INMAAK. Advertenti'èn Aan onze Lezeressen! WEILAND ARBEIDER - Wekelijksche Modegids, HUISHOUDSTER OPROEPING VmOOPEN: Bouw-, Wei- en Geesilanlei <J9L Windkoranmolea, tMAMlïIVf- PiPSIvR L. VEOEGIUDIWEIJ Wz BOUWLAND en V00H MA' S SteeiiioJen, Aniiirarietifllen en Cokes. INSCHRlJVINGSiliUËT. TIJSJE KOOLE, van belanghebbenden VOOR DEN INftlAAK. W BOEKHOVEN co Sommelsdijk. Handel, Industrie ea Stesnkoleabonden. Wekelijksche Modegids. Teerwagsn en Boerenwagen Zaterdag 12 Augustus 'a avonds 6| uur, te Ouddorp, in liet logement van Akershoek Afslag van een huis en gevolgen te Ouddorp, aan den Bosch weg, eigendom van Arie Sehraver. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 16 Aug. 's nam. 4 ure Inzet van den korenmolen //de Zwaan// c a, te Ouddorp en onderscheidene perceelen Bouw- Wei- en Geestland en aandeelen in duinen, dijken en meestoof onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 17 Aug. 's namiddags 3 ure Inzet van een perceel Weiland in den Schar- rezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachtspolder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 17 Aug. 's avonds 6 ure: In zet van een perceel Bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Jobs van Putten te Herkingen. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 18 Augustus 1905, 's nam. 3 uur te Dirkstand, ter herberge van Johs- Vroegindeiveij veiling van 2.98.37 H.A. (6 gein. 149 Roeden Voornsche Maat) bouw. land en watering te Melissant, in de polder //Oud Melissant//; 4.17.20 H.A. (9 gem. 25 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissanl, in de polder //Al te Klein//, en 'Au gedeelte in de nieuwe'Stadsche Meestoof te Stad aan 't Haringvliet, ten ver zoeke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. Notarissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. Woensdag 23 Aug. 's nam. 4 ureAfslag ran den Korenmolen //de Zwaan// c.a. te Ouddorp en onderscheidene perceelen Bouw-, Wei- en Geestland en aandeelen in Duinen, Dijken en Meestoof onder Ouddorp en Goe dereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug. 's nam. 8 ureAfslag van een perceel Weiland in den Seharrezeepolder en een perceel Bouwland in den Eendrachts polder onder Stellendam, in het logement van Troost te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Donderdag 24 Aug. 's avonds 6 ureAf slag van een perceel bouwland in den polder St. Elisabeth te Herkingen in het logement van Johs. van Putten aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Vrijdag 25 Augustus 1905, 's nam. 3 uur, te Dirksland, ter herberge van P. Brooshoold: atslag van 2.98 27 H.A. (6 gem. 149 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Oud- Melissant4 16.20 H.A. (9 gem. 25 Roeden Voornsche Maat) bouwland en watering te Melissant, in de polder //Al te Klein// en 7aj gedeelte in de Nieuwe Stadsche Meestoof te Stad aan 't Haringvliet, ten verzoeke van de erven van wijlen den heer Joh. de Lint Lz. te Zevenbergen. Notarissen VAN DER SLUYS te Dirksland en BRUCKNER te Zevenbergen. VeF&oopin(f. SomineUdyk. De onroerende goederen van wijlen Mejuffrouw de Wed. P. van der Sloot, zijn ingezet en afgeslagen als volgt: le. Het huis aan de Kaaidreef te Middelharnis, verhuurd aan J. van der Meide af 1,30per week, is ingezet door den heer Jb. Verolme te Middel harnis voor de som van f 690,en afgeslagen