0 C MONKEYBRAND Antwoorden of mededeelingen RWEJDERT MUREN Predikanten. Predikanten mogen niet meer aan polie- tiek doen Aldus de oppositie. Wel te verstaan, geen orthodoxe predi kanten, die anti-revolutionair zijn. De predikant Bronsveld van Utrecht heet ook orthodox, en hij mag wel politiek drijven. Hoe meer hoe liever. Heel de liberale pers speelt wat hij schrijft met wellust uit. Ook de predikant Wagenaar, van Leeu warden, is een geliefde auteur bij liberale redactiën. Een orthodox predikant Engelberts stelt men zelf als liberaal candidaat op. Maar predikanten, die èn orthodox zijn èn voor anti-revolutionaire candidaten ijve ren, verzaken hun roeping en verzuimen hun ambt. Waarom P Omdat dezen hun ambt dan niet behoor lijk kunnen waarnemen. Maar eilieve, breng nu een bezoek aan de liberale 2>hulpkerk«, d. w. z. aan de openbare school. De priesters en koorknapen, die daar het altaar bedienen, zijn de hoofden en onderwijzers. Die hebbeu ook een ambteen ambt dat overdruk is een ambt dat ze ook niet mogen verzuimen. En als die dan aan politiek doen Wel, dan verdienen ze geridderd te wor den, want een openbaar onderwijzer, die om zijn ambt de liberale politiek verzuimde, is geen knip voor zijn neus waard. (Stand.) Tuin- en Landbouw. YAN ïLANDBOUW-ONDERWIJSC I Van Landbou w-Oudcr wij sn te Middelharnis zou ik nu vertellen. En 'k doe dit aan de hand van de verslagenreeks, mij vriendelijk toegezonden. 'Ik weet wel, dat elk jaar een zeer groot aantal exemplaren worden rondge stuurd, dat pok niet-leden der vereeniging zoodoende met haar werken en streven op de hoogte kunnen komen. Toch zullen lang niet alle lezers van dit blad ze krijgen om er kennis mee te maken en te kunnen zien, hoe nuttig de vereeniging niet wezen kan wier naam hier boven staat. Want ware dit wel het geval, het ledental zou stijgen, moet stij gen, tegelijk met de belangstelling in het wer ken der vereeniging. En in geen enkel jaar verslag zou dan te lezen staan van de onvol daanheid van het Bestuur, zooals dit nu 't ge val weer is. Het zou niet moeten klagen over eene zeer flauwe belangstelling en onvoldoende steun bij 't streven der vereeniging. Haar tien jarig bestaan zou min of meer feestelijk her dacht dan zijn, een opgewekte toon zou spre ken uit 't verslag in plaats van de zucht, dat men de leden werven moet op minderwaardige wijze en dat de cursus leerlingen eene laak bare slapte en onverschilligheid vertoonen. »De Verzameling en de Bibliotheek verblijven kalm in hare zelden gestoorden rusta Zoo staat er lezers. En ik, die de bedoelde verzameling en bibliotheek van nabij ken, 'k durf zeggen, 't is een schande voorde boeren op Flakkee, dat zulks gezegd moet worden in een officieel verslag. Te Sommelsdijk vindt ieder in de leeszaal der vereeniging zulk een schat van werken dat niemand er zal kunnen komen of met geringe moeite vindt hij 't een of ander van zijn gading. En is hij bij zijn zoeken min fortuinlijk, dan vindt hij er den consulent, die gaarne raad geeft en wat voor licht. Toe mannen der practijk Blijft niet van verre staan Treedt toe als lid tot uw vereeni ging op ons eiland. Steunt haar 1 Niet enkel door uw gulden ieder jaar te geven, ook door waar 't kan, uw belangstelling te toonen. Zendt uwe jongens naar de cursussen opdat ze, ook nu zij nog jong zijn, 't voelen reeds, hoe