j..k. m.- j. j. pompe van meerdervoort jHR. mR j. j.'pompe van meerdervoort. Jlir. Mr. Pompe van Meerdervoort. Ingezonden. Jhr. Mr. POMPfi YAN MEERDERVOORT Jhi*. Mr. Pompe van Meerdervoort, POMPE VAN N E 15 I) E I. V O O IIT. Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. Ingezonden ukken. Jlir. Mr. J. J. Pompe van Meerder voort, Jhr. Mr. J. J. Pompe van Meerdervoort. Jhr. Mr. J. J. Stompe van Meerdervoort Oftleiecl fietleelte. SsIaa(selijk Nieuws, zette. Ook een zeer waardeerond woord voor den heer Koetsveld, .den schrijver, Reeds- zoo va,ak hebben we ons oordeel uitgesproken over de waarde van dit boek, dat we nu kunnen vol staan met aan 't einde te zeggenHiemand ver- zuime zich dit aan te schaffen. En moge er steeds rijke zegen oprusten voor ieder lezer of lezeres, die de historie der partijen flink wil leeren ken nen. J. VISSER Roeping Uitg. G. P. CAL- LENBACH te Nijkerk. Een keurig boek, dat door de huisgenooten met groot genot wordt gelezen, 't Is niet voor kinde ren. Wel voor jonge dochters en echtgenooten, maar een boek, dat indrukken achterlaat en waar- Van de strekking zoo uitnemend is. Nellie meende een juisten kijk op haar roeping te hebben, maar ze vergistte zich schromelijk, 't Is zoo waar wat op blz. 197 staat: Jonge meisjes zeggen zoo iets van Roeping te .ge oelen voor dit of dat weieens meer, maar zulk een verklaring moet met oordeel des onderscheids worden opgevat. In elk gevalNellie kwam tot haar roeping en deze was de ware. Oproeping tot een heiligen strijd. Tijdpreek naar Judas vers 3 tot behoud moge 't zijn van ons Chr. Ministerie door ds. J. J. BAJEMA Uitg. Ooster- baan en Le Contre te Goes. Deze tijdpreek handeld over 't woord Strijd voor het geloof, dat eenmaal den heiligen is overgeleverd. Dat hooge ernst de 16 bldz.groote brochure doorademt beseft ieder en vooral waar een leeraar aan 't woord is als ds. Bajema. In deze dagen, waarin de herstemmingen zoovele zijn, zijn we nog rondom in den stTijd. 25ste Jaarverslag van de vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grond slag. Bureel Keizersgracht 162 Am sterdam. We volstaan met den inhoud op te geven Program voor de samenkomst op 5 en 6 Juli. Agendum voor de Algem. Verg. Naamlijst der stichters der V. U. Bestuur der Ver. voor het H. O. op Gref. grondslag. Statuten. Huishoudel. Reglement voor Algem. Vergaderingen. Verslag 1904. Rekening 1904. Curatoren, hoogl.eraren, studenten enz. Corporatien die de Ver. steunen. Wie iets omtrent deze vereeniging, haar werk in 1904, wil kennen leze dit. Geillusstreerde Hotelgids voor Val kenburg in 't Geuldalen onmiddelijke omgeving. Uitgave de Vereeniging Het Geuldal te Valkenburg (Pauque- mont.) 't Boekje geeft een mooien platten grond van Valkenburg en voorts een beschrijving van de omstreken en teekeningen, foto's van de hotels. Voor bezoeker van het Geuldal onontbeerlijk en zeer gemakkelijk, 't Is gratis verkrijgbaar. Wrijn en sterke drank in de Heilige Schrift. Orgaan van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding no 17. Uitgev. Gebr. Gimmel te Amsterdam. Inhoud: De twee-wijnen-theorie door A. Dfjk- sterhuis en de Sterke Drank in de H. Schrift door ds. W. H. Gispen te Baarn. We bevelen deze twee opstellen in ieders overdenking aan. Zooals de lezers zich herinneren kunnen, hebben we uit en naar een vroeger cox-respondentieorgaan over deze zaak uitvoerige artikeljes geschreven. En de inhoud van 't vroegere opstel van ds' Gispen is een broertje van dit opstel in no. 17' De Schoolstrijd heropend door Jhr. Mr. de Savornin Lohman. Uitgave van Nederbracht Co. te Wageningen. Zullen