- teur, den heer de Ronj de automa'isehe lantaarnopsteker. Met het donker worden gaan alle lantaarns gelijk aan, om elf uur gaan ze om de ander uit, de rest 's nachts om 4 uur, alles uilsluitend ten gevolge van het vermeerderen of verminderen van druk. Een spoorwegongelukje. Men meldt uit Sittaru dd. 13 Sept. Te ongeveer 4 uur kwam een extra-trein met naar hun garnizoen terugkeerende mili tairen het station Sittard in volle vaart voorbij. Even bui'en het station, tegenover de machi- nelood'S, vloog de achterste wagen, waarin militairen en paarden, eensklaps uit het spoor, en werd alzoo hobbelend en schokkende medt- gcsleurd, tol nabij het station Nieuwsladt, alwaar het eerst door de machinisten werd ontdekt. Dj alarmkreten der in doodsangst verkee- rende militairen gingen door het geraas verk - ren. Ware ongelukkig de verbinding losgeraakt de gevolgen zouden vreeselijk zijn geweest. Thans heeft gelukkig niemand eenig letsel bekomen. Doch de lijn was hier en daar zwaar beschadigd, welke echter door de spoedig aanwezige ploeg-arbeiders in zoo v.rre werd hersteld, dat de geregelde treinenloop, alhoewel met vertraging, heeft kunnen plaats hebben. 'tWas opmerkelijk, dat juist de Koninklijke trein het eerst de herstelde lijn moest pas- seeren. Na een oponthoud van ruim 15 min. zcite deze zich langzaam, onder het gejuich der menigte, in beweging, en was gelukkig na een rit van een half uur de gevaarlijke plaats zonder stoornis voorbij. Den geheelen avond kwamen de treinen uit de richting Venlo met 30 tot 40 minuten vertraging aan. (//L. K.//) Eeii ernstig ongeluk. Te Dordrecht is op de scheepstimmerwerf' //De Eijn//, van de firma P. Hoebee, een ernstig ongeluk gebeurd. Men is daar o.a. bezig met den bouw van een grooten ijzeren elevatorbak. De spanten daarvan stonden reeds overeind, evenais de onderste rij platen. Een ploeg van zes werk lieden was thans bezig met het aanbrengen van de tweede rij. Daartoe worden de pla ten met behulp van twee takels op haar plaats geheschen en met een viertal moer- bouten voorloopig bevestigd aan de spanten, waarna de galen worden afgeteekeud, waar door later de klinknagels zullen worden gedreven. Na die afteekening worden de moeren weer afgenomen, de bouten uitge trokken en de plaat gestreken, ten einde de gaten te kunnen boren. Drie van de vier bouten nu waren reeds uitgenomen en het eene eind der plaat een deel gestreken, zoodat die in scheeve richting hing en ook de takels schuin gespannen stonden. Van den vierden bout werd de moer afgedraaid, zoodal alleen d 5 bout zelf nog van de binnenzijde uit het gat moest worden gelrokken. Hiermee was belast de 18-jaiige Abraham Klijn, een oppas send werkman, wonende bij zijne ouders op den Jacobahof (Noordendijk.) Of deze den bout niet kon uittrekken ot om andere reden is niet bekend, maar in het schip liep hij om een der schotten heen en stak het hoofd tus- schen de plaat en één der spanten, juist cp het oogenblik dat een werkman buiten den bak staande de plaat met een hefuoom los werkte. Het gevolg was, dat de nu vrijhan- gende plaat terugslingerde en het hoofd van klijn tusschen de ruim 200 kilo zware plaat en de spant als het ware gekraakt werd. lkvig uit neus, mond sn ooren bloedende, werd de gewonde bewusteloos in het kantoor gedragen, terwijl inmiddels naar alle kanten 0111 heelkundige hulp werd getelefoneerd. Het eerst werd die, zooveel mogelijk, verleend door den geneesheer Arie de Jong, op wiens last de ongelukkige per brancard naar het Ziekenhuis werd vervoerd, waar hij aan de gevolgen is overleden. D. Ct.