ERKAMENT- PAPIER STRAATKEIEN, Aanbesteding BASCULES DAMES Advertentiên. J. DE KORTE Sz. WED. A. E. LAMBERT Ouddorp. In de jongste zitting van den gemeenteraad zijn de geloofsbrieven der nieuw herkozen raadsleden onderzocht en goedgekeurd. Hellevoetsluis. Uitslag der gemeente raadsverkiezing op n Aug.J. A. ten Hoopen (lib 154 st., W. van Lien (a.-r.) 149 st., en P. Groen (lib.) 72 st.alzoo herstemming tusschen de hceren J. A. ten Hoopen en W. van Lien. Spijkenisse. Ter Gemeente-secretarie is aangifte geschied van een derde geval van Febris Typhoidea, weder in het Noord einde voorkomende. Op openbare plaatsen is de waarschuwing aangeplakt»Kookt uw drinkwater en uw melk.« Visscherij. Ingezonden Nukken. Mijnheer de Redacteur! Verkoopingpen. Gemengd Hieuws De toestand in Rusland. Ongelukkig. Schrikkelijke dood. Door een rad gegrepen. Weer wat nieuws. Een automobiel in de residentie. Natuurverschijnselen. Een moeilijk voorval. liurgerïljke Marktberichten. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een ZOON. M. A. KAPTIJN-Miijer. Gouda, 10 Augustus 4905. Aan allen, die blijken van deelneming be toonden met het over lijden van ons zoontje MARINUS, be tuigen wij onzen hartelijken dank. I. J. BOM en Echtgenoote. en met itaain en woonplaats worden tegen scherp eoncurreerende prij zen geleverd door J. TIEMAN, Sommelsdijk. VOOR DEN INMAAK. Ruim voorhanden tegen vermin derden prijs in den Boek- en Papier handel van L. VEOEGINDEWEIJ Wz Westdijk, o— MIDDELHARNIS. TE KOOP een groote partij ge bruikte liggende aan groot vaarwater. Te bevragen bij W. WANDEL, Straatmaker, Nieuwerkerk. (Zeeland.) Groote Paardenverloting op 4 October 1905 te Medemblik, öO cent per lot. Een fraaie Tilbury met paard en volledige bespanning. De Notarissen L. VAN DER SLUYS te Dirksland, en J. J. E. BRUCKNER te Zevenbergen, zijn voorne mens, ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer JOHs. DE LINT Lz. te Zevenbergen en krachtens rechterlijk bevel, op Vrijdag 18 Augustus 1905 te Dirksland, ter herberge van Joh. Vroegindeweij, bij veiling; en op Vrijdag 25Augustus d. a. v. aldaar, ter herberge van P. Brooshooft, bij afslagbeide dagen 's nam. 3 uur, in het openbaar te verkoopen 2 98.37 H.A. (6 Gem. 149 Roetl. Voornsche Maal) BOUWLAND en WATERING, le Melis sant, in polder Oud- Mclissanl. Verhuurd tot blootschoof 1913 voor f 206,per jaar, Grond- en Polderlasten f 29.40 i/2. 4.17.20 H.A (9 Gein. 25 Boeil. Voornsche Maat) BOUWLAND en WATERING, te Melis sant, in polder Alte- klein. Verhuurd tot blootschoof 1913 voor 245,50 per jaar. Grond- en Polderlasten f 26,71. Jl32 gedeelte in de Nieu we Stadsche Mee- slooT te Stad aan 't Haringvliet. Breeder bij biljetten omschreven, die, evenals nadere inlichtingen, te beko men zijn ten kantore van genoemde Notarissen. op Maandag 21 Augustus des nm. ten 4 uur van Drie Arbeiderswonin gen enz., ten behoeve van den heer L. v. VUGT, gemeente Den Bommel. Bestek en teekening ligt ter inzage in het Logement van A. BUIJS te Acht huizen. loorradig bjj C. WIS Jzn. te Sommelsdijk met vierkante brug, draagkracht 150 eu 100 K.G.s. gewichten enz. Oude Tonge Ruime keuze in 611 AAUUiMVUU L U IIUUj voor den Inmaak. Ontvangen een groote partij ffleeren hoeden, Petten, Overhemden, lias sen, Fronts enz. Ze zijnweder voorradig, de ij zersterke Paarden Chroomlederen knooplaarzen. Zoolang deze voorraad duurt voorde bekende prijzen. Aanbevelend S. NAGTEGAAL, Kerksingel 8788. Dirksland. N. B. Voor Herkingen worden be stellingen zonder verhooging tegen de bekende voorwaarden aangenomen door W. SCHERPENISSE. VEfflERIM legen BRA1SCHADE. De firma DE JONGE Co., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Ondeiling en