door den heer J. van der Meide te Middelharnis voor de som van f 730, 2e. Het huis aan de zuidzijde van de Westdijk te Middelharnis, verhuurd aan L. Westdijk a f 1,65 per week en de woning aan de Nieuwstraat a f 0,75 per week, is ingezet door den heer K. Ver maas te Middelharnis voor de som van f 850, 'en afgeslagen door den heer O. C. Brugge/man te Middelharnis voor de som van f 910, Se. Het huis met erf aan de Oostzijde van de Dubbele ring alhier, bewoond geweest door erf laatster, is ingezet door den heer M. Bom alhier, voor de som van f 1440,— en afgeslagen door den heer J. Kern alhier voor de som van f 1620,—. 4e. Het huis met erf aan de noordzijde van de Kerkstraat alhier, verhuurd aan Jb. Nelia a f 1,70 per week, is ingezet door den heer A. Vermaas te Middelharnis, voor de som van f 800,en afgeslagen door den heer L. Gouswaart te Mid delharnis voor de som van f 910, 5e. Het huis met erf aan de zuidzijde van den Oostdijk alhier, verhuurd aan W. van Niruwegen a f 1,— per week, is ingezet door den heer M. v. d. Have alhier voor de som van f 550,—. Op strijkgeld aangeloopen. 6e. Het huis waarin bakkerij, met erf aan de noordzijde van de Oranjestraat alhier, verhuurd aan H. Hobbel a f 3,50 per week, is ingezet door den heer J. Joppe alhier, voor de som van f 2000. Op strijkgeld aangeloopen, doch aan den heer H. Hobbel alhier voor dezelfde som overgegeven. 7e. Een perceel bouwland in den pol der het „Oudeland" alhier, verhuurd aan O. Joppe Cz. a f 65.per jaar is ingezet door den heer Johs. Verolme te Middelharnis voor de som van f 460.per gemet. Afgeslagen door den heer Anth. Korteweg te Middelharnis voor de som van f 461,— per gemet. 8e. Een perceel grond in de St. Nicolaas dreef (pl.m. 51 roeden) verhuurd aan diversen tot plaatsen van schuurtjes, verhuurd voor f 80. per jaar, is ingezet door den heer L. Korvink te Middelharnis voor de som van f 580.Op strijkgeld aangeloopen. 9e. Een perceel tuinland aldaar (pl.m. 49 roe den), verhuurd aan W. Breur en S. Hartensveld elk 5. f 10 per jaar, Is ingezet door den heer L. Korvink te Middelharnis voor f 410.—. Op strijkgeld aangeloopen. 10e. Een perceel tuinland aldaar (pl.m. 49 roeden), verhuurd aan G. van Antwerpen en J. van der Vlugt, respectievelijk voor f 8 en f 10 per jaar, is ingezet door den heer P. Dorst voor de som van f 405.—. Op strijkgeld aaDgeloopen. 11e. Een perceel tuinland aldaar (pl.m. 49 roeden) verhuurd aan A. Knape voor f 20 per jaar, is ingezet door den heer K. Vermaas te Middelharnis voor de som van f 525. .Op strijk geld aangeloopen. 12e. Een perceel tuinland aldaar (pl.m. 53 roeden) verhuurd aan A. Vroegindeweij en L. Groenendijk, elk voor f 10 per jaar, is ingezet door den heer L. Korvink te Middelharnis voor de som van f 465. Op strijkgeld aangeloopen. 13e. Een perceel tuinland aldaar (pl.m. 53 roeden), verhuurd aan J. van Antwerpen en C. Snoep, elk voor f 10 per jaar is ingezet door den heer K. Doornbos alhier vöor de som van f465. Op strijkgeld aangeloopen. Geaien^d I¥ieuw§. Staking van gemeenteraadsleden. Ook een staking, en wel te IJselstein van zeven gemeenteraadsleden, onder welke de beide wethouders, die rieds ge- ruimen tijd weigeren de zaken aan hun beslissing toevertrouwd, te behandelen zoolang de heer R. burgemeester is, wat voor velen een groot ongerief oplevert. De twist loopt formeel hiprover, dat