MONKEY BRAND Mlï HEIT FROEF. HET BESTE Trouwlustigen, Uil de Pers. Buitenland. MUREN A dvertenlïèn. n m m e L i» i j g*. Hotersprits. Amandelkoekjes. KSevkoekjes SUHerkoekjes. Theebanket. 0*eteèbanket. Sommelsdijk. J. BIENEFELT. DRUKWERK. Örg-elfs vanaf f 3©, JOH. DE HEER, solide Meubelen, Spiegels Schilderijen, enz. Brutale openbare ouderwijzers. Een brutaal mensch heeft de helft van de wereld. Maar brutale onderwijzers zijn daar mee nog niet content, die willen de geheele wereld van het openbare onder wijs voor zich en hunne vriendjes. Zie maar eens, wat we vinden in onze sStichtsche Courant.» Deze bevat het navolgende, wellicht aan een liberaal orgaan ontleende, bericht In 't district Winschoten gaan stem men op, om alsnog krachtig te pro testeeren tegen de benoeming van den hr. J. C. Wirtz tot districtsschoolop ziener. Veel sympathie bestaat voor een voorgesteld plan, om een protest vergadering van openbare onderwijzers te houden Men wil een door zooveel mogelijk onderwijzers geteekend stuk tot den heer Wirtz richten (welk stuk ook gepubliceerd zou worden) waarin hem ernstig verzocht wordt, alsnog voor deze toch voor hem onmogelijke be trekking te bedanken. Nu vragen we toch, kan het bru taler Het openbaar onderwijs wordt be kostigd uit de belastingpenningen van al Nederlands ingezetenen,, ook dus van de belijders der Christelijke be ginselen. Dat openbaar onderwijs is, zij het in naam, neutraal, in elk geval offici eel niet vrijzinnig. En* nu springen desniettegenstaande de liberale openbare onderwijzers op hun achterste been en, omdat er bij de vele vrijzinnige schoolopzieners ook eens een anti-revolutionair districts schoolopziener is benoemd. Ja zelfs noemen zij deze betrekking voor een anti-revolutionair een onmo gelijke betrekking. Zijn de heeren soms van plan den heer Wirtz de. betrekking voorshands, onmogelijk te maken Dan vooral is het te hopen, dat de heer Wirtz zich niet late afschrikken, en voor geen vrijzinnig marktge schreeuw wijke. Frankrijk. In de Engelsche oorlogshaven Ports mouth is de Pransche vloot druk doende, door haar bezoek de entente cordiale tus- schen Eng; land en Prankrijk te bezegelen. De ontvangst was, allerhartelijkst. Bijna alle Engelsche en niet minder de Eransche bladen bespreken dit vloolbezoek en de ontvangst op zeer sympathieke wijze. RUSLAND. Het gist in Rusland overal. De revo lutie-brand woed door bet groote uitge strekte rijk. En als machteloos staan zij, die het geweld moeten bedwingen. Machteloos door den oorlog met het Eilanden-rijk, machteloos ook doordat het veelhoofdig revolutiemonster hcerscht in hutten en in paleizen. De volgende plaatselijke berichten be wijzen het weer, dat we hier te doen hebben met een schier onbedwingbare macht, zoo niet een ijzeren vuist de teugels omknelt. En ook die vuist zal wellicht niet meer kunnen helpen. Hier volgen dan de berichten Te Kisjinef en te Jekaterinoslaf hebben dagelijksch vechtpartijen plaats tnsschen de verschillende klassen der bevolking. Te Kisjenef hebben gezeten inwoners zich tegen de leegloopers en het schuim der bevolking verweerd en eenigen hunner gedood en gewond, omdat de politie werkeloos bleef. Te Jekaterinoslaf moesten vooral de Joden het ontgelden. Geheime politiebeambten hebben Zaterdagavond te Warchau in een koffiehuis in het Israëlitische stadsgedeelte 70 leden der sociaal democratische partij gevangen genomen. Een 80 tal hunner zijn leiders van de voortdurend terugkeerende werk stakingen. In de voorstad Slodowice hebben werk lieden van een meelfabriek den directeur op verschrikkelijke wijze vermoord. Zij vielen hem aan, bonden hem aan handen en voeten, vervoerden hem met een krui wagen, en wierpen hem ten slotte in een riool. In het dorp Toerkowo in de