op vaste premie. A. A. M1JS, Sommelsdijk. OUDE TONGE. Het beste adres voor Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wijnen, Likeuren, enz. enz. Verkrijgbaar in flesschen a 50 «ts, 75 ets en f 1,25 bij HH. Apothekers en Drogisten. Let op het merk ,,/liuker F. Ad. Richter CieRotterdam. fitiehter's Anker-Paln-Ex- peller is verkrijgbaar bij DIJKESfA en DOOR NBOS te Sommelsdijkbij A. TEEPE te Middelharnis; bij A. G. P. DE VRIES te Dirksland en bij A. L, UOBBEL te Ooltgensplmt keerd, tot het houden van herhalings oefeningen. Zaterdagavond toen de broodbakker L. van Stellendam de klanten in den Oost- dijk bezocht, schrikte het paard en ging op bol doch werd in den Molenweg door J. van Tichgelen tot staan gebracht, zonder eenige materieele schade. Toen jl. Vrijdagmorgen de Blazer schuit GO 4, schipper T. T. alhier, van Rotterdam binnen voer, heeft hij daar aan het vaartuig in de Leuvehaven eenige averij beloopen, doordat hij op de helmstok van een ander vaartuig stiet. Aan den milicien verlofganger E. van der Sluis uit deze gemeente van het 4e Regt. Vest.-Artillerie, die gedurende dat hij voor herhalings oefeningen onder de wapenen is geroepen, is door den Miriister van Oorlog eene vergoeding toegekend ad f0,90 per dag, zoo Ihng hij onder de wapenen heeft doorgebracht. Aan den milicien J. H. Kok, uit de gemeente St. Michielsgestel der lichting 1898 dienende bij het 4e Regt. Vesting- Artillerie, thans alhier woonachting is door den Minister van Oorlog uitstel van opkomst ouder de wapenen verleend tot 6 Dec. a s. Gisterenavond vergaderden in het logement >De Dorpsherberg* bij den heer L. Roos alhier eenige visscherslui, zoowel van Stellendam, Ouddorp, als uit deze ge meente tot het oprichten van eene Bergings club, zooals die op enkele plaatsen bestaat. De miliciens A. van Splunder, C. I anis, L. van der Linde, A. Klepper en G. Bos hoven zijn op 1 Augustus jl. overgegaan bij de landweer. De aanbesteding van petroleum van plm. 1600 liter is bij loting ten deel geval len aan den winkelier H. C. van Wezel A jl/2 cent per liter. Door H. M. de Koningin is aan P. van der Linde een gratificatie van f 25, toegekend. Door het Hoofd der politie dezer gemeente wordt opsporing en aanhouding verzocht van een zich noemende Herman Luijt, schippersknecht. Deze is de vorige week spoorloos ver dwenen van het schip ^Speculant,-* gezag voerder N. E. van Middelharnis, terwijl tegelijk vermist werd een bankbiljet van i 25,— Het vermoeden ligt voor de hand, dat de verdwijning van genoemden Luijt en van het bankbiljet ten nauwste met elkander in verband staan Hiddelharnis. Te Ylaardingen is van de haringvisscherij binnengekomen de logger „Voor lichter" st. M. den Braber met 19 last haring. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Aan de Red. van Maas- en Scheldébode. Onderstaand stukje zond ik heden aan de „Vooruit" ter plaatsing. Mag ik ook u verzoeken dit op te nemen? Met verontwaardiging heb ik, en naar ik hoop velen met mij, kennis genomen van het leugen- bericht van uw berichtgever te Melissant be schrijvende het hollen van den heer Sieling. Dat stukje krioelt zoo van leugens, dat ik niet weet waar het eerst te beginnen. Blijkbaar is het geheel geplaatst om den heer Sieling een duw te geven, en ik kan niet anders denken of het is opgeweld uit het brein van „een der 99 onderwijzers", dien men wel eens anders betitelt. Genoeg. Laat ik u eerst zeggen, dat onderge- teekende die „innige katholieke samenganger" was die notabene de heer S. nimmer voor dezen kende. Niet de heer S. viel eerst en toen ik, maar we vielen beiden tegelijk, nadat de heer S. ons eerst had gewaarschuwd naar achter te gaan, want „dat het mis zou loopeu" doch het was reeds te laat. Nu de hulp van Paganieten 1 Ik vind het een alles behalve vriendelijk com pliment van den berichtgever om achtenswaar dige menschen ale De heer Warnaer, metselaars etc. die aan de vernieuwing van de bouwhoeve des heeren War naer werken, voor „Paganisten" uit te Bchelden. ZU waren liet die hulpe boden t Ik compagnon van den heer Sieling, omdat ik mede reed I Verbeeld je M. de E. Ik rijd dan met deze dan met gene mede. 