geldt moet de hand in de kas, maar is 'teen idem Bijzondere, dan 'tdek sel dicht. Niet erg liberaal, en in geen geval democratisch. Eerst met een eisch tot een ver beterd arbeidscontract Tvveedens met een eisch tot intrek king der Stakingswetten of betere regeling der arbeidersvoorwaarden bij de Scoren. Iiier is 't eerste dreigement. Kalheder-Socialisine. En 't tweede is dit De Socialisten komen terdeeg uit den hoek, dat moet gezeid. Of het liberaal bewustzijn zich er tegen zal durven verzetten Het durft niet, want wat het aan invloed en macht in de Kamer bezit, is er ge komen door de hulp der Socialisten, zonder wie ze weer even gauw uit de Kamer zijn als nu er in. In »Vooruit« van 23 Aug. staat dit aan 't adres onzer partij Dat wordt nu gezegd door een orgaantje van een partij, die blij is dat ze nog ademt. Veroordeeld Als de Socialisten ze niet in een 20 districten geholpen had, was heel de Liberale partij in de Kamer nog door geen 30 man van de 100 verte- woordigd. Ze leeft bij de gratie van de Socialisten en Anarchisten, die trou wens van de familie zijn. Dat wordt me gezegd door een Vrijzinnig-Democratisch blaadje, dat weten moest, hoe die jonge partij op eigen beenen staande totaal eene be spotting is geworden. In Alkmaar Fransch Netscher 1509 stemmen van de 8504 In Haarlem Fransch Netscher 444 stemmen van de 6663. In LeeuwardenMr. Treub 343 stemmen van de 6250. In Leiden: Mr. Treub 151 stem men van de 5361. In TielMr. de Wil le 308 stem men van de 4421. Onze partij veroordeeeld Over de 45 plus '7 is maar één oordeelZe loopen met den dood in de schoenen En we geven ze graag 't heilige kruis na Doch wat »de hulp« betreft. We verleenen ze en ontvangen de medailje tot redding van drenkelingen! Predikant Kamerlid. Over het Besluit van de Synode der Ned. Herv. Kerk schrijft Dr. J. Th. de Visser in de Nederlander Het Christelijk Kabinet meende zoo eerlijk en verstandig te moeten wezen, om niet alleen te verklaren, dat een sociale wetgeving geld kostte, maar ook de middelen aan'te wijzen, waar door ruimere inkomslen aan de schat kist zouden toevloeien. Derhalve ontwierp dat ministerie een herziening van het tarief, daar bij inzonderheid beoogende een ver hooging van het invoerrecht op be werkte artikelen. Thans moest dit ministerie aftreden en een nieuw, een liberaal Kabinet trad op. Natuurlijk spreekt van zelf, dat deze nieuwe bewindvoerders het wel zullen laten om eenige millioenen te willen trekken uit eene verhooging van het tarief. Maar vanwaar dan het geld te krij- gen voor de sociale wetgeving P Dit blijft een open vraag. Wat doet nu de Vaderlanderhet orgaan van de groep Mr Goeman Borgesius c s. Dit liberale weekblad leidt de aan dacht van het punt in quaestie af, en schrijft onbeschaamder dan het zeis'viel te denken: Is het niet schandelijk 1 Men heeft dus nu reeds den leugen bij de hand, om wanneer het nieuwe ministerie voorstellen doet tot belas ting verhooging te kunnen zeggen dat is eigenlijk de schuld van het Kabinet Kuyper. Het Christelijk ministerie zou 's lands finantien «duchtig in de war« hebben gestuurd Er zijn wel eens leugens die be grijpelijk zijn. Maar deze leugen is bijzonder min. Antwoorden of mededeel! ngen Deiï Bommel. Dijkgraaf en Gezworens van het waterschap der polders, loozende door den Bommel, gemeenten den Bommel, Oude longe en Middelharuis, maken bij dezen bekend, dat de waterschouw bevatten de liet uitsnijden en schoonmaken van slooten ca zijlen, zal gehouden worden op Donderdag 7 September a.s, Oude Töïlge. Volgens prov. blad no. 71 van 1905, zal het onderzoek der ver lofgangers van de Landweer, in deze ge meente plaats hebben, voor de gemeenten Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Herkingen, op Dinsdag 28 November 1905, in plaats van op Maandag 20 November 1905. Melissant.