MONKEY BRAND DRINKWATER UITSLAG VERKIEZING DISTRICT ZIERIKZEE. evolutionair 11* tie Knidholla Dienstbode, 1 Advertentiën. Dankbetuiging. 2e of 5e Knecht. Openbare irijiillije VERK00PING PAARDEN, latei- en MpeMappen, V ir AJP. A AM A N I) ELT J ES PU DDI NG B. KRUIK, C. 7IS Jz., SOMMELSDIJK TERZEKERIHG lp flRAlSCMDE. A. J. P.'s AMAHDELTJESPUDDIUG A. A. WIJS, Sommelsdijk. Geinten. Sommelsdijk Middelharnis Oude Tonge Nieuwe Tonge Herkingen Dirksland Melissant Stellendam Goedereede Ouddorp Zierikzee Bruinisse Brouwershaven Burgh Noordwelle Haamstede Ouwerkerk Nieuwerkerk Oosterland Dreischor Noordgouwe Reu esse E!k°e°rzeerke. 1 alken Woensdag en Zaterdag. Eilemeetde maanden franco per post 50 Cent,. Zonnemaire f 4 50 per jaar. Duiveiidjjke Kerkwerve5 Cent. Totaal H voor «Se iSciiactic bestemd, Adv tooi. Aantal kiezers. Uitge bracht. Pompe, fle Bruine. 344 307 201 105 575 507 317 184 327 222 112 110 199 183 148 35 95 81 61 20 361 331 205 126 223 212 173 39 215 188 116 72 162 139 35 104 366 313 252 61 760 288 472 312 180 132 185 32 153 62 17 45 65 4 61 116 50 66 101 22 79 176 115 61 185 118 67 160 24 136 86 27 79 99 18 81 23 9 14 65 35 30 53 13 40 90 35 55 69 42 •27 92 64 28 5170 2713 2482 Zoodat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Jhr. 111*. J. J POI1PE VIN UEEISUEnVURitT. •Mr. 1$. J El. PITIJN en Goedereede. Op het verzoekschritt van den milicien-verlofganger C. J. van Duiven- dijk alhier der lichting 1900 om uitstel van opkomst onder de wapeneu is afwijzend beschikt. De inspectie der verlofganger der Nationale Militie teland zal gehouden worden op Woensdag, den 21 Juni a.s. te Dirksland, des voormiddags ten 9 ure. Te dezer plaatse komen daarvoor in aanmerking de miliciens-verlofgangers K. Soeteman der lichting 1899 en P. Witte der lichting 1898. De vorige week zijn alhier door de gemeentelijke politie een achttal paarden geschut, alle afkomstig uit de naburige gemeente Ouddorp. Dezer dagen had de fietsrijder G. J. G. alhier het ongeluk, even buiten het dorp in een diepe sloot te geraken. Spoedig wist hij zich uit zijne netelige positie te redden. Geheel doornat en be- modderd begaf hij zich daarop huiswaarts, Door den milicien-verlofganger Jo hannes Orgers der lichting 1900, dienende bij het 6e Regt. Inf. re Cie., garnizoens plaats Breda, is aan de betrokken Minis ter uitstel van opkomst aangevraagd. In verband met het overrijden van het driejarig zoontje van W. G. alhier kan worden gemeld, dat de toestand zeer bevredigende is. Hoewel het kind de beide bsentjes werden overreden, werden ze niet gekneusd, wijl het voertuig zeer licht was. De wonde aan het hootd is ook nagenoeg genezen. De milicien-verlofganger E. van der Sluis der lichting 1898, dienende bij het 4e Regt. Vest.-Art. 5e Cie., is van 5 Juli a.s. tot 29 Juli naar zijne garnizoens plaats Hellevoetsluis opgeroepen tot het houden van herhaiingsoefeningefi Achter de woning van den heer C. A. Vogel werd door J. Alercan alhier heden Maandagmorgen eene blauwe postduif opgevangen. Om den linkerpoot was een elastieken ringetje bevestigd, waarop stond 593 D, terwijl op den linkervleugel met blauwen stempelinkt was gedrukt 565 N en met rooden stempelinkt 2587 N De collecte voor den Gewapenden Dienst heeft in deze gemeente ongeveer f 8 opgebracht. De. veldarbeider P. Krijger, bij wien sedert lang het plan bestond zich met zijne vrouw en een zestal kinderen naar