drijving en onjuistheden waren vrij te pleiten, bleet er nog genoeg over wat ruimschoots de moeite waarcl was verbeterd te worden Onze burgemees ter, die altijd een open oog heeft voor de*belangen der stal, aan zijne zor gen toevertrouwd, meende terecht te moeien overwegen of aan billijke eischen niet kon worden tegemoet gekomen en de hooge regeering, me de van een en ander in kennis ge steld, gaf al spoedig blijk het hare te willen doen om door een grondig onderzoek der grieven hare wegne ming in de hand te werken. De Ka mer van Arbeid voor het havenbe drijf werd door minister en burge meester terecht ons inziens, beschouwd als het lichaam onder welker leiding dat onderzoek moest plaats hebben en de vakvereenigingen der bootwer kers, door minister en burgemeester gehoord, verklaarden met het ruit van een onderzoek in te stemmen, al be grepen zij even goed als wij allen, dat ook daarmede liet volmaakte niet zoude worden bereiktwel echter was een ieder overtuigd, dat bet zou zijn een stap in de goede richting en dat dus daaraan moest worden steun ver leend. De voorbereiding om tot dat doel te komen vorderde tijd en arbeid maar thans zijn wij zoover dat de Regeering '2 tijdelijke controleurs voor den havenarbeid heeft aangesteld en dat gij beiden op het punt staat uwe functie te aanvaarden. Voorzeker eene belangrijke functie Gij zijt benoemd om te onderzoeken, wat er voor onze bootwerkers ver beterd kan worden. Gij zijt dus de mannen, die geroepen zult ziju om hunne bezwaren in ontvangst te ne men, die te onderzoeken en ter ver dere behandeling aan de Kamer over te dragen. Moeielijk en uitgebreid is uw taak en vooral in den aanvang zult gij op velerlei moeilijkheden stui ten. Dagelijks zullen zich gevallen kunnen voordoen, waarbij veel van uwe nauwgezette onpartijdigheid zal gevergd worden. Intussehen, wij heb ben goeden moed dat gij uw werk kring goed zult begrijpen. Gij zijt be noemd voor en ten behoeve van per sonen die in het havenbedrijf het dik werf moeilijk en gevaarlijk beroep van bootwerker uitoefenen. Dat be drijf is u niet vreemd Gij waart ja ren met velen hunner in aanraking. Wij hopen daarom, dat de bootwer kers u bun vertrouwen zullen schen ken en dat gij u dit zult waardig maken. De? werkgevers ziju allen door ons opgeroepen u in de uitoefening van uw taak te steunen en al mocht ook hier en daar een minder gewillige worden aangetroffen, ik durf beweren, dat de meesten der werkgevers zul len inzien, dat het ook hun belang is u te steunen in de uitoefening van uw taak en deze daardoor te verge makkelijken. Alleen door plichten en rechten goed tegenover elkander te stellen, alleen door behoorlijke samenwerking kan onze haven hare steeds vooruit gaande richting blijven volgen. Het kenmerk van uw optreden moet zijn en kan niet anders zijn, dan langs minnelijken weg het goede te berei ken daarvoor is aller medewerking zoowel van patroons als van werk lieden noodig en die zal, naar ik meen te mogen vertrouwen, van beide zij den worden geschonken. Ik draag u dus op langs kalmen bedaarden weg uw taak te aanvaar den en te trachten door een zaak kundig onbevooroordeeld optreden verkeerde toestanden te ontdekken, te onderzoeken en zoover als in uw be reik zal zijn uit den weg te ruimen. De Kamer van Arbeid voor het ha venbedrijf geeft u en de bootwerkers daarbij de varzekering harer toewij ding en medewerking. (Slot volgt.) Uit de S*er§. Om partijbelang. Dezer dagen schreef in het vrijzin nig weekblad de bekende Noorman noorsch, norsch een artikel waarin hij heftig uitvaart tegen Dr. Kuyper Noorman schrijft echter iets, dat de moeite van onthouden wel waard is. »Bij de groote, beruchte werksta king, was Kuyper een man van wicn kracht uitgingen al beweerden de vrijzinnigen dat zij op dezelfde manier zouden gehandeld hebben, het werd, alleen geloofd in die beperkte kringen, waar zulk een geloof om politieke redenen vaststaat en om partijbelang moest vastslaan.