ill ti i m Hl m fl m «rcr 'l in I I IÉ II torie, niet waar! En zijn de golven van onrast uit 1886 en 1894 reeds weggevaagd Tot rimpels verzwakt, ja! maar glad is waterspiegel nog niet! Plu dan toch één blad? Is die fusie niet al te forseh 8JÏS «le Over de crisis. We loopen al aardig naar halt Augustus toe, en nog altijd is het i>Zuster Anna, ziet ge nog niets ko men?", met het moedelooze antwoord, dat zuster Anna bij die gelegenheden geeft. Er zijn, we hebben er onze lezers plichtmatig van op de hoogte gehou den, wel allerlei geruchten, maar daar kan men blijkbaar heel weinig op aan, gezien de verhalen, die bv. omtrent den Hoogleeraar Van Hamel in om loop werden gebracht. Dat men aan de Linkerzijde een weinig ongeduldig is, begrijpt men; wij, de Rechtschen, hebben geen reden voor ongeduld; we zijn slechts de belangstellende toeschouwers, die in zichzelven de bescheiden opmer king maken dat het »lang« duurt. Maar Links staan de onmiddellijk be langhebbenden nu en dan te trappelen van ongeduld. Bijvoorbeeld de Arnh. Crt. Dr. Kuyper lacht ongetwijfeld in zijn vuistje, en met recht. Want wat spelen de heeren van Links in zijn kaartDaar gelaten-of Mr. Goeman Borgesius de beste keuze was om het gewenschte achttal te vinden, men was ter linkerzijde toch tot een tegemoetkomende houding tegenover hem verplicht. En ontbreekt deze, dan rekte hij de ondankbare taak niet, want het lange getob conpromitteert de gan- sche linkerzijde en hemzelf in de eerste plaats. Het Nederlandsche volk zal zich afvragen, waarom het met zoo vurige taal tegen Dr. Kuyper werd te wapen geroepen, wanneer de leiders, die door de kracht der natie overwinnen mochten, ten eenenmale het besef misten op welke wijze zij vrucht van de overwinning kon den plukken. In het moeras te blijven zitten, is niet alleen zeer onaangenaam, maar het is zelfs smadelijk nu eenmaal de overwinning behaald is. De Arnh. Crt. heeft wel een beetje gelijk, wat betreft de veronderstelde vraag van het Nederlandsche volk. Maar daarover moet ze zich maar niet al te ongerust maken, want er is in Nederland een pers, in staat en bereid om al zulke vragen »afdoende« te beantwoordenmet dat Neder landsche volk, dat zich door bedoelde pers om, den tuin liet leiden, zal het zoo'n vaart wel niet loopen. De Maasbode vestigd de aandacht op de houding van de N. R. Crt. in deze dagen, die wel een beetje afsteekt bij die van eenige weken geleden De N. R. Crt. daarentegen is niet verlegen, maar houdt zich muisstil. Hare houding thans is zoo ongeveer als van een straatbengel, die eerst onder veel gerucht met zijn kornuiten een mooie groote spiegelruit heeft stukgegooid, en dan stiekum en doodstil een steegje insluipt om aan de verantwoordelijkheid van zijn euveldaad te ontkomen. In plaats van zich met 's lands zaken in te laten en door haar zeer gewaardeerde adviezen mee te helpen aan de reconstructie van het landsbestuur, geeft de redactie thans treffende beschouwingen ten beste over de Marokkaansche quaestie en het verschooningsrecht van den dagbladredacteur. Over wat in eigen huis gebeurt en met ons aller belang ten nauwste samenhangt, zegt de vroeger zoo breedsprakige en luid ruchtige redactie nu geen boe of bah. Nu, 't is wel te begrijpen, dat de N. R- Crt. zich niet druk maakt; de zaak marcheert wel zonder haar pu blieke adviezen, vooral nu te voorzien is, dat ze niet in alles zullen worden gevolgd. Intusschen, om nog eens op het art. van de Maasbode terug te komen, we zitten nog in het moeras, zooals het blad opmerkt: Intusschen zitten we nog in het moeras en weten we feitelijk nog niets. Wat we alleen weten is, dat de libe rale partij thans voelbaar zucht onder de gerechte straf harer schandelijke politiek. Vrij moge de heer Lieftinck met zijne echtgenoote en zijn vrijzinnige vrienden te Zutphen