nuttig 't is, niet enkel de praktijk te kennen, doch ook de theorie, opdat ze er van doordrongen zijn, dat beide (practijk en theorie) als 't ware één zijn. Maar «Landbouw Onderwijs* beoefent niet alleen de theorie. Ziehier, wat aan het slot van zijn verslag 't Bestuur ons zegt sTot het geleidelijk banen van nieuwe wegen, het raadplegen van landbouwetenschap in de vragen van het bedrijf het zoeken van andere afzetgebieden het opwekken van belangstelling in hetgeen buiten ons terrein geschiedt, voelt de Vereeniging zich bijzonder geroepen en meent zij ook de door haar ge kozen taak niet zonder vrucht te vervullen. Niet waar, wie deze regelen leest en goed begrijpt, die sluit zich aan, die helpt een handje mee, opdat de hoop, waarvan 't Bestuur ge waagt, de hoop op een betere toekomst voor „Landbouw-Onderwijs« verwezenlijkt worde. M. Oude Tonge. In deze gemeente doet zich de aardappelziekte hevig voor, het allermeest onder de vroege soorten. Ooedereede. Over de hooilanden valt in deze streek over het algemeen niet te klagen de qualiteit is uitstekend. Reeds is een belang' rijke hoeveelheid naar elders vervoerd. Iraa;;uak. Vragen en Antwoorden worden kosteloos geplaatst. *|jn met hetzelfde nummer gemerkt als de vragen waarop ze betrekking hebben. Vragen. 833. Welke planten noemt men tweehuizige planten 834. Welke bemesting kan ik toepassen op klaver die onder vlas groeide en wat dun staat. Antwoorden en mededeelingen. 831. Cursussen voor hulpkeurmeester kunnen gevolgd worden door alle slagersknechten, die goed voldoend lager onderwijs genoten hebben. Maar 't aantal liefhebbers overtreft veelal 't aantal plaatsen. Dan wordt 't examen tje vergelijkend. 832. Vreterij aan potbloemen. Vermoedelijk zijn 't slakken. Licht uw potten maar eens uit den grond. Vrij zeker vindt gij ze dan tusschen den pot en den aardwand van den kuil. Ge kunt ze op die wijze gemakkelijk vangen. Binnenland. Kamerverkiezing. In verband met de vacature voor de Tweede Kamer in het kiesdistrict Den Hel der ontstaan door het overlijden van den heer C. V. Gerritsen, zijn van vrijzinnig democratische zijde gepolstMr. Anton lan Gijn en de ingenieur R. A. van San- 3fck, beiden te 's Gravenhage. De cand:datuur Ellis, zoo deze al mocht gestelt worden, wordt hier echter meer beschouwd als een middel om het pas veroverde district weder voor de linker zijde verloren te laten gaan. De centrale kiesvereenigiug zal hier dan ook zeker niet op ingaan. Bovengenoemde heeren zijn dan ook de ernstige voorloopige candidaten, die even tueel ook van Unie-liberale zijde steun zouden krijgen als uitvloeisel van het in dertijd gesloten compromis. De liberale kiesvereeniging te St. Maartensbrug (kiesdistrict Helder) heeft Mr. Z. v. d. Bergh te Amsterdam met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Prov. .Staten van Zeeland. Tot lid van Ged. Stalen van Zeeland is heden benoemd Mr. P. Dieleman, antirev. met 23 stemmen. Mr. H. C. Moolenburch, liberaal, verkreeg 14 stemmen. Tót buitengewoon lid van Ged. Staten werd benoemd Mr. A. A. de Veer, an tirev. met 22 van de 37 stemmen. Niet veel indruk maken. De Vrijzinnige pers maakt zich en 't is begrijpelijk van de brochure-Hol- werda met een jantje van Leiden af. Ziehier bijv. hoe »Land en Volk« oor deelt En heel veel indruk zal de brochure van den Leidschen hoogleeraar