<r Terecht merkt prof. Fabius tiierbij op Om partijbelang werd rechtmatige hulde aan Minister Kuyper onthou den. Een liberaal die het verklaart Ja de mannen van de »beruchte« werkstaking wisten wel wat'zij deden, toen zij het Ministerie-Kuyper ten val zochten te brengen. En als dat gelukt was, heette bij de liberalen het vaderland gered. Tsii«- e*i littndliouw VAN «LANDBOUW-ONDERWIJS.® We ziju genarlert tot 't „Verslag van de Proef velden, aangelegd vanwege de vereeuiging over 19031901". No. I is eene proeve tot het vast stellen der „Gebruikswaarde" van Superphosphaat, Thomasslakkenmeel en Beendermeel. Ze is een voortzetting van een onderzoek, dat reeds ten vorigen jaren werd begonnen. Proefnemer was de lieer J. AStS.IS Das. te Ooltgensplaat. Ver leden jaar nam men de proef op uien. Endezen keer probeerde men bedoelde meststoften op duiveboonen. Ook nu nam men als basis van bemesting weer per Putsch Gemet (0,4997 H.A., dus ongeveer H.A.) aan 3C0 K.G. Supsrphoshpaat van 14 pCt. 300 K.G. Thomasslakkenmeel van 10 pCt. 150 K.G. Beendermeel van 1 bij 30. 't Proefveld was iu een zevental perceelen in gedeeld. Hoe 't met de bemesting was gesteld van elk der stukjes blijkt voldoende de onder staande lijst, die tevens ons een overzicht ver strekt van de opbrengsten, 't Is wel erg jammer, dat we aan die cijfers niet zoo heel veel waarde kunnen hechten. Want „de luis" heeft aan't gewas het leven zóó ontzettend zuur gemaakt, dat bet op menig stuk niet tot z'n recht gekomen is. 't Eindresultaat was dan ook vrij wat anders, dan men bij 't begin van de ontwikkelingsperiode zou verwachten. De heer Van Bijleveit schrijft in 't verslag ten minste: „Op 27 Juni, toen ik het proefveld bezocht, was de werking der ge bezigde meststoffen zeer goed te onderkennen en verwachtte ik een overeenkomstig resultaat niet het vorige jaar." Dat deze verwachting den bodem ingeslagen werd, blijkt duidelijk uit onderstaande tabel. De proef moet, dunkt ons, als mislukt (althans gedeeltelijk) beschouwd worden. •S *2 s eb Jjiaf O to -2 <V Cs O 3 co CH m g trf a bo b M CO O) 00 ■a p. eb O, A3 P. a3 P< 0 0 a3 B. W O a3 p. a> P. 3 33 "O a 33 a No. II was een cultuurproet en wel met tarwe- variëteiten. Proefnemer was de lieer A. VAN DI'IK SIA'IS te Dirksland. Hij zaaide een viertal soorten. De namen en de resultaten vindt de lezer bij elkaar in 't lijatje onderaan. Nog zij hier medegedeeld, dat 't veld uit goede klei bestond. In 1901 was 't klaverland, in 1902 droeg 't suikerbieten op stalmesten en in 't jaar daarna weer suikerbieten. Voor 't zaaien van de tarwe werd het bietenland bemest met stalmest. De ontwikkeling van het gewas had zonder stoornis plaats. Per ceel Naam der variëteit. Opbr. in H.L. Royal Jubilee. 1 worp Ruwarige Essex. 3w. Idem geïmporteerd. Gladarige Essex. 23,55 23,G3 22,05 21,66 Gew. p. H.L. 78 78 79 77 Stroo in K.G. 1841 2450 2426 2083 ¥raa^3taak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. Antwoorden of mededèelingen zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 852. Bevatten bladen van suikerbieten veel voedende bestanddeelen 853. Is 't waar, dat ze een vreemden bijsmaak geven aan melk van 't vee, dat er van eet Antwoorden en mededeelingen. 