we over een onderwerp als de School strijd en dat geschreven door een man als Jhr. Lohman een beoordeeling geven? Hij, een der pioniers in dien strijdéén der meest bekwame woordvoerders en voormannen al dertig jaar we kondigen dit boekje slechts aan en zeggen lees het en geniet. Nederbracht schijnt 't er op gezet te hebben de markt met kostbare waar te bedekken. Uitstekend zoo. Op voor de Christelijke Grondslagen ter verdediging onzer hoogste goederen. Uitger. W. Kirchner te Amsterdam. Een uitstekend boekje om te verspreiden bij deze herstemmingen. Kiesvereenigingendoet uw voordeel er mee. 400 ex.en meer voor 2'/, 't stuk. Vereeniging tot bevordering van de Vestiging van Vreemdelingen in Arn hem en tot aanmoediging van het vreemdelingenverkeer in Arnhem en Omstreken. Uitg. Kluppel en Ebeling te Arnhem. Allerlei bijzonderheden van Arnhem over de stad, singels, plantsoenen, plaatselijke belasting, opcenten op 't Personeel, prijs van het gas, hotels, fabrieken, Banken wandelwegen vinden daarin een plaats, 't Is onmisbaar voor touristen •n belangstellenden in de schoone dreven van die fraaie stad met hare prachtige omstreken. De fote's zijn keurig en wie die plekjes gezien heeft*zeer juist. Mr. Patijn en de Herv. Kerk. De heer Patijn waakt voor de kerk met trouwe zorg. Nu, de vrijzinni gen, dat weten we allen, zijn trouwe kerkbezoekers l De Herv. Kerk is in ge-, vaar 1 Zoo beweert de heer Patijn Hij zal haar reddenMaar dan moet ge hem stemmenDoch is het niet opmerkelijk, dat nooit zoo'n groot aantal hervormde predikanten het Ministerie steunden als nuTalma, Visser, Boss, De Stoppelaar, Van der Voort, Vunderink, enz. enz. Maar die weten 't niet, Mr. Patijn weet het beter Is het niet al te dwaas Neen vrienden, de liefde tot de Hervormde Kerk hoeft niemand te weerhouden te stemmen op die zelf lid der Hervormde Kerk is. Mr. Patgn en de Tariefwet. De tariefwet zal vooral den land bouwersstand en den arbeider druk ken, zegt de heer Patijn. Maar zeggen wij, is het niet opmer kelijk dat in landen waar men alge meen stemrecht heeft, zooals Duitsch- land en Frankrijk, sterke protectie wordt uitgeoefend. Waarom schaffen de arbeiders die protectie niet af? In landen van algemeen stemrecht hebben de kleine luiden dit toch in handen. En ziet zij doen het niet. Neen, het tarief zal den arbeiden den stand niet drukken, en ^arbei der niet weerhouden te stemmen op xMr. Patijn en Roine. Een groot deel der rede van Mr. Patijn bestaat in het ophitsen der Protestanten in naam der verdraag zaamheid tegen Rome. Dit gaat zoo ver, dat hij zeide, dat de monniken uit hunne holen kwamen, om te stemmen. Maar wat hij niet zeide, doch wat de heer Nauta hem flink onder de oogen bracht, was, dat bij herstem mingen tusschen Roomschen en Anti Revolutionairen de liberalendie Roomschenhaters, openlijk de Room schen stemmen. Vrienden, stoort u niet aan die ophitsende woorden. Ze meenen er niets van. Stemt allen trouw liet roode gevaar. Dit jaar hebben de socialisten 650ÖO stemmen uitgebracht. In twintig districten hangt 't van hen af, of' de liberaal gekozen zal worden, ja dan neen. Vandaar dat bedelen der liberalen om de roode stemmen. Goeman Borgesius, Rood- huyzen, Patijn zeggen 't onomwonden Stemt nu den Sociaal democraten. Want dan zal die ons ook stemmen Zij roepen: help! help! sociaal democraten En de socialisten zullen helpen. Maar onder voorwaarden Zij moeten zich voor algemeen stemrecht verklaren. Troelstra neemt nu reeds de zweep in handen. Niet links, niet rechts, maar voor waarts marsch En de Unie liberalen moeten gehoor zamen. De socialisten