de raad indertijd besloten heeft om enkele boomen, die althans oogenscbijnlijk op gemeentegrond staan en de passage ver nauwen, te laten rooien, en wel voor 1 December des vorigen jaars, welk besluit door den Burgemeester, om welke redenen dan bok, niet is uitgevoerd, zonder daarin den raad te kennen. Dat dit laatste bad behooren te geschieden is buiten kijf, ook dat de burgemeester wel zou gehau deld hebben om deswege tijdig amende honorable te doen. Later heeft bij dit wel gedaan, maar de tegenpartij is daarmee niet tevreden. De staking, ondanks de tusschenkomst van Gedeputeerde Staten van Utrecht, blijft voortduren tot groot ongerief en schade van velen. Dat achter deze nietige kwestie nog wat anders zit, wortelend in antipathie tusschen de hoofdpersonen in dit drama, is te bevroeden. Ook ten dezen zal 't wel zijnwaar twee kijven hebben beiden schuld, en dan gaat het hard tegen hard. Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is er te Zaandam ingebroken in het koffie huis van P. J. aan liet einde van den Zuiddijk, dicht bij de algemeene begraaf plaats. Nadat de dieven door een raampje waren binnengekomen is alles doorzocht en alles wat waarde had is meegenomen, o.m. eenige gouden en zilveren sieraden benevens f 30 aan geld Zelfs weid uit de japon, die voor het ledikant iag, waarin de vrouw des huizes sliep, de portemonnai genomen. De bewoners verklaren niets verdachts te hebben gehoord dit gevoegd bij da omstandigheid, dat allen des morgens bij het ontwaken over pijn in de keel klaagden heeft het vermoeden doen ontstaan, dat de dieven de bewoners bedweld hebben. De ledige portemonnaie en het geldbakje uit den winkel zijn 's morgens aan den weg naar Oostzaan (Weerpad) gevonden. De politie heeft reeds een uiigebreid onderzoek ingesteld. Opgeviscbt Woensdagmiddag is te Loosduinen uit zee-opgehaald het lijk van een 12 jarigen visschersknaap uit Vlaardingen. Doordat een der klompen VL 33 gemerkt was, kon spoedig uitgemaakt worden waar de knaap thuis hoorde. Een hevige slag. Een paard van den landbouwer A. v. N., te Poortugaal, dat zoogenaamd den dissel niet verdragen kon, begon Woensdagmid dag bij het rijden van een afweg, waarbij de wagen eenigzins doorschoot, in dier mate te slaan, dat daardoor de 25-jarige C. v. N., die op het kisje van den wagen zat, getroffen en inwendig zoo ernstig en gevaarlijk verwond werd, dat men voor het behoud van zijn leven vreest. f 1000 belooniug. In verband met het dioevig ongeval te Scheveningen (zie eerste blad) wordt boven staande beloouing uitgeloofd aan die vinders vau het lijk vanMej. Rotherstein, bij het baden verdronken. Dood op zijn flets. Zekere Loyens, fruitkoopman te Klein- Spauwen is te Hoelbeek nabij Bilzen, dood op zijn fiets gevonden in den vroegen morgen. Door de duisternis misleid schijnt de 40 jarige rijder van den weg afgedwaald te zijn en van een hoogte afgevallen met het hoofd tegen een muur. Het lijk zat nog op den zadel, de voeten op de trappers en 't hoofd over 't stuur hangend. De onmiddelijk geroepen dokter Van Herkenrade constateerde den dood. (Lim. Koer.) Hardhandig. Dinsdag waren een paar jongens aan den Geuzenweg te Hilversum, zoo hardhandig aan het spelen, dat het niet veel gescheeld had, of een hunner had het spel met den dood moeten bekoopen. Een der jongens werd door een andere zoolang bij de keel