* Als een zeldzaamheid kan worden gemeld dat in den tuin van den Heer P. van Groningen alhier witte aard beien voor de tweede maal dit jaar vrucht geven. Dagelijksch wordt de 2e oogst nog geplukt. Part. Corrcsp. Dreigementen. IJ et Volk gaat 't nieuwe Ministerie dreigen. De Redacteur van het Weekblad voor hel Hecht heeft ook buiten de juristen wereld eenigen naam, omdat hij minder dan vele leden van zijn kaste in de rechtsformules gevangen zit, en meer dan dan velen begrip heeft voor het levende rechtsgevoel, sorus ook van de arbeiders klasse. Deze Redacteur spreekt de ver wachting uit, dat de nieuwe Minister van Justitie zal zorgen voor een spoedige afdoening van Loeff's arbeidscontract- ontwerp. Dat wil dus zeggennagenoeg of geheel ongewijzigd weer moet worden ingediend, o f wellicht in" het geheel n iet ingetrokken. Daarentegen sta onzerzijds een ern - stig protest. Maandenlang is tegen dit ontwerp een zeer besliste en deskundige oppositie gevoerd door een zeer aan zienlijk deel van de arbeidersklasse. Zelfs organisaties die in andere gevallen hun onderworpenheid aan de clericale regeeringspartijen boven hun klassen- belang stelden, katholieke arbcidersver- eenigingen hebben de bezwaren van de sociaaldemocraten en de neutrale vak organisatie tegen Loeff's ontwerp gedeeld. Er zijn veranderingen aangebracht; maar de hoofdbezwaren rechtspraak door den kantonrechter, en belemmering der vak beweging zijn in het ontwerp gebleven in wezen is het niet veranderd. Verde digd werd het door de vrijzinnig-demo craten in den verkiezingsstrijd, erfenis als het was van den leider dier partij, den heer Drucker. Maar thans is de ge legenheid schoon, om het ontwerp in te trekkenen het niet weder in ie dienen, voor onze bezwaren, de bezwa ren van het beste deel der Nederland- sche vakbeweging, beter tot hun recht zijn gekomen. Doet men dit niet, dan geeft men blijk, óf door katheder-socia- lisme dat met het leven geen rekening houdt, te zijn verblind, óf de sociale wetgeving te willen sturen in aan de arbeidersbeweging vijandelijken zin. Van Kuyper's kabinet was het laatste te ver wachten van de vrijzinnig democraten hebben wij altijd nog iets beters ver ondersteld. »De regeling is tot stand gekomen, maar zij is niet behoorlijk. Op de libe ralen, op de nieuwe regeering rust thans de verplichting om of zelf te doen wat haar voorganger verzuimde, of eigen onmacht te erkennen, maar dan ook 't personeel zijn oude wapen terug te geven. Willen de liberalen voor de verach telijke knevehvet niet mede de volle verantwoordelijkheid gaan dragen in de verkiezingsdagen schenen zij daar weinig lust in te hebben dan zullen zij thans het een of het ander moeten kiezen. Wat een gesnork! >Met uw verlof, meneeren, wij komen niet om uwe hulp, gij zult ze moeten verleenen in uw eigen belang. Bij gode sociale maatregelen zult ge voor moeten stemmen op straffe van in 1909 nog harder veroordeeld te worden dan in 1905. Uil «le Pers. Natuurlijkewijze is een blad als het Vaderland zeer gelinieerd aan Mr. Goeman Borgesius, ingenomen met de beslissing onzer Synode in zake de combinatie predikant-kamerlid. Tegen over de sociaal-democraten en vrij zinnig-democraten, die wel naar de volksgunst doch niet naar die van eene bepaalde kerk streven, doen tal van Unie-liberalen hun best om het gros van de leden der Hervormde kerk niet te verliezen als hulptroepen bij de stembus. Het is daarom te be grijpen, dat, nu onder leiding van enkele predikanten hoe langer zoo meer de oogen hunnet jongeren ambts broeders open gaan voor de nood zakelijkheid eener positief christelijke staatkunde, men van