hebben hen geheel in hun macht. Wilt gij niet van de Socialisten afhangen, stemt dan De boiidgeiiooten van Mr. Patijn. De bondgenooten van Mr. Patijn, de vrijzinnig-democraten, gaan nog een stapje verder Zij verafschuwen de Anti-Revolu tionairen. Maar ook de oud-liberalen. Mr. Treub riep in den Haag Liever 20 socialisten, dan 20 oud liberalen in de Tweede Kamer Wat een minachting ligt er in die woorden voor de politieke overtuiging van oud-liberalen, zooals Plemp van Duivenland, De Beaufort, Blooker, enz. enz. En Mr. Treub is de bondgenoot van Mr. Patijn. Zij moeten regeerings- meerderheid worden. Zou dat geen ramp zijn voor 't land Kiezersvoorkomt het en stemt allen Mr. Patijn eu de L. O. wet. De lager onderwijswet kan geen ge nade vinden in de oogen van den heer Patijn. In ons land gaan op de L. Scholen 800,000 leerlingen, daarvan bezoeken de School 550,000 leer lingen, dus opdeBijz. School 250,000. De leerlingen der bijz. krijgen elk 15 gulden, die der openbare school 34 gulden. Door deze regeling vreest Mr. Patijn, zal de O. School leegge pompt worden. Terecht merkte de heer Nauta op draai 't dan om, geef ons 34 gulden en gij 15 gulden, dan kunt gij de Bijz. School leeg pompen! Daarin had de heer Patijn niet veel lust. Zelfs zijn er stemmen opgegaan, die 15 gulden aan de Chr. School te ont nemen. Vrienden, denkt om den ernst van den strijd. Als links overwint, dan loopt de Chr. School ook gevaar Deze bijdrage 15 gulden (tegen de School 34) wil men ons nog ontnemen. Voorkomt het en stemt allen Buiten verantwoordelijkheid der Redactie en Uitgever. Mijnheer de Redacteur! Gelieve deze onderstaande regelen een plaatsj'e te vergunnen in uw veelgelezen blad. Een woordje tot aanmoediging aan de anti revolutionaire kiezei-s moet er mij heden van 'thart. Een gewichtigen dag hebben we door leefd bij de stembus, doch nog gewichtiger staat ons te wachten met de herstemming. Misschien zal menigeen wel zeggen„nu is het toch verlo ren en daarom ga ik nu maar niet stemmen, het zal nu op mijn stem toch niet aankomen." Mochten er soms zijn die zulk een voornemen hebben opgevat, die hebben te bedenken, dat het toch nog niet geheel verloren is. Neen, niet ver slappen, maar met de herstemming nog vuriger gestreden dan te voren. Elkander aanmoedigen het kan op één stem aankomenbet is om zoo te zeggen een strijd op leven en dood af. En daar ei bij de eerste stemming nog al achterwege gebleven zijn, die dienen opgespoord- en aange zet te worden. Laten we in dezen doen wat we kunnen; wie weet of de Heere het werk onzer handen niet met Zijn zegen zal bekronen. Hij heeft aller harten in Zijn hand. Bovendien bedenke men dat het een strijd is voor of tegen de Christus. Wie niet mee stemt, verslaat zijn roeping niet en betoont zich onverschillig hoe, en op welke wijze, en door wien ons land en volk wordt ge regeerd. Neen, verloochent niet uw beginsel, maar vervult uwe roeping. Laten we dus als een eenig man opgaan naar de stembus op Woensdag 28 Juni a.s. en zijn stem uitbrengen op den Eerw. Heer en de Heere bekroone ons met een gewenschten uitslag. Doch is het soms verloren, welnu,dan hebben we gedaan wat we konden en hebben geen ver wijt van binnen. Laten wij de middelen gebrui ken, dat is onze roeping en dan de uitwerking aan God overlaten. Hij is de Heere, Hij doe wat goed is in Zijne oogen. Nogmaals dank voor de verleende plaatsruimte wensch ik te blijven, EEN ANTI-LIBERAAL. Werkman-kiezers van Flakkee Wat zult gij doen op Woensdag 28 Juni? Kan de heer Patijn de man uwer keuze zijn De liberalen hebben ons land 50 jaren geregeerd en