849. Speenvarkens Dat zijn biggen, die pas bij de moeder van daan gehaald zijn. Ze zijn dus gespeend. Vandaar de naam. 850. Wanneer 't water hard heet Als 't niet of slecht schuimt, wanneer men er zeepsop van tracht te maken, 't Kalkge- halte is er de oorzaak van. 851. Of uien aan den put veel aan gewicht verliezen U hadt deze vraag niet behoeve te doen. In No. 1063 beschreven we de proefneming van C. Dorst te Nieuwe Tonge. Daarin wordt ook een antwoord gevonden op Uw vraag Dorst vond 15 en 12percent gewichts. verlies aan de put. Uinnenlasid. Na verkiezingen. De drie na-verkiezingen zijn op her stemmingen uitgeloopen, wat te verwachten was. Ziehier de cijfers Arnhem. Aantal kiezers 6754. Geldige stemmen 5017. Volstrekte meerderheid 2509. Herstemming tusschen de heeren K Eland (L. U.) met 2198 en Mr. S. de Vries Czn. (A. R.) met 1859 stemmen. De heer W. P. G. Helsdingen (S. D kreeg 960 stemmen. Bij de algemeene verkiezingen op 16 Juni jl. werden in het district Atnhem uit gebracht 5990 geldige stemmen, waarvan 2729 op Mr. P. Rink (L. U. afir.), 2649 op C. v. d. Voort van Zijp (A. R.) en 612 op W. P. G. Helsdingen (S. D Rotterdam Aantal kiezers 7357. Geldige stemmen 5750. Volstrekte meer derheid 2876. Herstemming tusschen de heeren Mr_ I D. P. D. Fabius (a. r) met 2331, en S_ v. d. Bergh Jr. (lib) met 1899 stemmen. De* heer H. Spiekman (s. d had 1520 stemmen. Bij de algemeene verkiezingen op 16 Juni jl. werd in Rotterdam I uitgebracht 6375 geldige stemmen,-waarvan 2782 op J. W. Rudolph (a. r.), 2417 op Mr. D. Fock (lib) en 1176 op H Spiekman (s. d.) Rotterdam V. Aantal kiezers 5431. Geldige stemmen 3095. Volstrekte meer derheid 1848. Herstemming tusschen de heeren P. R. Mees (v. d.) met 1829 en Jac. P. van Term (R. KLmet 1272 stemmen. De heer W. P. G. Helsdingen (s. d.) kreeg 494 stemmen. Bij de algemeene verkiezingen op 16 Juni jl. werden in Rolrerdam V uitgebracht 4346 geldige stemmen, waarvan 2135 op Mr. F. E. vau Raalte (V. D. aftr 1975 op A. Brummelkamp (A R.) en 235 op J. H. l'\ Zadeihoff (S. D Als een merkwaardigheid bij dezen uitslag valt te constateeren het bijzonder sterke klimmen van het stemmencijfer op de soci alistische candidaten. In Arnhem ging de socialist met 300 stemmen, in Rotterdam I eveneens met ruim 300 stemmen en in Rotterdam V met een kleine 300 stemmen vooruit een verschijnsel dat ie denken geeft. Vooral daar de andere groepen heel wat zwakker aan de bus kwamen. De sociaIi;t:n hebben nu de zaak in handen, 't Zal ons benieuwen, niet wat ze zeggen, maar wat ze doen, en dat weten we toch wel vooruit. Buitenland. RUSLAND. De troebelen in den Kaukasus. Het laatste bericht, uit Tiflis, is van dezen in houd In verschillende dorpen in de provincie Elisa- betpol is de bevolking vooreen deel vermoord en voor een defel verjaagd. Alle huizen zijn geplun derd en daarna in brand gestoken. Andere dorpen zijn omsingeld door gewapende benden Tartaren. De bevelhebber der troepen te Soesja seint dat daar thans rust en veiligheid zijn gewaarborgd. Maatregelen zijn genomen om ook de bevolking van andere districten tot rust te brengen, en deze maatregelen zullen ter kennis van de gekozen plaatselijke overheden gebracht worden Maar hoe staat het in Bakoe, dat zoo fel ge teisterd werd? De ontzettende gevechten hebben niet dófir, maar in het 12 K.M. verwijderde Ba- lakani plaats gehad. De troepen svaren er onvol doende om de menigte in bedwang te houden, en nu kwamen de autoriteiten op het vreeslijk denkbeeld, artillerie te gebruiken. Bij een verwoe den aanvul op het kamp, waar de troepen ge legerd werden en zich een depót van krijgsvoor raden bevindt, werd een duizendtal personen gedood of gewond. Van