fuiven over de »victorie,« door al die pret heen zullen het voor de eerlijke karakters in de liberale partij pijnlijke dagen zijn, de dagen van Juli en Augustus 1905. En wat de crisis zelve betreft, 't is onze stellige overtuiging, dat een nieuw en en algemeen beroep op de kiezers in dit huidige oogenblik onmiddellijk en klaar zou uitwijzen wie thans de Regeering ter hand moet nemen. De nuchterheid is na deze droevige zes weken wel zóó onder ons volk terug gekeerd, dat het op de ondubbelzmnigste wijze zou toonen dupe te zijn geweest van eerloos politiek bedrog. Bedrog dat te gemakkelijker slachtoffers heeft gemaakt, omdat het flaet een glimp van starre overtuiging op groote schaal gepleegd werd. Misschien heeft de Maasbode gelijk; maar wellicht zou het niet heilzaam werken. Men moet nu, dunkt ons, eerst maar eens ondervinden dat is de beste leermeesteres, en de feitén zullen spoedig recht doen over het gepleegde bedrog. Standaard.] Ds. C. W. J. van Lummel schrijft in de Delvenaar onder het opschrift „Getob." Zulk een ongelukkig getob als men bij de formatie van het nieuwe Minis terie moet aanschouwen, hebben wij in lange jaren niet bijgewoond. 't Begint met de vertooning, dat de man, die dan een Kabinet zal samen stellen, bedankt voor de eer om er zitting in te nemen. Waarom? Daar zullen wij nu maar niet naar gissen. Dan hoort men, dat hij alleen on der sterke pressie er toe kon worden gebracht om zelfs die opdracht aan te nemen. Nu aan het zoeken. Onder de eerste mannen is blijkbaar geen kans. De namen van de liberale oud ministers worden niet genoemd. Geen Pierson, geen Beaufort. Nieuwe namen allemaal. En die inlichtingen komen niet van den eersten den besten neen, de groote liberale couranten [ontvangen die inlichtingen uit wel ingelichte krin gen. Zij weten zelts te zeggen, dat en hoe de indeeling der ministerieele departementen zal worden gewijzigd. Ondertusschen blijft het onzeker han gen tusschen twee eventueele ministers, wie Justitie, wie Binnenlandsche Zaken nemen zal. Nu weer hoort het Vaderland, dat de heeren De Marees van Swinderen en prot. van Hamel zich hebben te ruggetrokken. Wat een getob. Een gewoon mensch zou zoo zeg gen: de heer Pierson, die de eerste stappen deed tot herziening van de Tariefwet, was de aangewezen man om het werk van Minister Harte, zeg dan maar verbeterd, af te maken de heer De Beaufort, de ervaren diplomaat, was de aangewezen man om de door Dr. Kuyper bedreigde en verwarde buitenlandsche aangelegenheden weer in het rechte spoor te leiden de heer Borgesius, de vooruitstrevende, was de aangewezen man, om Kuypers arbeidswetgeving te vervangen door betere, eene menschelijker wijs gespro ken volkomen arbeidswetgeving. Waarom komen die heeren niet voor het front Daar moet toch een reden voor zijn. Zouden de groote liberale bladen niet beter doen met ons daarover eens inlichtingen te geven? Wij moeten er maar naar gissen. Zij hebben de goede bronnen zij kunnen er achter komen. Zou dat geen nuttiger arbeid zijn, dan al dat nuttelooze teruggrijpen in eene periode, die nu voorloopig tot het verleden behoort. Het volk vraagt aan de liberalen, en met rechtom een beter Ministerie, dan het Ministerie, dat met zoo velerlei zoo buitengewone wapenen werd be streden. Dat Ministerie was een »ramp voor het land.t Nu wacht het volk een Ministerie, dat een zegen is voor het land.