ook wel niet makenzeker veel minder dan het vlak daartegenover staande gemoedelijke woord van een ander professor der Aima Mater, Mr. van der Vlugt, die, zeker niet minder geloovig en vol eerbied voor den godsdienst als zijn collega Holwerda, in de Tweede Kamer zoo welsprekend pleitte voor het buiten de staatskunde houden van 't religieus cle ment. Niet heel veel indruk maken Zou 't wezenlijk waar zijn Ja, op politiki als in het concentratie- orgaan aan 't woord zijn dat weten we wel. Maar zouden er onder de vrijzinnigen toch ook niet neg heel wat gevonden worden, die, nu de kalmte wat is weer gekeerd, Prof. H. gelijk geven Wij hopen het en gelooven hel. Mocht het niet zoo zijn, dan zonk de vrijzinnig heid nóg dieper weg dan wij oordeelden. Intrekking van Muntbiljetten. De Minister van Financiën deelt mede, dat in de maand Juni jl. zijn ingetrokken en bij de Algem. Rekenkamer overgebracht honderdduizend muntbiljetten van f 10, model 1904. De politieke toestand. De Nieuwe Courant ontving Zaterdag uit betrouwbare bron de bevestiging van het dezer dagen door het Nederl. Corresp. Bureau vermelde gerucht, dat aan Mr. Goe man Borgesius de opdracht tot Kabinetsfor matie is verleend en dat, indien hij er in slaagt een voordracht aan H. M aan te bieden, hij zelf van het nieuwe Ministerie geen deel zal uitmaken. rei ROEST ENVLEKKE® Buitenland. RUSLAND. De leiders van de «Potemkin//. Decor respondent van de «Neue Freie Presse» te Konstanza sprak Zondag met. drie leden van de bemanning van de Potemkin//, die aan het hoofd stonden van de beweging. Toen de correspondent aan boord van dit schip kwam, vond hij daar een vriend, L)r. Rakowski. Deze bracht hem in kennis met een jongen man, K. genaamd, die in diep gepeins scheen verzonken. Op het dek zag men nog de sporen van de kogels, waarmee de officieren gedood waren. K. was afgevaardigde van 20,900 arbeiders in Odessa en was namens hen aan boord van de «Potemkin// gekomen, om de muiters te organiseeren. In een hoek zat een bleeke, jonge mau. Hij is een ingenieur en was de tweede leider aan boord, een der officiereu die met de bemanning gemeene zaak maakte. //Deze twee en een derde, M. de raddraaier, noodigde ik uit, zegt de correspondent, om met mij te gaan naar het «Hotel Carol*, en daar had het onderhoud plaats. Dr. Rakowsky was onze tolk. Het geval met de «Potemkin» staat niet op zichzelf, zei K. Wij werken sinds lang onder de matrozen, en wij kunnen verklaren dat de bemanning van de «Po temkin» niet het verst gevorderd was in de socialistische propaganda. Wij hadden gerekend op twee andere schepen. De toestand op de «Pntimkin» was als volgt: Van de 700 of 800 matrozen waren 200 vast overtuigd van de noodzakelijk heid der beweging en bereid tot bandelen, 200 waren tegen een opstand, de overigen onverschillig. Een ander schip, dus niet de //Potemkin// was uitgekozen om liet signaal voor de geheele Zwarte-Zee-vlnot te geven tot den opstand. VerschiJende officieren zouden gevangen genomen, ontwapend en van boord gebracht word. 11. Op een oogenblik brak aan boord van de //Potemkin» een gewone staking nil wegens onvoldoende voeding. De moord op den matroos Omeltschuk had de be kende gevolgen. Hierdoor werd het geheele samenzweringsplan bedorven. De offic.