de soldaten werden er vier gekwest. Een groot aantal werklieden had den zich in bet hospitaal verschanstde soldaten openden het vuur op dit gebouw en namen het toen bij een bestorming. Daarop voltooiden zij hun gruwelijk werk met de bajonet- En intussehen duurt de anarchie nog voort, en komen van alle zijden ontzettende berichten in. De autoriteiten van den Kaukasus schijnen door het plotselinge van den Tartaarschen opstand volkomen verrast te zijn. Toch is de beweging, volgens Reuters corres pondent te St. Petersburg, lang voorbereid en met zorg georganiseerd. Der regeering besterft het gebruikelijke nit- sjewo het is niets 1 op de lippen eindelijk raakt men klaar-wakker en ontsteld. De direc teuren der groote petroleumrnaatschappijeu heb ben, toen de hulp der troepen uitbleef, recht streeks aan den Tsaar getelegrafeerd. Tevens belegden zij een vergadering ter bespreking van de middelen om te redden wat te redden valt. In verschillende streken van den Kaukasus vormen zich benden boeren, die de huizen der edelen binnendringen en zich van alle vuur wapenen, die zij vinden, meester maken. Ziehier fiog bijzonderheden uit verschillende telegrammen De toestand te Bakoe verergert van uur tot uur; de troepen worden, tengevolge van hun onvoldoend aantal, overweldigd en omsingelden zijn dus machteloos om het leven en de bezit tingen der ingezetenen te beschermen. De botsingen tusschen de troepen en de muiters zijn onverbiddelijke en afgrijselijke slachtingen. De storm wakkert overal den brand aan. Aller wegen zijn het tooneelen van plundering, te midden der algemeene vernieling op do naftha- terreinen. Men verwacht artillerie uit Noord-Kaukasie. De dorpen Sjoesja en Her ussy zijn omsingeld door Tartaren; talrijke dorpen zijn overigens ver woest en daar is een vreeselijk bloedbad aange richt. Het gewone openbare leven staat stil. Volgens inlichtingen van regeeringsambtena- ren zou de Turksche regeering den opstand der Muzelmannen in den Kaukasus aanwakkeren. Drijvers, die de groene vlag van de Islam dragen, loopen openlijk het land af. Benden gewapende Kaukasische boeren overweldigen de kasteelen en maken zich meester van wapens. De gouverneur van Bakoe heeft een dringend telegram naar Tiflis gezonden, waarin hij meldt dat zijne troepen allerwegen zijn omsingeld door de Tartaren en onvermijdelijk zullen moeten zwichten, als hem geen onmiddellijke hulp wordt gezonden. Het is zeker dat de opstand der Tartaren sedert lang is voorbereid en in verband staat met de separatistische beweging, wier uitbreiding de overheid in den Kaukasus onverwachts op 'tlijf valt. De Tartaren zouden van plan zijn Bakoe cn Sjoesja te belegeren. Indien troepen ontbreken voor onmiddellijke beteugeling van de onlusten, zal heel het land te vuur en te zwaard verwoest en de bevolking van steden en dorpen uitgemooid worden In een bericht uit Petersburg aan een Fransch blad lezen we nog het volgende De petroleumnijverheid te Bakoe is feitelijk vernietigd. De verliezen bedragen verscheidene honderden millioenen voor de particulieren en 500 rnilioen voor den Staat. Meer dan 100,000 arbeiders zijn zonder werk en duizenden werk lieden zijn gedood Uit Polen zijn de berichten, gelukkig, niet zoo vreeslijk, al gist en woelt het daar nog voort durend. Uit Warschau wordt op grond der uitlatingen van een hooggeplaats ambtenaar, gemeld, dat de regeering vast besloten is tot een meedogen- looze onderdrukking der revolutionaire beweging. Ofschoon zij in zekere mate de noodzakelijkhiid van hervormingen erkent, wil zij haar gezag redden door geweld, om aldus aan de opstande lingen duidelijk