mus trom DAMES! Assurantie. HET BESTE OPBUBmiüG Advertentïèn. J. DE KORTE Sz. Masse j-Hams Maaimachine, G-ez. SCHRAMM, KINDERGOED ft'ieuws. CHRISTELIJKE SCHOOL iederen Donderdagmorgen Opgaaf van Premie, AilkJD JE-PUDDirtó! AJ. POLAK. - VARKENSVOER I L. Yroegindewsij Wz., DRUKWERK. - ROTTERDAM. - LÜ1ERIAHD-ÜITZETTEN, ZEER LAGE PRIJZEN [Door onze Noot is ons doel bereikt. De heer Bogert zwijgt nu over het geval Mekking en stemt toe, dat d 2 Liberale Pers ook in zijn Sociaal-Democratisch oog te ver gegaan is. En als een Socialist dat toestemt, die de befaamde Het Volkepistels, wier inhoud, taal en stijl een zekere be ruchtheid hebben, zeer waarschijnlijk met grooten smaak leest, dan beteekent zoo'n getuigschrift van Bogert aan de Liberale Pers nog al wat. Ergo we kloppen. Wat het overige van 't Ingez. Stuk aangaat, 't is de bekende propaganda der Sociaal-Democratische beginselen, waarop we in een Noot niet antwoorden. Alleen ditWat de principieeie strijd aangaat, schijnt de heer Bogert zich zeker niet te her inneren de kwestie TroelstraPannekoek Van der Goes inzake de Herstemming. 't Is toch waarlijk belachelijk om bij zoo'n nu aanhangige zaak die één der hoofd beginselen van de >S. D. AP. raakt Algemeen Kiesrecht, nog te spreken van 't principieel optreden dier Partij. In het Socialist Manifest stond, dat aan die Can- didaten in Herstemming de Socialistische steun zou verleend worden, die zich uit spraken voor Algemeen Kiesrechtde blie ven van die Candidaten zijn binnengekomen bij 't Partijbestuur en 't slot wasde Af deelingen kozen rijp en groenof 't Roel was of BorgesiusPatijn of Van Foreestiedere oud- en nieuw-Liberale Caudidaat, vóór of tegen Algemeen Kies recht werd in de 20 districten gesteund. En volkomen gelijk heeft dr. Pannekoek, die schreef in 't Volk van 6 Juli »En in onze juichtonen zal ook «bitterheid zijn. Wij hebben vroeger «de Vrijz. Democr. op de kaak ge- ssteld, die, toen 't oogenblik van «palslaan kwam, om oogenblikkelijk «gewin het A. K. in den steek lieten. 2. Wij hebben daartoe geen recht igehad. Wij zijn evenmin vastgebleven. «Wij hebben 't honderdmaal inde «verkiezingen gehad over lood om «oud ijzer: het was hol geschetter. «Al onze groote woorden, die de «uitdrukking van een grootsche en «groote werkelijkheid konden zijn, >zijn tot holle frases geworden, die vergeten waren, toen 'f oogenblik »kv;am, toen 't eenige zei/beheersching, ^fierheid, karaktervastheid eischte, seen afzien van oogenblikkelijk gewin, som ze tot waarheid te maken. We shebben door onze houding in de sherstemniingen de zaak van 't Alg- sKiesr. achleruitgebrachtde antithese svan Kuyper nieuwen steun gegeven, s't klassebewustzijn der arbeiders ver szwakt den afkeer van politiek, onder sgoed-revolutionair voelende, maar sminder ontwikkelde arbeiders doen stoenemen ons eigen Congresbesluit sverkracht en daardoor de discipline sin de partij geschonden.<s En dr. Pannekoek eindigt met te spreken over seen jammerlijk tooneek in de Soci alistische Partij. Zie met zulke feiten voor oogen moet de heer Bogert niet zoo daverend over den principieelen strijd der Socialisten spreken. sDaartoe hebt ge geen recht, zou Pannekoek zeggenen beweert ieder die uw gedoe heeft gezien Summa Summarum, want we willen er maar verder over zwijgen, waar er wel een begin, maar geen eind is aan de bespre king der politieke narigheden der Liberaal- Socialistische stembus-Coalitie We zijn door 't stuk van Bogerd over tuigd, dat hij met ons afkeutt de liberale