1 opruiming' Advertentïèn. en JACOB, lz g> ERKAMËNT- PAPIER L. VROEGINDEWEIJ Ws WED. A. E. LAMBERT STRAATKEIEN, KINDERGOED HilERMASl-lIlTZETTEI. - Ware liefde. Burg-erlijke Stand, Marktberichten. Dochter. VOOR DEN INMAAK. Oude Tonge. DAftfFSHOEgdEW, enz. enz. H cere ia hoeden, Petten, Overhemden, lias sen, Fronts en*. ROTTERDAM. - ZEER LAGE PRIJZEN. Groote Paarden verloting Een fraaie Tilbury met paard en volledige bespanning. Verkoopfngen. Vrijdag 11 Aug. 's voorm. 9 uro 89 pereeelen Luzerne- en Roodeklavers 2e Slag in de Adriana-, Eendraehts- en Halspolders onder Stellendam, in liet logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Zaterdag 12 Augustus 's avonds uur, te Ouddorp, in liet logement van Akerslioek Afslag van een huis en gevolgen te Ouddorp, aan den Bosehweg,eigendom van ArieScliraver. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 16 Aug. 's nam. 4 ure: Inzet van den korenmolen //de Zwaan// c a. te Ouddorp en onderscheidene pereeelen Bouw- Wei- en Geestland en aandeelen in duinen, dijken en mcestoof onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 16 Aug. 's avonds 6 uur Ver koop van Aardappelen in den Gioo'enblok- polder te Den Bommel, voor den heer J. v. d. Velde, bij de Wed. G. Kanters en Zn. te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Donderdag 17 Aug. 's namiddags 3 ure Inzet van een perceel IVeiland in den Scliar- rezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachtspolder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaiis VAN SCHOUWEN. Donderdag 17 Aug. 's avonds 6 ure: In zet van een perceel Bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Jobs van Putten te Herkingen. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 18 Augustus 1905, 's nam. 3 uur te Dirksland, ter herberge van Jo'ns. Vroegindeweij veiling van 2.98.37 II.A. (6 gem. 149 Roeden Voornsehe Maat) bouw land en watering te Melissant, in de polder //Oud Melissant// 4.17.20 H.A. (9 gem. 25 Roeden Voornsehe Maat) bouwland en watering te Melissanl, in de polder //Al te Klein//, en gedeelte in de nieuwe Stadsebe Meestoof te Stad aan' 't Haringvliet, ten ver zoeke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. Notarissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. Woensdag 23 Aug. 's nam. 4 ureAfslag van den Korenmolen //de Zwaan// c.a. te Ouddorp en onderscheidene pereeelen Bouw-, Wei- en Geestland en aandeelen in Duinen, Dijken en Meestoof onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug. 's nam. 3 ureAfslag van een perceel Weiland in den Scharrezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachts polder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug. 's avonds 6 ureAf slag van een perceel bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Johs. Tan Putten aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 25 Augustus 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoold atslag van 2.98 27 H.A. (6 gem. 149 Roeden Voornsehe Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Oud- Melissant; 4 16.20 ll.A. (9 gem. 25 Roeden Voornsehe Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Al te Klein// en gedeelte in de Nieuwe Stadsebe Meestoof te Stad aan 't Haringvliet, ten verzceke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. No'arissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. ©emen^d Mieuws. Een ernstig ongeluk. Op het terrein van de Zuid-Hollandsche Spoorwegmaatschappij aan de Raampoortstr. te Rotterdam was men Vrijdagavond omstreeks zes uur aan het heien. Dit geschiedde vlak langs die straat tegenover de Bokelstraat. Daarom had men daar ter plaatse een gedeelte van de heining, die dit