te maken, dat zij machteloos zijn in den strijd tegen het Tsaren d.om. De mi nister van justitie, generaal Maslof, die naar het oordeel van Petersburg te toegevend was tegen over de rebellen, is afgezet, en de staat van beleg blijft in Polen gehandhaafd. Maar van andere zijde komt een voorstelling die minder somber klinkt. Gezegd wordt toch, dat de nieuwe gouverneur-generaal Skalon, die voorstander is van een ruimschoots toegeven aan de eischen der Poolsche patriotten, zoozeer op zijn eigen liberalisme vertrouwt, dat hij zich zonder geleide in Warschau beweegt. Ja, men eerwacht dat op zijn raad de Russische ministerraad binnen enkele weken een eind zal yjaken aan de schoolstaking, door het onderwijs in de Poolsche taal op de vrije scholen toe te staan en eenige concession te doen ten aanzien van de staatsscholen. We moeten het zien gebeuren voor we liet gelooven maar elke maatregel die de pacificatie van Polen bevordert, kan anders op onverdeelde toejuiching rekenen. Dc toestand in Japan. De cn'usten in Japan zijn van veel ernstiger aard dan wij in ons laatste mini inrr uit de telegralische berichten konden opmaken. Er is geen sprake van opstootjes, maar van een reusaclUige beweging, welke zich vermoedelijk over het grootste gedeel e van 't land zal uitbreiden. Het Jap'insche volk blijkt zóó teleurge steld met den uitslag van den oorlog, waarvoor liet honderdduizenden van zijn zonen gaf, dat het nu den vrede niit wil. Na de ontzettende a/ifteringén dis liet Jnpansclie volk zich had getroost, en het vo r leeldelooze succes der Ji-pausclie wape nen, kan deze reac'ie geen verwondering wekken liet publiek is onbekend geble ven met de overwegingen die de Regeering, na lang beraad, geleid hebben tot liet sluiten van den vrede, op voorwaarden i tp 'teerste gezicht, veel ongunstiger sclrj- tien dan men verwachtte. I11 den roes \an het succes zal men Ie veel verwacht hebben. Maar liet valt nauwelijks te be twijfelen, dat de opgewondenheid spoedig bedaren zal, en bet Japansehe volk het vei trouwen in zijn R"geeiing en zijn Keizer zal terug krijgen. Intussehen blijkt dat dadelijk bij liet bekend worden van de groote trekken der vredesvoorwaarden te Tokio de ontevreden heid en liet verzet zich luchlen. Vooral het vooruitzicht op zware belastingen ten gevolge van liet uitblijven eener oorlogs schatting staat het volk alles behalve mooi aan. En van de splitsing van S.chalin in een Russisch en een Japansch deel verwacht men eindeloos gewrijf. Dc "Osaka Asabi" drukte om de vredesvoorwaarden een rouwrand met een doodskop De radicalen verlangen, dat de Japansehe vredesonderhandelaars gestuft zullen wor den. Zeker wacht Komoera en de zijnen getn blijde thuiskomst, en even zeker is 't, dat de ee-st volgende zitt:ng van 't Japansehe parlement stormachtig zal zijn. Men voor- spilt reeds den val van h_t kabinet Kalsiera. üp de beurs dalen de koersen, ook onder den invloed van de slechte oogstberichten. Men vreist een tijdperk van financieele moeilijkheden, ook omdat de regeering in de gegeven omstandigheden niet veel be reidwilligheid zal vinden voor het plaatsen van een hinnenlandsclie leening, terwijl toch het te ugbrengrn van een leger van bijna een niiilioen menschen verscheiden millioenen zal kosten. Maar volgens een aanzienlijk bankier is de toestand van Japan daar niet slechter m. en men zal de moeilijkheden zeker te boven komen. FlaabcSijlt $scaawft. iNoiiiimTsfiijk. Door de Rijkspolitie is prcccs verbaal opgemaakt tegen M. de H. alhier, wegens ijkwetovertreding. De heer A Faasse alhier, benoemd ambtenaar bij 's Rijksbelastingen is opge roepen om tegen 21 September as. als zoodanig te Dordrecht in dienst te treden. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer van 1903, 1904 en 1905, zal gehouden worden te Middelharnis op Zaterdag 18 November a.s, De levering van vleesch aan hel 4c Regt. Vesting Artill. Detach. Ooltgens plaat is gegund aan Mozes de Haas te Sommelsdijk. Jiifidelhariiis. Jl. Vrijdagmiddag ge raakte bij de Stoomboot »Ondernen>ing« een paa d in de haven. Na een poos te hebben gezwommen werd het met roeiboo- len in de Sommelsdijksche haven op het droge gebracht. Aan de echtgenoole van A. Driesse is eene vergoeding toegekend van fo, 80 per dag voor het verblijf van haren man onder de wapenen. Otulc Tonge. Onze dorpsgenoot de heer A. I. Geelhoed slaagde dezer dagen te 's Gravenhage voor het eerste gedeelte van het notarieel examen. Bij een vechtpartij gedurende de kermis, werd de gemeenteveldwachter P. Baart verwond. Aan de op Vrijdag j 1. gehouden paardenmaikt ziju ongeveer 50 paarden aangevoerd. Handel vrij levendig. Door Z.Ex den heer Minister van Oorlog is afwijzend beschikt op een verzoek van den milicien H. Gebuijs, om vergoeding gedurende zijn verblijf onder de wapenen. Door de p rlitie is proces verbaal opgemaakt tegen A. C. de K alhier, we gens wedei spanningheid. Dirltëlaiiil. Jl. Zaterdagmorgen om streeks 9 uur werd ouze gemeente opge schrikt door het roepen van brand. Weldra bleek dat aan het Korleweegje op het erf van P. Polder een tarweklamp in brand stond. Pas waren de 3 spuiten op het terrein aanwezig, en mocht het gelukken, om het vuur geen verder omvang te doen nemen. Was het zoowel nacht geweest, dan had het einde niet te overzien geweest en ware de andere zeker niet gespaard ge bleven, zoomin als de bekende gebouwen. Assurantie dekt de schade. Oorzaak onbe kend. ilerliiugen. Iu de Zaterdag jl, gehou den jaarvergadering vau het Christelijk Man- nenzangkoor alhier werden tot Voorz, ge kozen B de Gast, tot Vice-Voorz. J. v. Dijk en lot Penningm. KI. de Jong. Deze vereeuiging telt thans 27 leden. Voor den 15 Sept. woiden door B. en W. dezer gemeente inschrijvingsbil- jellen ingewacht op Secretarie voor de pee- aarde te verwijderen van de kaai tijdens de bietencampagne Inlicliringen zijn ook aldaar verkrijgbaar. Jüclissatif. Zaterdagmorgen ontstond brand in een klamp tarwe, staande in den polder Oudeplaat, nabij Dirksland en toe- behoorende aan den heer P. Polder. Door de spoedige verschijning op de plaats des onheils van de brandweer van Dirksland, werd de brand gelukkig tot die eene klamp beperkt, zoodal de overige in de onmidde- lijke nabijheid staande klampen behouden bleven De oorzaak is tot lieden onbekend Door C. D. is aan den buitendijk een fles h gevischt, inhoudende een in het Fransch geschreven briefje, waarin wordt verzocht dit op te zenden naar Brussel, waarna den vinder een belooning van ioi francs zou worden toegezonden. Ofschoon weinig vertrouwen stellende in deze ge heimzinnige zaak, heeft de vinder het briefje toch opgezonden. J. Kleinenberg heeft voor zijne be noeming tot lid van de commissie lot wering vau schoolverzuim bedankt. (üoiMlcreudc. De 12 jarige G. M. van den Heuvel, leerling der O. L S. alhier, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd, om toegelaten te worden als leerlinge aan de Hoogere Burgerschool te Haarlem. Hedennamiddag had het 8 jarig zoontje van A. de V. alhier het ongeluk, in de volle haven met waier te geraken. Gelukkig werd het spoedig gered door den los werkman W. v. V. alhier. Van het twaalftal lotelingen voorde Nationale Militie der lichting 1906 hebben twee aanspraak op vrijstelling