Noord- Amerika te begeven, is thans daartoe in staat gesteld. Naar wij vernemen bestaat het voorne men reeds de volgende week de reis naar de Nieuwe Wereld te aanvaarden. De verkiezing van drie leden van den Raad ter voorziening in de periodieke altreding van de heeren C. A. Vogel, J. Lodder Czn. en G. Joppe is bepaald op Dinsdag 27 Juni a.s. Spijkenisse. De uitslag der stemming voor deze gemeente was jl. Vrijdag als volgt: aantal kiezers 333. Uitgebrachte stemmen 308, van onwaarde 2, geldige stemmen 306. Hiervan kregen Mr. Baron Mackay 1 24 stemmen, A. Roodhuijzen 171 en Mr. Toel- stra 11 stemmen. Tot onderwijzer met verplichte hoofd akte, benoemde de Raad dezer gemeente ji. Zaterdag, de heer S. de Knecht van Moordrecht. Sedert eenige weken is men bezig met het restaureeren der Ned. Herv. Kerk alhier. Daartoe schonk de Synode der Herv. Kerk een flink bedrag doch naar het schijnt niet voldoende om bij het herstellen van een en ander rekening te kunnen houden met het »antiek« der bouworde. In verband daarmede kwam thans nog eene gift in van f 500 van het Ministerie van Binuenlandsche Zaken, zoodat nu aan het gebouw een som van f 2500 besteed kan worden voor herstelling. ROgST ln VLEKKEN Vei-koopiiigeii. Woensdag 21 Juni 1905 's avonds 6 uur. Veiling van een huis. schuur, ert en tuin aan den Oudelandschendijk onder Ooltgensplaat bij G. van der Capelle te Achthuizen gemeente Oolt gensplaat. Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEEL te Ooltgensplaat en J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Vrijdag 23 Juni 1905 's avonds 6,30 uur. Verkoop van Lucerne klavers om 1 maal te maaien in den Nieuwen' lokpolder te Den Bommel voor den heer J. v. d. Velde, bij de Wed. G. Kanters Zoon te Oude-Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 28 Juni 1905 's avonds 6 uur. Afslag van een huis, schuur, erf en tuin aan den Oudelandschendijk onder Ooltgensplaat bij G. van de Gappele te Achthuizen, gemeente Ooltgensplaat. Notarissen Mr. A. J. C. VAN WEEL te Ooltgensplaat en J. VAN ISPELEN te Oude Tonge. Woensdag 28 Juni 1905 voorm. 9.30 uur Verkoop van: Paarden, Vee, Wagens, Bouw gereedschappen, pedorschen Granen, Mest, Meubih ir enz. op de bouwwoning aan den Oudelandschen dijk bewoond gewe st door A Krouwer te Oude Tonge. Notaris VAN ISPELEN. Woensdag 5 Juli, 'snam. 2 ureMeubelen en Winkelopstand ten huize van A.Goemaat te Ouddorp, in den Smousenhoek. Notaris VAN SCHOUWEN. Woensdag 5 Juli, 's av. 6 ure Afslag van een huis ingericht tot winkel en logement genaamd r/de Eenhoorn// met schuur, erf en tuin te Ouddorp in den Smousenhoek, in het logement van Akershoek te Ouddorp. Notaris VAN SCHOUWEN. 4»emengil Nieuws. Gemeene Liberalen. Uit Steen wijk meldt men aan de »N, R. Ct.« De uitslag van de verkiezing in dit dis trict, waar de heer Duymaer van Twist 9 stemmen meer kreeg dan zijn tegencan- didaat, gaf hier tot een volksbeweging aan leiding. Vele teleurgesteld en verbitterd dat geheel tegen hun verwachting in de heer Tromp Meesters in zijn woonplaats niet meer dan 535 stemmen verkreeg, tegen over den antirev. candidaat 406, lieten op zeer luidruchtige wijze hun misnoegen blijken. Een talrijke schare, waaronder veel jongelieden, trok joelende en zingende dooi de straten. Bij enkele personen werden zelfs ruiten ingeworpen. Een later bericht meldt Een detachement der rijkspolitie is naar Steenwijk vertrokken, om, zoo