'k Vraag natuurlijk niet behoort u tot rechts of links, is u geloovig of Paganist, neen ik rijd mee en daarvoor dankbaar, maar nu komt me daar zoo'n nullig correspon- dentje vertellen dat men daardoor „Compagnon" wordt. Als dat waar is zoek ik de rijksten uit Plakkee op om mede te rflden, dat zou een nnantieel buitenkansje worden! Van een bebloed voorhoofd is ook al geen sprake. Van het langzaam van achter aflaten glijden door V. d.J Spaan is ook onwaar, ook hij moest •r afspringen doch was gelukkiger als de heer fcieling. Hoe ik het ook bezie M. de E. het stuk is vol verdachtmaking en een fatsoenlijk mensch on waardig. De eenige passage, die ik hoop dat waarheid zyn moge, is, dat de heer Sieling in beterschap toeneemt. Dankzeggende voor de ruimte. Uw dw. dn., J. VAN BA ALEN. SOMMELSEIJK, lö Aug. J905. Woensdag 16 Aug. 's nam. 4 ure Inzet van den korenmolen //de Zwaan// c a. te Oudclorp en onderscheidene perceelen Bouw-, Wei- en Geestland en aandeelen in duinen, dijken en meestoof onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 16 Aug. 's avonds 6 uurVer koop van Aardappelen in den Grootenblok- polder te Den Bommel, voor den heer J. v. d. Velde, bij de Wed. Gr. Kaniers en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 17 Augustus 1905, 'sav. 5.30 uur aan het Marktveld te Sommelsdijk Manufacturen en aanverwante artikelen, ten verzoeke van den heer Ms. de Graafi'aldaar. Notaris VAN BUUREN. Donderdag 17 Aug. 's namiddags 3 ure Inzet van een perceel Weiland in den Schar- rezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachtspolder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 17 Aug. 's avonds 6 ure: In zet van een perceel Bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Johs. van Putten te Herkingen. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 18 Aug. 's nam. 5 ure Meubelen en Huisraad ten sterfhuize van de Wed. Dimmen Hoek aan den Dijksteeweg te Oud dorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag IS Augustus 1905, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van Jobs. Vroegindeweij veiling van 2.98.37 H.A. (6 gem. 149 Roeden Voornsche Maat) bouw- and en watering te Melissant, in de polder //Oud Melissant// 4.17.20 H.A, (9 gem. 25 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Al te Klein//, en '/ai gedeelte in de nieuwe Stadsche Meestoof te Stad aan 't Haringvliet, ten ver zoeke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. Notarissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. Op Woensdag 23 Augustus 1905,'s avonds ten halt 7 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, verkooping van 4 perceelen Late Bonte Aardappelen, te velde, te Melis sant, in polder //Diederik,// ten verzoeke van den Hee1- D. van Rossum. Notaris VAN DER SLUYS. Woensdag 23 Aug. 's nam. 4 ure: Afslag van den Korenmolen //de Zwaan// c.a. te Ouddorp en onderscheidene perceelen Bouw-, Wei- en Geestland en aandeelen in Duinen, Dijken en Meestoof onder Ouddorp en Goe- dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug.' s nam. 3 ureAfslag van een perceel Weiland in den Scharrezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachts polder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug. 