provincie Karhof is met revolvers op den door het dorp rijzenden gouverneur geschoten, zon der dat deze echter getroffen werd. In Moskou heeft verleden week een bloedig gevecht tusschen de werklieden van twee fabrieken plaats gehad, waarbij gepoogd werd een fabriek te plunderen, terwijl in Riga voor de zooveelste maal een algemeene werkstaking is uitgebroken, en het tramverkeer in de stad gestaakt is moeten worden. Er is een vrijwillige burgerwacht gevormd om de eigendommen te beschermen en kozakken patrouilleeren door de straten. De beide volgende berichten, zijn niet zo .zeer van revolutionairen aard maar wel van belang eenigszins voor wie met Rusland nu meeleeft. Het Nowojc ff rem ja verneemt dat het plau bestaat een kabinet in het leven te roepen, dat de voorstellen die aan de Rijksdoema zullen worden gedaan, vooraf zal hebben te behandelen. "Volgens de Figaro is Maxim Gorki te Lugano aangekomen. Hij wil een villa koopen dicht hij het meer en daar voor zijn gezondheid gaan leven. Er komen weer slechte berichten uit Riga en Sostoff. Het grauw is er meester van de straat. Men loopt er met roode en zwarte vlaggen. In hoogere kringen wil men trachten zoo snel mogelijk voort te maken met de wjjzigiug van het ontwerp-Bouliguine in liberalen zin. Uit Balachoff wordt gemeld, dat een menigte van '2000 personen daar een gebouw aanviel, waarin artsen vergaderden, die den dienst van de Zemstvo's verlaten hadden. Om de menigte te kalmeeren, hielden de artsen een portret van den Tsaar omhoog, maar er moesten kozakken bij te pas komen om de rust te herstellen. De ruiters brach ten de artsen naar het spoorwegstation, en werden onderweg met steeneu geworpen. Het is reeds dikwijls gebleken, dat bi.j de troebelen in Rusland de politie het gepeupel ophitste tegen de hoogere klassen en dan, wanneer het tot vechtpartijen kwam, een oogje toedrukte. Wel eigenaardig is hei- volgende staaltje van dit niet-optreden-der politie, dat blijkt uit een bekendmaking van den gouverneur van Bessarabië, waarin wordt gezegd //Uit talrijke berichten en aanklachten is mij gebleken, dat in de stad Kisjinof des avonds en des nachts personen uit verschillende beroepsklassen, die eigenmach tig de rol van bewaarders der orde op zich hebben genomen, de inwoners hindereu, visiteeren en zelfs afranselen, en de publieke veiligheid ten zeerste bedreigen, Ik heb den beambten der politie gelast, die personen te vervolgen, daar ze door hun ondragelijk optreden aan ieder fatsoenlijk mensch aan stoot geven, en ik noodig allen, die het wel meenen met de handhaving der orde, uit, alle gevallen van verstoring dier orde aan den politiecommissaris mede te deelen. lil verband hiermede maak ik bekend, dat ik de overtreders met alle gestrengheid en met alle middelen, die de wet op den staat van beleg raii in de hand geeft, zal straffen./. Hoeveel dit hielp, en hoe weinig de politie, zelfs na deze bekendmaking, krach tig optrad, blijkt uit een tweede bekend making van den gouverneur »Ik heb den Commissaris van politie te Kisjinef, kolonel Reichardt, reeds te kennen gegeven dat de geweldadigdheden van de '/Hooligans, de Blauwe Hemden en de Zwarte Honderd// onverwijld onderdrukt behooren te worden. Maar desniettegen staande zie ik, dat deze lieden hun treurig bedrijf blijven voortzetten, zich werpen op het vreedzame publiek en hun van te voren aangewezen slachtoffers mishandelen. Deze misdadigers worden echter meestal ongemoeid gelaten. Ik beschouw dit als een plichtverzaking der politie en eiscli onder bedreiging met de zwaarste straffen, dat de gewelddadigdheden onmiddelijk onderdrukt en de bedrijvers gearresteerd zullen wordeu.