noodig de orde te handhaven. De gemoederen zijn daar zeer opgewonden wegens den uitslag der stemming. Men vreest voor meer onge regeldheden. Men meldt uit Gorinchem Bij de stemming in het district Gorinchem is jl. Vrijdag hard gewerktzelfs zijn eenige werklieden te Werkendam woonachtig, uit Berlijn gehaald om te stemmen. Ongeluk. Dinsdagavond bevond zich de knecht van V., !e Amersfoort, met paard en wagen te Ter Schuur, gemeente Barneveld. Daar het paard voor een passeerende auto mobiel schrikte, geraakte de berijder onder den wagen. Met een op twee plaatsen gebro- Hoe ouder, hoe lichter Ten minste dit wordt beweerd door een Amerikaanschen geleerde. De lever, waarvan het gewicht ongeveer vijftienhonderd gram is bij jeugdige personen, weegt slechts acht of negm honderd gram bij de oudjes. De hersenen verliezen ook aan gewicht ongeveer een honderd vijftig gram, daar zij bij jonge menschen elf honderd en vijf en zestig gram wegen, die dikwijls tot negen honderd en negentig gram iukrimpen. Te nier weegt ongeveer honderd zeventig gram, doch op lat eren leeftijd slechts honderd. De milt vermindert tot op de helft j in plaats van twee honderd gram wordt deze honderd bij een grijsaard. Het hart maakt een uitzondering. Bij ouden van dagen weegt het ongeveer een honderd gram meer dan bij jeugdigen. Is daarmede misschien uitgelegd, dat liefde op la'eren leeftijd ontstaan, dikt:ijls zoo inniger en dieper is dan bij de jonge menschen Burgerlijke Stand Sommelsdijk. GeborenLucas, z. van Izak Roetman i Pieternella Tiebout. Lena, d. v. Geerit Razen- berg en Geertje Troost. Gozewijnus, z. van Dammis Volwerk en Jannetje Zweris. Teuntje Helena, d. van Job Schoonejongen en Maarlje Troost Overleden Hendrik Groendijk oud 50 jaar, echtgenoot van Susanna Heiijman. Iffellssant. Ondertrouwd: Hermanus Spindler, jm. 243. en Cornelia Doorn, jd. 23 j. Voor direct gevraagd een flinke IV! U R E INI ken been en met een schedelbreuk werd de ongelukkige meer dood dan levend van onder het voertuig uitgehaald. De automobilist ging zelf te Voorthuizen een geneesheer halen. Moord. Te Roggel in Limburg werd een 25-jarige jongeman na een korte woor dewisseling door een kameraad met een mes doodgestoken. De dader vluchtte naar buis do'h werd later, door de marechaussee gearres teerd en naar Roermond gebracht. L. K) De Prins Hendrikpolder. Vrijdag ging in openbare veiling de Prins Hendrikpolder op Texel voor f120,000 over aan den heer Brcgman te Alkmaar. Een zware wolkbreuk heeft in Eifel plaats gehad. In de «lad Ryll stortten huizen in. Bruggen werden weggeslingerd. De schade is aanzienlijk. Ook een ziekte. De Engelsche dokter Havelock zegt in zijn jaarverslag van het koninkl. krankzinnigengesticht Montrose Twee menschen zijn bezweken aan een nieuwe zielsziekte, bekend als motor-manie, een toe stand die 11 aar men zegt bel gevolg is van de inspanning ont meclianis .voortgedreven voer tuigen langs de wegen te besturen. B ij 't zwemmen verdronkcr. Men meldt ons Zaterdagavond zijn bij het zwemmen in de Lek bij Schoonhoven verdronken twee knechts van den kleermaker Van Diemen. Te 9 uur waren zij weggegaan en niet op tijd terug gekomen. Daarom ging men op onderzoek uiten vond slechts hunne kieederen aan den Lekkant. Te 12 uur werden hunne lijken opgehaald. De eene persoon was uit Ottoland en de ande re uit Meppel. Een verdonken luchtreizi ger. Zaterdagavond is aan 'l