B 1J Y E G S E L Zaterdag 8 Juli 1905 Mo. 1048. BEHOORENDE BIJ IN HO C SIGN O WSES Binnen land. Een vat jenever. We hebben vroeger eenige malen betoogd, dat in het beruchte Kamer- district Botterdam II zoo wat alles vertoond was, wat aan liberale stem buspraktijk in eens menschen herse nen kon opkomen. Maar nu we toch lezen, en herle zen, wat er in Kampen is geschied, nu weten we niet meer, of we onze meening kunnen handhaven. Beeds vermeldden wij, dat de libera len daar de vriendelijkheid« had den, om hunnen tegencandidaat, Prof. Noordtzij, voor »zuiplap« te schelden. Doch nog sterker komt het ons nu onder de oogen. We zien nu in ons anti-revolutio nair orgaan voor Overijsel en Drenthe, genaamd »Onze Courant®, dat het bestuur van Nederland en Oranje zich genoodzaakt zag een tegen-biljet de wereld in te zenden, waarin o.a. het volgende voorkomt »Alles, letterlijk alles schijnt dienst te moeten doen. En men schijnt inderdaad van de gedachte uit te gaan, dat er van dat alles wel wat zal blij ven hangen bij onze kiezers. Zelfs, als zoo maar klakkeloos verteld wordt dat prof. Noordtzij zoon z>zuiplap« is, dat hij dezer dagen nog een vat jenever ontving. En dat wordt beweerd van iemand, van wien ieder, dien hem kent, weet dat hij geen alcohol gebruikt. Wat zegt men er van, als men van iemand, die nooit alcohol gebruikt, rondvertelt, dat hij nog eenige dagen geleden een vat jenever heeft thuis ge kregen Is het niet schandelijk En diep te betreuren, dat de liberale candidaat door zulke stembus-prak tijken werd gekozen Nog meer steinhusvuil. Maar nog was het in Kampen zoo niet mooi genoeg. »Onze Courant» verhaalt wat er nog meer is geschied. Wij pikken er enkele dingen uit op. Zie eens hier. Eenige kiezersa verspreidden een biljet waarin stond Dr. Kuyper en de zijnen hebben gezegdDe, Nederlandsch Her' vormde Kerk is driemaal gevloekt door den Heere God. Het Synodaal genootschap is een gedrochtvoortgekomen uit de hel_ Verder werd in dat biljet gezegd, dat Dr. Kuyper de mannen der Her vormde Kerk aldus had genoemd Heidenen, Judassen, Inbrekers in de Kerk des Heer en, larizeërs, Beulsknechten, BloedhondenSyno dale doggen enz Op deze wijze heeft de vrijzinnig heid in Kampen overwonnen. Zóó heelt men zijn liberale ver draagzaamheid® laten blijken. Zou men dan zulk een partij, die nu met den buit verlegen zit, van onze zijde nog helpen bij de formatie van een Kabinet. Geen enkel man van karakter lsat zich daartoe vinden. Mr. II. Okma. »Het Friesche Dgblverneemt thans met zekerheid, dat Mr. H. Okma aange boden heeft, eerst aan Minister Kuyper, en daarna aan Minister Idenburg, den zetel van Sneek te ontruimen, onder voorbehoud van goedkeuring van de betrokken kiesver- eenigingen der Rechterzijde. Jhr. De Savornin Lehman. De oud-Minister Jhr. Mr. De Savornin Lohman is Woensdagochtend van Den Haag naar Het Loo vertrokken en door H. M. in gehoor ontvangen. C. V. Gerritsen. Naar men ons bericht is de heer C. V. Gerritsen te Amsterdam, het nieuw geko zen Kamerlid voor Den Helder, Woens dagmorgen overleden. Kamerverkiezing. De Minister van Binnenlandsche Zaken Overwegende, dat de heer L. F. Duymaer van Twist voor deze zitting (einde Septem ber a s.) heeft opgehouden lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te zijn, (door zijn bevordering tot den kapiteins rang) en dat mitsdien een verkiezing voor een lid van die Kamer moet plaats hebben in het kiesdistrict Steenwijk heeft bepaald dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 11 Juli e.k.de stemming, zoo noodig, op 18 Juli en de herstemming, zoo noodig op Dinsdag 25 Juli e.k. lslaal§elljli ®ietiw§, Hoinmelsdijk Onze vroegere