vastgehouden, dat hij bewusteloos werd. Door eenige buren werd hij naar huis gedragen en hulp ingeroepen van een geneeskundige, wien het mocht gelukken, het bewustzijn te doen terugkeeren. (G. en E.) Gevat. Te Meppe'l is door de marechassees Donderdagmiddag aangebracht een arbeider uit de gemeente Steenwijkerwold, die ver moed wordt de dader te zijn van de reeds gemelden moordaanslag te Darp (Havelte). Het getroffen kind is immiddeH over leden, terwijl de verwonding van den vader ook ernstiger is dan vermoed werd. Plotseling dood. Te Noordgouwe is een 24-jarige knecht van den landbouwer, terwijl hij bezig was een erwtenstapeltje te dekken, daar af gevallen. Hij gaf, op den grond gekomen geen enkel teeken van leven meer. Wijl de man door den val geen licha mehjk letsel had bekomen, was vermoedelijk hartverlamming de oorzaak van zijn plot- selingeu dood. (Midb. Gt.) Gevonnist. Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden op zeer geheimzinnige wijze bij Berg en-Dal een joDg meisje is ver moord. In de zitting van 3 Augustus van het Hof van Gezworens te Luik weid zekere Cherpion, die door dat Hof aan dit feit schuldig werd bevonden, veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. De veroordeelde bleef zijn onschuld vol houden. 8|6srseri|iiie Somiuelsfüjk. Geboren: Bertus, z. van Elizabeth van Dongen' Pieter, z. van Marinus Peekstok en Elizabeth Adrians van Eek. Middelharnis. Ondertrouwd Jan de Bruijne 23 j. en Tannetie Rille 27 j. Oude Tonge. Leentje, d. van F. van Noord en C. v.d. Ouden Pieter, z. van J. de Vos en L. Zweerus. Neeltje' d. van A. Maten en W. Kievit. Bastiaan Dirk. z. van F. van Erkel en J. Hartman. Gehuwd: Marinus Luijendijk, jm.oud21 j. met Maria Zweerus, jd. oud 21 j. OverledenTona Adriana Zweerus, oud 17 j. en 9 md. Maartje Fluit, oud 5 md. Nieuwe Tonge. Pieter, z, van Willem Hoileman en Pieternella van den Ouden. Pietertje, d. v. Leendert Kievit en Neeltje van Rijkhuizen. Gehuwd Cornells Yis,jm. 24 j. van Sommelsdijk met Heater van Eestereii, jd. 20 j. Overleden Willempje Kievit, 6 j. dochter van Cornelia Kievit en van Willempje Holster. Melissant. GeborenWouter Cornells z.v. Ricus Marinus Lisseveld en Botje van Poortvliet Dirk z.v. Jacob Sieling en van Lijdia Biemond. Gehuwd: Maarten Gerardus de Boer, 40 j. met Tijsje Koole, 34 j. Outldorp. Geboren fAdrianus Hendrik, z. v. Pieter Boelaars en Buzanna Sperling. Krijn, z.v. Paulus Grinwis en Willempje Hameeteman. Cornelis, z. v. Wouter Heerschap en KrijntjeSoeteman. Willem z.v. Klaas Westhoeve en Hester Tanis. Jacob, z. v. Johannes Both en Krijntje Breen. Lucretia d. v. Teunii Akershoek en Elizabeth v. d. Klooster. Cornelis Paulu», z. v. Jaeobus Aleman (in Amerika) en Dimmetje Heerschap. Cornelis Pieter, z. v. Maar ten Witte en Hester Mastenbroek. Gehuwd: Jacob Tanie oud 23 jaar en Adriaantje Tanis oud 23 jaar. Overleden: Neeltje v. d. Wende, oud 85 jaar wed. v. Dimmen Hoek. 14 er li en ScSiogI. Predikbeurten Zondag 6 Aug. NED. HERV. KERK. Sommelsdijk, vin. en 'sav. De. Westrik. Middelharnis, vm. en 'sav. De. Bruining. Stad aan 't Haringvliet, vm. Ds. Polhuis. Den Bommel, vm. en nam. Dn. Emmen. Ooltgensplaat, vm. en nam. Ds. Yerweij. Oude Tonge, vm. en nam. Ds. van Dolder. Nieuwe Tonge, vm. en nam. Ds. Wentink. Dirksland, vm. en naui. Ds. Lammers. Herkingen, vm. en nam. Ds. de Stoppelaal'. Melissant, vm. en