//) Uit het dezer dagen verschenen jaarver slag der Eerste Onderlinge aannemers ver zekering Mij. te Zwolle, blijkt dat de Directie hare uiterste krachten inspant om de mij. bij werkgevers in de bouwbedrijven algemeen in gang te doen vinden. Dat zij daarin meesterlijk geslaagd is, bewijzen de resultaten. Meer dan 11.000 werkgevers sloten zich reeds aan. Een Zeeslang Het Hongaarsche dorp Tresztin is in op schudding gebracht door het bezoek van een reuzenslang, die de twee zonen des burge meesters op het veld heelt doodgedrukt. De verschrikte bewoners barricadeerden hun.ne huizen. De politie vond het reptiel laler in een toestand van verdo iving in het gras en maakte het onschadelijk. De slang behoorde thuis in een menagerie. De oppasser had haar, mee nt nde dat zij dood was, in de rivier gewor pen. Het verwoede volk heeft den roekelooze half dood geslagen. SSurgeEiijke Stand Stad aan 't Haringvliet. Overleden: Johannis Hendrik Simons 70j. gehuwd met Elisabeth van den Boogert. Den Bommel. Geboren: Johannis z. v. C. Everaars en E. van Dravik. ftiai'kttiericSiten. Oude Tonge, 15 Sépt. Gratiën. Tarwe f 6.25 a per Hl. Gerst 7 7* a 7 7a ct. per Kilo. Rogge f4.40 a 5.10 per Hl. Aardappelen f2.25 a 2.50 per Hl. Ajuin 11.50 per 60 kilo. Boter 70 ct. per pond. Eieren 47a ct. per stuk. Rotterdam, 18 Sept. Granen(Binnenl.) Tarwe per 100 kilo f 8.40 a 9.25. Rogge per Hl. f 5.— a 5.40. Winter-Gerst f7.25 a 7.75. Chevalier- f8.a 8.65. Haver f 6.80 a 7.40, per 100 kilo. Bruine Boonen f8.a 10.25. "Witte Boonen f9.a 12. Blauwe Erwten f8.25 a 8 80 per Hl. Puike kook- erwtetf daarboven. Zaden. Kanariezaad f 13.50 a 15.per Hl. Karwjj- zaad in balen van 50 kilo f 14.75 a 15.—. Vee. Aangevoerd: 1 Paarden, Yeulens, 198 vette- en magere Runderen, 242 vette- en gras- kal vereu, 1 nuchfeie Kalverer, 1434 Schapen en Lammeren en 488 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 70, 2e kwal 60, Be kwal. 50 cent. Ossen le kwal. 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. cent. Kalveren le kwal. 92, 2e kwal. 86, 3e kwal. 72 ct. Schapen le kwal. 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. 48 ct. Handel, goed. Varkens le kwal. 52, 2e kwal. 50, 3e kwal. 46 ct., licht soort 44 a 46 cent. Alles per Kilo. Handel traag. Aardappelen. Brielsche Kralen f 4.50 a 4.75. Eigen heimers f 3.a 8.25. Geldersche Kralen f 3.50 a 4. Friesche Blauwen f2.80 a 3.Duitsche Rooden f 2.50 a 2.75 per Hl. Veel aanvoer, geen vraag. Ajuin. (Zeeuwsche.) Aangevoerd 12.000 Hectol. Men besteedde voor: stroogele fl.55, groote f 1.65, kleine fl.75 per 60 kilo. Puike kwaliteit. Eieren. Zeeuwsche f4.10 a 4.30. Overmaasche f4.50 a 4.70 per 100 stuks. Meel. Ongeacht de beslist kalme stemming hier te lande, waren de verkoopen nog al belang/ijk, maar slechts tot prijzen welke niet in overeenstemming zijn met de hoogere buiteDlandsche vraagprijzen. Tarwe is overal hooger doch maakt dit op de verbrui kers weinig indruk, daar men steeds nog op lagere prijzen hoopt. In tusschen worden vorige prijzen beslist geweigerd, voor zooverre dit eerste hand verkooper betreft. 16 Sept. Groenten. De veiling aan de Persoons- dam der Tuinbouw-vereeniging „De Zuid-Hollandsche Eilanden" was als volgt: Aardappelen fl.10 a 1.50, Appelen le soort f 1.50 a 1.70, 2e soort f 1.a 1.40, alles per kin. Edam, 16 Sept. Kaas. Alhier waren aangevoerd 54 wegens Keas, wegende te samen 10390 kilo. De hoogste prijs was f 29.per 50 kilo. Amsterdam, 18 September. Aardappelen. Friesche Bonten f2.40 a 2.50. Friesche Borgers fl.a 1.90, dito Blauwen f2.40 a 2.60. Andijker Muisjes f2. a 2.80, dito Kleinen f 1.a 1.40, dito Blauwen f2.a 2.60. Wostl. Zand f 0.