- tragedie zou noch in Odessa, noch in Sebastopol plaats gehad hebben, doch in de bocht van Teudra, bij Odessa. Om den revolutionairen geest te verhoogeu namen wij K. aan boord. Tijdens de ouiuslen in Odessa verscheen Woensdagmorgen de vloot van Krieger aan den horizont. Dadelijk maakte de //Potemkin» zich tot het gevecht gereed en stoomde de vloot tegemoet. Deze trok echter spoedig terug om een gevecht te voorkomen. Krieger seinde, terug trek kende: Wat wilt gij, wanhopigen Uw handelwijze verrast mij Wat wilt gij De «Potemkin antwoordde: »De admi raal mag bij ons aan boord kcmeii». Daarop liet Krieger niets meer van zich hooren. 's Middags verscheen de vloot weer. De «Potemkin» was weer gereed tot den strijd. Het eskader formeerde twee linies. Ons schip werd in liet midden genomen. De malrozeu van de vloot zwaaiden met de petten en riepen //Hoera «Potemkin Ten slotte stoomde het eskader weg, zonder iets gedaan te hebben. Alleen de «Georgi Pobjedonoszef// bleef in de haven achter. De bemanning van dit schip vroeg om afgevaardigden, opdat de gezamenlijke houding besproken zou kunnen worden. Daar vond ik de bemanning, zei K., zeer besluiteloos. Ik overtuigde hen dat het onze plicht was Rusland te steunen in zijn strijd voor vrijheid. De. officieren trokken zich terug, trachtUn daarna mij te weerleggen, doch niemand luisterde naar hen. De bemanning vc klaarde zich bereid zich bij de «Potemkin» aan te sluiten. Daarop wn d. e ik ni.j tot de officieren, zei hun dat zij afgedaan hulden. Z'j werden van boord gezel. Den dig daarop echter veranderde de zaak. De mannen waren weer omgepraat, zoodat er niets mét hen te beginnen was. Op de «Pobjedonos zef// vormden zich twee artijen. De eene wilde terug naar Sebastopol, de andere een vergadering van alle rchepen om een algemeenen opstand uit te roepen. De eerste partij had de overhand, en hetchip maakte zich gereed tot vertrek. Toen echter dreigde de //Potemkin» te schieten waarop de «Pobjedonoszef» in de naven bleef. Doch wij zagen in dat ons plan mis lukt was, verlieten Odessa en stoomden naar Konstanza. Hier wilde men ons noch voedingsmiddelen, nocl steenkolen geven, zoodat wij naar Feodosia vertrokken. Wij badden een roode vlag in top, met het opschrift: //Vrijheid, Gelijkheid en Broe derschap,» «Leve democratie». K ging naar de stad, hield toespraken en overeedde de bevolking eu de autoriteiten om het noodige te geven Scheepjes beladen met ossen, brood en andere eetwaren vertrok ken vau den wal. Toen kwamen echter de militaire autoriteiten en staken een spaak in het wiel. De «Potemkin» dreig de de stad te bombardeeren, wanneer niet binnen vier uur leveusm'ddelen geleverd werden. Wij kregen genu antwoord. Toen 's morgens vroeg eenige matrozen aan land verschenen om voedsel te halen, versche nen plotseling eenige stofjes kozakken, die vuur gaven en zes man doodden. Wat nu te doen De stad bombardee- ren Dat zou een misdaad geweest zijn. Wij hadden de roode vlag niet geliescben om onschuldigen te (rellen. Wij keerde naar Konstanza lerug om dat wij gehoord hadden dat zich daar twee muilende schepen ophielden. Met deze zouden wij ons vereenigen om verder pro paganda te maken voor de revolutie. Wij vonden er de muitpnde schepen niet. Oververmoeid, zonder levensmiddelen moes ten wij ons overgeien. Er bleef niets an ders over. «Wat denkt gij thans te doen?» «Wij zullen den strijd niet