< Niet maar een Ministerie bestaande uit mannen, aan wie, hoe achtens waardig zij ook mogen zijn, niemand had gedachtmaar het Ministerie, waarin zitting hebben de mannen, op wie aller oog was gericht. Er moet eene oorzaak zijn, dat men al die andere namen hoort. Nu wij dit schrijven, is de benoe ming nog niet bekend. Wellicht ook nog niet, als het on der de oogen onzer lezers komt. Het Vaderland meent althans, dat het nog wel »eenige dagen zal duren* eer de zaak beslist is. Dat verandert echter niets aan de zaak. Immers, als het getob met de vor ming van dit Ministerie eindelijk aan het einde is, zal het tobben pas recht beginnen. Het blijkt echter volgens de toe passing dat de strekking der wet nog verder gaat, dan bovengenoemde zaken Dit bleek ons toen wij de vorige week het Interc. Congres van Chr. Textielarbeiders te Luik bijwoonden. Ook de Chr. textiel arbeiders uit Frankrijk waren tot bijwoning uitge- noodigd. Deze waren niet verschenen, ®doch door hun was een brief gezonden, die vertaald aldus luidt Aan de Int. Commissie, enz. »Onze Fransche wet wet tegen de kioosters verbied aan al de werklieden- vereenigingen, zich officieel Godsdienstig confessioneel te noemen. Wij hebben dus vereenigingen bestuurd door Christen-werklieden, samengesteld uit Christelijke werklieden, maar deze mogen niet op gevaar van ontbonden le worden en alles door den Staat binnengepalmd te zien deelnemen aan eene vergadering van Christelijke 'werklieden. i Ziedaar de vrijheid der »vrijzinni- gen« in Frankrijk voor de Christelijke werklieden. Dezen wordt het onmo gelijk gemaakt, zich in eigen Christe lijke vereenigingen te organiseeren. Trouwens daartoe komt men. Dat is ook voor ons de toekomst, als de vrijzinnigen gesteund door de Socialisten in ons land maar de kans zien en zich sterk genoeg gevoelen om het uit te voeren. Daarom wenschen we op deze tiranny te wijzen want anders is het niet die in naam der vrijheid wordt opgedrongen. Laat dit een spoorslag wezen, om toch vooral in te zien, dat al de protestantsch Chris telijke arbeiders zich hebben aanéén te sluiten. De vrijheid der »vrijzinnigen« is omgekeerde dwang. H. Patrimonium De vrijheid der „vrijzinnigen." Onze lezers weten, dat in Frankrijk onlangs een wet gemaakt is tegen de kloosters en congregatiën. Boven dien gaat deze wet ook in tegen de vrijheid der kerk, en wordt deze laatste op eene lijn geplaatst met bijv. een sport- of kegelclub. Dit alles is zoo bewerkstelligd door de vrijzinnigen in Frankrijk onder leiding van Combes. Het was een combinatie, vrijwel gelijk aan de bij ons onlangs opgetreden »vrijzinnigen« onder den heer Borgesius. Perceel. I II Tsiiü- eiï VAN tLANDBOU W-ONDER WIJS.* Als No. IV uit het verslag van den Wedstrijd vinden we beschreven - een vergelijking van stalmest met Garnalenafval (Garnalenpellen.) Deze proef werd genomen door Adam Koese •Fohsz. te Stellendam. Twee stukken land bemestte hij met de genoemde stoffen. Op 'teene groeide gerst op't andere Roode klaver. Elk perceel was 136 roeden groot. Het gerste land ontving: Bemesting per gemet. 18000 K.G. Stalmest. 18000 4500 n garnalenafva'. En de opbrengst was Perceel I 13200 K.G. II 17100 Voor 't Klaverland staan de volgende getal len opgegeven Perceel. Bemesting per gemet. I 11000 K.G. garnalenafval. II 20000 stalmest en 4500 garnalenafval. En voor de Opbrengsten Perceel I 28500 K.G. II 23400 K.G. De sterk kalkhoudend igarnalenpellens hadden dus wel goed gewerkt, 't Is jammer, dat in het Verslag de prijs niet is vermeld. Dan had men ook de zuivere winst eens kunnen berekenen. Zou de proefnemer ook niet thans de nawerking nog nagaan. Voor zijne omgeving, waar deze garnalenpellerij staat, is deze proef van veel beteekenis. No. V is een icultuurproef met aardappelen op verschillende diepte gepoot.Proefnemer: J. Koert 9Iz. te Den Bommel. Het proef veld was verdeelt in twee perceelen. Op 't eene stuk legde men de poters ('t waren Eigen heimers) 3 5 cM. diep en op't andere 12—15 cM. Zoo kwam op perceel I de mest onder den poter en op peiceel II er boven. Dat diep (ten minste zóó diep) leggen niet voor- deelig was, leerde de opbrengst. Die bedroeg op perceel I 180 HL. aardappelen en 30 HL. poters en op perceel II 130 HL. aardappelen