afgesloten terrein om ringd, afgebroken. Juist had men op dat oogenblik een 17 meter langen paal in da heistelling opgetrok ken zoodat deze geheel vrij en een eind bo ven den beganen grond hing, toen boven in de stelling een schakel van de heipaalketting brak. De paal viel, en drong met kracht in den grond tot op een diepte van 1.56 meter maar brak toen plotseling boven den grond in tweeën. Het lange bovengedeelte sloeg dwars over den weg naar de zijde der Bokelstraat en trof in de eerste plaats den 9 jarigen C. Meijs, een jongen, wonende Bokelstraat 16 van wien het hoold en de linkerarm werden verorijzeld, zoodal de dood bijna onmiddelijk intrad. Mede werd door den vallenden paal getroffen de 62 jarigen stukadoor K. de Maar wonende in Erasmusstraat 34. Van dien man werd de linkerarm zoo goed als verbrijzeld terwijl hij bovendien zwaar in den rug ver wond is. Zijn onmiddelijke overbrenging naar het Ziekenhuis was noodzakelijk. Dadelijk nadat het ongeluk bekend was geworden, begaven zich de commissaris' van polite, de heer J. J. Soer met den inspec teur de heer C G. van Gulden, naar de plaats des onheil». Ook de subs.-officier vah Justitie Mr. A. J. Blok verscheen weldra. Het lijk van het gedoode knaapje is voor- loopig naar de woning der ouders vervoerd. De heipaatketling, waarvan een schakel brak •n beide stukken van den gebroken paal zijn door den inspecteur Van Gulden in beslag genomen, Schandelijk. Te Limmen (N.-Il.) heeft men bij twee boeren wraak genomen, omdat zij maaima- chines gebruikt hadden. Bij den een wondde men varkens, die 's morgens stervende ge vonden werden bij den ander stak men ijzeren pennen in het land, waardoor de machine onbruikbaar werd. Moord Een zeer treurig feit had jl. Donderdag nacht te Zwolle plaats. Toen eenige boeren jongens, die met hun meisjes op de kermis waren geweest, door de Diezerstraat naar huis gingen, bemerkten zij, dat een tweetal spoorwegarbeiders hen naliepen. Op de Diezer- poortenbrug gekomen, werd opgemerkt, dat deze twee personen zich daar tegen een blinde muur posteerden. Daar een deel van het gezelschap, buiten de Sassenpoort wonende, later dien weg weer zou moeten passeeren, en een der meisjes, den toestand niet vertrouwende, beangst was alleen met haar jongen langs deze menschen te gaan, keerde het gezelschap op zijn schreden terug om gezamenlijk haar naar huis te ver gezellen. Toen men nu langs de beide man nen kwamen, sprak een van't gezelschap hen toe cn vroeg of 'tin hun bedoeling lag ruzie te zoeken of iemand op te wachten. Er ontstond een mondgeveeht, dat al dra tot een kloppartij voerde. Na eenigen tijd namen de spoorwegarbeiders de vlucht en toen bleek, dat A. van Keulen, die op den grond was gevallen gedurende het gevecht, hevig bloedde uit een wonde aan het dijbeen Hij werd ingebracht bij Dr. Meulenhoff, apothe ker in de Diezerstraat, die, ziende dat de groote been slagader was getroffen, terstond per telephoon Dr. Vitringa waarschuwde, die nu spoedig ter plaatse was en de wonde ver bond waarna de man naar hetSophiazieken- huis werd getransporteerd, waar Van Keulen Vrijdagmorgen tengevolge van het ontzettende bloedverlies en een hevige hersenaandoening, ontstaan door den val op het achterhoofd, tegen 11 .uur is overleden. 