strand te Sclieve- ningen ter hoogte van de hterenïjaden, aange spoeld het lijk van een manspersoon, in ten mand van een luchtballon. De touwen waren aan den mand bevestigd. Vermoedelijk is dit lijk van den persoon, die op den Tweeden Pinksterdag, in den na middag te Kijkduin gezien is, in een lucht ballon, die eenige honderden meiers van de kust in zee is gestort. Een geheim zinnig sterfge val. Vrijdag werd J. v. Z. (e Echiekl met afgesneden hals te bed gevonden. Hoe wel men eerst aan zelfmoord dacht, heeft de justitie uit Tiel toch een onderzoek inge steld en de vrouw van V. Z. aan een lang durig verhoor onderworpen, terwijl een drietal dokters het lijk schouwden. Het moet namelijk geileken zijn, dat de man is ge storven tusschen 9 cn 10 uur 's morgens terwijl de vrouw eerst de hulp van een arts inriep 's middags om 1 uur. Voor dien tijd vertelde zij iemand iets van haar treurige ontdekking. De stemming der dorpelingen is haar niet gunstig. Gelukkigdat hij ge stolen had Eenigen tijd geleden werd hij Winz aan de Roer het lijk van een werkman uit Bochum opgehaald. Al es wees er op, dat er een morrd was gepleegd en de verdenking viel op den hakker Anton Miiller, die in hechtenis genomen werd. Miiller kon echter bewijzen, dat hij op het uur, waarop de moord moest zijn begaan, in het noordelijk gedeelie van Boehum een grooten diefstal bedreven had. De aanklacht wegens moord kon alzoo worden ingetrokken. Van een dapper meisje en een zenuwlijder. Eenige dagen geleden was een man in een huis te Gncsen binn nge- slopen en op een bank in de ves ibule gaan liggen. Al leen het dienstmeisje was thuis en toen zij tot haar schrik den man onldekte, verklaarde hij haar, dat hij vreedzaam en eerlijk was, doch arm en daarom daar slapen wilde. Het meisje waarschuwde met veel tegenwoordigheid van geest telefonisch de politiedeze kwam en nam den vreemden gast in hechtenis. Op het politiebureau werd hij gefouilleerd, en men vond een spaarbank boekje hij hem met 35.000 mark en 900 mark baar geld. Het bleek, dat hij een gepensioneerde griffier was. De man is naar een gesticht voor zenuwlijders overgebracht. Marktberichten. Oude Tonge. 16 Juni. Granen. Tarwe f 6.90 a 7.60 per Hl. Gerst 7a 8 ct. per Kilo. Rogge f4.80 a 5.40 per Hl. Haver 63/* a 7 ct. per Kilo. Aardappelen geen opgaaf. Boter f0.60 per pond. Eieren 3'/, et. per stuk. Rotterdam, 19 Juni. Granen. (Binnenl.) Tarwe per 100 kilo f 9.25 a 10.Rogge per Hl. f 5.40 a 5.90. Haver per 100 kilo f 7.80 a 8.10. Br. Booncn f9.50 a 10.50 per Hl. Granen. (Buitenlandoche) vast, vooral Maïs. Veemarkt. Aangevoerd 0 Paarden magere en 245 vette Runderen, 526 vette- en graskalveren, 0 nuchtere Kalveren, 732 Schapen en Lammeren, 547 Varkens. De prijzen zijnMelkkoeien le kwal. 74, 2s kwal. 64, 3e kwal. 52 cent. Ossen le kwal. 74, 2e kwal. 64, Se kwal. 50 cent. Kalveren le kwal. 88, 2e kwal. 76, 3e kwal. 68 ot. Handel traag. Schapen le kwal. 84, 2e kwal. 70, 3e kwal. 54 ct. Handtl vlug. Varkens le kwal. 50, 2e kwal. 46, 3e kwal. 42 et., licht soort 40 a 42 cent. Handel traag. Alles per KG. Aardappelen. Geldersche blauwe f 0.a 0. Eigenheimers f 2.20 a 2.40. Zeeuwsche bonte f2. a 2.50, dito blauwe f2.a 2.50. Nieuwe Aardap pelen per kin 3.50 a 4.dito per'/2 kin f 1.50 a 1.75. Veel aanvoer, weinig vraag. Alles per mud. Kaas. Aangevoerd 1 partij, die onverkocht bleef. Eieren. Zeeuwsche f3.40 a S.50. Overmaasehe f3.60 