ulets voor u gedaan. Ze beloven u bezuiniging van de militaire uitgaven, en niet een ministerie gaf zooveel geld daarvoor als dat der liberalen. Ze hebben den mond vol van Rome, Rome en nog eens Rome, en liepen enkele jaren geleden het vuur uit hun sloffenom eenige roomscha can- didaten te verkiezen boven antirevolutionairen. Ze paaien u met een blanco-artikel, terwijl, als ze het winnen er zelf geen weg mee weten. Ze zullen beslist afhankelijk zijn van de socialisten, die zich niet ontzien het land in oproer te brengen, en zelfs een stad met talrijke inwoners te bedreigen met de levensmiddelen te besmet ten of te onthouden. Ze schreeuwen„pensioen, pensioen," beloof den het na 1891 driemaal en gaven het niet. Nu deze pensioenwet is ingediend, roepen de oud liberalen, die ook de meerderheid moeten uit maken„je geeft veel te veel." Wat zult ge nu van hen verwachten? Niels. Nu een reeks van sociale wetten klaar ligt, door dit ministerie zijn ingediend, beloven zij het u ook, maar gaven in 50 jaren tijd niets. Men roept u toe „denkt om je kerk, want Rome," terwijl eenige jaren geleden een der hoofdmannen te kennen gaf: „weg met alle kerken, dominees en priesters." De libe ralen die tei kerk komen, je kan ze tellen. Wat wordt in verschillende gemeenten met liberale burgemeesters en i-aadsleden gegeven aan arme oude mensclxen en arme weduwen, die om onder steuning komen. Schandelijk is het veelal. CJaat dit alles toch eens kalm na. Ja men komt zelfs zoover, dat men u aanraadt, bij moedeloos heid uzelven maar te vermoorden. Men heeft de schandelijke onbeschaamdheid zichzelven voor te doen om de kerk te verdedigen, terwijl de bladen gevuld staan met advertentien, om Gods inzetting opentlijk te weerstaan. Kiezers van Flakkee, gij werklieden. Blijft toch niet thuis, want daardoor werkt gij bovengenoemde dingen in de hand. Blijft trouw aan uw kerk, aan uw beginsel, dat na langen tijd eenmaal zegeviert. Laat u niet verleiden door zulk boerenbedrog. Aan u zelf zal het te wijten zijn, wanneer gij niet op uw ouden dag gepensioneerd wordt en bij ziekte zoo van u als uw vrouw geen ondersteuning krijgt, ja zelfs niet in de ongevallen wet wordt opgenomen Ziet het in nog bijtijds en stemt met alle kracht Men roept u toe „wij willen het kiesrech t uitbreiden Wat gebeurt? De visschers te Middelharnis moeten ter vischvangat uit, wilden het vertrek eenige dagen uitstellen om te kunnen stemmen, doch worden naar men verneemt, genoodzaakt te vertrekken, en niet stemmen. Dat is liberale uitbreiding van 't Kiesrecht. In Steenwijk schreeuwt en jouwt men een predikant na, die met zijn 80-jarige moeder ter kerke gaat en vergezelt hem bij de uitkomst daarvan, zingende tot aan zqn woning. En niet een gereformeerde, 'neen een Herv. predikant. Dat is liberale verdraagzaamheid. En die durven roepen „je kerk, je Uerv. kerk." In dezelfde plaats en in Doetinchem gooit men bij an tire v. de ruiten uit, omdat de antir. candidaten gekozen werden. Kiezers! wilt ge nog meer? Tot slot dan nog een bewijs, dat ze onderling verdeeld zijn. Men wil u pensioen gev en als ze het winnen, door middel van verhooging van successierechten. De oudliberalen en zelfs eenige unieliberalen zijn er beslist tegen. Ze zouden echter voor moeten stemmen, want de meerderheid kunnen ze maar net behalen, en hebben al wat zich liberaal of vrijzinnig noemt noodig. Verhooging van succes sierechten is een slag in het aangezicht van het kapitaal. Hoe zal dit nu geschieden door mannen van het kapitaal zelf. Kièzers I ziet toe, opdat men u niet misleidde. Laat ons nu nog houden, wat we hebben, en