dorpsge noot, de heer W. Helmstrijd, welke verle den jaar Juli voor den proeftijd van één jaar als agent van Politie te 's Gravenhage werd benoemd, is als zoodanig voor goed aangesteld. Heden (Vrijdag) maken de school kinderen uit deze gemeente een pleizierreisje naar Rotterdam. Begunstigd door prachtig weder, trokken de kn deren onder geleide hunner onderwijzers vol vreugde naar de stoorboot, zeker met het vooruitzicht, dien dag heerlijk te genieten. Dat het alzoo zijn mag. Middelharnis. Gedurende het tweede kwartaal 1905 zijn alhier binnengekomen 241 en vertrokken 236 vaartuigen, onder scheidenlijk met. een tonneninhoud van 15136 en 15473. De in geregelden dienst varende Stoombooten zijn hieronder niet begrepen. Door den heer G. M. Grootenboer alhier, onderwijzer aan de openbare jon gensschool is tegen 1 Sept. a.s. ontslag aangevraagd wegens zijne benoeming te Rotterdam. Bij Koninklijk besluit is tot Notaris alhier benoemd de heer P. A. van Buuren, candidaat Notaris, wonende te Sommelsdijk. Door te weinig wind kon j.l. Zater dag de vliegerwelstrijd niet doorgaan, zoodat het Donderdagavond heeft plaats gehad. De premie uitgeloofd voor de grootste vlieger viel ten deel aan A. A. van der Plaat alhier. Uitslag van de prijzen nog onbekend. Door den vader van de milicien J. van Strien is eene afwijzende beschikking ontvangen op het verzoek van overplaatsing van zijn zoon naar de vestingartillerie. Het jaarlijksche uitstapje voor de schoolgaande kinderen naar Rotterdam is bepaald op Vrijdag 14 Juli a.s. Bij den landbouwer J. Ivardux sloeg verleden week het onweder in het w ageu- huis, waardoor eenige dakpannen werden vernield en de dakplank werd stuk ge slagen. Het zoontje van F. v. d. W. viel Donderdagmiddag van de trap naar be neden en had het ongeluk daarbij zijn beentje te breken, zoodat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Deze week zijn van iemand, die twee duiven in den tuin van zijn vader hield, beiden den hals afgesneden. Een begin van schoorsteenbrand had plaats bij L. V. alhier, wat met eenige hulp spoedig werd gebluscht. Stad aan 't Haringvliet. De Burg. maakt bekend, dat door de komst van een nieuwen dokter het plan bestaat een zie kenfonds op te richten en dat zij die er lid van wenschen te worden zich moeten aanmelden bij den Burgemeester of een der raadsleden. In deze gemeente zijn binnen enkele dagen eenige varkens gestorven aan de zoo zeer gevreesde vlekziekte. Bij de op 5 Juli 1. 1. gehouden stem ming voor 3 leden van den Gemeenteraad zijn de drie candidaten der Antir. Kiesver. gekozen zijn de H.H. C. J. Sterk C. Arens- man en I. Scherpenisse. Benoemd tot dokter dezer gemeente de WelEd. Zeergel. Heer H. W. van Toorenbergen arts te Woudrichem. Aan Dr. Prins Fokkes en Mej M. P. van Bezoijen Visser is tegen r Oct. a s eervol ontslag verleend. De Heer I. v. Es benoemd tot Burgemeester te Scherpenisse heeft deze gemeente deze week verlaten om zich in zijn nienwe gemeente te vestigen. Den Bommel. Bij de gehouden stem ming voor leden van den gemeenteraad werden uitgebracht 156 stemmen waarvan 2 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren J. Mijs ior, J. J. Bom 86, K. Buth 77, M. Koert 66, T. J Knoop 63, zoodat gekozen zijn J. Mijs en J. J. Bom beiden A. R. en er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren M. Koert lib. en K. Buth A. R. welke zal gehou den worden op Woensdag 12 Juli a.s. Oude Tonge. De dijkwerker J E, Buijs alhier, is aangesteld tot onbezoldigd rijks veldwachter. De mil. verlofganger van de lichting tpoo, C. van Sint Annaland, thans verblijf houdende te Rotterdam, is tegen 4 Sept. a.s. voor herhalings-oefeningen