't Bleek later, dat nog een ander uit het gezelschap verwond was. De 14-jarige G. Stel had een wonde in de zij gekregen en zich ten huize van Dr. Klinkert doen verbinden, waarna hij aan 't politiebureau kennis gaf van het gebeurde. Vrijdagmorgen kwam een derde aangifte in verband daarmede. H. J. B. was blijkens aangifte van zijn vader ook verwond. Hij was zonder genees kundige hulp in te roepen gekleed te bed gegaan en stelde zich eerst Vrijdagmorgen onder geneeskundige behandeling. Donderdagnacht had intussehen nog de politie de beide verdachten uit hun woning gehaald en met eenige getuigen geconfron teerd. Zij ontkenden evenwel messen te heb ben gehad of te hebben gesneden of gestoken. In voorloopige arrest gesteld heeft later een hunner, H. N., bekend, dat hij, toen hij door eenige der boeren werd geslagen, met zijn zakmes in het wilde van zich af heeft ge- stooten en daarmede eenige personen heeft geraakt. Zelfs had hij ook een paar lichte verwondingen aan zijn hand gekregen in het gevecht. (//Zw. Ct.//) Noodlottige dood. Donderdagmiddag ging de metselaar B. Smout bij J. Melsen, te Ossendrecht, in een welput, om dezen te reinigen. Goed halver wege daarin afgedaald zijnde, viel hij naar beneden. M. [die dit hoorde en zag, ging ook ter- stondjjj den put in en eveneens goed halver wege daarin afgedaald zijnde, viel ook deze bewusteloos neer. Hoewel terstond eenige personen aanwezig waren, om te helpen, durfde toch niemand in den put afdalen. Eindelijk ging een der broeders van eerst- genoemden den put in, doch moest weldra door de boven geblevenen bewusteloos uit den put worden opgetrokken. Ten slotte wer den de twee ongelukkigen met brandhaken uit den put opgehaald. De inmiddels ter hulp gekomen geneesheer v. d. Lek kon slechts den dood van de bei de eerstgenoemden constateeren, en het mocht hem met zeer veel moeite gelukken bij den derden, P. Smout, de levensgeesten weer op te wekken. De moeder van Smout die inmiddels naar het treurig ongeval van haar zoon wilde gaan, kreeg, toen zij in de nabijheid dei- plaats kwam, een hevige bloedspuwing. Ten gevolge daarvan moest zij op een stoei huis waarts worden gedragen, zoodat men hier in een zeer korten tijd bijna Tier lijken had. S. laat een weduwe zonder kinderen ach ter, terwijl M. een weduwe met vier kleine kinderen achterlaat. Bedaagde min. Twee weduwvrouwen te Lekkcrkerk had achtereenvolgens verkeering gehad met een jongeman uit Krimpen a. d. Lek. Zondag had de jongeman no 2 weer in den steek gelaten en was weer naar no 1 gegaan dit zat no 2 zoo verkeerd, dat zij Maandagmiddag naar no i ging en haar in het haar vloog. De ander liet zich dat zoo maar niet welgevallen zoodat een bloedige vechtpartij ontstond, waarin natuurlijk velan zich Terlustigden. Tenslotte werden zij van elkander gehaald en moest de dokter komen} om de wonden te hechten. Een postbode aangevallen. Men meldt uit Welkenraedt aan den Limb. Koerier De pos'bode D., belast met het innen van postgelden alhier, keerde Vrijdagmorgen te 9 uur van Ruijf terug, toen hij,'t Dickenbosch passeerend, plotseling door twee onbekende individuen werd aangevallen, die hem vreese- lijk afranselden en hem zijn zak, 1685 francs bevattend, ontstalen. D., die buiten kennis lag, kwam korten tijd later weer tot 't bewustzijn en slaagde er in zich naar een nabijzijnd huis te sleepen, van waar men hem vervoerde naar zijn woning. De gendarmerie, onmiddeliijk verwittigd, loopt 't geheele land af, tot nu toe zonder de aanranders te snappen. Poging tot Moord. Men meldt aan de //N. R. Cf. Te Rosendaal is Zondag door de justitie uit Breda een onderzoek ingesteld naar een poging tot moord, gepleegd door vrouw M. op haar man en wel door middel van gas- ontsnapping en vergiftiging. De verdachte zou gehandeld hebben op aanstoken van H., met wien de vrouw ongeoorloofde betrekkingen onderhield. De verdachte is gevankelijk naar Breda overgebracht Hoe men pleegt te groeten. Hollanders in het bijzonder, Europeanen in het algemeen, groeten door het afnemen van den hoed. De zwartjes in MiddenAfrika halen een opgerold blad, waarop