— a 0.Saksische Jammen f2.80 a 2.90. Duitsche Hamburgers f3.30 a 3.40, id. Rooden fl.75 a 2.IJpolder Blauwen f2.25 a 2.40 per Hl. Aanvoer 5 ladingen. Vee. Aangevoerd 341 Runderen. Men noteert: Vette le kwal. 72 a 77, 2e kwal. 66 a 70, 3e kwal. 62 a cent. Stieren a ct. per kilo. 190 Melk- en Kalfkoeien f 120 a 270. 0 Graskalveren f a 63 nuchtere Kalveren f7 a 15. 13 Schapen f22 a 28. Lammeren f0. a 0.per stuk. 416 vette Varkens (Holl.) le kwal. 51 a 53 ct., 2e en 3e kwal. 49 a 50 ct.(Overz. en Geld.) le kwal. 50 a 52 ct., 2e en 3e kwal. 47 a 49 cent per kilo. Terstond gevraagd een loon naar bekwaamheid, bij Wed. D. DEN OTTENVANGER, Oude Tonge. Tegen 1 Maart a.s. gevraagd bij C. yan OORSCHOT onder Sommelsdijk een gehuwde een fonkelnieuwe fiets slechts enkele malen bereden met freewheel en terug traprem van f 18S nu voor f ©2,50. Adres W. BOEKHOVEN, Som melsdijk. TE KOOP een nieuwe (doordraaier) met ijzeren assen en rongen bij H. KLEINOD, 'Mr. Wa genmaker, Dirksland. per 80 kilo te koop, evenals BIBBY voederartikelen. Het beste Voeder voor Kalveren blijft steeds „Room vervanger." in pakjes, voldoende voor i H.L. Zaaigraan, geheel vrij van werke- looze bestanddeelen. volgens voorschrift door ons ruim elf jaar met succes geleverd a 90 cent per K.G. DIJ KEMA DOORNBOS, SOMMELSDIJK. HET BESTUUR der Vereeniging „LANDBOU W-ONDERWIJS" teMiD- delharnis verzocht alle jongelieden in het Eiland „Overflakkee en Goe dereede", die de door deze Vereeniging te geven Cursus over 1906/08 wenschen te volgen, zich schriftelijk daartoe hij den hoer Consulent Van Bijlevelt te Sommelsdijk aan te melden vóór of op 1 October 1905. Namens het Bestuur, Seen taris. te TIENGEMETEN, agent voor de Zuid-Hollandsche Ei landen van de echte RUD. SAC'S Werktuigen, enz., voor de firma LOUIS NAGEL Co., - ARNHEM. Dinsdagsmiddags van 121 uur te spreken in liet Hotel COOMANS te Rotterdam, maakt hij deze bekend dat hij tot zijne Agent heeft aangesteld den Heer LANDBOUWER te DEN BOMMEL. Een ware uitkomst voor de toekomst om in het bezit van echte verbeterde JAMMEN te komen. Heden betrokken uit het verre Oosten. Bij twee of meer Hectoliters voor den leg tegen f 5,25 per H.L., bij Binnenweg, SOMMELSDIJK. het beste middel tegen maagkwalen en slechten eetlust prijs per flacon f 0,60 en f 1,00 alleen verkrijgbaar bij Assist. Apotheker N. W. en Drogist. i0ë|F" Prijscouranten worden op aanvrage franco toegezonden. Oogarts is VËillIUlS» naar Rijtuig- en Wagenmaker, Ooltgensplaat, beveelt zich aan tot het repareeren, inruilen en bekleeden van alle soorten fUJTI/IGEV Aan hetzelfde adres TE KOOP een prachtige nieuwe VEERKAROS, een goede oude NEGOTIEKAR en een goede DRIELING WAGEN. eerste vereischte is, om in den winter te zorgen voor droge en warme voeten. Schaft daarom voor uwe kinderen aan lederen voorradig bij Kerbsiugel 87—88, DIRKSLAND. RISICO OVERDRACHT volgens de „Ongevallenwet 1901" tegen vaste premie met winstaandeel. Aangesloten werkgevers p m. HOOG. INDIVIDUEELE VERZEKERING van patroons in de bouwbedrijven en aanverwante vakken tegen de laagste premiën. Aangesloten werkgevers p.m. 6200. Verzekerd kapitaal 35 millioen gulden. Inlichtingen bij de vertegenwoordigers op alle plaatsen van Nederland en bij de Directie te Zwolle.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3