onder de wapenen opgeroepen. Van hh. Gedeputeerde Staten dezer provincie is goedgekeurd terug ontvangen, het raadsbesluit regelende de datum voor de te houden jaarlijksche paardenmarkt alhier. Bij publicatie is bekend gemaakt dat de mil. verlofgangers van de lichting 1900 en behoorende tot het corps Pon tonniers te Dordrecht, tegen 17 Juli 1905 voor herhalings-oefeningen onder de wape nen moeten komen. Uitslag van de stemming voor 3 leden van den Gemeenteraad op .6 Juli 1905, uitgebracht op: H. de Haas van Dorsser 176 stemmen, L. Kosten 145, C. Z. van Loon 87, J. van Schouwen 227, L. Vreeswijk 145, te zamen uitgebracht 300 stemmen, van onwaarde 1. Gekozen alzoo de heeren De Haas van Dorsser en J. van Schouwen en herstem ming tusschen L. Kosten en L. Vreeswijk. Nieuwe Tonge. Woensdagmorgen is er een begin van brand ontstaan bij den bakker A. van Eesteren. Terwijl zijn zuster aan het strijken was, waartoe zij het petro- leumtoestel gebruikte, sloeg de vlam naar binnen, en tastte dadelijk de op den vloer liggende matten en kleed aan. Ook had het daarbij staande kastje nog al wat te lijden. Door vlug optreden was de brand met emmers water gebluscht. Dirksland. Op de jaarlijksche premie keuring, die verleden week alhier gehouden is, zijn voor deze gemeente in het stamboek geschreven »Emma« 3 jaar, eigenaar Joh. v. d. Linde, »Hema« 4 jaar, eigenaar J. C. Roodzant, »Cora« eigenaar J. C. Roodzant. Voor merriën met veulen werden bekroond met f 40 j>Cora« van J. C. Roodzant, met f 50 »Marie« van Joh. v. d. Linde. Voor zl;2 jarige merrien werden bekroond met t 35 »Yolande« eigenaar J. C. Roodzaut, met f30 »Mée« eigenaar J. C. Roodzant en voor 1 lj2 jarige Merrien, met f 25 »Wanda«, eigenaar J. C. Roodzant. Melissant. In Juni jl. viel over 11 regendagen 740 m.M. regen tegen 860 m.M. over 5 regendagen in 1904. De verordening omtrent gebouwen is door Burgemeester en Wethouders afgekon digd en aangeplakt, ter gemeente-secretarie ter visie gelegd en tegen betaling der kos ten verkrijgbaar gesteld. De Burgemeester heeft bij publicatie bekend gemaakt, dat het kohier der belas ting op bedrijfs- en andere inkomsten 1905/6 aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. Stellendam. Bij de op Woensdag gehouden stemming voor twee leden van den Raad werden uitgebracht door een 208 tal kiezers, waaronder 2 biljetten van onwaarde werden verklaard, 395 stemmen, waarvan 124 op P. Biemond (gekozen), 92 op L. Moerland, 83 op D. van den Broek, 52 op A. Kreeft en 44 op J. B. Zaaijer, alzoo herstemming tusschen de hh. L, Moerland en D. van den Broek. Goedereede. Door den Burgemeester is bekend gemaakt, dat het 2e kohier der belasting op bedrijfs- en andere inkomsten over het jaar 1905/6 invorderbaar is ver klaard op 1 Juli jl. en aan den Ontvanger is ter hand gesteld. Voor de deelname aan de oefeningen van 't voorbereidend militair-onderricht heeft zich alhier niemand aangemeld. -In het begin dezer week geraakte een paard van den bouwman J. v. H. in eene sloot. Gelukkig was voldoende hulp aanwezig en mocht het met vereende krach ten gelukken, het dier op het droge te brengen. De Rijks-Ontvanger, de heer A. van Gemerden zal zich a s. Maandag naar zijne nieuwe standplaats Woudrichem begeven, terwijl hel kantoor alhier tijdelijk zal worden waargenomen door den heer Storm, surnu merair bij 's Rijks Belastingen te 's-Graven- hage. Wijl op het verzoekschrift van den milicien-verlofganger E. van der Sluis, dienende bij het 4e Reg. Vest.-Artill. 5 e Compagnie om uitstel van opkomst geene beschikking is gekomen, heeft hij zich Woensdag jl. naar zijne garnizoensplaats Hellevoetsluis begeven tot het houden van herhaliDgs-oefeningen. Ouddorp.