ze kauwen uit den mond en steken het ter verwelkoming in den mond van hun bezoeker. Op de kust van Guinea bieden ze den gast een snuifje zand aan. Een neger uit Luzon gaat, als hij een kennis tegenkomt, op zijn linkerzij hangen en steekt gracieus zijn onderlip uit. De bewoners van Nieuw-Zeeland wrijven met hun neus tegen den dito van den gast. Een wilde stam uit Australië veegt met zijn voetzolen het aangezicht van de vrienden, een andere blaast in hun ooren. De Nieuw-Hebriders gieten den gasten water op hun hoofd. En al die menschen vinden ons hoed-afnemen allerbelachelijkst. Wat zit er toch een massa in vormen Om hun vorst te begroeten gaan de Woma Koengoe's van Oreganda languit op den grond liggen en rollen in de modder heen en weer. Vijf minuten liggen ze op den rug, dan draaien ze zich vlug om, blijven vijf minuten op den rug liggen en duikelen dan weer kopje in de modder. Van onder en boven met stof en vuil bedekt, staan ze op. In Perzië vallen, als de sjah uitgaat, de onderdanen op de knieën en raken met hun voorhoofd den grond aan. Een Turk, die een bezoeker bijzondere eer wil bewijzen, raapt een handvol zand op en strooit dit onder diepe buigingen op zijn hoofd. Pierre Loti schetst de komische begroetingen van de Japanners in de afgelegen provinciën. «Als ik wegging uit een hotel,schrijft hij, sliepen de hotelier, zijn vrouw en de dienst boden te hoop om afscheid te nemen. Als ik dan in mijn rijtuig stapte, gingen ze op den grond liggen en riepen goede wenschen voor de reis. Keek ik naar heu, dan bogen de hoofden zich nog dieper en hun hoofden raakten den grond aan En telkens weer, als ik mij om wendde, om hen nog eens te zien begonnen zij weer opnieuw hun buigingen en veegden met de punt van hun neuzen den vloer.* De Aziatische despoten hebben dikwijls ge tracht de Europeaansche gezanten de Ooster- sche vormen aan te leeren, maar de diplomaten waren er niet toe te krijgen. Een Fransche gezant aan het hof, van den grootmogol (het gebeurde in d« i8e eeuw) had geweigerd, voor den vorst neder te knielen. Deze was daarover buiten zichzelf en liet de deur, waqrdoor de gezanten moesten binnen komen, zoover betimmeren, dat er nog slechts ruimte overbleef, om met handen en voeten naar binnen te kruipen. De bewuste Fransche gezant echter was nog slimmerhij kroop wel naar binnen, maar zóó, dat de grootmogel eerst zijn in de hoogte geslagen rokpanden en toen de verlenging van zijn rug te zien kreeg. Den dag daaiop was de versperring verdwenen. De Oostersche gezanten bij Europeesche hoven houden langer vast aan hun gewone begroetingen. Een schilderij van den schilder Gérome sttlt de ontvangst van Siameesche gezanten aan het hof van Napoleon III voor. De gezanten kruipen door de deur naar binnen en blijven voor den keizer geknield liggen. Een Afrikaner over de Neder landers. Een gedurende eenigen tijd hier te lande vertoevende Afrikanen schijft aan de »Z. A. Post* «De Hollandsche natie schijnt mij een snaak sche natie. Als men de groote bladen leest, dan wordt er in de meeste op de Engelschen en al wat Engelsch is geschimpt en geschol den, dat het een lust is. Wij Afrikaners ra zen niet half zoo hard, ofschoon wij toch ze ker meer reden tot klagen hebben dan de Hollanders. Ook is men hier te lande haast nog meer bezorgd dat wij onze taal en onze nationaliteit zullen verliezen dan de vurigste patriot in Zuid-Afrika wezen kan. Maar waarom volgen de Hollanders de En gelschen dan in alles na? Wij krijgen uit Holland allerlei boeken gezonden, maar de dames en heeren en vooral de jongens en meisjes die er in voorkomen, dragen bijna alemaal Engelsche of verengelschte namen. Het zijn allemaal Bills