nam. Ds. Iïoedemuker. Stellendam, vm. en nam. Ds. Hoogendijk. Goedereede, vm. en 'sav. Ds. de Gidts. Ouddorp, vm. en nam. De. Boss. GEREFORMEERDE KERK. Middelharnis, Zondag nam. 3 uur Ds. Steketee. Voor de laatste maal In de Bewaar school. Vrije toegang tot allo plaatsen, die tijdens den dienst der Herv. gemeente verhuurd zijn. Stad aan 't Haringvliet, vm. 9, nam. 2 en 's av. 6 uui leeskerk. Den Bommel, vn;. en 'sav. leeskerk. Ooltgensplaat, vm. en 's av. Ds. Dekker. Stellendam, vm. en 'sav. Ds. Koppe. Ouddorp, vm. en 's av. dhr. Basoski. OUD-GEREFORMEERDE KERK. Herkingen, vm., nain. en 'sav. leeskerk. Melissant, vm., nam. en 'sav. dhr. D. Barth van 's Gravendeel. Ooltgonsplaat, vm., nam. en 's av. Ds. Hartkamp. GEREF. GEM. ONDER 'T KRUIS. Dirksland, vm., nam. en 's av. Ds. Mackenzo. DOOPSGEZINDE KERK. >»uddorp, Db. K. W. Rössiug. YRIJE EVANGELISATIE. Ooltgensplaat, (Langstraat), vm. en nam. dhr. Wielhouwer. Getrouwd Gijsbert van Es Lz. en Jannetje Cornelia den Baars Kd„ die mede namens wederzijdsche familie liun' hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Sommelsdijk, 4 Augustus 1905. Getrouwd: MAARTEN G. DEN BOER en die namens hunne wederzijdsche familie dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Melissant, Herkingen, 3 Augustus 1905. Terstond gevraagd een nette P. G., niet beneden de 40 jaar- Adres letter R aan W. BOEK HOVEN, Sommelsdijk. De Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland roepen bij deze op de onbekende belangheb benden, om zoo zij dit noodig achten te verschijnen in de openbare vergadering van hun College, welke zal gehouden wor den in het gebouw van het Pro vinciaal Bestuur, Korte Voorhout, alhier, op Maandag den 7 Augustus 1905 des namiddags te 1,30 Ure, en waarin verslag zal worden uitgebracht in zake het adres van den Heer D. BREE- SNEE, lid van den Raad der ge meente Nieuwe-Tonge, houdende bezwaren tegen de toelating van den Heer L. NELISSE Lz. als lid van den Raad dier gemeente. De terzake betrekkelijke stukken liggen tot en met den 4<den Augus tus a. s., iederen werkdag van des voormiddags io tot des na middags 4 uur ter inzage aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur. 's Gravenhage, 31 Juli 1905. De Gedeputeerde Staten voornoemd, PATIJN, Voorzitter. F. TAVENRAAT Griffier. De Notaris A. VAN SCHOUWEN te Goetereede zal tengevolge van sterf gevallen o. a. in het open baar L. Op Woensdagen 16 en 23 Augus tus a.s., telkens 's namiddags 4 ure, in liet Logement van Akershoek te Ouddorponderscheidene perceelen onder Ouddorp en Goedereede, aandee len in duineü, dijken en mee stoof, alsmede een hech- ul ten' s^er^eni goed onder- AgÊTl houden, weibeklanten en ru-jW,. eon ruim bestaan opleve- renden steenen genaamd „S8E 2SWJLAM" met nieuw gebouwd steenen pakhuis, mo lenaarshuis, erf, grond en tuin, zeer gunstig gelegen aau den Dorpsweg, in de gemeente Ouddorp. Aanvaardbaar 30 September 1905. NB. De uitkomsten van het bedrijf van den molen gedurende de laatste jaren liggen ten kantore van den Notaris ter inzage. P Ruim voorbanden tegen vermin derden prijs in den Boek- en Papier handel van Heel,lijk, _o— MIUUCLIiARMS. Har ddr aver ij-ver eeniging Prins Hen drik" te Medemblik. Groole Paartleiiverlofiiig op 4 October 1905 te Medemblik, 60 cent per lot. Wf Deze rerloting is goedgekeurd bij Konin klijk Besluit van 11 April 1905 en ingericht naar voorschriften van Z.Exc.den Minister van Finan ciën en van den heer Commissaris der Koningin in Noord-Holland, terwijl de trekking geschiedt ten overstaan van den te Medemblik gevestigdsn Notaris. HOOFDPRIJS Een fraaie Tilbury met paard en volledige bespanning. VoortaPaarden, Veulens, Schapen, Huishou delijke- en Luxe-artikelen, welke allen op den dag der Harddraverij 25 September a.a. ter bezich tiging worden gesteld. Aantal loten 10000. 