liberale zijde elke poging toejuicht om zooveel mogelijk dien invloed te breken. In dat licht spreekt de ingenomenheid van de libe rale bladen met het besluit onzer Sy node van zelf. Toch wil ik er met een enkel woord op wijzen, dat het pleit van die zijde» nog bij lange na niet gewonnen is. Want de kerk moet over het dooi de Synode genomen besluit worden gehoord. Voordat zulks geschiedt, zal er nog ruimschoots gelegenheid zijn de beslissing der Synode aan kritiek te onderwerpen, wat eerst mogelijk zal wezen, als de 2>Handelingen« ver schenen zijn. Evenwel wil ik nu reeds op het vol gende de aandacht vestigen 1. Dat de orthodoxen Synode van 1901 precies het tegenover gestelde besluit nam van de moderne Synode van 1905. 2. Dat de huidige beslissing geno men is, op het advies der twee mo derne kerkelijke hoogleeraren, den mo dernen voorzitter Chavannes en mijn zeer geachten ambtgenoot Loeff, wien ik geen onrecht doe als ik hem indeel bij de Bronsveldianen. 3. Dat de niet-modernen en niet- Bronsveldianen Leenmans, van Dis en Griffijn zich krachtig voor het ver leenen van dispensatie hebben ver klaard, welke bovendien door 4 andere leden der Synode werd beheerd. 4. Dat een en ander bewijst, hoe het hier een pnncipiëele kwestie geldt die het volgend jaar door de Classicale vergaderingen als zoodanig moet wor den behandeld. 5. Dat wanneer geen dispensatie wordt toegelaten de Ned. Herv. kerk van het recht, door de Grondwet aan hare voorgangers gegeven, onvoor waardelijk afstand doet, ook voor tijden en omstandigheden, waarin zulks kan blijken voor haar zeer nadeelig te zijn. Te zonderlinger wordt het besluit Synode, als men in aanmerking neemt van hoe verschillende zijden in ande ren geest was geadviseerd. De Heer Gooszen, bekend Groninger, wenschte de dispensatiede liberale »Hervor- ming« begeerde thans geen beslissing Ds. Bakhuizen van den Brink, ver dienstelijk redacteur der «Ned. Kerk bode-a: pleitte voer aanschrijving aan kerkeraden en cl. besturen zonder meer. Bij deze stand van zaken acht ik het te overstandig dat de Synode hare be slissing van 1901 door die van 1905 ver nietigde. Maar tevens wordt daardoor de hoop verlevendigd, dat de Synode ditmaal op haar besluit niet de on voorwaardelijke goedkeuring der kerk ontvangen zal. Er zijn nog genoeg mannen in onze kerk, die zullen be letten dat de Ned. Herv. kerk eigen willig hare publiekrechtelijke positie verzwakt. Daar ligt het fond van den strijd Een nieuwe leugen. Zijn wij goed ingelicht, dan vond de nieuwe Regeering 's Lands finan cien duchtig in de war en zullen er vele miliioenen noodig zijn om den boedel der firma Kuyper en Co le redderen. Om het gat te stoppen, door het Christelijk Kabinet in 's Rijks schatkist geslagen schijnen nieuwe be lastingen onvermijdelijk. Tciin- <831 ÉzHIlïiSKHlW. VAN sLANDBOU W-ONDER WIJS. Als no. VII wordt vermeld in het Verslag een proef met Uien, een cuituurproef dan. Proefnemer was 8. fflOSfcSI1 te Nieuwe Tonge. Twee U envariëteiten werden vergeleken te weten de Flakkeesche bruine en Aioster. Als proefveld diende een stuk land, gelegen in den polder sKl.nkerland De grond bestond uit vrij gesloten kleigronden en leverde het jaar, voor men den proef nam, aardappelen. Op 2 April werd met de vijfbalks houten egge 't proefveld opgeëgd en een week later ongeveer op 8 April, wörd met de hand 4 K.G. uienzaad van elke variëteit gezaaid en daarna ingeëgd. Den anderen dag werd er geblokt. Dit wordt ons door den proefnemer alles zeer omstandig in zijn verslag meege deeld, alsook 't verloop van groei en ontwik keling. Aan 't slot hiervan vernemen we, dat beide variëteiten tijdens den groei vrij zijn gebleven van eenige ziekte of beschadiging. De opbrengsten per gemet zijn vermeld in 't onderstaande staa'je Flakkeesche bruine. OpM engst Opbrengst K.G. Groote. 