opgeven. Wij zullen onze plicht doen. Wanneer Rusland vrij is en wij ho pen, dat dit spoedig het geval zal zijn dan keeien wij naar ons vaderland terug.» Zoo men weet hebben de muiters het schip aan de plaatselijke overheid te Kas- tendje overgegtren. Hun hooge ideaal is dus in rook verdwenen. Pi&at^eiyk Nieuws, Sommelsdijk. Eene vergoeding van f 0,65 per dag is toegekend aan de weduwe Hameteman alhier, wegens het verblijf onder de wapenen van haar zoon Willem. Bij Koninkl. Besluit is benoemd tot Griffier bij het Kantongerecht te Sommels dijk, mr. E. van Welij te Bussuin, werk zaam ter Griffie van het Kantongerecht te Hilversum. Hedenmorgen werd J. v. d. T., bouwknecht bij de H.H. Gebroeders van Schouwen, per wielslede uit het land thuis gebracht doordien hij daar plotseling on passelijk werd en niet bij machte thuis le komen, Naar wij vernemen is zijn toertand bete rend. Eene openbare vergadering van den Raad is belegd tegen Donderdag den zo Juli a.s. des namiddag ten 7 ure. Middeiliai'Ciis* De loteling der lichting 19°5 Johs. Krijgsman is heden alhier terug gekeerd als afgekeurd voor den militairen dienst. Jl. Vrijdagavond geraakte een twee tal knaapjes toen zij naar eenige zwemmers stonden te kijken in de haveu, doch wer den spoedig door andere toeschouwers gered 't Was Vrijdag voor de kinderen der O. L. School alhier een recht prettige dag. Begunstigd door schoon weder maakten zij onder geleide van het hoofd der school en het overige personeel een reisje naar Rotterdam. Veel hebben ze genoten, de kleinen. Des morgens ten half reven ure ver trokken, keerden zij met de laatste boot des avonds 8 uur terug, opgewacht doot de muziekv. >Sempre Cresendo Als ge woonlijk vergezelde een stroom van men- schen de kleinen naar de school, vanwaar een ieder voldaan huiswaarts keerde. Oude Tonge. Vrijdagmorgen heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De 17-jarige T. A. Z. wilde petroleum in het fornuis gieten en aansteken. Zij hield de kan met petroleum in haar hand, de vlam sloeg er in en de petroleumkan barstte uit elkaar. De kleeren raakten in brand en het meisje vluchtte de straat op. Met een emmer water werden de vlammen uitgedoofd, doch zeer vele brandwonden waren op het lichaam aanwezig. Geneeskundige hulp werd inge roepen haar toestand is zeer ongunstig Vrijdag 14 Juli jl. heeft de herstem ming plaats gehad van een Lid van den Gemeenteraad. De Uitslag is als volgt Uitgebracht 3 zo stemmen, van onwaarde 2, alzoo 318 geldige stemmen. Daarvan ver kreeg de heer Kosten (lib) 153 stemmen en de heer Vreeswijk (ami-r afir.) 165, zoodat laatstgenoemde is herkozen. Bij publicatie is bekend gemaakt, dat het kchier no. 1 tier belasting op Bedrijfs en andere inkomsten over het dienstjaar 1905/6, invorderbaar verklaard op den 13 Juli 1905, aan den Ontvangei ter invor dering is ter hand gesteld Bij publicatie is bekend gemaakt dat de milicien-verlofgangers van de lichting 1901 en behoorende bij het korps Torpe- disten, garnizoensplaats Hellevoetsluis, van 7 Augustus tot 2 Sept. a.s. onder de wapenen moeten komen. -Voor de vacante betrekking van onder wijzeres aan de O. L. School alhier, hebben zich 13 sollicitanten aangemeld. De heeren H. de Haas van Dorsser en J. van Schouwen, bij de op 6 Juli plaats gehad hebbende stemming benoemd tot leden van den gemeenteraad, hebben