// Het hoofd der politie te Homel heeft het volgende besluit doen aanplakken «Sedert vier dagen dat ik te Homel ben, werden twee bommen geworpen door de joden. »Ik verwittig dus alle joden, behoorende tot het uitschot van het Israëlitisch ge zeischap en zich democraat noemende, dat zij, wanneer zij zich in de stad op mijn weg bevinden, op vijftig stappen zullen neergeschoten worden door de kozakken, die voor mijn rijtuig uitrijden. //De troepen zalleu ook schieten op de huizen, vanwaar men hen zou kunnen beleedigen. //Men zal maatregelen nemen tegen alle lieden, die zelfs zonder kwaad inzicht, samenscholingen uitlokken en tegen joden, al zijn zij ook oud en eerbiedwaardig, die deelnemen aan samenscholingen//. Volgens een telegram uit Libau in Noordsche bladen breidt de revolutie zich aldaar uit en zal zij in de eerstkomende dagen in het geheim of in 't openbaar alle plaatsen van eenige beteekenis om vatten. In de haven van St. Petersburg stonden Zondagmiddag twee Engelsche stoomsche pen in brand, de Buston en de Nethesky. Zij waren geladen met spoorwegmateriaal en bestemd voor de Jenissei. De brand stichting heet het werk van Japamche agenten. De onderhandelingen. Volgens de eensluidende verzekeringen van de ingewijden, zijn Woensdag te Ports mouth de ernstige onderhandelingen over het herstel van den vrede tusschen Rusland en Japan, die nu juist anderhalf jaar ver stoord is, een aanvang genomen. Te Bos ton, waar Witte op zijn spoorreis naar Portsmouth een tijdje vertoefd heeft, moe ten nog op het laatste oogenblik belang rijke lastgevingen van den Tsaar ontvangen zijn. Onmogelijk klinkt dit niet, want het ligt geheel in de lijn van de Russische politiek, om telkens van besluit te veranderen en nog te elfder ure in een reeds gegeven opdracht een wijziging aan te brengen. Het Neue Wiener Tagblatt heeft inmid dels >van bijzondere zijden de mededeeling ontvangen dat Rusland waarschijnlijk de vol gende voorwaarden zou aannemen Terug gave van Manlsjoerije aan China, overgave van het pachtgebied op het schiereiland Liao-tong met Port Arthur aan Japan, afstand van Sachalin aan Japan, erkenning van Japan's protectoraat over Korea, over dracht van den Oost-Chineeschen spoorweg aan Japan. Verder zou Rusland een oor logsvergoeding in contanten willen betalen. In geen geval mag die echter het karakter van een vernederende oorlogsschatting heb ben zij moet in een vorm betaald worden, die haar een geschenk van den Tsaar doet schijnen voor de trekkingen van de ge sneuvelde soldaten en voor de in den oorlog geleden overige schade. Wij vermelden deze voorwaarden .onder het voorbehoud dat thans ten aanzien van al dergelijke berichten dient in acht genomen te worden, maar rnerkeu tevens op dat het Neue Wiener Tagblatt een ernstig, dikwijls offi cieus ingelicht blad is. €«esiien^d Sieuws Wraak. De veehouder S. V. in liet Priesche dorp Bergum wiens boerderij nu reeds driemaal is afgebrand, naar men wil uit kwaadwillig heid, en deze niet weer liet opbouwen, ver huisde naar een ander dorp, doch onverlaten kunnen hem daar ook vinden, want Zondag nacht werden de glazen in zijne woning in gegooid. Vreeselijk spoorwegongeluk. Maandagmiddag reed de te 5 u. 40 min. van Spremberg vertrekkende sneltrein op 20 minuten afstand van deze plaats op een natrein uit Görlitz. De beide locomotieven werden verbrijzeld de twee voorste wagens van den Berlijnsclien trein sclioven geheel in elkander. Alle reizigers in deze wagen, zijn gedood of zwaar gewond. Te tien unr 's avonds waren zeven lijken geborgen. Het aantal dooden is nog niet be kend, maar bedraagt zeker meer dan twintig. Een later, officieel telegram bevat het vol gende De botsing had plaats lusseherrSprem- berg en tSchweile. De beide locomotieven, vier bagagewagens en vijf personenrijtuigen wer den uit het spoor geworpen en grootendeels ineengedrukt. Het aantal dooden bedraagt tusschen 15 en 20 vijf reizigers werden zwaar gewond. Een drama te Duzeeie (België Men meldt aan het //H. v. Antw.