105 Kleine. Totaal. 150V2 6300 2720 9020 Alosler. Opbrengst K.G. Groote. 162/', Kleine. 27'/2 Totaal. 190 9750 1650 iifoo De keuze tusschen beide variëteiten is aizoo niet moeilijk. En voor degenen, die nu mogen denken, dat Aioster minder goed is om be waard te worden, dan heeft C. Dorst het ant woord ook al klaar. Want hij heeft daarom trent mede een proef genomen. Ziehier getallen, die daarop betrekking hebben Fiakkeesche bruine: Geput 18 September 49 ÜL. of 2940 KG. Gewogen 20 J utuari 41''/,, HL. of 2485 KG. Verlies 77,2 HL. of 455 K.G. of 5J/2 pCt. Alos'.er Geput 7 October 71 HL. of 4260 KG. Gewogen 3 Febr. 6i"/i2 HL. of 3715 KG Verlies 9'M H.L. of 545 K.G. of 12pCt. Ons dunkt het heelemaal onnoodig hier nog iets aan toe te voegen. Aiieen willen we even zeggen, dat we heel goed snappen, hoe de Commissie de proefneming van C. Dorst in alle opzichten zoo goed uitgevoerd vond, dat zij zeker een eersten rijs zou waardig gekeurd zijn, ware het niet, dat eene soortgelijke proet neming van hem ook voorkomt in het verslag van 1903. Van den wedstrijd resten ons nu nog twee proefnemingen, deze behandelen we a.s. week. En dan krijgen een beurt de Proefvelden, aan gelegd vanwege de vereeniging. We zullen zien, hoe daarbij ook een aantal voorkomen, welke betrekking hebben op den Tuinbouw. M. Vraagbaak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. zijn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 847. Wat zijn Zinnia's 'k Hoor, dat het najaarsbloemen zijn. We;t een der lezeis mij hieromtrent ook in'te lichten 848. Heeft nten op ons eiland wel eens gras ingekuild. Zoo ja, weet iemand ntij ook te vertellen, met welk resultaat Antwoorden en mededeelingen. 844. Over ziekte in aardappelknollen. Daar over geven we eens een ops.el. 845. Over eenzijdige voedering? Zeker kan 't vee ziek worden daardoor. Ons is een geval bekend, waarbij men a.tn koeien vrij wat erwtenmeel gaf. De beesten raakten heelemaal van streek. Ze zouden stellig gestorven zijn, wanneer men niet gauw 't rantsoen veranderd had. 846. Onderzoek regenwater Vraag eens bij den heer Van Bijlevelt, Landbouwconsulent. Voor zoover de hem ten dienste staande hulp- middelerr-dit toelaten, zal hij u ongetwijfeld van dienst zijn. Ge kunt u ook wenden tot een apotheker. Doch deze zal u wellicht niet kosteloos helpen. Indien tt vermoedt, dat 't bedoelde water schadelijk is, kunt u zich ook eens tvenden tot de Gezondheidscommissie. Daarvan weet de heer Van Bijlevelt u ook wel op de hoogte te brengen. S&oai'og. KOtt EENS SACHALIN. De Jnpauueëzen men zag het uit de vredesonderhandelingen willen het door hen veroverde eiland Sachalin niet meer loslaten. Wel de noordelijke helft, die voor hen liet minste begeerlijk is, maar dan tegen een ruime vergoeding in geld. Om dit te verslaan, leze men w.it aan zeker Duitsch blad over de inbezitneming van het thans zoo vee'genoemde eiland geschreven wordt üp 7 .1 u!i had een gebeurtenis plaats, die het Japansche volk met koortsachtig ongeduld had verleideen Japansche vloot landde troef, en op Sachalin en heeseh de Japansche vlag. De expedit'e werd ge leid door de vice admiraals Kataoka en Dewa. De Ja pan neezen gaan namelijk uit van liet beginsel, dat zooveel mogelijk elk hooger officier- eenmaal een zelfstandig commando moet hebben, om gelegenheid te krijgen zich te onderscheiden en zijn naam iu de geschiedrollen van het va Ier- land te doen inschrijven. Dat Sachalin, 't welk bij ve-drag van 1875 geheel onder Russische heerschappij kwam, thans iu Japansch bezit zal blijven, daarover kan, naar men te Tokio meent, geen twijfel bestaan. Al