trouw aan onze beginselen zijn! Vroeger, toen ons land en de Overheden rekening hielden met God en Zijn woord, verkeerde het in bloeienden staat. Thans is het afvallig daarvan en ik sluit met hel lied van Da Costa, die daarvan zegt u Wie afvalt van den hoogen God, moet vallen, Eenzelfde deel, eenzelfde lot voor allen. Het volk, het huisgezin, de Staat, De kleinen en de grooten, Verlaten wordt wat God verlaat, Wat God verstoot, verstooten. Wel hoort men daag'lijks stem op stem In onzen tijd weerklinkend „Genoeg, we redden 't zonder Hem," Maar die het zeggen zinken. Steunt daarom dit Ministerie en stemt op Woensdag 28 Juni allen op EEN WERKMAN-KIEZER. Flakkee. Heel Nederland in rep en roer Zoowel de koopman als de boer. Gij vrienden van Flakkee en uit de Zeeuwsche streken, Toont nu nog eens je moed en laat U niet ontbreken. Wanneer het Herstemming is, weest allen in de weer, En zet vriend Pompe nog eens in de Kamer neer. Dat is mijn hartewensch en ook van vele vrinden, Dat ieder op zijn post alweder is te vinden, 't Gaat op herstemming nu; het komt er nu op an, Een ieder in de weer toch voor dien ouden man. Het is een oude Pompe, maar geeft nog helder water, Wat geeft men om Patijn, met al hun loos gesnater. Beloven doet men veel, voox-al in deze tijd. Maar is de strijd ten end, 't is met beloven kwijt. Dan is 't beloven uit, dan is men weer de baas, Men maakt weer wetten klaar, haast allen even dwaas. Dan moet de arme man geheel weer in den pit, Wanneer mijnheer Patijn, maar op het kussen zit. Dus wees met mij zoo wijs en ook met vele vrinden, Dat van mijnheer Patijn straks niets meer is te vinden, Weest allen op je post en toont noch eens je moed Dat men nog eens kan zien, wat wel een zwarte doet. Dus vrienden, doet mij dat plezier Zet Pompe in de Kamer hier En houdt mijnheer Patijn er uit Dit is het beste tot besluit. X. Y. 't Is een verwarden tjjd, een ieder gaat uit spreken. Vooral hier in Flakkee en in de Zeeuwsche streken. Vriend Nauta is al hier, een heele knappe man, Die 't aapje en Patijn zijn mouw wel schudden kan. 't Is alles goed en wel, maar wat zal er van komme, Wanneer het tegen loopt tn draait de Kamer omme Dan is de socilist en liberaal de baas, Je vrijheid is weer weg, voor Piet en Jan en Klaas. Want als de groote lui de baas weer kunnen spele, Mijn Vriend! gelooft het goed, het mes weer op je [kele. Dan moet een arme man zijn stemme weer verliezen Want al wie soep gebruikt, die mag nou al niet [kiezen. Je lichaam wordt verbrand, wanneer je komt te [sterven. 2 kinders is genoeg, dus alles zal bederven, Past vrouwtje niet goed op, je xuaakt de band [maar los, Je stuurt ze dan maar weg of jaagt ze in het bosch. Die wetten leggen klaar heb ik uit hooren legge, Wanneer minister wordt, Van Houten zoo ze zegge. Dus vrienden, gelooft het vrij 'twordt een verwarde [boel, De socilist de baas, geen rust meer op je stoel. Nu moet men vrienden lief, in Frankrijk maar [eens kijken. Al wat naar Godsdienst zoekt, die moet naar elders [wijken. Dus vrienden, doetje best en houdt vriend Pompe [hier, En stemt niet op Patijn, want die moet maar [niet hier. Dat is voor ons geen mandat liberale heertje, Vriend Pompe moet het zijn, dus stemt hem nog [een keertje. VELE KIEZERS. Mijnheer de Redacteur Als er ooit een tijd is, geachte Redactie, dat ieder Christen voor zijn God en Koning moet ,opkomen, dan is het wel nu, nu onze Koningin ons oproept, om te getuigen met ons stembiljet, of wij een kabinet willen, dat rekening houdt met, of een Ministerie dat wil regeeren zonder God. Eu als ik dan, mijne gedachten den vrijen