wegens brce- derdienst, terwijl een zich reeds in dienst bevindt bij de Koninklijke Nederlandsche Marine. De braudbluschmiddelen, die Woens dag jl beproefd zijn geworden, zijn in goede orde bevonden. Slechts enkele kleine repa raties zullen noodig zijn. - Ter benoeming van een Wethouder iu de plaats van den heer F. C. Goekoop is eene lapenbare Raadsvergadering belegd tegen Woensdag a.s. des namiddags ten 3 ure. Otlddorp. Door den Raad dezer ge meente is in zijue zitting van 5 September 1.1. tot Wethouders herbenoemd de heeren K. Lodder en T. Ilameeteman. Ziiiiiliind. Zuidlandsche kermis. Vrij dagavond liep een drietal kermisvierders bij eene vechtpartij ernstige wonden op aau hoofd en pols, zoodat de dokter hen moest verbinden. De oorzaak was de drankde middelen mes, stoel en boksbeugel en een der ge volgen processen verbaal. De politie si uitte ditmaal bij de ontrui ming der herbergen op geen verzet. Zooals rei ds gemeld werd, was Vrijdag nacht het sluitingsuur op 2 uur bepaald eu Zaterdagavond (evenals verleden jaar) op half twaalf, f»£iiieciitcraa<3. VERSLAG van het verhandelde in den Gemeenteraad te Dlidilelhamls, op Maandag 11 Septem ber des nrn ten 2 30 ure. Tegenwoordig alle leden. Notulen der vorige vergadering worden gele zen ert geen op of aanmerkingen zijnde worden zij goedgekeurd en geteekeud. Aan de orde isIngekomen Stukben. I a. Schrijven van den heer v. d. Koogh dat hij de benoeming tot Wethouder niet aanneemt. b. Schrijven van den heer L. Korvink dat hij zijne benoeming tot Wethouder aanneemt. 2. Daarna wordt overgegaan tot het benoemen van een Wethouder. Na gehouden stemming blijkt dat zijn uitge bracht 6 stemmen op dhr C. Kolff G.CMz. 3 stemmen op den dhr. L. M. Born, 2 stemmen op den heer J. J. Slis. Alzoo gekozen den heer C. Kolff G,C.Mz. 3. Benoeming onderwijzer. De voordracht was samengesteld als volgt: 1. H. de Voogd te Ossenzijl, 2. J. J. Kareis te Hedel, 3. F. J. E. Icke te Hellevoetsluis. Na voorlezing van een schrijven van de hoof den der scholen van Ossenzijl en Middelharnis wordt door stemming 10 stemmen op den heer H. Voogd uitgebracht en 1 stem op den heer .1. J. Kareis. Na gedane rondvraag niemand meer het woord verlangende werd de vergaderiug ge sloten. HecStfzaken. Omtrent de behandeling voor het gerechts hof te 's-Gravenhage van de zaak van W. H., 48 jaar, bode te Middelharnis, door de Rotter- damsche rechtbank veroordeeld tot gevange nisstraf van één maand, wegens verduistering van een bedrag van f 30, dat hem in October 1904 was ter hand gesteld door Maartie Matter te Sommelsdijk, om deze af te dragenaanden manufacturier Ledeboer te Rotterdam, wordt ons nader gemeld Adv.-gen. mr. Rütsma was van oordeel dat het bewijs tegen bekl. zeer afdoend en zeer overtuigend is, en dat de straf, aan bekl. op gelegd, zeer gering is te achten. De heden ge hoorde getuigen tot het hooren waarvan de zaak, die 12 Juni zou voorkomen, lot heden was uitgesteld hebben volstrekt geen nieuw licht over de zaak doen schijnen. Terwijl de verklaringen van de benadeelde en haar klein dochter zeer pertinent zijn en in elk opzicht het stempel van gelootwaardigheid dragen, heeft bekl. aanvankelijk in zijn opgaven ge wankeld en is hij eerst later tot een besliste ontkentenis gekomen. Waar bekl. op schandelijke wijze misbruik heeft gemaakt van het in hem gesteld ver trouwen, zonder zich in geldverlegenheid te bevinden, achtte ZEdGroot Achtbare de op gelegde straf te gering, te meer waar bekl. er niet aan gedacht heeft het geld te restitueeren, ook toen hem zulks werd verzocht.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2