en 40 HL. poters. Ondanks de aanhoudende droogte maakten dus de oppervlakkig gelegde knollen het 't best. M. Voor onze jougelui. Voor hen, die lust gevoelen, om de lessen aan een Tuinbouwwinterschool te volgen, zij meegedeeld, dat wij door tusschenkomst tan den heer Directeur der Rijks-Tuinbouwwinter- school ta Aalsmeer een Programma van het onderwijs aan gemelde inrichting ontvingen met het verzoek, eenige vermelding daarvan te willen maken. We voldoen volgaarne daar aan. Want we zijn er van overtuigd, dat het onderwijs aan tuinbouwwin erscholenniet alleen van heel groot nut is maar ook voorziet in eene behoefte. En deze behoefte wordt vooral gevoeld in streken, waar de Tuinbouw zich ontwikkelen gaat. Wie er meer van wil weten die wende zich nu tot den Directeur voornoemd den heer P. de Vries te Aalsmeer. Program ma's zijn op aanvraag kosteloos te bekomen en meerdere inlichtingen worden gaarne ge geven. M. Vraag auk. Vragen en Antwoorden worden kosteluogeplaatst. Antwoorden of mededeelingen zjjn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 842. Is 't nu niet de rechte tijd om violen te zaaien, welke men a.s. voorjaar vroeg in tiloei wil zien 843. Zou 't waar zijn, dat in Augustus gelegde eieren 't meest geschikt zijn 0111 bewaard te worden Antwoorden en mededeelingen. 839. Om lianen van hennen te onderscheiden, hoorden we dezen raad geven. Neem dc hees ton een vooreen in de hand. Blaas de rugveeren wat weg, zoodat ge de j on ge veertjes goed kunt onderscheiden. Bij hanen loopen deze penseei- vormig toe, in een punt dm. Bij hennen zijn ze aan den top waaiervormig. 840. Of kammen van hanen te zwaar kunnen zijn Ja. En om dit euvel te verhelpen wordt de kam wel eens „afgezet." Deze operatie,» die natuurlijk met een vlijmscherp mesje moet ge schieden, schijnt de beesten weinig of niet te hin deren. Ze toone* er zich uiterst dankbaar voor. 841. Wanneer een tarweoogst gemiddeld is? Dat loopt nog al wat uitelkaar.'t Eene stuk land is 't andere niet. En de bemestingstoestand ver schilt ook vrij wat veelal. Als gemiddeld wordt opgegeven 20 tot 25 HL. koren en 3000 tot 3600 KG. stroo. Siiitgiealasscl. Een beschuldiging. In Extra-Tijding schrijft de heer A. P. Slaalman 3>Om de leugens en lasteringen der Vrij zinnigen* te bestrijden moest ^Nederland en Oranje-s: op het laatste oogenblik haar toe vlucht nemen tot de verspreiding van een verkiezingscourantStrijd voor het Recht. 3.Met name voor de eilanden en vooral voor Wieringen, een der meest bedreigde en verleugende plekken in het district, was dit noodig. »En wat vernamen wij nu? »Dat 357 exemplaren van dit blad aan de kiezers op Wieringen zijn bezorgd op Zaterdag, den dag na de stemming. »De postbeambte te Helder, naar ons wordt geinformeerd, toevallig een sociaal- demokraat, heeft al deze couranten (bij ver gissing weet ge), in den morgen van Woens dag op Donderdag, naar Vlieland gezon den, vanwaar ze Vrijdagmiddag eerst terug kwamen en toen werden opgezonden naar Wieringen, Later schrijft men uit Den Helder aan Het Volk Omtrent het stukje van Staalman >Een PostschandaaU kan ik u melden dat het feit als zoodanig waar is, doch alleen Staal man kan het (waarschijnlijk door zijn teleur gestelde verwachtingen) in zijn hoofd krij gen, hier opzet in te zien. De bedoelde couranten werden 's avonds 10,30 pas gebracht en bij vergissing zijn ze toen ver keerd geadresseerd door den dienstdoenden ambtenaar, omdat er wel op stond »Wes- tervekk en daaronder heel klein Wierin gen,doch er op Vlieland ook een Wes- terveld is. Eensdeels aan de hacst en ander deels om het feit dat het laat was, is de vergissing te wijten. De bedoelde ambtenaar is echter geen sociaal democraat. Wij heb ben van het postkantoor niet één lid in onze afdeeling. Het is natuurlijk Staalmau's oude manier