deze benoeming aangenomen. Dirksland Op 4 Sept. 1905 zal in werkelijken dienst moeten treden de verlof ganger H. B'chtum, dienende bij het 4e Reg. Vest. Art.»Fort de Ruiter* bij Willem stad. Er wordt aan herinnerd, dat de dienst plichtigen, die behooren tot de lichting 1897 op 1 Aug. zullen overgaan naar de land weer. Hierin zijn niet begrepen de plaatsver vangers, nummerv ^wisselaars, zij die tot de bereden korpsen en die tot het korps torpe- disten behooren, ook zij niet die ontheffing van den werkelijken dienst hebben. Hier voor moeten zij die voor de landweer in aanmerking komen voor 31 Aug. zich in persoon aanmelden bij den Burgemeester hum er woonplaats en daarbij inleveren hunne zakboekjes met de daarbij bevindende ver lofpas. Zij die zirh buiten het Rijk bevinden, kunnen dit per aangeteekenden brief doen, met vermelding hunner laatste woonplaats binnen het Rijk. Zij die overgaan naar de landweer zijn vanaf 1 Aug. onderworpen aan alle voorschriften aan de landweer gegeven. Stelleiidi-1». De milicien-verlofganger Johannes van Gelder der lichting 1900, dienende bij het 6 Reg. Inf. 4 Com. 3 Balt. is van 21 Augustus tot 16 Septem ber, in werkelijken dienst opgeroepen tot het houden van herhalingsoefeningen, ter wijl de milicien verlofganger Jaspert van den Nieuwehdijk van de lichting 1904, dienende bij de Zee-Militie, dezer dagen naar Zierikzee is vertrokken. Cüoedcreede. Volgens publicatie is het kohier der personeele belasting over 1905 aan den Gemeente-Ontvanger ter hand ge steld en invorderbaar verklaard. In het begin der volgende maand zullen de leerlingen van de beide hoogste klassen der O: L S. alhier bij goed we der een uitstapje doen naar den Haag en Scheveningen. De milicien verlofganger C. J. van Duijvendijk der lichting 1900, dienende bij het korps Pontonniers 2e Cie. garnizoens plaats Dordrecht, heeft zich van af heden tot 1 2 Aug. a.s. onder de wapenen te be geven. L.l. Zaterdagnamiddag is aan den buitenkant van de zandbank »Hinder< om hoog gevaren het beurtstoomschip »Bull«. Tevergeefs werd de hulp van de sleepboot »Wodan« ingeroepen. Van hier vertrokken dadelijk eenige blazers ter assistentie. De aanwezige bla zerschuiten, waaronder vijl van hier, heb beu 70 ton gelost, terwijl het Zondagsna middag omstreeks 3 uur mocht gelukken, het stoomschip met behulp der sleepboo- ten Wodan«, «Rotterdam*, «Pernis* en Vlaardingen* vlot te krijgen, waarop het vaartuig naar Rotterdam is opgestoomd. Ouddorp. Tot deelname aan het voorbereidend militair onderricht hebbfen zich ter gemeente-secretarie een 26 tal jongelieden aangemeld. In de weervischerij van den heer T. Hameeteman zijn Zondagavond j.l. 10 zalmen gevangen. De verlofganger W. de Vogel der lichting 1900, dienende bij het 4e Regt. Vest. Art. is van 4 tot 30 Sept. as. in werkelijken dienst opgeroepen naar zijn garnizoensplaats Brielle. Door den milicien-verlotganger D, Hoek der lichting 1900 dienende bij het 6e Regt. Inf. garnizoensplaats Breda, is aan den betrokken Minister ontheffing van opkomst onder de wapenen aangevraagd. Zierikzee Door het uitwijken van een paal aan de stelling, bij het plaatsen van een nieuwen ketel aan de gasfabriek vielen twee daarop zijnde werklieden, Hendrik de Jong van Rijsoord en Mart. IJsselstein van Bolnes, van de stelling, waarbij eestge- noeinde door een