loop laat, dan zie ik als in vlammende letteren aan den Hemel, deze woorden van onzen Heiland geschi-evenWee den mensch die zich schaamd om Mij te belijden, voor de menschen, want ook Ik zal hem niet belijden voorMijnen Hemelsclien vader. Ja, lezer, het is helaas waar: vele Christenen zijn bij de vorige stemming niet voor hun Koning opgekomen. Is een gang naar de stembus, om te getuigen dat gij Christen zijt, u te zwaar? Is het u te veel om op te komen voor de eere uwes Gods en te getuigen dat ge niet wilt dat uw Koning op het terrein van den staat zal worden miskend Er zijn vrijzinnigen, die honen onzen God. Ik hoorde j.l. week nog een liberaal zeggen: „200 er een God is Hij kome naast mij staan opdat ik hem zie." Zie kiezers dat deed een vrijzinnige Hij spotte met onzen God. Hij riep hel uit: „Gen God geen Meester". De Heidenen geloven nog dat hunne goden bun een goed hiernamaals zullen bezorgen doch deze vrijzinnige is erger dan de heidenen. Hij gelooft aan niets. Het gaat nu niet of gij Hervormd zijt, of ge Geref. of wat ook, neen bet gaat: Voor of tegen den Christus op 't Staatsterrein. De wetten, waaraan nu 4 jaren gearbeid is, liggen klaar om door de Tweede Kamer te worden behandeld en zoudt ge nu nu de boom vruchten gaat geven dien boom om bakken. Heeft Di'. Kuyper niet belooft, en zelfs H.H. Predikanten gevraagd of zij hem eens willen zeggen boe zij het hebben willen, om de theolo gische faculteit weder in eere te brengen Wat dat is? H.H. Predikanten worden opge leid, tot dat werk aan de Universiteit Leiden, Utrecht en Groningen. Nu was vroeger aan zoo'n Universiteit een theologische faculteit, doch de liberalen hebben deze weggedaan en daarvoor inplaats gegeven een leerstoel in de Godsdienstwetenschap. Vandaar hebben we zooveel moderne predikan ten gekregen in de Ned. Herv. kerk. En nu wi Dr. Kuyper deze oude leerstoel weder herstellenl opdat de orthodoxe richting weder in eere komen, zoude. Is dat niet edel maar nu voelje wel, dat daar juist het teere puntje zit, de Liberaal-de Vrijzinnige, die liefst de kerk heelemaal weg hebben willen, ze zeggen U dat niet, neen zij maken U 'i met Rome om hunne bedoelingen tejbedekken- Wie heeft di# Godgeleerde faculteit opgedoekt de liberalen. Ons volk moest gemodernizeerd. En dan roepen zulke, God nietzoekendelibera len tot U: „denk om de Herv. kerk." die ze zelf afbreken en afgebroken hebben. Calvijn zelf riep bet in zijn leven uit liever Roomsch dan Libertijn. En dat was Calvijn kie zers maar bij wist het welZie naar Frankrijk daar zijn de Vrijzinnigen den baas en zij breken alles af, wat met de religie in verband staat. Kiezers, toont het belang dat ook gij hebt in een regeering die regeeren wil in de vreeze des Heeren en kiest onzen Pompe. Hij gaat naar onze Ned. Herv. kerk. Zouden we hem onze belangen niet beter kun nen toevertrouwen Indien Dr. Kuyper of wie dan ook aan het roer zit en zij willen onze kerk af breken, dan hebben we juist Pompe noodig om daartegen pal ta staan, maar geen Patijn. Die Zondags gaat spelevaren is geen goed Chris- ten, al noemt een zeker blaadje hem nog wel een geloovig Christen, neen broeders, een geloovig christen houdt de Zondag in eere naar Gods gebod. En dat doet Jhr. Mr. J. J. Pompe. Vrienden, getuigt met uw stembiljet, dat ge niet gediend zijt van den Vrijzinnigen en stemt alle man a.s. Woensdag op EEN LID DER HERV. KERK. Zouden de Flakkeeënaars dommer zijn als de Zeeuwen? Of.... zijn de stembureaux in Zeeland welwillender als in Flakkee? Laat bij deze herstemming blijken dat niet de domheid oorzaak zij van zooveel briefjes van onwaarde. Ieder make het onderste puntje vóór den naam van POMPE zwart, zonder me r\ geen strepen, geen tivee puntjes zwart alleen het witte puntje in het on derste blokje zwart gemaakt. Bekendmaking Drankwet. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Mid- delhariiis brengen ter openbare kennis, dat op 19 Juni 1905, bij hen is ingekomen een verzoek schrift van Dingeman Hoedemans, bierhuishou-v der wonende alhier, om verlof voorden verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank in de Noordelijkste localiteit van het per ceel, plaatselijk geteekend D 13 en gelegen aan de Spuistraat aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwaar bij Burgemeester en Wethouders inbren gen. Middelharnis, 21 Juni 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, NIJGH. U. J. MIJS. Bekendmaking. De BURGEMEESTER van Middelharnis maakt bekend, dat op de seci-etarie dezer gemeente voor een ieder die dit verlangd, ter lezing zijn neder- gelegd een afschrift van bet proeesvarbaal der alhier op 12 Mei 11. gehouden zitting, door eene commissie uit de Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, benevens, een uittreksel, voor zooveel deze gemeente betreft, uit het advies dier com missie omtrent de ingediende bezwaren aan den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid uitgebracht, alles betrekking hebbende op de ont eigening ten behoeve van den aanleg van een spoorweg van Ouddorp over Middelharnis naar Ooltgensplaat met zij takken, als bedoeld in de wet van 27 April 1904, (Staatsblad no. 75.) Middelharnis, 21 Juni 1905. De Burgemeester voornoemd, U. J. MIJS. Sommelsdijk. Door A. Breur Gz. alhier is een postduif gevangen dragende aan de rechterpoot een zilver ringetje waar op U N O z p 3564 en aan de linker poot een gummi ringetje waarop 482 Q. De Burgemeester dezer gemeente maakt bekend, dat bij hem een afschrift van het prcces-verbaal, der in deze ge meente gehouden zitting door eene Com missie uit Ged. Staten dezer provincie, benevens een uittreksel zooveel deze ge meente betreft uit het advies dier Commissie omtrent de ingediende bezwaren, aan den Minister van Waterstaat Handel en Nijver heid uitgebracht, is ontvangen. Deze stukken liggen van af heden ter Secretarie dezer gemeente voor een ieder, die dit verlangt, ter lezing. Voor de betrekking van Gemeente bode alhier, hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Voor schoonmaakster der Openbare School alhier, is benoemd Maartje van Broeke Wed, van T. Schol. .Iliddclliarnis. De in deze gemeente gehoudeu collecte voor den gewapenen dienst in de Nederlanden heeft opgebracht f 14.50. Aan den milicien verlofganger dezer gemeente J. van Gelder is door den heer Commissaris der Koningin verlof verleend om zich voor den tijd van 6 maanden ter zeevischvangst te begeven. Aan het Sas aan de haven alhier is een aanvang gemaakt met de werkzaam heden van den aan te leggen tram. Stad aan 't Haring,vliet. De Burg. maakt bekend, dat het kohier van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten no. 1 ovei het dienstjaar 1905/6 invorderbaar is verklaard op den 19 Juni 1905 en aan den ontvanger ter invordering is ter hand gesteld. De hoeve »Melklust« onder deze gemeente, eigendom van Baronnesse van Brienen en van de heerlijkheid Stad aan 't Haringvliet is verpacht aan J. Koert M.Jz. wonende onder den Bommel. Den Bommel. De Antirevolutieonaire Kiesvereeniging «Nederland en Oranje* hield 22 dezer vergadering ten doel Can didaten te stellen voor de aanstaande Ge meenteraadsverkiezing.

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 4