* Uitslag verkiezing van drie leden voor den gemeenteraad op Donderdag 6 Juli Uitgebracht 297 stemmen. Van on waarde 4. Hiervan verkregen de heeren: C. v. d. Klooster (antir.) 218; H. Tanis (antir.) 214; T. Hameeteman (antir.) 194, alle drie aftredend en J. Breen Pz. (lib90 H. Albrechtse (lib.) 64P. Heerschap (lib.) 57 stemmen, zoodat de Raad blijft als voorheen. Door den Raad is opnieuw voor drie jaar de gemeente Secretaris benoemd. Het winkelhuis en Logement van ouds »de Eenhoorn« is gemijnd door A. Schraver voor f 1920. Rozenburg. De uitslag der gemeente raadsverkiezing van 5 Juli is Aantal kiezers 248, uitgebracht 225 stemmen, van onwaarde 2, volstrekte meer derheid x 1 2. Gekozen de heeren A. Stehouwer (lib.) met 114 en J. Dirkzwager (lib.) met 112 stemmen. Herstemming tusschen de heeren P. van Dam (antirev.) met 110 en P. van Dijk (Chr.-hist.) met 109 stemmen. De heer J. Zeelis (lib.) bekwam 104 en J. Kleijwegt Kz. (Chr hist.) 103 stemmen. De liberalen behouden dus 4 van de 7 zetels. Ingezonden ^üikke». Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur Gelieve onderstaande als ingezonden in TJEds. veelgelezen blad op te nemen. I11 het eerste blad van „Vooruit" dato 5 Juli, werd het aantal uit gebrachte stemmen op 16 Juni voor dit eiland, zoowel als het aantal stemmen bij de herstemming van 28 Juni op den heer Patijn uitgebracht ter lezing gegeven, en meteen de winst berekend, die elk dorp bij die herstemming gegeven had. Maar M. de R. zou dat nu wel zuivere winst zijn Mij dunkt het heeft wel zoo wat van een tarrarekening weg. Ik neem nu doodeenvoudig de plaats mijner inwoning maar, daar staat„gewonnen" 30, net als of bij de eerste stemming die 12 stemmen die op den heer Vliegen zijn uitgebracht, niet op het lijstje van den heer Patijn gekomen waren, als er geen derde candidaat gesteld geworden was. Zoo kunnen wij gerust die 12 stemmen van de 30 gewonnenen aftrekben en rest ons nog de overige 18 stemmen nauwkeurig na te gaan. Op 16 Juni werden van hier uitgebracht 340 stemmen, waar van op den heer Pompe 221, op den heer Patijn 100 en 12 stemmen op den heer Vliegen, terwijl er 7 van onwaarde verklaard werden. Bij de her stemming op 28 Juni werden uitgebracht 371 stemmen, waarvan op Pompe 237 en op Patijn 130 stemmen en 4 van onwaarde. Hieruit blijkt dat bij de herstemming 31 stemmen meer uitgebracht zijn; waarvan de heer Pompe het leeuwenaandeel kreeg, zoodat de antirevolutionaire partij hier niet is verzwakt, zooals een oppervlakkig lezer van „Vooruit" dat misschien op zou vatten. En zoodoende komt men tot de conclusie dat op 16 Juni voor de linkerzijde zijn uitgebracht 112 stem men en voor de rechterzijde 221, dus een meer derheid rechtsch van 109 stemmen. Op 28 Juni werden voor de linkerzijde uitgebracht 130, en voor de rechterzijde 237 stemmen, zoodat onze candidaat de heer Pompe voor deze gemeente met 107 stemmen meer uit de bus gekomen is, en de nettorekening niet 30 maar 2 stemmen meer bedraagt, en die twee stemmen daarvan ligt de schuld aan de laksheid, van hen die vol komen met het Christelijk kabinet medegaan. Doch laat nu „Vooruit" met dat woord „ge wonnen" schermen zooveel het wil, ontkennen kan zij niet, dat verreweg deze gemeente en nagenoeg het geheele eiland zich aan de rechterzijde schaart. Wij hopen dan ook dat bij eene mogelijke ver kiezing, 't zei voor leden van den gemeenteraad of anderszins, de kiezers zich niet om den tuin zullen laten leiden. Ontvangt voor de plaatsing dezer mijn innigen dank. Dirksland, 5 Juli '05. O. W erkooplitg-eis. Zaterdag 8 Juli, 's nam. 6 uur. Verkoop van onderscheidene perceelen grasgewas en naët, onder Ouddorp en Goedereede, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. Vrijdag 11 Juli 1905 's avonds 6,30 uur. Verkoop van tarwe, rogge, haver en erwten in de polders Oudeland en Suijspolder onder Oude-Tonge, bij H. van Dongen Zn. al daar. Notaris VAN ISPELEN. Maandag 17 Juli 1905 's avonds 6 uur Verkoop van Tienden en Rabatiën in den polder Oud Kraaienateijn in het Hotel Spee te Sommelsdijk. Notaris VAN ISPELEN. Dinsdag 18 Juli, voorm. 