propaganda in Juni, maar tevens, dat hij geen Sociaal-Democraat is die revolutionair voelt; hij is een dood gewone Vrijzinnig- Democraat, maar met die plunje als al te alle daagsch niet graag den boer opgaat. Waarschijnlijk is hij in 1909 onder 't nieuwe type Christen-Democraten Wie wil doen, wat Boaz deed? Nietwaar, lieve lezer, lezeres 1 ge kent liet lie felijk tafereel uit het boek Ruth eene arme weduwe, aren lezende op de akkers van den rijken en vromen Boaz. De vriendelijke man met zijn milde hart zendt de arme Moabitische niet ledig heen; integendeel, hij stelt haar in de ge legenheid een rijke inzameling te doen ten be hoeve harer verarmde schoonmoeder Naomi. Van den rijken oogst, hem door den Heere geschon ken, doet Boaz een flink deel in den schoot van Ruth nederdalen. Toepassing: Lieve broeder en zuster, wilt gij nu aan onze geestelijke arme Indische militairen doen, wat de liefdehand van Boaz deed Wilt gij s. v. p. om 'sHeeren wil, nu het weldra de schoone oogstmaand is, ook niet wat laten vallen van het vele of weinige dat de Heere u schonk, om Christelijke Scheurkalenders enz. enz. te ver spreiden door geheel Indië heen De tijd dringt tot spoedj nog slechts een paar maanden en de kisten, die reeds gemaakt zijn, moeten gepakt en verzonden. En tot heden kunnen wij nog geen bestelling doen omdat de giften nog te schraal vloeien. Meer dan 300 jaarlijksche be- gunstigers(sters) deden nog niets van zich ho.oren, en daaronder nog vele milde gevers en geefsters. Wie wil nu onder de lezers en lezeressen den milden Boaz navolgen? Onder het motto „Voor Christelijke lectuur Indië" zien wij rijkhalzend veie goed ingevulde postwissels of aangeteekende brieven tegemoet. Van af 16 Juni met hartelijken dank ontvan gen Eenige partijtjes gebr. postzegels en capsules voor de Zending. Voor Christelijke lectuurver- spreiding, anoniem: Marie te R. f 1,bijeen verzameld door Mej. J. G. te O., bij hare dienst bare f 2,20 (goed zoo); H. W. te B. f 1.— Wed. N. te Den Haag f 5,-Mej. C. K. te M. f 3,— Wed. p. te L f 1,v. d. O. te Vlissingen f5,— N. N. te Amsterdam f 2,'Opgespaarde halve centen: Mej. H. v. 8. te Zaandam f 0,75; verder eenige giften tot een bedrag van f 125,waar van den afzenders bericht van ontvangst kon gezonden worden. Onder bovengemelde som was een vorstelijke gift van een rijk beweldadigde I buitenland, groot fr. 200 of f95,—. 1 gevoelt den nood en de ellende onzer Indische militairen en toont dit door de daad. Wie kan, volge s. v. p.H.E'svoorbeeld. Beleefd en vriendelijk aanbevelend, Uw aller dw. dr., ALBt. GRUIJS Sr., 14 Juli 1905. Molenpad 68, Zaandam. Wes'koopIsBg'eïi» Woensdag 26 Juli 1905, 's nam, 2 uur Verkoop van haver in den van Pallandtspol- der te Middelharnis, in liet Hotel Meiier al daar. Notaris VAN ISPELEN. Op Woensdag 26 Juli 1905, des namiddags 4 uur aan de Voorstraat te S'ad aan 'tTIaring- vliettwee kalveren, twintig kippen, melkge- reedschap en meubilaire goederen, ten verzoeke van de Erven W. J. C. Diepenhorst. Notaris VAN BUUREN. Woensdag 26 Juli, 's avonds 6(30 uur; Verkoop van Tarwe in den pokier Noordland te Oude Tonge, voor dhr. L. Groenendijk te Oude Tonge, bij Wed. G. Kanters Zoon aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 27 Juli, des avonds 6 uur in het hotel //Spee// te Sommelsdijk Inzet van twee Huizen en Erven te Middelharnis vier Huizen en Erven, 1-13-30 Heet. Bouw land in den polder het Oudeland en 0-41-38 Heet. Tuinland aan de St. Nicolaas- of Hoven- dreef in het Oudeland, gemeente Sommelsdijk, alles behoorende tot de nalatenschap van Mej. Wed. P. v. d. Sloot. Notaris P. A. VAN BUUREN. Donderdag 27 Juli, 's nam. 5 uur Scheeps- afbraak aan de Havenkade te Stellendam. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 28 Juli, voormiddags 9 uur, 94 perceelen Tarwe, Erwten en Haver te velde in de Adrians-, Eendrachts- en Halspolders onder Stellendam, in het Logement van Troost aldaar. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 2 Aug. 1905, 's av. 6 uur Ver koop van Bieten, aardappelen en uien in den polder Oudeland en Suijspolder te Oude Tonge, voor de Erven A. Krouwer, bij li van Don gen Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 3 Aug., des avonds 6 uur in het hotel i/Spee// te Sommelsdijk Afslag van twee Huizen met Erven te Middelharnis vier Huizen met Erven, 1-13-13 Heet. Bouw land in den polder het Oudelaud en 0-4.-38 Heet. Tuinland aan de St. Nicolaas- of Hoven- dreef in liet Oudeland, gemeente Sommelsdijk, alles behoorende tot de nalatenschap van Mej. Wed. P. v.d. Sloot. Notaris P. A. VAN BUUREN. Zaterdag 5 Augustus, 's avonds 6 ure te Ouddorp in het logement van Akershoek Haver en klaver 2e slag onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. liet paaltje van Oosterlittens. Het verhaal van den vindingrijken corres pondent van het «Nieuwsblad voor Sliedrecht en omstreken betreffende een gevonden schat van ongeveer f 50,000 bracht een briefschrij ver in de N. C. onwillekeurig in de gedachte een curieus legendarisch verhaal, dat ons in 't Friesch werd opgedischt door een onzer oudere Friesche schrijvers van naam en waar van de titel luidtsliet paaltje van Ooster littens®. De inhoud van dit verhaal komt in hoofd zaak hierop neer Er woonde eens te Oosterlittens een schoen maker met een talrijk gezin, die niettegen staande hij hard werkte, toch niet in bijzonder goeden doen verkeerde. Als een idee fixe lag het den armen man echter bij, dat hij door een of ander toeval plotseling rijk zou wor den. En toen hij drie nachten achtereen, in een droom, een vrouw met een witte muts op het hoofd, aan de deur zag verschijnen, die hem telkens voorspelde sdat hij in Amsterdam op de Amstelbrug zijn geluk zou kunnen vin den,® begreep hij, dat daar iets achter zat. Hij had er geen rust of duur bij, totdat hij op een goeden morgen aan zijn vrouwaan wie hij den droom bad verteld, maar die hem eenvoudigweg uitlachte, zijn vaststaand be sluit mededeelde, om naar Amsterdam te gaan. Wat zijn vrouw er ook tegen inbracht, baas schoenmaker liet zich niet van zijn stuk bren gen, hij stapte weldra te Harlingen op het beurtschip (stoomschepen voeren er toen nog niet) en kwam goed en wel te Amsterdam aan. Pas had hij daar voet aan wal gezet of liet zich naar den Amstelbrug geleiden, waar hij den ganschen dag bleef. Hij keek echter wel wat op zijn neus, toen aan het eind van den dag er nog niets bij zonders was vooi-gevallen. Den volgenden dag ging het desgelijks, er viel niets voor, dat hem kon interesseeren. Reeds bijna moedeloos ging hij dien avond weer naar zijn logement, doch hij besloot het nog een dag te probeeren. Ook die dag was reeds bijna verstreken en hij stond reeds op het punt naar huis te gaan, even wijs als hij was gekomen, toen er een bedelaar op hem afkwam, die hem vroeg wat hij toch wel den ganschen dag op de brug zocht. Gramstorig antwoordde de schoenmaker hem dat hij hiermede niets te maken had. Doch daar de bedelaar steeds aanhield en zich niet liet afschepen, vertelde de