's avonds 6 ureAf slag van een perceel bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Johs. van Putten aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 25 Augustus 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoofd atslag van 2.98 27 H.A. (6 gem. 149 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Oud- Melissant4.16.20 H.A. (9 gem. 25 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Al te Klein// en 'Ai gedeelte in de Nieuwe Stadsche Meestoof te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. Notarissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. Op Dinsdag 29 Augustus 1905, 's avonds 7 uur, in het Hotel Meijer te Middelharnis: Inzet van een Huis en Erf aan de Noordzijde van den Oostdyk te Middelharnis, kad. Sectie B No. 2385, groot 1 Are 50 Centiaren, ten verzoeke van J. Boeter c. s. Notaris VAN BUUREN. Op Dinsdag 5 September 1905, des avonds 7 uur, in het Hotel Meijer te Middelharnis: Afslag van een Huis en Erf aan de Noordzijde van den Oostdijk te Middelharnis kad. Sectie B No. 2385, groot 1 Are 50 Centiaren, ten verzoeke van J. Boeter e. s. Notaris VAN BUUREN. Uit Sebastopol wordt aan de Russ. Korr. ge schreven. De autoriteiten trachten aan de onlusten bij de marine een einde te maken, door een ge deelte der matrozen bij het landleger over te plaatsen en wel meer bepaald b(j de bezetting der forten, terwijl hunne plaatsen op de sche pen ingenomen worden door landsoldaten. Men gaat daarbij van de juiste meening, uit, dat deze infanteristen bij de marine niet veel kunnen bederven, daar do Russische vloot toch zeker nog geruimen tijd tot volslagen werkeloosheid gedoemd zal zijn. Maar het be oogde doel wordt door dezen maatregel toch niet bereikt. De revolutionnair gezinde matrozen maken thans ook in het landleger propaganda voor hunne denkbeelden en de gevolgen doen zich reeds gevoelen. In den laatsten tijd is het nl. herhaaldelijk voorgekomen, dat soldaten ge hoorzaam weigerden. Zoo bijv. onlangs, toen opstandelingen terecht zouden worden gesteld. Plet voor de executie gecommandeerde peloton liet de bevelen onuitgevoerd, zoodat ten slotte de gendarmen hunne plaatsen moesten innemen. Verder zijn onlangs een groot aantal militaire gevangenen ontvlucht onder hen 13, die ter dood waren veroordeeld. Deze vlucht had niet bewerkstelligd kunnen worden als de schild wachten en portiers niet de behulpzame hand hadden geboden. Sinds dit voorval zijn gen- duimen aangesteld, als gevangenis-oppassers en wordt een groot gedeelte der gestraften opgesloten gehouden op schepen. De Agent-Majoor van politie H. Hoogstrate, een flinke jonge politieman, kortelings tot dien rang bevorderd, surveilleerde Zondagmiddag in de Sleutelsteeg te Rotterdam. Hij verwij derde daar twee twistende mannen. Een dezer keerde op zijn schreden terug en deed, alsof hij op den politieman wilde toeloopen. Hoog- stratej hem willende grijpen, struikelde en viel, waarbij hij ongelukkigerwijs zoodanig met zijn voorhoofd tegen een scherpen kant van een plank terecht kwam, dat hij 10 minuten daarna in pand no. 59 aan den Schiedamschen- dijk, is overleden. Een ter hulp geroepen geneesheer vermoedde, dat door den val een herscnsschudding was veroorzaakt. Het lijk van de man is naar de woning der weduwe die, met een 2-jarig kind achterblijft, in de Jacobusstraat No. 11 vervoerd. De 70 jarige weduwe W., te Zeelst, die enkele oogenblikken toezicht zou houden over het paard, dat een dorschmachine in bewe ging bracht, viel en werd door de pen, die beide ijzers der machine verbindt, bij de rok ken gegrepen. De oude vrouw werd zoodanig door de ronddraaiende stang gewond, dat zij enkele oogenblikken later door haar kinderen dood