behoort het eiland geographisch en staatkundig tot het Amoer- gebied en is de afstand er van dus ten zwaar offer voor Rusland, welks Oost- Aziatische bezittingen dan geheel onder Japansche controle zouden komen, het valt niet te ontkennen, dat Sachalin het eerste stuk van het Russisch gehied is, dat Japan volgens het recht van den over winnaar toekomt. Geologisch behoort Sachalin overigens tot de groote Japansche eilandenreeks. De gebergten van de beide zuidelijke schiereilanden zetten zich op Hokkaido voort. Het eiland is rijk aan kolen en zal wellicht ook beter ijzer leveren dan Japan; vooral echter is bet eiland aan de kusten zeer vischrijk en is let een steunpunt voor walvisch- en robbenvaarders. Reeds in bet laatst van Juni schreef de Dsidsi, dat de tijd voor de bezetting van Sachalin was gekomen. De Japansche vlag moest eindelijk eens op ten vijandig ge bied worden gelteschen, en de bezetting van het eiland zou de verwerving ervan bij de vredesonderhandelingen vergemakke lijken En eenige dagen later schreef het zelfde blad: //Wat ook moge geschieden, de inlijving van het eiland moet onver mijdelijk een der resultaten van den'oorlog zijn, en betris vin belang, dat men den bewoners van het eiland bij de bezetting doet weten, dat zij vroeg of laat onder onze heerschappij komen. Den dag na de offieieele mededeefing van de uitzending der expeditie maakten de verschillende hitden met groote inge nomenheid molding van de inneming van Korsakof en van de herovering van liet "gestolen eigendom*. Het werk is niet alleen ondernomen, zegt één der bladen, om ds nationale ijdelheid te bevredigen. Tsoesjima in het midden en Sachalin in het noorden vormen de natuurlijke poorten van de Japansche zee, en het bezit van het een is even gewichtig voor ons als dat van het ander. Om ons echter het bezit van de noordelijke poort geheel te verzekeren, is het noodzakelijk, ook het kustland op het tegenover gelegen vasteland in bezit te nemen. E11 de Asahi liet zich aldus uitSachalin mag voor de Russen, die geen zeevarend volk zijn, slechts eeti bannelingenoord zijn, voor ons heeft het vóór alles waarde als steunpunt voor de visscherij. Hieruit blijkt duidelijk, dat het terug nemen van den eisch tot afstand van Sachafin aan Japan, in dat land zelf zeer zeker een ongunstigen indruk moet maken. Het zal ons daarom benieuwen, wat terzake van het eiland besloten wordt, als het komt tot den vrede. Plaatselijk Nieuws, Soinmelsdijk Ingevolge miuistriëele missive van 17 dezer no. 60 (Gen. Th. en C. V.), zal voortaan ter bevordering van eene goede circulatie van de Nederlandsche Pasmunt bij alle ontvangers der Directe- Belastingen (dus ook bij die te Middelhar- nis), tegen inwisseling van bankpapier of zilverspecie pasmunt aanwezig zijn om in de behoefte daarvan te voorzien. Uiddelharnis. De landbouwer Joh. Verolme hadji. Zaterdag een onaangenamen en levens schadelijken dag, daar eerst des morgens en daarna tegen den avond een varken van hem stierf. Zondagavond ontlastte zich boven deze gemeente een onweersbui, gepaard met veelvuldigeii regen. Enkele riolen ble- k-..n niet in staat te zijn het water te ver zwelgen, zoodat onderscheidene woningen veel last daarvan hl lder. Stad aan 't Haringvliet. Vrijdag 25 dezer was het voor de schoolkinderen feestdag voor hunne opgespaarde gelden hebben zij eene reis gemaakt per stoomboot »Den Bommelnaar de Rotterdamsche Diergaarde. Zeer voldaan kwamen zij 's avonds terug. Zoowel op de boot als in da Diergaarde werden zij, wat consumptie betreft, volop voorzien, zoowel warm als koud eten, waartoe de hofmeester der stoomboot »Den Bommek er het zijne heeft bijge dragen De verslaggever zegt dan ook hartelijk dank aan allen, die