schoen maker hem ten slotte zijn droom, maar hij vertelde er niet bij, waar hij woonde. «Als gij hier niets anders hebt te doen« zeide daarop de bedelaar, «zou ik maar weer naar huis gaan. Ik heb zelf ook eens drie nachten achtereen gedroomd": Ik was in Fries land, meende ik, in een dorp dat Oosterlittens heet. Daar stond op het erf van een schoen maker in het bleekveld een paaltje met een gedraaid vaasje bovenop. En toen droomde ik, dat ik dat paaltje uit den grond haalde en er een ketel met geld onder vond. Maar nu zou ik toch wel krankzinnig moeten wezen als 't mij inviel om daar heen te gaan en dat te onderzoeken. En daarom, als gij er niets an ders te Amsterdam te doen hebt, zou ik maar stilletjes weer terugkeeien.« s>Ja, dat zal het beste wel zijn«, zeide de schoenmaker, die den schijn aannam zoo be daard te zijn, alsof er niets gebeurd was, maar die inwendig geheel van streek was. Immers ook op zijn bleekveld stond precies zulk een paaltje, en zoodra hij kon, maakte hij dat hij weer thuiskwam. Toen zyn vrouw vernam dat hg niets ge vonden had wilde zij hem pnmiddelijk aan het opgestapelde lapwerk hebben. En «baas® wilde ook direct aan het werk gaan,, maar niet met de schoenen, doch aan '(graven in het bleekveld. Zijn vrouw dacht, dat hij volslagen krankzinnig was geworden. »Baas« stoorde zich echter nergens aan hij spitte met alle ijver en had weldra het paal tje uit den grond. En wat zat er onder Een ketel met geld Toen had het werkelijk weinig gescheeld, of beiden «baas® eu vrouw, waren gek ge worden van vreugde Na eenigszins tot bedaren gekomen te zijn, overlegden ze dat niemand er iets van mocht weten. Ze schaften zich enkel voor en na enkele nieuwe meubels en kleeren aanook nam »baas« een knecht, een weelde voor hem, die er te voren bij lange na niet op staan kon, doch voor het overige bleef alles, zooals het geweest was. zoodat de menschen te Ooster littens geloofden, dat de schoenmakersfamilie langzamerhand in eenigszins betere positie kwam. De ketel, welke »b^as« in de bleek onder het paaltje gevonden' had, werd in de huis houding als theeketel gebruikt. Ze had deze bijzonderheid, dat er een op schrift op stond, dat intusschen noch de schoenmaker, noch diens vrouw, noch ook de buren, die er toevallig opmerkzaam op werden, konden verklaren. Dit bleef zoo, totdat in den herft de predi kant op huisbezoek kwam. Ook deze zag de ketel en het opschift en vroeg, hoe men aan dien ketel kwam. »Och,« zeide de schoenmaker nu als telkens, wanneer men deze gewichtige vraag deed, »wij hebben hem eens te Leeuwarden gekocht op «de Brok (het marktplein voor uitdragers waren op de weekmarkt, maar zeg ons toch wat het opschrift beteekent.® «Dat is een Latijnscheinscriptie«, antwoordde de predikant, «weike vertaald aldus luidt «Onder deze ketel zit nog een ketel.® Maar wat dit opschrift beteekende, wist hij niet te zeggen. Nu, baas schoenmaker had ook geen nadere toelichting noodig. Nauwelijks was de predikant heen gegaan, of sbaas« was reeds weer op het bleekveld aan 't graven en spitten enhij haalde nogmaals een ketel vol geld te voorschijn. Deze maal was er zooveel geld, dat «baas® nu voortaan met zijn vrouw en zijn talwjk gezin in overvloed kon leven. «Baas® had dus wel degelijk zijn geluk gevonden op de Am stelbrug te Amsterdam. Vreeselijk ongeluk te Egmond aan Zee. Toen Donderdagavond de tram van Alkmaar naar Egmond aan Zee, waarmede de lijn ge opend was, te ongeveer kwart vóór tienen te Egmond aan Zee terugkeerde, ontspoorde