en Bobs en Willys en Dicks en Lettys en Lillys jen Bettys. Het is net alsof men in Holland geen Hollandsche voornamen heeft, ol dat het niet fatsoenlijk is als men Jan, Willem, Johanna of Jetje of Betje hoet. Ik heb wel eens gehoord, dat de Holland sche namen zoo «buigerlijk* klinken. Ik weet niet gotd wat men daarmede bedoelt, maar uls het beteekent, dat het voornamer klinkt om Betiy of Beppy dan Betje genoemd te wor den, vind ik de manier van doen vrij bespot telijk. Bij ons heeten de kafïermeiden welzoo en dit is tcch zeker geen deftige natie. En wat nu de vrees betreft, die de Hollan ders hebben, dat wij onder Engelschen invloed onze zeden en eigenaardigheden zullen verlie zen ik heb al dikwijls gedacht wat de Hol landers toch met hunne zeden en nationale gebruiken gedaan hebben, want men vind er zoo goed als niets meer van over. Waren die ook «burgerlijk* Hij heelt mij bepaald getroffen dat alles wat in Holland met lichaamsoefeningen in ver band staat, naar Engelsch model gevormd is. Ieder spee't football, cricket, tennis enz. Had den de oude Hollanders zelf geen spelen, en zoo ja, waarom zijn die dan zoo in onbruik ge raakt Hollandsche muziek is er echter toch zeker wel geweest en als ik mij niet zeer vergis, leefden er zelf nog voor korten tijd Holland sche componisten, die zeer beroemd waren, zooais Verhulst en Hol. Waarom dan bij de opening der Technische hoogeschool te Delft een Duitsche Psalm gespeeld moest worden, kan ik niet verstaan. Of hebben alle Holland sche componisten van den vroegeren en den tegenwoordigen tijd niets gemaakt, dat geschikt was, om bij die gelegenheid ten gehoore te worden gebracht? En dan moet men eens de winkels nagaan. Het is alles «hats* en «shirts* en „gloves* en «macitoshes* en «collars* en «boots*. Een kleermaker heet in dit land een taylos en een schoenmaker een bootmaker. Een paar dagen geleden wilde ik een hoed koopen. Het arti kel beviel mij niet erg en de bediende gaf daarover zijn verwondering te kennen door mij toe te voegen«Het is anders echt En gelsch, mijnheer.*. Ja, die Hollander natie is voor mij al te snaaksch Verdronken. Zondagnamiddag is de 24-jarige vrouw van den schippersknecht A. H. van het aan boei 25 te Rotterdam op stroom liggende vaartuig Le Jeune Corneille over boord geslagen en verdronken. Haar lijk is nog niet gevonden. Twee jongelui gingen Zondagmiddag op de Kralingschepias te Rotterdam met een gehuurd bootje zeilen. Zij hadden van zeilen geen verstand, en omstreeks één uur ging het met hun bootje verkeerd. Een der jon gens de ^6 jarige G, van G., wiens vader in Den Haag woont, klom toe in den mast, wat tot gevolg had, dat het vaartuigje geheel omsloeg en beiden te water geraakten. G. van G. verdronk, voor de oogen van zijn makker, die zich zwemmende wist te redden. Het lijk van v, G. is nog niet gevonden. Te Watergraafsmeer had een dienstmeisje verkeering met een werkman aan de Gasfa briek. Ze zouden gauw gaan trouwen, en in afwachting daarvan had het meisje haar dienst reeds opgezegd en haar koffer, met een spaar duitje van f 180, dat ze pas van de spaarbank had gehaald, ten huize van haar verloofde talen brengen. Maar dat bleek wat te vroeg. Toen ze Zondagmiddag van een tochtje naar Amsterdam terug kwam, was de koffer geo pend en 't spaarduitje weg, terwijl 't spoorloos verdwijnen van den vrijer de onderstelling wettigt, dat deze niet vreemd was aan het geval. De politie doet onderzoek. Maar wat ver mogen politie en justitie voor bedrogen ver wachtingen (Hdbl.) Op hinderlijke wijze volgen. Het artikel der Stakingswet van 11 April 1903, dat hechtenis of boete bedreigd tegen dengene die wederrechtelijk op den openbaren