weer om iemand te trachten broo deloos te maken. He Oorlog-. De vredesonderhandelingen. Krijgen we vrede Krijgen we geen vrede Het regent de meest tegenstrijdige geruch ten. Een hooggeplaatst Russisch ambtenaar heeft van de vredesvoorwaarden tegen den correspondent van de Echo de Paris ge zegd MDaarhet woord >oorlogsschatting«, dat wij onvereenigbaar achten met de waardig heid van Rusland, niet uit is gesproken, kunnen wij in beginsel de quaestie van terugbetaling overwegen. Wat den afstaud van Sachalin betreft, zullen wij alle overgave van Russisch gebied weigeren, maar ik denk dat wij aanmerke lijke voorrechten aan de Japanneezen zullen toestaan, betreffende de ontginning van de rijkdommen van het eiland, welke hun feite lijk in het .economisch bezit ervan zouden stellen. Aangaande de beperking van Rusland's zeemacht, zullen wij alle vert eurte van ons absoluut recht en onze souvereiniteit op dit stuk van de hand wijzen, maar wij zouden misschien te vinden zijn voor een wederkee rige verbintenis tot vaststelling van ten maxi mum voor de Russische tn de Japansehe zeemacht in het Verre Oosten. Wat den afstand van de in onzijdige havens gevluchte Russische schepen betrelt, zullen wij aanvoeren dat dit is tegen de gebruiken van het volkenrecht Witte was aan het Russische antwoord bezig, toen de correspondent van de New- York Herald hem kwam opzoeken. Witte ontving den Amerikaan in zijn studeerkamer, uitziende over de zee het was nog vroeg, maar Witte was hard aan het werk, zonder jas, in een pyama. Hij was opgeruimd en zeide Mn de tegenwoordige phaze van de conferentie is mijne volmacht uitgebreid genoeg, om de zaak zonder ruggespraak te kunnen behandelen. Ik vertrouw dat wij vrede zullen krijgen, maar geef dit niet als een meening, die gegroDd is op de over gelegde voorwaarden. Plaatselijk nieuws, Soiilinclsdijk. In plaats van den heer J. van Gent is tot hoofdman klokluider aangesteld den heer P. A. van Gent alhier. Aan de openbare school alhier is tot onderwijzeres aangesteld Mejuffrouw E. J. van Dorsser alhier, Zaterdag jl. werd het 5 jarig zoon tje van C. N. alhier door een tandem waarop een heer en dame gezeten waren, buiten schuld der fietsers, op denLangen- weg aangereden. Hierdoor kwam het knaapje te vallen, waardoor hij belangrijke wonden aan 't hoofd opliep. Door de Gemeente politie alhier is wegens in beslag name van een sigt of zoogenaamde pik, afkomstig van diefstal, ten nadeele van een landbouwer te Din- ther (Provincie Noord Brabant) tegen een aldaar wonenden arbeider, thans bij den landbouwer H. G. van den Berg alhier, werkzaam, procesverbaal opgemaakt. Aan Neeltje van Heemst alhier, is voor haar zoon Teunis welke voor de her halingsoefeningen onder de wapenen is op geroepen, eene geldelijke vergoeding toe gekend van f0,70 per dag. De Brigadier Callard en de mare chaussee Buijck zijn naar hunne standplaat sen teruggekeerd en vervangen door de Brigadier Disselfeld en de marechaussee Viergever. Door het wapperen van waschgoed aan 't Nieuwe dijkje sloegen de paarden van den heer K. de Graaft op hol en renden vervolgens tot aan den Prutweg door alwaar ze tot stilstaan werden gebracht. Ge lukkig liep alles zeer goed af. Middelbar s»is. Tot gemeente-genees heer te Asp^ren is bmoemd de WelEd. Heer Dr. A. Bouman, arts alhier. Op a.s. Zondagmorgen zal het nieuwe Kerkgebouw in gebruik worden genomen, Door het schrikken der paarden viel verleden week de bouwknecht M. d. G. van den wagen, waardoor een der wielen hem over de borst ging en eene wonde aan zijn hoofd bekwam, zoodat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Nog niet afgerichtAls een zeld zaamheid kan worden gemeld, dat Zaterdag morgen in de Nieuwstraat alhier, twee per sonen, die de 80 reeds ol bijna gepasseerd zijn, na eene heftige woorJentwist