bij den eersten wissel vóór het station delooomolief, Van de twee wagens liep de eerste tegen de machine aan, welke daardoor kantelde. Op de locomotief bevonden zich, eehalve de machinist J. A. van Heyningen, de stoker A. Holemann en de opzichter van den loco motief- en treindienst, de heer Nouwen. De machinist kwant onder de machine, met het treurig gevolg, dat hij dadelijk een lijk was. De stoker en opzichter werden, de eerste vrij ernstig, de laatsle lichter, gewond. Zij zijn opgenomen in het Wertheini-Paviljoente Egmond aan Zee. De overige personen, die in de wagens zaten, twee stokers en de beeren Dr. Schipper en Gouda, van Egmond aan Zee, bekwamen geen letsel. De machinist laat een weduwe met zes kinderen achter. De oorzaak van het ongeval is niet bekend. Een onderzoek zal worden ingesteld. De machine werd belangrijk beschadigd en van een wagen is hei hordes geheel ingedrukt. Een zeldzame vangst. Een zeldzame viscli is opgehaald door visschers te Uüi'am. la een der aalfuiken bevond zich n 1. een schildpad, naar visscherslieugenis de eersie die in de Zuider zee gevangen woidt. jfej is 30 cM. lang, bijna zwart op den rug, gevloki-geel op den huik, mei een lichten kring om den hals. Het plan is haar op te zei den naar Artis. Wie de vossen waren. Als de vos op schild nacht slaat. Boer pas op je ganzen Zoo dachten de boeren in den omtrek der bosschen, gelegen tusschen Grubbenvorst en Horst ook, doch hoe ze ook de wacht hielden om reintje te pakken te krijgen, alle moeite was vergeefs en toch kwam men aanhoudend tot de conclusie dat het aantal kippen minder werd. Herhaaldelijk had men al gezocht naai de verblijfplaats van Reintje met zijn kroost, doch zonder'gevolg. Dezer dagen nu vond men wel niet iets van dien aard, doch iets geheel vreemds, n.l. op pl.m. 150 meter in een dicht begroeid boseh een paar tentjes, lijkende op bivakken. Men achte het niet geraden er dicht, bij te komen, doch wel om de politie te verwittigen. Naar aanleiding hiervan ging de wachtmeester der marechausees met zijne brigade benevens de gemeente-poliiie van Blerick er op uit om in deze meer licht te krijgen. Zondagavond tegen 11 uur werd het bewuste boseh afgezet. Toen er legen 3 i ur nog niets bespeurd was en het licht begon te worden, kroop de wachtmeester met een paar manschappen het boseh in (bij voorkeur was een boseh uitgezocht van hcoge dennen dat geheel dicht begroeid was, en liet onderzoek zeer bemoei lijkte), met het gevolg dat in bovenbedoelde bivakken 2 personen werden aangetroüen. Een er van werd spoedig gekneveld na zich eerst flink verweerd te hebben. De ander poetste de plaat, doch werd gelukkig ook ingepikt, waarna de beide kluizenaars flink geboeid naar hier werden overgebracht. Bij onderzoek bleek dat men de hand had gelegd op een paar individu's van zeer verdacht ge halte, die vermoedelijk uit een der Duitsehe gevangenissen ontsnapt zijn. Ze verklaarden te lieeten Jean Kooien, geboren te Bern Scliway, en Karl Schinkmann, geboren te Dortmund, oud elk ongeveer 50 jaar. Ver volgens werden de tentjes nauwkeurig onder zocht en bevonden dat daarin een groot aantal voorwerpen, van diefstal afkomstig, aanwezig was. In één tentje was een wel- vootziene kelder gegraven, waarin zooveel proviand enz. aanwezig was, dat ze er voor- loopig tegen konden. O.m. werd gevonden eenige linnen schotels die onlangs bij de Wed. Scbreurs teSevenum werden vermist, een verrekijker, eene partij manufacturen, 3 nieuwe constimes, eene halve gebraden kip (dit waren dus de vossen hicr- voren bedoeld) eene partij boter, waarvan de herkomst in de centrifuge te Horst vermoe delijk wel bekend zal zijn, enz., benevens eenige inbrekerswerktuigen. Uit een en ander bleek dat ze bier reeds geruimen tijd gehuis vest hadden, hetgeen in verband met de gepleegde diefstallen, zeer aannemelijk is Beiden zitten nu achter slot en grendel en zullen in afwachting van nadere opdracht naar de gevangenis te Roermond worden overgebracht. (//L. K Verdronken. Te Oostendam is de 12-jarige Vervloet. bij het zwemmen verdronken. Eenige makkers van den knaap, die mede aan het zwemmen waren, wisten hem spoedig op het droge te brengen, doch alle pogingen om de levens geesten op te wokken bleven vruchteloos. Een lijk gevischt. Bij het vissollen in de Noordzee werd door een dei' Tesselsche visschers een lijk in zijn net van den zeebodem opgehaald. Het hoofd ontbrak geheel, terwijl voorts liec lijk zóó gehavend was, dat men 't niet kon hanteeren en weer aan de zee moest prijsgeven. IIiss'^erlajbe Sftanct - §oiniuelsciijk. Geboren: Lena d. v. Leendert Verbiest en Kaatje van den Nieuwendijk. Gehuwd Johan Maris van Eijsden en Johan na Tuijt. Stad aan 't Haringvliet. Geboren Jacoba Cornelia d. v. Machiel Kas telein en Jacoba v. d. Sluijs. Jannetje d. v. Simon van der Mast en Wilhelmina Zwarts. Hen ISomiuei. Geboren Hubrecht z. v. D. Donkersloot en N. van Zanten. Ondertrouwd: A. Voshol oud 21 j. en S. J. van Gelder 25 j. Overleden: Egidius Janzen n dagen z. v. J. M. Janzen en J. C. Legierse. ifSësrfeg tnerf cfeteiB. Oude Tonge, 21 Juli. Granen. Tarwe f 7.25 a 7.80 per Hl. Gerst 7lfx a 8 ct. per Kilo. Rogge f4.85 a 5.20 per Hl. Haver 63/,, a 7 ct. per Kilo. Karwijzaad f 14.50 a 14.75 per Hl. Aardappelen geen opgaaf. Boter f 0.70 per pond. Eieren 4 ct. per stuk. Rotterdam, 24 Juli. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kilo f 9.50 a 10.Rogge per Hl. f 5.50 a 6.15. Haver was niet aangevoerd evenals Br. Boonen. Doch laatstgenoemde kan als verkocht werden be schouwd. Zij zal met het nieuwe seizoen worden hervat. Koolzaad (nieuw) f8.25 a 9.30 per Hl. Granen. (Buitenlandsche) stil. Rogge per 2100 kilo 126/127 kilo Stettiner stoo- me ld f 153, 71/72 kilo. Cherson f145143, 9 Pad 20/25. Nicolajeff i 145, 9 Pud 20/25. Taganrog stoo- mend f146, 9 Pud 15/20. Ricolajeff stoomend f141, 74/75 kilo. N. Helena gezeefd Augustus/aflad. f 141. Gerst per 2000 kilo 60/61 kilo. Zwarte Zee uit zeeboot f 124.50 a 126.—. 62/70 ko. id. f126 a 127. Boekweit per 2100 kilo104/106 Koningsberger geladen gestoomd f182. Mais per 2000 kilo Amerik. Mixed, uit zeeboot f134 a 135 do. gestort f131 a 134, do. stoomend f 132, dito dito Aug./Sepi./Oct. aflading f 130. In Publieke Yeilng is verkocht: ca. 30000 kilo m/m. B. S. Gerst tot f119 a 67 per 2000 kilo cont. plus 1 onkosten uit lichter alhier te ontvangen. Vee. AangevoerdPaarden, Yeulens, 187 vette- en magere Runderen, 338 vette- en gras kalveren, nuchtere Kalveren, 1064 Schapen en Lammeren en 482 Varkens. De prijzen zijn: Melkkoeien le kwal. 71, 2e kwal. 62, 3e kwal. 52 cent. Handel traag. Kalveren le kwal. 84, 2e kwal. 76, 3e kwal. 64 ct. Handel trrag. Schapen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. 52 ct. Handel iets beter. Varkens le kwal. 49, 2e kwal. 46, 3e kwal. 42 ct., licht soort 40 a 42 cent. Alles per Kilo. Handel vlug. Aardappelen. Brielsche Kralen f 2.50 a f 2.70, Geldersehe Kralen f2.