a 3.80 per 100 stuks. Vlas. Aangevoerd 600 steen Blauw en 1200 steen Groningseh, welke gedeeltelijk werd verkocht. Meel. De stemming bleef vast met goede consum- tievraag. Amerikaansche offerten stijgend, waartoe het minder gunstige landbouwrapport aanleiding gaf, Pester molens daarentegen iets gemakkelijker. Heden kalm prijshoudend. Amsterdam, 17 Juni. Aardappelen. Geldersche blauwen f2.70 a 2.80, id. bouten f0.a 0.Fr. blauwen 12.60 a 3.10, dito borgergelen f0.a 0. West], Zand 110.aZeeuwsche blauwen f 2.90 a 3.dito bonten f2.80 a 3.Andijker Muisjes 1 7.60 a 8.id. kleinen f 4.a 5.50. Malta's per kilo 13 a 0 cent. Aauvoer 8 ladingen. Alles per mud. CorresjioRdenlie. Den heer V. d.B. te O. T. Uw stuk is een per soonlijke aanval, op een uwer medeburgers. We keuren met U zijn handelwijze gestreng af, maar wenschen dat U uw vollen naam zet. Redactie. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een Zoon. A. LOKKER. CHRISTIANA LOKKER- Ribbens. Rotterdam, 19 Juni 1905. De ondergeteekende O. VAN DER SCHENK, Mr. Metselaar te Dirksland, betuigt bij deze zijnen dank aan de Eerste - Onderl. - Aannemers- Verzekering- Maatschappij gevestigd te Zwolle voor de prompte uitbetaling der schadever goeding voor het hem overkomen ongeval. Met het volste vertrouwen beveelt hij genoemde Maatschappij aan voor de persoonlijke verzekering tegen onge vallen. C. VAN DER SCHENK. Dirksland, Juni 1905. die een burgerpot kan koken, de kinderwasch verzorgen en netjes op zicli zelf is. Goede getuigschriften vereischt. Adres: 110 Dokkade, Vlissingen. Een Bakkersknecht gevraagd tegen 1 Aug. a.s. Loon naar bekwaamheid. Franco brieven onder letter H. bureau van dit blad. Terstond gevraagd een ongehuwde AdresA. C. v. NIEUWENHUIJ- ZEN, Melissant. uiraÉT Op Donderdag 29 Juni 1905 des namiddags 3 ure zal door den onder geteekende, namens het Bestuur der Chr. Gereformeerde Gemeente onder 't Kruis in de consistorie der Kerk worden n tui besteed Hel verbouwen van de paslorie der Chr (ïcrcf. Berk onder i Kruis op Kraüngcn, gemeenle Meiissanl. Aanwijzing 26 Juni 1905 des namid dags 3 ure. Het bestek ligt ter inzage in de wo ning naast de kerk, terwijl deteekening verkrijgbaar is a f 1.bij den onder geteekende bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. H. M. ROODZAND, Architect. Dirksland, 19 Juni 1905. op Donderdag den 22 Juni 1905 des voormiddag* 9 ure. Ten verzoeke van den HeerlMAN VAN ES, op de door hem bewoonde Bouwwoning „Melklüst" te Stad aan 't Haringvliet, ten overstaan van den Deurwaarder GROENENDIJK te Som- melsdijk van Rundvee, Schapen, Varkens, benevens Meubilaire en hetgeen meer zal worden aange boden. Rijtuig- en Wagenmaker, Ooltgensplaat bevoelt zich aan tot het repareeren, inruilen en bekleeden van alle soorten «WTI/fÜJEiV Aan hetzelfde adres TE KOOP een prachtige nieuwe Veerkaros en een oude Boerenwagen behoort gefiltreerd te zijn. a f 6 per stuk zijn doelmatige Filters verkrijgbaar bij De firma DE JONGE Co., gevestigd te Amsterdam, verzekert tegen BRAND SCHADE. Ondeiling en op vaste premie. Agent en de nieuwe smaak met geraspte eitroen. Vraagt ze in alle winkels. In cartons van 1 ons 15 ets. I In cartons van 5 ons 70 ets. In cartons van 2 ons 30 ets. In cartons van 10 ons fl.35. Alleen echt in cartons met den naam A. J. POLAK, fabrikant Groningen, anders bepaald weigeren, want dan is 't bedrog

Maas- en Scheldebode | 1905 | | pagina 3