werd gevonden. De molenaar op den //Bloemberg// gemeente D'e Wijk, in de nabijheid van Meppel, kwam te dicht in de nabijheid van het rad van den molen, waardoor hij gegrepen, medesleurd en rondgedraaid werd. Tot stilstand gebracht bleek, dat de linkerzijde totaal verpletterd was. De inmiddels ontboden geneesheer achtte den toestand hoogst bedenkelijk. Edison kondigt de uitvinding aan van een electrischen motor, waardoor elk voerwerk in een automobiel veranderd kan worden. De motor moet aan een voerwerk, van 30 cente naren een centenaar is een gewicht van 100 pond een snelheid van 33 mijlen per uur kunnen geven. Er zal een fabriek worden opgericht voor de vervaardiging van de nieuwe motoren. De Haagschc gemeenteraad nam een voor stel aan om 40 automobielen aan den open baren weg te doen stationeeren tegen f75 per auto. Het onweer, ,dat Woensdagavond boven Arnhem woedde, ging vergezeld van verschil lende natuurverschijnselen. In het begin, toen de bui nog ten Z. O. van de stad hing, werd men eerst hoog aan de lucht een z.g.n. val lende ster gewaar, die na een oogenblik ver dween. Ongeveer vijf minuten later werd in het Z.O. richting, op ruim 20 gr. hoogte, een vuurbol zichtbaar, die eerst ongeveer 15 sec. onbeweegelijk in de lucht bleef hangen en toen tamelijk langzaam daalde, daarbij zich in zes deelen splitsend. Even daarna verscheen een tweede bol, die iets grooter was, nog lang zamer daalde, daarna weer eenigen tijd bleef hangen en toen uit elkaar barstte. Ten slotte zag men kort achter elkaar nog twee bollen die wel kleiner waren, maar overigens zich als hun voorgangers gedroegen. Geen van alle vuurbollen scheen den grond te bereiken. (Arnh. Ct.) Een hoogst eigenaardige moeilijkheid doet zich te Dordrecht voor. Ongeveer vier jaar geleden werd een omstreeks 50-jarige Duit- sclier, die zijn intrek had genomen bij een sedert overleden koopvrouw in potten en pan nen aan de Torenstraat aldaar, door een be roerte getroffen en ter verpleging in het Zie kenhuis opgenomen, waar hij opnieuw een be roerte kreeg. De gevolgen daarvan waren eene gedeelte lijke verlamming, welke het noodig maakte, dat de man in verpleging werd gehouden, maar aangezien die toestand niet kon voortduren, daar de man in zooverre hersteld is dat hij zich, zij het ook met moeite, kun bewegen, werd besloten hem uit het ziekenhuis, waar hij feitelijk niet meer behoorde, te ontslaan. Als vreemdeling zonder middelen van bestaan moet hij nu over de grenzen worden gezet, maar waar hij eigenlijk thuis behoort, weet niemand, want ulijkbaar had hij een valschen naam opgegeven. Eerst noemde hij zich S. later weer H. In de vier jaar had hij nooit aan zijn vrouw die in Hannover moet wonen, geschreven en had ook deze, waarschijnlijk niet met zijn toestand bekend, niets van zich laten booren evenmin als zijn gehuwde kinderen die hij beweert te hebben. Daarom werd hij per vige- lante naar het Huis van Bewaring overge bracht, waar de hulpbehoevende in de gemeen schappelijke cel werd geplaatst en daar afwacht welke maatregelen de justitie zal nemen om hem naar zijn land terug te doen brengen. D. Ct. Middelharnis. Geboren: Arend, z. van Teunis Vroegindeweij en Huibertina van den Bos. Den Bommel. Geboren Anthonia, d. van Ch. A. Westdijk en J. van Noord. Anna, d. van B. Jongelingen L. Mosselman. Getrouwd: A. Voshol, oud 21 j. met S. J.van Gelder, oud 25 j. Overleden: Zacharius Dravik, oud 4 m. z.van P. van Dravink en N. Gootjens. Adrianade Geus, oud 3 m. d. van N. de Geus en S. Hermans. Sara Johanna Melissant, oud 10 d. d.v.M. Melis sant en C. Jongeling. Oude Tonge, 11 Aug. Granen. Tarwe f 6.90 a 7.60 per Hl. Gerst 7a 7'/. ot. per Kilo. Rogge f4.80 a 5.10 per Hl. Haver 6'/, a 7 ct. per Kilo. Ajuin fl.25 a 1.50 per Hl. Aardappelen f2.25 a 2.60 per Hl. Boter 70 ct. per pond. Eieren 4 ct. per stuk. Botterdam, 14 Aug. Granen. (Biunenl.) Tarwe per 100 kilo f 9.25 a 9.75. Rogge per Hl. f 5.a 5.40. Gerst per 100 kilo f7.a 7.40. BI. Erwten voor de kook f8.25 a 8.75 per Hl. Zaden. Koolzaad f8.a 9.Kauariezaad f 14. a 15.50 per Hl. Karwijzaad per 50 kilo in balen f 15.