— a 2.20 per Hl. Weinig aanvoer, geen vraag. Eieren. Zeeuwsche f3.50 a 3.60. Overmaasche f3.80 a 4.per 100 stuks. Meel. Houders, vooral de buitenlandsche hielden vast aan vorige prijzen; eenige offerten waren niet onbelangrijk hooger. Inmiddels ging er zeer weinig om, verbruikers zijn terughoudend, er wordt alleen reor directe behoefte gekocht; de week sloot dan ook zeer vast maar uiterst stil. Heden stil prijshoudend. lui sterdam, 24 Juli. AardappelenMalta's per kilo 6'/2 a 7 ct. Westlandsche Zand f3.a 3.50. Andijker Muisjes f2.70 a 3.20, id. kleinen fl.3fra 1.50. Katwijker Ronden f2.30 a 2.80, dito kleinen f 1.20 a 1.40, dito Muisjes f2.50 a 2.80. Friesche Muisjes f2.50 a 2.80, id. Borgers f2.20 a 2.40 per Hectol. Aanvoer 10 ladingen. Vee. Aangevoerd 255 Runderen. Men noteert: Vetie le kwal. 72 a 75, 2e kwal. 67 a 70, 3e kwal. 64 a 66 cent. 20 Stieren 56 a 66 ct. per kilo. 220 Melk- en Kalfkoeien f 120 a 270. 2 Graskalveren f a 77 nuchtere Kalveren 17a 15. 25 Schapen f 20 a 28. Lammeren f 0. a 0.per stuk. 561 vette Varkens (Holl.) le kwal. 47 a 48 ct., 2e en 3e kwal. 45 a 46 ct.(Overz. en Geld.) le kwal. 46 a 48 ct., 2e en 3e kwal. 44 a 45 ct. per kilo. Ondertrouwd Gijsbert va» Es Lz. en Jannetje Cornelia den Baars &<I. Sommelsdijk, Juli 1905. Terstond gevraagd voor geruimen tijd vast werk. Loon naar bekwaamheid. Adres D. v. d. BROEK, Timmer man, Stellendam. voor de te Stad aan 't Haringvliet. Zij die hunne kinderen wenschen te zenden naar de eerlang te openen Chris telijke school worden beleefd verzocht zich aan te melden tusschen 20 Juli en I Augustus bij het Bestuur. Idet Bestuur voornoemd, J. W. GESTEL, Voorzitter. A. J. C. SILVIUS. W. NIEUWLAND. A. KOPPENAAL. L. KEIJZER Sr. Secretaris De beurs te Ouddorp heeft weder een aanvang genomen en zal gehouden worden in het Hotel AKERS- HOEK. wilt ge uw gras en klavers vlug, goed en goedkoop gemaaid hebben, gebruik dan de die van de beste constructie is en in huur verkrijgbaar is gesteld bij P. VROEGINDEWÉIJ te Dirksland. Ze zijnweder voorradig,deijzersterke Paarden-Chroomleder en knooplaarzen. Zoolang deze voorraad duurt voor de bekende prijzen. Aanbevelend S. NAGTEGAAL, Kerksingel 8788. Dirksland. N. B. Voor Herkingen worden be stellingen zonder verhooging tegen de bekende voorwaarden aangenomen door W. SCHERPENISSE. Wie zijne huizen, inboedel enz. wil assaareeren, vraagt dan eerst bij den Agent van de 's Hertogenbossche Maatschappij. 3. L. ARMSTRONG. SOMMELSDIJK. JcEfIT per PAKJE 20CENT PER <5PAKJES Het beste en goedkoopste adres voor 03 Pt is bij W 1 J. DAMBRUIN »IRK§LAND. g O p. 0 Griesmeel f 3,45Rijstemeel f 3,Voer- E meel f3,20; Maïs; Maïsmeel; Voertarwe g* o voor Kippen f3,20; Lijnkoek f5,50; Lijn- g meel voor Kalveren f 5,50. ro 03 [a S Bij 20 pond Margarine een prachtig Cadeau, m. adres voor alle Schrijf benoodigdheden voor kantoor, school en huisgezin is bij ÏS fME K. MASTKEG, WESTQSJK x x illlDOELHARMiS. Levering van alle Tijdschriften, Couranten, Urochures, enz. Goedkoopst adres voor het vervaar digen van alle soorten Plaatsing van Advertentiën in alle Bladen. Voorts een keurige collectie, groote en kleine, Boekwerken voorhanden, zooals „Bunjan'sChristenreize" (nieuwe uitgaat) „Wereld en Kerklid", „Hij is onze Vrede" en vele andere soorten. Beleefd aanbevelend. PASSAGE 21, (vroeger Hang 7), GROOTE VAN EN OUDE TONGE. Heft Ssesfte adres voor Touwwerk, Teer, Lijnolie, Verfwaren, Vernissen, Borstelwerk, Spijkers, Gaas, Wjjnen, Likeuren, enz. enz. Lxge prijzen. Wedere erkoo pers rabat.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3