hebben mede geholpen om de Stadsche kinderen eeiien vreugde- volkn dag te bezorgen met eene reis per sioomboot »Den Bommek naar Rotterdam te maken, Burgemeester en Weihouders dizer gemeente brengen ter algemeene kennis, dat dit najaar voor het neerleggen van suikerbieten op de kaai alhier, alleen ver gunning wordt gegeven, onder voorwaarde dat alle suikerbieten voor dezelfde fabriek bestemd, bij elkaar aan een hoop worden ontvangen dat daarom agenten en sub agenten worden uitgenoodigd voor 9SeptenS- ber a.s. ter Secretarie een opgaaf te doen van het aantal H.A. dat door ieder hun ner is gecontracteerd naar welke opgaaf dan de plaatsruimte voor ieder fabriek disponibel zal worden berekend, en de plaats bij loting aangewezen, welke lc ting zal plaats hebben ter Secretarie alhier op Zaterdag 9 September a.s. des voormid dags 10'/a ure. Van af t Sept. tot en met 31 Dec. is het telephoonkanloor op werkdagen ge opend's morgens van 8,30 tot 12,30 's namiddags van 2,30 tot 6,30 Spoortijd. Amsterdamsche of plaatselijke 20 minuten later. Zon en feestdagen geen dienst. Benoemd tot onderwijzer aan de Openbare School No. 1 alhier den heer Th. A. Maat vau IJzendijke. Door Dijkgraaf en Gezworens van de polders het Oudeland en Weipolder, Alte- klein, de Groote- en Nieuwe Blok, Galathee- en Mariapolder, het Rietveld, Krammer en Anna Wilhelminapolder, zal schouw worden gehouden op Donderdag 7 Sept. a.s. Door de politie is procesverbaal op gemaakt tegen F. A. koopman te Tilburg, wegens openbare dronkenschap. Vrijdag j.l. had de schippersknecht J. 't H. alhier, het ongeluk, door een misstap, van de loopplank in de kaai te vallen. Spoedig wist hij zichzelven op het droge te brengen. En hoewel hij tusschen de motor van J. Oornens en de kaaimuren viel, verklaarde hij zich niet bezeerd te hebben. Benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. S. in deze gemeente Mej. J. v. d. Snoek alhier. Zondag j.l. ontstond een begin van brand bij de Wed. D. d. Ottevanger door het omvallen van een petroleumstel. Met eenig water is het spoedig gebluscht. Dirksland. Onze vroegere dorpsge noot den heer D. Okker onderwijzer te Rotterdam, heeft met gunstig gevolg zijn hoofdacte behaald. Jl. Vrijdagmorgen ging Mej. Koen- raad met een kennis die bij haar ouders gelogeerd was, een fietstoertje maken. Ongelukkig moesten zij dat met een nat pak betalen daar zij aan 't Korteweegje beiden in de sloot tuimelden. Voor de levering van Petroleum ten dienste der gemeente, was J. v. d. Groef alhier de laagste inschrijver en wel voor 7 cent de liter. Het land van de erven van wijlen den heer Joh.- de Lind te Zevenbergen, werd alhier gecombineerd afgemijnd door Dr. de Lind van Wijngaarden te Utrecht voor f673 per gemet, en het aandeel in de Stadsche Meestoot voor f 50 door C. Vermeulen alhier. Het bestuur vanhien polder Kraaije- nisse heeft doen weten, dat op 6 Sept. a.s. schouw zal worden gedreven over de wegen in genoemden polder. Belanghebbenden worden herinnerd zorg te dragen, dat alles volgens de keur in orde zij, op straffe daarbij vastgesteld. - Maandag had waarschijnlijk door het aanladen van roet een begin van schoor steenbrand plaats bij F. Wilkus, die bij tijds gebluscht kon worden. Stellendam. De WelEerw. Heer Ds. A. A. Koppe, predikant bij de Gerefor meerde gemeente alhier, komt voor onder no. 2 op een drietal als predikant voor de gemeente Sauwerd (Groningen). De heer Ds. A Hoogendijk alhier, heeft zijne benoeming tot lid der plaatse lijke schoolcommissie aanvaard. Dit jaar bedraagt het aantal jonge lieden, dat aan de loting voor de Nationale Militie der lichting 1906 zal deelnemen, voor deze gemeente negentien.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2