weg een ander in zijn vrijheid belemmert oi met een of meer anderen zich aan een ander tegen diens uitdrukkelijk verklaarden wil blijft opdringen of hem op hinderlijke wijze blijft volgen, heeft dezer dagen als afschrikking gediend voor een geval, waaraan bij zijn vast stelling vermoedelijk niet is gedacht. In een groot dorp werd een persoon, die zich daar eenigen tijd geleden had gevestigd telkens als hij uitging op kleinen afstand ge volgd door een dame. Het trok spoedig de aandacht en dag aan dag werden nu beiden gevolgd door een joelende menigte. De ver volgde wendt zich tot den Burgemeester als hoofd der politie. De reden, waarom de dame dien persoon aldus lastig valt, komt nu aan 't licht. Zij toont brieven, portret ten, gedichten zelfs, ten bewijze, dat zij reden had te verwachten zijn wederhelft te worden, en nu die hoop verijdeld is, tracht zij op deze wijze aan haar gevoelens uiting te geven. De Burgemeester is van oordeeler is niets aan te doen de straat is vrij, ook voor de van elders gekomen dame, mits zij maar niet beieedigt, belastert of aanvalt. De straattooneelen gaan dus voort, niet gelijk naar ouderwefschen trant in zulke ge vallen gebruikelijk was met ketelmuziek, gieter trom of ploeg, maar op nieuwerwetsche wijze enkel door naloopen. Daar komt echter op eens een eind aan. Yan hoogerhand was gewezen op het nieuwe artikel 426 bis van het Wetboek van Strafrecht dat op hinderlijke wijze volgen, strafbaar stelt. Zoodra dit bekend is geworden, wordt het weder kalm in de dorpsstraten. Zoo is l)r. Kuyper toch niet voor niets Minister geweest,schrijft de olijke bericht gever van het//Hbld//, in een helder oogenblik vermoedelijk. Verliezen in het Oosten. De correspondent van de »Times te Tokio heeft een bereking opgemaakt van de ver liezen die van het begin van den oorlog tot heden de beide oorlogvoerende mogend heden hebben geleden aan dooden, gewon den en gevangenen. Voor de Russchen komt hij op ten minste 388,480 en voor de Japanneezen op 167,401 man. De be langrijkste posten van de berekening zijn voor de Russen de slagen bij Sja-ho en bij Moekden69,201 en 152.500 tegen 15879 en 52,500 Japanneezen. Een groote post is ook Port-Arthur20,000 Russen tegen 50,000 Japanneezen. Zuldland. Geboren: Daniel z. v. A. Seventer en A.de Lang. Daniel z. v. A. Quak en N. van Seventer. Elizabeth Neeltje d. v. B. Herrewijnen en E Ko rengevel. Maria d. v. D. v. Seventer en A. Wol- ters. Cornelia d. v. L. Weeda en J. van Rij. Gehuwd: Johan Arie Swemle en Cornelia van Driel. Overleden: Johannis de Graaf oud lOd.Pieter Hazejager oud 81 j. wedn. van M. Boender. Anna de Graaff oud 14d.KrynBeukelman.oud 29j.echtg. van A. Bevaart. Daniel Quak, oud 11 dagen. Oude Tonge, 4 Aug. Granen. Tarwe f 7.50 a 7.90 per Hl. Gerst 7a 7'/, ct. per Kilo. Rogge f5. a 5.25 per Hl. Haver 6'/, a 7 ot. per Kilo. Zaden. Karwy f 14.50 a 14.75 per Hl, Aardappelen f2.a 0. Boter 70 et. per pond. Eieren 4 ot. per Btuk. Rotterdam, 7 Aug. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kilo i 9.25 a 9.75. Rogge per Hl. f 5.— a 5.40. Gerat per 100 kilo f7.a 7.50. BI. Erwten per Hl. f8.a 8.50. Koolzaad f8.a 9.per Hl. Granen. (Bultenlandsche) stil. Rogge per 2100 kilo. 9 Pud, 25/50 TagaDrog heden gewacht f148. 9 Pud, 10/15 Taganrog heden gewacht f 143.50 72/73 Kilo Don./Beaa. Sept'Oct. afl. f137. 70/71 Ko. Donau Sept./Oot. afl. 135. Gerst per 2000 kilo. Azoff Zwarte Zee circa 42 kilo b.o.g. f124.id. 60/61 kilo uit zeeboot f122; id. 60/61 kilo dag. gewacht f123 a f122. Vee. Aangeroerd0 PaardeD, Veulens, 142 vette- en -r magere Runderen, 309 vette- en gras kalveren, nuchtere Kalveren, 1416 Schapen en Lammeren, 517 Varken» en 3 Bokken of Geiten. De prpzon zijn: Melkkoeien le kwal. 74, 2s kwal. 66, 3e kwal. 50 oent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 62, 3e kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 90, 2e kwal. 80, 3e kwal. 66 ot. Handel matig. Schapen le kw.pl. 69, 2e kwal. 60, 3e kwal. 48 ct. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 46, 3e kwal. 42 ct., licht «oort 38 a 40 cent. Alles per Kilo. Handel vlug. Aardappelen. Brielsche Kralen f3.— af 3.50. Geldersehe Kralen f2.40 a 2.60. Eigenheimers f2. a 2 25 per Hl. Tameljjke aanvoer, weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.80 a 4.Ovérmaasche f4.10 a 4.80 per 100 stuks. Meel. De schommelingen in Amerika bleven op onze markt niet zonder invloed. Houders verhoogden hunne vraagprjjzen doch daar verbruikers niet volg den bleef de omzet beporkt. Toen nu later de notee ringen lager afkwamen werd het nog stiller. Bevre digend is echter het opnemen van voorkoopen en ook voor directe levering ging er een en ander tot iets hoogere prijzen om. Heden prjjshoudend met beperkten handel. Amsterdam, 7 Aug. Aardappelen. Katweker Ronden fl.40 a 2.80. Westlandsche Zand f 3.a 3.50. Andijker Muisjes f2.a 2.50, id. Blauwen f2.20 a 2.40, id. kleinen f 1.a 1.50. Geldersehe Blauwen f 1.50 a 1.70. IJpolder MuisjeB f 1.80 a 2.Priesche Blauwen f2.40 a 2.60, id. Borgers f2.10 a 2.40, id. MuisjeB f 2.— a 2.50 per Hl. Aanvoer 13 ladingen. Vee. Aangevoerd 232 Runderen. Men noteert: Vette le kwal. 68 a 70, 2e kwal. 62 a 66, Se kwa). 58 a cent. Stieren a ct. per kilo. 195 Melk- en Kalfkoeien f 120 a 270. 0 Graskalveren f a 60 nuchtere Kalveren t8 a 16, 6 Schapen f22 a 26. Lammeren f0, a 0.— per stuk. 457 vette Varkens (Holl.) le kwal. 48 a 49 ct., 2e en 3e kwal. 44 a 47 ct.(Overz. en Geld.) le kwal. 47 a 49 et., 2e en 3e kwal. 45 a 46 ct. per kilo. 1 Paard f a De Heer en Mevrouw MIJS-Van Buuren geven kennis van de geboorte van een Middelharnis, 4 Augustus 1905. Nog treurende over het ver lies van onzen geliefden Zoon en Broeder JAN, zoo werd weder na een langdurig maar gedul dig lijden van onze zijde weg genomen onzen geliefden Zoon en Broeder in den ouderdom van ruim 24 jaren. De Heere van wiens doen en laten wij geen rekenschap mo gen vragen, sterke ons weder in dit zoo zwaar verlies. M. DE LEEUW. J. VERBLAAUW en Kinderen. Stellendam5 Augustus 1905. met naam en woonplaats worden tegen scherp eoncurrecrende prij zen geleverd door «I. TIEll/iN. Sommelsdgfk. Ruim voorhanden tegen vermin derden prijs in -den Boek- en Papier handel van Westdijk, —o— MIDDELHARNIS. Ontvangen een groote partij Ruime keuze in Nette bediening. Lage prijzen. TE KOOP een groote partij ge bruikte liggende aan groot vaarwater. Te bevragen bij W. WANDEL, Straatmaker, Nieuwerkerk. (Zeeland.) Gez. SCHRAMM, PASSAGE 21, (vroeger Hang 7) GROOTE van en Harddraverij-vereen ig ing Prins Hen drik1' te Medemblik. op 4 October 1905 te Medemblik, 50 cent per lot. IPflF** Deze verloting is goedgekeurd bij Konin klijk Besluit van 11 April 1905 en ingericht naar voorschriften van Z.Exc. den Minister van Finan ciën en van den heer Commissaris der Koningin in Noord-Holland, terwijl de trekking geschiedt ten overstaan van den te Medemblik gevestigden Notaris. HOOFDPRIJS VoortsPaarden, Veulens, Schapen, Huishou delijke- en Luxe-artikelen, welke allen op den dag der Harddraverij 25 September a.s. ter bezich tiging worden gesteld. Aantal loten 10000.50 cent per lot. Onverkochte loten trekken niet mede. Loten verkrijgbaar bij J.TIEMAN, Hoofd-depot- houder, Somhelsdijk, en bjj de bekende agenten op alle plaatsen van Qverflakkee en Goedereede,

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3