50 cent per lot. Onverkochte loten trekken niet mede. Loten verkrijgbaar bij J. TIEMAN, Hoofd-depot- houder, Sommelsdijk, en bij de bekende agenten op alle plaatsen van Overflakkee en Goedereede. 2. Op Donderdagen 17 en 24 Augus tus a s., telkens 's namiddags 3 ure, in het Logement van Troost te Stel lendam, een perceel in den Seharrezeepolder en een perceel iBOIJWLAVn in den Eendrachtspolder onder Stel lendam. 3. Op Donderdagen 17 en 24 Augus tus a.s., telkens 's avonds 6 ure, in het Logement van Joh. van Putten te Herkingeneen perceel in den polder St. Elizabeth te Her kingen. niet naam en woonplaats worden tegen scherp eoncurrecrende prij zen geleverd door dl. TIE1IAN, Sommelsdigk. Perkamentpapier aan vellen of per meter. Ruim voorhanden in den Boekhandel van Uitsluitend levering aan Eersle kwaliteit. Concurreerende prezen. Finmi A. KAPTIJfl, Crabelhslraal 241, Gouda. Wij vestigen debijzondere aandacht onzer lezeressen op de belangrijke PBEMIE, welke voor onze abonnés tegen den bespottelijk lagen prijs van 55 cents per drie maanden ver krijgbaar is, in een Wekelijksch verschijnende in 8 pagina's met omslag en knippatronenblad. Omdat niet iedereen waarschijnlijk kennis gemaakt heeft met dit zeer fraaie en uiterst practische MODE TIJDSCHRIFT, zonden wij alle lezers een Ex. gratis en franco ter kennisma king in een onzer vorige nummers toe. Bij inzage zal een ieder moeten erkennen, dat een zoo fraai Modeblad nog nimmer tegen zulk een ongekend lagen prijs werd aangeboden. De talrijke gravures, waarmede de bladzijden als het ware zijn bezaaid, geven uitnemende en practische mo dellen voor onze Dames, die in dit tijdschrift vinden wat haar op het gebied van Modes kan interesseeren. Een keur van toiletten, zoo van een voudige als kostbare, tal van gravures van kinderkleeding, een schat van patronen voor alle kleedij, een groote verscheidenheid van handwerk. Het blad gaat tekens vergezeld van een groot I'ATRONENBLAD, zoodat de lezeres in staat is, met behulp daarvan zelf het model harer keuze te vervaardigen. De nieuwe WEKELIJKSCHE MO DEGIDS kost slechts voor onze lezers onverschillig of zij eerste of' tweede lezer zijn, per 3 maanden 55 et. (franco per post 80 ets.) Men verzuime niet het onderstaande formulier in te vullen en ons ten spoe digste, daar de oplage geregeld moet worden, toe te zenden. DE UITGEVER. Direct gevraagd een vaste of ongehuwde KNECHT, liefst boven de 20 jaar, goed kunnende melken, tegen flink loon, bij P. VANLEEUWEN, Landbouwer te Zevenhoven. Te koop aangeboden een in goeden staat zijnde bij F. NIEUWLAND, Mr. Smid, Dirksland. >H De Ondergeteekende verlangt bij zijne Courant geregelde toe- tj| zending van de nieuwe éénmaal per week verschijnende, tegen den prijs van 55 cents per drie maanden, (franco per post 80 cents.) WoonplaatsNaam

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4