elkander nog zoo lustig aanpakten, dat verscheidene jongeren het die twee oudjes niet na zullen doen. Daar P. v. d. M. zijn tegenstander T. K. echter op zulk een gevoelige wijze bij de keel had, mag deze van geluk spreken, dat de heer F. van der Weidetusscheubeide kwam en hen onder het oog bracht, dat ze maar beter in hun ouden dag van de rust konden genieten. Als deze gemeente echter nog eens be stookt wordt, kan ze zeker nog rekenen op deze twee oudjes, die alsdan voor Botha en de Wet niet onder zullen doen. (Part. corresp Den Bommel. Het zoontje van J. B. die per fiets uit de Kerkdreef kwam, had het ongeluk doordien een persoon niet voor hem op zijde ging, in een sloot te rijden. Oude Tongc. De milicien L. Hartog die 1 Aug. jl. naar de Landweer is overge gaan, is ingedeeld bij de afdeeling Landweer Vesting Artillerie. De mil. verlofganger J. Prince, van de lichting 1898, uit deze gemeente, is in Juli 11. overgeplaatst bij het tie Reg. In fanterie. De loteling van de lichting 1905, J. de Boed, uit deze gemeente, is in dienst er ingeloot en zal alzoo 12 maanden onder de wapenen moeten verblijven. Op Zaterdagen 19 en 26 Aug. a.s. des avonds van 69 uur, zal in de consis toriekamer der Ned. Herv. kerk alhier, gelegenheid zijn tot het betalen dei huur van de zitplaatsen. Dirksland. Jl. Vrijdag zou Mej. Zaaijer die alhier gelogeerd was, met een kennis iii een roeiboot speel gaan varen. Dat pleziertochtje scheen naar hun wensch vol bracht te zijn, maar o jammer 1 Met het uitstappen plofte mej. Zaaijer in de haven. Gelukkig kon zij nog door J. v. d. Gieze gered worden. Kaar het scheen wilden de gebroeders Both voor elkander niet onder doen, daar C. B. Vrijdag per fiets de sloot in reed en Maandagmorgen zijn broeder P. B. die pas te voren een fiets bij een kennis afgehaald had, ook parmantig de kerkgracht in reed. Zondagavond had hier weer een soort opstootje plaats. Omstreeks negen uur kwam een wagen met speelrijders onze gemeente binnen, waaronder ook eenige dorpsgenooten. Naar verluid hebben deze heeren en dames een rijtoertje van Middel bands over Oude Tonge naar hier gemaakt. Hier aankomende waren zij alles behalve in normalen toestand. Eindelijk werd be sloten een der dames per rijtuig in haar dienst te brengen, en vond de gemeente politie, bij de terugkomst dier heeren, (die op een zandzuiger te Middelharnis werkzaam behoorde, en het vechten in hun zin had den), het noodzakelijk deze lui buiten de gemeente te brengen. Er kan niet anders van gezegd worden, óf onze politie heeft gehandeld volgens plicht, temeer nog met het oog op de pas in werking getreden zijnde politie verordening. Het bericht voorkomende in het nummer van 1 2 Aug. jl. heeft een aanvul ling noodig. Daar staat wat de verorde ning op de tapperijen betreft, dat deze verordening betrekking heeft op de ingeze tenen daar op doortrekkende reizigers, óf vreemdelingen deze verordening geen kracht heeft. Ter verduidelijking zij aangemerkt, dat zij, die van naburige gemeenten des Zondags gewoon zijn de herberg alhier te bezoeken, niet otider doortrekkende reizigers bi vreem delingen begrepen worden, alzoo is het mogelijk wanordelijkheden te voorkomen, die hier Zondags nog al eens voorvallen. Goedereedc. De milicien-verlofganger J. van Waarde uit deze gemeente, van de lichting 1902, behoorende tot het 4e Reg'- Inf., is naar zijn korps te Gouda terugjje* L. van dijk be. hol do J. van eenige schuit Rotter het vaart averij beh van een Aai der Sluis 1 Vest.-Arti herhalings geroepen, eene veq dag, zoc heeft doo naer werk zu Ik comp mede reec Verheelt dan met behoort u Paganiat, maar nu den tje vei wordt. A Elakkee c finantieel Van eei sprake. Van he door V. t «r afaprin Sieling. Hoe ik Verdachtm waardig. De eeni

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2