// d.d. 7 dezer De gemeente, bij Blatlkenberghe, waar het Maandag kermis was, zal dezen bloedigen ker misdag niet gauw vergelen. Vooreerst zette, in den namiddag, een afgrijselijk drama de gemeente in rep en roer. De herbergier Koels had drie Ilollandsche muzikanten aangeworven om in zijn lokaal spei te houden. Deze drie muzikanten waren nu in den namiddag met een vrouw toege komen en vrouw Koels had hen in een boven kamer eten gebracht. Terwijl de mannen nu aau het eten waren, zag Koels de vrouw naar beneden komen en 't huis verlaten. Toen schoot hem te binnen dat, in een niet gesloten kast, op gezegde kamer, een som van 2200 fr. lag. De ontstelde herbergier dacht aanstonds aan diefstal en liep naar boven, doch de 2200 fr. waren verdwenen. Wat er toen gebeurd is, is moeilijk te zeggen, in alle geval, de man greep zijn geweer, terwijl de drie muzikanten de vlucht namen. Onmiddelijk daarop ver scheen Koels aan het venster en loste 4 ge weerschoten op de menigte, die op het ge rucht van den twist kwam toegesneld. 't Eerste schot trof Gustaaf Mareyt, oud 26 jaar, landbouwwerkman te West-Kappelie, die daar met zijn vrouw voorbijkwam. De kogel kwam terecht in den mond en deed Mareyt doodelijk gewond neervallen. Een gebuur Con stant Edgels, 39 jaar, winkelier, vader van 4 kinderen, die op een dorpel van zijn huis stond en Mareyt zag vallen, snelde toe, om het slachtoffer op te rapen, doch werd op dit oogenblik door een kogel in de borst getroffen en storte dood ter aarde neer. Twee andere kogels troffen geen doel. De dader werd intusschen door moedige burgers ontwapend en overgeleverd aan de plaatselijke pol.tie, die de'gendarmerie verwit tigde, welke in wleui avond Koels, naar de gevangenis van Brugge overbracht. Mareyt wiens toestand bedenkelijk is, werd naar 't gasthuis van Brugge vervoerd. Wat den diefstal aangaat, het geld is ver dwenen en de daders blijven onbekend. Koels moet in een aanval van razernij ge handeld hebben, zooniet is het geval niet uit te leggen, want hij heeft geschoten in den hoop. Door een molenwiek gedood. Het gezin van den molenaar Van Baren te Heerewaarden werd Zaterdag in rouw gedom peld, doordat het jongste dochtertje des huizes door den slag van een molenwiek doodelijk werd getroffen. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. Droevig ongeluk. E. P. te Ureterp (F.) had het fietsen geleerd en zou Zondagmorgen vroegtijdig zich nog eens oefenen. Ongelukkig kwam hij in een sloot terecht en bezeerde zich zoodanig dat hij aan de gevolgen is overleden, een vrouw met zes nog jeugdige kinderen achterlatende. Verschrikkelijk laaghartig. Door eenige laaghartige individuen werd dezer dagen te Heumen een idioot meisje ergerlijk mishandeld. Zij is onder geneeskun dige behandeling en zd misschien haar 'even j ng ongelukkig zijn tengevolge van liet, hier niet nader te omschrijven geweld, door de ellendelingen op haar gepleegd. De daders zijn der justitie bekend en zullen hun straf niet ontgaan. Treurig ongeval. Zondagmiddag is te Deventer uit do gracht aan de Handelskade bij de Leeuwenbrug ge dregd het lijk van den sedert Vrijdag vermis ten melkventer J. B v. E. Hij moet uij ongeluk te water zijn geraakt. Van E. laat een vrouw met 9 kinderen achter. in de val. De brievengaarder W. te Kimswerd, wonende met eene huishoudster, kwam zoo nu en dun tot de onaangename ontdekking, dat hij geld vermiste. Daar hij vermoedde, dat de huishoud ster hieraan schuldig was, werd er een list bedacht om zulks te onderzoeken. Eenige geld stukken werden gemerkt en ziet 1 ze verdwij nen als te voren. Hierop