10 uur. Ver pachting der Tienden en rabatien van de Heerlijkheid //Grijsoord/' bij A. T. Waare en Zoon te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Op Dinsdag 18 Jnli, 's nam. 2 uui te Dirksland, ter herberge van P. Broos- hooft, van Tienden in den Monnikenblok- ken in den polder Dirksland. Notaris VAN DER SLU1JS. Op Dinsdag 18 Juli, 's nam. 2.30 uur te Dirksland, ter herberge van Joh. Vroegin- deweij, van Tienden in Onwaard, Ond- Kraaijer, Nieuw-Kraaijer en Kraaiienisse. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 20 Juli, 's voorm. 10 uur te Herkingen, ter herberge van Joh. van Putten, van Tienden in de polders Sint Pieter en Sint Elizabeth onder Herkingen. Notaris VAN DER SLUIJS. Op Donderdag 20 Juli, 's nam. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P. Broos- hoofd, van Tienden in den polder Dirks- laud, in de voormalige Jurisdictie van Melissant en in den polder Roxenisse. Notaris VAN DER SLUIJS. Donderdag 20 Juli 1205 's nam. 2 uur. Verkoop van Erwten in den Van Pallandts- polder te Middelharnis in het Hotel Meijer aldaar. Notaris VAN ISPELEN. Op Vrijdag 21 Juli 1905, 's nam. 2 uur te Dirksland, ter herberge van P. Brooshooft, verkooping van verscheidene perceelen Tarwe, Haver, Rogge, Gerst, Erwten en Paardenboonen, wassende op landen onder Stellendam, Melissant, Dirks land, Sommelsdijk en Herkingen in den '/Halspolder,// //Eendrachtspolder,// //Nieuw Kraaijer,// //Sint Elizabeth,// //Oud Melis sant,// polder Diederik,// polder //Dirks land,// //Oude Plaat// en «Oud Herkingen. Notaris VAN DER SLIUYS. fflemeng-d üfieuws. Vrouw verbruin!. Men schrijft ons uit Zwolle Dinsdagnacht 2,30 uur is ten huize van de 74-jarige weduwe A. ten Napel in de van Hat- temstraat het ledikantkleed door een nacht licht in brand geraakt. Toen de 43-jarige zoon in een aangrenzende kamer wakker werd, stond zijn moeder geheel in brand voor het ledikant. Hij trachtte met een kussen en een emmer water het vuur te blusschen, maar nu viel de vrouw, wier kleeding geheel was verbrand, neder De inmiddels gewaarschuwde politie bluschte met een slang op de waterleiding het in den brand staande ledikant. Helaas bleek de vrouw reeds door verslikking en verbran ding overleden. Vergiftiging. Aan de Koningshoeve te Tilburg werd Maan dagmiddag het gezin J. bestaande uit vader, moeder en vijf kinderen na het eten van soep zoodanig ongesteld, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. Heusden constateerde vergiftiging van een gelukkig niet ernstig karakter. Een verder onderzoek zal hiernaar worden ingesteld. Trainongeluk. Op de lijn Zand voortHaarlem is Dinsdag middag een rijtuig van mevr. Oudewater te Heemstede in botsing gekomen met de uit de richting Zandvoort aanrijdende tram. Het onge val gebeurde nabij dezoogenaamden Zwarten- weg en is, daar de wagenaanvoerder, toen hij het rijtuig zag aankomen, onmiddelijk krachtig remde, vrij goed afgeloopen. Zoowel tram als rijtuigen bespanning werden ernstig beschadigd. Behalve dat wagenvoerder en palfrenier lichte kwetsuren tengevolge van gebroken ruiten bekwamen, en een paar schrammen die een der paarden opliep, zijn verdere ernstige gevolgen niet te betreuren. De