zwaar stuk ijzer werd getroffen en een schedelbreuk, beuevens eenige zware kwetsuren bekwam laatstge noemde kreeg slechts lichte verwondingen. De toestand van de Jong, die vier kin deren heeft, is hopeloos, Visgciiei'ü. Diddelharnis. Naar zee vertrokken de visehsloep «Middelharnis*, st. J. de Korte. Cê'itüos&isig'CfK. Woensdag 19 Juli 's avonds 6 uur. Onder scheidene perceelen Gerst, Rogge, Tarwe en Haver, te velde, in de polders Noord.and, Battenoord, Klink.rland en Duivenwaard, in tiet Logement van T. H. Holiemau le Nieuwe Tonge. Notaris .VAN SCHOUWEN. Donderdag 20 Juli 1905 's nam. 2 uur. Verkoop van Erwten in den Van Pallandts- polder te Micldelbarnis in liet Hotel Meijer aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Donderdag 20 J uli, 's voorin. 10 uur te Herkingen, ter herberge van Joh. van Putten, van Tienden in de polders Sint Pieter en Sint Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLU1JS. Op Donderdag 20 Juli, 's nam. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P. Broos- hoofd, van Tienden in den polder Dirks- lind, in de voormalige Jurisdictie van Melissanf, en in den polder Roxenisse. Notaris VAN DER SLU1JS. Op Vrijdag 21 Juli 1905, 's nam. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, verknoping van verscheidene pereeeleu Tarwe, Haver, Rogge, Gerst, Erwten en Paardenbooneu, wassende op lauden onder Stellendam, Melissant, Dirks land, S mme'sdtjk eu Herkingen in den //Halspolder,// «Eeudraehtspolder,// «Nieuw Kraaijer,// «Sint Elizabeth,» «üud Melis- sant,» polder «Diederik,» polder //Dirks land,» «Oude Plaat// en »()ud Herkingen. Notaris VAN DER SLUYS. Op Vrijdag 21 Juli, 's nam. 2 uur. Ver koop van Tarwe in den van PaUandspolder te Middelharnis, in het hotel Meijer aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Zaterdag 22 Juii 1905, des namiddags 3 uur, in het Iiötel Meijer ie Middelharnis Tienden van de Heerlijkheid Middelharnis. Benoemd Notaris P. A. VAN BUUREN te Middelharnis. Zaterdag 22 Juli 's nam. 6 uur in het Logement van Akershoek te Ouddorp. Tiend- gewassen en vruchten te velde onder Ouddorp en Goedereede. Notaris VAN SCHOUWEN. Op Maandag 24 Juli 1905, 's namiddags 12 uur in het Hó el Speè le Sommelsdijk: Tienden in de polders Oost- en Westplaat te Middelharnis en Sommelsdijk. Benoemd Notaris P. A. VAN BUUREN te Middelharnis. Op Maandag 24 Juli, des voormiddags 10,30 uur in het hotel //Spec// te Sommelsdijk Tarwe en Haver in den YVeslplaat te Sommels dijk en in de Oostplaat en het Oudeland te Middelharnis, ten verzoeke van den Heer Klaas van Schouwen te Middelharnis. Notaris P. A. VAN BUUREN. Op Maandag 24 Juli, des voormiddags 10,30 uur in het hotel //Spee// te Sommelsdijk Tarwe in den polder de Westplaat te Sommels dijk, ten verzoeke van den Heer C. Joppe Gz. te Sommelsdijk. Notaris P. A. VAN BUUREN. Op Maandag 24 Juli, des avonds 6,30 uur in het hotel //Meijer// te Middelharnis Puike ruwarige essex Tarwe in den polder de West plaat te Sommelsdijk, ten verzoeke van den Heer J. I). de Graaft'te Middelharnis. Notaris P. A. VAN BUUREN. Op Donderdag 27 Juli, des avonds 6 uur in het hotel //Spee// te SommelsdijkInzet van twee Huizen en Erven te Middelharnis vier Huizen en Erven, 1-13-30 Heet. Bouw land in den polder het Oudeland en 0-41-38

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 2