komt de politieman D. uit A. een postwissel aanbieden ter verzending. Hij heelt geen gepast geld en W. is niet in staat hem te helpen, waarna de huishoudster wordt ver zocht om eenige pasmunten. Zij is bereid deze te geven en hieronder bevinden zich de ge merkte stukken. (Lw. Ct.) Fietsrijder Icvensredder. Zondagavond omstreeks zes uur, toen de passage in de Brugs raat te Bodegrav. n hij liet aangaan van de kerken zeer druk was, werd juist op de brug eeu meisje van ongeveer vier jaar door een vreemden fietsrijder aan gereden, waardoor het kind van de brug in den Kijn stortte. De fietsrijder dit ziende, ging dadelijk van zijn rijwiel en sprong onmiddellijk gekleed van de brug af in den Kijn en dook naar het zinkende kind, dat hij gelukkig spoe dig naar boven bracht, tot groote vreugde van de vele omstanders. Met een inmiddels naar het midden van den Kijn gebracht bootje werd nu de dappere redder met het kind naar den wal gebracht. De talrijke getuigen van dit looneel juichten den kordaten redder toe. De heer O Zaal was zoo vriendelijk hem van droge kleeren te voorzien, waarna liij zijn reis per fiets vervolgde. Een ondernemend joggie. In dezen tijd zit de reiswoede nu eenmaal in de lucht De i6-jarige Herman P., uit Amsterdam, heeft zich ook niet aan den invloed daarvan kunnen onttrekken. Hij wilde, als zoovele andere, ook eens de roezemoerige groote stad ontvluchten. Daartoe ontbraken hem wel de onontbeerlijke fondsen, maar geen nood. Dan moesten de oudelui maar bloeden met twintig gulden deu koning te rijkverliet hij nu een week geleden de ouderlijke woning. Of het loffelijke voorbeeld van mannen van naaui, als Mr. Borgesius en Mr. Troelstra hem gedreven heeft, zijn reislust; op de Friesche wateren te bevredigen, is niet bekend. Maar het staat vast, dat onze jonge reiziger plotse ling te Sneek was aangeland en daar met zijn rijkdom twintig gulden maar eventjes goede sier sloeg. Niets is op deez' aard zoo vergankelijk a's reisgeld en maar al te spoedig ondervond dit het ventje. Op de vrije, kabbelende wateren rondom Sneek ging hij toen het middel over peinzen, om in zijn berooide financiën verbe tering te brengen. Een zeilboot werd gehuurd. En terwijl een stevige bries de boot voort stuwde over het Sneeker meer, kreeg hij een ingeving. Hij kon de boot, waarvan hij nu heer en meester was, toch verkoopen Ook nu liet zijn onverschrokkenheid de gegapte twintig gulden van zijn oudelui bewezen dat hij niet voor een kleintje vervaard was hem niet in den steek. Hij legde aan bij een boerenplaats, de boer werd kooper en hij werd ongeveer f15 rijker. De boot werd vastgemeerd bij de boerderij. Eenige oogenblikken daarna vertrok de nieuwe eigenaar met een stoomboot naar Sneek en nauwelijks was dit uit zicht, of onze jeugdige avonturier maakte ijlings de touwen van het door hem verkochte vaartuig los en koos weer het ruime sop, ditmaal om een grootere reis te aanvaarden. Hij stevende naar Leeuwarden en ging vandaar naar Groningen, waar hij Maandagmorgen weibehouden aankwam. Aangemoedigd door zijn succes, trachte hij daar nogmaals zijn boot aan den man te bren gen, maar vroeg daarvoor een zoo bespottelijk lagen prijs, dat de olitie achterdocht kreeg eu het ondernemende joggie aanhield. In ver hoor genomen, legde hij bovenstaande beken tenis af. Heden is hij onder bewaking naar Sneek getransporteerd om ter beschikking ge steld te worden van den commissaris van politie aldaar. (Pr. Gr. Ct.) Mijnongeluk. In Herzogenrath bij Aken heeft een ernstig mijnongeluk plaats geluid. Bij het einde van den arbeid namen, op bevel, elf aibeiders plaats op de voor het vervoer van materiaal bestemde lift, die bijna boven, eensklaps naar beneden stortte. Van de elf mannen kwamen er twee met