beide in het rijtuig zit tende dames kwamen met den schrik vrij. Naar ooggetuigen verzekerden is de wagenvoerder zonder schuld. Contrabande. Het loggerschip VL 121, schipper J. K. Kos ter, van den reeder Joh. v. d. Berg te Vlaar- dingen, is dezer dagen bij zijne binnenkomst te Lerwick door Engelsche tolbeambten gein- specteerd, waarbij contrabande aan boord werd bevonden. De schipper werd dadelijk in arrest genomen en den volgenden dag tot eene hooge boete veroordeeld en eerst tegen borgstelling van f 600 op vrije voeten gesteld. Doodslag. Dinsdagmiddag lieeft op de werken van het nieuwe station te Roozendaal een grondwerker zijne kostvrouw, aan wie hij nog geld schuldig was voor kost, met 't achtereinde van de schop een slag tegen de borst gegeven, waardoor de vrouw achterover viel en terstond een lijk was. De dader heeft de vlucht genomen. Kinderen zonder Toezicht. Dinsdagmorgen ivas de echtgenoote van den machinist A. de K. wonende Jacob Cremer- straat 50 te Arnhem even een emmer water achter haar plaats halen. Intusschen had een vijfjarig zoontje, dat met zijn tweejarig zusje alleen was gebleven, een stuk papier aangestoken aan een brandend gaskomfoor en hield dit papier bij de rokjes van zijn zusje, waardoor deze en haar schort in brand vlogen. Toen de moeder terug kwam vond zij haar kleine in brand staan, waarop zij onmiddellijk de emmer water over het kind uitwierp, waar door de vlammen werden gedoo'd. Het kind had echter vrij ernstige brandwon den in het aangezicht gekregen en werd door dr. v. d. Heide verbonden. Verdronken. Te Harmeien is het anderhalfjarig zoontje van den landbouwer W. Hoogland te water geraakt en verdronken. In het Noord-Hollandsch Kanaal bij den Beemsterringdijk is bij het zwemmen verdronken de 17-jarige Houtman uit de Beemster. Bij het baden van het bataljon infanterie in de militaire zwemplaats te Deventer werd Maandagavond de milicien soldaat L. De Roo, uit Zwolle, die eenige malen van het ongeveer 3 M. hooge afdak was gesprongen, machteloos in de spieren uit het water gehaald en op het droge gebracht. Hij klaagde erg over hoofdpijn en werd, op last van den dirigeerenden officier van gezondheid, per brancard naar het hospitaal vervoerd. Daar is hij Dins dagmorgen onder hevige pijnen bezweken. Een weesjongen uit het weeshuis der Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage is Woensdagmiddag bij het zwemmen in de zwaaihaven aldaar verdronken. Te Dieren is Zondagmiddag bij het baden in den IJsel verdronken de 17-jarige J. L, Het lijk is nog niet opgevischt. De 22 jarige J. Vervoren te Brakel ging Woensdag met twee «lakkers in de Waal baden. Slechts 10 Meters uit de wal raakte hij van het schoor en verdronk. Een half uur later werd zijn lijk opgevischt. Doodelijke val Te Grafhorst had een treffend ongeluk plaats. De rietdekker G. Schinkel, een man van 78 jaar, was aan een hooiberg bezig om te dekken. Vermoedelijk door de hitte is hij gevallen en vond men hem dood bij den berg liggen. Ken Kamer curiosum. In de nieuwe Kamer hebben o.a. zitting een Limburg, een van Styrum, en buitendien een Van Limburg Stirum. Ongeveer 20 jaar geleden had men daar hetzelfde geval met de leden Brantsen, Zijp en Brantsen van de Zijp. (N. v. d. D.) Ten gevolge der warmte. Te Holte (onder Onstwedde Gr.) is een veld- arbeider, die den geheelen dag had gemaaid Maandagavond tengevolge der warmte over leden. Dood gevallen. Woensdagmiddag stortte te Groningen de 24-jarige ongehuwde voeger R. Dijkema, van een hoogte van 12 M. van de in aanbouw zijnde drukkerij van den heer Ter Horst. Iiij was onmiddelijk dood.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3