— a 15.25. Granen. (Buitenlandsche) zeer stil. Rogge per 2100 kilo: Nicolajeff 75.2 ko. b.o.g. f153; Taganrog 9 Pud, 10/15 uit zeeboot f144. Gerst per 2000 kilo. Azoff Zwarte Zee 60/61 kilo uit zeeboot 1122. Mais per 2000 kiloAmerikaansche Mixed uit lichter f 135 a f 186 idem aangekomen per Rotterdam f 135.50 gestort; id. stoomend f133.— a f134.— gestort; La Pluta uit zeeboot f133 a f134 in balen. Fee. Aangevoerd: 0 Paarden, Veulens, 199 vette- en magere Runderen, 966 vette- en grai- kalveren, nuohtere Kalveren, 1484 Schapen en Lammeren, 564 Varkens en 3 Bokken of Geiten. De prijzen zjjnMelkkoeien le kwal. 74, 2e kwal. (6, 3e kwal. 52 cent. Handel vlug. Kalveren le kwal. 90, 2e kwal. 75, 3e kwal. 6Cct. Handel le kwal. vlug, 2e en 3e kwal. traag. Schapen le kwal. 68, 2e kwal. 60, 3e kwal. 50 ct. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 46, 3e kwal. 43 ct., licht soort 40 a 42 cent. Alles per Kilo. Handel vlug. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3.— a f 3.50. Geldersohe Kralen f2.40 a 2.60. Eigenheimers f2. a 2.25 per Hl. Tameljjke aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.80 a 4.Overmaasche f4.10 a 4.30 per 100 stuks. Meel. Onder den indruk van de gunstige oogst- herichten uit Amerika, waren de koopers hier veelal zeer terughoudend. De offerten van Amerika waren af en toe iets billijker zoodat daarin een en ander omging. Ook inlandsche molens blijven zeer billjjk aan de markt en waren deze goed gevraagd. Daaren tegen waren Hongaren hooger, terwijl het Belgische, Fransche en Duitsche boven het idee der koopers hier noteerde. Heden zeer stil. Amsterdam, 14 Aug. Aardappelen. Katwjjker Ronden fl.40 a 2.80. Westlandsche Zand f 2.20 a 3. Andijker Muisjes f2.a 2.80, ld. Blauwen f2.s 2.40, ld. kleinen f 1.a 1.40. Hillegommer Graafjes f3.50 a 0.Katwijker Muisjes f 2.a 2.80. Friesche Blauwen f2.20 a 2.40, id. Borgers fl.70 a 1.90. Geldersche Blauwen f 1.70 a 1.90 per Hl. Aanvoer 10 ladingen. Vee. Aangevoerd 343 Runderen. Men noteert: Vette le kwal. 70 a 74, 2e kwal. 64 a 68, 3e kwal. 59 a cent. Stieren a ct. per kilo. 175 Melk- en Kalfkoeien f 125 a 265. 2 Graskalveren f a 54 nuchtere Kalveren 16 a 16. 13 Schapen f20 a 28. Lammeren f0. a 0.per stuk. 556 vette Varkens (Holl.) le kwal. 48 a 50 ct., 2e en Se kwal. 46 a 47 ct.(Overz. en Geld.) le kwal. 47 a 49 ct., 2e en 3e kwal. 44 a 46 ct. per kilo. 1 Paard f a N WIJNAND KAPTIJN. P Harddraverij-vereeniging Prins Hen drik" te Medemblik. |)4f" Deze verloting is goedgekeurd bij Konin klijk Besluit van 11 April 1905 en ingericht naar voorschriften van Z.Exc. den Minister van Finan ciën en van den heer Commissaris der Koningin in Noord-Holland, terwijl de trekking geschiedt ten overstaan van den te Medemblik gevestigden Notaris. HOOFDPRIJS VoortsPaarden, Veulens, Schapen, Huishou delijke- en Luxe-artikelen, welke allen op den dag der Harddraverij 25 September a.s. ter beiich- tiging worden gesteld. Aantal loten 10000.50 cent per lot. Onverkochte loten trekken niet mede. Loten verkrijgbaar bij J.TIEMAN, Hoofd-depot- houder, Sommelsdijk, en bij de bekende agenten op alle plaatsen van Overflakkes en Goedereede. Nette bediening. Lage prijzen. Agent Lage prijzen. JVederverkoopers rabat.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3