onbeteekenende verwondingen af van de overigen waren er vier onmiddellijk dood en vijf zwaar gewond. Overstroomingen. In Tirol heeft het Zondag den ganschen dag gestortregent en uit vele plaatsen in de bergen komen bericht» n over overstroomingen. In het Zillerdal in Noordelijk Tirol ziin 140 toeristen ingesneeuwd. Gevechten. In het Hongaarsebe dorp Eger, bij Erlau, hadden de boeren een dankfeest georganiseerd, waarop ook soldaten van het 5c infanterie- regiment kwamen, die op Hongarije begon nen te schimpen. Toen bovendien een der sol daten een meisje met geweld wilde dwingen, met hem te dansen, kwamen de boeren daar tegen op en toen begonnen drie solda'en een der boeren met de bajonet te bewerken. Een algemeene vechtpartij ontstond, en toen de politie trachte, de vechtenden te scheiden, beval een luitenant den agenten, partij te trekken tegen de boeren. D ar deze dit weigerden, trok hij zijn sabel, maar in het volgende oogenblik gaf een politieagent hem een flinke houw over het hoofd, zoodat hij in elkaar zakte. De politie, hoewel met dertig man ver sterkt, kon niets uitrichten, daar ook een geheele compagnie militairen uittrok, tlie drie salvo's op de boeren loste. Zeven boeren werden onmiddellijk gedood en 18 gewond. Bovendien werd nog een kind dat water was gaan halen aan een put doodge schoten. Een dief. In Praag heeft een dief, die zieli in het Museum voor Kunstnijverheid had laten in sluiten, 's nachts een waker, die hem, toen hij kostbare voorwerpen wilde stelen, verraste, gedood. In de worsteling, die tusschen de beide mannen plaats had, werd (ie dief zwaar gewond. Zonder iets te kunnen meenemen trachtte de dief toen langs een touw door het venster te ontvluchten,, maar het touw brak en de dief viel op den grond, waarbij hij een voet en verschillende ribben brak. Niet meer in staat om te vluchten, sleepte hij zioh naar een in de nabijiieid Staand prieel, waar hij zich ophing. 's Morgens vond men zijn lijk. fl IJ TUIS ftl AKER Nieuw mi Tweedehands Rij tuigen en Landhou wgereedsfihoppen. Beveelt zich aan tot het repareeren, vermaken en bekleeden van allerlei rijtuigen. adres voor alle Schrijf benoodigdheden voor kantoor, school en huisgezin is hij L. VrG3gmdeweij Wz., BrtEKHA^ÖSSL, WESTBIJK x x x! fiUOBELHARNIS. Levering van alle Tijdschriften, Couranten, Brochures, enz. Goedkoopst adres voor het vervaar digen van alle soorten Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Voorts een keurige collectie, groote en kleine, Boekwerken voorhanden, zooals „Bunjan'sChristenreize" (nieuwe uitgaai) „Wereld en Kerklid", „Hij is onze Vrede" en vele andere soorten. Beleefd aanbevelend Met Galerij, Lustres, 11 Reg. Vox iiiiuiana, 2 Knie-zwellen, als boven staande teekening f 150, Gratis Handleiding muziek ot cijferak- koorden. Vraag Catal. en Conditiën. ROTTERDAM, 51. Molenstraat 71. VLIEGENVANGERS, VLIEGENDQOD. TANGLEFOOT, ruim voorradig bij W. BOEKHOVEN SOMMELS/AIJK, Wederverkoopers groot rebat en ieder ander laat u, niet verleiden om in groote Winkels uw inkoopeD te doen doch brengt eerst een bezoek aan het goedkoogisie adres van men koopt daar Keukentafel 1,25, Keil' kenstoelen 85 cent, Rieten Stoelen 95,. groote 1,50, Kolomtafels 5,50, 6 prach tige Stoelen 7,50, 6 Stoelen met leer oft trijp 18, Salontafels, Mahoniekasleit. Vouwstoelen, Tabouretjes, Boekenhan gers, Étagères, Nachtkastjes, Kasten v.aft 5,—, prachtige Spiegels 1,25, Schilde rijen met gouden lijst 1,25 per paar, Spiegels met prima Fransch glas 3 Penanttafels 2.25. Let op het juiste adres. S. VAN LR RUWEN. Kipstraat 44, Rotterdam, naast het Kosthuis, recht tegenover de Korte Baanjatraat.) Boven 25 gulden een Spiegel of een paar Schilderijen cadeau*

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2